❶❾ نتایج آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gharibe222

عضو جدید
حق هم دارین که متوجه منظور take off نشین.
واقعا تا تو پیام نور درس معماری نخونی نمیتونی درک کنی که دانشگاه سراسری چقدر تفاوت داره.
من تو ورودی اول معماریه دانشگاهمون بودم. هیچ ترم بالایی نبود. مدیر گروه کجا بود. اساتید سابقه ی تدریس نداشتن.
مثل قدم زدن با چشم بسته تو جنگله
حالا واقعا شرایط من و دانشجو های دانشگاه بو علی نزدیک به همه.؟؟؟
می فهمم حرفت رو ،قضیه ی بد و بدتره که متاسفانه بدترین حالتش نصیب شما شده...من حرفم این نبود که دانشگاه ها همه تو 1 سطحند بلکه این بود که شیوه آموزش تو همه دانشگاه های ما اشتباهه...و اینطوری نیست که هر کی تو دانشگاه سراسری باشه درست آموزش میبینه و میشه علامه دهر ...اگه هم کسی به جایی برسه مطمئن باش بیشتر به خاطر تلاش خودشه ...

art archer

عضو جدید
سلام بچه ها..
چه روزای بدیه این روزا..یاد پارسال می افتم که به چه اشتیاقی برنامه ریزی می کردیم..جزوه میذاشتن بچه ها..الان چی شد..اونا که قبول شدن مبارکشون باشه..
یه سوال داشتم..کسی از سطح دانشگاه غيرانتفاعي روزبهان -ساري اطلاعی داره؟
ارزش داره آدم ارشد غیرانتفاعی بگیره یا نگیره سنگین تره؟:surprised:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دوبارهه اومدم :)))))) ( همون 4100)
جونم براتوون بگه که من برا ارشد نه لایه کتاب باز کردم ..صبشم نمیخواسم برم . گفتم بخوابم . ولی یهو پا شدمو رفتم گفتم یه تنوعی بالاخره . در نهایت جوابا اومد و شدم 4100 که غیرانتفاعی و پیام نور مجاز شدم....
برا مرحله دومم باز تقریبا دیدم رتبم داغونه گفتم ولش کن.. ولی بچه گفتن برو حالا یه تجربس و من اومدم.. ینی یه کلا 4 یا 5 تا کاغذ آ3 خط خطی کردم شب کنکور که دسم مثلا گرم باشه خخخخخخخخ :)))))))))) . خلاصه رفتیمو آخرم جوابا اومد غیرانتفاعی شدیم قبول. حالا چی شد این وسط خدا میدونه..... آهان کارشناسیمم غیرانتفاعی بودم.. تازه کاردانیم عمران بود خخخخخخ :)))))))
بالاخره یه ادم خوشحال هم پیدا شد این وسط.
خوشحالم که خوشحالی دوست عزیز
به نظر من منتظر نتایج ازاد باشی بهتره تا غیر انتفاعی.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..
چه روزای بدیه این روزا..یاد پارسال می افتم که به چه اشتیاقی برنامه ریزی می کردیم..جزوه میذاشتن بچه ها..الان چی شد..اونا که قبول شدن مبارکشون باشه..
منتظر نتایج ازاد باش اگه چیز بهتری اونجا قبول نشدی برو همون ساری.
سبکی سنگینی هم نداره.
هدف ادامه تحصیله که اونجا هم میری واسه ادامه تحصیل.

fereshte1111

عضو جدید
سلام بچه ها..

از نظر سطح دانشگاه از بابا پایین تره. من بابل درس خوندم. استادای ما از دانشگاه سراسری مازندران بودن به حدی که از دانشگاه مابه اونجا استاد میفرستادن. همه تو دانشگاه ما بودن و هستن. ولی به روزبهان ساری نمیدونم میرن یا نه. یکی از دوستانم که اونحا درس خوند استاداش با ما فرق داشت دوره ی لیسانس. ارشدو نمیدونم. میخوای یه سر برو ببین جو چیه چطوریه

mbarsen

عضو جدید
بالاخره یه ادم خوشحال هم پیدا شد این وسط.
خوشحالم که خوشحالی دوست عزیز
به نظر من منتظر نتایج ازاد باشی بهتره تا غیر انتفاعی.

مرسی عزیزم...آخه من اصن آزاد کنکوور ندادم.. شما چکار کردین

abdolahi1

عضو جدید
ببين دوستم
سطح دانشگاه ها فرق ميكنه
تو يوني ما خيلي خبري نيس از ارشد
كسي براي رقابت ارشد چندان تلاشي نميكنه
دروسي كه معرفي ميشه خيلي منبع ارشد نيس
الانا يكم بهتر شده
من ورودي دوم پيام نورم
پيام نور از سال 1385 معماري اورد
ما ترم 7 كه رسيديم ديگه صاحب كتاب شديم
استاد كه نميومد سر كلاس ذوق ميكرديم كه ميتونيم بريم خونه
زمان دانشجويي زمان بيكاري ما بود
كسي نبود بگه بچه وقتت تلف شد
بشين درس بخون
توفكر اين چيزام نبوديم
الان سيستم پيام نور بهتر شده
مث ادم كتاب معرفي ميكنه
من به ياد ندارم استادي سر كلاس ما يه راندو كنه
طرح بزنه
دست ازاد بزنه
بچه ها سر كروكي رقابت كنن
هيچي
خبري نبود
خيلي خوشحال بوديم
اين دانشگاها كه سطحشون پايينه كمك ميكنن به دانشگاهاي سطح بالا
به اين صورت كه چون نا اگاه هستن سياهي لشكر حساب ميشن
من خودم كلي گشتم براي جمع اوري منابع همتون شاهدين ديگه
وضع اينه
اگه شماها بياين ببينين با چه وضعي بچه ا ميان اسكيس ميزنن
اصلا اسكيس رو اشتباه برامون تعريف كرده بودن
به ان خودم
..................
اي روزگار

خاطرات دوران دانشجویی مو زنده کرده، یه جوری توصیف کردی که احساس میکنم شاید یکی از همکلاسیای من بودی،فکرشو بکن کلاس که تشکیل نمیدادن میپرسیدیم چرا اوضاع اینجوریه میگفتن اصلا پیام نور آموزش از راه دوره کلاس فقط رفع اشکاله،آخه درس عملی بدون کلاس مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته الان دیگه فهمیدن معماری چیه اوضاع بهتر شده ولی هنوز هم میلنگه......... به نظر میرسه همه پیام نورها همین مشکل رودارن،شاید اصلا پیام نور نباید معماری میاورد ولی حالا که میارن درست کار کنن دیگه

art archer

عضو جدید
منتظر نتایج ازاد باش اگه چیز بهتری اونجا قبول نشدی برو همون ساری.
سبکی سنگینی هم نداره.
هدف ادامه تحصیله که اونجا هم میری واسه ادامه تحصیل.

این سوال یکی از دوستام بود..آزاد شرکت نکرده..نتایج آزاد کی میاد؟آخه ثبت نامشون شنبه و دوشنبه است.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خاطرات دوران دانشجویی مو زنده کرده، یه جوری توصیف کردی که احساس میکنم شاید یکی از همکلاسیای من بودی،فکرشو بکن کلاس که تشکیل نمیدادن میپرسیدیم چرا اوضاع اینجوریه میگفتن اصلا پیام نور آموزش از راه دوره کلاس فقط رفع اشکاله،آخه درس عملی بدون کلاس مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته الان دیگه فهمیدن معماری چیه اوضاع بهتر شده ولی هنوز هم میلنگه......... به نظر میرسه همه پیام نورها همین مشکل رودارن،شاید اصلا پیام نور نباید معماری میاورد ولی حالا که میارن درست کار کنن دیگه
شما هم پیام نور بودین؟

art archer

عضو جدید
از نظر سطح دانشگاه از بابا پایین تره. من بابل درس خوندم. استادای ما از دانشگاه سراسری مازندران بودن به حدی که از دانشگاه مابه اونجا استاد میفرستادن. همه تو دانشگاه ما بودن و هستن. ولی به روزبهان ساری نمیدونم میرن یا نه. یکی از دوستانم که اونحا درس خوند استاداش با ما فرق داشت دوره ی لیسانس. ارشدو نمیدونم. میخوای یه سر برو ببین جو چیه چطوریه

مرسی دوستم..اگه طبری رو منظورته، دانشگاه خوبیه توو غیرانتفاعیا..اما ارشد نداره..ساریان روزبهان صحبتشون نیس..من خودم که اصلا غیرانتفاعی نزدم..این سوال یکی از دوستام بود..
راجع به استادا گفتی..من خودم مازندران خوندم..دوره ما استاد از تهران(بهشتی)میومد یا از گیلان..بیشتر استادای دانشگاه مازندران میومدن بابلم درس میدادن، نه برعکسش..الان چند ساله که استادا مشترک شدن..اونم دلیلش بحث مدیریته غلط مازندرانه..اگه طبری خوندی من تمام استاداشو میشناسم.. فکر نکنم روزبهان برن..
بازم ممنون از راهنماییت

nafis arch

عضو جدید
حق هم دارین که متوجه منظور take off نشین.
واقعا تا تو پیام نور درس معماری نخونی نمیتونی درک کنی که دانشگاه سراسری چقدر تفاوت داره.
من تو ورودی اول معماریه دانشگاهمون بودم. هیچ ترم بالایی نبود. مدیر گروه کجا بود. اساتید سابقه ی تدریس نداشتن.
مثل قدم زدن با چشم بسته تو جنگله
حالا واقعا شرایط من و دانشجو های دانشگاه بو علی نزدیک به همه.؟؟؟[/QU
سلام بجه هامنم حرفاتونو تایید میکنم جو معماری پیام نور خیلی بده اصلا شبیه معماری نیست
خدا به من رحم کنه ک امسال کنکور دارم
واسم دعا کنید

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکسی نخاست از رسته مطالعات راهنمایی کنه بخصوص کسایی که قبول شده بودن درهرحال من برای همه ارژوی موفقیت میکنم

nafis arch

عضو جدید
دقيقا!از من به بچه هاي كنكوري سال بعد نصيحت كه اگه كلاس اسكيس مي خوايد بريد دور اين خيلي معروفا رو خط بكشيد.به غير از شبيه شدن كارها استاد خيلي واسه آدم وقت نمي ذاره.اون يه ماه آخرهم هرچي ببري ميگه خوبه.ماسراسكيس مقدماتيمون كه قبل از اعلام نتايج بود اكثر كلاسها مون با دانشجويان ارشد بود كه اصلا سودي واسه ما نداشت.شقاقي خودش يه كلاس مي ااومد درس مي داد كه به نظرمن خيلي چيز جديدي توش نبود.بعد هم آخر هفته ها يه ورك شاپ مي ذاشت 300 نفر آدمو مي ريخت تو يه سالن بزرگ مثلا درس مي داد. اين معروفا كم كم به خاطر پول انقدر دانشجو مي گيرن كه از پس آموزش درست حسابي برنميان.من مي خواستم خودم برم صلواتي.چون تعريفش رو زياد شنيده بودم.ولي صلواتي خيلي كم شاگرد برمي داره .اصلا پولكي نيست.به همين دليل به من نرسيد متاسفانه.

سلام عزیزم این صلواتی همدان نمیاد؟اخه ما چیکار کنیم پس؟

nafis arch

عضو جدید
من دوتا پسرخاله دوقلو دارم
دوتاشون 20سال سابقه تدريس دارن

اولي ليسانس رياضيه
دومي ليسانس عمران اما كاردان تاسيسات هم هست فيزيك هم تدريس ميكنه

هر دو بدون خوندن بدون خوندن بدون خوندن كنكور دادن دروغ ندارم بگم كه
اون كه ليسانس رياضي داره گرايش آناليز روزانه يزد قبول شده امروز رفت ببينه چه خبره
اون كه عمران هست رتبش شد 150 از تكنولوژي امتحان داد(بازم خييل عاليه بدون خوندن)

حالا من كه ليسانس معماري ام
نشستم7ماه بكوب درس خوندم 5ماه خودم اسكيس كار كردم هيچ حرفي براي گفتن ندارم

بجه ها دوست منم لیسانس زبان از پیام نور 2ماه درس خوند با رتبه 50روزانه بوعلی ارشد قبول شد !طفلی ما معماری های پیام نور

mbarsen

عضو جدید
من؟
من پارسال کنکور نداشتم
امسال هم ندارم:D
انشالله بهمن ساله اینده

:) ایول بابا.. همچین نظر فنی دادی من گفتم ارشدتم گرفتی.;). در ضمن استادای غیر انتفاعی تو ارشد همون استادای سطح بالا ی هر استان فک میکنم باشه.. مگه ما چنتا دانشگا غیر انتفاعی داریم که حالا استاد خوب کم باشه. و این دانشگاها باید برای گرفتن سهمیه از وزارت حتما یه امتیازه خوبی داشته باشن وگرنه مث قضیه کارشناسی میشد که الان بیش از 500 تا در سطح کشور داشتیم.... پس سخت نگیرید بهش

elahenoor

عضو جدید
بچه ها
نتایج ارشد ازاد فردا ساعت 11 میاد؟؟؟ دوستام میگفتن .... راسته؟؟؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون ماله ليسانسه ماله ما هفته ديگه میاد(طبق گفته دوستان):)

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام عزیزم این صلواتی همدان نمیاد؟اخه ما چیکار کنیم پس؟

یه چیزی بگم؟! اگه این استاد همدان (و هر شهر دیگه ای تو ایران) بره و اسمش سر زبونا بیفته و روش کارش مطرح شه، تو کنکور امسال دانشجوهاش به سرنوشت دانشجوهای استاد شقاقی دچار می شن، این جریان قبلا در مورد دانشجوهای استاد صدیق هم اتفاق افتاده... به نظر من بگردین یه استاد خوب تو همون همدان پیدا کنین که کارش درست باشه ولی معروف نباشه، تنها خوبی شهرستان (اون طوری که من تو این چند روز فهمیدم) اینه که اگه استاد خوبی داری مطمئنی به خاطر کار کردن با روش اون استاد از رقابت حذف نمی شی

mojjan

عضو جدید
سلام دوستان گرامي منم به ليست قربانيان اسكيس امسال اضافه كنيد من با رتبه 160 غير انتفاعي دانش پژوهان اصفهان رو اوردم كلاس اسكيس هم پيش شقاقي رفتم واقعا هم تلاش كرده بودم به حدي كه فكر نمي كنم ديگه انگيزه و حوصله اي واسه خوندن داشته باشم و بتونم مثل پارسال تلاش كن خيلي ناراحتم و فقط مي تونم بگم كه خييييييييييييييلي بدشانس هستم.
همینه دیگه!!این سیستم مسخره حتی انگیزه ی تلاش دوباره رو از ادم میگیره:(

mojjan

عضو جدید
منم با 140 روزانه ی کردستان قبول شدم
بسسسسسسسسسسسسسسسسسسیار ناراضیم
بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسیار ناراضی ام
( تو رو خدا تبریک نگین – نگین کردستان دانشگاه خوبیه – نگین پیشرفت به خود آدم بستگی داره نه محیط – نگین خیرت بود صلاحت بود و ..... فقط برام دعا کنین که آروم شم – که البته الان خیلی آرومم به برکت اون عزیزایی که باهام حرف زدن و روشنم کردن –که اگه آروم نشده بودم اینارو نمی نوشتم )
اصلا قصد نداشتم نتیجه مو بگم ،برام مثل جوک می مونه ....
( همینجام تو پرانتز یه نکته ای بگم برای انتخاب رشته ، معماری کردستان از همه ی جاهای دیگه پایین تره بین سراسریا ، حتی از شبانه ی بوعلی ! سال بعد اگه خواستین انتخاب کنین بزارین اولویت آخر – همونطور که من آخرین انتخابم بود – این از این )

بحثایی که الان تو تاپیک هست باعث شد پست بذارم – به عنوان تجربه ی کسی که قبلا این مسیرو رفته تا تهش ، اونم با پای پیاده !

1. آزمون معماری ریسکش خیلی بالاست ، خیلی
اگه آدم کم صبر و طاقتی هستی – اگه قلبت ضعیفه – اگه کم تلاشی – اگه از نظر مالی مرفه نیستی که امکانات لازمو برای خودت فراهم کنی – اگه لوس و بچه ننه ای یا اگه بدشانسی قید این گرایشو بزن !
وقتی آزمون معماری میدی باید خودتو برای هر نتیجه ای آماده کنی – هر چیزی ممکنه پیش بیاد تو هر مرحله ای از این هفت خان !
چه مرحله ی اول به خاطر غیر استاندارد بودن سوالا و تغییرات یهویی - چه مرحله ی دوم – و علی الخصوص مرحله ی دوم – چون انصاف کامپیوترایی که برگه های مرحله ی اولو تصحیح می کنن خیلی بالاتر از مصحح ای اسکیسه !
2- آزمون معماری خیلی غیر قابل پیش بینیه – و مبهم - و مزخرف !
من سال 90 هم آزمون دادم ، و از قبولی الانم می فهمم که درصد اسکیسم احتمالا 10 % از پارسالم کمتر شده ! با وجود اینکه پارسال یه ماه کار کردم و امسال 6 ماه ! امسال با دو تا استاد اسکیسی که همه می شناسن کلاس رفتم و یه استاد خیلی خوب دیگه هم داشتم ، + استاد قبلیم – هر 4 تا استاد می گفتن که کار من متوسط و به بالاست ! استادای دوره ی لیسانسم هم قبولم داشتن – هر 6 تا طرحمو بالای 19 شدم – حتی یکیشون بهم گفت که من خوش فکر ترین دانشجودر طول 18 سال سابقه ی تدریسش بودم! ( اینا نظر استادام بود ، واقعا من خودمو انقدر تعریفی نمی بینم ، ولی خب ....)
خلاصه بگم که هم دستم قوی بود – هم سرعتم بالا بود – هم ذهنم باز بود ( نمونه کار هم می ذارم براتون !)
اما نتیجه ای که گرفتم این معنی رو میده : طرح من مردود بوده! مردود تو اسکیس یعنی زیر 20 – 0 نمی دن به کسی – یعنی فقط به خاطر رتبه ام الان قبولم !
اصلا هم نمی دونم چرا ؟! هر چقدرم که کتابای اسکیس بخونی – سی دی کلاسارو ببینی – کلاس بری – تمرین کنی و ... بازم نمی تونی بفهمی چرا
مبهمه - مثل رانندگی توی جاده ی پر پیچ و خم تو مه ! هر لحظه ممکنه از دور خارج شی هر چقدرم که راننده ی ماهری باشی
سال قبل فکر می کردم اطلاعاتم در مورد اسکیس کم بوده-اعتماد به نفسم رفته بود - اما الان می دونم فقط یه دلیل وجود داره – کار من هیچ ایرادی نداره با سلیقه ی هیات ژوری نمی خونه – همین!
مزخرفه این آزمون چون برای گزینش 200 نفر 3000 خورده ای رو میذارن سر کار – شاید فقط برای گرفتن پول بیشتر از اونایی که میان آزمون می دن!
که آخرش که جوابا میاد می بینی 2800 نفر شاکی ان! 2800 نفر هزینه کردن از وقت و انرژی و پولشون ...
که داور بدبخت نمی دونم چطور می خواد به 4000 تا کار نمره بده عادلانه !
3- در جواب اونایی که پرسیدن قبول شدیم ، بریم یا نه
خواهرانه توصیه ام اینه : برید !
هر جایی که شده
هر جوری که شده
سال بعد هیچ تضمینی وجود نداره ، ممکنه بهتر شه ممکنه بدتر شه – که اگه تصمیمتون به موندن بود ، زهره ی شیر باید داشته باشین!
خود من پارسال سهمیه ی معدل الفی داشتم که اگه جدی تر بهش فکر کرده بودم الان تو یه دانشگاه بهتر از اینی که الان قبول شدم داشتم ارشد می خوندم ترم 3 بودم بدون یه سال تلاش اضافی ! انتظارم بالا تر بود که شد این نتیجه ام ...

اینارو نگفتم برای تضعیف روحیه دوستام خدای ناکرده !
نگفتم برای برانگیختن حس ترحم شمارو نسبت به خودم یا نگفتم برای اینکه سر دلم باز شده بود برای درد و دل یا اینکه بگم تا حزصم خالی شه ! یا اینکه دور همی خاطره تعریف کنم شاد شیم ! :D
فقط برای یه چیز گفتم ، تجربه بشه براتون – بدونید دارید وارد چه رقابت سنگینی می شید اونم با چه شرایطی – می گم که با شناخت و ذهن باز برید سراغش و ان شاء الله موفق باشید توش
با شرایط مشابه من و از من بد تر زیاد بوده هر ساله - خیلیام بودن که اصلا امید قبولی نداشتن و آزمایشی اومدن اما قبول شدن
این یه چرخه ی معیوبه که ما توش گیر افتادیم -اما نگران نباشین خدا بخواد حتی اون عیباش هم می شه سبب خیر برای شما !

به همه ی دوستای گلم که قبول شدن و خیلیاشونم نمی شناسم از صمیییییییم قلبم تبریک میگم:gol::gol::gol::gol::gol:
موفقیتاتون روز افزون باشه به یاری خدا – به ماماناتون هم بگید حتما براتون اسفند دود کنه که از خطر چشم بد به دور باشین !;)
شاد باشین –سلامت باشین – موفق باشین – خوش شانس باشین

پ ن : این آخرین پست من تو این باشگاه بود – از همه دوستای عزیزم خداحافظی می کنم-و ببخشید اگه زمانی حرفی خلاف ذائقه ی کسی گفتم – یا حق

موافقممممممممممممممممممم اسااااااااااسییییییییییییی

mojjan

عضو جدید
یکی از استادایی که اونجا درس میده مجید سیدی هستش. فوق مرمته. شاید شاید استادت شد. گفتم که اطلاعات داشته باشی. خانومشم شاگردش بود تو همون دانشگاه لیسانس میخوند.هم سن منه. پایان نامش مونده احتمالا
مرسی فرشته بابت راهنماییت

nafis arch

عضو جدید
یه چیزی بگم؟! اگه این استاد همدان (و هر شهر دیگه ای تو ایران) بره و اسمش سر زبونا بیفته و روش کارش مطرح شه، تو کنکور امسال دانشجوهاش به سرنوشت دانشجوهای استاد شقاقی دچار می شن، این جریان قبلا در مورد دانشجوهای استاد صدیق هم اتفاق افتاده... به نظر من بگردین یه استاد خوب تو همون همدان پیدا کنین که کارش درست باشه ولی معروف نباشه، تنها خوبی شهرستان (اون طوری که من تو این چند روز فهمیدم) اینه که اگه استاد خوبی داری مطمئنی به خاطر کار کردن با روش اون استاد از رقابت حذف نمی شی
مرسی عزیزم ازراهنماییت درست میگی چندتاازدوستام رفتن تهران کلاس صدیق یکیشون با رتبه 160قبول نشد یکیشون با رتبه 33علم و صنعت قبول شد یعنی افتضاح به نظرمن!یکیشونم با 70 بوعلی!

fereshte1111

عضو جدید
مرسی دوستم..اگه طبری رو منظورته، دانشگاه خوبیه توو غیرانتفاعیا..اما ارشد نداره..ساریان روزبهان صحبتشون نیس..من خودم که اصلا غیرانتفاعی نزدم..این سوال یکی از دوستام بود..
راجع به استادا گفتی..من خودم مازندران خوندم..دوره ما استاد از تهران(بهشتی)میومد یا از گیلان..بیشتر استادای دانشگاه مازندران میومدن بابلم درس میدادن، نه برعکسش..الان چند ساله که استادا مشترک شدن..اونم دلیلش بحث مدیریته غلط مازندرانه..اگه طبری خوندی من تمام استاداشو میشناسم.. فکر نکنم روزبهان برن..
بازم ممنون از راهنماییت

میدونم عزیزم از خودم که نگفتم مستند حرف زدم. من از دانشگاه های مازندران با استادای مغرورش خوشم نمیاد برامم فرقی نمیکنه طبری باشه ، مازندران باشه یه ساری و .... همشون یکین. سیستم فعلا اینه کاریشم نمیشه کرد. این چه دانشگاه مادریه که هنوز فوق معماری نیاورده ، بعدشم دوستم فک نکن غیر انتفاعی با روزانه خیلی فرقی داشته باشه چه بسا که بیشترم از بچه ها کار می کشن چیزی که خودم به عینه با مشاهده کارهای دو طرف دیدم. مرسی از تو

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا