⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ida ezzati

عضو جدید
سلام. میدونم یکم دیر شده. اما من الان میخوام شروع کنم. من کارشناسی معماری رو مهر همین امسال تموم کردم. امکانش هست با برنامه ی هم جلو بریم؟

atp2

عضو جدید
سلام
دوست عزیز
اولش باید منابعتو جفت و جور کنی، مهندس ایرانشاهی اوایل تاپیک فک کنم یه پی دی افی گذاشتن ، اونو بخونین، یا از تو سایت اکادمی و مرکز معماری ، منابع رو بردارید، بعد تهیه کنین ، هر چند کتاب رو از مباحث مختلف با هم تو یه بازه زمانی بخونین ، این روش من هستش ،
امیدوارم موفق باشی، ااونقدم دیر نیست، یکم برا زبان باید تلاشتو بیشتر کنی البته اگه پایه زبانت خوب نیست خیلی لاید بیشتر تلاش کنی ،
یه سایت هست ممورایز اون تو یه گروه داره باشگاه ، لینکش رو مدیر تو چندتا پست قبلتر گذاشته ، تو تاپیک زبانم هست، یه سری کورس زبان توشه، خوبه، هر روز داشته باش اونو .
بقیه درسارم یا خودت تقسیم کن ،
یا با سیلابس یکی از ازمونا برو جلو، الانم فک کنم فقط دوتا ازمون دادن بچه ها، میتونی برسی،
ایشالا موفق باشی، ماهم داریم میخونیم ، من سال دومه که شرکت میکنم اکثر روزا اینجا مینویسم چی خوندم ،
یه مسئله مهم هم اسکیسه که باید تو برنامت بذاری، من یه دوستی دارم ، اکادمی میره کلاس، بهش گفتن دوزی 9 ساعت با اسکیس باید درس بخونی و کار کنی، 7 ساعت درس 2 ساعت اسکیس، حالا شما تازه داری شروع میکنی با ساعت کم شروع کن ، ولی با سرعت زیاد برسون به 7 ساعت ،اینجا جا داره بگم : کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی ، چون خودمم 5 ، 6 ساعتم : )))
استارت سریع بزن ، نظرم ااول ، طی این هفته، یه سری کار انجام بده، شامل، پیدا کردن منابع ، مطالعه این تاپیک و پارسالی، بعد جزوه اای خوبی گذاشتن بچه ها، واسه استاد خرسند اونارو دانلود کن واسه سازه و عناصر ،
بعدش یه سری هم به سوالای کنکور چندسال اخیر بزن ببین کلا چجوریه فاز و اینا ، بعددددددددش دیگه جونم برات بگه که ، یه برنامه خفن برا خودت بنویس و سوگند یاد کن که بهش پایبند باشی، من یه روزایی نیستم پایبند و باعث شده خورد خورد جمع شه و الان تقریبا سه هفته از اولین روز برنامم عقبم، پس چون الان وقت کمی مونده ، سعی کن پایبند باشی چون وقت برا جبران نیست ،
در نهایت هم اینکه زبان رو یادن نره ،
من در همین حد میدونستم ، امیدوارم کمکت کرده باشه، بقیه بچه ها که وارد ترن هم میان کمکت ، موفق باشی :gol:

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام. میدونم یکم دیر شده. اما من الان میخوام شروع کنم. من کارشناسی معماری رو مهر همین امسال تموم کردم. امکانش هست با برنامه ی هم جلو بریم؟

سلام در وحله اول همین طور که دوست عزیزمون گفت سریع منابع مطالعاتی رو برای خودت تهیه کن سعی کن برای شروع کار از منابع سطح یک شروع کنی و فرصت را روی دروسی که نمره آور است فقط زبان و سیستم ساختمانی رو جدی بگیر سعی کن جزوه اساتید به نام این حوزه را پیدا کنی فقط جزوه بخون اگر وقت اضافی آوردی کتاب هم مطالعه کن من خودم هم هنر و ساخت شرکت کرده بودم و هم معماری که وقتی سر جلسه ازمون هنر های ساخت بودم متوجه شدم که از کتاب جدید دکتر گلابچی که فن شناسی معماری ایران بود سوال طرح شده و می دونستم که صد درصد برای ازمون معماری هم از اون سوال طرح میشه بعد ازمون هنر های و ساخت سریع رفتم کتاب فروشی کتاب رو خریدم با فشرده خوانی هشت ساعته کتاب رو تموم کردم و روز بعد که جمعه آزمون معماری بود دیدم عینا چن سوال از اون کتاب طرح شده بود که با خیال راحت جواب دادم اینو گفتم که هوشیار باش که استاد گلابچی نزدیک ازمون ارشد چه کتابی میده بیرون . به نظر من برای عناصر جزئیات زیاد وقت نزار و انرژیتو روی درک عمومی معماری منظر بزار ممکنه سه یا چهار تست عناصر بدن ولی در کنارش تست منظر بیشتر هست و کمتر توجه میشه بهش چون فکر می کنن ضریبش یک است زیاد وقت نزارند براش منظور من با اون دوستانی بود که معماری معماری شرکت می کنن . تاریخ هم جدی بگیر یکی از بچه های دانشگاه کارشناسی که بودم کرنامش هست داخل باشگاه درک عمومی معماری را بالای هفتاد درصد زد ولی تاریخ و مبانی نظری را منفی زد و طوری شد که اگر تاریخ رو 20 درصد هم می زد شاید الان روزانه قبول بود ایشون شبانه و غیرانتفاعی مجاز شد . کلا چیزی نخونده بود فقط زبان و درک عمومی معماری رو خوب زد سر جلسه . اینو می خوام بگم برای همه درس ها وقت براز اگر سرعت خوندن و حفظ کردنت یک خورده کنده پس وقت بیشتر روی دروس تاریخ بزار سعی کن اگر اول شروع برات سخت بود جزوه بخونی جزوه خوب توی باشگاه هست ما همونها رو خوندیم و سعی کن هر هفته ازمون از خودت بگیری از ازمون های بچه ها که میزارن داخل باشگاه و همیشه کنار درس خوندن برنامه ریزی هم داشته باش و یک دفتر برنامه ریزی برای خودت درست کن داخل اون دفتر اهداف بلند مدت و کوتاه مدت برای خودت تعیین کن سعی کن به خودت سخت بگیری هیچ کس دلش به حال تو نمی سوزه غیر از خودت و خودت هستی که راه درست یا نادرست را برای خودت میسازی موفق باشید .

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان هر شنبه در برنامه سفید از شبکه اموزش معماران ایرانی دعوت میشن و در مورد اصول معماری و معماری معاصر بحث و گفتگو دارن امشب 14 اذر ساعت 23 استاد ارحمند مهندس کامران افشار نادری در مقوله معماری ایران و شاخه های آن بحث و گفتگو دارند . هفته پیش دکتر گلابچی بودن صحبت هاشو که گوش می دادم یک سوال درک عمومی معماری پارسال لابه لای حرف هاش بود مباحث مفیدی را ارائه می دهند حتما ببینید . خوب گزارش امروز من جلد یک ایستایی و فن دکتر فاطمی یک دور کردم هنوز جای تثبیت و دور کردن چندین باره دارد . تا اینجا تحلیل سوالات درک عمومی معماری ازمون های سال پیش تموم شده باید فیلم های اموزش پرسپکتیو و سایه مهندس ایرانشاهی رو ببینم . درک منظر هنوز جزوه مهندس جاودانی اون قسمت که جزوه منظردانشگاه کرنل است هنوز گیر کردم خیلی سخته . زبان هم که امروز بیشتر وقتم رو گرفت . موفق باشید ...

mahfa90

عضو جدید
سلام دوستان خسته درس خوندن نباشید...من شنیدم که ازمون اسکیس یک هفته بعد از کنکوره!!!! البته فقط شنیدم....کسی در این باره اطلاعی نداره...؟؟؟؟گویا ایشون از بچه های اموزشگاه های تهران شنبده بود...

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان هر شنبه در برنامه سفید از شبکه اموزش معماران ایرانی دعوت میشن و در مورد اصول معماری و معماری معاصر بحث و گفتگو دارن امشب 14 اذر ساعت 23 استاد ارحمند مهندس کامران افشار نادری در مقوله معماری ایران و شاخه های آن بحث و گفتگو دارند . هفته پیش دکتر گلابچی بودن صحبت هاشو که گوش می دادم یک سوال درک عمومی معماری پارسال لابه لای حرف هاش بود مباحث مفیدی را ارائه می دهند حتما ببینید . خوب گزارش امروز من جلد یک ایستایی و فن دکتر فاطمی یک دور کردم هنوز جای تثبیت و دور کردن چندین باره دارد . تا اینجا تحلیل سوالات درک عمومی معماری ازمون های سال پیش تموم شده باید فیلم های اموزش پرسپکتیو و سایه مهندس ایرانشاهی رو ببینم . درک منظر هنوز جزوه مهندس جاودانی اون قسمت که جزوه منظردانشگاه کرنل است هنوز گیر کردم خیلی سخته . زبان هم که امروز بیشتر وقتم رو گرفت . موفق باشید ...
کاش زودتر می گفتید!!! هفته ب بعد حتما می بینم!!! مرسی که اطلاع دادید!!!

سورا مفخر

عضو جدید
کاش زودتر می گفتید!!! هفته ب بعد حتما می بینم!!! مرسی که اطلاع دادید!!!

حتما جناب مازیار هفته بعد ببینیت فردار بحث عکاسی هست اگه دنبال یادگیری شاخه های رشته هنر هستید هر شب ساعت 23 پای تلویزیون بشین نگاه کن کلا شنبه : معماری ، یک شنبه : عکاسی ، دوشنبه : بازیگری ، سه شنبه : مجسمه سازی و بقیه هفته هم موسیقی و نقاشی فکر کنم باشه من فقط شنبه این شبکه رو نگاه می کنم کلا فرصت ندارم ، امشب نقد مسجد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین کار سلطان زاده و مصاحبه با ایرج اعتصام در مورد جایگاه معماری صحبت شد وجناب دکتر کامران افشار نادری بحث در مورد معماری چیست ، معمارکیست ، هویت و معماری ، نقد تئوری معماران غربی در مورد جایگاه معماری و آیا معماری علم میان رشته ای است و کلا بحث قشنگی بود امشب .هفته پیش فقط جناب دکتر گلابچی تبلیغ دانشگاه هنر و پارس رو بحث می کرد چیزی ما زیاد از صحبت هاش متوجه نشدم که مفید باشدبرام ،؛ هفته بعد زودتر خبردار می کنم فراموش نکنید .

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته درس خوندن نباشید...من شنیدم که ازمون اسکیس یک هفته بعد از کنکوره!!!! البته فقط شنیدم....کسی در این باره اطلاعی نداره...؟؟؟؟گویا ایشون از بچه های اموزشگاه های تهران شنبده بود...
:w47:......نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

لطفا یه نفر بیاد این خبر و تکذیب کنه

آخرین ویرایش:

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w47:......نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

لطفا یه نفر بیاد این خبر و تکذیب کنه

سلام همه چی فردا مشخص میشه فقط من میدونم ازمون اسکیس واسه پیام نور حذف شده اینا اقای ایرانشاهی توی کانال تلگرامشون گذاشتنphoto_2015-12-06_13-14-55.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام همه چی فردا مشخص میشه فقط من میدونم ازمون اسکیس واسه پیام نور حذف شده اینا اقای ایرانشاهی توی کانال تلگرامشون گذاشتنمشاهده پیوست 254096
دستتون درد نکنه، من تلگرام و حذف کردم، لطف کردی اینو اینجا گذاشتی:gol:.برا این میگین فردا مشخص میشه چون فردا ثبت نامه و فردا سنجش حتما اعلام میکنه؟!...
پ.ن: ینی ممکنه برا سراسری هم حذف بشه؟!:confused:..اینجوری خوب میشه یا بد میشه؟ در ضمن منظورشون انتخاب دانشجو تنها از میان فارغ التحصیلانه چیه؟ ینی اونایی که تو آزمون تئوری قبول شدن یا اونایی که مدرک کارشناسیشون مرتبطه؟

آخرین ویرایش:

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستتون درد نکنه، من تلگرام و حذف کردم، لطف کردی اینو اینجا گذاشتی:gol:.برا این میگین فردا مشخص میشه چون فردا ثبت نامه و فردا سنجش حتما اعلام میکنه؟!...
پ.ن: ینی ممکنه برا سراسری هم حذف بشه؟!:confused:..اینجوری خوب میشه یا بد میشه؟ در ضمن منظورشون انتخاب دانشجو تنها از میان فارغ التحصیلانه چیه؟ ینی اونایی که تو آزمون تئوری قبول شدن یا اونایی که مدرک کارشناسیشون مرتبطه؟

خواهش میکنم عزیزم :smile:مطمئنن منظور اینه که باید مدرکت مرتبط باشه یعنی فوق دیپلم و کارشناسی معماری باشی. و اینکه مرحله دوم داشتن کنکور معماری با شروع ثبت نام معلوم میشه اینطوری که اقای ایرانشاهی گفتن

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها منم از امروز دیگه روند درسیمو میام میگم امروز2ساعت زبان عمومی خووندم 2ساعت ایستایی مبحث کابل ها و نمونه موردی از جزوه سروش نیا 2ساعت درک معماری خووندم تحلیل کنکور88 والانم یک ساعت میخوام زبان تخصصی بخوونم:w10:
ایشاا... چندماه دیگه همه بیایم و بگیم بهتریییین رتبه ها را گرفتیم :w16:
به امید اون روز
موفق باشید:gol::gol::w40:

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولين قسمت از برنامه تراز با موضوع معماري امشب يكشنبه ١٥ آذر ماه ساعت ٢٢:٣٠ از شبكه افق
با حضور
بهرام شيردل
كامران افشارنادري
حبيبه مجدآبادي
عليرضا مشهدي ميرزا
حامد بدري احمدي
آريا تحويلي

اثري از فرهاد مختاري

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان عزیز اتفاقا منم می خواستم الان بیام برنامه تراز با حضور معماران برتر ایران بیام اینجا بگم بقیه دوستان هم ببینن که معمار برتر عزیز لطف کردن . منم گزارش امروزم سرمایش غیر فعال دکتر زهرا قیابکلو جزوه خلاصه شدش مال ایوان خانه داخل باشگاه است من یک سوم رو مرور کردم و تسلط 50 درصد دارم تا حدودی - درک عمومی منظر عصر کنکاش فعلا امروز تا اول باغ های تیموری خوندم قرار بود تا اول باغ های قاجاریه بخونم که نشد - تاریخ جهان جزوه مهر علی رو امروز شروع کردم یک سومش رو خوندم و دو قسمت از فیلم های پرسپکتیو مهندس ایرانشاهی رو دیدم . این بود برنامه من .....

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه دنیا ازتون ممنونم:gol:نمیدونم چرا امروز یه نمه احساساتی شدم:cry:، فردا روز بزرگیه برا هممون، یه جورایی از فردا حساسیت شروع میشه به نظرم، منم احتمالا تو برنامم یه تغییر کوچولو بدم. امشبم اگه اون کاناله که میگین پیدا کنم حتما برنامه رو میبینم.
بچه ها ما معماریا برا ثبت نام، با یه مبلغ واریزی سه تا رشته رو ثبت نام میکنیم؟معماری، داخلی و منظر؟ و با دومی هم رشته شناور دیگه

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یه دنیا ازتون ممنونم:gol:نمیدونم چرا امروز یه نمه احساساتی شدم:cry:، فردا روز بزرگیه برا هممون، یه جورایی از فردا حساسیت شروع میشه به نظرم، منم احتمالا تو برنامم یه تغییر کوچولو بدم. امشبم اگه اون کاناله که میگین پیدا کنم حتما برنامه رو میبینم.
بچه ها ما معماریا برا ثبت نام، با یه مبلغ واریزی سه تا رشته رو ثبت نام میکنیم؟معماری، داخلی و منظر؟ و با دومی هم رشته شناور دیگه
تا امسال که معماری 6 گرایش بود (معماری/ داخلی/ منظر/ اسلامی /بازسازی / مطالعات) شناور هم یا طراحی/برنامه ریزی شهری یا مرمت یا هنر ساخت (تکنو/مدیریت/انرژی)

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولين قسمت از برنامه تراز با موضوع معماري امشب يكشنبه ١٥ آذر ماه ساعت ٢٢:٣٠ از شبكه افق
با حضور
بهرام شيردل
كامران افشارنادري
حبيبه مجدآبادي
عليرضا مشهدي ميرزا
حامد بدري احمدي
آريا تحويلي

اثري از فرهاد مختاري

برنامه عصر گذاشت که

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه عصر گذاشت که
دوس جونا ببخشید همش سوال میپرسما، افق اسمه کانال س یا اسمه برنامه؟! اگه اسم برنامه س پس تو کدوم کاناله؟الان کانال رو گشتم اصلا برنامه ای به اسم افق نیس، کانالای یک و دو و سه و.. هم یه چیزای دیگه پخش میشه در حال حاضر. فک کنم بنا بر گفته معمار برتر اسم برنامه ترازه و کانال افق. من اصلا کانال افق نشنیدم تا حالا:confused:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوس جونا ببخشید همش سوال میپرسما، افق اسمه کانال س یا اسمه برنامه؟! اگه اسم برنامه س پس تو کدوم کاناله؟الان کانال رو گشتم اصلا برنامه ای به اسم افق نیس، کانالای یک و دو و سه و.. هم یه چیزای دیگه پخش میشه در حال حاضر. فک کنم بنا بر گفته معمار برتر اسم برنامه ترازه و کانال افق. من اصلا کانال افق نشنیدم تا حالا:confused:

منم نمیدوستم همچ ن کا نال هست.یهو سرچ کردم دیدم هست

سورا مفخر

عضو جدید
برنامه عصر گذاشت که
دوستان قرار بود که ساعت 22:30 دقیقه امشب باشه الان برنامه عصر بود ه بگم چه کار نشن . عزیز شبکه افق یک شبکه است کلا 23 شبکه تلویزیونی داریم یکی از این شبکه ها افق نام دارد جدیدا شبکه HD اضافه شده که بیشتر مستند حیات وحش پخش می کنه

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزهای قشنگی در کل کشورمان ایران پابرجاست سرشار از لطف و نعمت خداوند .اکثر شهرها از جمله تهران سفیدپوش شده است .پایتختی که از کثیفی و دود به صدا در امده بود به پاس این نعمت خدا رو شکر می گوییم واین روز را روز پر برکتی می دانیم ...ان شالا در زندگی تک تکتان شور و شادی و سلامت و پربرکتی پابرجاباشد .
به قولی این هدیه الهی برای روز دانشجو است .

پرونده ی کنکور 95 تا ساعاتی دیگر اغاز میشود .امیدوارم همه ی شما تا ته این پروسه در تلاش و تکاپو باشید .

برای تک تک شما عزیزان ارزوی موفیت دارم

روز دانشجو مبارک!

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان قرار بود که ساعت 22:30 دقیقه امشب باشه الان برنامه عصر بود ه بگم چه کار نشن . عزیز شبکه افق یک شبکه است کلا 23 شبکه تلویزیونی داریم یکی از این شبکه ها افق نام دارد جدیدا شبکه HD اضافه شده که بیشتر مستند حیات وحش پخش می کنه
اره قرار بود این ساعت باشه ما تکرارشو امروز میزارن دوباره ساعت 10.30صبح و15.30Capture1.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تو دفترچه به زمان برگزاری آزمون عملی اشاره ای نکرده، ممکنه بعد از اعلام نتایج باشه؟ ینی نیمه دوم خرداد؟

• Like
واکنش ها: atp2

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها ازمون اسکیس افتاد نیمه اول تیر خیلی بد شد:cry:

طبق دفترچه، نیمه ی اول تیرماه تازه تاریخ امتحان مرحله دومو اعلام می کنن، با این حساب مطمئن باشین مث پارسال بعد ماه رمضانه، البته امسال رمضان 10 روز میاد این طرفتر و ممکنه نیمه ی دوم تیر باشه اسکیس ولی مطمئنا نیمه ی اول تیر نمی تونه باشه... کلا به جز تاریخ تئوری هیچی تغییر نکرده ظاهرا که خودشونم تو اطلاعیه گفته بودن تغییر دیگه ای نداریم...

پیوست ها

• 2015-12-07 13_54_18-arshad95reg.pdf - Adobe Reader.jpg
    2015-12-07 13_54_18-arshad95reg.pdf - Adobe Reader.jpg
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
سلا بچه ها، اسکیس بعد ماه رمضونه : ) دوماه وقت داریم ، : )))
برنامه امروزم تنظیم شرایط فصل 3،
ریشه های غرب بانی مسعود فصل روم ، معماری ایرانی 2 فصل
زبان درس10 سری عمومی : )

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ازمون اسکیس افتاد نیمه اول تیر دوماه وقت داریم بعد از کنکور:redface:

چرا دیگه نوشته ردیف یکی به اخر
مشاهده پیوست 254113
نیس کوره، منو نمیبینه!!!!:biggrin:...ببخشید...هول شدم اساسی.اگه سر جلسه کنکور سوالارو با همین کیفیت بخونم حتما نفر اول میشم میرم دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران!!!:cool:
طبق دفترچه، نیمه ی اول تیرماه تازه تاریخ امتحان مرحله دومو اعلام می کنن، با این حساب مطمئن باشین مث پارسال بعد ماه رمضانه، البته امسال رمضان 10 روز میاد این طرفتر و ممکنه نیمه ی دوم تیر باشه اسکیس ولی مطمئنا نیمه ی اول تیر نمی تونه باشه... کلا به جز تاریخ تئوری هیچی تغییر نکرده ظاهرا که خودشونم تو اطلاعیه گفته بودن تغییر دیگه ای نداریم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.