رشته مهندسی اجرایی عمران

emrah931

عضو جدید
سلام.دوباره سازمان سنجش اسم رشته مهندسی تکنولوژی عمران عمران را تغییر داده و مهندسی اجرایی عمران نامگذاری کرده و سرفصل های این رشته تغییرات اساسی داشته مثلا درسهای تحلیل سازه ها و طراحی فولادو بتن معادلات دیفرانسیل و.... حذف شده و به جای آن درسهای اجرایی ارائه گردیده است واین تغییرات برای ورودی های 91 اعمال خواهد گردید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arghavanii

عضو جدید
اینکه بیشتر شبیه فنی حرفه ایه؟؟؟ کسی تحلیل سازه یا طراحی سازه پاس نکنه که از سازه سر در نمیاره؟!؟

emrah931

عضو جدید
سلام دوست عزیز.این تغییرات واسه اینه که دیگه به این رشته نظارت و محاسبات ندن.

با سلام خدمت دوست عزیز
قابل توجه شما و سایر بازدید کنندگان این تاپیک عرض کنم که قطعا و یقینا به رشته عمران-اجرایی مهر نظارت داده میشود.

emrah931

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز
قابل توجه شما و سایر بازدید کنندگان این تاپیک عرض کنم که قطعا و یقینا به رشته عمران-اجرایی مهر نظارت داده میشود.

پس تکلیف رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران چی میشه که اولا دوساله فقط همچین رشته ای با این نام تو دانشگاه بود دوما تمام درسهای محاسباتی رو هم پاس کردن ولی با این حال باز هم فقط صحبت از نظارت هست نه محاسبات.و اگر قرار باشه به مهندسی اجرایی عمران هم نظارت بدن چه دلیلی داشت اسمش تغییر بدن و درسهای محاسباتیش حذف کنن؟

middbox

کاربر بیش فعال
پس تکلیف رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران چی میشه که اولا دوساله فقط همچین رشته ای با این نام تو دانشگاه بود دوما تمام درسهای محاسباتی رو هم پاس کردن ولی با این حال باز هم فقط صحبت از نظارت هست نه محاسبات.و اگر قرار باشه به مهندسی اجرایی عمران هم نظارت بدن چه دلیلی داشت اسمش تغییر بدن و درسهای محاسباتیش حذف کنن؟

این رشته تا جایی که من سر فصلشو خوندم فقط کارش نظارت در پروژه هاست ، و به هیچ وجه دیگه حق محاسبات ندارن... ، البته احتمالا به ورودی های قبل حق محاسبه بدن...

دوستان اینم بگم این رشته با این سر فصل ها بنظرم از لحاظ کاری هیچ مشکلی نداره و شاید از تکنولوژی و عمران عمران هم بهتر باشه...

من تعداد مهندسایی که به محاسبه رو میارن رو زیاد نمیبینم بیشترشون کار اجرایی میکنن چون سودش بیشتره ( البته در حال حاضر ) حق محاسبه مگه چقدره ، فکر نکنم زیاد باشه... کسی میدونه؟؟؟؟

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
این رشته تا جایی که من سر فصلشو خوندم فقط کارش نظارت در پروژه هاست ، و به هیچ وجه دیگه حق محاسبات ندارن... ، البته احتمالا به ورودی های قبل حق محاسبه بدن...

دوستان اینم بگم این رشته با این سر فصل ها بنظرم از لحاظ کاری هیچ مشکلی نداره و شاید از تکنولوژی و عمران عمران هم بهتر باشه...

من تعداد مهندسایی که به محاسبه رو میارن رو زیاد نمیبینم بیشترشون کار اجرایی میکنن چون سودش بیشتره ( البته در حال حاضر ) حق محاسبه مگه چقدره ، فکر نکنم زیاد باشه... کسی میدونه؟؟؟؟
اینکه اجرا درامد زا هست یا محاسبه و نظارت جای بحث گسترده داره...
اما اینو من قبول ندارم(جمله bold شده)
وقتی به یه نفر میگن مهندس یعنی در تمام شرایط(محاسبه و اجرا)بتونه اظهار نظر کنه
اگر کسی وارد اجرا بشه اما دید محاسباتی داشته باشه بهتر و بیشتر میتونه تو کارش موفق باشه
مهندسی که طراحی فولاد و بتن نخونه و فقط اجرا بهش یاد بدن با یه معمار تجربی هیچ فرقی نداره
ناگفته نمونه که در دنیای اجرا تمام مسایل قابل گفتن و اموزش نیست و خیلی از مطالب رو باید دید و تجربه کرد
موفق باشین

middbox

کاربر بیش فعال
اینکه اجرا درامد زا هست یا محاسبه و نظارت جای بحث گسترده داره...
اما اینو من قبول ندارم(جمله bold شده)
وقتی به یه نفر میگن مهندس یعنی در تمام شرایط(محاسبه و اجرا)بتونه اظهار نظر کنه
اگر کسی وارد اجرا بشه اما دید محاسباتی داشته باشه بهتر و بیشتر میتونه تو کارش موفق باشه
مهندسی که طراحی فولاد و بتن نخونه و فقط اجرا بهش یاد بدن با یه معمار تجربی هیچ فرقی نداره
ناگفته نمونه که در دنیای اجرا تمام مسایل قابل گفتن و اموزش نیست و خیلی از مطالب رو باید دید و تجربه کرد
موفق باشین

مهندس من از وقتی یادمه پدرم پیمانکار بوده و با همه جور مهندس روبرو شدیم ، نیاز محاسباتی که شما ازش حرف میزنی خیلی کمتر از تجربه است... البته بستگی داره کجا کار کنی...

من گفتم مهندسی تکنولوژی از نظر درآمد بنظرم بهتره ... تا اینکه بشینی تو یه دفتر و فقط کار محاسباتی انجام بدی...

در ضمن زیاد هم به مهندسای ما نبالید که هیچی حالیشون نیست... ( هممون اومدیم با چندتاواحد پاس کردن اسم خودمونو گذاشتیم مهندس) نصف کار یه مهندس رو برنامه های محاسباتی انجام میده... ( آقایون مهندسی اجرایی مطمئن باشید رشته شما اگه بهتر نباشه کمتر نیست ، هر کی هم میگه بیاد اثبات کنه ، و نشون بده که با دوتاواحد پاس کردن نمیشه گفت مهندسه ، از نظر من یه مهندس واقعی میتونه حتی یه مکانیک خودرو هم باشه )

وقتی رفتی تو یه پروژه و کارتو بدون کوچکترین اشتباهی انجام دادی و مشکلات پیش بینی نشده رو حل کردی اونوقت بگو مهندسی.... با خودمم هستم..
ببخشید اگه حرفام رک بود...

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس من از وقتی یادمه پدرم پیمانکار بوده و با همه جور مهندس روبرو شدیم ، نیاز محاسباتی که شما ازش حرف میزنی خیلی کمتر از تجربه است... البته بستگی داره کجا کار کنی...

من گفتم مهندسی تکنولوژی از نظر درآمد بنظرم بهتره ... تا اینکه بشینی تو یه دفتر و فقط کار محاسباتی انجام بدی...

در ضمن زیاد هم به مهندسای ما نبالید که هیچی حالیشون نیست... ( هممون اومدیم با چندتاواحد پاس کردن اسم خودمونو گذاشتیم مهندس) نصف کار یه مهندس رو برنامه های محاسباتی انجام میده... ( آقایون مهندسی اجرایی مطمئن باشید رشته شما اگه بهتر نباشه کمتر نیست ، هر کی هم میگه بیاد اثبات کنه ، و نشون بده که با دوتاواحد پاس کردن نمیشه گفت مهندسه ، از نظر من یه مهندس واقعی میتونه حتی یه مکانیک خودرو هم باشه )

وقتی رفتی تو یه پروژه و کارتو بدون کوچکترین اشتباهی انجام دادی و مشکلات پیش بینی نشده رو حل کردی اونوقت بگو مهندسی.... با خودمم هستم..

این نظر شماست...
و در جایگاه خودش محترمه...

Parvix

عضو جدید
سلام به دوستان
راجع به بحثی که شده ... به نظر من هم واحد پاس کردن لازمه هم تجربه و این 2تا با هم کامل هستن....
اینکه ما واحد پاس میکنیم واسه اینه که دیگه آزمون و خطا پیش نریم(اصول و چارچوب کار رو بدونیم ) .... و با تجربه است که میتونیم سریعترین راه و اقتصادیترین راه (در عین حال ایمن بودن ) رو پیدا کنیم...
:)

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی

-------------------------------------------------------
دوست عزیز شما هرچقدر هم که بگی الکی پاس می کنیم درسته ولی یک درسی رو مثل تاسیسات یا روش های اجرا رو اگه واقعا پاس نکنی اشتباهاتی توی پیمانکاری انجام میدی که ببخشید فقط برای خودت فحش درست می کنی-یه نمونه براتون میگم مثلا شما وقتی یک لوله کش میاری برات لوله فاضلاب کار کنه چنان لوله بزرگی برات قرار میده که اگر ما هم حالیمون نباشه میگیم بابا دمش گرم ولی بعد از 1 سال می بینی چه بوی گندی گرفته یا مثلا براتون لوله ونت نذاشته و ....
و اما در مورد پیمانکاری-با این وضع شرکت های بزرگ هم کار نمیکنن چه برسه به شرکتای کوچیک و مهندسان مجبورن رو بیارن به محاسبات

middbox

کاربر بیش فعال
-------------------------------------------------------
دوست عزیز شما هرچقدر هم که بگی الکی پاس می کنیم درسته ولی یک درسی رو مثل تاسیسات یا روش های اجرا رو اگه واقعا پاس نکنی اشتباهاتی توی پیمانکاری انجام میدی که ببخشید فقط برای خودت فحش درست می کنی-یه نمونه براتون میگم مثلا شما وقتی یک لوله کش میاری برات لوله فاضلاب کار کنه چنان لوله بزرگی برات قرار میده که اگر ما هم حالیمون نباشه میگیم بابا دمش گرم ولی بعد از 1 سال می بینی چه بوی گندی گرفته یا مثلا براتون لوله ونت نذاشته و ....
و اما در مورد پیمانکاری-با این وضع شرکت های بزرگ هم کار نمیکنن چه برسه به شرکتای کوچیک و مهندسان مجبورن رو بیارن به محاسبات

تاسیسات و روشهای اجرا رو تو مهندسی اجرایی پاس میکنید.... چون کلا اجراییه....

s-a-l-i-m

عضو جدید
به شخصه فکر میکنم گرایش جالبی هست !! بخصوص توی کارشناسی.
برای کسی که هدف داره از اول و میخواد کار اجرایی بکنه میره این درس و اگر نخواست میره گرایش های دیگه !
من خودم لیسانسم گرایشش سازه هست !
ولی بیشتر اجرا رو دوست دارم چون ادم پشت میز نشین نیستم نه اینکه محسابات بلد نباشم چون محاسبات واقعا کار ساده ای هست برای خودم :دی ، بخصوص با این همه نرم افزار... کافیه دو تا کار دستی انجام بدی که یه برداشت ذهنی داشته باشی و تمام!! { البته همیشه شاگردی بیش نیستیم... و ادعایی نیست }
اگر سه سال پیش همچین چیزی بود من قطعا انتخابم برای کارشناسی همین بود !
بهرحال برای دوستان آرزوی موفقیت میکنم ، و منم فکر میکنم مدرک نظارت رو قطعا بهشون باید بدن ولی محسبات رو نه .

salar-fa

عضو جدید
با سلام.
دوستان به هر حال وجود گرایشهای مختلف در دوره لیسانس کمک شایانی به کسانی میکنه که رشته عمران رو با تمام گرایشهای مختلف میکنه که از همون ابتدا به سراغ علایق خودشون برن.
و در ارتباط با بحث نظارت و محاسبات بهتره زیاد وارد این مقوله نشیم چون هر کسی هم که در این رابطه صحبت میکنه صرفا جنبه مالی قضیه نگاه میکنه که در حال حاضر بی معنیه!و هر گرایشی هم به هر حال راههای در آمد زایی خاص خودشو داره که با گذشت زمان و کسب تجربه میشه اونا رو کشف کرد.با آرزوی موفقییت برای تمام مهندسای عمران با گرایشهای مختلف.

sara-99

عضو جدید
تغییر نام رشته عمران-عمران

تغییر نام رشته عمران-عمران

سلام دوستان خواهشا هر چه زودتر به سوال من پاسخ بدید......شنیدم نام رشته مهندسی عمران-عمران تغییر کرده و یکسری از دروس این رشته حذف شده این تغییر فقط شامل کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران میشه یا کارشناسی عمران-عمرانم این تغییرو کرده خیلی نگرانم:(

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام دوستان خواهشا هر چه زودتر به سوال من پاسخ بدید......شنیدم نام رشته مهندسی عمران-عمران تغییر کرده و یکسری از دروس این رشته حذف شده این تغییر فقط شامل کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران میشه یا کارشناسی عمران-عمرانم این تغییرو کرده خیلی نگرانم:(
-------------------------
شما نگران نباش اگر تغییری بکنه مربوط به جدیدالورودی هاست-اگرم تغییری بکنه که دیگه اسمش عمران عمران نیست

amarantine

عضو جدید

فک نمیکنم چیز مهمی باشه که نگرانش باشی... اما احتمال شایعه بودنش بیشتره

middbox

کاربر بیش فعال
اونی که شما میگید واسه کاردانی به کارشناسیه و وروودیهای جدید....

مهندسی اجرایی عمران...

فقط حق نظارت بهشون میدن و محاسبات ازشون گرفته شده...

یعنی درسای محاسباتی رو دیگه ندارن...

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

دوستان عزیز ، حق امضا برای کارشناسی ناپیوسته ، در صورتی اعطا میشه که ، هر دو رشته ی کاردانی و کارشناسی با هم مرتبط باشن ، یعنی ، کاردانی : کارهای عمومی ساختمان ، یا ، عمران
و کارشناسی : عمران ، یا ، کارهای عمومی ساختمان باشه ، در غیر اینصورت ، فقط نظارت ، مگر کارشناسی ارشد سازه داشته باشید ، در مورد بقیه بخش نامه ها ، تا جایی که من اطلاع دارم و دو روز پیش از نطام مهندسی پرسیدم ، فعلا ابلاغیه به نطام مهندسی ها نرفته هست !! پس زیاد فکر خودتون رو برای محاسبه یا نطارت مشغول نکنید .

سپاس

sahar.civil

عضو جدید
سلام دوست عزیزم.
همینطور که دوستمون اشاره کردند این تغییر مخصوص کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران-عمرانه که اسمش مهندسی اجرایی عمران شده.درساشم بیشتر اجرایی شدن.اما انگار دوباره داره برمیگرده به همون تکنولوژی عمران-عمران.
موفق باشید:gol:

hasan ghasemi

عضو جدید

سلام دوست عزیز من سرفصل رشته عمران اجرایی رو دانلود کردم داخلش نوشته هدف از بوجود امدن این رشته نیاز به مهندسان با مهارت بالا در نظارت و اجرا هستش ....بنابراین احتمال 100 درصد نظارت تعلق میگیره که هیچ......با توجه به اومدن امتحان اجرا (جدید)احتمالا امتیازاتی برای فارغ التحصیلان این رشته قایلند چون که این رشته اساسا اجراییه ممنون................به امید دیدارتون در قله های علمی