ادامه تحصیل در آلمان

اسماعیل20

عضو جدید
سلام خواستم ببینم من که از فنی درس خوندم و امسال لیسانس میگیرم هم شرایطم مثل اوناییه که مثلا از رشته ریاضی رفتن یا نه؟ چون تو مدرک نهایی ما میزنه ‘مهندس تکنولوژی’ ولی اونایی که در رشته ریاضی درس خوندن میزنه‘مهندسی’
ممنون

pouriya1

عضو جدید
سلام
باتشکر از تاپیک خوبتان
من دانشجوی کارشناسی ترم 6مهندسی مکانیک هستم و قصد ادمه تحصیل در کشور های صاحب سبک را دارم ولی در این امر دو دل هستم.چون که هم سختی خیلی زیادی داره :cry:و هم هزینه بالا ست:cool:،مثلا برای خود شما چه چیزی باعث انگیزه ی قویی شد که برین و پشیمان نشوید؟؟
و راهی برای کاهش هزینه وجود داره؟
چگونه میتونم بورس تحصیلی بگیرم چه از طرف کشور خودمون وچه از طرف کشور مقصد؟؟
ممنون
با ارزوی فوفقیت روز افزون

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
باتشکر از تاپیک خوبتان
من دانشجوی کارشناسی ترم 6مهندسی مکانیک هستم و قصد ادمه تحصیل در کشور های صاحب سبک را دارم ولی در این امر دو دل هستم.چون که هم سختی خیلی زیادی داره :cry:و هم هزینه بالا ست:cool:،مثلا برای خود شما چه چیزی باعث انگیزه ی قویی شد که برین و پشیمان نشوید؟؟
و راهی برای کاهش هزینه وجود داره؟
چگونه میتونم بورس تحصیلی بگیرم چه از طرف کشور خودمون وچه از طرف کشور مقصد؟؟
ممنون
با ارزوی فوفقیت روز افزون

ببین هرچیزی ممکن باعث بشه انگیزه بگیری یا نگیری ،هرکسی شرایط و روحیات خودشو داره
واس بقیه رو نمیدونم واس من اینکه واقعا قراره چیزی یاد بگیرم و اگه خواستم دکتری بخونم حرفی برای گفتن دارم و بورس های خوبی میتونم از امریکا بگیرم
راهی برای کاهش هزینه ،صرفه جو باشید ، خونه غذا درست کنید ،دیسکو نرید موادوشورب و بار رو بیخیال شید ،تااونجا ک میشه از وسیله های حمل و نقل استفاده نکنید ( بعضی ایالات رایگانن البته) و......
بورس برای ارشد نه که نشه ها ولی انقدری کمه ک میشه گفت تقریبا نمیدن ،اصلا به بورس توی ارشد فکر نکنید ،ولی شما میتونید 20 ساعت کار کنید تو هفته (از ترم اول بخاطر فشردگی درسا نمیتونید ترم 2 ب بعد ) که میتونه بین 50 تا 90 درصد هزینه زندگیتونو پوشش بده ( بازهم میگم اگه صرفه جو باشید ) که اونم بستگی به شغل و سطح زبان آلمانیتون داره
موفق و پیروز باشید

Asghar_

عضو جدید
نظر شخصیم رو می گم
چون هم دانشگاهت خوب بوده هم جای خوبی قبول شدی بهت توصیه می کنم وقتت رو هدر نده!
نیت کنی تکون بخوری تا ویزا بیاد دستت ی سالی طول میده تا ایتجا هم جا بیوفتی یه سالی طول میده تو این دوسال کمش 30 میلیونم خرجت میشه چون تو المان اول باید دانشجو باشی تا بعد بهت بورسیه شاید بدن اونچیزیم ک میدن کفاف نمیده! جداقل من اینطور دیدم
اما تو همین دوسال ارشدت رو تمام کردی یه سالی رو بگذار برای کار پیدا کردن
من مطمنم وضعیت کاری تو ایران تا دو سه سال دیگه خیلی فرق می کنه اگه کار پیدا نکردی انوقت هم می تونی برای ارشد هم برای دکترا اقدام کنی و چیزیو از دست ندادی
اما اینطور فکر نکن ک اینجا درس خوندن اینطوری ک میایی دو ساله تمامه و بر می گردی!! مستقل زندگی کردن رو وقتی توی کشور دیگه ای شروع کنی مثل تولد دوباره اس از همه چیو باید از نو یاد بگیری
می خواهم بگم همش درس نیست اما تا زمانی م ایرانی همش درسه
اگه ارشد قبول نشده بودی من نظرم بود واسه خارج اقدام کنی اما وقت طلاس
اگرم پروفسور دوولو یا دکتر مرادی یا شیشه سازی رو دیدی خیلی بهشون سلام برسون
خیلی ادم های بزرگی هستن
موفق باشی

چرا میگی تا دو سال دیگه وضعیت کار در ایران بهتر میشه؟!!!

SaDeGH_F

عضو جدید
چرا میگی تا دو سال دیگه وضعیت کار در ایران بهتر میشه؟!!!

یه نگاه کوچیکی به لیست آخرین خبر های خبرگزاری های ایرانی و خارجی بندازی میبینی که مرتب وزرای خارجه کشورهای مهم و صنعتی دنیا همراه با سرمایه گذارانشون دارن میان ایران
مطمئنا این اومدن ها بدون نتیجه نخواهد بود و چون الان رقابت زیاده شرکت هایی که بخوان فقط محصولشون رو صادر کنن به ایران دیگه شانس چندانی ندارن و باید بیان به سمت تولید مشترک

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نگاه کوچیکی به لیست آخرین خبر های خبرگزاری های ایرانی و خارجی بندازی میبینی که مرتب وزرای خارجه کشورهای مهم و صنعتی دنیا همراه با سرمایه گذارانشون دارن میان ایران
مطمئنا این اومدن ها بدون نتیجه نخواهد بود و چون الان رقابت زیاده شرکت هایی که بخوان فقط محصولشون رو صادر کنن به ایران دیگه شانس چندانی ندارن و باید بیان به سمت تولید مشترک

فعلا که فقط واسه مافیای خودرو خوب شده. بقیش رو الله اعلم. ان شاالله همین باشه که میگید البته.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من بدون پول چطوری میتونم بیام المان و ادامه تحصیل بدم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

درست یا علط داستان مهم نیس مهم نکته داستانه
میگن ی سربازی از رضا شاه شکایت کرد او یکی از بازدیداش گفت این پاداشی ک تو ارتش هست یا ب دست ما نمیرسه یا اگه می رسه انقدر کمه ک میشه از خیرش گذشت
رضا شاه کل پادگان رو ب تربیب ب صف کرد ب اولی ی یخی داد گفت دست ب دست کنید تا نفر اخر ب اخری ک دسید یخه کلا اب شده بود
گفت این داستان پاداشه
حالا شما هم اگه اینده ات رو می خواهی بر اساس اون قالب یخی ک دیدی بچینی سوال مهمی ک از خودت باید بکنی اینه ک کجای این صف قرار داری و اونایی ک جلوت ایستادن جقدر دستشون گرمه، چقدر هوا گرمه
:smile:

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام من بدون پول چطوری میتونم بیام المان و ادامه تحصیل بدم

نمیشه حتی نزدیکش شد
ترجمه مدارک و کارای داخل ایران 2 تومن
هزینه بلیطت 1.5
بیمت هست
بعدش دولت المان ازت 8هزار یورو پول.نقد ب عنوان وثیقه میخواد
15تومن ودیعه اگه سرباز باشی
اگه روزانه باشی پول.ازاد گردن مدارکت
و در اخر اگه سال دوم.8 هزار یورو نباشه حسابت دیپورت میشی ایران
بعدش هزینتم هست اونجا ترم اول و حدودا دوم.نمیتونی بری سر کار
نزدیک 1000یورو هم ماه اول خرجت میشه چون.بلد نیستی شرایطتتم جدیده
بعد حدود 1000یورو بستگی.ب دانشگاه کم و زیاد هزینهاولیشه

mehrdad torabi

عضو جدید
سلام،
مهندس میشه چند تا دانشگاه آلمانی که توی رشته مکانیک فاند میدم رو معرفی کنین؟ ممنون.

mehrdad torabi

عضو جدید
سلام،مهندس میشه چند تا دانشگاه آلمانی که توی رشته مکانیک فاند میدم رو معرفی کنین؟ ممنون.

امیر 1224

عضو جدید
سلام،مهندس میشه چند تا دانشگاه آلمانی که توی رشته مکانیک فاند میدم رو معرفی کنین؟ ممنون.
سایت رسمی آلمان برای اعلام بورسیه هاش سایت داد است که لینکش رو گذاشتم و راحت می تونی توش بگردی
https://www.daad.de/en/

Mohammad7731

عضو جدید
سلام دوستان من ترم دوم رشته نقشه کشی صنعتی (فنی و حرفه ای)هستم علاااااااقه زیادی به تحصیل در المان دارم ولی پول کافی ندارم یعنی پول دار نیستم چجوری میتونم برم اونجا و برای کارشناسی ادامه تحصیل بدم....؟ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان