اگه خدا بخواد 2x2 میشه 5 تا؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت عزیزان شاید سوال این تاپیک سخت نباشه ولی خب تامل برانگیزه در هر حال نظر خودتون رو بگید؟:warn:

خدا مقدم تر است یا علم:que:

كلا سوال خنده داريه
در ضمن خدا هر چي بخواد همون مي شه..نه اينكه بياد 2*2 رو به 5 تبديل كنه
يه زماني علمش رو داد
به خواست اون قوانين رياضي ايجاد شد كه مشكل نداشته باشيم

alish.refinery

اخراجی موقت
با سلام خدمت عزیزان شاید سوال این تاپیک سخت نباشه ولی خب تامل برانگیزه در هر حال نظر خودتون رو بگید؟:warn:

برای اینکه جواب سوالتون را خیلی واضح و صریح بدم و قانع بشین باید به دو تا سوال اسونتر جواب بدین:

1- خدا را تعریف کنید

2- ریاضیات را تعریف کنید

3- فرق خدا با ریاضیات توضیح دهید

ان وقت خیلی راحت من جواب سوال شما را میدهم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ساده هست از این سوالات در طول تاریخ زیاد بوده مثلا یکی پرسید خدا میتونه دنیا رو تو یه تخم مرغ قرار بده اخه جوابش اینه که اگه این کارو بکنه که دنیا این دنیا نیست یا تخم مرغ این تخم مرغی که منظور طرف هست نیست حالا اگه خدا این کارو هم بکنه شما قبول میکنی؟ قطعا نه پس اصلا چرا باید بکنه؟

alipiroozz

عضو جدید
مهندسا يه سوال .خدا ميتونه سنگي خلق كنه كه خودشم نتونه بلند كنه ؟

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال

گفتی مهندسا، مجبورم کردی جواب بدم!! :)

در یک کلام نه.

چون این جور چیزا در وجود خودشون دارای تناقضند.

مثلا کلاغ سبز ِ نامرئی

نامریی بودن و سبز بودن یه تناقضه. چون اگه دیده نشه(که نمیشه) رنگ قابل تشخیص نیست.

سنگی اون ویژگی رو داشته باشه به همین شکل،

اگر مخلوقه پس تحت کنترله. اگه تحت کنترله پس میشه بلندش کرد.

اگه بلند نشه از کنترل خارجه و اگه از کنترل خارج باشه مخلوق نیست!

امیدوارم با عقل جور در بیاد.

اما داشتم اینو مینوشتم یه سوال برام پیش اومد.

اگه مخلوق قابل رشد باشه چی؟
مثلا میشه چیزی بیافرینه که به مرور زمان خودش رو قوی و کامل کنه تا قدرتش ار آفریننده بیشتر بشه؟ اگه آفریننده بینهایت باشه احتمالا اینم نشدنیه!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
همه چیز جهان طبق قوانینه

ولی قوانین ریاضی قرارداد بین آدماست

سلام.

به نظر شما 2*2=4 یه قرار داده؟

مثلا اگه توافق کنن که 1 سیب به اضافه 1 سیب دیگه میشه 9 تا سیب ، واقعا این اتفاق میوفته؟

به نظر من اعمال جبری ، مثل ضرب دوتا عدد یا جمع اونها گزاره های منطقی هستن.

*سهیلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

به نظر شما 2*2=4 یه قرار داده؟

مثلا اگه توافق کنن که 1 سیب به اضافه 1 سیب دیگه میشه 9 تا سیب ، واقعا این اتفاق میوفته؟

به نظر من اعمال جبری ، مثل ضرب دوتا عدد یا جمع اونها گزاره های منطقی هستن.

dooste man daghighan gharardadiye.
chon age tebghe oon gharardad gharar bood 2*2 beshe 5,motmaenan ma alan y hamchin rabetei ro ghabool dashtim.kac k dar ebteda gofte 2 mafhoomesh yani in tedade moshakhas age 9 ro b jaye 2 b un tedad nesbat midad ma alan 9 ro b jaye 2 mishnakhtyim;manzure man ine.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

امكان نداره چيزي كه ناممكنه اتفاق بيوفته مثلا زمين داخل توپ بدمينتون جا بشه!!

خداوند قبل از خلق اين دنيا براش قانون هايي وضع كرده مثلا به قول شما همون 2*2يكي از قوانين خداوند هست .....همه چيزهايي كه در دنيا وكل هستي وجود دارد از قوانين خدا تبعيت ميكند حتي برگ هاي درختان با نظم و قانون خاصي قرار گرفتند يعني همه زندگي انسان تابع همان قوانين هست كه بشر به مرور زمان آنهارا كشف ميكند...مثل قانون نيوتن كه وجود داشت ولي ما باخبر نبوديم ...ولي نيوتن كشف كرد .

معجزه ها هم همين طور قانوني دارند كه صورت گرفته و شايد بعدا كشف بشه....

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

با عرض معذرت شما چرا همچين سوال هايي مي پرسين !!!!! به نظر من حالا منظورم همه اونايي هستن كه همچين سوال هاي مي پرسن اول بايد خدا رو شناخت بعد مطمئنا اگه واقعا شناخت داشته باشيد به جواب خيلي از سوالاتتون هم ميرسين.......

در زمان حضرت علي (ع)بعد از نماز كه همه مسلمانان در مسجد جمع بودند حضرت علي فرمودند هر سوالي در مورد خلقت و آفرينش كه به نظرتون ميرسه رو از من بپرسيد تا پاسخ دهم كه يكي از اعراب ان زمان بلند شد و گفت شما مي توانيد بگيد تو سرتان چند تار مو هست!!!!! شما هم بهتره به همون چيزايي كه خدا خلق كرده فكر كنيد شايد به جوابتون برسيد.

اول شناخت بعد اين سوال ها رو بپرسيد...واگرم اعتقادي نداريد مسخره نكنيد .

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
dooste man daghighan gharardadiye.
chon age tebghe oon gharardad gharar bood 2*2 beshe 5,motmaenan ma alan y hamchin rabetei ro ghabool dashtim.kac k dar ebteda gofte 2 mafhoomesh yani in tedade moshakhas age 9 ro b jaye 2 b un tedad nesbat midad ma alan 9 ro b jaye 2 mishnakhtyim;manzure man ine.

سلام.

فکر میکنم متوجه منظور شما شدم.

فکر کنم میخواید بگید که اگه ما به تعداد این گل ها میگیم 2 بخاطر اینه که قرارداد کردیم. اگر نه میشد به این تعداد گل گفت هشت تا :gol: :gol:

البته من هم موافقم الفاظ قراردادی هستن.

منظور من این بود که عدد 2 یه مفهوم خاص رو میرسونه.

مهم نیست بهش بگیم" two "یا "هشت" یا "نیمکت". مهم اینه که اگه اون رو با خودش جمع کنید به عدد 4 میرسید.

البته میشه به 4 هم گفت "کت" یا هر لفظ دیگه ای

====================
پی نوشت: لطفا فارسی بنویسید اگه میخاید جواب من رو بدید.

*سهیلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

فکر میکنم متوجه منظور شما شدم.

فکر کنم میخواید بگید که اگه ما به تعداد این گل ها میگیم 2 بخاطر اینه که قرارداد کردیم. اگر نه میشد به این تعداد گل گفت هشت تا :gol: :gol:

البته من هم موافقم الفاظ قراردادی هستن.

منظور من این بود که عدد 2 یه مفهوم خاص رو میرسونه.

مهم نیست بهش بگیم" two "یا "هشت" یا "نیمکت". مهم اینه که اگه اون رو با خودش جمع کنید به عدد 4 میرسید.

البته میشه به 4 هم گفت "کت" یا هر لفظ دیگه ای

====================
پی نوشت: لطفا فارسی بنویسید اگه میخاید جواب من رو بدید.

منظور من از اون حرفام اینه که این دنیا قانونمنده و به همین قانونش پایداره و همه چیزش طبق اصوله و بر مبنای منطقه نه خرافه.
اصلا بحث من سر تونستن یا نتونستن خدا نیست.میخوام بگم که یه همچین چیزی تو این جهانی که ما الان داریم توش زندگی میکنیم منتفیه.

alipiroozz

عضو جدید
با عرض معذرت شما چرا همچين سوال هايي مي پرسين !!!!! به نظر من حالا منظورم همه اونايي هستن كه همچين سوال هاي مي پرسن اول بايد خدا رو شناخت بعد مطمئنا اگه واقعا شناخت داشته باشيد به جواب خيلي از سوالاتتون هم ميرسين.......

در زمان حضرت علي (ع)بعد از نماز كه همه مسلمانان در مسجد جمع بودند حضرت علي فرمودند هر سوالي در مورد خلقت و آفرينش كه به نظرتون ميرسه رو از من بپرسيد تا پاسخ دهم كه يكي از اعراب ان زمان بلند شد و گفت شما مي توانيد بگيد تو سرتان چند تار مو هست!!!!! شما هم بهتره به همون چيزايي كه خدا خلق كرده فكر كنيد شايد به جوابتون برسيد.

اول شناخت بعد اين سوال ها رو بپرسيد...واگرم اعتقادي نداريد مسخره نكنيد .

اول اينكه بستگي داره شما چيو مسخره كردن بدونيد !!!واقعا سوال من شبيه مسخره كردنه ؟!!!!

سوال من هم در جواب 2*2 دوستمون بود و فقط ميخواستم يه كم ذهن دوستمون به فكر فرو بره .

سوال من يه پارادوكسه .

در جواب شما هم بايد بگم بستگي داره شما به خدا چه طور نگاه كنيد .يكي از دوستان مثال جالبي تو چند صفحه پيش زد :پيدا كردم حتما مينويسم .عده اي خدا رو تو اشك يه كودك عده اي تو زيبايي گل و ... ميبينن .

8812510034

عضو جدید
در كل سوالت مشكل داره

خدا مقدم تره يا علم ؟؟؟ خب اين سوال كلا اشتباهه

چون اصلا قابل مقايسه نيست

خود خودش اين علم رو منظم كرده كه 2*2 بشه 4 تا

اين علم ازآن خداونده مقتدره

شما يا مفهوم علم رو نميدوني يا خدا رو

:smile:
من با این دوست عزیز که این پاسخو داده موافقم.
مرسی از جواب قاطع وکاملت;)

مکفر مقدس

عضو جدید
سلام و هزار سلام من کسی هستم (a crazy)که چند ماه پیش این سوال رو گذاشتم ولی بعد از گذشت این مدت طولانی هنوز پاسخ یا استدلال قانع کننده ای دریافت نکردم البته شاید خودم جوابش رو بدونم صرفا فقط برای این بود که یه نظر خواهی به وجود بیاد .در مورد این سوال خواهش میکنم در مورد کمیت ها صحبت کنید نه این که در مورد نامگذاری اعداد این کاملا مشخصه خب.:redcard:
در مورد کسانی هم که می فرمایند این دو فرقی با هم ندارند باید بگم که تناقض های (یا بهتره که از کلمه های فارسی استفاده کنم مثل نا هم خوانی) زیادی در مورد علم و خدا وجود داره با رجوع به سایت های معتبر اطلاعات بیشتری می تونید کسب کنید.
با عذر خواهی از این که نمیتونم تمام وقت در خدمت شما باشم خلاصه زمانه درسه و تمرکز
دست گلتون درد نکنه تا بعد

:w27:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال جالبی است اما غلط . زیرا باید گفت اگر 2 ضربدر 2 برابر پنج شود ، خدایی خدا منتفی می شود . عالم ریاضیات یا جبر مبین عالم جبروت است و غیر از ریاضیات خدا رابطه ای با جهان ما ندارد . جهان تغییرات فیزیک است که جهان ماست . می دانیم که فیزیک بر پایه ی ریاضیات است . درحالی که ریاضیات خود همیشه ثابت و لایتغیر است . در هر جایی از دنیا پاسخ روابط بر اساس رابطه ی صرفا ریاضی ثابت است . سخن خدا همواره ثابت و لایتغیر است . حال از شما می پرسم . چگونه است که حکم لایتغیر خداوند در دنیای ما که دائما در حال دگرگونی است ، قابل نفوذ و موثر است ؟! دنیای ما سرار تغییرات و تغییرات و تغییرات است و لی کلام خدا ثابت بگونه ای که به شکل کتابی معجزه ی پیامبر خاتمش می شود . پس چگونه است که دنیای ما با فرمان خدا هدایت می شود ؟

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز

اما داشتم اینو مینوشتم یه سوال برام پیش اومد.

اگه مخلوق قابل رشد باشه چی؟
مثلا میشه چیزی بیافرینه که به مرور زمان خودش رو قوی و کامل کنه تا قدرتش ار آفریننده بیشتر بشه؟ اگه آفریننده بینهایت باشه احتمالا اینم نشدنیه!!

آفرینش فعلی است که در امتداد، افعال دیگری را می طلبد . با مثال توضیح میدم تا مبین شود . فرض کنید در یک زبان برنامه نویسی می خواهید غیر از اعداد صحیح که خود زبان به شما اجازه ی استفاده را می دهد، اعداد مختلط را تعریف کنید و تعریف صرف اعداد مختلط به عنوان یک خلقت بنگرید . این تعریف جدید به صورت خالی و بدون هیچ عملگر ریاضی مانند جمع و تفریق و ... بی معناست . همانطور که می دانید عملیات جبری بروی اعداد مختلط با اعداد صحیح متفاوت است . لذا کسی که اعداد مختلط را تعریف می کند باید اپراتورها یا عملگرهای مربوط به آن اعداد جدید را ارائه دهد . به عبارتی زمانی که خالق مخلوق را خلق می کند ، زمینه های رشد و توسعه ی آنرا (عملگرهای ریاضی) نیز باید تعریف کند تا خود پرورش دهنده ی آن نیز باشد . به عبارتی سیکل خلقت تنها به صفت آفریدگاری ختم نمی شود . خلقت از سه دایره یا سیکل آفریدگاری ، پروردگاری و فناگری تشکیل می گردد . به شکل زیر دقت کنید .
ser1.jpg

Life13

عضو جدید
این امری غیر ممکن است مسلما دو ضربدر دو برابر با 4 خواهد شد .حتی اگر خدایی که شما از ان دم میزند هم وجود داشته باشد بتواند این امر را ثابت کند تحولی بزرگ در دنیای ریاضیات اتفاق خوهد افتاد واگر این امر اتفاق بیفتد خداوند شما جایزه ی نوبل ریاضیات رادر سال2011خواهد گرفت.در ضمن من بر اساس علمی که دارم صحبت میکنم......

چرا نمیشه؟ مگه خدا همه کاره نیست؟

بیمه کارآفرین می نویسه 1=2 چرا کسی چیزی نمی گه؟

آقا خدا هرچی بگه همونه!

اگه بگه ماست سیاهه!

حتما درسته و ما درک اشتباهی از سیاهی داشتیم و واژه ها رو اشتباه درک کردیم.

tanha990

عضو جدید
چرا نمیشه؟ مگه خدا همه کاره نیست؟

بیمه کارآفرین می نویسه 1=2 چرا کسی چیزی نمی گه؟

آقا خدا هرچی بگه همونه!

اگه بگه ماست سیاهه!

حتما درسته و ما درک اشتباهی از سیاهی داشتیم و واژه ها رو اشتباه درک کردیم.

این خدای شما چطوری و به چه زبانی با شما صحبت میکنه ؟

Life13

عضو جدید
این خدای شما چطوری و به چه زبانی با شما صحبت میکنه ؟

لازم حرف زدن با خدا نیست!

این جزء چیزهایی است که باید درک کنیم.

(شاید) هرآنچه که به زبان می آوریم معنای دقیق آن چیز نباشد مثلا ماشین معنای دیگری داشته باشد و واژه ای دیگر را به کار ببریم!

ولی در اصل ماشین تغییر نکرده و فقط با کلمات بازی می کنیم

قواعد ریاضی هم کشف شده توسط انسان می باشد.
[h=1][/h] [h=1][/h][h=1][/h]

soniya ideal

عضو جدید
باسلام.
شما چرا در مورد 2×2=4 بحث میکنید؟ بابا علم پیشرفت کرد یکی از اساتید زبده دانشگاه اصفهان ثابت کرد
5 =2×2

*انعکاس*

عضو جدید
قدرت خداوند تنها در دایره امکان معنا پیدا میکند!

فیل در سوراخ سوزن کردن و دو دوتا 5 شدن هم قبل از هر چیزی ناممکن هستند پس دیگر بحث قدرت و خواشت خدا مطرح نمیشود

بالا