ادامه تحصیل در آلمان

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس جان زود قضاوت نکن. من به طور شخصی اگر برم خارج، بعد از تحصیل اگر بخوام کار صنعتی کنم، برمی گردم ایران، ولی اگه بخوام کار علمی کنم همون حا می مونم، چون علم مرز نداره پس بهتره که جایی که امکاناتش بهتره کاره علمی کرد، ولی صنعت چرا. بهتره آدم برای مردم خودش کار کنه، حتی اگه قدر تو ندونن. البته من نرفته نظرم اینه. نمی دونم اگه برم اونجا رو ببینم، نظرم عوض می شه یا نه.
من قضاوت نکردم...دادگاه رسمیه...:)...حالا مگه ما گفتیم بر نمی گردیم...ببین مهم کمک به همنوع در هر شرایطه...من الان اینجام...می تونم برم بجای اینکه وقتمو بگذارم اینجا برم سایت هایی که از ایران نمیشه بهشون رسید و مردم به خودشون فی التر می بندن می رن براش...تاریخ عضویت من مال زمان مودم دیال اپه...با اون سرعت من باشگاه می امدم...الانم که سرعتم 6 مگ دارم بازم باشگاه میام...می خواهم بگم من الان شرایط خوبی دارم برای در اختیار گذاشتن تجربه ام پس این کارو بخاطر اعتقاداتم می کنم...اما شرایط خیلی بهتریم دارم برای خوشگذرونی...خب من نمی خواهم بگم تفریح بده...اما مهم اینه که هر کس هر کاری از دستش بر میاد انجام بده حالا چه ایران چه هر جای دیگه...خیلی ها مثل شما هدفشون قشنگه و قابل احترام...اما آزادیه که ذات ادمو نشون میده...برای مفید بودن باید بزرگ باشی و خودت دستت جای محکمی باشه تا دیگران بهت اعتماد کنند و دستشون رو بهت بدند...آیا اگر من الان ایران بودم خود شما به حرفام می تونستی اعتماد کنی؟...خب زمانی بهم اعتماد می کنی که من حرفم با عملم یکی باشه...تو کمک کردن هم تو صنعت دقیقا همینه...من فکر می کنم اگر کسی بتونه اینجا وارد صنعت بشه و علم رو یاد بگیره و ابداع کنه بعد شاید 10 سال بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه و بعد که بر گرده ایران انوقته که می تونه مفید باشه...وگرنه شما دکترا داشته باش...دکترات تنا توی یه ضمینه خاصه...برو تو صنعت...تازه این ها با شرط اینکه چیزی که شما خوندی و فهمیدی تو ایران کاربد داشته باشه...امدی تو صنعت...خب چه حرفی می تونی داشته باشه نسبت به کسی که دکترا داره و مثلا 10 سال سابقه مدیرت تو المان داره و مدیر پروژه های بزرگ بوده...امیدوارم تونسته باشم منظورمو شفاف بیان کنم

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و یه نصیحت برادرانه دیگه می کنم...ما ها هم ایرانی هستیم...هم مسلمان...این افکار نئو نازیهای المانه که بگی من باید برای وطنم کار کنم...یک انسان باید جای کار کنه که بهش نیاز دارند و می تونه اونجا مفید باشه...خدای متعال هیچ گاه در قران ملیت و قومیت برای نیکی مشخص نکرده...و نفرموده به قوم خود نیکی کنید ...همیشه گفته به یکدیگر نیکی کنید...مرز های جغرافیایی تنها قرار دادهای بشرین...از لحاظ قوانین بین اللمل هر انسانی حق این رو داره هر کجای دنیا بخواهد زندگی کنه...برای همینه که خدای متعال هیچ گاه نفرموده به قوم خود نیکی کنید.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
قبول، خیلی از بحث اصلی جدا نشیم.

مدرک داف از صفر چقد کار داره با توجه به اینکه آیلتس دارم؟ و چجوری باید خوند؟ آخه می گن اونایی که انگلیسی شون خوبه، آلمانی خوندن براشون راحت تره.

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول، خیلی از بحث اصلی جدا نشیم.

مدرک داف از صفر چقد کار داره با توجه به اینکه آیلتس دارم؟ و چجوری باید خوند؟ آخه می گن اونایی که انگلیسی شون خوبه، آلمانی خوندن براشون راحت تره.
نصیحت...شما که انگلیسی داری راحت می تونی از یه دانشگاه انگلیسی زبان در آلمان پذیرش بگیری...بری سفارت و چون مدرک زبان داری پذیرشت قطعیه برای همین شک نکن اگر مدارک لازم رو تهیه کرده باشی کمتر از یک ماه ویزات میاد بعد راحت میایی اینجا...وقتی امدی اینجا ویزات سه ماه دانشجوییه...اگر دوست داری بری دانشگاه المانی زبان که بنظرم کار بیهوده ای وقتی مدرک ایلتس داری...می تونی بری دوره کلاس زبان المانی و همینجا زبان بخونی اما عقل حکم می کنه که این یه ترمی که زبان بخونی رو بهتره بری دانشگاه...خلاصه شما که ایلتس داری نیاز به مدرک زبان المانی نداری.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
نصیحت...شما که انگلیسی داری راحت می تونی از یه دانشگاه انگلیسی زبان در آلمان پذیرش بگیری...بری سفارت و چون مدرک زبان داری پذیرشت قطعیه برای همین شک نکن اگر مدارک لازم رو تهیه کرده باشی کمتر از یک ماه ویزات میاد بعد راحت میایی اینجا...وقتی امدی اینجا ویزات سه ماه دانشجوییه...اگر دوست داری بری دانشگاه المانی زبان که بنظرم کار بیهوده ای وقتی مدرک ایلتس داری...می تونی بری دوره کلاس زبان المانی و همینجا زبان بخونی اما عقل حکم می کنه که این یه ترمی که زبان بخونی رو بهتره بری دانشگاه...خلاصه شما که ایلتس داری نیاز به مدرک زبان المانی نداری.
آخه مهندس جان! مهندسی خودرو انگلیسی زبان فقط RWTH Achen داره. اونم که گرون ترین دانشگاه آلمانه (فک کنم یکی از بهترین ها هم هست)
مشکل سربازی رو هم دارم.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه مهندس جان! مهندسی خودرو انگلیسی زبان فقط RWTH Achen داره. اونم که گرون ترین دانشگاه آلمانه (فک کنم یکی از بهترین ها هم هست)
مشکل سربازی رو هم دارم.
من خودمم سربازی نرفتم...غیبتم داشتم...پوستم کنده شد تا یه بابایی بنام سرهنگ حلوایی رو قانع کردم که می خواهم درس بخونم...2 ماه طول کشید...می خواهم بگم مشکلت از من بدتر نبوده...دوم شما گرایشی رو که می خواهی انگلیسیشو برای من بنویس تا منم یه سرچی کنم...ببینیم چی از توش در میاد...توکل بر خدا

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
من خودمم سربازی نرفتم...غیبتم داشتم...پوستم کنده شد تا یه بابایی بنام سرهنگ حلوایی رو قانع کردم که می خواهم درس بخونم...2 ماه طول کشید...می خواهم بگم مشکلت از من بدتر نبوده...دوم شما گرایشی رو که می خواهی انگلیسیشو برای من بنویس تا منم یه سرچی کنم...ببینیم چی از توش در میاد...توکل بر خدا
Automotive Engineering
این علاقه اولمه. بعضیا می گن به این نچسب. به Robotics و Systems and Control همه علاقه دارم. ولی خوب آلمان Automotive Engineering می چسبه. مهد خودرو ه.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Automotive Engineering
این علاقه اولمه. بعضیا می گن به این نچسب. به Robotics و Systems and Control همه علاقه دارم. ولی خوب آلمان Automotive Engineering می چسبه. مهد خودرو ه.
من حالا بیشتر درباره اش برات تحقیق می کنم اما دقیق اره هوم اخن داره اما الان باید برم بیرون...ولی بیشتر درباره اش حرف می زنیم تا شاید به نتیجه برسیم...ولی می تونی از اخن پذیرش بگیری بیایی اینجا بری المانی بخونی یا اینکه برای دانشگاه المانی زبان اقدام کنی همراه با کلاس زبان...یعنی 7 ماه زبان می خونی بعد امتحان دی اس ها می دی قبول شدی می ری سر کلاس...اینها راه کار های کلی بود...قعلان

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
من حالا بیشتر درباره اش برات تحقیق می کنم اما دقیق اره هوم اخن داره اما الان باید برم بیرون...ولی بیشتر درباره اش حرف می زنیم تا شاید به نتیجه برسیم...ولی می تونی از اخن پذیرش بگیری بیایی اینجا بری المانی بخونی یا اینکه برای دانشگاه المانی زبان اقدام کنی همراه با کلاس زبان...یعنی 7 ماه زبان می خونی بعد امتحان دی اس ها می دی قبول شدی می ری سر کلاس...اینها راه کار های کلی بود...قعلان
آقا خیلی لطف کردی. واقعا ممنون. مرسی

candyjoon

عضو جدید
سلام مهندسی عمران(civil engineering) چهار سال از مدرک لیسانسم گذشته(دانشگاه آزاد) سربازی رفتم دیپلم زبان دارم یعنی اگه بخوام ایلتس یا تافل بگیرم مشکلی ندارم. میشه نظر شما رو بخوام که امکان داره برای ارشد اومد اونجا. در ضمن بنیه مالی هم در حد صفر

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندسی عمران(civil engineering) چهار سال از مدرک لیسانسم گذشته(دانشگاه آزاد) سربازی رفتم دیپلم زبان دارم یعنی اگه بخوام ایلتس یا تافل بگیرم مشکلی ندارم. میشه نظر شما رو بخوام که امکان داره برای ارشد اومد اونجا. در ضمن بنیه مالی هم در حد صفر
ببین دوست عزیز...من فکر می کنم شما اگر بتونی ایلتس یا تافل رو به امید خدا بگیری می تونید شانستون رو برای تمام نقاط دنیا امتحان کنید...مهمترین حسن المان پایین بودن هزینه تحصیلشه نسبت به سایر جاها...اما شما هر جا هم پذیرش بگیرید می تونید کار بکنید و هزینه تحصیل رو در بیارید...می خواهم بگم موفقیت شاید پول درش نقش داشته باشه اما تعین کننده نیست...در مورد بیانه
بیانه در آلمان: دولت حساب کرده یک نفر بطور هزینه اش برای یکسال بشه هشت هزار یورو...زمانی ویزای شما برای یکسال تمدید میشه که این مبلغ رو در حساب داشته باشید و اجازه برداشت بیشتر ماهیانه 600 یورو هم نمیده که کسی پول شویی نکنه و هدفشم اینه که کسی که تو المان می خواهد زندگی کنه باید بتونه خودشو سیر کنه و به خلاف کشیده نشه...می خواهم بگم این پول مال خود شماست و هیج ارگانی حق دخل و تصرف در اون رو نداره فقط اجازه برداشت زیادتر از حد تعیین شده رو ندارید...یا اینکه کسی در آلمان ساکن باشه که بتونه تضمین کنه من هزینه هاش رو می پذیرم و این یعنی دلوت می فهمه اون ادمی که داره میاد یک حامی داره:البته نداشتنش شانس گرفتن ویزا رو بیشتر می کنه
اما من خودم پدرم باز نشسته است و کل سرمایه ما 5 میلیون بود اما تلاشم رو بدون در نظر گرفتن پول کردم...تو این مسیر ادم هایی پیدا شد تو فامیل که وقتی سماجت منو دیدن تمام هزینه تحصیل منو قبول کردن...می خواهم بگم یک یورو از اون 8 هزار تایی که من الان تو بانک دارم مال خودم نیست...تلاشتو بکن بگذار بخاطر پول نتونی بری...حداقل خیالت راحته که تلاشتو کردی...خدا بزرگه
اما

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما در مورد اون چهار سال...میشه توضیح نوشت...گفتم تو پست های قبلم که زندگی نامه خیلی مهمه...می تونی توضیح بدی تو این 4 سال سربازی بودی...و بعدش مثلا زبان خوندی و خودت رو اماده کردی برای ایلتس...خیلی براشون مهمه که بیکار نباشی...می دونند سربازی چیه...ببین برای گرفتن پذیرش اون 4 سال مهم نیست...اما برای گرفتن ویزا مهم میشه...من پیشنهاد می کنم شما ایلتس رو بگیر...با دانشگاهها مکاتبه کن هر کدوم که پذیرش دادن شانست رو امتحان کن...اما اینو می دنم می دن پذیرش با شرایطی که داری ...اما شرایط ویزا خیلی بسته به اون استان و زندگی نامه و هدف از تحصیل داره و اینکه دروغ نگی...
من می گم هر کسی باید تلاشش رو بکنه...یه وقت دیدی شرایط محیا شد..اگر هم نشد بهد ها حسرت نمی خوری که ای کاش فلان بود ای کاش ...

Petram

کاربر فعال
مدرک لیسانسشون در آلمان چطوری ارزش یابی‌ می‌شه در این سایت سرچ کنن ،، www.anabin.de،،توضیح :
دانشگاههای معتبر دولتی امتیاز ،، H +،،
۹۹ درصد دانشگاهای آزاد ،، H +/-،،
دوستانی که از دانشگاه دولتی مدرک دارن تعدادی از واهداشون قبول می‌کنن که بستگی به دانشگاه داره
قدیم ندیما که اینجوری بود ولی‌ تازگیا شنیدم دیگه زیاد سخت‌گیری نمیکنن

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدرک لیسانسشون در آلمان چطوری ارزش یابی‌ می‌شه در این سایت سرچ کنن ،، www.anabin.de،،توضیح :
دانشگاههای معتبر دولتی امتیاز ،، H +،،
۹۹ درصد دانشگاهای آزاد ،، H +/-،،
دوستانی که از دانشگاه دولتی مدرک دارن تعدادی از واهداشون قبول می‌کنن که بستگی به دانشگاه داره
قدیم ندیما که اینجوری بود ولی‌ تازگیا شنیدم دیگه زیاد سخت‌گیری نمیکنن
من شخصا نه تاییید می کنم این سایتو نه تکذیب...اما این بزرگترین مشکل ما ایرانیاس...تو ژس می مونیم همیشه...رتبه بندی دیگه چه صیغه ای اگر هدف درسه...
نه ربطی نداره...اینجا تو هر دانشگاه برایارشد یه پروفسور است باهاش مشورت می کنی...مثلا ممکنه من بگم تو فلان درس احساس ضعف م کنم خب پیشنهاد می کنه پیش نیاز بردار...اما قانون که مجزا بکنه دانشگاه رو از هم نداریم...یا قبولت می کنند یا به دلیل عدم داشتن ظرفیت ردت می کنند

anishtain4

عضو جدید
از تورج عزیز خیلی ممنونم که اطلاعاتشو به اشتراک میزاره، یه سایتی هم هست اکثر کسایی که به فکر ادامه تحصیل خارج از کشور هستن اونجا فعالیت دارن، دوستان به اونجام یه سر بزنن خیلی مفیده براشون:
applyabroad.org

yaser7610

عضو جدید
سلام آقا تورج
من الان ترم 8 ام ولی چون 2سال اول کار میکردم احتمالا مدرکم و 10ترمه بگیرم اونم از دانشگاه آزاد - الانم 2ترم کلاس آلمانی میرم و میخوام کلاسای خود سفارت و برم اگه واسه پذیرشم امید داشته باشم البته ایلتس ام دارم . اینکه کم ترمه شدم تاثیری تو پذیرشم داره؟
و اینکه 5 تا مدرک بازرسی جوش از موسسه dar (انجمن تستهای غیر مخرب آلمان ) و asnt (تستهای غیر مخرب آمریکا ) دارم اینا تاثیر داره واسه اینکه ارشد بیام آلمان ؟
مرسی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا تورج
من الان ترم 8 ام ولی چون 2سال اول کار میکردم احتمالا مدرکم و 10ترمه بگیرم اونم از دانشگاه آزاد - الانم 2ترم کلاس آلمانی میرم و میخوام کلاسای خود سفارت و برم اگه واسه پذیرشم امید داشته باشم البته ایلتس ام دارم . اینکه کم ترمه شدم تاثیری تو پذیرشم داره؟
و اینکه 5 تا مدرک بازرسی جوش از موسسه dar (انجمن تستهای غیر مخرب آلمان ) و asnt (تستهای غیر مخرب آمریکا ) دارم اینا تاثیر داره واسه اینکه ارشد بیام آلمان ؟
مرسی
بابا یه پا هئت علمی برای خودت...من به یکی از دوستان هم همین رو گفتم...کسی که ایلتس داره دیگه نباید بره المانی بخونه...الان روی همون درست تمرکز کن...سعی کن معدلت رو بالا بیاری..نه چند ترم مهم نیست اما معدلت اگه پاینن باشه سخت میشه پذیرش گرفت...اگرم واقعا دوست داری بری گوته المانی بخونی که من توصیه نمی کنم چون تنها با داشتن تست داف یا دی اس ها می تونی پذیرش قطعی بگیری حتی اگر تا سی اینس رسیده باشی...
من اگر جای شما بودم...درس می خوندم...ترم 9 که رسیدم...ریز نمراتم رو ترجمه می کردم و برای همه دانشگاه ها می فرستادم...اینجا چون دی اس ها در المان برگزار میشه اینا خودشون پذیرش با کلاس زبان می دهند...من خودم تو ایران تا ا اینس خوندم تو گوته هر کی با من رفت سفارت ب اینس داشت...با من یه کلمه هم المانی حرف نزدن اونا رو سوال پیچم کردن...اونا رد شدن و منی که ا اینس داشتم ویزا گرفتم...من الان پذیرشم با کلاس زبانه یعنی دارم زبان می رم و بعد امتحان دی اس ها می دهم بعد می رم سر کلاس...
می خواهم بگم وقتت رو شما که تازه ایلتس داری تلف نکن...اصلا بگذار از دو تا دانشگاه پذیرش داشته باشی...

yaser7610

عضو جدید
مرسی ممنون
این 8000 یورو فقط واسه خ.رد. خوراکه؟ پول پیش خونه و اجاره خون چی؟ هزینه دانشگاه ام میاد روش دیگه درسته ؟

behnam_mech1987

عضو جدید
تورج جان شما همون گلبرگ مغرورید، من به شما و افکارتون افتخار می کنم.خیلی مردی پسر! از ما که گذشت،جوونایی ایرانی همیشه خوش باشند و البته موفق.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ممنون
این 8000 یورو فقط واسه خ.رد. خوراکه؟ پول پیش خونه و اجاره خون چی؟ هزینه دانشگاه ام میاد روش دیگه درسته ؟
نه اینجا خوراک خیلی ارزونه یعنی با 100 یورو خوراک ماهانه شاهانانه می خورید...خرج خوابگاه هم نهایت 200 تا 250 یورو...دیگه خوابگاه پول برقت و نتت مجانیه...می مونه پوشاک که دیگه بستگی به طرز تفکر داره...خلاصه کنم هزینه ماهیانه با شکستن خرج دانشگاه بر روی ماه تقریبن 600 یورو میشه اگر اهل خوشگذرونی نباشی وگرنه بستگی به دیدگاهت نسبت به زندگی داره
با کار دانشجویی همون پولو در میاری و نیازی نیست به اون هشت هزار تا دست بزنی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تورج جان شما همون گلبرگ مغرورید، من به شما و افکارتون افتخار می کنم.خیلی مردی پسر! از ما که گذشت،جوونایی ایرانی همیشه خوش باشند و البته موفق.
اول ممنون قربان
دوم اگر متولد 87 باشی یعنی 3 سال از نظر سنی از خود من کوچیکتری من 63 ام. تو سن 27 سالگی بعد از 2 سال کاردانی 4 سال کارشناسی الان رسیدم تازه ارشد...موهامون سفید شده اما دلمون هنوز می تپه...پس هنوز خیلی مونده تا این حرفا مومن

behnam_mech1987

عضو جدید
نه مهندس،من 61 هستم،موقعی که این نام کاربری رو درست می کردم فکر نمی کردم تو این سایت انقدر دوام بیارم.اما حالا دیگه گفتم همون بمونه.....

mrfbest

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 7 کارشناسی مهندسی مکایک (گرایش طراحی جامدات) هستم....معدلم حدود 14.2هستش...ترم9 هم تموم میکنم درسمو...دانشگاه زنجان هم درس میخونم(سراسری).....میخواستم ببینم من از کجا شروع کنم برای اقدام....مدرک زبان هم ندارم اما از نظر فهم و مکالمه مشکلی ندارم مشکلم vocabularyهستش همین...
الان33واحدم مونده....ترم بعد موندم چندتا چندتا وردارم که هم به زبانم برسم هم به معدلم اضافه کنم هم کی اقدام کنم واسه پذیرش و اینا....واقعا سر در گمم ممنون میشم از پایه و اساس کمکم کنین یه راه واحد رو از ترم بعد پی بگیرم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مشخص نکردی منظورت از زبان آلمانیه یا انگلیسی؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ترم 7 کارشناسی مهندسی مکایک (گرایش طراحی جامدات) هستم....معدلم حدود 14.2هستش...ترم9 هم تموم میکنم درسمو...دانشگاه زنجان هم درس میخونم(سراسری).....میخواستم ببینم من از کجا شروع کنم برای اقدام....مدرک زبان هم ندارم اما از نظر فهم و مکالمه مشکلی ندارم مشکلم vocabularyهستش همین...
الان33واحدم مونده....ترم بعد موندم چندتا چندتا وردارم که هم به زبانم برسم هم به معدلم اضافه کنم هم کی اقدام کنم واسه پذیرش و اینا....واقعا سر در گمم ممنون میشم از پایه و اساس کمکم کنین یه راه واحد رو از ترم بعد پی بگیرم
دوست من روند ادامه تحصیل رو تو پست ها اولیه توضیح دادم برای یکی از دوستان می تونی مطالعه کنی
اما یه توضیح مختصر دیگه بدهم...
مراحل اقدام کاملا مجزا هستن ولی به هم وابسته...
یعنی شما وقتی زبان می خونی فقط زبان می خونی
بعد از زبانه که تازه اقدام کی منی برای گرفتن پذیرش
بعد از پذیرش اقدام برای گرفتن ویزا
پس وقتی هنوز زبان نداری تنها به مرحله زبان فکر کن و هزینه هاتم در همین حد خواهد شد...اینکه چطور باید زبان بخونی اینو باید کسانی که رشتشون زبانه بپرسی
اما تا زبان نگرفتی و درست تمام نشده کاری برای اقدام نمی تونی بکنی
اما نصیحت من اینکه درس رو برای درس بخون یعنی وقتی می خواهی زبان بخونی به دید کاری انجام بده که دوسش داری نه به دید کاری که بخواهی امتحانشو بدی وقبول بشی
اینطوری هم درس برات جذابه هم زندگی لذت بخشه چون داری کاری رو انجام می دی که دوس داری
نتیجه اش هم این خواهد شد هم مهندس شدی و هم زبانت در حد بین المللیه و خودت راحت میشینی پشت دستگاه برای هر جای دنیا که خواستی در خواست می فرسیتی
ببین مشکل بزرگ خیلی از ماها اینکه از یه کاری می ترسیم و همون ترس ما رو تو قدم اول

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمین گیر می کنه و تلاش نمی کینم و بعدم می گیم بابا نمیشه مگه کشکه...خب اره کشک نیست اما شاخ غولم نیست..
بهترین ابزار تلاشه برای بشر...شما و خیلی از بقیه دوستان با دانشگاه رفتن با حتی 10 ترم پاس کردنم نشون دادید توانایی دارید حالا خیلی وقت ها ما ها تلاش می کنیم اما تلاش تو مسیر صحیح نیست و من تمام هدفم اینکه بتونم با در اختیار گذاشتن تجربه ام به تلاش برای کسی که دوس داره تلاش کنه رو هدف مند کنم.
پس نترس...اما باید تلاش کنی خیلیم تلاش...اول از همه معدلت رو بالای 14 نگه دار
زبانت رو هم بخون
و نگران این نباش الان به خودت سختی می دی نه پول داری نه معدل نه کسی رو میشناسی نه ...همه ما خدا رو داریم اون خودش راهنماییت می کنه
خداوند در سوره توبه در ایه 27 می فرمایند:
اگر از فقر می ترسید، خدامند هر گاه بخواهد شما را از کرمش بی نیاز می سازد.
حالا این فقر می تونه مالی باشه می تونه علمی باشه یا هر چیزی که نبودش باعث ترس در من و شما میشه...خود کلمه فقر به معنی کمبود یه پارامتر
پس وقتی خودش میگه از چیزی که نبودش باعث ترست شده نترس من مراقبتم پس موتورو روشن کن بهش توکل کن و تخت گاز بروووووووووووووووووووووووووووو

mrfbest

عضو جدید
وااای....مرسی از اینهمه انرژی که بهم دادین.....واقعا درسته.....باید تلاشمو زیاد کنم همراه با این2ترم درس زبانم رو okکنم بعدش توکل به خدا میرم سراغ آینده....
سربازی هم باید یا معافیت پزشکی بگیرم یا 15تومن وسیقه بذارم برای اومدن....
اما یه سوال دیگه...من اگه سال بعد این موقع ها واحد هام تموم بشن و فارغ التحصیل بشم تا6ماه وقت واسه سربازی دارم که اعزام بشم....اونوقت توی اون 6ماه یعنی از بهمن یا اسفند تا تیر یا مرداد سال بعدش باید از کشور خارج بشم اما شروع ترم های آلمان از کی هستش که به من چندوقت قبلش ویزا بدن واسه خروج از کشور؟؟کلا باید چه تایمی اقدام کنم و چه ماهی از سال ویزا میدن کی ها نمیدن چون وسط ترم ها و سال های تحصیلی ممکنه پذیرش ندن تا ترم تموم بشه دیگه...درست نمیگم؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وااای....مرسی از اینهمه انرژی که بهم دادین.....واقعا درسته.....باید تلاشمو زیاد کنم همراه با این2ترم درس زبانم رو okکنم بعدش توکل به خدا میرم سراغ آینده....
سربازی هم باید یا معافیت پزشکی بگیرم یا 15تومن وسیقه بذارم برای اومدن....
اما یه سوال دیگه...من اگه سال بعد این موقع ها واحد هام تموم بشن و فارغ التحصیل بشم تا6ماه وقت واسه سربازی دارم که اعزام بشم....اونوقت توی اون 6ماه یعنی از بهمن یا اسفند تا تیر یا مرداد سال بعدش باید از کشور خارج بشم اما شروع ترم های آلمان از کی هستش که به من چندوقت قبلش ویزا بدن واسه خروج از کشور؟؟کلا باید چه تایمی اقدام کنم و چه ماهی از سال ویزا میدن کی ها نمیدن چون وسط ترم ها و سال های تحصیلی ممکنه پذیرش ندن تا ترم تموم بشه دیگه...درست نمیگم؟؟
شما برای اقدام اول از همه باید مدرک زبانتو بگیری
با فرض داشتن مدرک زبان می گم
عاقلانه که چند ماه مونده به امتحانات مثلا اگر بهمن دیگه ترم اخرته میایی شب عید ریز نمراتت رو ترجمه می کنی همراه با دیپلم و پیش یا هر مدرک دیگه ای که بخواهند اون قبول سازمان سنجشتم ترجمه کن...برو تهران سازمان سنجش بگو فرم قبول دانشگاه می خواهم یه نامه بهت می دهند می بری وزارت علوم تایید می کنی بعد با باقی مدارکت میدی برای ترجمه و بعد ارسال می کنی
معمولا زود جواب میدهند و با فرض قبول کردن البته مدارک رو ایمیل کنی بهتر...انا اصل پذیرش رو یا برات می فرستن یا ایمیل می کنند...
بعد شما تا این پرسه طول بکشه امتحانات هم دادی و تمام که شد سرع می ری تسویه می کنی با دانشگاه و مدارک رو می بری مزارت علوم این میشه که میشه اول تابستون 2 سال دیگه بعد مدارکت بررسی میشه یه هفته ای جواب می دند و نا مه می دن برای نظام وظیفه و می ری میدون سپاه وثیقه می گذاری اونا بهت یه نامه می دهن برای وزارت علوم بعد رو اون نامه یه نامه وزارت علوم می زنه برای گذرنامه...می ری مجانی یه گذرنامه دانشجویی می گیری و بعد می ری رو سایت سفارت برای تعیین وقت
شما همه اینکاررو باید تا قبل مهر انجام بدی چون پذیرشت میشه برای ترم تابستون یعنی اول مهر ماه
البته راه زیاد الان فقط روی زبانت تمرکز کن

mrfbest

عضو جدید
مرسی...فقط یه جای ناامیدی بخاطر این تحریم ها یی که هرروز داره بدتر و بدتر میشه هستش بانک مرکزی هم تحریم کردن دیگه هیچی....
و یه سوالی
آلمان انگلیسی حرف بزنیم طرز برخورد و رفتارشون بخاطر نژاد پرستی اینا فرق نمیکنه باکسی که آلمانی بحرفه؟

behnam.s

عضو جدید
من خودم از دانشگاه فنی اتریش تو مونیخ پذیرش گرفتم و دعوت نامه هم دارم ولی به دلیل مشکلات خدمت سربازی هنوز نتونستم برم :))