اگه خدا بخواد 2x2 میشه 5 تا؟

مکفر مقدس

عضو جدید
با سلام خدمت عزیزان شاید سوال این تاپیک سخت نباشه ولی خب تامل برانگیزه در هر حال نظر خودتون رو بگید؟:warn:

خدا مقدم تر است یا علم:que:

شکست ناپذیر

عضو جدید
این امری غیر ممکن است مسلما دو ضربدر دو برابر با 4 خواهد شد .حتی اگر خدایی که شما از ان دم میزند هم وجود داشته باشد بتواند این امر را ثابت کند تحولی بزرگ در دنیای ریاضیات اتفاق خوهد افتاد واگر این امر اتفاق بیفتد خداوند شما جایزه ی نوبل ریاضیات رادر سال2011خواهد گرفت.در ضمن من بر اساس علمی که دارم صحبت میکنم......

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دو دو تا ميشه چهارتا

خدا نميخواد كه بشه پنج تا

اين حكمت خداونده كه 2 2 تا بشه 4 تا

حكمت خدا كه باطل نميشه

• Like
واکنش ها: n3sa

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
در كل سوالت مشكل داره

خدا مقدم تره يا علم ؟؟؟ خب اين سوال كلا اشتباهه

چون اصلا قابل مقايسه نيست

خود خودش اين علم رو منظم كرده كه 2*2 بشه 4 تا

اين علم ازآن خداونده مقتدره

شما يا مفهوم علم رو نميدوني يا خدا رو

مکفر مقدس

عضو جدید
در كل سوالت مشكل داره

خدا مقدم تره يا علم ؟؟؟ خب اين سوال كلا اشتباهه

چون اصلا قابل مقايسه نيست

خود خودش اين علم رو منظم كرده كه 2*2 بشه 4 تا

اين علم ازآن خداونده مقتدره

شما يا مفهوم علم رو نميدوني يا خدا رو

یعنی اگر خدا این علم رو تنظیم نمی کرد 2 2 تا 4 تا نمی شد؟

مکفر مقدس

عضو جدید
میشه بگی این نظم ریاضی چطور بوجود اومده؟!!!
احتمالا بر اساس تصادف که نیست!!!

ریاضی نیازی به آفریدن نداره نیاز به خلاقیت داره,اختراع داره اگه خدایی هم نباشه ریاضی هستراستی میتونم بپرسم فتو کلیپ نمازهای آقای بهجت(ره) چنده؟

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی نیازی به آفریدن نداره نیاز به خلاقیت داره,اختراع داره اگه خدایی هم نباشه ریاضی هستراستی میتونم بپرسم فتو کلیپ نمازهای آقای بهجت(ره) چنده؟

خلاقيت كه نياز به آفريدن داره

نداره ؟؟؟

من نميدونم چرا بعضي با خدا مشكل دارند

من ميگم هست ، باور نداري ؟؟؟ اين زندگي و دنيا اينم تو برو ببين بدون خدا ميشه يا نه

مکفر مقدس

عضو جدید
خلاقيت كه نياز به آفريدن داره

نداره ؟؟؟

من نميدونم چرا بعضي با خدا مشكل دارند

من ميگم هست ، باور نداري ؟؟؟ اين زندگي و دنيا اينم تو برو ببين بدون خدا ميشه يا نه

ببخشید انگار که این حرف رو راست گفتید اما من اشتباه کردم توی نوشتن, ریاضی نیاز به آفریدن نداره نیاز به کشف داره من برام خیلی جالبه و می خوام بدونم که شما وقتی میگید خدا ریاضی رو آفریده تصور کنید خدایی نباشه اون وقت خیلی ساده بگم اگه 2 تا سیب بذارم سمت راستتون و 2 تا سیب بذارم سمت چپتون 4 تا نمشه؟ و چون خدایی وجود نداره جواب هر چیزی ممکنه بدست بیاد؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ببخشید انگار که این حرف رو راست گفتید اما من اشتباه کردم توی نوشتن, ریاضی نیاز به آفریدن نداره نیاز به کشف داره من برام خیلی جالبه و می خوام بدونم که شما وقتی میگید خدا ریاضی رو آفریده تصور کنید خدایی نباشه اون وقت خیلی ساده بگم اگه 2 تا سیب بذارم سمت راستتون و 2 تا سیب بذارم سمت چپتون 4 تا نمشه؟ و چون خدایی وجود نداره جواب هر چیزی ممکنه بدست بیاد؟
دوست عزیز این نظمیه که خدا بوجود آورده
مگه اینکه بگین این نظم همیشه بوده که بعدش هم باید بگین دنیا همیشه بوده چون ریاضی بیشتر با عالم ماده سروکار داره و بعدش بیفتین تو یه دور و تسلسل باطل
اگه کمی کتابهای نیچه رو خوندی لااقل سیل کتابهای مخالفش رو هم میخوندی بعد طرز فکر واسه خودت میساختی شایدم نیچه کلاس داره!!!

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز

اي بابا

اگه خدا نباشه كه سيب هم نيست

من نيستم
تو نيستي

هيچي نيست

مشكل تو تقدم علم و خدا نيست
مشكل تو خداست كه اونو باور نداري

وقتي تو خدا رو قبول نداري ، منم حرفي ندارم

مکفر مقدس

عضو جدید
دوست عزیز این نظمیه که خدا بوجود آورده
مگه اینکه بگین این نظم همیشه بوده که بعدش هم باید بگین دنیا همیشه بوده چون ریاضی بیشتر با عالم ماده سروکار داره و بعدش بیفتین تو یه دور و تسلسل باطل
اگه کمی کتابهای نیچه رو خوندی لااقل سیل کتابهای مخالفش رو هم میخوندی بعد طرز فکر واسه خودت میساختی شایدم نیچه کلاس داره!!!

عزیز من من اهل کلاس گذاشتن و اینجور حرفا نیستم مامانمم موهام رو شونه نمی کونه من آدمی هستم که با درد خراشیده شدم اما شاید چهرم اینو نگه , این یه حرف رو از حضرت علی شنیدم که فرموده: قلب مومن باید آکنده از غم باشد و چهره اش پوشیده از لبخند در ضمن من چند سال پیش چنان مومنی بودم که نگو و نپرس جایزه های مسجد رو می گرفتم امام جماعت بقیه بچه ها بودم هر مسال که ماه رمضون می رسید تا قرآن رو ختم نکنم زنده نمی موندم شاید این حرفا رو نباید می گفتم اما....

و باز فریاد میزنم و میگم قسم به خدایی که میپرستیدش , قسم به بال پروانه ,قسم به اشک عاشق ,قسم به ... 2 2 تا میشه 4 تا حتی اگه خدا نخواد

chehresaz

عضو جدید
شاید بعضی مقوله ها به هم مرتبط نباشه ولی خدا و علم به نظر من مرتبطند تو همین علم خدا اثبات شده .ریاضی هم گوشه ای از علمه.یعنی شما میگین به هم مرتبط نیستند؟

مکفر مقدس

عضو جدید
اي بابا

اگه خدا نباشه كه سيب هم نيست

من نيستم
تو نيستي

هيچي نيست

مشكل تو تقدم علم و خدا نيست
مشكل تو خداست كه اونو باور نداري

وقتي تو خدا رو قبول نداري ، منم حرفي ندارم

شما باید جواب من رو می دادید اما نمی دونم چی شد که با بی خدایی من به مشکل بر خوردید خواهش می کنم فقط برای چند دقیقه فکر کنید که از یه منظومه ی دیکه وارد زمین شدید و هیچ چیزی درباره ی هیچ چی نمی دونید و از اول شروع کنید و ببینید چه کاری خوبه چه کاری بده ارزش هاتون رو تغییر بدید اگه به اسلام رسیدید که هیچ اما اگه علم چیز دیگه ای رو معرفی کرد قبول کنید نه حرف من رو به من هم چیزی نمی رسه می دونم که جهنم خیلی ترسناکه حتی اگه فکر هم کنید که نمی ترسید بدونید که با خودتون رو در بایستی دارید اما یه مرد که یه خیال نمی تونه سد راهش بشه

نیچه:استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن دین من است

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما باید جواب من رو می دادید اما نمی دونم چی شد که با بی خدایی من به مشکل بر خوردید خواهش می کنم فقط برای چند دقیقه فکر کنید که از یه منظومه ی دیکه وارد زمین شدید و هیچ چیزی درباره ی هیچ چی نمی دونید و از اول شروع کنید و ببینید چه کاری خوبه چه کاری بده ارزش هاتون رو تغییر بدید اگه به اسلام رسیدید که هیچ اما اگه علم چیز دیگه ای رو معرفی کرد قبول کنید نه حرف من رو به من هم چیزی نمی رسه می دونم که جهنم خیلی ترسناکه حتی اگه فکر هم کنید که نمی ترسید بدونید که با خودتون رو در بایستی دارید اما یه مرد که یه خیال نمی تونه سد راهش بشه

نیچه:استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن دین من است

آخه اگه خدا رو قبول داري ، پس اين حرفا بي معني ميشه

يكجا خوندم ميگفت : اگه ميخواي ديوونه بشي برو نوشته هاي نيچه رو بخون بدجور ديوونت ميكنه ، فكر كنم توي يك كتاب خوندم

منم پيشنهاد ميكنم به اين نيچه توجه نكن

مکفر مقدس

عضو جدید
آخه اگه خدا رو قبول داري ، پس اين حرفا بي معني ميشه

يكجا خوندم ميگفت : اگه ميخواي ديوونه بشي برو نوشته هاي نيچه رو بخون بدجور ديوونت ميكنه ، فكر كنم توي يك كتاب خوندم
منم پيشنهاد ميكنم به اين نيچه توجه نكن

ممنونم ازت اما شاید شما به حال من میگید دیوونه خود نیچه میگه در عشق هم قطره ای جنون هست من توصیه میکنم شما چند صفحه نیچه رو بخون اصلا هم نمیخواد کتاب بخری من فردا یه تاپیک میدم ببین انصافه که به یه همچین آدمی بگیم دیوونه؟

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم ازت اما شاید شما به حال من میگید دیوونه خود نیچه میگه در عشق هم قطره ای جنون هست من توصیه میکنم شما چند صفحه نیچه رو بخون اصلا هم نمیخواد کتاب بخری من فردا یه تاپیک میدم ببین انصافه که به یه همچین آدمی بگیم دیوونه؟

من جسارت نكردم ، سعي ميكنم به كسي توهين نكنم

گفتم توي يك كتاب خوندم

به هر حال دفع خطر احتمالي شرط عقله ، ترجيح ميدم نخونم

aminvo

عضو جدید
دوست عزیز این ها قرارداد هستند که بین انسان ها برقرار شده، یعنی اگر من و شما توافق کنیم می تونیم بنویسیم دو ضرب در دو برابر با پنج و اصلا می تونیم 5 را یک شکل دیگه بنویسیم ولی در کمیت تغییری ایجاد نمیشه، این راهی که داری میری به جای خوبی توی باشگاه ختم نمیشه چون دو نفری نمیشه بحث کرد و نظرات مختلف ایجاد میشه. این راه برای من بجایی داشت ختم میشد که تعریف خدا را عوض می کرد و ترجیح می دم که توضیح ندم به کجا ختم شد.

مکفر مقدس

عضو جدید
من جسارت نكردم ، سعي ميكنم به كسي توهين نكنم

گفتم توي يك كتاب خوندم

به هر حال دفع خطر احتمالي شرط عقله ، ترجيح ميدم نخونم

ولی نمی دونم این چه قانونیه؟{دفع خطر احتمالی شرط عقله} این رو میدونم که برای پیروزی باید خطر کرد.

پادزهر4

عضو جدید
يه رفيق ديگه:دي
نميدونم چرا اين موج بي ديني سراغ ما بچه مسجدي اومد!:دي
اين روزا خيلي از خوديها (مسجديها) ميبينم كه دارن مثل من ميشن:دي
يادمه چند سال پيش كه بيدين شدم فك نميكردم يه روزي برسه همقطاراي بنده هم مثل خودم بشم..:دي
حالا رفيق بهت بگم..
اگه تازه بيدين شدي..
بيخدايي رو فعلا بزار كنار..
بيشتر كتاب بخون..
از مباحثه عجولانه بپرهيز....
فعلا راه درازه...
انشالله بايد يكم توي ايران بچرخي و با برخي جاها آشنا بشي تا تو همين اعتقاداتي كه فعلا پيدا كردي يه اعتدالي بوجود بياد..
وگرنه بهت بگم..
مثل همون موقع كه يه زموني مومن 2 آتيشه بودي رفتار نكن..(كتاب "مغالطات" رو حتما بخون..يه سر به ميدون انقلاب بزن گيرت مياد..)
به قول آلمانيها
گاماس گاماس..
موفق باشي..

پادزهر4

عضو جدید
اما درباره ي سوالات رفيق:
__
اين جور سوالها رو كه تحت عنوان "جمع نقضين" شناخته ميشن سوالات جالبي نيست...
شايد نمونه ي بارز اين سوالها همون سوال معروف هست كه ميگه:"اگه خدا توانايي انجام كاري داره بياد كره ي زمين رو توي يه تخم مرغ جا بده!"
كلا طرح سوال نابجاست چون بحث توانايي و عدم توانايي هست...و مخاطب ميتونه بهت بگه "خدا عمل عقلاني رو ميتونه انجام بده"
يعني سوال چارچوبهاي استدلالي عقلي رو نداره...
مثل همون 2 در 2 هست...
جوابي كه دوستان دادن و گفتن "خدا اين نظم رو ريخته! و بغير اين جوابي وجود نداره" رو بايد درست بگيري چون بر اساس نظم موجودي كه خدا الان ريخته جواب 4 هست ولي اگر بخواد 5 باشد بايد نظم موجودي را براي جواب 5 پي ريزي كنه...
در كل سوالاتي كه مربوط به "توانايي" خدا هستند بايد چارچوب عقلاني لازم رو پشتشون داشته باشه چون ما بحثي به نام "توانايي(قدرت) لايتناهي" رو داريم كه اكثر سوالاتي در اين باب رو ميتونه جواب بده...
البته اينكه ميگم جواب،منظورم از درستيشون نيست بلكه منظورم جواب منطقيشون هست كه قانع كننده مي باشد...
حالا دوست داري سوال كني
اين سوالو بپرس،
"چجوري بوجود خدا پي برديد؟"
اين سوال قابل بحث هست...

AMIR-ALI

عضو جدید
من ادم مذهبی نیستم اما اونا که هستند میگن خدا فقط کار هایی میتونه انجام بده که قابل انجام دادن باشه اما در شرایط عادی و .. انسان از انجامش عاجزه
این سوال مثل سوالات قدیمیه ایا میتونه جهان را در تخم مرغ جا بده و .. هست

شکست ناپذیر

عضو جدید
سلام اقای abu-72 من به عنوان یک برادر کوچکتر به شما توصیه میکنم که حتما کتاب های نیچه را بخوانید فقط مواظب باشید که درک عمیقی از مطالب نداشته باشید ...فقط فهمیدن 10 درصد از صحبت های نیچه برای موفقیت لازم است...نترس برو جلو من هواتو دارم ...هرکجارم نفهمیدی بیا سراغ خودم ....بابانترس دیگه برو جلو ...امتحانش مجانیه...قول میدم بد نمیشه ....کتاب چنین گفت زرتشت را بخون....نترس دیوانه نمیشی ...موفق باشی...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام اقای abu-72 من به عنوان یک برادر کوچکتر به شما توصیه میکنم که حتما کتاب های نیچه را بخوانید فقط مواظب باشید که درک عمیقی از مطالب نداشته باشید ...فقط فهمیدن 10 درصد از صحبت های نیچه برای موفقیت لازم است...نترس برو جلو من هواتو دارم ...هرکجارم نفهمیدی بیا سراغ خودم ....بابانترس دیگه برو جلو ...امتحانش مجانیه...قول میدم بد نمیشه ....کتاب چنین گفت زرتشت را بخون....نترس دیوانه نمیشی ...موفق باشی...
میگم شما چون نیچه ضد دین بود عاشقش شدی یا وقتی عاشق نیچه شدی ضد دین هم شدی؟!!!

ever green 1

کاربر فعال

خوبه داریم این کتابهارو امتحان می کنیم و می خونیم یه بار هم به خودمون زحمت بدیم قرآن رو با معنیش بخونیم چندتا حدیث هم بشنویم. اونوقت تصمیم بگیریم که دنبال کدوم عقیده بریم .

• Like
واکنش ها: n3sa

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز

برخي از گفته هاش رو خوندم

به نظر من نيچه يك ديوانه است ، يك بيمار رواني

حيف مغز نيست كه بخواد درگير اين مسائل بشه ؟؟؟

ميدوني حرف من يك كلامه :

خدا اثبات شده است و نياز به اثبات ندارد پس وقت خودتون رو صرف چيز ديگه اي بكنيد نه اثبات يا انكار خدا ، چون خدا با آفرينش مخلوقات تجلي كرد

بالا