[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

industrail zone

عضو جدید
بسیار ممنون از راهنمایی ولی الان که دارم می بینم علاوه بر آن مشکل اساسی من این است که عرض معابر شهری مثلا 10 متره که assemble نیز با همان عرض بوجود آمده ولی مقاطع عرضی که در civil 3D نمایش داده می شوند بیشتر از 10 متر و متغیر بین 13 و 14 متر هستند من نمی دونم با چه زبانی به نرم افزار بگم که من فقط عملیات خاکی و شکل و محاسبات عرض فقط 10 متر برای من مهم است بقیه را نمی خواهم چون بخاطر جوبهای آب طرفین احجام آن نیز به جداول احجام عملیات خاکی افزوده شده و هدف ما را تامین نمی کند.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
بسیار ممنون از راهنمایی ولی الان که دارم می بینم علاوه بر آن مشکل اساسی من این است که عرض معابر شهری مثلا 10 متره که assemble نیز با همان عرض بوجود آمده ولی مقاطع عرضی که در civil 3D نمایش داده می شوند بیشتر از 10 متر و متغیر بین 13 و 14 متر هستند من نمی دونم با چه زبانی به نرم افزار بگم که من فقط عملیات خاکی و شکل و محاسبات عرض فقط 10 متر برای من مهم است بقیه را نمی خواهم چون بخاطر جوبهای آب طرفین احجام آن نیز به جداول احجام عملیات خاکی افزوده شده و هدف ما را تامین نمی کند.
اسمبل شما یه مشکلی داره. فایل رو بذارین و تو فایل مورد نقص و صحیحش رو نمایش بدید

gh.karbasi

عضو جدید
درخواست کمک در انجام پروژه راه با civil 3d

درخواست کمک در انجام پروژه راه با civil 3d

سلام.
دوستان من پروژه راهمو دارم انجام میدم به یه مشکل برخوردم که خواهش میکنم کمک کنین خیلی فوریه.
با سرعت طرح 90 منطقه تپه ماهور می خوام قوس بزنم نرم افزار قبول نمیکنه میگه عدد وارد شده خیلی بزرگه.باید چیکار کنم نمیتونم قوسشو بکشم...
:(

gh.karbasi

عضو جدید
سلام.
با سرعت طرح 90 منطقه تپه ماهور می خوام قوس بزنم نرم افزار قبول نمیکنه میگه عدد وارد شده خیلی بزرگه.باید چیکار کنم نمیتونم قوسشو بکشم..

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام.
دوستان من پروژه راهمو دارم انجام میدم به یه مشکل برخوردم که خواهش میکنم کمک کنین خیلی فوریه.
با سرعت طرح 90 منطقه تپه ماهور می خوام قوس بزنم نرم افزار قبول نمیکنه میگه عدد وارد شده خیلی بزرگه.باید چیکار کنم نمیتونم قوسشو بکشم...
:(

با سلام

دوست عزیز تو تایپیک های زیر ، به پاسخ مورد نظرتون میرسید .

[h=1] آموزش و پاسخ به سوالات نرم افزار AutoCad Civil3D Land
[/h]
و

[h=1] تاپیک جامع دانلود فایلهای آموزشی Civil3D
[/h]

با تشکر

architect963

عضو جدید
سلام.یه سوال داشتم که اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم:من برای کار کردن با نرم افزار auto desk land2007نیاز به نرم افزار civil design دارو و تا اونجایی که میدونم این نرم افزار برا بعضی از عملیات لازمه و این نرم افزار روی landنصب میشه.مشکل من اینجاس که نمی دونم این civil design با همین نام در بازار هست یا اسم دیگه ای داره چون هر جا که رفتم نداشتن ولی autodesk civil 3d موجود بود.اگه دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم.مرسی
نرم افزار civil design در ورژن 2009 روی خود نرم افزار هستش
ولی در 2004 بصورت جداگانه موجوده
بهترین راه حل اینه که شما civil 3d نصب کنی و خودتو از دست لند رها کنی.امکاناتش کمه -وقت گیره و ...

architect963

عضو جدید
سلام.
با سرعت طرح 90 منطقه تپه ماهور می خوام قوس بزنم نرم افزار قبول نمیکنه میگه عدد وارد شده خیلی بزرگه.باید چیکار کنم نمیتونم قوسشو بکشم..
طول قوست حتما بلنده(یعنی اون دوتا محور مستقیمی که میخوای تبدیلشون کنی به قوس کوتاه هستن)

architect963

عضو جدید
باسلام،

دوستان عزیز میخواستم بدونم که رو یه سیستمی که 3 گیگ رم داره نصب ورژن 2014 بامشکل موجه میشه یا نه؟
حداقل رم برای civil باید 4 باشه ولی من با 2 هم کار کردم
یه مقدار سرعتش کمه و وقتی نقطه زیاد میریزی هنگ میکنه
بهترین حالت 4 گیگ رم با ویندوز 64 بیتی هست

architect963

عضو جدید
سلام. من یه پروژه رو کامل کار کردم. الان وقتی به اتوکد اکسپورت میکنم (به هر ورژنی) هیچ کاری نمیکنه.
قبلا اوایل پروژه این کارو کردم جواب داد. الان فایل جدید رو نمیسازه و هیچ پیغام خطایی هم نمیده.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
متاسفانه نرم افزارهای ما قفل شکسته هستن
بهترین راه حل پاک کردن و نصب دوباره میباشد.اگر نشد باید ویندوز عوض کنی و دوباره civil نصب کنی
موفق باشی

architect963

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال
هنگام openیا save یک فایل 2 راه وجود داره که یا از خط فرمان وارد می کنیم یا پنجره مربوط به ان باز میشه تنظیمات این 2 حالت کجاست؟الن به صورت خط فرمانه یعنی وقتی می خوام یک فایل را باز کنم خط فرمان نام فایل رو می خواد که باید تایپ کنی وقت می بره.
من نفهمیدم منظورتون چیه
بزن filedia
روبروش عدد 1 رو تایپ کن مشکلت حل میشه.
چقدر من اطلاعات بدم خدااااااااااااا

emran karimi

عضو جدید
سلام میشه بگین تو سیویل تری دی چجوری میتونیم لیست مقاطع (باشکلشون ) به دست بیاریم . مثل لند و غیره که هم جدول مقاطع رو میده هم شکل مقاطع.

surveyor boy

عضو جدید
کمک در مورد civil 3d

کمک در مورد civil 3d

دوستان وارد به civil 3d اگر کمک کنم خیلی ممنون میشم
یه فایل نقشه توپوگرافی داریم با فرمت dwg،میخوایم این فایل رو وارد civil 3d کنیم به صورتی که این نقشه رو به عنوان یه سطح بشناسه،هدف استفاده از این نقشه به عنوان سطح اولیه برای محاسبه حجم
چه طوری این نقشه رو به عنوان یه سطخ به نرم افزار معرفی کنم؟؟؟

#mohsenb1349

عضو جدید
سلام دوستان، یک سؤال داشتم، بعد از رسم پروفیل طولی درنرم افزار لند با ترسیم ده برابر ارتفاع نسبت به طول، دستور بدست آوردن زاویه دلتا در قوسهای
قایم چگونه است؟

mory_m33

عضو جدید
سلام یه سوال تو مخی

تو سیویل میخوام نقاطی که وارد میکنم تو لایه اکتیو صفحه وارد کنه نمیخوام تولایه v-nod وارد کنه چه کنم کممممممممممممممممک سر درد گرفتم

industrail zone

عضو جدید
[آموزش و سوالات پیرامون نرم افزار civil 3d]

[آموزش و سوالات پیرامون نرم افزار civil 3d]

باسلام به همگی من تقریبا تاپیکهای موجود را مطالعه کردم مطلبی به صورت مجتمع در خصوص موارد و مشکلات civil 3d پیدا نکردم که بتوان در آن سوالات متنوع در مورد این نرم افزار قدرتمند را مطرح و جواب گرفت امیدوارم تاپیک تکراری نبوده و بتوان انرا پربار کرد.

سوالات
1. من یک فایل نسبتا سنگین civil دارم که بالغ بر 20 سطح و مسیر و پروفیل و احجام و ..... را شامل می شود کلی تلاش کردم که بتوان آنرا به autocad و یا dxf اکسپورت کرد نتوانستم کسی میدونه که باید چکار کنم؟
2. بعضی اوقات شما یک پروفیل را طراحی می کنی (مثلا خط پروژه در پروفیل طولی یک مسیر) اگر بخواهی از آن پروفیل گزارش نقاط مثلا هر 10 متر تهیه کنی و در قالب یک فایل text آنرا ذخیره کنی روش آنرا به چه صورت می باشد؟؟
3. یک aligment داریم که شامل تعدادی قوسم افقی و خطوط مستقیم می باشد در صورتی که بخواهیم در بعضی نقاط مخصوصا روی قوسها نقاط تقاطع یا PI تعزیف کنیم روش به چه صورت می باشد از آیتم geometry editor استفاده و چندین دفعه تب insert PI را امتحان کرده ام ولی نشد؟؟؟؟
4. آیا می توان با استفاده از یک ردیف point که از گزارش یک aligment حاصل شده است یک سطح قابل اعتماد تولید کرد؟؟
5. پگونه می توان در پلان و روی aligmant علاوه بر کیلومتراژ z مربوط به آنرا نیز نوشت؟؟

:gol::gol::gol:باتشکر از پاسخهای دوستان:gol::gol::gol:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
1- منم به این مشکل خوردم و بهترین راهکار اینه که فایل رو سنگین نکنین و به اجزای کوچکتری تبدیل کنین

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
2- فکر نمی کنم سیویل گزارش به دردبخوری برای شما به صورت تکست بده. من از دستور DX برای این گونه موارد استفاده می کنم.
3-قوس رو باید تبدیل به ذوتا قوس بکنین چون PI نمی زنه
4- شدن که میشه نقاط رو به عرض 1 متر از هم کپی کن تا یه سورفیس بتونی بزنین
5-میشه من قبلا این کار رو کردم باید فرمولش رو در قسمت فورمت بنویسی

Topaya

عضو جدید
1-بلد نیستم
2-toolspace\toolbox\report managing\Profile
3-بلد نیستم
4-همون جواب اقای مهندس احسان
5-یکم دردسر داره-باید از همون روش 2 ریپورت بگیری بعد از فایل Excell مختصات ها رو txt کنی و در نرم افزار import کنی (تو فایل Excell که ریپورت شده Z هم داریم)

skyplex

کاربر فعال
حداقل امکانات لپ تاپ برای نصبش چی است؟ هارد؟ رم؟سی پی یو؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
حداقل امکانات لپ تاپ برای نصبش چی است؟ هارد؟ رم؟سی پی یو؟
http://www.synergis.com/uploads/resources/autocad-civil-3d-system-requirements-2014-letter-en.pdf

هارد: دیگه همه هاردها جواب میده 12 تا لازم داره
رم: بازم دیگه همه رمها جواب میده حداقل 4 گیگ و مناسب 8 گیگ
سی پی یو: Core i5 که کار می کنم خوبه

ضمنا موجب شد بفهمیم قیمت اتوکد سیویل 6825$ که میشه 23 میلیون تومن. واقعا دستشون درد نکنه

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوتا مورد من بر خوردم که از راههای پر درده سر انجامش دادم. اولی مساحت سطح یه تونل و دومی حجم تونل توسط Civil3D خیلی بعید می دونم نتونه این دو مورد رو مدل و محاسبه کنه. نکتش اینه که تونل حفاری شده شکل هندسی خاصی نداره و باید اضافه حفاری ها طبق نقشه هم محاسبه بشه. آیا کسی می دونه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوتا مورد من بر خوردم که از راههای پر درده سر انجامش دادم. اولی مساحت سطح یه تونل و دومی حجم تونل توسط Civil3D خیلی بعید می دونم نتونه این دو مورد رو مدل و محاسبه کنه. نکتش اینه که تونل حفاری شده شکل هندسی خاصی نداره و باید اضافه حفاری ها طبق نقشه هم محاسبه بشه. آیا کسی می دونه؟

آیا کسی نمی دونه؟

Topaya

عضو جدید

فکر کنم بهتره با لیزر وضع موجود رو برداشت کنید و سطح بسازید در Toolspace روی سطح راست کلیک کنید و سطح رو Select کنید بعد در Surface properties\Statistics\Extended مساحت سه بعدی داریم.برای محاسبه حجم, کف رو هم که برداشت کنیم باید به دست بیاد.

آخرین ویرایش:

Topaya

عضو جدید
برای محاسبه حجم کلی اضافه حفاری من ی Alignment روی مسیر تونل میزنم بعد روی مسیر خطوط عمود با فاصله مساوی از هم و طول یکسان جدا میکنم این خطوط رو با Devide تقسیم میکنم و روی تقسیمات نقطه با ارتفاع سقف تونل میزنم و روی نقاط سطح میسازم(تونل رو در حالت ایده ال مدل میکنم) حالا دو تا سطح دارم( ایده ال و موجود) اضافه حفاری بدست میاد.مقطع هم میشه زد.(ای کاش راه بهتری بلد بودم).

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
فکر کنم بهتره با لیزر وضع موجود رو برداشت کنید و سطح بسازید در Toolspace روی سطح راست کلیک کنید و سطح رو Select کنید بعد در Surface properties\Statistics\Extended مساحت سه بعدی داریم.برای محاسبه حجم, کف رو هم که برداشت کنیم باید به دست بیاد.

مشکل اینجاست که Civil شیب معکوس برای تپوگرافی قبول نمی کنه. امتحان کنین متوجه میشین

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
برای محاسبه حجم کلی اضافه حفاری من ی Alignment روی مسیر تونل میزنم بعد روی مسیر خطوط عمود با فاصله مساوی از هم و طول یکسان جدا میکنم این خطوط رو با Devide تقسیم میکنم و روی تقسیمات نقطه با ارتفاع سقف تونل میزنم و روی نقاط سطح میسازم(تونل رو در حالت ایده ال مدل میکنم) حالا دو تا سطح دارم( ایده ال و موجود) اضافه حفاری بدست میاد.مقطع هم میشه زد.(ای کاش راه بهتری بلد بودم).

میشه یه نمونه فایل بدین ممنون میشم. Parseh.eng82@yahoo.com

بالا