اگه خدا بخواد 2x2 میشه 5 تا؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ولی خودت، یک بار گفتم من هیچ چیزی از خدا ندیدم که بهش اعتقاد داشته باشم(نه خودش،نه معجزش،نه...)من ۲ساعت قبل ازت سوال پرسیدم .جنابعالی هنگ کردی .ارزه جواب نداری نظر نده
عرضه من مورد بحث نیست!!!
چرا خدا وجود نداره؟؟؟

ever green 1

کاربر فعال
ولی خودت، یک بار گفتم من هیچ چیزی از خدا ندیدم که بهش اعتقاد داشته باشم(نه خودش،نه معجزش،نه...)من ۲ساعت قبل ازت سوال پرسیدم .جنابعالی هنگ کردی .ارزه جواب نداری نظر نده

سلام دوستان
با عرض پوزش ...یه مثال ......کسی تا حالا "عقل "شما رو هم ندیده. آیا میشه گفت شما "عقل" ندارین. ....ارزه ؟!!!( عرضه منظورتونه؟)

حتی اگه به فرض معجزه هم وجود نداشته باشه....شما چه مشکلی با تعالیم اسلام دارین؟ جز اینه که بهترین راه های زندگی رو نشون میده؟ حالا بگذریم که بعضی از ما با رعایت نکردن دستوراتش چهره اسلام خراب کردیم...ولی این دلیل بر بد بودن اسلام نیست.

مطمئنین دانشمندها از همه تغییرات زمین شناسی گذشته با خبرن ؟

مجید پنا

اخراجی موقت
جواد.ها،ها،ها،ها

جواد.ها،ها،ها،ها

شما خداپرستین!خیلی تو هنگ میمونی جوابم تو نظر قبلی بود .دیگه دلیلی نمی بینم که جوابتو بدم. خیلی ناتوان بودی یه جواب نتونستی بدی!؟برو حالا دنبال جوابم بگرد.ها!ها!ها...

haghjoo110

عضو جدید
فرض کنید شما اگر روزی ۲ ساعت قرآن بخوانید فرد دیگری ۲ساعت مطالعه کند در این شرایط طرف مقابل آگاه تر از شما خواهد بود .شما ۲ساعت وقت خود را هدر دادید .علم همیشه نزد بشر بود نه خدا.شما یه دلیل قانع کننده بیارین ما را قانع کند که خدایی هست.موقع نوح میگین کل زمین رو آب گرفت .اما زمین شناسان و مورخان که اطلاعاتشون تا چه حد دقیقه این حرف را قبول نمیکنند.۲در۲=۴حاصل تلاش آدمیست
شما بگید مورخان و دانشمندان تا چه حد اطلاعاتشون قویه؟؟؟؟!!!
اونا که یه روز میگن بزرگ ترین گودزیلا رو پیدا کردیم فرداش یه چی دیگه پیدا میکنن میگن نه بزرگ تر از اونم هست!
تازه همین طور بگی مورخان که قبول نیست دقیقا بگو کی ،کی، کجا؟!

لطفا به این سوالم جواب بدید شاید ما هم منکر خدا بشیم و هم عقیده با شما:
جهان رو بدون خدا توجیه کنید.
آیا به نظر شما پای تصادف در میانه؟؟!

آخرین ویرایش:

haghjoo110

عضو جدید
یعنی چی که ۲در۲=۴در زمان دایناسور ها ۵میشده .شما به سوال من پاسخ ندادید .هیچ مورخ و زمین شناس معجزات الهی رو تائید نمی کنه دلیل از این محکمتر .چرا ما هیچ معجزه ای ندیدیم .شما اعتقادی ها اگه زلزه بیاد میگین بلایی است که خدا نازل کرده ولی علم میگه حادثه طبیعی است که۱۰۰%درست است.خدا برای ما چیکار کرده که او رو قبول داشته باشیم.تا چیزی رو ندیدیم نباید قبو ل داشته باشیم حالا شما اگه میتونی جواب سوالم که در مورد نوح بود رو بگو.
چون نخواستین که ببینین!
برید از همون دانشمندا در مورد شق القمر بپرسید.
این فقط یه نمونه است:
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]“سازمان فضانوردی ناسا ” به پدیده دو نیمه شدن کره ی ماه و سپس پیوند خوردن این دو قسمت به یکدیگر پی برد.پایگاه اینترنتی روزنامه ی عربی ” الوطن ” چاپ آمریکا به نقل از یک محقق علوم فلکی در این زمینه نوشت: سفینه ی فضایی آمریکایی ” کلمنتاین ” که سالها در مدار کره ی ماه کار تحقیقاتی انجام می دهد به این نتیجه رسیده است که کره ی ماه صدها سال پیش به دو نیمه ی متساوی تقسیم شده و دوباره به یکدیگر متصل شدند[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif].[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]این محقق اردنی با ارسال گزارشی به ناسا آنان را نسبت به این موضوع مطلع ساخت که مسلمانان، این پدیده را متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش می دانند و مرتبط به معجزه ای از پیامبر اسلام (ص) به نام ” شق القمر” است. ناسا هیچ تفسیری برای کشف خود نیافته است. زیرا این اتفاق نادر تا کنون برای هیچ جرم آسمانی به وقوع نپیوسته است.”آیات اولیه سوره قمر حاکی از این است که ماه در گذشته شکاف عظیمی برداشته و دو نیم شده است و عکس‌هایی که توسط فضانوردان موسسه ناسا از سطح کره ماه گرفته شده است شکاف‌هایی را بر روی این کره نشان می‌دهد که وقوع این معجزه عظیم را اثبات می‌کند[/FONT]

haghjoo110

عضو جدید
اینم یه نمونه از آیات قرآن که به قول شما آدمو ار علم دور میکنه!
کپی- پیست از وبلاگ بچه الک هم کلاسیام!گیر ندید بگید کپی-پیست ها اصل قضیه رو بخونید.
[FONT=arial, helvetica, sans-serif][SIZE=-0] فمن یریدالله أن یهدیه یشرح صدره للإسلام و من یرید[/SIZE][/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] أن یضله یجعل صدره ضیقاً حرجاً کأنّما یصّّعّد فی السّماء.[/FONT]​
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]"عاشقای فضا و فضنوردی و علم"[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]از زمانی که توانای پرواز برای بشر میسر شد دانشمندان به یک پدیده ای طبیعی پی بردند که عبارت از کمبود آکسیژن در طبقات بالای فضاست. وقتی انسان به بالا میرود و در فضا قرار میگیرد این امر را درک میکند و احساس نفس تنگی مینماید و هرچه بالا میرود احساس خفقان میکند و تا حدی که دیگر زندگی بدون آکسیژن غیر ممکن میگردد. از همینرو خدمه های پرواز به مسافرین می آموزند که که هرگاه طیاره به ارتفاع بیشتر از 35 هزار قدم بلند شود خریطه های اکسیژن های مصنوعی را استفاده کنند. ولی قرآنکریم در چهارده قرن قبل و قبل از کشف عملیهء پرواز به این امر اشاره کرده است: ( فمن یریدالله أن یهدیه یشرح صدره للإسلام و من یرید أن یضله یجعل صدره ضیقاً حرجاً کأنّما یصّّعّد فی السّماء. ـ کسی را اراده کند خداوند که هدایت کند اورا، گشاده میسازد سینهء او را به اسلام و کسی را که بخواهد گمراه کند میگرداند سینهء اورا تنگ، مشکلدار گویا اینکه به آسمان بالا میرودـ ) [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]در گذشته متقدّمین این آیه را مطابق فهم خود و زمان خود تفسیر میکردند و میگفتند: یعنی همانند کسیکه تلاش میکند تا به آسمان برود، ولی نمیتواند. یا اینکه؛ کسی تلاشی کاری را کند که محال است. علم جدید آمد و معجزه علمی قرآن ظاهر شد و یک اتفاق عجیبی را میان آیه قرآن و واقعیت علمی ایجاد کرد. این یک تصدیق دیگری بوددرین عصر بر راستی نبوت محمد(ص). قسم بخداست این قرآن چه زیبا و پذیرفتنیست! [/FONT] دانشجوها: ما اگه بخواهیم حتی به معنای ظاهری قرآن هم نگاه کنیم مطلب بسیار است برای زندگی. مثلا عسل که در قرآن صفت شفا داده شده...امروزه دانشمندان اگه اشتباه نکنم بیش از ۱۰۰۰ خاصیت درمانی از اون کشف کردند. اما اگه بخواهیم به معنای باطنی آن نگاه کنیم: آیه۹۷ سوره طه: خدا فهم آسان رو از قرآن برای پیامبر قرار داده.پیامبر(صل الله علیه و آله):انا مدینه العلم و علی بابها.معصومین هم که کلهم نور واحد اگه خوشبختی رو در این دنیا وآخرت میخوایم خوبه که تا کار از کار نگذشته برگردیم و از خدا و پیامبر(صل الله علیه و آله) و معصومین(علیهم السلام) اطاعت کنیم. فسبح بحمدربک واستغفره انه کان توابا.اگه تاحالا اشتباه رفتیم برگردیم.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون نخواستین که ببینین!
برید از همون دانشمندا در مورد شق القمر بپرسید.
این فقط یه نمونه است:
“سازمان فضانوردی ناسا ” به پدیده دو نیمه شدن کره ی ماه و سپس پیوند خوردن این دو قسمت به یکدیگر پی برد.

بنده با بحث فعلی شما دوستان کاری ندارم اما لازم دیدم در رابطه با این ادعای باطل روشنگری کنم.
دوست عزیز سایت های مسلمانان پر است از این ادعاها و اگر شما بخواهید می توانید ده ها ادعای دروغ این سایت ها را بیاورید.کپی کردن که کاری ندارد بلکه سایرین که باید تحقیق کنند و صحت و سقم آن را بررسی کنند و ردیه آن را نشان دهند باید زحمت بکشند.چون قبلا در مورد این ادعا گفتگو شده من لینک آن رابه شما می دهم تا بخوانید.ای کاش کمی اندیشه انتقادی داشتیم تا هرکسی نتواند با عقاید و احساسات مذهبی ما بازی کند و ما را فریب دهد.در این تاپیک بنده بطلان این ادعا را نشان دادم که ناسا هرگز مدعی چنین چیزی نشده است:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/222685-%D8%B4%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%82-%D8%A7%D9%84%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%82%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80-%D9%85%D9%80%D8%B1?

haghjoo110

عضو جدید
بنده با بحث فعلی شما دوستان کاری ندارم اما لازم دیدم در رابطه با این ادعای باطل روشنگری کنم.
دوست عزیز سایت های مسلمانان پر است از این ادعاها و اگر شما بخواهید می توانید ده ها ادعای دروغ این سایت ها را بیاورید.کپی کردن که کاری ندارد بلکه سایرین که باید تحقیق کنند و صحت و سقم آن را بررسی کنند و ردیه آن را نشان دهند باید زحمت بکشند.چون قبلا در مورد این ادعا گفتگو شده من لینک آن رابه شما می دهم تا بخوانید.ای کاش کمی اندیشه انتقادی داشتیم تا هرکسی نتواند با عقاید و احساسات مذهبی ما بازی کند و ما را فریب دهد.در این تاپیک بنده بطلان این ادعا را نشان دادم که ناسا هرگز مدعی چنین چیزی نشده است:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/222685-شـــــــــــق-الــــــــــقــــــــــــ-مـر?
دوست عزیز!
اعتقادات من بر پایه ی این حرف ها شکل نگرفته که حالا به فرض با نقض اون ها به زنم زیر همه چیز!
توی اون تاپیک گفته بودید اول باید معجزه اثبات بشه بعد پیامبری پیامبر ولی من میگم:آفتاب آمد دلیل آفتاب!
معجزه برای گرفتن بهانه از دست منکرین است!والبته آرامش دل
من یه ادعا رو کپی_پیست کردم و شما هم ادعای رد اونو کردین!آیا ناسا این ادعای کپی_پیستی منو تکذیب کرده؟؟!
یه چی میگم اینکه به این قضیه ربط دازه یا نه بستگی به هوش خودتون داره.
برای ساخت متروی اصفهان دستگاه رو راه اندازی کردن بعد دیدن ااا !!داره خاک زرد بیرون میاد فهمیدن که ای داد بیداد دستگاه مسیرو اشتباه رفته و پی سی و سه پلو کنده!!حالا اینو همه ی دنیا میدونن گذارشش هم موجوده ولی ایران میگه دروغه،همچین چیزی وجود نداره!!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز!
اعتقادات من بر پایه ی این حرف ها شکل نگرفته که حالا به فرض با نقض اون ها به زنم زیر همه چیز!

چه کسی در رابطه با اعتقادات شما صحبت کرد؟بحث سر ادعایی است که در پاسخ به دوست مان آقا مجید بیان فرمودید.من هم صرفا بطلان این ادعا را نشان دادم وگرنه بنده نگفتم شما باید به خاطر باطل بودن این ادعا عقاید دینی تان را کنار بگذارید.لطفا روند بحث را فراموش نکنید تا دچار سردرگمی نشوید.یحث سر عقاید شما نیست.

توی اون تاپیک گفته بودید اول باید معجزه اثبات بشه بعد پیامبری پیامبر ولی من میگم:آفتاب آمد دلیل آفتاب!
معجزه برای گرفتن بهانه از دست منکرین است!والبته آرامش دل

هر دینداری که درباره دینش مطالعه کرده است اعتقاد دارد که معجزات اثبات حقانیت پیامبری شخص هستند و معجزه،عجز و ناتوانی سایر مردمان را در برابر پیامبر نشان می دهد.دینداران معتقد هستند پیامبران معجزه می کردند تا حقانیت و پیامبری خود را نشان دهند.
من یه ادعا رو کپی_پیست کردم و شما هم ادعای رد اونو کردین!آیا ناسا این ادعای کپی_پیستی منو تکذیب کرده؟؟!

مغالطه طلب برهان از مخالف! شما مدعی هستید که ناسا کشف کرده در گذشته ماه به دونیم شده پس شما باید ادعای تان را ثابت کنید.چرا ناسا خبری در این رابطه منتشر نکرده؟ اگر ناسا هیچ خبری در این رابطه منشتر نکرده شما از کجا فهمیدید ناسا چنین کشفی کرده؟ از چهارتا سایت اسلامی؟!
شما فکر کردید ناسا اینقدر بیکار است که خیالبافی های عده ای مسلمان متوهم و ساده لوح را تکذیب کند؟ اگر اینگونه باشد بنده هم مدعی هستم ناسا کشف کرده خورشید در گذشته به دونیم شده اگر بگویید کجا ناسا چنین چیزی گفته پاسخ می دهم این خبر را تکذیب که نکرده...
یه چی میگم اینکه به این قضیه ربط دازه یا نه بستگی به هوش خودتون داره.
برای ساخت متروی اصفهان دستگاه رو راه اندازی کردن بعد دیدن ااا !!داره خاک زرد بیرون میاد فهمیدن که ای داد بیداد دستگاه مسیرو اشتباه رفته و پی سی و سه پلو کنده!!حالا اینو همه ی دنیا میدونن گذارشش هم موجوده ولی ایران میگه دروغه،همچین چیزی وجود نداره!!

قیاس تان هم مع الفارق است بزرگوار.ما داریم در رابطه اثبات معجزات صحبت می کنیم متروی اصفهان چه ربطی دارد به شق القمر.یک حادثه معمولی که شاهدین زیادی می توانسته اند آن را ببینند را چه به اثبات علمی یک معجزه.کدام مرجع علمی معتبری پذیرفته که ماه در گذشته به دونیم شده که صحبت از همه دنیا می کنید؟ دوست عزیز بنده در رابطه با مدعیات دینی صحبت های شما کاری ندارم.بلکه صرفا دارم در رابطه با بطلان ادعای کشف شدن دونیم شدن ماه درگذشته صحبت می کنم.لطفا موضوعات را با یکدیگر خلط نکنید و با قیاس های نامربوط به جای استدلال کردن منطقی سعی در توجیه چیزی نداشته باشید.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یه نمونه از آیات قرآن که به قول شما آدمو ار علم دور میکنه!
کپی- پیست از وبلاگ بچه الک هم کلاسیام!گیر ندید بگید کپی-پیست ها اصل قضیه رو بخونید.

فمن یریدالله أن یهدیه یشرح صدره للإسلام و من یرید

أن یضله یجعل صدره ضیقاً حرجاً کأنّما یصّّعّد فی السّماء.

البته جناب مجید پنا صحبت از معجزاتی که به وقوع پیوسته است کردند معجزاتی همانند شق القمر یا شکافته شدن دریا با اشاره عصای موسی زنده کردن مردگان توسط عیسی و...نه معجزات علمی و پیشگویی های قرآن.همانگونه که قبلا هم عرض کردم می شود از سایت های مسلمانان ده ها مورد مشابه را در اینجا کپی کرد و این معجزاتی که به دین نسبت داده می شود تمامی ندارد و ما مسلما وقت نداریم که بطلان تک تک آن ها را نمایان کنیم.اما چون ایشان زحمت کشیدند و این دوتا موضوع را بیان فرموند فقط روی همین دو موضوع بحث می کنیم.
دقت کنید که در این آیه تنگی سینه در مقابل گشادگی سینه یا همان شرح صدر آمده و این شرح صدر را مخصوصا در مورد پیامبر و در سوره انشراح (سوره 94 قرآن) هم داریم. پس همان گونه که شرح صدر یک بیان استعاری است، به تبع آن تنگی سینه هم استعاری می‌باشد. گشادگی و وسعت سینه یا همان شرح صدر به معنای وسعت روح، بلندی فکر و گسترش افق عقل آدمی است بطوریکه به راحتی حق را پذیرا می‌شود. و در مقابل آن کسی که روح و فکر و عقل بلند و وسیع ندارد و تنگ نظر و کوته فکر است نمی‌تواند حرف حق را به راحتی بپذیرد. سختی پذیرش حق و حقیقت از طرف این شخص تشبیه شده به انجام کار سخت و در آنزمان غیر ممکنی مانند صعود به آسمان. این معنای اصلی و واقعی استعارات و تشبیهاتی است که در آیه مذکور بکار رفته. اگر تنگی سینه در این آیه استعاره نیست، پس معنی گشادگی سینه و شرح صدر که در ابتدای آیه آمده چیست؟ دقت کنید در آیه بیان شده برای پذیرش اسلام سینه‌اش گشاده می‌شود. یعنی با وسعت و بلندی روح و عقل و فکرش میتواند حق را بپذیرد و تسلیم شود و راحتی این پذیرش را خدا برایش مهیا کرده. و در ادامه آیه، خلاف این امر برای کسی که سینه‌اش تنگ است و کوته فکر است بیان شده. یعنی پذیرش حق بقدری برایش مشکل است که گویا می‌خواهد کار سختی مانند صعود به آسمان انجام دهد. و در واقع این آیه به مطلب علمی اشاره نکرده که بخواهد معجزه باشد یا نباشد. اما اگر فرض کنیم برداشت معتقدین به معجزه علمی درست است و بدون در نظر گرفتن محتوای کل آیه، تنگی سینه را به صعود در آسمان مرتبط کنیم باز هم با یک اشتباه علمی مواجه می‌شویم. به این معنا که کمبود اکسیژن در طبقات بالای جو درست است که تنفس را برای انسان مشکل می‌کند ولی با توجه به اینکه هوا رقیق می‌شود و فشار آن کاهش می‌یابد، اختلاف فشار داخل بدن با فشار محیط کم میشود و این باعث انبساط بدن انسان (درست بر خلاف تنگی و تحت فشار قرار گرفتن آن) نسبت به موقعیتش بر روی سطح زمین می‌گردد و اگر همینطور صعود ادامه پیدا کند، منجر به انفجار و متلاشی شدن جسم می‌گردد. چون فشار داخل بدن از فشار محیط اطرافش بیشتر می‌شود.

آخرین ویرایش:

haghjoo110

عضو جدید
البته جناب مجید پنا صحبت از معجزاتی که به وقوع پیوسته است کردند معجزاتی همانند شق القمر یا شکافته شدن دریا با اشاره عصای موسی زنده کردن مردگان توسط عیسی و...نه معجزات علمی و پیشگویی های قرآن.همانگونه که قبلا هم عرض کردم می شود از سایت های مسلمانان ده ها مورد مشابه را در اینجا کپی کرد و این معجزاتی که به دین نسبت داده می شود تمامی ندارد و ما مسلما وقت نداریم که بطلان تک تک آن ها را نمایان کنیم.اما چون ایشان زحمت کشیدند و این دوتا موضوع را بیان فرموند فقط روی همین دو موضوع بحث می کنیم.
دقت کنید که در این آیه تنگی سینه در مقابل گشادگی سینه یا همان شرح صدر آمده و این شرح صدر را مخصوصا در مورد پیامبر و در سوره انشراح (سوره 94 قرآن) هم داریم. پس همان گونه که شرح صدر یک بیان استعاری است، به تبع آن تنگی سینه هم استعاری می‌باشد. گشادگی و وسعت سینه یا همان شرح صدر به معنای وسعت روح، بلندی فکر و گسترش افق عقل آدمی است بطوریکه به راحتی حق را پذیرا می‌شود. و در مقابل آن کسی که روح و فکر و عقل بلند و وسیع ندارد و تنگ نظر و کوته فکر است نمی‌تواند حرف حق را به راحتی بپذیرد. سختی پذیرش حق و حقیقت از طرف این شخص تشبیه شده به انجام کار سخت و در آنزمان غیر ممکنی مانند صعود به آسمان. این معنای اصلی و واقعی استعارات و تشبیهاتی است که در آیه مذکور بکار رفته. اگر تنگی سینه در این آیه استعاره نیست، پس معنی گشادگی سینه و شرح صدر که در ابتدای آیه آمده چیست؟ دقت کنید در آیه بیان شده برای پذیرش اسلام سینه‌اش گشاده می‌شود. یعنی با وسعت و بلندی روح و عقل و فکرش میتواند حق را بپذیرد و تسلیم شود و راحتی این پذیرش را خدا برایش مهیا کرده. و در ادامه آیه، خلاف این امر برای کسی که سینه‌اش تنگ است و کوته فکر است بیان شده. یعنی پذیرش حق بقدری برایش مشکل است که گویا می‌خواهد کار سختی مانند صعود به آسمان انجام دهد. و در واقع این آیه به مطلب علمی اشاره نکرده که بخواهد معجزه باشد یا نباشد. اما اگر فرض کنیم برداشت معتقدین به معجزه علمی درست است و بدون در نظر گرفتن محتوای کل آیه، تنگی سینه را به صعود در آسمان مرتبط کنیم باز هم با یک اشتباه علمی مواجه می‌شویم. به این معنا که کمبود اکسیژن در طبقات بالای جو درست است که تنفس را برای انسان مشکل می‌کند ولی با توجه به اینکه هوا رقیق می‌شود و فشار آن کاهش می‌یابد، اختلاف فشار داخل بدن با فشار محیط کم میشود و این باعث انبساط بدن انسان (درست بر خلاف تنگی و تحت فشار قرار گرفتن آن) نسبت به موقعیتش بر روی سطح زمین می‌گردد و اگر همینطور صعود ادامه پیدا کند، منجر به انفجار و متلاشی شدن جسم می‌گردد. چون فشار داخل بدن از فشار محیط اطرافش بیشتر می‌شود.
استاد!
من که مفسر قرآن نیستم شما رو نمیدونم!
1-جناب مجید پنا گفتن قرآن آدمو از علم دور میکنه منم این مطلبو گذاشتم تا ببینیم این قرآنی که مرتب آدمو به تعقل دعوت میکنه،قرآنی که توش اینجور مطالب پیدا میشه آیا واقعا از علم دور میکنه؟؟!!

2-قرارنیست هر آیه فقط به یه مطلب اشاره کنه توی روایات اومده که هر آیه چندین بطن داره اگه شما فقط معنای استعاری اونو متوجه میشید مشکل خودتونه!شما میگی : پذیرش حق بقدری برایش مشکل است که گویا می‌خواهد کار سختی مانند صعود به آسمان انجام دهد.
نمیشه گفت به قدری برایش سخت است که گویا میخواهد درآسمان تنفس کند؟!معنای استعاریش هم حفظ میشه.

3- اولا قرار نیست قرآن همه چیو بگه فقط اشاراتی داره به بعضی از چیزها که اون را هم مفسر قرآن باید توضیح بده یعنی معصومین
در ثانی توی مثال زدن به یه جنبه اشاره میشه مثلا وقتی میگن یارو مثل شیره فقط قدرت مد نظره نه اینکه طرف یال و کوپال داره!
از نظر علمی آیا کمبود اکسزن توی جو به سینه فشار وارد میکنه یا نه؟؟!
آیه نگفته فشار از کجا وارد میشه ها!!! فقط در مورد تنگی سینه گفته شده حالا به هر نحوی که باشه.

haghjoo110

عضو جدید
CRAZY1370 عزیز!

CRAZY1370 عزیز!

چه کسی در رابطه با اعتقادات شما صحبت کرد؟بحث سر ادعایی است که در پاسخ به دوست مان آقا مجید بیان فرمودید.من هم صرفا بطلان این ادعا را نشان دادم وگرنه بنده نگفتم شما باید به خاطر باطل بودن این ادعا عقاید دینی تان را کنار بگذارید.لطفا روند بحث را فراموش نکنید تا دچار سردرگمی نشوید.یحث سر عقاید شما نیست.

چشم.
ولی این فقط یه تذکر بود که دوستان در جریان باشن که معتقدین به خدا و پیغمبر بخاطر این چیزا دین نیاوردن این ها رو فقط برای اسکات خصم میگن!

هر دینداری که درباره دینش مطالعه کرده است اعتقاد دارد که معجزات اثبات حقانیت پیامبری شخص هستند و معجزه،عجز و ناتوانی سایر مردمان را در برابر پیامبر نشان می دهد.دینداران معتقد هستند پیامبران معجزه می کردند تا حقانیت و پیامبری خود را نشان دهند.

اینکه همین طور بگید دینداران که نشد حرف! خب،منم میگم :هر دینداری که درباره دینش مطالعه کرده است اعتقاد دارد که پیامبر پیامبر است چون پیامبر است!و البته معجزاتی دارد که دیگران از انجام آن عاجزند و این معجزات برای گرفتن بهانه از دست منکران و البته آرامش دل برای دینداران است.
معجزه پیامبر اسلام هم اکنون و برای ما شق القمر و... نیست بلکه قرآن است.

مغالطه طلب برهان از مخالف! شما مدعی هستید که ناسا کشف کرده در گذشته ماه به دونیم شده پس شما باید ادعای تان را ثابت کنید.چرا ناسا خبری در این رابطه منتشر نکرده؟ اگر ناسا هیچ خبری در این رابطه منشتر نکرده شما از کجا فهمیدید ناسا چنین کشفی کرده؟ از چهارتا سایت اسلامی؟!
شما فکر کردید ناسا اینقدر بیکار است که خیالبافی های عده ای مسلمان متوهم و ساده لوح را تکذیب کند؟ اگر اینگونه باشد بنده هم مدعی هستم ناسا کشف کرده خورشید در گذشته به دونیم شده اگر بگویید کجا ناسا چنین چیزی گفته پاسخ می دهم این خبر را تکذیب که نکرده...

ناسا بیکار نیست ولی اینقدر ادم بیکارهست که بخواد بگه هرچی مسلمونا میگن دروغه وجود داره که راه بیافته،خودشو به آب و آتش بزنه تا از ناسا یه مدرک معتبر بگیره که همچین چیزی واقعیت نداره!

قیاس تان هم مع الفارق است بزرگوار.ما داریم در رابطه اثبات معجزات صحبت می کنیم متروی اصفهان چه ربطی دارد به شق القمر.یک حادثه معمولی که شاهدین زیادی می توانسته اند آن را ببینند را چه به اثبات علمی یک معجزه.کدام مرجع علمی معتبری پذیرفته که ماه در گذشته به دونیم شده که صحبت از همه دنیا می کنید؟ دوست عزیز بنده در رابطه با مدعیات دینی صحبت های شما کاری ندارم.بلکه صرفا دارم در رابطه با بطلان ادعای کشف شدن دونیم شدن ماه درگذشته صحبت می کنم.لطفا موضوعات را با یکدیگر خلط نکنید و با قیاس های نامربوط به جای استدلال کردن منطقی سعی در توجیه چیزی نداشته باشید.

بزرگوار!
ربطش تو سیم رابطشه.
من که گفتم اینو همین طوری گفتم برای اونایی که ارتباطشو متوجه میشن...
همه چیزو که همه نباید متوجه بشن.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد!
من که مفسر قرآن نیستم شما رو نمیدونم!

چیزی که بنده گفتم طبق تفسیر نمونه بود از خودم در نیاوردم.لطفا به تفسیر نمونه مراجعه کنید:

منظور از" صدر" (سينه) در اينجا روح و فكر است و اين كنايه در بسيارى از موارد به كار میرود، و منظور از شرح (گشاده ساختن) همان وسعت روح و بلندى فكر و گسترش افق عقل آدمى است، زيرا پذيرا شدن حق، احتياج به گذشتهاى فراوانى از منافع شخصى دارد كه جز صاحبان ارواح وسيع و افكار بلند آمادگى براى آن نخواهند داشت.
-" حرج" (بر وزن حرم) به معنى تنگى فوق العاده و محدوديت شديد است، و اين حال افراد لجوج و بی ايمان است كه فكرشان بسيار كوتاه و روحشان فوق العاده كوچك و ناتوان است، و كمترين گذشتى در زندگى ندارند.

حالا می پذیرید که تنگی و گشادگی سینه یک استعاره است و ربطی به تنگی نفس ندارد؟
تکرار می کنم دقت کنید که در این آیه تنگی سینه در مقابل گشادگی سینه یا همان شرح صدر آمده و این شرح صدر را مخصوصا در مورد پیامبر و در سوره انشراح (سوره 94 قرآن) نیز داریم که الله خطاب به پیامبر می گوید: الم نشرح لک صدرک
پس همان گونه که شرح صدر یک بیان استعاری است، به تبع آن تنگی سینه نیز استعاری می‌باشد.

آیه نگفته فشار از کجا وارد میشه ها!!! فقط در مورد تنگی سینه گفته شده حالا به هر نحوی که باشه.

لطفا تعصب بیجا را کنار بگذارید و حق جو باشید و کورکورانه از چیزی دفاع نکنید تا دچار تناقض گویی نشوید.همانند شخص در حال غرق شدن هستید که سعی می کند به هر چیزی چنگ زند تا غرق نشود.دفاع از یک عقیده باطل ارزشش را ندارد.

1) در ارتفاعات سینه تنگ و فشرده نمیشود بلکه بر عکس منبسط میشود(به دلایلی که ذکر شد).پس اگر تنگی سینه را معنای ظاهری اش ترجمه کنیم به تناقض می رسیم.
2) در ارتفاعات سختی تنفس انسان به خاطر کمبود اکسیژن است نه فشرده شدن سینه ناشی از فشار خارجی.
3) عبارت «تنگی یا سختی نفس کشیدن در ارتفاعات» مساوی نیست با عبارت «تنگی و فشردگی حجم قفسه سینه»

آخرین ویرایش:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناسا بیکار نیست ولی اینقدر ادم بیکارهست که بخواد بگه هرچی مسلمونا میگن دروغه وجود داره که راه بیافته،خودشو به آب و آتش بزنه تا از ناسا یه مدرک معتبر بگیره که همچین چیزی واقعیت نداره!

چرا به هر دری می زنید تا از قبول حقیقت فرار کنید؟ واقعا از لجاجت بچگانه شما شگفت زده هستم.

1.مدعی شدید ناسا کشف کرده ماه در گذشته به دونیم شده.
2.بطلان این ادعا را نشان دادم که ناسا هرگز چنین خبری را اعلام نکرده و این فقط شایعه سازی سایت های اسلامی است.
3.برشماست که ثابت کنید ناسا چنین خبری را اعلام کرده.بهترین منبع می تواند سایت خود ناسا باشد که سکوت کرده است.مسلما اگر این اتفاق افتاده بود ناسا چنین کشف مهمی را در سایتش منعکس می کرد.
4.فرمودید ناسا این خبر را تکذیب نکرده!! پاسخ دادم بله ناسا تکذیب هم نکرده خورشید در گذشته به دونیم شده اما این دلیل نمی شود که دونیم شدن خورشید را تایید کند.
5.سوال اینجاست وقتی ناسا چنین خبری را اعلام کرده پس چرا فقط مسلمین متوجه آن شدند؟ چنین خبری مثل بمب در جهان صدا می کند.چرا در همین ایران در موردش سکوت شد؟ چنین کشف مهمی بلافاصله در شبکه های خبری سراسر جهان منتشر می شود و همه از آن مطلع می شوند.نمی دانم چرا فقط سایت های اسلامی متوجه آن شدند!

بزرگوار!
ربطش تو سیم رابطشه.
من که گفتم اینو همین طوری گفتم برای اونایی که ارتباطشو متوجه میشن...
همه چیزو که همه نباید متوجه بشن.

اگر چیزی در چنته ندارید بهترین کار سکوت است نه به کاربردن جملات قصاری همانند ربطش تو سیم رابطشه! من با استدلال و منطق مع الفارق بودن قیاس شما را نمایاندم اگر چیزی از منطق و استدلال سرتان می شود انتظار می رود در یک بحث معقولانه به همان شکل پاسخ دهید نه با به کارگیری اصطلاحات مضحک یا قیاس های پرت و پلا.
اگر اینگونه باشد کاری ندارد که بنده هم وقتی شما با من مخالفت می کنید بگویم شما قادر به فهم صحبتهای من نیستید.همه چیز رو همه نباید متوجه بشن و ربطش تو سیم رابطشه! اما می دانم چقدر این جملات مضحک و غیرمنطقی و خارج از اصول بحث کردن است و چنین ادبیاتی در گفتمان من جایی ندارد.

من حوصله کل کل و جدل کردن ندارم.طرف صحبتهای بنده شخص فهیم منطقی و حقیقت جو است.کسی که استدلال کند و معقولانه و بارعایت ادب و احترام بحث کند.کسی که می تواند درست بحث کند نیازی به کاربردن جملات قصار و بی احترامی کردن ندارد و این گفتمان خود نشان دهنده درماندگی طرف مقابل است.فکر می کنم به اندازه کافی در رابطه با این دو به اصطلاح معجزه صحبت کردم و بطلان هر دوی آنها نمایان شده باشد.مخاطب من حقیقت جویان و خردورزان هستند که به اندازه کافی برای روشن شدن حقیقت دلیل و برهان برایشان ارائه کردم.

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا به هر دری می زنید تا از قبول حقیقت فرار کنید؟ واقعا از لجاجت بچگانه شما شگفت زده هستم.

2.بطلان این ادعا را نشان دادم که ناسا هرگز چنین خبری را اعلام نکرده و این فقط شایعه سازی سایت های اسلامی است.
3.برشماست که ثابت کنید ناسا چنین خبری را اعلام کرده.بهترین منبع می تواند سایت خود ناسا باشد که سکوت کرده است.مسلما اگر این اتفاق افتاده بود ناسا چنین کشف مهمی را در سایتش منعکس می کرد.
4.فرمودید ناسا این خبر را تکذیب نکرده!! پاسخ دادم بله ناسا تکذیب هم نکرده خورشید در گذشته به دونیم شده اما این دلیل نمی شود که دونیم شدن خورشید را تایید کند.
5.سوال اینجاست وقتی ناسا چنین خبری را اعلام کرده پس چرا فقط مسلمین متوجه آن شدند؟ چنین خبری مثل بمب در جهان صدا می کند.چرا در همین ایران در موردش سکوت شد؟ چنین کشف مهمی بلافاصله در شبکه های خبری سراسر جهان منتشر می شود و همه از آن مطلع می شوند.نمی دانم چرا فقط سایت های اسلامی متوجه آن شدند!

اگر چیزی در چنته ندارید بهترین کار سکوت است نه به کاربردن جملات قصاری همانند ربطش تو سیم رابطشه! من با استدلال و منطق مع الفارق بودن قیاس شما را نمایاندم اگر چیزی از منطق و استدلال سرتان می شود انتظار می رود در یک بحث معقولانه به همان شکل پاسخ دهید نه با به کارگیری اصطلاحات مضحک یا قیاس های پرت و پلا.
اگر اینگونه باشد کاری ندارد که بنده هم وقتی شما با من مخالفت می کنید بگویم شما قادر به فهم صحبتهای من نیستید.همه چیز رو همه نباید متوجه بشن و ربطش تو سیم رابطشه! اما می دانم چقدر این جملات مضحک و غیرمنطقی و خارج از اصول بحث کردن است وچنین ادبیاتی در گفتمان من جایی ندارد.

در صورت تکرار این گفتمان بنده با شما سخنی ندارم.طرف صحبتهای بنده شخص فهیم منطقی و حقیقت جو است.کسی که استدلال کند و معقولانه و بارعایت ادب و احترام بحث کند.کسی که می تواند درست بحث کند نیازی به کاربردن جملات قصار و بی احترامی کردن ندارد و این گفتمان خود نشان دهنده درماندگی طرف مقابل است.
دوست عزیز شما هم برای یافتن حقیقت توسط جهانیان زود جوش نیار:دی
من که نفهمیدم بحث سر چیه!!!

اقای خاص

عضو جدید
با سلام وعرض پوزش به خاطر تاخیرم

با سلام وعرض پوزش به خاطر تاخیرم

اقای جواد مسی در ابتدا باید بگویم که شما در مقابل تاپیک هاب بلند تنها در چند کلمه جواب میدهید وخلاصه میکنید وسوال های کلی گویی می پرسید ...بهتره یه سر به تاپیک هایی که فرستادی بزنی فکر نمی کنم بیشتر از 10خط بشه.البته بی احترامی نشه بالاخره دستیار مدیریو سرت شلوغه....در مورد سوالت که منم عین خودت جواب میدم بهتره بری فیلم راز رو ببینی البته مستند راز.

haghjoo110

عضو جدید
ببخشید که از نقل قول استفاده نمیکنم نمیدونم چرا مشکل داره وقتی میزنم پاسخ با نقل قول باز نمیشه!!
تاخیرم هم به خاطر همین بود.

چیزی که بنده گفتم طبق تفسیر نمونه بود از خودم در نیاوردم.لطفا به تفسیر نمونه مراجعه کنید:

منظور از" صدر" (سينه) در اينجا روح و فكر است و اين كنايه در بسيارى از موارد به كار میرود، و منظور از شرح (گشاده ساختن) همان وسعت روح و بلندى فكر و گسترش افق عقل آدمى است، زيرا پذيرا شدن حق، احتياج به گذشتهاى فراوانى از منافع شخصى دارد كه جز صاحبان ارواح وسيع و افكار بلند آمادگى براى آن نخواهند داشت.
-" حرج" (بر وزن حرم) به معنى تنگى فوق العاده و محدوديت شديد است، و اين حال افراد لجوج و بی ايمان است كه فكرشان بسيار كوتاه و روحشان فوق العاده كوچك و ناتوان است، و كمترين گذشتى در زندگى ندارند.

حالا می پذیرید که تنگی و گشادگی سینه یک استعاره است و ربطی به تنگی نفس ندارد؟
تکرار می کنم دقت کنید که در این آیه تنگی سینه در مقابل گشادگی سینه یا همان شرح صدر آمده و این شرح صدر را مخصوصا در مورد پیامبر و در سوره انشراح (سوره 94 قرآن) نیز داریم که الله خطاب به پیامبر می گوید: الم نشرح لک صدرک
پس همان گونه که شرح صدر یک بیان استعاری است، به تبع آن تنگی سینه نیز استعاری می‌باشد.

لطفا تعصب بیجا را کنار بگذارید و حق جو باشید و کورکورانه از چیزی دفاع نکنید تا دچار تناقض گویی نشوید.همانند شخص در حال غرق شدن هستید که سعی می کند به هر چیزی چنگ زند تا غرق نشود.دفاع از یک عقیده باطل ارزشش را ندارد.

1) در ارتفاعات سینه تنگ و فشرده نمیشود بلکه بر عکس منبسط میشود(به دلایلی که ذکر شد).پس اگر تنگی سینه را معنای ظاهری اش ترجمه کنیم به تناقض می رسیم.
2) در ارتفاعات سختی تنفس انسان به خاطر کمبود اکسیژن است نه فشرده شدن سینه ناشی از فشار خارجی.
3) عبارت «تنگی یا سختی نفس کشیدن در ارتفاعات» مساوی نیست با عبارت «تنگی و فشردگی حجم قفسه سینه»
___________________________________________________________________________________
ببین داااش من!
اولا که تقصیر خودتونه که نگفتید دارید از فلان تفسیر مینویسید در ثانی سی دی تفسیرم پیشم نیست که ببینم این توضیح نویسنده تفسیر نمونه است یاروایتی برای اثبات حرفش ذکر کرده!
بعدشم من نگفتم این معنا استعاری نیست یا این که این حرف غلطه!
استعاره همون تشبیه که یکی از ارکانش حذف شده باشه درسته؟؟
تنگی سینه یه معنای استعاری داره بله درسته منم با این حرف موافقم ولی توی این استعاره یا همون تشبیه یه نکته ظریف نهفته است خدا در حالی که میتونست یه کار سخت تر از رفتن به آسمان بگه که تا ابد نتونی انجامش بدی این تشبیه رو به کار برده چرا؟؟؟! چون یه نکته علمی هم داره
.

haghjoo110

عضو جدید

اگر اینگونه باشد کاری ندارد که بنده هم وقتی شما با من مخالفت می کنید بگویم شما قادر به فهم صحبتهای من نیستید.همه چیز رو همه نباید متوجه بشن و ربطش تو سیم رابطشه! اما می دانم چقدر این جملات مضحک و غیرمنطقی و خارج از اصول بحث کردن است و چنین ادبیاتی در گفتمان من جایی ندارد.

من حوصله کل کل و جدل کردن ندارم.طرف صحبتهای بنده شخص فهیم منطقی و حقیقت جو است.کسی که استدلال کند و معقولانه و بارعایت ادب و احترام بحث کند.کسی که می تواند درست بحث کند نیازی به کاربردن جملات قصار و بی احترامی کردن ندارد و این گفتمان خود نشان دهنده درماندگی طرف مقابل است.فکر می کنم به اندازه کافی در رابطه با این دو به اصطلاح معجزه صحبت کردم و بطلان هر دوی آنها نمایان شده باشد.مخاطب من حقیقت جویان و خردورزان هستند که به اندازه کافی برای روشن شدن حقیقت دلیل و برهان برایشان ارائه کردم.

باشه من بچه شما بزرگ
حالا چرا جوش میاری بد اخلاق؟! اصلا چرا بحث بیخود میکنید من که از اول گفتم این حرفو همین طوری زدم نه برای اثبات و استدلالو بحث!!
اصلا توی این تاپیک داشت در مورد اینکه خدایی وجود داره یا نه بحث میشد !
این حرفایی که شما گیر 3 پیچ دادین و در موردش بحث میکنید حاشیه های بحث بود!
نمیدونم چرا شما به جای اینکه اصل قضیه رو دنیال کنید گیر دادین به این حرف!
باشه من فعلا قبول میکنم که شما باز بحثو به حاشیه نکشید نه ناسا این حرفو زده نه شق القمر اتفاق افتاده خوب شد؟؟!
حالا شمای مدعی برای من جهان را بدون وجود خدا توجیه کن

middbox

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت عزیزان شاید سوال این تاپیک سخت نباشه ولی خب تامل برانگیزه در هر حال نظر خودتون رو بگید؟:warn:

خدا مقدم تر است یا علم:que:

من خدا رو با 2* 2 تا میشه 4 تا شناختم.....

اگه اون میخواست میتونست بگه من با5 بشناسمش

نتیجه چی شد؟ فهمیدی ؟

من واجداد من خدا رو تعریف کردن اونم با 4

به نظر من خدا میتونه با 2*2 تا میشه 5 تا هم شناخته بشه، چون خدایی که من میپرستم توانایی اینو داره که علم ریاضیات رو تغییر بده و همزمان اندیشه من نسبت به علم ریاضیات رو

kianyict

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز نمی شود اعتقادات کسی رو با تایپ جملاتی تغییر داد پس هرکس که دنبال حقیقته باید خودش دست به کاربشه و تحقیق کنه.یعنی از نیچه بخونه و بعد از علامه طباطبایی یا مطهری.باید نظر بی دین رو شنید و نظر بادین رو هم. ولی از عقلا و مطلعین.نه این که یه تاپیک توی باشگاه بزاری و هرکس هم که جواب داد بالجبازی مخالفت کنی.

علّامه

عضو جدید
با سلام خدمت عزیزان شاید سوال این تاپیک سخت نباشه ولی خب تامل برانگیزه در هر حال نظر خودتون رو بگید؟:warn:

خدا مقدم تر است یا علم:que:
سلام به همه
خوب مفکر مقدس عزیز باید چند نکته رو بدونیم که تو جواب این سوال خیلی کمکمون میکنه:
اول اینکه خداوند کار محال انجام نمیده نه اینکه این ناقض قدرت خداوند باشه بلکه این نقص به فعل برمیگرده نه به فاعل مثل اینکه شما چندتا الوار ببرید مغازه آهنگری و بگین که من میخوام از اینا واسم یه درب آهنی بسازی و وقتی بگه که نمیتونم بهش بگین پس شما استاد این کار نبوده و بی خود مغازه زدین. این مشکل از چوبهاست که نمیتونن درب آهنی بشن والا اون استاد قدرت داره.
دوم اینکه ما باید بدونیم که خداوند هم عالم است و مثل ما عاقل هست یا نه؟
اساسا اینکه ما علم و عقل داریم و جزء عقلا هستیم آیا خداوند هم جزء عقلا هست یا نه؟
خوب از اونجا که خداوند علم رو به ما داده پس حتما خودش واجد اون علم هست چون وقتی کسی که خودش چیزی نداشته باشه نمیتونه همون چیز رو به کس دیگه ای بده پس خدا هم عالم است و دارای علم بی نهایت و هم خودش جزء عقلا بوده بلکه رئیس عقلاست
چون خود او این علم رو داده و این عالم رو برپایه نظام سبب و مسببی یا علت و معلول بنا کرده که دو دوتا بشه چهارتا یا وقتی آتیش اومد گرما هم بیاد و....
بعد از بیان این مقدمات فکر کنم دیگه جایی برای این سوال شما باقی نمی مونه چون خدا هم سو با عقلا بوده و دینی هم که فرستاده هیچ تضادی با علم نداره(البته به شرطی که علم علم قطعی باشه نه فرضیه و...)
یا علی

آخرین ویرایش:

aseman-setare

عضو جدید
*به نام خالق اندیشه های زیبا و پاک*

با سلام و خسته نباشید

ببخشید دوست من سوال شما کاملا یک سوال زیبا و منطقی است . ولیکن نیاز به طرز تفکر دارد . سوال شما شبیه همان سوالی است که یه نفر از حضرت علی (ع ) پرسید و گفت : که یا علی آیا خدای تو قادر است جهان به این بزرگی را در داخل یک تخم مرغ جا کند ، بدون اینکه تخم مرغ را بزرگ کند و یا جهان را کوچک ؟! حضرت علی گفت : خداوند من بر همه چی قادر است اما سوال تو نشدنی است ! و در واقع سوال تو اشتباه است.

البته چنین چیزی هم ممکنه ها ؟ من با همین ریاضی می تونم بهت ثابت کنم که 4=0 است !

حالا یه سوال من از شما دارم : به نظر شما آیا 1=1 هست ؟ من میگویم که نیست

چرا که اگر در یک دستت یه سیب داشته باشی و در دست دیگرت یک مداد داشته باشی اینها هر دو واحد و یک هستند ولی آیا این دو با هم برابرند ؟

ضمنا 2*2=4 می تونه 5 هم باشه ولی درکش برای ما شاید خیلی سخت باشه و حتی غیر ممکن ! وهمچنین شاید در این دنیای مادی ممکن نباشه ولی در دنیای ماوراع ماده همه چیز ممکن است !

با تشکر

هادی

علّامه

عضو جدید
*به نام خالق اندیشه های زیبا و پاک*

با سلام و خسته نباشید

ببخشید دوست من سوال شما کاملا یک سوال زیبا و منطقی است . ولیکن نیاز به طرز تفکر دارد . سوال شما شبیه همان سوالی است که یه نفر از حضرت علی (ع ) پرسید و گفت : که یا علی آیا خدای تو قادر است جهان به این بزرگی را در داخل یک تخم مرغ جا کند ، بدون اینکه تخم مرغ را بزرگ کند و یا جهان را کوچک ؟! حضرت علی گفت : خداوند من بر همه چی قادر است اما سوال تو نشدنی است ! و در واقع سوال تو اشتباه است.

البته چنین چیزی هم ممکنه ها ؟ من با همین ریاضی می تونم بهت ثابت کنم که 4=0 است !

حالا یه سوال من از شما دارم : به نظر شما آیا 1=1 هست ؟ من میگویم که نیست

چرا که اگر در یک دستت یه سیب داشته باشی و در دست دیگرت یک مداد داشته باشی اینها هر دو واحد و یک هستند ولی آیا این دو با هم برابرند ؟

ضمنا 2*2=4 می تونه 5 هم باشه ولی درکش برای ما شاید خیلی سخت باشه و حتی غیر ممکن ! وهمچنین شاید در این دنیای مادی ممکن نباشه ولی در دنیای ماوراع ماده همه چیز ممکن است !

با تشکر

هادی
سلام دوست عزیز
یه مغالطه ای تو کلامتون بود که لازمه بهتون تذکر بدم. اونم اینکه یک مساوی یک است اما کسی نگفت که یک سیب مساوی یه مداده که شما بیاید و بگین که آهای یک مساوی یک نیست.
دیگه اینکه خیلی فلسفیش نکن بابا دو دو تا میشه چهار تا این دنیا و اون دنیا نداره دنیای مادی و ماوراء نداره.
یا علی

kingston1365

عضو جدید
يه رفيق ديگه:دي
نميدونم چرا اين موج بي ديني سراغ ما بچه مسجدي اومد!:دي
اين روزا خيلي از خوديها (مسجديها) ميبينم كه دارن مثل من ميشن:دي
يادمه چند سال پيش كه بيدين شدم فك نميكردم يه روزي برسه همقطاراي بنده هم مثل خودم بشم..:دي
حالا رفيق بهت بگم..
اگه تازه بيدين شدي..
بيخدايي رو فعلا بزار كنار..
بيشتر كتاب بخون..
از مباحثه عجولانه بپرهيز....
فعلا راه درازه...
انشالله بايد يكم توي ايران بچرخي و با برخي جاها آشنا بشي تا تو همين اعتقاداتي كه فعلا پيدا كردي يه اعتدالي بوجود بياد..
وگرنه بهت بگم..
مثل همون موقع كه يه زموني مومن 2 آتيشه بودي رفتار نكن..(كتاب "مغالطات" رو حتما بخون..يه سر به ميدون انقلاب بزن گيرت مياد..)
به قول آلمانيها
گاماس گاماس..
موفق باشي..

اگه شما بیدین هستین چرا به خدا توکل میکنید و میگید ان (اگر)شاء(بخواهد)الله(خدا)

kingston1365

عضو جدید
انسان ، ریاضیات رو برای توصیفِ طبیعت ابداع کرده
و
خدا رو برای توصیف قسمت هایی از طبیعت که نمیتونسته وصف کنه!

شما و بقیه کسایی که خدارو توهم انسان میدونید مبدا وجود انسان رو توضیح بدید شما مبدا وجود خودتون رو که میبینید نمیتونید توضیح بدید چطور در مورد خدا صحبت میکنید........ من عرف نفس یعرف الله

kingston1365

عضو جدید
ما تو این عمر مفید به چشم خود دیدیم که احتیاجی نیست خدا چیزی بخواهد، مهم وجود یه دروغگوی بزرگ و یه ملت نا... هست
با وجود این دو عنصر همه چیز شدنی میشود!!!!!

دوست عزیز مشکل شما اصلا وجود یا عدم وتوانایی یا عجز و علم و جهل خدا نیست مشکل شما عدم تمییز مسلمون از اسلام و خدا از انسان هستین بدیه مسلمون رو به حساب بدیه اسلام و عجز انسان از درک صحیح خدا و عجز خودتون از تمییز سفسطه (مغاطلات نیچه) از حقیقت رو به حساب نا توانیه خدا میذارین

kingston1365

عضو جدید
به نظر میرسه تا به امروز علم دنیا رو پیش برده وبه کمال رسونده نه خدا؟؟؟؟/

بدون احتساب مبدا و امور خارج از درک بشر شما درست میگید اما راستی این علمو کی ایجاد کرده. نگو بشر که اگر علمو بشر ایجاد میکرد که طبیعت که پیش از انسانه این همه براساس علم ساخته نشده بود چون اون موقع که انسانی نبوده که علمی ایجاد کرده باشه

kingston1365

عضو جدید
علم حاصل تلاش آدمی وآدمی هم همانند تمامی مو جوداتی که خود به خود به وجود آمده اند نسلش به وجودآمده و منقرض خواهد شد اما بعد انقراض دنیایی وجود ندارد شاید موجوداتی دیگر به دنیا پا بگذارند.حالا سوالی از شما چرا افرادی که به اخرت اعتقاد ندارند همانند ژاپنی هاو...علمشان بیشتر از اعتقادی هاست!دلیلی نیست که بگیم خدا حاکم دنیاست و می تواند ۲در۲را ۵ دربیاورد

شما هم اگر تو یه اتاق تاریک دنبال چراغ بگردید حتما پیدا میکنید ما نشستیم منتظر یکی بیاد چراغ رو برامون روشن کنه ولی اونا دنبال کلیدش میگردن (فرقمون اینه ) اینم به دلیل ربطی به خدا شناسی نداره این مربوط به اینه که ما تو تاریخ گیر کردیم و فقط به کوروش مینازیم ولی نمیتونیم خودمون یه کوروش باشیم

?Why

عضو جدید
شما و بقیه کسایی که خدارو توهم انسان میدونید مبدا وجود انسان رو توضیح بدید شما مبدا وجود خودتون رو که میبینید نمیتونید توضیح بدید چطور در مورد خدا صحبت میکنید........ من عرف نفس یعرف الله

کلاً چه ربطی داشت ؟

از اون گذشته ... تکامل مبدا وجود انسان رو شرح داده .

kingston1365

عضو جدید
کلاً چه ربطی داشت ؟

از اون گذشته ... تکامل مبدا وجود انسان رو شرح داده .

منم لحظه به لحظه نخواستم همون در کلش هم بتونه بگه مبدا وجود انسان از کجاست کافیه چون هر معلولی یه علتی داره علت وجود انسان چه چون اگه انسان مبدا وجود هستی باشه باید قبل از طبعت وجود داشته باشه و خودش هم علت سایر وجود ها باشه افتاد یا کجه

بالا