ادامه تحصیل در آلمان

RN-Tuning

عضو جدید
سلام
خیلی وقت بود این طرفا نیومده بودم
امروز اومدم یهو چشم افتاد به این تاپیک
تورج جان از امروز صبح نشستم کل تاپیکو خوندم. واقعا ممنون!!!!

فقط یه سوال و نظر::

من الان دانشجویه کاردانیم و مکانیک خودرو میخونم (سراسری) و فقط 2 ترمم مونده. الانم ترم 3 آلمانیم . میخوام برای ادامه حتی اگه شده برای کارشناسی برم آلمان. علاقه زیادی به طراحی دارم . معدلم تقریبا 16.5 و حالا میخوام یک اینکه ببینم چه رشته و دانشگاهی رو پیشنهاد میکنی؟؟
و سوالم هم اینکه توی یکی از پست هات گفته بودی با کلی زحمت یه سرهنگی رو قانع کردی که میری درس بخونی! میخوام ببینم برای ایمکه معافیت تحصیلی بگیری اینکاروو کردی یا موقع وسیقه گذاشتن؟؟؟؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
بابا یه پا هئت علمی برای خودت...من به یکی از دوستان هم همین رو گفتم...کسی که ایلتس داره دیگه نباید بره المانی بخونه...الان روی همون درست تمرکز کن...سعی کن معدلت رو بالا بیاری..نه چند ترم مهم نیست اما معدلت اگه پاینن باشه سخت میشه پذیرش گرفت...اگرم واقعا دوست داری بری گوته المانی بخونی که من توصیه نمی کنم چون تنها با داشتن تست داف یا دی اس ها می تونی پذیرش قطعی بگیری حتی اگر تا سی اینس رسیده باشی...
من اگر جای شما بودم...درس می خوندم...ترم 9 که رسیدم...ریز نمراتم رو ترجمه می کردم و برای همه دانشگاه ها می فرستادم...اینجا چون دی اس ها در المان برگزار میشه اینا خودشون پذیرش با کلاس زبان می دهند...من خودم تو ایران تا ا اینس خوندم تو گوته هر کی با من رفت سفارت ب اینس داشت...با من یه کلمه هم المانی حرف نزدن اونا رو سوال پیچم کردن...اونا رد شدن و منی که ا اینس داشتم ویزا گرفتم...من الان پذیرشم با کلاس زبانه یعنی دارم زبان می رم و بعد امتحان دی اس ها می دهم بعد می رم سر کلاس...
می خواهم بگم وقتت رو شما که تازه ایلتس داری تلف نکن...اصلا بگذار از دو تا دانشگاه پذیرش داشته باشی...

سلامی دوباره
مهندس من یه چیزی رو نفهمیدم. یادت باشه گفتم که آیلتس دارم و از آلمانی هیچی نمی دونم. رشته ای رو هم که می خواهم تو آلمان برم همش آلمانی زبانه. سربازی هم هنوز نرفتم. معدل 16.14 از دانشگاه سراسری تبریز.
حالا می خوام بدونم که می تونم برای رشته ی آلمانی-زبان اقدام کنم، بهم پذیرش می دن که زبان بخونم بعد برم سر کلاس؟ سربازی می زارن با پذیرش زبان آلمانی از کشور خارج شم؟

resentlove

عضو جدید
ا پس این مهندس تورج ما کجا رفته الان چند وقته به هیچ پستی جواب نداده؟؟
مهندس میخاستم بدونم اونجا مشکل پیدا کردن کار وجود نداره؟؟ یه وقت نیایم اونجا ببینیم کار نیس نتونیم دیگه از پس خرج و مخارج بر بیایماااااا :D

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خیلی وقت بود این طرفا نیومده بودم
امروز اومدم یهو چشم افتاد به این تاپیک
تورج جان از امروز صبح نشستم کل تاپیکو خوندم. واقعا ممنون!!!!

فقط یه سوال و نظر::

من الان دانشجویه کاردانیم و مکانیک خودرو میخونم (سراسری) و فقط 2 ترمم مونده. الانم ترم 3 آلمانیم . میخوام برای ادامه حتی اگه شده برای کارشناسی برم آلمان. علاقه زیادی به طراحی دارم . معدلم تقریبا 16.5 و حالا میخوام یک اینکه ببینم چه رشته و دانشگاهی رو پیشنهاد میکنی؟؟
و سوالم هم اینکه توی یکی از پست هات گفته بودی با کلی زحمت یه سرهنگی رو قانع کردی که میری درس بخونی! میخوام ببینم برای ایمکه معافیت تحصیلی بگیری اینکاروو کردی یا موقع وسیقه گذاشتن؟؟؟؟
سلام
ممنون از لطف شما
کسانی که قبولی سراسری روزانه دارن می تونند خیلی راحت برای کارشناسی پذیرش بگیرن فقط کافی بری از سازمان سنجش تایید قبولی رو بگیری و بعد با ما بقیه مدارک لازمه ترجمه و ایمیل کنی برای برای بخش اینترنشنال دانشگاه مورد نظر
در اینکه چه رشته ای رو می خواهی بخونی همه چیز به توانایی ها و علاقه خود فرد بستگی داره اما یک مطلبی که اینجا با ایران و اهل درسیها هست اینجا درس رو برای خود درس می خونند نه بخاطر پز دادنش
حالا چون مثلا ماشین دوس داری که دلیل نمیشه حتما بخواهی بری طراحی...اینطور نباید فکر کنی
چون توی ایران محدویدت برای تنوع است این ایرادات پیش میاد
من خودم الان گرایش ارشدم هم مهندسی مکانیکه
اینجا هر چه کمتر وارد جزیاتت بشی برای دکترا دستت بازه...می خواهم بگم اگه رفتی طراحی یه موضوع خاص خودت و استعداد هات رو محدو کردی به یک مطلب خواست
مثلا من با ارشد مکانیک می تونم حتی دکترا نفت بخونم اما یه کارشناسی ارشد نقت نمی تونه بیاد دکترا مکانیک
می خواهم بگم محدود کردن هیچ خوب نیست یک مهندس باید کلیات بدونه نه جزییات...جزییات برای دکتراس...متاسفانه تو ایران این مشکلم داریم
خود من هیچ نرم افزاری بلد نبودم خیلی ها هر ترم هزینه می کردن نمی دونم انسیس بود کتیا بود سالید بود و ...الان خدمت تشریف دارن
توی زندگی نباید رفت تو حاشیه...هدف از درس خود درسه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلامی دوباره
مهندس من یه چیزی رو نفهمیدم. یادت باشه گفتم که آیلتس دارم و از آلمانی هیچی نمی دونم. رشته ای رو هم که می خواهم تو آلمان برم همش آلمانی زبانه. سربازی هم هنوز نرفتم. معدل 16.14 از دانشگاه سراسری تبریز.
حالا می خوام بدونم که می تونم برای رشته ی آلمانی-زبان اقدام کنم، بهم پذیرش می دن که زبان بخونم بعد برم سر کلاس؟ سربازی می زارن با پذیرش زبان آلمانی از کشور خارج شم؟
حرفام با فرض اینه که شما می خواهی بری دانشگاه المانی زبان
شما هم برای دانشگاه انگلیسی زبان اقدام می کنی هم المانی زبان حالا انگلیسی زبان هر رشته ای دوس داشتی اقدام کن تا بعد دلیلش رو بگم
نهایت این میشه الان شما چند تا پذیرش برات امده
یکی از پذیرش هایی که نمی خواهی بری رو بر می داری از اون انگلیسی زبان ها می بری با مدارکت وزارت علوم میگی مثلا می خواهم فلان رشته رو بخونم
میگن مدرک زبانت چیه می گه ایلتس دارو
اونا برات معافیت مثلا برای دانشگاه اخن رد می کنند شما پاسپورتت رو می گیری می ری سفارت
مدارک و پذیرش رو برای دانشگاه المانی زبان که همراه با کلاس زبانه ارائه میدی
ببین پذیرش دانشگاه انگلیسی زبانت برای ترم جاریه اما المانی زبانت برای دو ترم دیگه است که ترم اول زبان می خونی 8 ماه و بعد می ری سر کلاس
برای سفارت این رو رو می کنی می گی مثلا می خواهم برم کلن و مدارک زبان هم من توصیه می کنم یه 200 ساعت گوته رو برو امتحان اشتارت دویچ رو بده با مدرک اون و مدرک زبانی و سراسری که داری شک نکن بهت ویزا می دن
بعد برو کلن دانشگاه یه نامه نی زنی به وزرات علوم میگی رشتم رو عوض کردم بخاطر هزینه بالا رفتم یه دانشگاه دیگه
یکم پا فشاری کنن خانواده موافقت می کنند مشکلی نیست
اما حالا چرا اینکارو می کنی
؟
چون وزارت علوم اجازه خروج از کشور برای کلاس زبان نمیده و شما هم نمی تونی تست داف رو توی کمتر از دو سال زبان خوندن بگیری یعنی وقت نداری چون سربازی پس تنها راه منطقی همینه که گفتم البته این نظر شخصیمه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ا پس این مهندس تورج ما کجا رفته الان چند وقته به هیچ پستی جواب نداده؟؟
مهندس میخاستم بدونم اونجا مشکل پیدا کردن کار وجود نداره؟؟ یه وقت نیایم اونجا ببینیم کار نیس نتونیم دیگه از پس خرج و مخارج بر بیایماااااا :D
هر دانشجو می تونه هفته ای 20 ساعت کار کنه خب حساب کن میشه روزی 4 ساعت دارمد ماهی حداقل 400 یورو برای کار دفتری دانشجوی
شما با روزی 4 ساعت کار دانشجویی می تونی کرایه خوابگاه و خوراک یه ماه رو در بیاری زرنگم باشی یه پس انداز داری پس نترس

capslock

عضو جدید
کسی اگه مدرک از خارج داشته باشه راحتتر کار گیرش میاد یا حداقل کار بهتر یا درآمد بیشتر

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی اگه مدرک از خارج داشته باشه راحتتر کار گیرش میاد یا حداقل کار بهتر یا درآمد بیشتر
پول برای چیه؟
پول اگر برای به رخ کشیدن قدرته که کاری بس ابلهانه است چرا که همیشه دست بالا دست زیاده
اگر برای ارامشه که می تونی امتحان کنی با جیب خالی بری بیرون احساس امنیت می کنی یا با 100 میلیون پول تو کیف کولیت؟؟؟
باور کن اگر علم رو برای پول می خواهی بهتر همین الان ببوسیش بگذاریش کنار بری توی بازار و از هوشت و استعدادت در بازار استفاده کنی
با علم به چیز های می رسی که پول بی ارزش ترینشه

p.mech

عضو جدید
سلام بر ترنج عزیز ممنکه منو با شرایطی که دارم واسه ادامه تحصیل در آلمان راهنمایی کنی؟
من دانشجوی سال سوم کارشناسی با معدل کل 13.69 هستم و می خواستم واسه ارشد درخواست بدم ولی حالا که پاسخ های بالا را خوندم اگه بشه می خوام واسه ادامه کارشناسی درخواست بدم.
الان می خوام بدونم اصلن این کارو پیشنهاد میکنی یا نه؟ و اینکه با این معدلم چطور شدنیه؟ درضمن من کارت معافیت سربازی دارم و در حال آماده شدن واسه آزمون تافل هستم.یه کم نا امیدم!:(

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر ترنج عزیز ممنکه منو با شرایطی که دارم واسه ادامه تحصیل در آلمان راهنمایی کنی؟
من دانشجوی سال سوم کارشناسی با معدل کل 13.69 هستم و می خواستم واسه ارشد درخواست بدم ولی حالا که پاسخ های بالا را خوندم اگه بشه می خوام واسه ادامه کارشناسی درخواست بدم.
الان می خوام بدونم اصلن این کارو پیشنهاد میکنی یا نه؟ و اینکه با این معدلم چطور شدنیه؟ درضمن من کارت معافیت سربازی دارم و در حال آماده شدن واسه آزمون تافل هستم.یه کم نا امیدم!:(
اولا ترنج نهو تورج
دوم میشه برای کارشناسی اقدام کرد با معدل زیر 14 البته معدل پایانی رو می گم من نشنیدم کسی پذیرش گرفته باشه البته من نشنیدم نمی گم نمیشه هر چند یکسال برای بالا بردنش وقت داری
تافل رو گرفتی می تونی برای دانشگاههای انگلیسی زبان المان اقدام کنی
شما مشکلی نیست اگر اقدام کنی پذیرش رو بگیری و شرایط سفارت هم داشته باشی راحت ویزا می گیری اگر مشکل خاصی در روابط بین الملل نباشه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا ترنج نهو تورج
دوم میشه برای کارشناسی اقدام کرد با معدل زیر 14 البته معدل پایانی رو می گم من نشنیدم کسی پذیرش گرفته باشه البته من نشنیدم نمی گم نمیشه هر چند یکسال برای بالا بردنش وقت داری
تافل رو گرفتی می تونی برای دانشگاههای انگلیسی زبان المان اقدام کنی
شما مشکلی نیست اگر اقدام کنی پذیرش رو بگیری و شرایط سفارت هم داشته باشی راحت ویزا می گیری اگر مشکل خاصی در روابط بین الملل نباشه
اینم اضافه کنم اگر نا امیدی بهتر بری همین الان بمیری...مرد حسابی مرد که نا امید نمیشه مرد خسته میشه اما نا امید نمیشه

p.mech

عضو جدید
آها تورجی:)))))) بله خب درسته! کمی معدل رو میشه با رزومه خوب پوشش داد؟

RN-Tuning

عضو جدید
سلام
ممنون از لطف شما
کسانی که قبولی سراسری روزانه دارن می تونند خیلی راحت برای کارشناسی پذیرش بگیرن فقط کافی بری از سازمان سنجش تایید قبولی رو بگیری و بعد با ما بقیه مدارک لازمه ترجمه و ایمیل کنی برای برای بخش اینترنشنال دانشگاه مورد نظر
در اینکه چه رشته ای رو می خواهی بخونی همه چیز به توانایی ها و علاقه خود فرد بستگی داره اما یک مطلبی که اینجا با ایران و اهل درسیها هست اینجا درس رو برای خود درس می خونند نه بخاطر پز دادنش
حالا چون مثلا ماشین دوس داری که دلیل نمیشه حتما بخواهی بری طراحی...اینطور نباید فکر کنی
چون توی ایران محدویدت برای تنوع است این ایرادات پیش میاد
من خودم الان گرایش ارشدم هم مهندسی مکانیکه
اینجا هر چه کمتر وارد جزیاتت بشی برای دکترا دستت بازه...می خواهم بگم اگه رفتی طراحی یه موضوع خاص خودت و استعداد هات رو محدو کردی به یک مطلب خواست
مثلا من با ارشد مکانیک می تونم حتی دکترا نفت بخونم اما یه کارشناسی ارشد نقت نمی تونه بیاد دکترا مکانیک
می خواهم بگم محدود کردن هیچ خوب نیست یک مهندس باید کلیات بدونه نه جزییات...جزییات برای دکتراس...متاسفانه تو ایران این مشکلم داریم
خود من هیچ نرم افزاری بلد نبودم خیلی ها هر ترم هزینه می کردن نمی دونم انسیس بود کتیا بود سالید بود و ...الان خدمت تشریف دارن
توی زندگی نباید رفت تو حاشیه...هدف از درس خود درسه

بازم ممنون از راهنمایی هات
خوب قبول وارد جزئیات نمیشم . تا دکترا!
یعنی مثلا برای کارشناسی و کارشناسی ارشد همون مهندسی مکانیک بخونم. خوب این تا اینجا.
برای مکانیک چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنی؟
خودت تو کدوم دانشگاهی؟ (اگر جواب دادنش اشکالی نداره)

نظرت راجع به TUM چیه؟ و اینکه من چند جا خوندم این دانشگاه آلمانی زبانه چند جام دیدن اینگلیسی زده!!!
کدومشه بالاخره؟
راستی خیلی ببخشید میشه راجع به بورسیه هم یه توضیحی بدی؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم ممنون از راهنمایی هات
خوب قبول وارد جزئیات نمیشم . تا دکترا!
یعنی مثلا برای کارشناسی و کارشناسی ارشد همون مهندسی مکانیک بخونم. خوب این تا اینجا.
برای مکانیک چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنی؟
خودت تو کدوم دانشگاهی؟ (اگر جواب دادنش اشکالی نداره)

نظرت راجع به TUM چیه؟ و اینکه من چند جا خوندم این دانشگاه آلمانی زبانه چند جام دیدن اینگلیسی زده!!!
کدومشه بالاخره؟
راستی خیلی ببخشید میشه راجع به بورسیه هم یه توضیحی بدی؟
تو پست های قبلی یه لینک گذاشتم می تونی نام رشته رو بدی و مشخصات دانشگاه رو پیدا کنی این لینک وابسته به خود سفارته و معتبر ترین منبع اطلاعاتیه جواب تمام سوالاتت توش هست
می گذارمش
http://www.study-in.de/en/studium/studienfach-hochschule-suchen/?advsearch=1

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد بورسیه هم باید بگم بورسیه وجود نداره به اون معنی که تو ایران شلوغش می کنند
هر دانشجو می تونه هفته ای 20 ساعت کار کنه و با همین ساعت کار خرج خوراک و کرایه خونه در میاد و نیاز به بورسیه نیست تازه وام دانشجویی هم می دن
این ها همون حاشیه هایی که گفتم نباید واردش شد
شما اول ویزا بگیر بعد برای این ها یه فکری میشه کرد اصل اون گرفتن ویزاست:cool:
اون تی یو ام هم نمی دونم چیه؟
در مورد دانشگاهم انتخاب از بین دانشگاههایی که جواب بهت دادن اینم هنوز صحبت دربارش زود
شما اول تا جایی که جا داره و شرایط اجازه می ده باید در خواست بفرستی بعد از بین درخواست هایی که قبول شده میشه بحث کرد که بنظر کدوم منتطقی تره اما هنوز زوده اما تو اخن دانشگاه صنعتیش مثل صنعتی شریفه اگر اونجا بتونی پذیرش بگیری خیلی پلنگی

resentlove

عضو جدید
هر دانشجو می تونه هفته ای 20 ساعت کار کنه خب حساب کن میشه روزی 4 ساعت دارمد ماهی حداقل 400 یورو برای کار دفتری دانشجوی
شما با روزی 4 ساعت کار دانشجویی می تونی کرایه خوابگاه و خوراک یه ماه رو در بیاری زرنگم باشی یه پس انداز داری پس نترس
تورج جان من منظورم ، نبودن مشکل در پیدا کردن یه کار مناسب بود یعنی یه وقت یه نفر بعد این همه مشکلات پانشه بره اونجا بعد ببینه کار گیرش نمیاد! (با توجه به بحران اقتصادی و ایرانی بودن ما و تحریم شدن کشور ما و اصلا هر دلیل دیگه)
راستی گفتم تحریم یاد این افتادم که آلمان هم جزء کشوراییه که ایران رو تحریم کرده ، حالا با توجه به این موضوع ویزا یا پذیرش میدن به ایرانیااا؟!!
و یه سوال دیگه اینکه واسه گرفتن پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان ، باید حتما مدرک آیلتس باشه یا چیز دیگه ای هم مثل FCE یا چیزای دیگه میتونه باشه
ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تورج جان من منظورم ، نبودن مشکل در پیدا کردن یه کار مناسب بود یعنی یه وقت یه نفر بعد این همه مشکلات پانشه بره اونجا بعد ببینه کار گیرش نمیاد! (با توجه به بحران اقتصادی و ایرانی بودن ما و تحریم شدن کشور ما و اصلا هر دلیل دیگه)
راستی گفتم تحریم یاد این افتادم که آلمان هم جزء کشوراییه که ایران رو تحریم کرده ، حالا با توجه به این موضوع ویزا یا پذیرش میدن به ایرانیااا؟!!
و یه سوال دیگه اینکه واسه گرفتن پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان ، باید حتما مدرک آیلتس باشه یا چیز دیگه ای هم مثل FCE یا چیزای دیگه میتونه باشه
ممنون
خدا خیرت بده دیگه کار مناسب تر از این؟؟ میگم با کار دانشجویی می تونی کرایه خونه و خرج خوراک و هزینه دانشگاتو بدی...تو مملکت خودت انگار تا حالا کار دانشجویی نکردی؟؟
پس یکم منطقی فکر کنی می بینی اینجا انقدر رفاهیات هست که یک دانشجو با روزی 3 ساعت کار می تونه خوب زندگی کنه تو مملک خودت ایا این امکان هست؟؟؟
می دونم ایراد کجاس؟؟؟ معیار مقایسه ات رو عوض کن درست میشه...خیلی از ما ها با ایران مقایسه می کنیم و بعد فکر می کنیم نمیشه و تلاش نمی کنیم
دوم اینجا از این خبرا نیست که بخوان نژاد پرستی کنند نژاد پرستی تو بین خود ما ایرانیاس که اگر یه افغانی نمی تونه بشه رئیس یا تو صدا سیما یا توی مدرسه یا ...
اینجا کسی به نژاد اهمین نمیده و کسی هم جرات نداره بپرسه اهل کجایی البته اگر غریبه باشه چون من سریع به پلیس گزارش می دهم و میان می برنش بازجویی که دلیلش از این سوال نژاد پرستانه چی بوده؟؟
در مرود تحریم که به سیاسیت کشور ها مربوط میشه این دیگه شانسته؟؟؟یه وقتی دیدی ریختن تو سفارت المان سفارت المانم تعطیل شد مثل شیطان بزرگ انگلیس
تو این مورد نمی تونم نظری بدهم اما معتقدم این ها حاشیه است یعنی اگر شما همه مدارکتم کامل باشه در بدترین حالت ممکن اگر سفارت المان تعطیل باشه می تونی بری ترکیه یا دبی و از سفارت در اون کشور ها ویزا یا بلیط پرواز بگیری اما پذیرش هیچ ربطی به مسایل سیاسی نداره اون یک مسئله علمیه و اگر هم سفارت باز باشه هیچگاه مسایل سیاسی رو با علم و دیدار خانواده قاطی نمی کنه مگر اینکه کلا سفارت بسته باشه که توضیح دادم راهکارش چیه
اونم مطمئن نیستم اما تا جایی که من دیدم تافل و ایلتس نیاز داشته و خودت می تونی با لینکی که گذاشتم جستجو رو برای دانشگا هایی انگلیسی زبان برای رشته دلخواهت انجام بدی و ببینی تو شرایط چی نوشته

nazi khanom

عضو جدید
خیلی خوب کردین در این مورد نوشتین درمورد رشته معماری چی پذیرش همونطور که گفتین ؟ کجا بهتره ؟

fullclassic

عضو جدید
پول برای چیه؟
پول اگر برای به رخ کشیدن قدرته که کاری بس ابلهانه است چرا که همیشه دست بالا دست زیاده
اگر برای ارامشه که می تونی امتحان کنی با جیب خالی بری بیرون احساس امنیت می کنی یا با 100 میلیون پول تو کیف کولیت؟؟؟
باور کن اگر علم رو برای پول می خواهی بهتر همین الان ببوسیش بگذاریش کنار بری توی بازار و از هوشت و استعدادت در بازار استفاده کنی
با علم به چیز های می رسی که پول بی ارزش ترینشه
آفرين به تفكرت(ون)

مکاترونیک8282

عضو جدید
سلام آقا تورج..
سوال من در مورد ودیعه هست و مبلغش.
واقعا باید 8000 یورو رو با خودت ببری آلمان؟ مشکل من پوله. هم زبانم خوبه هم آلمانی دارم می خونم، هم مدرک و مقاله خوب دارم. با پولش مشکل دارم. راه دیگه ای هم هست؟همه کسایی که برای مستر مسرن باید 8000تا ودیعه بذارن؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش انقدر پولدار بودم که می تونستم بهت کمک کنم...ناراحتم کردی
من خودم 8 هزار تا رو کسی بهم قرض داد
توی 3مرحله این مبلغ ازت خواسته میشه می تونی دل رو به دریا بزنی و ریسک بکنی
توی مرحله اول سفارت یه برگه می خواهد که که نشون بده توی حسابت یا 8 هزار یورو داری یا اینکه معادل ریالی این رو داری
این اسون ترین مرحله است چون می تونی از یک جایی برای مدت کوتاه این پول رو قرض بگیری و وقتی جواب در خواست ویزات امد پول رو به صاحبش پس بدی
مرحله دومی که ممکنه پول ازت خواسته بشه وقتی می خواهی از فرودگاه المان بری بیرون
همه دوستای من که رد شدن کسی ازشون نپرسیده بود از منم پرسیدن این مبلغ رو همراه داری گفتم اره بعد خیلی پلیس گذرنامه پرسید امکانش هست نشونم بدی یا توی کیفته منم نشونش دادم
می دونم که اگر هم بگی توی کیفم نمی گن باز کن
مرحله سومی که اصلی ترین قسمت است وقتی است که می خواهی ویزات رو تمدید کنید
من دو روز پیش رفتم ویزام رو یکسال تمدید کردم اونجا ازت می خوان که نشون بدی که این مبلغ پول رو داری توی حسابت و از پس مخارج یکسالت اگر کار نکردی بر میایی
این جا دیگه ریسکه بزرگیه چون اگر بفهمن دروغ گفتی که پول داری و نداشتی بر می گردی ایران و توی هیچ کشور جز اتحادیه اروپا اجازه ورود نمیدن
راه حلی جز اینکه توی مسیری که داری تلاش می کنی یه اتفاق بیفته به ذهنم نمی رسه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی من اگر جای شما بودم تلاشم رو می کردم
من روز اول که بسم الله رو گفتم جیبم خالی بود باور کن با دو میلیون بلند شدم از اهواز رفتم تهران توی جای بنام 4 دانگه توی یه کارگاه تعطیل توی شهرک صنعنی وسط بیابون زندگی می کردم بدون هیچ گونه امکان رفاهیی مناسب، باور کن از شدت سرما توی اتاق از دهنم بخار می امد بیرون و ...خیلی سختی کشیدم خیلی...خسته شدم اما نا امید نشدم خلاصه اش بکنم که غیبت هم داشتم با وزارت علوم هم مشکل داشتم اما یا علی گفتم رو رفتم تو دلش...همین تلاشی که کردم و یکی یکی مشکلات رو حل کردم باعث شد صاحب کارگاه که پسر خاله پدرم میشد یه روز دعوتم کنه خونه اش و بهم گفت کجای کاری داستان رو که تعریف کردم گفت چقدر پول لازم داری برای رفتن گفتن 8 هزار تا...3 روز بعد دعوتم کرد 8 هزار تا گذاشت توی جیبم یه لب تاپم بهم داد که الان دارم با همون برای شما می نویسم.
تلاشت رو بکن بگذار بخاطر نداشتن پول نتونی بری اما تلاشت رو بکن تا فردا پشیمون نشی...نمی دونم از این ستون تا اون ستون فرجه...تلاشت رو نشون خدا بدی همش درسته

مکاترونیک8282

عضو جدید
ولی من اگر جای شما بودم تلاشم رو می کردم
من روز اول که بسم الله رو گفتم جیبم خالی بود باور کن با دو میلیون بلند شدم از اهواز رفتم تهران توی جای بنام 4 دانگه توی یه کارگاه تعطیل توی شهرک صنعنی وسط بیابون زندگی می کردم بدون هیچ گونه امکان رفاهیی مناسب، باور کن از شدت سرما توی اتاق از دهنم بخار می امد بیرون و ...خیلی سختی کشیدم خیلی...خسته شدم اما نا امید نشدم خلاصه اش بکنم که غیبت هم داشتم با وزارت علوم هم مشکل داشتم اما یا علی گفتم رو رفتم تو دلش...همین تلاشی که کردم و یکی یکی مشکلات رو حل کردم باعث شد صاحب کارگاه که پسر خاله پدرم میشد یه روز دعوتم کنه خونه اش و بهم گفت کجای کاری داستان رو که تعریف کردم گفت چقدر پول لازم داری برای رفتن گفتن 8 هزار تا...3 روز بعد دعوتم کرد 8 هزار تا گذاشت توی جیبم یه لب تاپم بهم داد که الان دارم با همون برای شما می نویسم.
تلاشت رو بکن بگذار بخاطر نداشتن پول نتونی بری اما تلاشت رو بکن تا فردا پشیمون نشی...نمی دونم از این ستون تا اون ستون فرجه...تلاشت رو نشون خدا بدی همش درسته

نمیدونین چقدر الان ناامیدم
تا عید به خودم فرصت دادم یه راهی پیدا کنم! شاید منم از فامیل قرض کردم شاید هم چسبیدم دوباره به کنکور که رتبه خوب بیارم فاند بگیرم.
الان دنبال مقاله دادن هستم به دانشگاه های مختلف دنیا هم ایمیل می زنم شرایطم رو میگم. جواب اکثرشون رو هم خودتون بهتر می دونین چیه.

تلاش اگه بفهمم چیه...
خیلی خیلی ممنونم از جوابت خیلی لطف کردی
امیدوارم هرجا هستی موفق باشی دوست من.

ديناميك

عضو جدید
سلام آقا تورج ممنون از تمام راهنمایی خوبت(عید شما مبارک)
من الان ترم آخر مکانیک سیالات دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل حدود 16 و 17 میشه، زبانم خوب اما مدرک زبان ندارم و تا برم سربازی برگردم مدرک زبانو میگیرم .(متولد 69 هستم)
قصد داشتم برای دانشگاه فنی وین اقدام کنم که زبان تدریس آلمانی (متاسفانه) اما با سایتی که قرار داده بودید سرچ کردم دانشگاه به زبان انگلیسی پیدا کردم یکی دانشگاه فنی مونیخ بود به نظر تو شانس برای پذیرش هست یا نه؟
پدرمو راضی کردم ماهی 600 یورو بهم بده، برای درس خوندن اونجا کافی هست؟
ایا میتونم خودم اقدام کنم یا کار رو به موسسه باید بدیم؟
آیا باید کارنامه قبولی در ارشد داشته باشم یا با همین مدرک لیسانس میشه اقدام کرد؟

saeed85644

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
تورج جان ممنون می شم به سوال منم جواب بدی
آقا من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه تبریز و معدلم 12.5 هست و معدل دیپلمم 18 و الانم سربازم و بهمن 91 تموم می کنم و برای سپتمبر 2013 می خواستم پذیرش بگیرم واسه مکانیک هامبورگ یا کلوزهال و هانوفر و یا اشتوتگارت برای مقطع لیسانس و تا 6 ماه دیگه B1 ام رو می گیرم و فکر کنم B2 هم یکم بخونم و تا اون موقع من 26 سالم می شه به نظرت چقدر احتمال داره از دانشگاه های بالا بتونم پذیرش بگیرم و اینکه سفارت به 26 سال داشتنم و معدل کم کارشناسیم گیر نده و تو ویزا ردم کنن ولی می تونم براشون اثبات کنم که بقول شما از 26 سال عمرم 20 سالشو درس خوندم لطفا در مورد تاثیر سن بر ویزا رو یکم توضیح می دی ممنون

ggagi

عضو جدید
سلام اقا تورج.
من شرایطم رو واست توضیح میدم اقایی کن و منو راهنمایی کن
من سال 1384 کنکور سراسری در رشته کشاورزی تو دانشگاه شیراز قبول شدم.الان 1ماه تا پایان خدمت سربازیم مونده.سنم 25 سال و 6 ماهه
معدلم 13/11هستش.میخام تو یکی از دانشگاه های رایگان المان اقتصاد بخونم.(دلایلش بماند)بطور قطع باید از اول (کارشناسی) شروع کنم. زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک ندارم(خیلی دوست ندارم مدرک زبان بگیرم مگر اینکه مجبور شم).زبان المانی هم تازه شروع کردم به یاد گرفتن(بدون کلاس).
میشه منو راهنمایی کنی چکار کنم؟(بیشتر دوست دارم تو یکی از دانشگاه های المانی زبان درس بخونم).
درضمن من تویکی از شهرستان های کوچک زندگی میکنم و امکانات زبان اینجا هم اصلا خوب نیست.وضع مالیمون هم خدا رو شکر فقط در حد خورد و خوراکه
دانشگاه فرانکفورت رایگانه؟ شما خودت کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنی؟(اعتبار و شرایط پذیرش اسون)
حتما باید مدرک زبان بگیرم؟چندتا سایت گفته بود میتونی بری اونجا یکسال تو کالج زبان یاد بگیری؟تو خودت کجا زبان یادگرفتی؟

آخرین ویرایش:

azade azadi

عضو جدید
سلام به اقاي تورج من ليسانس مكانيك دارم واسه ارشد ميخواستم اقدام كنم راستش بحث هزينه ها خيلي واسم مهمه چون واسه سال اول 20 تومن بيشتر ندارم نميدونم بايد از كجا و چجوري شروع كنم حتما ميخوام دانشگام انگليسي زبان باشه ممنون ميشم كمك كنيد.....

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا تورج ممنون از تمام راهنمایی خوبت(عید شما مبارک)
من الان ترم آخر مکانیک سیالات دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل حدود 16 و 17 میشه، زبانم خوب اما مدرک زبان ندارم و تا برم سربازی برگردم مدرک زبانو میگیرم .(متولد 69 هستم)
قصد داشتم برای دانشگاه فنی وین اقدام کنم که زبان تدریس آلمانی (متاسفانه) اما با سایتی که قرار داده بودید سرچ کردم دانشگاه به زبان انگلیسی پیدا کردم یکی دانشگاه فنی مونیخ بود به نظر تو شانس برای پذیرش هست یا نه؟
پدرمو راضی کردم ماهی 600 یورو بهم بده، برای درس خوندن اونجا کافی هست؟
ایا میتونم خودم اقدام کنم یا کار رو به موسسه باید بدیم؟
آیا باید کارنامه قبولی در ارشد داشته باشم یا با همین مدرک لیسانس میشه اقدام کرد؟

من فکر می کنم شما بهتره قبل سربازی اقدام بکنی برای هر جا که شد الویتت رو بگذار توی خروج وقتی خارج شدی بعد می تونی حتی کشورتم عوض کنی هیچ مشکلی نیست اما اگر مشکل مالی نداری من توصیه می کنم پول بدی موسسه برات یه دانشگاه توی یه شهر کوچیک با همون زبان آلمانی پیدا کنه تا بتونی ویزا رو به راحتی بگیری بعد که ویزا گرفتی امدی اینجا بجای سربازی رفتن بشین آلمانی بخون یکسال اگر زبانتم خوبه المانیم یاد می گیری و تو فرصت برای ترم آینده می تونی چون زبانت خوب شده از هر دانشگاهی که خواستی برای پذیرش اقدام کنی.
تاکید من توی الویت اول برای خروجه البته برای کسی که پول نداره توصیه نمی کنم پول به موسسه بده یکی از همکلاسیام گفت 3 میلیون پول داده برای پذیریشی که من هیچ پولی برای گرفتنش ندادم اما اگر پول برات مهم نیست بنظرم الان ارزشش رو داره قبل از سربازی بلند بشی بری چون بعد از سربازی اول معلوم نیست چطور خودت فکر بکنی معلوم نیست وضعیت روباط بین اللمل چطور باشه و چون فاصله بین درس و اقدام کردنت افتاده شاید ویزا رو یکم به سختی بدن
پس نقد رو ول نکن
اما در کل تاکییدی که من همیشه داشتم و دارم که اینه که اصلا توی رشته

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا توی رشته حساسیت نباید به خرج داد اگر مشکل خدمت کسی نداشته باشه راحت می تونه بیاد حتی برای کارشناسی اقدام کنه بعد بره واحداش رو تطبیق کنه و مثلا با دوسال خوندن بشه مهندس مکانیک از آلمان و بعد برای امریکا اقدام کنه بدون شک می تونه بره اونجا یا خیلی ها میان برای یه رشته های ساده که پذیرش میدن به راحتی اقدام می کنند جواب که گرفتن انجا دانشگاشون رو عوض می کنند و رشته و حتی مقطع و حتی کشور...باز تاکید میشه الویت اول باید خروج باشه با خروج آزادی عمل پیدا میشه