ادامه تحصیل در آلمان

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
تورج جان ممنون می شم به سوال منم جواب بدی
آقا من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه تبریز و معدلم 12.5 هست و معدل دیپلمم 18 و الانم سربازم و بهمن 91 تموم می کنم و برای سپتمبر 2013 می خواستم پذیرش بگیرم واسه مکانیک هامبورگ یا کلوزهال و هانوفر و یا اشتوتگارت برای مقطع لیسانس و تا 6 ماه دیگه B1 ام رو می گیرم و فکر کنم B2 هم یکم بخونم و تا اون موقع من 26 سالم می شه به نظرت چقدر احتمال داره از دانشگاه های بالا بتونم پذیرش بگیرم و اینکه سفارت به 26 سال داشتنم و معدل کم کارشناسیم گیر نده و تو ویزا ردم کنن ولی می تونم براشون اثبات کنم که بقول شما از 26 سال عمرم 20 سالشو درس خوندم لطفا در مورد تاثیر سن بر ویزا رو یکم توضیح می دی ممنون

با سلام
با این معدل همین که سربازی راه دادنت باید بری خدا رو شکر کنی;)
من متوجه نشدم که توی سربازی مقطع زبانت رو کامل می کنی یا بعد از سربازی؟
اما کلی جواب می دهم. رشته فیزیک توی آلمان یه رشته خیلی خیلی خاصه و کسی که فیزیک می خونه توی مجامعه علمی یه احترام خاصی براش قایل هستند بگذار یه مثال ساده برات بزنم تا بدونی ارزش رشته ای که خوندی چیه اگر رشته ها رو به ماشین نشبیه کنم برات اقتصاد مثل پراید می مونه مکانیک مثل بنز می مونه اما فیزیک مثل بوگاتی ویرون می مونه. کسی که فیزیک می خونه نباید باهاش کل کل کرد توی آلمان چون خودتو مسخره کردی
می خواهم بگم رشته ای که خوندی اینجا یه بمب هسته ای اگر تو ایران چوب کبریته
بخاطر سخت بودن این رشته متقاضیش کمه چون کار هر کسی نیست برای همین من معتقدم اگر رشته خودت رو برای لیسانس اقدام کنی بدون شک هم پذیرش میگیری هم ویزا توی این شک نکن. هر جا هم اقدام کنی بهت جواب میدن
اقدام از همین الان بکن و پذیرش رو با کلاس زبان بگیر چون لیسانس داری وضعیتت با کسانی که 18 سالشونه می خواهن برای کارشناسی اقدام کنند خیلی فرق می کنه اونها باید برند اول کالج بعد برن دانشگاه اما شما که لیسانس داری پذیرش برای دانشگاه می گیری و نگرانش نباش.
من توصیه می کنم شما لیسانس فیزیک بگیر و سعی کن معدلت رو بیاری بالا بعد برای ارشد هر رشته ای که خواستی برو
سن مهم است اما نه برای شما که فیزیک خوندی...نمیدونی فیزیک چه رشته شاخیه وگرنه نمیگفتی مکانیک بخونم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقا تورج.
من شرایطم رو واست توضیح میدم اقایی کن و منو راهنمایی کن
من سال 1384 کنکور سراسری در رشته کشاورزی تو دانشگاه شیراز قبول شدم.الان 1ماه تا پایان خدمت سربازیم مونده.سنم 25 سال و 6 ماهه
معدلم 13/11هستش.میخام تو یکی از دانشگاه های رایگان المان اقتصاد بخونم.(دلایلش بماند)بطور قطع باید از اول (کارشناسی) شروع کنم. زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک ندارم(خیلی دوست ندارم مدرک زبان بگیرم مگر اینکه مجبور شم).زبان المانی هم تازه شروع کردم به یاد گرفتن(بدون کلاس).
میشه منو راهنمایی کنی چکار کنم؟(بیشتر دوست دارم تو یکی از دانشگاه های المانی زبان درس بخونم).
درضمن من تویکی از شهرستان های کوچک زندگی میکنم و امکانات زبان اینجا هم اصلا خوب نیست.وضع مالیمون هم خدا رو شکر فقط در حد خورد و خوراکه
دانشگاه فرانکفورت رایگانه؟ شما خودت کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنی؟(اعتبار و شرایط پذیرش اسون)
حتما باید مدرک زبان بگیرم؟چندتا سایت گفته بود میتونی بری اونجا یکسال تو کالج زبان یاد بگیری؟تو خودت کجا زبان یادگرفتی؟

با سلام
اقا من تو پست قبلیم اقتصاد رو به پراید تشبیه کردم بعد اینجا خوندم یکی می خواهد اقتصاد بخونه خودم خجالت کشیدم...اما از شوخی گذشته برای اقتصاد باید زبانت خوب باشه نه اینکه مدرک بالا می خواهد منظورم توانایی مانورت باید بالا باشه
اما من به رشته ات کاری ندارم
چون سراسری بودی البته اگر روزانه می تونه کمکی برات باشه برای هر رشته ای که می خواهی بخونی برای کارشناسی
این نکته رو من خیلی تاکید کردم اما ظاهرا کسی بهش توجه نمی کنه
شما تحت هر شرایط اول باید اینجا کلاس زبان بری یکسال
وقتیم می ری کلاس زبان ماهیانه باید پول بدی
پس یکسال اول فرق نداره دانشگاهت مجانی باشه یا ترمی 100000000000 یورو شما سال اول باید بری کلاس زبان و پول زبان رو بدی و توی خوندن کلاس زبان اگر دنشگاهت ترمی 1000000000 یوروس می ری اقدام می کنی برای دانشگاه مجانی.
دانشگاه های مرکز المان بخاطر کوچیک بودن شهراشون راحت تر پذیرش میدن
اولویت با خروجه نه دانشگاه مجانی
سال اول برای همه هزینه یکسانه و فرقی نمی کنه برای کجا پذیرش داشته باشی
زبانم تو ایران نخون چون اصلا مهم نیست شما که کارشناسی داری
من الان خودم دارم زبان می خونم توی ایران من یه ترم زبان خوندم گوته الان کسی هم کلاسی منه که اون توی تهران 6 ترم خونده و هر دوی ما الان یکجا نشستیم، پس بی خود هزینه نکن البته این حرف برای کسانی که کارشناسی ندارند صادق نیست.
شهرستانی بودنت یکم می تونه امتیاز محسوب بشه
توی سفارت به من گفتن زبانت کمه گفتم توی شهر ما موسسه نیست و همین پولی که من بخواهم تو تهران برای کرایه خونه و خوراک و ...همین رو ترجیح می دهم توی آلمان هزینه کنم.
زبانم توی موسس اتی که وابسته بادانشگاه هستند یاد میگیری
در واقع پذیرشت همراه با کلاس زبان خواهد بود

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به اقاي تورج من ليسانس مكانيك دارم واسه ارشد ميخواستم اقدام كنم راستش بحث هزينه ها خيلي واسم مهمه چون واسه سال اول 20 تومن بيشتر ندارم نميدونم بايد از كجا و چجوري شروع كنم حتما ميخوام دانشگام انگليسي زبان باشه ممنون ميشم كمك كنيد.....
ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
خدایا این مایه دارا رو از ما نگیر
خانم شما 20 تا داری بگذار تو بانک سودت رو بگیر زندگیتو بکن
درس مال ما فقیر فقراست که باید تلاش کنیم آینده امون مثل ما سختی نکشن
پست های قبلی جواب سوال شما رو میده
اگر مدرک زبان انگلیسی داری می تونی اقدام کنی اما من فکر می کنم بجای ترس از آلمانی خوندن باهاش بجنگی انوقت دو زبان رو یاد گرفتی
توی اروپا 43 درصد انگلیسی حرف می زنند 34 درصد المانی اگر این دو زبان رو بدونی میتونی با 77 درصد مردم اروپا ارتباط بر قرار کنی و این هم توی علم و هم توی زندگی می تونه کمک بزرگی بشه
فکر پول هم نباشید از پول مشکلات مهمتری وجود داره

سلام اقا تورج من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماریم 1سال نیم دیگه کارشناسیم می گیرم معدلمم روی 17 الی 17ونیم برای زبان المانی هم اقدام کردم فقط دو تا سوال:
یکی اینکه دانشگاه کیل رشته معماری رو داره؟
با این معدلم پذیرش می شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

salehy69

عضو جدید
سلام تورج ، شرایطم رو میگم بعد وضعیت من رو برای تحصیل در آلمان بگید

متولد 69 ، ساکن اهواز (راستی همشهری هستیم;)) ، دارای کارت پایان خدمت ، دانشجوی مهندسی مکانیک طراحی و جامدات ، من تا دوسال دیگه

مدرک مهندسی رو میگیرم بعد میخوام برای ارشد اقدام کنم و زبان هم بلد نیستم و کلا این رشته مکانیک طراحی و جامدات در آلمان چطوری است؟

با تشکر:)

saeed85644

عضو جدید
با سلام
با این معدل همین که سربازی راه دادنت باید بری خدا رو شکر کنی;)
من متوجه نشدم که توی سربازی مقطع زبانت رو کامل می کنی یا بعد از سربازی؟
اما کلی جواب می دهم. رشته فیزیک توی آلمان یه رشته خیلی خیلی خاصه و کسی که فیزیک می خونه توی مجامعه علمی یه احترام خاصی براش قایل هستند بگذار یه مثال ساده برات بزنم تا بدونی ارزش رشته ای که خوندی چیه اگر رشته ها رو به ماشین نشبیه کنم برات اقتصاد مثل پراید می مونه مکانیک مثل بنز می مونه اما فیزیک مثل بوگاتی ویرون می مونه. کسی که فیزیک می خونه نباید باهاش کل کل کرد توی آلمان چون خودتو مسخره کردی
می خواهم بگم رشته ای که خوندی اینجا یه بمب هسته ای اگر تو ایران چوب کبریته
بخاطر سخت بودن این رشته متقاضیش کمه چون کار هر کسی نیست برای همین من معتقدم اگر رشته خودت رو برای لیسانس اقدام کنی بدون شک هم پذیرش میگیری هم ویزا توی این شک نکن. هر جا هم اقدام کنی بهت جواب میدن
اقدام از همین الان بکن و پذیرش رو با کلاس زبان بگیر چون لیسانس داری وضعیتت با کسانی که 18 سالشونه می خواهن برای کارشناسی اقدام کنند خیلی فرق می کنه اونها باید برند اول کالج بعد برن دانشگاه اما شما که لیسانس داری پذیرش برای دانشگاه می گیری و نگرانش نباش.
من توصیه می کنم شما لیسانس فیزیک بگیر و سعی کن معدلت رو بیاری بالا بعد برای ارشد هر رشته ای که خواستی برو
سن مهم است اما نه برای شما که فیزیک خوندی...نمیدونی فیزیک چه رشته شاخیه وگرنه نمیگفتی مکانیک بخونم

تورج جان ممنون از پاسخت و امیدواری دادنت واقعیتش خودمم اولش به این فکر می کردم که واسه لیسانس فیزیک پذیرش بگیرم ولی بعدش فکر کردم دیدم حالا که قراره از نو شروع کنیم چرا مکانیک که آلمان مهد این رشته است نه ! تورج جان به نظرت اگه برا لیسانس فیزیک پذیرش بگیرم ممکنه بعضی از واحد ها رو تطبیق بدهند و لیسانسو یکم زودتر از موعد مقرر تموم کنم با وجود اینکه سراسری تموم کردم
ضمنا تورج جان تو فیزیک اونم تو دانشگاه مسخره ی تبریز که یکی از یکی عقده ای ترن 14 معدل عالی محسوب می شه !!

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقا تورج من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماریم 1سال نیم دیگه کارشناسیم می گیرم معدلمم روی 17 الی 17ونیم برای زبان المانی هم اقدام کردم فقط دو تا سوال:
یکی اینکه دانشگاه کیل رشته معماری رو داره؟
با این معدلم پذیرش می شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
یکم مشکوکی خانم، اسم این دانشگاه رو چطور شنیدی که نمی دونی رشته ات رو داره یا نه؟؟؟
از شوخی گذشته من الان نگاه کردم نتونستم رشته شما رو پیدا کنم اما دانشگاه کاملیه و کلی دانشکده داره اما خب رشته کم داره اما تنوع رشته ای بالا داره از فلسفه تا پزشکی مهندسی و کشاورزی...
اما در این که یکسال نیم دیگه مونده من پیشنهاد می کنم حتما روی زبان تمرکز کنید این فرصت فرصت خیلی خوبی که بتونید تست داف بگیرید و باید همت کنید معدلتونم که دیگه حرف نداره
اگر بتونی تست داف رو بگیری اینده ات رو دست خودت گرفتی اما گرفتنش خیلی سخته اونم با شرایط ایران
عوامل محیطی که خیلی بر روی درس خوندن تاثیر داره و شرایط محیطی در ایران از ثبات بر خوردار نیست و ممکنه شما رو تحت تاثیر قرار بده
خود تست داف مثل این می مونه که عملا شما دو رشته رو با هم بخواهید بخونید زبان و معماری و این ممکنه روی معماریتونم تاثیر بگذاره و با توجه به اینکه رشته شما بیشتر کار داره تا درس ممکنه توی این مسیر با مشکل زمان هم بر خورد کنی
من توصیه می کنم چون هر چه به اخر نزدیک می شی درسات مشکل تر و وقت گیر تر میشه و زبان آلمانی خیلی به وقت نیاز داره خیلی بیشتر از خیلی و اینکه اولویت اول شما باید خود رشته خودتون باشه
بهر که با هفته ای سه جلسه آموزشگاه برید اما خیلی جدی بگیریدیش.
توی آلمان یا باید تست داف داشته باشی یا دی اس ها (DSH) امتحان دی اس ها از تست داف خیلی اسون تر و فقط توی خود المان بر گذار میشه در واقع می خواهم بگم اگر این یکسال نیم رو با هفته ای 3 جلسه زبان شروع کنید و به درستون هم جدی بپردازید می تونید تا زمان فارغ تحصیلی به مرحله خوبی از زبان رسیده باشید که بدون شک بهتون پذیرش می دهند و سفارتم بهتون به راحتی ویزا می ده
اما تاکید می کنم الان آیندتون به ارادتون بستگی داره اگر جدی باشی موفق میشی اگر این فرصت رو از دست دادی منظورم زمانه دیگه معادله رفتنت عوض میشه
موفق باشی
تورج

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام تورج ، شرایطم رو میگم بعد وضعیت من رو برای تحصیل در آلمان بگید

متولد 69 ، ساکن اهواز (راستی همشهری هستیم;)) ، دارای کارت پایان خدمت ، دانشجوی مهندسی مکانیک طراحی و جامدات ، من تا دوسال دیگه

مدرک مهندسی رو میگیرم بعد میخوام برای ارشد اقدام کنم و زبان هم بلد نیستم و کلا این رشته مکانیک طراحی و جامدات در آلمان چطوری است؟

با تشکر:)
سلام
دیگه همشهریمونی چیکار کنیم همین الان با سفیر تماس گرفتم پشو برو سفارت بگو منو تورج فرستاده امدم ویزامو بگیرم...:cool:
خب من خودم همه درسامو خوندم یه ترم 9 یه درس معرفی با استاد گذاشتم رفتم تهران برای زبان 6 ماه زبان خوندم و تا درسم تمام شد اقدام کردم یکم هم زبان بلد بودم چون یه حداقلی رو باید خونده باشی
حالا شما می تونی توی این فرصتی که داری روی انگلیسی تمرکز کنی، المان دانشگاه انگلیسی زبان هم داره و اگر ایلس بگیری دستت برای اقدام برای همه جای دنیا بازه اما با تمرکز روی آلمان شانس بقیه جاها رو از دست میدی اما خب المان یه خوبی داره هزینه اش پاینه و برای دادن پذیرش به زبان نیاز نداره
من خودم با دو ترم زبان خوندن و معدل 15 اینجام الان دارم زبان می خونم.هیچ کشوری اینطور نیست که مثل المان معتبر باشه.
معدلت رو بالای 14 ببری می تونی راحت پذیرش بگیری تا تمام بشی من راههای بیشتری رو می تونم پیشنهاد کنم اما الان اول روی درست تمکز کن و سریع تصمیم بگیر می خواهی المان بری یا جای دیگه بعد روی زبان تمرکز کن
اگرم پولداری می تونی خصوصی بخونی بری تهران امتحان بدی مدرک بگیری برای سفارت
مدرک زبان برای ویزاس نه برای گرفتن پذیرش
موفق باشی
تورج

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واینکه زبانو حین سربازی می خونم !!

با سلام
پس خیلی کارت درسته که تو خدمت هم درس می خونی هم می تونی بیایی نت...خدا شانس بده
از شوخی گذشته این صحبت جدیه
زندگی رو سینمایی نبینیدچون حالا المان توی ماشین و نیروگاه و ... مهد و شماره یکه پس مکانیکش خوبه
توی خوب بودن مکانیکش شک نکنید اما یک کشور با یک مجموعه رشته ها و فعالیت ها میشه آلمان
اگر صنعتش خوبه دلیلش اینکه متالوژی خیلی قوی داره اگر شرکتاش ورشکسته نمیشن دلیلش اقتصاد قوی که داره و اگر علم مواد موفق هستند چون شیمی خوبی دارند و این را کلی بگم فرق کشور های جهان اول و سوم توی صنعت نیست..فرقشون توی علوم پایه است
موفقیت در فیزیک و ریاضی نتیجه اش میشه موفقیت در اقتصاد و صنعت
مکانیک حکم کارگردان رو داره وقتی جایزه رو می گیره اما برای موفقیت یک فیلم یک مجموعه همکاری می کنند که بدون موفقیت هر کدوم موفقیت کلی رقم نمی خوره
بطور کلی قبول می کنند حالا چند واحدش رو بستگی به پروفسور یا بهتر بگم رئیس دانشکده داره که وقتی باهاش حرف بزنی میفهمه چیکاره هستی و هر چی اون بگه قبول میشه. سیستم اموزشی اینجا هم عالیه بر پایه جزوه استواره پرفسور میاد جزوه معرفی می کنه و در کنار هم یه کتاب و پوستت رو با تمرین می کنن و حتی زمان امتحان هم توافق می کنی اگرم امتحان ندادی صفر رد نمیشه...خداس سیتم اموزششیون
احترام به معنی واقعی کلمه به کرامت انسانی
موفق باشی
تورج

saeed85644

عضو جدید
با سلام
پس خیلی کارت درسته که تو خدمت هم درس می خونی هم می تونی بیایی نت...خدا شانس بده
از شوخی گذشته این صحبت جدیه
زندگی رو سینمایی نبینیدچون حالا المان توی ماشین و نیروگاه و ... مهد و شماره یکه پس مکانیکش خوبه
توی خوب بودن مکانیکش شک نکنید اما یک کشور با یک مجموعه رشته ها و فعالیت ها میشه آلمان
اگر صنعتش خوبه دلیلش اینکه متالوژی خیلی قوی داره اگر شرکتاش ورشکسته نمیشن دلیلش اقتصاد قوی که داره و اگر علم مواد موفق هستند چون شیمی خوبی دارند و این را کلی بگم فرق کشور های جهان اول و سوم توی صنعت نیست..فرقشون توی علوم پایه است
موفقیت در فیزیک و ریاضی نتیجه اش میشه موفقیت در اقتصاد و صنعت
مکانیک حکم کارگردان رو داره وقتی جایزه رو می گیره اما برای موفقیت یک فیلم یک مجموعه همکاری می کنند که بدون موفقیت هر کدوم موفقیت کلی رقم نمی خوره
بطور کلی قبول می کنند حالا چند واحدش رو بستگی به پروفسور یا بهتر بگم رئیس دانشکده داره که وقتی باهاش حرف بزنی میفهمه چیکاره هستی و هر چی اون بگه قبول میشه. سیستم اموزشی اینجا هم عالیه بر پایه جزوه استواره پرفسور میاد جزوه معرفی می کنه و در کنار هم یه کتاب و پوستت رو با تمرین می کنن و حتی زمان امتحان هم توافق می کنی اگرم امتحان ندادی صفر رد نمیشه...خداس سیتم اموزششیون
احترام به معنی واقعی کلمه به کرامت انسانی
موفق باشی
تورج

ممنون تورج جان آقا به نظرت نمرات 13 به بالا رو قبول می کنند !!

ardovan1984

عضو جدید
آقا تورج سلام
امیدوارم که حالت خوب باشه، آقا تمام پست هات رو خوندم، خیلی عالی بودن، واقعا زحمت کشیدی، خدا قوت
یه سوالی داشتم، من خودم معدل لیسانسم 13.5 هستش، دانشگاهمم صنعتی اصفهان بوده، فوق لیسانس هم دارم از دانشگاه سهند تبریز، الانم سربازم ایشالا سربازیم 1 سال دیگه تمومه، ولی میخوام تلاشم رو بکنم که از یک دانشگاه توی اروپا حالا ترجیحا آلمان پذیرش بگیرم، ولی میخوام که دوباره واسه فوق لیسانس اقدام کنم، به نظرت امکانش هست؟ حالا با توجه به اینکه رزومه کاریم توی دوره فوقم هم هست و به احتمال زیاد یه مقاله ISI هم توی یک سال آینده چاپ بکنم، ولی بزرگترین مشکلی که الان توی ذهنم هست همون مسائل مالی هستش و اینکه آیا موفق خواهم شد که کمک هزینه تحصیلی بگیرم یا نه؟ و مشکل بعدیم همین معدل پایین لیسانسم هستش
ممنون میشم اگه راهنماییم کنی که بهتر توی این فرصت باقیمونده عمل کنم

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
مرسی دوست عزیز از بابت راهنمایی های خوبت. متاسفانه تشکرام تموم شد یا به قولی فرتیش :D ایشااله بعداً خدمت میرسم باز :gol:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا تورج سلام
امیدوارم که حالت خوب باشه، آقا تمام پست هات رو خوندم، خیلی عالی بودن، واقعا زحمت کشیدی، خدا قوت
یه سوالی داشتم، من خودم معدل لیسانسم 13.5 هستش، دانشگاهمم صنعتی اصفهان بوده، فوق لیسانس هم دارم از دانشگاه سهند تبریز، الانم سربازم ایشالا سربازیم 1 سال دیگه تمومه، ولی میخوام تلاشم رو بکنم که از یک دانشگاه توی اروپا حالا ترجیحا آلمان پذیرش بگیرم، ولی میخوام که دوباره واسه فوق لیسانس اقدام کنم، به نظرت امکانش هست؟ حالا با توجه به اینکه رزومه کاریم توی دوره فوقم هم هست و به احتمال زیاد یه مقاله ISI هم توی یک سال آینده چاپ بکنم، ولی بزرگترین مشکلی که الان توی ذهنم هست همون مسائل مالی هستش و اینکه آیا موفق خواهم شد که کمک هزینه تحصیلی بگیرم یا نه؟ و مشکل بعدیم همین معدل پایین لیسانسم هستش
ممنون میشم اگه راهنماییم کنی که بهتر توی این فرصت باقیمونده عمل کنم
سلام
ممنون
بابا پشو بیا
من نمی دونم یه جوری جورش کن...می تونی روی خونه وام بگیری...سعی کن قرض کنی هر کاری بلدی بکن تا پولت جور بشه
در گذر از مشکل مالی من هیچ مشکلی نمی بینم شما همین الانم اقدام کنی همین الان پذیرش توی دستته
یه توضیح کلی بدهم
اینجا یک دفتر وجود داره و چند نفر یا یک نفر مسئول پذیرش است و همکار هایی ایشون دانشجو هستند که معمولا تلاش میشه از همه کشور هایی که درخواست زیاد داره دانشجو برای کار دانشجویی بگیرند که کار این دانشجو ها بررسی مدارک هموطناشونه که ارسال میشه
یعنی کسی که مسئول پذیرشه خودش نمیشنه همه درخواست ها رو چک کنه کار تقسیم میشه
با توجه به شرایطی که داری بدون شک پذیرش که میگیری هیچ ویزا هم میگیری
نیازیم به مقاله و این حرف ها نیست مقاله برای دوری دکترا رزومه حساب میشه برای مقطع ارشد تنها معیار تشخیص درس خوندن شماس
اگر به مرحله سفارت رسیدی زدنده بودم که هیچ اگر نبودم یادت باشه هدف از تحصیلتو اگر پرسیدن چرا وقتی ارشد داری می خواهی ارشد بخونی بگو برای دوره دکترا اعتبار ارشد المان به دردم می خوره
توی این مدت هم تا جایی که می تونی روی زبان انگلیسیت کار کن چون شما با وضعیتی که گفتی راحت پذیرش میگیری و پذیرشت رو با همون کلاس زبان بهت می دهند و میایی اینجا یکسالی المانی می خونی بعد می ری دانشگاه
برای همین اگر روی زبان انگلیست کار کنی و بتونی ایلتس بگیری دستت برای اقدام برای جاهایی دیگه دنیا هم بازه و خود دانشتن ایلتس برات امتیاز محسوب میشه با اینکه المانی می خواهی ادامه بدی و مهمتر از همه امدی اینجا دستت بازه شاید توی همون داشگاه بتونی توی مقطع دکترا بخونی اگر رو در رو با پرفسور صحبت کنی و چون ایلتس داری می تونی حرف بزنی و انوقت مسیر زندگیت یه شیفت پیدا می کنه
امیدوارم هر چه زودتر مشکل مالیت حل بشه

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر تورج گرانقدر.همه پست ها رو خوندم.دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی کاربردی دانشگاه آزاد هستم با معدل 15.هدفم گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های انگلیسی زبانه و مایل به یاد گرفتن زبان آلمانی نیستم.آیلتس ندارم ولی با چند ماه تلاش خودم رو به سطح مناسب میرسونم.مشکل سربازی هم ندارم.اونقدرا هم برای هزینه کردن دستم باز نیست.شانسم به نظرت چقدره؟این 8000 یورو سالیانه که گقتی به پول ما میشه چقدر؟در چه زمینه هایی بیشتر باید تلاش کنم؟ممنونم برادر:gol:

mzamanian66

عضو جدید
سلام دوستان
مرسی toraj_reza از توضیحاتت
شما خودت الان کدوم شهر آلمانی؟و چند وقته؟
من از اتریش(tu wien ) پذیرش دارم فعلا تو پروسه ویزام تا 40 50 روز دیگه + یا - معلوم میشه
فعلا آلمانی می خونم.هدف نهاییم آلمانه . ولی بخاطر شرایط سخت ویزا با اتریش شروع کردم
اگه بخوام بیام
آلمان بنظرت بعد از زبان اپلای کنم یا قبلش؟

آخرین ویرایش:

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون تجربیات خوبی بود که در اختیارمون گذاشتین راستشو بخواین وسوسه امون کردی تورج خان...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر تورج گرانقدر.همه پست ها رو خوندم.دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی کاربردی دانشگاه آزاد هستم با معدل 15.هدفم گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های انگلیسی زبانه و مایل به یاد گرفتن زبان آلمانی نیستم.آیلتس ندارم ولی با چند ماه تلاش خودم رو به سطح مناسب میرسونم.مشکل سربازی هم ندارم.اونقدرا هم برای هزینه کردن دستم باز نیست.شانسم به نظرت چقدره؟این 8000 یورو سالیانه که گقتی به پول ما میشه چقدر؟در چه زمینه هایی بیشتر باید تلاش کنم؟ممنونم برادر:gol:
دکترا بحثش یکم متفاوت است در واقع دکترا توی آلمان شغل حساب میشه و ویزاش کاریه نه تحصیلی این حسن هم داره ک وقتی سال 5 شد می تونی شهروند المان بشی در بهترین حالت ممکنه ماهیانه 3000 یورو درامد داری و در بدترین 600 یورو
اما بحثش با دفتر و دستک اداره نیست باید پروفسور پیدا کنی و بتونی قانعش کنی که توی پروژه ای ک در دستش است می تونی کمکش کنی
داستان اینکه ک مثلا یه پروفسوری میاد به شرکت پروژه میگه در خصوص سیستم ترمز من یه ایده دارم انقدر یورو بودجه می خواهم میان سریع بوجه بهش میدن بعد بابا میشنه می بینه 4 تا دانشجو دکترا می خواهد و 4 تا دانشجو دکترا می گیره و باهاشون قرار داد می بینده و روی اون پروژه کا می کنند و ب نتایج جدید می رسند
اما ممکنه توی یه بره زمانی ی پروفسور نیاز داشته باشه به شما بگه اره ممکنه یه زمان نیاز نداشته باشه وقتی باهاش مکاتبه می کنه به نفر اول مکانیک ایران بگه نه
می خواهم بگم بحث عرضه و تقاضاس برای همین مثلا باید برای هر کی ک پیدا کردی بفرستی و از بین جواب های امده یکی رو انتخاب کنی
اما

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما این هم سلیقه ای میشه ممکنه یه نفر باشه ایلتس هم نخواهد ممکنه یه نفر ایلتس بخواهد که معمولا می خواهند و زبانم تا سطح 600 ساعت بخواهد
اما نصیحت من ب شما
شما ب راحتی می تونی برای ارشد پذیرش بگیری و ویزا هم براحتی بهت می دهند
اینجا بیا یه 5 ماهی زبان بخون بعد تو همین فرصت بگرد مورد دکترا پیدا کن وقتی تو المان باشی راحت تر میشه کارت
در نهایت وقتی کسی می خواهد تو ایران زندگی کنه باید بلد باشه فارسی حرف بزنه این قانون اقامت توی هر کشوریه
شاید توی مجامع علمی انگلیسی باهات حرف بزنند اما توی جامعه باید المانی حرف بزنی وگرنه کارت گره می خوره
یه کار دیگه هم می تونی بکنی
بیایی 3 سال اینجا زبان و ارشد بگیری بعد ویزاتو بکنی کاری اینطوری ماهیانه حداقل 3 هزار تا در امد داری و اگرم ارشد اینجا بگیری و می گی مشکل خدمت نداری می تونی بعد ارشد بری امریکا
راه زیاد است باید بخواهی و تلاش کنی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما این هم سلیقه ای میشه ممکنه یه نفر باشه ایلتس هم نخواهد ممکنه یه نفر ایلتس بخواهد که معمولا می خواهند و زبانم تا سطح 600 ساعت بخواهد
اما نصیحت من ب شما
شما ب راحتی می تونی برای ارشد پذیرش بگیری و ویزا هم براحتی بهت می دهند
اینجا بیا یه 5 ماهی زبان بخون بعد تو همین فرصت بگرد مورد دکترا پیدا کن وقتی تو المان باشی راحت تر میشه کارت
در نهایت وقتی کسی می خواهد تو ایران زندگی کنه باید بلد باشه فارسی حرف بزنه این قانون اقامت توی هر کشوریه
شاید توی مجامع علمی انگلیسی باهات حرف بزنند اما توی جامعه باید المانی حرف بزنی وگرنه کارت گره می خوره
یه کار دیگه هم می تونی بکنی
بیایی 3 سال اینجا زبان و ارشد بگیری بعد ویزاتو بکنی کاری اینطوری ماهیانه حداقل 3 هزار تا در امد داری و اگرم ارشد اینجا بگیری و می گی مشکل خدمت نداری می تونی بعد ارشد بری امریکا
راه زیاد است باید بخواهی و تلاش کنی

معتمدد

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم اگه ابنجا از یه دانشگاه خیلی معتبر ارشد بگیرم بعد بیام اونجا بهتره که دوباره ارشد بخونم بعد برم برای دکتری یا اینکه یک راست برای دکتری اقدام کنم البته منظورم اینه که آخرش مدرک دکتری گرفتم مشکلی از نظر سطح علمی نداشته باشم ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میخواستم بدونم اگه ابنجا از یه دانشگاه خیلی معتبر ارشد بگیرم بعد بیام اونجا بهتره که دوباره ارشد بخونم بعد برم برای دکتری یا اینکه یک راست برای دکتری اقدام کنم البته منظورم اینه که آخرش مدرک دکتری گرفتم مشکلی از نظر سطح علمی نداشته باشم ممنون
اگر دانشگاه معتبر ک مشکلی نست اما گرفتن پذیرش دکترا برای کسانی ک خارج از المان هستن یکم سخته بخاطر اینکه الویت با بچه های ارشد خود المانه و معمولا توی دوره ارشد اگر کسی بخواهد دکترا بخونه می گرده پروفسورشم پیدا می کنه و ظرفیت کم میشه برای دیگران و باز بین دیگران الویت با کسانی میشه ک حرف برای گفتن داشته باشند و معرفی نامه اشان رو ادم های معتبر نوشته باشند.
همیشه اول گفتم اولیت رو باید روی خارج شدن گذاشت بعد ک خارج شدی سر فرصت میشه انتخاب کرد و شرایط رو بررسی کرد
تعریف هر کس از محیط با توجه ب خواسته هاش است ممکنه من بگم این شرایط عالیه و شما بیایی بگی فاجه اس
پس فکر کنم برای ارشد بگیری و وقتی امدی خودت بررسی می کنی ک چند مرده حلاجی خودت می فهمی باید چیکار کنی

ramincybran

عضو جدید
درود سلام بر تورج خان عزیز

من میخوام برای مهاجرت و تحصیل اقدام کنم شرایطمم اینه. نظرمم هم المان هست - اگرخدا بخواد با دوستم میخوام برم که شرایط اون رو هم اینجا مینویسم -

من سنم الان 23 هست و ترم اخر کارشناسی ICT

1: تا 1ماه دیگه کارشناسی ناپیوسته ICT رو از دانشگاه غیرانتفائی سجاد مشهد میگیرم. معدل هم 15 هست - خوب طبق قانون جدید من 1 سال برای هرکاری فرصت دارم

سوالم برای این مدرک اینه که از اونجایی که من ناپیوسته خوندم قضیه معادل سازی ها چیه؟؟ من نظری رشته ریاضی اومدم اما چون رتبه کنکور اصلی خیلی خراب بود مجوبر شدم کاردانی بخونم بعد برم واسه کنکور کارشناسی ناپیوسته.

میخوام بدونم الان واسه المان مشکلیه ؟؟ بعد ایا این دانشگاه مارو اونجا قبول دارن ؟؟ معادل سازی میکنن ؟ فک میکنم سجاد مشهد از بهترین دانشگاه های غیر انتفائی کشور باشه - نمیدونم.

2: مدرک زبان انگلیسی ندارم

3: نهایتا 10 میلیون میتونم با خودم ببرم -در بهترین حالت - کلا پول ندارم به نظرتون باید چیکار کنم؟؟

4: اگه بشه میخوام اونجا سریع کار پیدا کنم-ایا ممکنه با کار کردن از سال 2 مستر بتونم هزینه های خودمو بدم

در نهایت ممنون میشم منو راهنمایی کنید - خدا خیرتون بده

تورج جان ازتون میخوام برادرانه منو راهنمایی کنید - انشالا هرجا هستید پیروز و موفق باشید

معتمدد

عضو جدید
اگر دانشگاه معتبر ک مشکلی نست اما گرفتن پذیرش دکترا برای کسانی ک خارج از المان هستن یکم سخته بخاطر اینکه الویت با بچه های ارشد خود المانه و معمولا توی دوره ارشد اگر کسی بخواهد دکترا بخونه می گرده پروفسورشم پیدا می کنه و ظرفیت کم میشه برای دیگران و باز بین دیگران الویت با کسانی میشه ک حرف برای گفتن داشته باشند و معرفی نامه اشان رو ادم های معتبر نوشته باشند.
همیشه اول گفتم اولیت رو باید روی خارج شدن گذاشت بعد ک خارج شدی سر فرصت میشه انتخاب کرد و شرایط رو بررسی کرد
تعریف هر کس از محیط با توجه ب خواسته هاش است ممکنه من بگم این شرایط عالیه و شما بیایی بگی فاجه اس
پس فکر کنم برای ارشد بگیری و وقتی امدی خودت بررسی می کنی ک چند مرده حلاجی خودت می فهمی باید چیکار کنی
ممنونم از راهنماییتون
:gol:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود سلام بر تورج خان عزیز

من میخوام برای مهاجرت و تحصیل اقدام کنم شرایطمم اینه. نظرمم هم المان هست - اگرخدا بخواد با دوستم میخوام برم که شرایط اون رو هم اینجا مینویسم -

من سنم الان 23 هست و ترم اخر کارشناسی ICT

1: تا 1ماه دیگه کارشناسی ناپیوسته ICT رو از دانشگاه غیرانتفائی سجاد مشهد میگیرم. معدل هم 15 هست - خوب طبق قانون جدید من 1 سال برای هرکاری فرصت دارم

سوالم برای این مدرک اینه که از اونجایی که من ناپیوسته خوندم قضیه معادل سازی ها چیه؟؟ من نظری رشته ریاضی اومدم اما چون رتبه کنکور اصلی خیلی خراب بود مجوبر شدم کاردانی بخونم بعد برم واسه کنکور کارشناسی ناپیوسته.

میخوام بدونم الان واسه المان مشکلیه ؟؟ بعد ایا این دانشگاه مارو اونجا قبول دارن ؟؟ معادل سازی میکنن ؟ فک میکنم سجاد مشهد از بهترین دانشگاه های غیر انتفائی کشور باشه - نمیدونم.

2: مدرک زبان انگلیسی ندارم

3: نهایتا 10 میلیون میتونم با خودم ببرم -در بهترین حالت - کلا پول ندارم به نظرتون باید چیکار کنم؟؟

4: اگه بشه میخوام اونجا سریع کار پیدا کنم-ایا ممکنه با کار کردن از سال 2 مستر بتونم هزینه های خودمو بدم

در نهایت ممنون میشم منو راهنمایی کنید - خدا خیرتون بده

تورج جان ازتون میخوام برادرانه منو راهنمایی کنید - انشالا هرجا هستید پیروز و موفق باشید
در خصوص کار زیاد جواب دادم و شرایط اینجا رو خوب توضیح دادم باید زحمت بکشی بر گردی عقب بخونی ببنی چیا گفته شده
اما در خصوص دانشگاه چیزی بنام قانون کلی وجود نداره ک بگی قبول نمی کنند یا قبول می کنند منظورم دانشگاه است.
معمولا وقتی مدارک ارسال میشه اینجا چند نفری دانشجو در کنار مسئول پذیرش کار می کنند و از مثلا دانشجوی ایرانی ک کار می کنه می پرسن علی اباد کتول چجوری اونم نظرشو می گه ممکنه قبول کنن ممکنه نکند اما اینطور نیست ک کلا قبول نکنند. سنگ مفت گنجشک مفت
توضیح دادم ک اصل مطلب گرفتن ویزاس
گرفتن پذیرش کاری نداره
در مورد کار کردن هم توضیح کامل دادم اما اره اگر کار پیدا کنی می شه ک کارم پیدا میشه
تنها ی مشکل هست ایجا اونم اینک باید زحمت بکشی
المان قبرس نیست
اینجا هر کی کارشناسی قبرس گرفته بود کم اورد از دوستام و برگشت ایران
گاو نر می خواهد و مرد کهن

مکاترونیک8282

عضو جدید
دوستان عزیزم، اگه کسی شابقه رفتن به ترکیه برای گرفتن ویزای انگلیس رو داره، خیییلی ممنون میشم به من پیام خصوصی بده. چندتا سوال خیلی مهم دارم. مرسی

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از لطفتون ایا ارشد مهندسی پزشکی میتونه بورسیه دکترا تو المان بگیره؟

ئشقثشئس32ض

عضو جدید
سلام
یک سوال کوچولوووووووووووووو
برای کار دانشجویی نیاز به زبان آلمانی هست اور نات؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تنکس

kazablanka

عضو جدید
ادامه تحصیل دکترا

ادامه تحصیل دکترا

من دانشجوی ارشد فیزیک جامد پیام نور هستم با معدل 16 البته هنوز ترم 2 تموم کردم و 2 ترم مونده
لیسانسم هم معدل 13 بوده
میخام بدونم با داشتن آیلتس 6-6/5 واس دکترا امیدی هست آلمان اقدام کنم-البته اگه خدا بخاد امسال 1 یا 2 مقاله داخلیم ok میکنم؟
ممنون