❶❾ نتایج آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من دوبارهه اومدم :)))))) ( همون 4100)
جونم براتوون بگه که من برا ارشد نه لایه کتاب باز کردم ..صبشم نمیخواسم برم . گفتم بخوابم . ولی یهو پا شدمو رفتم گفتم یه تنوعی بالاخره . در نهایت جوابا اومد و شدم 4100 که غیرانتفاعی و پیام نور مجاز شدم....
برا مرحله دومم باز تقریبا دیدم رتبم داغونه گفتم ولش کن.. ولی بچه گفتن برو حالا یه تجربس و من اومدم.. ینی یه کلا 4 یا 5 تا کاغذ آ3 خط خطی کردم شب کنکور که دسم مثلا گرم باشه خخخخخخخخ :)))))))))) . خلاصه رفتیمو آخرم جوابا اومد غیرانتفاعی شدیم قبول. حالا چی شد این وسط خدا میدونه..... آهان کارشناسیمم غیرانتفاعی بودم.. تازه کاردانیم عمران بود خخخخخخ :)))))))

حسوديم شد
ايشالا مورچه نيشت بزنه
وقتي رتبه 140مياد ميگه كردستان قبول شدم ادم خودشو به حسابم نمياره
ولي وقتي شما اينو ميگي ادم دوس داره بگيره تا ميخوري بزندت
گاهي نخوانده قرعه به نام تو مي شود
مباركت باشه

حق هم دارین که متوجه منظور take off نشین.
واقعا تا تو پیام نور درس معماری نخونی نمیتونی درک کنی که دانشگاه سراسری چقدر تفاوت داره.
من تو ورودی اول معماریه دانشگاهمون بودم. هیچ ترم بالایی نبود. مدیر گروه کجا بود. اساتید سابقه ی تدریس نداشتن.
مثل قدم زدن با چشم بسته تو جنگله
حالا واقعا شرایط من و دانشجو های دانشگاه بو علی نزدیک به همه.؟؟؟
چطوري پيام نوري

من کاملا باهات موافقم...البته یه استثنائاتی هم وجود داره مثلا کسی که خیلی تلاش بکنه و برخلاف جریان دانشگاش حرکت کنه و....میتونه خودش رو به پای یه دانشجوی دانشگاه تهران و بالاتربرسونه.
یه مثال براتون بزنم آقای ریچارد باک مینیستر فولر (فکر کنم بشناسینش!) که هم معمار بوده هم مهندس سازه و در زمینه های مجسمه سازی ومعماری و شهرسازی و خیلی هنرهای دیگه صاحب تثوری بوده وقتی به سن دانشگاه میرسه میره دانشگاه اکسفورد(اگه اشتباه نکنم) و بعد از یه مدت انصراف میده دلیلش هم این بوده که دانشگاه چیزی بهش یاد نمی داده !!!
طبق تاریخ میگن خودش شروع میکنه به مطالعه و از 24 ساعت 20 ساعت درس میخونده!!!! و با سالها مطالعه میرسه به جایی که گفتم
حالا در مورد دانشجوهای عادی بله موافقم که دانشگاه تهرانیه سطحش از دانشگاه آزادیه بالاتره اما استثنام هست که عرض کردم!

اگه به اينه اگه به استثنا پيدا كردنه ،لوكوربوزيه مگه ارشد داشت؟:biggrin:
باباي آنتوني هم مس گر بود انتوني خودمون بابا گائودب رو ميگم
البته مامي خانومه لوكوربوزيه موسيقيدان بود:biggrin:
نوه ي فرانك جون هم همون كه خونه ابشار داره نوش بازيگره
من باب مزاح عرض كردم

سلام بچه ها..
چه روزای بدیه این روزا..یاد پارسال می افتم که به چه اشتیاقی برنامه ریزی می کردیم..جزوه میذاشتن بچه ها..الان چی شد..اونا که قبول شدن مبارکشون باشه..
یه سوال داشتم..کسی از سطح دانشگاه غيرانتفاعي روزبهان -ساري اطلاعی داره؟
ارزش داره آدم ارشد غیرانتفاعی بگیره یا نگیره سنگین تره؟:surprised:

ميگن برا دكترا مسئله ايجاد ميكنه
باز بپرس

خاطرات دوران دانشجویی مو زنده کرده، یه جوری توصیف کردی که احساس میکنم شاید یکی از همکلاسیای من بودی،فکرشو بکن کلاس که تشکیل نمیدادن میپرسیدیم چرا اوضاع اینجوریه میگفتن اصلا پیام نور آموزش از راه دوره کلاس فقط رفع اشکاله،آخه درس عملی بدون کلاس مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته الان دیگه فهمیدن معماری چیه اوضاع بهتر شده ولی هنوز هم میلنگه......... به نظر میرسه همه پیام نورها همین مشکل رودارن،شاید اصلا پیام نور نباید معماری میاورد ولی حالا که میارن درست کار کنن دیگه

با اين سيستم ،معماري براي پيام نور فقط دانشجوي بي سواد بار مياره
يه چيزي بگم بخنديد
طح5داشتيم نصفشو چهارشنبه عصر ميرفتيم نصف ديگشو پنجشنبه صبح
استادمون احساساتي و حساس بود وقتش نميشد بياد:cry:

شما هم پیام نور بودین؟
پ چي
نميبيني بازار داغه
همه پيام گوري

حق هم دارین که متوجه منظور take off نشین.
واقعا تا تو پیام نور درس معماری نخونی نمیتونی درک کنی که دانشگاه سراسری چقدر تفاوت داره.
من تو ورودی اول معماریه دانشگاهمون بودم. هیچ ترم بالایی نبود. مدیر گروه کجا بود. اساتید سابقه ی تدریس نداشتن.
مثل قدم زدن با چشم بسته تو جنگله
حالا واقعا شرایط من و دانشجو های دانشگاه بو علی نزدیک به همه.؟؟؟[/QU
سلام بجه هامنم حرفاتونو تایید میکنم جو معماری پیام نور خیلی بده اصلا شبیه معماری نیست
خدا به من رحم کنه ک امسال کنکور دارم
واسم دعا کنید

گفتم كه برو بده خودتو جادو جمبل كنن

بجه ها دوست منم لیسانس زبان از پیام نور 2ماه درس خوند با رتبه 50روزانه بوعلی ارشد قبول شد !طفلی ما معماری های پیام نور
اره براي ساير گرايشا خوبه
مام پارسال نفر 1 حقوق داشتيم از يوني پكيدمون

یه چیزی بگم؟! اگه این استاد همدان (و هر شهر دیگه ای تو ایران) بره و اسمش سر زبونا بیفته و روش کارش مطرح شه، تو کنکور امسال دانشجوهاش به سرنوشت دانشجوهای استاد شقاقی دچار می شن، این جریان قبلا در مورد دانشجوهای استاد صدیق هم اتفاق افتاده... به نظر من بگردین یه استاد خوب تو همون همدان پیدا کنین که کارش درست باشه ولی معروف نباشه، تنها خوبی شهرستان (اون طوری که من تو این چند روز فهمیدم) اینه که اگه استاد خوبی داری مطمئنی به خاطر کار کردن با روش اون استاد از رقابت حذف نمی شی

من يه فيلم از صديق ديدم اينقد مهربون بود تحت اثرش قرار گرفتم
ميگن عوض شده بعد ها
پولكي شده

همشون همينن
يكم كه سر زبون مي افتن ديگه قضيه مالي ميشه
اخه بهشون حق بدين اين چند سالي كه تو بورس بچه هاي متقاضي ارشد هستن مجبورن هر چي پول هست رو جمع كنن چون بايد جاشونو بدن به بقيه و از مد مي افتن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسایی که درس خوندن وقت گذاشتن ۲سال ۳ سال... بهترین دوران زندگیشون به تحصیل گذشته که شاید خیلیا به خاطر وضعیت مالیشون یا سربازی یا سرخوشی نمیتونستن این وقتو بذارن ... من تو این مدت حتی الان که نتیجه دلخواهمو نگرفتم یه چیزی خیلی‌ حالمو خوب می‌کنه... اونم زبان و اسکیس... اگر میرفتم کار می‌کردم هیچ وقت این فرصتو پیدا نمیکردم که رو این ۲ تا اینجوری تمرکز کنم... حالا شما هر جا ... هر کشوری بخوای بری کلی‌ مزیت محسوب می‌شه...
چیزی بخونیم که حس می‌کنیم به پیشرفتمون کمک می‌کنه... چیزایو نخونیم که عمرمونو فقط واسه کنکور هدر بده.

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستای من با رتبه 480 کلاس اسکیس پیش یه دانشجوی ارشد میرفت
حالا علم و صنعت قبول شده

mbarsen

عضو جدید
حسوديم شد
ايشالا مورچه نيشت بزنه
وقتي رتبه 140مياد ميگه كردستان قبول شدم ادم خودشو به حسابم نمياره
ولي وقتي شما اينو ميگي ادم دوس داره بگيره تا ميخوري بزندت
گاهي نخوانده قرعه به نام تو مي شود
مباركت باشه

چطوري پيام نوري

اگه به اينه اگه به استثنا پيدا كردنه ،لوكوربوزيه مگه ارشد داشت؟:biggrin:
باباي آنتوني هم مس گر بود انتوني خودمون بابا گائودب رو ميگم
البته مامي خانومه لوكوربوزيه موسيقيدان بود:biggrin:
نوه ي فرانك جون هم همون كه خونه ابشار داره نوش بازيگره
من باب مزاح عرض كردم

ميگن برا دكترا مسئله ايجاد ميكنه
باز بپرس

با اين سيستم ،معماري براي پيام نور فقط دانشجوي بي سواد بار مياره
يه چيزي بگم بخنديد
طح5داشتيم نصفشو چهارشنبه عصر ميرفتيم نصف ديگشو پنجشنبه صبح
استادمون احساساتي و حساس بود وقتش نميشد بياد:cry:

پ چي
نميبيني بازار داغه
همه پيام گوري

گفتم كه برو بده خودتو جادو جمبل كنن

اره براي ساير گرايشا خوبه
مام پارسال نفر 1 حقوق داشتيم از يوني پكيدمون

ميگن عوض شده بعد ها
پولكي شده

همشون همينن
اخه بهشون حق بدين اين چند سالي كه تو بورس بچه هاي متقاضي ارشد هستن مجبورن هر چي پول هست رو جمع كنن چون بايد جاشونو بدن به بقيه و از مد مي افتن

إإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإ إإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإ دلت میاد منو بزنییییییییییییییی :)
مرسسسسسسسسسسسسسیی...:smile: حالام موندم برم یا نه... شاید موندم سال دیگه دانشگا تهرون قبول شدم:d

hasti architect

عضو جدید
اره عزيزمmojjan جان من الان واقعا نمي دونم بايد چه كار كنم مي ترسم دوباره بخونم و سال ديگه هم مثل امسال بشم و هم مي ترسم برم غيرانتفاعي و خوب نباشه

mbarsen

عضو جدید
اره عزيزمmojjan جان من الان واقعا نمي دونم بايد چه كار كنم مي ترسم دوباره بخونم و سال ديگه هم مثل امسال بشم و هم مي ترسم برم غيرانتفاعي و خوب نباشه

کجا قبول شدی مگه... برو دانشگا ول کن یه سالت الکی حروم میشه

emdadi20

عضو جدید
سلام بچه بچه ها من با رتبه 1633 غیر انتفایی دانشگاه امام رضا مهندسی معماری اسلامی قبول شدم.نظرتون چیه؟آیا معماری اسلامی ارشدش به درد میخوره یا نه؟در ضمن من ترم یک ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد شبستر هستم و ترم یک رو با 8 واحد تموم کردم.حالا به نظر شما کدومو انتخاب کنم؟؟لطفا کمک کنید.....؟؟؟؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهروز احمدی معمار پیشکسوت درگذشت

140536 -۱۶ شهریور ۱۳۹۱​
بهروز احمدی طراح و معمار پیشکسوت و سازنده طرح های برجسته ای چون ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی درگذشت.

مهندس بهروز احمدی، هنرمندی با اخلاق و مردمدار، معماری عملگرا و توانمند و معلمی دانا و خردمند به دیدار معبود شتافت و همه ی دوستداران و اهالی هنر، فرهنگ، معماری و شهرسازی را داغدار کرد. مراسم بزرگداشت این هنرمند روز شنبه 18 شهریور ماه از ساعت 20 تا 21:30 در مسجد رضا(ع) برگزار خواهد شد.
این هم نتیجه آخر همهٔ ماست... درس بخونیم ... معمار بشیم .. معمار مطرح بشیم ... هممون یه روز میمیریم... امیدوارم تو این دنیا حرفی‌ زده باشیم و بریم

http://asadiarch.blogfa.com/post-1052.aspx

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مرسی عزیزم ازراهنماییت درست میگی چندتاازدوستام رفتن تهران کلاس صدیق یکیشون با رتبه 160قبول نشد یکیشون با رتبه 33علم و صنعت قبول شد یعنی افتضاح به نظرمن!یکیشونم با 70 بوعلی!

آره دیگه منم امسالو پارسال اون قدر از این مثالا شنیدم که دیگه به نتیجه ای که گفتم رسیدم، البته این واقعا ناعادلانه ست، دوستایی که کلاسای این استادا هم شرکت می کنن به اندازه ی بقیه یا حتی خیلی بیشتر زحمت می کشن، این انصاف نیست آخرش به خاطر شبیه شدن کارا سواد و زحمات شون نادیده گرفته شه...ولی به هر حال وقتی نمی تونیم داورای اسکیسو عوض کنیم مجبوریم خودمونو با سلایق شون تطبیق بدیم :(

ميگن عوض شده بعد ها
پولكي شده

همشون همينن

من منظورم اصلا این حرفا نبود که...هیشکی از زیاد پول درآوردن فرار نمی کنه این دیگه بدیهیه...من کلا منظورم این بود که وقتی یه استادی معروف می شه داورا خود به خود کارایی رو که به سبک اون استاد کشیده می شه کنار می ذارن و در واقع کیفیت بالای طرحا رو می ذارن به حساب حفظی بودن کار، حتی اگه کسی که اون طرحو کار کرده واقعا دانشجوی باسوادی باشه... حالا ممکنم هست یکی باشه که واقعا حفظی کار کنه (چش بسته با روش یه استاد کار کنه بدون اینکه فلسفه شو بدونه) ولی چون استادش معروف نیست سبک کارش جدید به نظر برسه و نمره ی خوبی بگیره :confused:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام بچه بچه ها من با رتبه 1633 غیر انتفایی دانشگاه امام رضا مهندسی معماری اسلامی قبول شدم.نظرتون چیه؟آیا معماری اسلامی ارشدش به درد میخوره یا نه؟در ضمن من ترم یک ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد شبستر هستم و ترم یک رو با 8 واحد تموم کردم.حالا به نظر شما کدومو انتخاب کنم؟؟لطفا کمک کنید.....؟؟؟؟
به نظر من که اگه با شهریه ی آزاد مشکلی نداری همون دانشگاه خودت بمون... حالا معماری اسلامی مگه چقد بازار کار داره که نوبت به فارغ التحصیل یه دانشگاه غیرانتفاعی برسه؟!... (البته این تیکه ی آخرو از روی تصوراتم گفتم اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن بگن، خوشحال می شم منم اطلاعات درستی داشته باشم :))

mojjan

عضو جدید
واقعا ادم میمونه چکارکنه زلی باید اط همین فرصتم استفاده کنه شاید دیگه پیش نیاد!!!!!!!!!!!

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کارشناسی تا الان کسیو نابغه نکره
هرکی فکر و توانایی داشته از اول تا اخرش داشته
از من میشنوین هر کسی هر جایی هر دانشگاهی قبول شده بره و به فکر کلاس و سطح علمی دانشگاهش نباشه. چون فردا روز هیشکی به کلاس و سطح علمیتون اهمیت نمیده
تو شرایطی که ورود به یه مقطع تحصیلی جدید مثله یه قیف برعکس میمونه
ورودیش تنگه و ادما به هزار زور ازش رد میشن ولی وقتی رد شدن مثله اب خوردن از اونورش میزنن بیرون.
این یعنی چی. یعنی به هرکسی فرصت نمیدن و اون کسایی که بهشون فرصت داده شده کارامد و پخته بیرون نمیان.
برعکس کشورای دیگه که هرجا و هردانشگاهی که بخوای میتونی بری ولی فارغ التحصیل شدن سخته.
اینجا قبول شدن غیر ممکنه و فارغ التحصیل شدن کشکی.
دوستانی که قبول شدید برین و عمرتونو صرف فانتزهای قشنگتون نکنید.
نه میشه رو ازمون سال بعد حساب کرد نه اساتیدی که درستون میدن میتونن همه چیو بهتون بدن.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی درباره رشته مطالعات میدونه راههنماییم کنه نمرهالعوتی ینی چی پن اسکیس امیدندادم

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که اگه با شهریه ی آزاد مشکلی نداری همون دانشگاه خودت بمون... حالا معماری اسلامی مگه چقد بازار کار داره که نوبت به فارغ التحصیل یه دانشگاه غیرانتفاعی برسه؟!... (البته این تیکه ی آخرو از روی تصوراتم گفتم اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن بگن، خوشحال می شم منم اطلاعات درستی داشته باشم :))

تتو شرت برای اسکیس سراغ داریون استاو خوب

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو شهرتکن تستاد خوب برا اسکیس سراغ دادیو فرزانه جان

ati88

عضو جدید
ميگن عوض شده بعد ها
پولكي شده

همشون همينن

صدیق کلا خیلی مهربونه
کلاسشم خیلی خوش می گذره
اما فقط خوش می گذره،بار آنچنانی نداره

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شگفتا........عجیبا.......
پس چرا همچین شد؟؟
پس این صندلی های دانشگاه های مادر تهران رو کیا میشینن
وقتی 50 100 130 300 و...قبول نشدن
هرطوری حساب میکنم 2 2 تا 4تاش در نمیاد
.....:w22:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
إإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإ إإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإ دلت میاد منو بزنییییییییییییییی :)
مرسسسسسسسسسسسسسیی...:smile: حالام موندم برم یا نه... شاید موندم سال دیگه دانشگا تهرون قبول شدم:d[/QUOTE]

مخصوصا تو رو اره
تا ميخوري ميزنمت

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه کسی درباره رشته مطالعات میدونه راههنماییم کنه نمرهالعوتی ینی چی پن اسکیس امیدندادم

تتو شرت برای اسکیس سراغ داریون استاو خوب

من واقعا متوجه پستاتون نمیشم:(

art archer

عضو جدید
میدونم عزیزم از خودم که نگفتم مستند حرف زدم. من از دانشگاه های مازندران با استادای مغرورش خوشم نمیاد برامم فرقی نمیکنه طبری باشه ، مازندران باشه یه ساری و .... همشون یکین. سیستم فعلا اینه کاریشم نمیشه کرد. این چه دانشگاه مادریه که هنوز فوق معماری نیاورده ، بعدشم دوستم فک نکن غیر انتفاعی با روزانه خیلی فرقی داشته باشه چه بسا که بیشترم از بچه ها کار می کشن چیزی که خودم به عینه با مشاهده کارهای دو طرف دیدم. مرسی از تو

بحثه دانشگاه نیس..اوضاع مازندزان خیلی بد شده..هرچند اگه امسال یا سال دیگه ارشد بیاره، من اونجا رو به غیرانتفاعی ترجیح میدم..توو معماری یا توو هر رشته ای فقط و فقط باید خود آدم کار کنه..به دانشگاه نیس..اینو قبول دارم که به دانشگاه نیس..اما محیط خیلی تاثیر داره..

art archer

عضو جدید
من واقعا متوجه پستاتون نمیشم:(

nani_67 من هم متوجه نمیشم چی میگی..اما اینطور که فهمیدم سوال ت راجع به مطالعاته..نمیدونم اطلاعاتت در مورد این رشته و آزمونش در چه حده..اما چیزایی که خودم میدونم رو میگم..
تا سالای پیش مطالعات ازمون تشریحی نداشت و دروسش مثل معماری معماری بود با ضریب بالاتر تو دروس تاریخ و مبانی نظری..اما از امسال درس تاریخ شهر هم بهش اضافه شد و آزمون تشریحی هم داشت..

با توجه به اینکه امسال هم وقت آزمون کم شد هم درسای جدید اضافه شد،آدم باید از اول تکلیف خودشو معلوم کنه که میخواد معماری بخونه یا مطالعات یا منظر..مثلا یکی از دوستام از اول برای مطالعات خوند و سر کنکور اصلا منظر نزد و دروس فنی رو هم توجه نکرد زیاد..و وقتشو برای تاریخ شهر گذاشت..الانم مطالعات قبول شده..

آزمون تشریحیشم که نباید به اشتباه گفت اسکیس،بیشتر مربوط میشه به مقاله نویسی و اینکه چقدر اطلاعات تاریخی داریو چقدر توانایی مقاله نویسی داری..اگه میخای واقعا مطالعات بخونی باید رو اینا کار کنی تا موفق بشی..;)

architecture12

عضو جدید
هر سال يه سري كتاب معمولا 5تا خودش معرفي ميكنه ميخوني و ازمون ميدي
اگه قبول شدي ايشالا
همون كتابايي كه خوندي ترم اولت محسوب ميشه
مثل بقيه يوني ها 32 واحده

كلاساش يه هفته در ميانه
پروژه داره
براي تئوريشم كتاباي خاص چاپ پيام نور داره

امتحاناي پايان ترم تستي تشريحيه
سوالا از تهران مياد
تستيشو مركز صحيح ميكنه تشريحيشو استاد

برخلاف تصور خيلي هم طرفدار داره
بندرعباس
عسلويه
تهران
مطمئنم كه دارن
کلاسای تئوری فقط یک هفته در میونه عملی ها هر هفتست.هیچکدوم از کتاباشم چاپ پیام نور نیست همش کتاباییه که بقیه دانشگاها هم می خونن.کلاسا هم با بچه هایی که از طریق کنکور سراسری اومدن یکیه مدرکشونم یکیه فقط روش قبولیشون تو دانشگاه و کمی هم شهریه ها فرق می کنه.فراگیر پیام نور دقیقا مصداق همون آزمونیه که تو دانشگاه های سراسری به صورت جدا از آزمون سراسری از طریق خود دانشگاه برگزار میشه و با هزینه بیشتر دانشجو میگیره!

fereshte1111

عضو جدید
بچه ها یه سوال؟؟ اونایی که ارشد خوب قبول شدین لطفا جواب بدین
از بسته های آموزشی پارسه و ماهان کدومشو بگیرم؟؟؟؟؟ کدوم بهترن؟؟؟؟؟ و اینکه برای ارشد معماری آزمون های پارسه بهتره یا ماهان؟؟؟؟؟؟

sara00_00

عضو جدید
یه چیزی بگم؟! اگه این استاد همدان (و هر شهر دیگه ای تو ایران) بره و اسمش سر زبونا بیفته و روش کارش مطرح شه، تو کنکور امسال دانشجوهاش به سرنوشت دانشجوهای استاد شقاقی دچار می شن، این جریان قبلا در مورد دانشجوهای استاد صدیق هم اتفاق افتاده... به نظر من بگردین یه استاد خوب تو همون همدان پیدا کنین که کارش درست باشه ولی معروف نباشه، تنها خوبی شهرستان (اون طوری که من تو این چند روز فهمیدم) اینه که اگه استاد خوبی داری مطمئنی به خاطر کار کردن با روش اون استاد از رقابت حذف نمی شی

اینکه طرحهای شبیه به کار استادها کنار گذاشته میشه رو دقیقا همه مطمئن هستین یا فقط براساس ذهنیت از کنکور میگین ؟؟منظورم اینه که نمونه های موردی زیاد بوده که این نتیجه گرفته شده؟ (اینکه سلیقه داور هم تاثیر داره قبول دارم)

آخرین ویرایش:

sara00_00

عضو جدید
دوستان به دانشگاه ربطی نداره از نظر من
ترم یک که رفتیم سر کلاس یه استادی داشتیم به اسم خانوم "آبرومند آذر" خدا خیرش بده بهمون گفت "تو دانشگاه درسی که یاد میدن یه دهم چیزیه که باید بدونید، دانشجو باید خودش دنبال علم باشه، خودتون باید بخونید"، بیشترمون از اون روز شروع کردیم به کتاب اضافه خوند و سرچ کردن تو اینترنت

در مورد کنکور، خصوصا کنکور ارشد، تجربه سال اولم بود، اما فهمیدم که این کنکور کنکور بی سوادیه (به دوستانی که قبول شدن و رتبه خوبیم داشتن بر نخوره خواهشا)
موقع اعلام نتایج اولیه وقتی جوابا رو دیدم شاخ در آوردم، چطور میشه آخه جوابا انقدر اشتباه داشته باشه، نه یکی نه دوتا کلی اشتباه؟ :eek:
اون زمان خیلی اعتراض کردم، یکی از دوستان که امسالم قبول شد بهم پیام خصوصی داد گفت من هم سال پیش همین حال تو رو داشتم، گفت غصه نخور، ارشد ما ارشد بیسوادیه، به هر نحوی میتونی از این سد بگذر، توجهم نکن اشتباهه یا نه، دیدم راست میگه

یکی از دوستان که رتبه 2 تکنولوژی و رتبه 8 معماری بودن این اعتراضات رو بررسی کردن به صحیح بودن بیشترشون اعتراف کردن
من نمیخوام چیزی رو ثابت کنم اما همین اشتباهات میتونست یکی رو از رتبه 2000 به رتبه زیر 50 بکشونه و رتیه 50 امروز رو به رتبه 2000 ببره، این ظلمیه که نه تو کنکور، بلکه تو تک تک لحظات زندگی ما میشه و باید بهش عادت کنیم یا براش چاره کنیم

من به شخصه برای سال بعد نمیخونم، ارشد برای من فقط فرصتی بود برای رسیدن به آرزویی که داشتم اونم تدریس بود، وگرنه چه از لحاظ کار و چه از لحاظ مالی هیچ تاثیری تو زندگی من یا کسی دیگه ای نداره

امیدوارم دوستانی که قبول شدن و اونهایی هم که قبول نشدم همه اشون موفق و پیروز باشن تو زندگیشون

کاملا درک میکنم چی میگی.... یکی از دغدغه هام همیشه همین بوده که کنکور ، کنکور درستی نیس و دانشگاه هم از تو یک معمار نمیسازه.... باید خود آدم دنبال چیزی که میخواد بره....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینکه طرحهای شبیه به کار استادها کنار گذاشته میشه رو دقیقا همه مطمئن هستین یا فقط براساس ذهنیت از کنکور میگین ؟؟منظورم اینه که نمونه های موردی زیاد بوده که این نتیجه گرفته شده؟ (اینکه سلیقه داور هم تاثیر داره قبول دارم)
حقيقت داره

mbarsen

عضو جدید
مرسسسسسسسسسسسسسیی...:smile: حالام موندم برم یا نه... شاید موندم سال دیگه دانشگا تهرون قبول شدم:d

مخصوصا تو رو اره
تا ميخوري ميزنمت[/QUOTE]

باورکن گناه دارما

اشکانم

عضو جدید
سلام تبریک به تمام کسایی که نتیجه دلخواهشون رو اووردن.من یه دختر خاله دارم که پیام نور شهرستان درس خونده ترم آخر بود رتبه معماریش 1650 شد و چیزی راجع به اینکه مرمت امتحان میده یا میخونه نبود!!! بعد از نتایج گفت مرمت علم و صنعت قبول شده!! درکمال ناباوری گفتم محاله. او حتی میگه دوستش با رتبه 2060 معماری شهید بهشتی قبول شده ! به نظر شما این محال نیست؟؟؟ کسی میدونه قضیه اینها از چه قراره؟؟ ممکنه از طریق پذیرش بدون کنکور 10% برتر پذیرفته شده باشن؟؟ ولی آخه از پیام نور واسه علم وصنعت میگیرن؟؟ میشه از بند پ استفاده کنن به همین راحتی؟؟لطفا اگه کسی چیزی میدونه بهم بگه که 5 روزه اون میشینه جلو من که روزانه سراسری خوندم و مدام میخنده !!! نمیخوام توهینی به پیام نور باشه آخه دخترخاله من درسخون نبود و نیست که بخوام بگم حالا ممکنه مرمت رتبه خوب اوورده باشه.یا اصلا چطور ممکنه از 2000 بشه رسید به بهشتی؟

бабочка

عضو جدید
شدنش که میشه حالا موندیم ما چیکار کنیم برا ما هم بشه.از بین این 4000مجاز برا اسکیس تعدادی هستند که این اتفاق برا اونا میفته .ولی نمیشه منتظر شانس موند تا قرعه به اسم ماهم در بیاد باید اصولی خوند .کنکور شانس و اقبال توش زیاد موثر نیس.اون چیزی که ما ازش به اسم شانس نام میبریم استفاده از موقعیته که خود آگاه یا ناخودآگاه فرد میاد چیزی رو انتخاب میکنه که بقیه انتخابش نکردن یا بهش فکر نمیکنن.مثال این مورد دوست من با رتبه 500 داخلی تهران قبول شده مستند و مطمئن به رتبه و قبولیش هستم معماری قبول نشده و لی داخلی تهران چرا! باهر مدرک لیسانسی از هر جایی میشه ارشد قبول شد به شرطی که قواعد بازی رو بلد باشی .زیاد به قبول شدن توهر گرایشی فکر نکنید ایجور آدمها اگر به مدد اتفاقات قبول میشن هیچ تاثیری از این قبولی نخواهن برد دوسال بعد این دورشون تموم میشه باز میان سر خونه اول مهم اینه که از اون چیزی که میخاین قبول بشین.خواسته خودتو تحمیل کن .قبول شدن در کنکور رموزی داره که باید دیدش.این جور که بوش میاد سال های آینده سختر هم خواهد شد سیل کارشناسی هایی که چون نتونستن کار پیدا کنن مجبورن درس بخونن ارشد بشن باز بیکار بشن باز دوباره ...آخر این چرخه یه جایی متوقف خواهد شد فارغ التحصیلانی بیسواد و بیکار .شاید به آرزوههایی که داریم برسیم مطلب جالبی امروز خوندم:
مي گويند: به هنگام دفن جنازه، اگر متوفي متولد دهه ي 50 يا 60 خورشيدي ست، قبرش را خيلي عميق تر حفر کنيد!مي پرسند: چرا؟مي گويند: آخر مي دانيد، اين دو نسل آرزوهاي زيادي براي به گور بردن با خودشان به همراه دارند...یه بچه هایی که قبول شدن برنخوره امیدوارم شما از اون دسته شرکت کننده هایی نباشین که ناخواسته از گرایشی قبول شدن.
سلام تبریک به تمام کسایی که نتیجه دلخواهشون رو اووردن.من یه دختر خاله دارم که پیام نور شهرستان درس خونده ترم آخر بود رتبه معماریش 1650 شد و چیزی راجع به اینکه مرمت امتحان میده یا میخونه نبود!!! بعد از نتایج گفت مرمت علم و صنعت قبول شده!! درکمال ناباوری گفتم محاله. او حتی میگه دوستش با رتبه 2060 معماری شهید بهشتی قبول شده ! به نظر شما این محال نیست؟؟؟ کسی میدونه قضیه اینها از چه قراره؟؟ ممکنه از طریق پذیرش بدون کنکور 10% برتر پذیرفته شده باشن؟؟ ولی آخه از پیام نور واسه علم وصنعت میگیرن؟؟ میشه از بند پ استفاده کنن به همین راحتی؟؟لطفا اگه کسی چیزی میدونه بهم بگه که 5 روزه اون میشینه جلو من که روزانه سراسری خوندم و مدام میخنده !!! نمیخوام توهینی به پیام نور باشه آخه دخترخاله من درسخون نبود و نیست که بخوام بگم حالا ممکنه مرمت رتبه خوب اوورده باشه.یا اصلا چطور ممکنه از 2000 بشه رسید به بهشتی؟

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

این که با 10% بره غیر ممکنه چون پیام نوری ها و آزادی ها جز این قانون حساب نمی شن و نمیتونن برای سراسریها درخواست بدن فقط میتونن برای پیام نور و آزاد درخواست بدن و در ضمن هنوز نتیجه های 10 % نیومده
یا داره دروغ میگه یا این که امتحان داده بوده و هیچی نگفته که امتحان دادم البته مرمتم قبولیش آسون نیست یکی از هم دانشگاهی های من 2 سال داره در زمینه مرمت کار میکنه و بعد از 2 سال کنکور بالاخره امسال رتبش شد 5 و قبول شد (بازم میگم 2 سال داره تو دفترای معروف مرمت کار میکنه زیر نظر بهترین استادای مرمت)
این که با 2000 شهید بهشتی قبول بشه منم شنیدم که یکی با 2000 شهید بهشتی قبول شده ولی باور نمیکنم چون پارسال یکی از دوستام با رتبه 1400 و اسکیس 80% روزانه شهرستان قبول شد
حالا تصور کن این رتبه 2000 باید اسکیسا چند بزنه که تهران قبول بشه
کلا تو ایران ارج و قرب رشته ها داره میاد پائین مثلا امسال یکی از فامیلامون که سال کنکورش بود و حتی لای یک کتابم باز نکرده بود و همیشه تو خیابون میدیدش و تازه رشتشم تجربی بود حالا معماری آزاد قبول شده (آزادی که فقط روزی 20 تا اس ام اس برای من میاد که بدون کنکور دانشجو می گیره) و دیروز همه خانوادشون خودشونا جلو من خفه کردن که آره پسرشون معماری قبول شده و پسراشونا معادل منی میدونستن که با رتبه 1000 کنکور سراسری دارم روزانه یه دانشگاه خوب را می خونم
نمی دونم واقعا شاید اینا معادل ما باشن
دیروز تا حالا عزم من جزم شده تا بهترین رتبه کنکور فوق امسالا بیارم
امیدوارم برای تو هم انگیزهای باشه تا سال دیگه بهترین نتیجه ممکنا کسب کنی!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا