ادامه تحصیل در آلمان

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی درباره راه و روش صحیح اقدام برای ادامه تحصیل در خارج به خصوص آلمان راهنمایی خواست حتما بگه در حد توان تلاش می کنم بتونم پاسخو باشم;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yaser7610

عضو جدید
سلام ممنون از این تاپیکی که زدی
قبلا میگفتن از دانشگاه آزاد نمیشه رفت آلمان و واسه ارشد بخونی ولی الان شنیدم که میشه درسته؟

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام
من علاقه مندم راهنمايي ام كنين:) من ميخوام واسه ارشد برم آلمان اما واقعا نميدونم بايد چيكار كنم؟:(

3erERFAN

عضو جدید
سلام

من علاقه مندم راهنمايي ام كنين:) من ميخوام واسه ارشد برم آلمان اما واقعا نميدونم بايد چيكار كنم؟:(
با اجازه ی آقا تورج(هر جا غلط بود تصحیح کنید):
1. زبان انگلیسیتو به طور خاص قوی کن
2.زبان آلمانی رو هم یه آشنایی باهاش پیدا کن
3.رشته ی هدفتو مشخص کن
4.دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو تو آلمان بشناس
5.درس بخون....درس بخون....درس بخون.......

اونوقت اگه سطح علمیت بالا باشه به راحتی با دانشگاه مربوطه نامه نگاری میکنی و درخواست بورس میدی... اگه چیزی در چنته داشته باشی بقیه ی کارا اوکیه;)

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه کلییات داریم...اما باز هر کس شرایطش مخصوص به خودشه...یعنی تنها زمانی که دو نفر هم سن باشند و با هم کارشناسی رو تمام کرده باشند حالا با دو معدل بالای 14 و شهر ها یکسان باشه می شه گفت این دو نفر شرایط یکسان دارند...
اما کلیاتش
مراحل ورود به آلمان برای ادامه تحصیل به صورت سر فصل وار از اخر به اول می گم که بدون گذر از یکیشون معنیش کنسل شدن مسیر است
1.گرفتن بلیط
2.گرفتن ویزا
3.تهیه مدارک مورد نیاز
4.گرفتن پذیرش
5.داشتن مدرک زبان
6.نیت و توکل به خدا
.
.
.
خب حالا برای توضیح از اول شروع می کنم...مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت در هر کاری تلاشه، تو این مورد شک نکن که این خودش یه داستان جدا داره...
مدرک زبان...
در آلمان دو دسته دانشگاه وجود داره آلمانی زبان و انگلیسی زبان...آلمانی زبان ها قویتر هستند از لحاظ اموزشی...
حالا باز دو نوع پذیرش داریم...یه پذیرش قطعیه که شما یا مدرک تست داف برای دانشگاه آلمانی داری یا مدرک تافل یا ایلتس برای دانشگاه انگلیسی زبان داری...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و اگر برای دانشگاه المانی زبان بخواهی اقدام کنی داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه الزامیه اما برای گرفتن پذیرش الزامی نیست...یعنی شما می تونی بدون داشتن مدرک زبان پذیرشت رو بگیری که این نوع پذیرش میشه پذیرش مشروط به گرفتن مدرک زبان...حالا اگر از این طریق خواستی اقدام کنی باید با پذیرش کلاس زبان بگیری...یعنی
شما تا 7 ماه زبان می خونی بعد یه امتحان زبان می دی اگر قبول شدی مدرکش رو به همراه باقی مدارکت می بری برای ثبت نام دانشگاه که بعد بری سر کلاس برای ارشد یا کارشناسی
باید یاد اوری کنم که پذیرش تنها یه برگه برای ورود شما به کشور دوم محسوب میشه...
حالا شرایط اولیه برای داشتن پذیرش...اگر برای ارشد می خواهی اقدام کنی اگر ترم اخری...یه ریز نمرات تنها ترجمه بشه تایید هم نشه کفایت داره چون اصل مدارک شما در سفارت بررسی میشه یعنی اگر هر مدرکی ناقص یا تقلبی باشه می تونی پذیرش بگیری اما از ***** سفارت نمی تونی بگذری...پس
ترجمه ساده ریز نمرات
ترجمه دیپلم همراه با تایید باشه بهتره
ترجمه پیش دانشگاهی همراه با تایید باشه بهتره
و هر چیز اضافه که بستگی به شرایط اون دانشگاه داره اما اینها کلیاتشه اگر دانشنامه داری که چه بهتر
برای گرفتنشم باید با بخش دانشجوییان خارجی دانشگاه مکاتبه کنی...
در کل اسون ترین قسمتش همین گرفتن پذیرشه...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهمترین قسمتش این بخش ویزا است...
خب کار سفارت چیه در این خصوص
سفارت ارگانیه که اصل ترجمه مدارک شما که تو لیستش زده رو تایید شده بررسی می کنه و مدارک رو ارسال می کنه به اداره اقامت اون منطقه ای که می خواهی بری...
همه نکته اش همینجاس
از اینجا به بعد که یک سری ویزا می گیرند یک سری نمی گیرند...مثلا چطور
فلانی از یه شهر بزرگ مثل مونیخ تو نسته پذیرش بگیره...یکی هم مثل من از یه دهاتش پذیرش گرفت...مدارک هر دوی ما ارسال شد به اداره اقامت مناطقمون...مونیخ استان فوق العاده سخت گیریه و دوست مارو که هی مارو مسخره می کرد رد کرد...ببین سفارت هیچ نقشی در رد نداره اگه همه مدارک کامل باشه...بعد من چون یه شهر کوچیک بود و سخت گیرم نبود مدارکم رو فرستادن و ویزام صادر شد...
ویزایی که صادر میشه به شما این اجازه رو می ده که هر جا دوست داری تو منطقه یورو بری زندگی کنی...یعنی من الان می تونم برم اسپانیا حضوری برای دانشگاه اقدام کنم یا اونیکه تو ایتالیاست می تونی بری یه جایی دیگه اروپا

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نتیجه اینه که برنده اونیکه برای یه جایی که سخت گیر نیست اقدام کنه...
پس مدارک ارسال میشه به المان...بررسی میشه...جواب رو سفارت اعلام میکنه...یک ماهی طول میکشه که این یک ماه بیشترین فشار رو تحمل می کنی از لحاظ روحی.
اما سفارت در بعضی موارد دخالت می کنه...یعنی مدارک رو ارسال نمی کنه و جواب منفی می ده با دلایل مختلف...
برای گرفتن ویزا یک مسئله خیلی مهمه و اون اینکه بین فارغ تحصیلیت و اقدام برای ارشد نباید فاصله باشه اگرم هست و کار کردی باید کارت حرفه ای باشه وگرنه ردت می کنند...سنت مهم میشه به شرطی که فاصله باشه...من 27 سالمه اما برای ارشد پذیرش گرفتم یه کاردانی داشتم از اول خوندم کارشناسی و بهشون ثابت کردم که 21 سال ار 27 سال عمرم رو درس خوندم...اینکه بدونند اهل درس هستی خیلی براشون مهمه و چطور می فهمند...با زندگی نامه ای که می نویسی و هدف از تحصیل در آلمان...این مهمترین قسمت کار برای گرفتن ویزاست...باید یه زندگی نامه مرتب و به روش خودشون بنویسی نه اینکه با ادبیات فراشی بنویسی و تنها ترجمه کنی...این اشتباه بزرگی که خیلی ها نمی دونند...
امضا توی این کشور ها سند مهمیه...وقتی زیر زندگی نامه ای امضا می کنی یعنی این برگ به دست شما نوشته شده...یعنی اعتبارش رو از شما می گیره...حالا اگر براشون زندگی نامه ات بی مفهوم و خنده دار بیاد یعنی اون ادمی که این رو نوشته بی سواده...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس اگر مدارک ارسال بشه به المان و استان سختگیر نباشه زندگی نامه و هدف از تحصیل در المان سرنوشتت رو مشخص می کنه نه معدل و نه دانشگاهی که خوندی
شما حتی اگر قبولی روزانه هم داشته باشی می ری سازمان سنجش نزدیک کریم خان می گی یه گوهی قبولی روزانه می خواهم برات صادر میکنند می ری ترجمه می کنی مثلا الان ترم یکی یا اصلا ترم 7 کارشناسی...با همون برای کارشناسی تو المان پذیرش می گیری بعد که امدی تطبیق واحد می کنی مثلا از ترم 5 می خونی...و با 3 ترم دیگه مهندسیت رو از المان می گیری بعد برا ارشد اصلا برو امریکا
خیلی حالات مختلف هست که اگر بدونم چه شرایطی داری بهتر می تونم راهنمایی کنم
خسته شدمااااااااااااااا

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...خسته نباشی..و دستت درد نکنه که اینقد خوب توضیح دادی
یه سوال داشتم...واسه رشته هایی مثل معماری پورتفیلو چقد مهمه؟؟ از معدل مهم تره؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...خسته نباشی..و دستت درد نکنه که اینقد خوب توضیح دادی
یه سوال داشتم...واسه رشته هایی مثل معماری پورتفیلو چقد مهمه؟؟ از معدل مهم تره؟؟
اول بگو قوربونه اون اوتارت بشم این پورتفیلو چیه؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقسی...پورتفیلو همون رزومه اس که کارهای معماری دانشگاهی یا محیط کارو جمع آوری و ارائه میکنن دیگه
چیزی که می گم تنها برداشت شخصیم است و من تو رشته های مختلف دوستانی دارم اما معماری تا حالا نداشتم که بطور قطع بگم...اما اگر برای رشته شما امتحان عملی نگیرند...نه برای گرفتن پذیرش یک سری شرایط اولیه وجود داره مثل داشتن مدرک لیسانس...حالا بالا بودن معدل تاثییری نداره...اگر قرار تاثیری داشته باشه اون خود دانشگاه است...اما اگر کسی کار حرفه ای کرده باشه چرا خیلی تاثیر داره و شاید نقش دانشگاه رو برای اون دانشگاه های سخت گیر کم رنگ می کنه...مثلا تو المان یه دانشگاه هست اخن این برای بچه های فنی مثل صنعتی شریف می مونه من یه دوستی دارم الان المانه اون متالوژی امیر کبیر خوند اما اخن حتی جوابش رو هم نداد...برای این جور دانشگاه هایی خیلی سخت گیر اره رزومه خیلی می تونه تاثیر داشته باشه...اما در صد بالای دانشگاه ها از سیستم یکسانی پیروی می کنند که با همون مدرک کارشناسی قبولی

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که می گم تنها برداشت شخصیم است و من تو رشته های مختلف دوستانی دارم اما معماری تا حالا نداشتم که بطور قطع بگم...اما اگر برای رشته شما امتحان عملی نگیرند...نه برای گرفتن پذیرش یک سری شرایط اولیه وجود داره مثل داشتن مدرک لیسانس...حالا بالا بودن معدل تاثییری نداره...اگر قرار تاثیری داشته باشه اون خود دانشگاه است...اما اگر کسی کار حرفه ای کرده باشه چرا خیلی تاثیر داره و شاید نقش دانشگاه رو برای اون دانشگاه های سخت گیر کم رنگ می کنه...مثلا تو المان یه دانشگاه هست اخن این برای بچه های فنی مثل صنعتی شریف می مونه من یه دوستی دارم الان المانه اون متالوژی امیر کبیر خوند اما اخن حتی جوابش رو هم نداد...برای این جور دانشگاه هایی خیلی سخت گیر اره رزومه خیلی می تونه تاثیر داشته باشه...اما در صد بالای دانشگاه ها از سیستم یکسانی پیروی می کنند که با همون مدرک کارشناسی قبولی
پس اینجور که من استنباط کردم از حرفاتون رزومه واسه یه رشته هایی مثه ما خیلی مهم و تاثیرگذاره و معدل کمتر کارایی داره

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
مهمترین قسمتش این بخش ویزا است...
خب کار سفارت چیه در این خصوص
سفارت ارگانیه که اصل ترجمه مدارک شما که تو لیستش زده رو تایید شده بررسی می کنه و مدارک رو ارسال می کنه به اداره اقامت اون منطقه ای که می خواهی بری...
همه نکته اش همینجاس
از اینجا به بعد که یک سری ویزا می گیرند یک سری نمی گیرند...مثلا چطور
فلانی از یه شهر بزرگ مثل مونیخ تو نسته پذیرش بگیره...یکی هم مثل من از یه دهاتش پذیرش گرفت...مدارک هر دوی ما ارسال شد به اداره اقامت مناطقمون...مونیخ استان فوق العاده سخت گیریه و دوست مارو که هی مارو مسخره می کرد رد کرد...ببین سفارت هیچ نقشی در رد نداره اگه همه مدارک کامل باشه...بعد من چون یه شهر کوچیک بود و سخت گیرم نبود مدارکم رو فرستادن و ویزام صادر شد...
ویزایی که صادر میشه به شما این اجازه رو می ده که هر جا دوست داری تو منطقه یورو بری زندگی کنی...یعنی من الان می تونم برم اسپانیا حضوری برای دانشگاه اقدام کنم یا اونیکه تو ایتالیاست می تونی بری یه جایی دیگه اروپا

مرسی از اطلاعاتت

از کجا می شه فهمید کدوم شهر سخت گیر نیست؟

مهندسی خودرو برای ارشد می دونی کجا ها داره؟ انگلیسی زبان و master of science

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس اینجور که من استنباط کردم از حرفاتون رزومه واسه یه رشته هایی مثه ما خیلی مهم و تاثیرگذاره و معدل کمتر کارایی داره
نه اصلا حرف رشته رو نزدم..می گم اینجا اکثر دانشگاه ها در یک سطح هستند اما خب برای هر گرایشی همیشه یکی دوتا دانشگاه از بقیه بهترند وقتی که متقاضی بالا باشه انوقت باید گلچین کرد و داشتن رزومه خوب مثل مقاله های بین اللملی شانس چیده شدن رو زیاد می کنه...اما در اکثر دانشگا ها این صادق نیست...تنها برای یک دوتا دانشگاه قوی در اون گرایش خاص..امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از اطلاعاتت

http://www.study-in.de/en/studium/studienfach-hochschule-suchen/?advsearch=1
این سایت وابسته به سفارت و معتبر ترین منبع اطلاعاتی در المانه
گزینه هاشو پر کنید و سرچ بزنید تمام دانشگاهایی که مشخصات خواسته شده شما رو دارا باشند نشون می ده حتی با هزینه هر ترم و احیانا مدرک زبانی مورد نیاز

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از اطلاعاتت

راستی در مورد سخت گیر بودن...اینی که میگم قانون نیست...اما سمت شرق المان یه مقدار سخت گیرانه ترند...اما برای رشته خودرو باید ببینی استان هایی که تولید کننده خودرو هستند خب اینها قائدتا با دانشگاهها ارتباط نزدیکی دارند اتفاقا چند وقت پیشم یکی از مدیران فلکس .اگن امده بود دانشگاه ما البته برای بچه های دکترا یه سمینار گذاشته بود و اعلام هم کرده نیاز داره به متخصص...می خواهم بگم اینجا بخش صنعت ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه داره خب استان بایرن اگر اشتباه نکنم اونم یکم سخته...اما می گم این ها تنها نظرات شخصیه هر کسی یه شرایط داره و هرکسی رو باید با شرایطش سنجید نمیشه کلی گفت

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اصلا حرف رشته رو نزدم..می گم اینجا اکثر دانشگاه ها در یک سطح هستند اما خب برای هر گرایشی همیشه یکی دوتا دانشگاه از بقیه بهترند وقتی که متقاضی بالا باشه انوقت باید گلچین کرد و داشتن رزومه خوب مثل مقاله های بین اللملی شانس چیده شدن رو زیاد می کنه...اما در اکثر دانشگا ها این صادق نیست...تنها برای یک دوتا دانشگاه قوی در اون گرایش خاص..امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم...
ممنون از اطلاع رسانیت....آقا راستی نحوه برخوردشون با دانشجوهای خارجی چطوریه؟؟ مخصوصا ایرانی ها؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از اطلاع رسانیت....آقا راستی نحوه برخوردشون با دانشجوهای خارجی چطوریه؟؟ مخصوصا ایرانی ها؟؟
بنام خدا...من جا داره اول از همه از مردم خوبم تشکر کنم...از بچه های محلمون تشکر می کنم...و مهمتر از همه از خدای متشکرم که این لطف رو در حق من کرد...ببخشید میشه سوالتون رو تکرار کنید..;)
اینجا همه چیز ارومه...باور کن من همیشه فکر می کردم این ارامش اجتماعی باید در بهشت باشه و حالا می گم پس بهشت چیه...از نظر اجتماعی فقط حسرت می خوری که چزا واقعا ...نگیم بهتره اخراج میشم...اقا جان سوال سیاسی نکن لطفا...من به شما جواب نمی دهم :biggrin:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنام خدا...من جا داره اول از همه از مردم خوبم تشکر کنم...از بچه های محلمون تشکر می کنم...و مهمتر از همه از خدای متشکرم که این لطف رو در حق من کرد...ببخشید میشه سوالتون رو تکرار کنید..;) اینجا همه چیز ارومه...باور کن من همیشه فکر می کردم این ارامش اجتماعی باید در بهشت باشه و حالا می گم پس بهشت چیه...از نظر اجتماعی فقط حسرت می خوری که چزا واقعا ...نگیم بهتره اخراج میشم...اقا جان سوال سیاسی نکن لطفا...من به شما جواب نمی دهم :biggrin:
پس همه چی آرومه...شمام چقد خوشحالی:)

capslock

عضو جدید
چرا بعضی افراد خارج مدرکشونو میگیرن ولی برمیگردن ایران دنبال کار و شغل بعضیا حتی دیدم زبان خارجی هم بلد نیستن اینطور میشه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا بعضی افراد خارج مدرکشونو میگیرن ولی برمیگردن ایران دنبال کار و شغل بعضیا حتی دیدم زبان خارجی هم بلد نیستن اینطور میشه
نکته داره...اول باید مشخص بشه اون خارج کجاس؟؟اگر انگلیسه که اونجا مدرک می فروشن...نمونه اش کردان...اما از شوخی گذشته...کسی که بر می گرده دنبال کار می گرده کسیکه نتونسته اقامت بگیره و این هم جز نکات تعیین کننده در انتخاب کشوره...یعنی یکی از پارامتر های خوب باید انتخاب کشوری باشه که بشه بعد تحصیل ازش اقامت گرفت...در المان اگر کسی قانونی 6 سال باشه و شغل داشته باشه می تونه اقامت بگیره...دانشجو دکترا در المان شغل حساب میشه و اگر تمام وقت باشه برای رشته های فنی ماهسانه بین 2000 تا 3 هزار یورو درامد...خب اگر کسی سال ششم هنوز دکترا می خونه و یا کسیکه الان ارشد 6 سال دیگه دانشجو دکترا باشه راحت می تونه اقامتش رو بگیره و بشه یه شهروند المانی و بعد تحصیل حداقل با مدرک دکترا ماهیانه 6 هزار یورو درو می کنه...
ما ایرانیا همه چیزو تعریف نمی کنیم...یا ارشد بوده نتونسته پذیرش دکترا بگیره حتما معدلش کم بوده...یا اخراج شده...یا هر چیز دیگه...اما تعریف نمی کنیم حقیقت رو و همین باعث میشه دیدگاه غلط تو فکر بقیه شکل ببنده وگرنه هیچ ادم عاقلی خودشو نمی کشه بره صنعتی شریف بعد دو ترم بگه خوشم نیومد بدون یه ایرادی تو کارشه...

capslock

عضو جدید
نکته داره...اول باید مشخص بشه اون خارج کجاس؟؟اگر انگلیسه که اونجا مدرک می فروشن...نمونه اش کردان...اما از شوخی گذشته...کسی که بر می گرده دنبال کار می گرده کسیکه نتونسته اقامت بگیره و این هم جز نکات تعیین کننده در انتخاب کشوره...یعنی یکی از پارامتر های خوب باید انتخاب کشوری باشه که بشه بعد تحصیل ازش اقامت گرفت...در المان اگر کسی قانونی 6 سال باشه و شغل داشته باشه می تونه اقامت بگیره...دانشجو دکترا در المان شغل حساب میشه و اگر تمام وقت باشه برای رشته های فنی ماهسانه بین 2000 تا 3 هزار یورو درامد...خب اگر کسی سال ششم هنوز دکترا می خونه و یا کسیکه الان ارشد 6 سال دیگه دانشجو دکترا باشه راحت می تونه اقامتش رو بگیره و بشه یه شهروند المانی و بعد تحصیل حداقل با مدرک دکترا ماهیانه 6 هزار یورو درو می کنه...
ما ایرانیا همه چیزو تعریف نمی کنیم...یا ارشد بوده نتونسته پذیرش دکترا بگیره حتما معدلش کم بوده...یا اخراج شده...یا هر چیز دیگه...اما تعریف نمی کنیم حقیقت رو و همین باعث میشه دیدگاه غلط تو فکر بقیه شکل ببنده وگرنه هیچ ادم عاقلی خودشو نمی کشه بره صنعتی شریف بعد دو ترم بگه خوشم نیومد بدون یه ایرادی تو کارشه...

اگه یکی بلند پروازی نکنه و اول از یک کشور الکی که زیادن شروع کنه بعد به این کشورا برسه بهتر نیست مثلا لیسانس بزاره برا یک کشور معمولی تر

?Why

عضو جدید
با اجازه ی toraj_reza63
که تاپیک رو داره خوب پیش میبره ...

اینجا هم اطلاعاتی میتونین پیدا کنین :

http://www.applyabroad.org/forum/

ا
صلاً چرا آلمان ؟
هند و مالزی ، خرجش از آزاد هم کمتر در میاد ... (البته سابق)
از اون ور هم میشه پیچوند رفت سواحل فرهنگی ارزشیِ تایلند ، برا زیارت ... :biggrin:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه یکی بلند پروازی نکنه و اول از یک کشور الکی که زیادن شروع کنه بعد به این کشورا برسه بهتر نیست مثلا لیسانس بزاره برا یک کشور معمولی تر
شما دیگه سطح علمیه ایرانو خیلی اوردی پیایین...بلند پروازی نکنی که پرواز نمی کنی دوست من...همیشه شانست رو امتحان کن..بعد از بین جواب هایی که داری بهترین رو انتخاب کن...البته بهترین الزاما معتبرترین نیست...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه ی toraj_reza63
که تاپیک رو داره خوب پیش میبره ...

اینجا هم اطلاعاتی میتونین پیدا کنین :

http://www.applyabroad.org/forum/

ا
صلاً چرا آلمان ؟
هند و مالزی ، خرجش از آزاد هم کمتر در میاد ... (البته سابق)
از اون ور هم میشه پیچوند رفت سواحل فرهنگی ارزشیِ تایلند ، برا زیارت ... :biggrin:
اگر مبنا هزینه تحصیل باشه توی المان خیلی از دانشگاه ها رایگان هستند و بعضیاشون پولین که دارن رایزنی می کنند اونها هم رایگان بشه خود من دارم سالی 1000 یورو می دهم و دانشگاه و با کار دانشجویی ساده روزی 3 ساعت می تونی سالی 6000 هزار تا کسب درامد کنی و خرج خورد و خوراک و هزینه مسکن رو هم بدی تازه سال دوم زرنگ باشی می تونی ماهی 700 تا بگیری که سالی 9400 تا خواهد شد و هزار تاشو می دی دانشگاه...اگر هدف درسه برای بچه های فنی هیچ جا بهتر اروپا نیست...اندونزی و مالزی در رشته مدیریت شاید...اما اگر هدف عشق و حاله همون بهتر اسیا شرقی رفته بشه...گفتم اولش مهم نیته و خدای متعال بنا به نیتی که داری حتما شرایط رو فراهم می کنه...
من خودم سال 82 رتبه 200 هزار کشور شدم اما 10 سال زحمت کشیدم که خودمو به اینجا رسوندم و این تازه فصل جدید زندگیمه...پس از هیچی نترسید...ترسو همیشه بازنده است

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون از این تاپیکی که زدی
قبلا میگفتن از دانشگاه آزاد نمیشه رفت آلمان و واسه ارشد بخونی ولی الان شنیدم که میشه درسته؟
اره دو ساله که دانشگاه ازاد قبول در مجامع علمیه المان...البته قبلا هم قبول بود فقط مثلا باید پیش نیاز بر می داشتی که مثل این بود که بری سال اخر مهندسی که الان اینطور نیست اگر پیش نیاز بدن مثلا ترم اول یکم سنگین میشه

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز

مهندس جان زود قضاوت نکن. من به طور شخصی اگر برم خارج، بعد از تحصیل اگر بخوام کار صنعتی کنم، برمی گردم ایران، ولی اگه بخوام کار علمی کنم همون حا می مونم، چون علم مرز نداره پس بهتره که جایی که امکاناتش بهتره کاره علمی کرد، ولی صنعت چرا. بهتره آدم برای مردم خودش کار کنه، حتی اگه قدر تو ندونن. البته من نرفته نظرم اینه. نمی دونم اگه برم اونجا رو ببینم، نظرم عوض می شه یا نه.

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام و كلي شرمندم كردي:)
مرسي از توضيحاتت كه كامل بودن و خوب.
بازم مرسي