[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

ma2012

عضو جدید
با سلام
چطوری میشه پارامتر های runoff و runout در نرم افزار land در قسمت مربوط بهdeverحساب کرد؟

چطوری میشه کیلومتراژ یا مسیر dever با شیب افقی رو بدست آورد؟مشاهده پیوست 168554

لطفا راهنمایی کنید

ممنونم
با گزارش گیری میتونی به اطلاعات مورد نظرت برسی.
البته اگر پارامترها رو درست تعریف کرده باشی!!!!!!!!!!!

ma2012

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز و بچه های نقشه برداری . یه چند روزی دوستان مخابراتی به دلایلی اینترنتمو قطع کرده بودن در دسترس نبودم باید ببخشید.

خدمتتون عرض کنم شما وقتی نقاط و وارد اکسل میکنید باید ازش save az بگیرید اونم با فرمت formatted text(space delimited که یه فایله PRN ایجاد میشه بعد تو کد که میخواید وارد کنید باید تو قسمت import point فرمت صحیح رو با توجه به نقاط ایجاد شده انتخاب کنید مثلا اگه فایل نقاط بصورت شماره نقطه وx وy وz باشه PENZ(space delimited رو انتخاب کنید یا میتونید توقسمت add فرمت و اگه تو لیست نباشه درست کنید.
مورفی عزیز، ذوست ما میخاد نقاط رو تو کد لود کنه، توضیحی که شما میدی به لند مربوط میشه!!!!!!!!!!!!!!!!

setare*19

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه توی لند 2009 دارم و میخوام برای ادامه کار توی civil 3d 2012 کارکنم. ولی موقعی که پروژه رو توی civil باز میکنم ، Alighnment ها و سایر آبجکت هاش رو نمیخونه ، چیکار باید بکنم ؟
ممنون

fazel_underline

عضو جدید
سلام ....
کسی میدون چرا منو profile واسم وجود نداره؟ ...... با اینکه محیط کار رو میذارم روی civil design ولی باز هم منو profile ro na daram ......
یه عکس هم ضمیمه میکنم ، اگه راهنماییم کنین ممنون میشم Land.jpg

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام ....
کسی میدون چرا منو profile واسم وجود نداره؟ ...... با اینکه محیط کار رو میذارم روی civil design ولی باز هم منو profile ro na daram ......
یه عکس هم ضمیمه میکنم ، اگه راهنماییم کنین ممنون میشم مشاهده پیوست 182207

با سلام .......

دوست من بنده هم همین مشکل شما رو داشتم ..................... اگه به باالای پنجره برنامه نگاه کنی می تونی تفاوت برنامه ها رو ببینی ................. نام برنامه ی بالایی AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009 هستش اما برنامه پایینی نه ........ این نسخه از برنامه رو که نامش رو گذاشتم رو تهیه کنید..........مشکلتون حل میشه .............بدرود.

farhad111

عضو جدید
سلام
من دو تا فایل نمونه درست کردم برای محاسبه حجم در لند .
هم روش شبکه بندی و هم روش سکشن محاسبات را اشتباه انجام میدهد.

لطفا دوستان راهنمایی کنید.

پیوست ها

• zamin.txt
    46 بایت · بازدیدها: 0
  • cut.txt
    98 بایت · بازدیدها: 0

m.ghods470

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا یک لینک سالم دانلود civil 3d 2009 لطف میکنید بذارید .ممنون میشم

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
لطفا یک لینک سالم دانلود civil 3d 2009 لطف میکنید بذارید .ممنون میشم

سلام. بفرمائید.
دانلود Autodesk AutoCAD Civil 3D 2014 x64 + 2013 x86/x64 - نرم افزار اتوکد مخصوص رشته عمران

اینم بقیه ورژن ها اگه خواستید.
http://74.125.232.144/search?domains=p30download.com&sitesearch=p30download.com&oe=UTF-8&ie=UTF-8&hl=fa&q=civil+3d&x=0&y=0

b0yka

عضو جدید

afshar.m

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال
هنگام openیا save یک فایل 2 راه وجود داره که یا از خط فرمان وارد می کنیم یا پنجره مربوط به ان باز میشه تنظیمات این 2 حالت کجاست؟الن به صورت خط فرمانه یعنی وقتی می خوام یک فایل را باز کنم خط فرمان نام فایل رو می خواد که باید تایپ کنی وقت می بره.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال
هنگام openیا save یک فایل 2 راه وجود داره که یا از خط فرمان وارد می کنیم یا پنجره مربوط به ان باز میشه تنظیمات این 2 حالت کجاست؟الن به صورت خط فرمانه یعنی وقتی می خوام یک فایل را باز کنم خط فرمان نام فایل رو می خواد که باید تایپ کنی وقت می بره.

کسی نیست جواب بده؟

با سلام ...... دوست من این مشکل رو هم بنده داشتم ...........

بنده فقط از این راه استفاده کردم ................. که برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کردم .............. تا مشکل برطرف شد. و دیگه در هنگام باز کردم فایل ......... روی روال خودش کار می کرد.............بدرود.

afshar.m

عضو جدید
با سلام ...... دوست من این مشکل رو هم بنده داشتم ...........

بنده فقط از این راه استفاده کردم ................. که برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کردم .............. تا مشکل برطرف شد. و دیگه در هنگام باز کردم فایل ......... روی روال خودش کار می کرد.............بدرود.
آقا ممنون از اینکه پاسخ دادید.من همین سوال را از auto desk پرسیدم خوشبختانه جواب دادند با تایپFILEDIA در خط فرمان و انتخاب 1 یا0 میشه حالت رو انتخاب کرد.

baback5147

عضو جدید
مشاهده پیوست مقاطع.rar خواهشمندم در مورد نحوه رسم تمپلت این مقاطع در civil3d راهنماییم کنید که به ترتیب چه مراحلی رو باید انجام بدم
مثلا
1- create assembly
2-........
3-......
4-........

آخرین ویرایش:

a.mohammadpour

عضو جدید
راهنمایی سیول تری دی

راهنمایی سیول تری دی

سلام دوستان کسی هست که سیویلو خوب بلد باشه یا یه جزوه خوب داشته باشه

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی هست که سیویلو خوب بلد باشه یا یه جزوه خوب داشته باشه

اتوکد سیویل تریدی نرم افزار بزرگیه و یه نفر نمی تونه همشو بدونه 4 تا مهندس لازمه: نقشه بردار- عمران راه - عمران آب (هیدرولوژی و فاضلاب) - عمران سیویل ( محوطه سازی).
کتاب های خوبی دیگه الان تو بازار اومده. یادش بخیر 2008 که اومده بود قصد داشتم شروع کنم به ترجمه یا یه تالیف. اما با یه انتشارات که صحبت کردم حاضر به چاپ کتاب نشد و دیگه فقط برای کارای خودم رو سیویل حساب می کردم. اون زمان همه SDR map کار می کردن و معدودی هم LAND هنوز سیویل کسی کار نمی کرد. یادش بخیر. حالا همه سیویل رو شناختند که چقدر قوله و همکارام تلفنی ازم سوالاشون رو می پرسن. کتاب های فراوونی الان هست می تونین تهیه کنین و اگر سئوالی داشتیید اینجا دوستان و بنده هستیم و جواب می دیم.

kiamars.rostami

عضو جدید
درخواست آموزش گام به گام sivil3D

درخواست آموزش گام به گام sivil3D

سلام دوست عزیز لطفا اگه ممکنه آموزش گام به گاه civil3d را دارید ممنون خواهم بود به ایمیل من به آدرس kiamars.rostami@yahoo.com ارسال فرمایید

hek

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میدونه برای ترسیم نقشه 1/500 با منحنی میزان 25 س م توی LAND اون قسمت اونجا که منحنی اصلی و فرعی رو مشخص میکنی اصلی رو میزاری یک و فرعی رو میزاری 5 باید چند بگزاریم ؟؟؟؟؟؟؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام .

یک فرمان کاربردی

در جهت انتخاب محل هاشور با تایپ اختصاری bo و تایید آن می توان محل مورد نظر را به راحتی انتخاب و هاشور زد .

ihatef

عضو جدید
سلام. من یه پروژه رو کامل کار کردم. الان وقتی به اتوکد اکسپورت میکنم (به هر ورژنی) هیچ کاری نمیکنه.
قبلا اوایل پروژه این کارو کردم جواب داد. الان فایل جدید رو نمیسازه و هیچ پیغام خطایی هم نمیده.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

industrail zone

عضو جدید
سلام به همگی من یک پروژه civil 3Dرا از اول تقریبا کار کردم که مربوط به معابر شهری است تو قسمت create assemble اولا از مقاطع پیش فرض بخاطر شکل خاص خیابانها استفاده نکردم بعدش هم از tool plattes مقطع مورد نظ خودم را ایجاد کردم ولی در هنگام رسم پروفیلهای عرضی و جدول احجام خطوط cooridor را برابر خواسته من رسم نکرد بالاخره مجبور به استفاده از دستور polyline برای ایجاد اسمبل شدم ولی مشکل عمده من که باعث شده در احجام هم اختلاف زیادی بوجو بیاره این است که رسم پروفیها و محاسبات آنها بر اساس شیب ترانشهای طرفین در دو حالت خاکبرداری و خاکریزی انجتم میشه من مقطعی را لازم دارم که بعد از مثلا 5 متر در طرفین چپ و راست خاکریزی و خاکبرداری کاملا قطع شوند خیلی هم شیب ترانشه ها را در properties دست کاری کردم ولی نشد که نشد لطفا راهنمایی فرمایید و یا در صورت امکان آموزش ایجاد و ویرایش assemble را به اشتراک بگذارید بسیار بسیار متشکر خواهم شد.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام به همگی من یک پروژه civil 3Dرا از اول تقریبا کار کردم که مربوط به معابر شهری است تو قسمت create assemble اولا از مقاطع پیش فرض بخاطر شکل خاص خیابانها استفاده نکردم بعدش هم از tool plattes مقطع مورد نظ خودم را ایجاد کردم ولی در هنگام رسم پروفیلهای عرضی و جدول احجام خطوط cooridor را برابر خواسته من رسم نکرد بالاخره مجبور به استفاده از دستور polyline برای ایجاد اسمبل شدم ولی مشکل عمده من که باعث شده در احجام هم اختلاف زیادی بوجو بیاره این است که رسم پروفیها و محاسبات آنها بر اساس شیب ترانشهای طرفین در دو حالت خاکبرداری و خاکریزی انجتم میشه من مقطعی را لازم دارم که بعد از مثلا 5 متر در طرفین چپ و راست خاکریزی و خاکبرداری کاملا قطع شوند خیلی هم شیب ترانشه ها را در properties دست کاری کردم ولی نشد که نشد لطفا راهنمایی فرمایید و یا در صورت امکان آموزش ایجاد و ویرایش assemble را به اشتراک بگذارید بسیار بسیار متشکر خواهم شد.

:confused::que::question::book::question::question::question:...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hamid kor

عضو
باسلام،

دوستان عزیز میخواستم بدونم که رو یه سیستمی که 3 گیگ رم داره نصب ورژن 2014 بامشکل موجه میشه یا نه؟

industrail zone

عضو جدید
راهنمایی حرفه ای civil 3D

راهنمایی حرفه ای civil 3D

با سلام به همگی
من یک پروژه را تقریبا از اول کار رکدم و تا رسم corridor و مقاطع عرضی و جدول احجام پیش رفتم مشکل اساسی من در خصوص تعریف مقطع عرضی راه یا همان assemble است که هر کاری کردم مقطع دلخواه من که خیلی هم ساده است به دست نیامد.
من توضیحاتی در مورد انواع روش تعریف assemble می دهم اگر ناقص بود اصلاح کنید و یا مطالب تکمیلی به آن اضافه کنید.
1. استفاده از tool palettes و رسم و اصلاح مقطع راه از مقاطه تیپ رسم شده در ابزار
2. استفاده از tool palettes و رسم تک تک اعضای راه شامل شانه و جدول و سطح راه و .... از ابزارهای موجود در آن و اعمال تغییرات لازم
3. رسم polyline و تعریف آن به عنوان assemble
که در روش اول در طرفین بصورت پیش فرض شیب ترانشه ها در دو حالت خاکبرداری و خاکریزی تعریف شده است که می توان آنرا نیز تغییر داد
در روش دوم و سوم نیز باید به عنوان یکی ار اعضای لازم مقطع ، خودمان در طرفین این شیبهای ترانشه را تعریف کنیم که بدون آنها تعریف corridor امکان پذیر نیست حال مشکل من اینه که چون معابر نقشه شهری بوده و لازم است سطوح خاکبرداری و خاکریزی بعد از عرض کل راه مثلا 10 متر کلا قطع شوند ولی به علت تعریف شیبهای ترانشه در طرفین صفر نمی شوند و کلی خطا در محاسبه احجام و رسم پروفیلهای عرضی بوجود می آورند اگر کسی اطلاع و راهنمایی سراغ داره بسیار متشکر و خرسند خواهم شد.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
حال مشکل من اینه که چون معابر نقشه شهری بوده و لازم است سطوح خاکبرداری و خاکریزی بعد از عرض کل راه مثلا 10 متر کلا قطع شوند ولی به علت تعریف شیبهای ترانشه در طرفین صفر نمی شوند و کلی خطا در محاسبه احجام و رسم پروفیلهای عرضی بوجود می آورند اگر کسی اطلاع و راهنمایی سراغ داره بسیار متشکر و خرسند خواهم شد.
خوب دوست من شیب ترانشه خاکبرداری رو بسیار زیاد در حد پنیری و شیب خاکریز هم ببر بالا در حد 90 درجه!

industrail zone

عضو جدید
خوب دوست من شیب ترانشه خاکبرداری رو بسیار زیاد در حد پنیری و شیب خاکریز هم ببر بالا در حد 90 درجه!

بسیار متشکر از راهنمایی ولی این به ذهن خودم من هم آمد ولی نمی دانم در کدام گزینه properties ان کار را باید بکنم چون همه آنها را تغییر دادم ولی شکل مقاطع عرضی و احجام عملیات تغییری نکرد توضیح اینکه جدول احجان و مقاطع بصورت دینامیکی و همچنین cooridor هم بصورت auto rebuildتعریف شده است.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
بسیار متشکر از راهنمایی ولی این به ذهن خودم من هم آمد ولی نمی دانم در کدام گزینه properties ان کار را باید بکنم چون همه آنها را تغییر دادم ولی شکل مقاطع عرضی و احجام عملیات تغییری نکرد توضیح اینکه جدول احجان و مقاطع بصورت دینامیکی و همچنین cooridor هم بصورت auto rebuildتعریف شده است.
همون قسمت که شیب عرضی رو 1:0.33 میدی مقدار رو تغییر بده به عدد نزدیک به 90 درجه فکر کنم باید بدید 1:0.0001 امتحان کن الان Civil ندارم

بالا