⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام سلام
عید همتون مبارک
میدونم همه ما این مساله رو باور داریم که اگر در زمان های خاص و بحرانی بتونیم خودمونو مدیریت کنیم مسلما زمانهایی که بحرانی نیستند مدیریتشون مثل اب خوردن خواهد بود .
این موضوع رو گفتم چون بر این باورم این روزهای اول سال یکی از مزخرف ترین و بحرانی ترین روزهای زندگیمون هست . من که اینجور فکر می کنم . دوست ندارم ذهنم اینجور فکر کنه که یک سال دویدیم و تلاش کردیم حالا نوبت استراحت هستو ....
ذهن بی جنبه ترین موجودی هست که شناختم . به همین خاطر نمیذارم اب خوش از گلوش بره پایین
امیدوارم اگر تصمیم داشتیم طبق برنامه 110 قسمتی پیش بریم تا 14 فروردین قسمت اول برنامه رو عملی کنیم

nasrin_arch

عضو جدید
سلام آسمانه جون.خوبی؟ایشالا نتایج دلخواهتو کسب کنی. گلم میتونی یه توضیح مختصر راجع به مرمت بهم بدی با این رویکرد که اون ور آب به درد میخوره یا نه؟ینی طرفدار داره؟تو ایران میشه کار پیدا کرد؟ یا تو باشگاه کجا میتونم این توضیحارو پیدا کنم دیگه شما به زحمت نیفتی؟

Arezoya جان سلام
با اجازه از اسمانه جان که لطف کردن و نظرات خوب و مفیدشونو راجع به مرمت نوشتن یه مواردی هم من برات مینویسم تا شاید برات مفید واقع بشه
از انجایی که چند سالی هست کارمند یه شرکت مشاور هستم و کم و زیاد یه مواردی رو از بازار کار کشورمون دستم اومده چند تا سوال ازت می پرسم . امیدوارم جواب منطقیشو خودت برای خودت پیدا کنی و توجیه خوبی برای خودت بیاری
1 ) از اوون ور اب پرسیده بودی معلومه اطلاعات منسجمی راجع به اوون ور اب و رشته مرمت دستت نیست . ارزو جان چرا از همین الان به فکر رفتن نیستی ؟ چرا از پایه ارشد نمیخوای بری ؟ مرمت رشته فوق العاده خاص و خوبیه . البته خاص و خوب بودن نسبیه . فقط اینو میدونم اگر واقعا تصمیم داری بری از همین الان برو . گرچه میدونم برای فاند گرفتن و مسائل مالی شاید خیلیا نتونن از الان اقدام کنن . اصلا برو کارشناسیتو از اول بخون . شاید خنده دار باشه و بگی عمرم هدر میره . ولی باور کن اگر هدفت رسیدن به رتبه های بالا به لحاظ ارتباط با محیط کار و اساتید هست این بهترین گزینه هست
2 ) چرا از سایت applyabroad استفاده نمیکنی تا خوب و بد بعضی مواردو از زبون کسانی که رفتن بشنوی؟
3 ) اصلا چرا به فکر رفتنی ؟
4 ) اگر توی ایران بتونی کار پیدا کنی استانداردهایی که تورو به لحاظ شاغل بودن ارضا میکنه چیا هستن ؟ گیرم که همون اول کار گیرت اومد . چند تا شرکت هست که برای کارهای مرمت قیمت میدن و در مناقصه شرکت میکنند؟ از این شرکت های مافیایی چند تاشون تورو قبول خواهند کرد ؟ فرض کنیم شمارو استخدام کردند . تا کی قراره با حقوق بخور نمیر کار کنید ؟ یا اگر قراره بعد از مدتی برای خودتون شرکت بزنید ایا میتونید وارد برخی ارتباطات کاری بشید تا بهتون کار بدن؟ ایا روحیه جابجا شدن از این پروژه در فلان شهر به اوون پروژه در فلان استانو خواهید داشت ؟
ای کاش کسی که کارهای مرمت انجام میده و کارش فوق العاده هست یه چند وقتی باهاش زندگی کنی ( منظورم به لحاظ کاری بودا ):smile:تا واقعا بدونی بیشتر از اونی که باید علمتو به روز کنی باید وارد ارتباطاتی بشی که شاید اصلا روحیه همچین مواردیو نداشته باشی . در این سن جوونی گرفتن کار هرچند کوچیک برامون خیلی انگیزه و انرژی میده ولی باید 20 سال بعد رو بتونی ببینی .
خیلی باید منطقی و زیرک باشی تا وقتی 20 سال بعد به این زمان فکر میکنی یه ارامش عجیب کل وجودتو بگیره و با خودت بگی من 20 سال پیش تصمیممو گرفتم و الان خیلی راضیم
من قصد ناامید کردنتو ندارم ولی اینو قبول کن با این سوالات هست که باعث میشه ادم تصمیمی که میگیره بی ریشه و اساس نباشه
دوست دارم
موفق باشی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نسرین جون.ممنونم به خاطر سوالا:gol::gol:خیلی کمکم کردن فدات شم. کلا برای هر هرشته کلی سوال تو ذهنمه.که باعث میشن خودمو ربط بدم به رشته مورد نظر یا ازش فاصله بگیرم.در هر حال هنوز دارم فک می کنم.:razz:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام نسرین جون.ممنونم به خاطر سوالا:gol::gol:خیلی کمکم کردن فدات شم. کلا برای هر هرشته کلی سوال تو ذهنمه.که باعث میشن خودمو ربط بدم به رشته مورد نظر یا ازش فاصله بگیرم.در هر حال هنوز دارم فک می کنم.:razz:

سلام سلام
خواهش می کنم عزیزم
من و هر کس دیگه هم مثل تو هستیم . فقط تنها تفاوت ما ادما در نوع جهان بینیمون هست . این جهان بینی هم از دیدن و شنیدن و درگیر کاری شدن به دست میاد . منم قبل از اینکه وارد بازار کار بشم خیلی ایده ال تر فکر می کردم اما وقتی وارد محیط کاری شدم دیدم خود رشته نیست که انرژی ادمو میگیره و ازش میبره بلکه محیط مسموم بازار کار هست که کلا ادم یادش میره قراره چیکار کنه و اصل ماجرا فراموش میشه
من جای تو بودم با کسانی که چندین ساله درگیر فیلد به خصوصی مثلا مرمت هستند کمک میگرفتم والا اگر ماهیت و خود حقیقی رشته مرمتو بخوای بدونی که رشتهخیلی خوبیه و خاصه . رشته مدیریت هم همینطور . میتونیم راجع به رشته مدیریت نیم ساعت برات تعریف و تمجید کنم . اگر قراره ایران بمونی و غیر از هیات علمی شدن ( اونم روحیه خاص خودشو میخواد چون اونم مافیاست ) وارد بازار کار بشی برو با کسانی که خبره و موفق این کار هستند بپرس ارزو جان . من شخصی رو می شناسم که داییش مجری طرح یکی از ادارات اجرایی هست . با وجود اینکه کاردانی دامپزشکی خونده از طریق همین دای جونش کار رسته پیمانکاری رتبه 4 عمران رو دادن بهش . مبلغ قرارداد حدودا 4 میلیارد تومن هست
از استادانی بپرس که واقعا کار اصلیشون خارج از دانشگاه هست . نه از استادانی که فقط حرفهای قلمبه میزنند و درامدشون از همین مشاوره های ارشد و از این حرفاست
موفق باشییییییییییی

آخرین ویرایش:

منتظر ناشناس

عضو جدید
سلام ممنون بابت تاپیک و تشکر ویژه از استارتر عزیز
منم احتمالا شروع کنم همین روزا به امید خدا
و بازهم ممنون بابت برنامه ی خوبتون فقط من کتاب فناوری های نوین رو ندارم ک تهیه اش می کنم
کاش میشد یه همچین برنامه ای برای درسای دیگه مثل تاریخ هم داشتیم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
خواهش می کنم عزیزم
من و هر کس دیگه هم مثل تو هستیم . فقط تنها تفاوت ما ادما در نوع جهان بینیمون هست . این جهان بینی هم از دیدن و شنیدن و درگیر کاری شدن به دست میاد . منم قبل از اینکه وارد بازار کار بشم خیلی ایده ال تر فکر می کردم اما وقتی وارد محیط کاری شدم دیدم خود رشته نیست که انرژی ادمو میگیره و ازش میبره بلکه محیط مسموم بازار کار هست که کلا ادم یادش میره قراره چیکار کنه و اصل ماجرا فراموش میشه
من جای تو بودم با کسانی که چندین ساله درگیر فیلد به خصوصی مثلا مرمت هستند کمک میگرفتم والا اگر ماهیت و خود حقیقی رشته مرمتو بخوای بدونی که رشتهخیلی خوبیه و خاصه . رشته مدیریت هم همینطور . میتونیم راجع به رشته مدیریت نیم ساعت برات تعریف و تمجید کنم . اگر قراره ایران بمونی و غیر از هیات علمی شدن ( اونم روحیه خاص خودشو میخواد چون اونم مافیاست ) وارد بازار کار بشی برو با کسانی که خبره و موفق این کار هستند بپرس ارزو جان . من شخصی رو می شناسم که داییش مجری طرح یکی از ادارات اجرایی هست . با وجود اینکه کاردانی دامپزشکی خونده از طریق همین دای جونش کار رسته پیمانکاری رتبه 4 عمران رو دادن بهش . مبلغ قرارداد حدودا 4 میلیارد تومن هست
از استادانی بپرس که واقعا کار اصلیشون خارج از دانشگاه هست . نه از استادانی که فقط حرفهای قلمبه میزنند و درامدشون از همین مشاوره های ارشد و از این حرفاست
موفق باشییییییییییی
فدات شم. کاملا حق داری. برا همین چیزاس که دل و دماغ اینجا موندن ندارم. راستشو بخوای مرمت زیاد خوشم نمیاد. فقط چون یه نمه ربطش میدم به باستان شناسی و چون من از بچگی با حرفای تاریخی و اینا بزرگ شدم میگم شاید خوب باشه. وگرنه رشته های اصلی که روشون فک میکنم داخلی و پایداره.احتمالا برا کنکور اکثر رشته ها رو امتحان بدم. ولی مد نظرم همیناس

nasrin_arch

عضو جدید
فدات شم. کاملا حق داری. برا همین چیزاس که دل و دماغ اینجا موندن ندارم. راستشو بخوای مرمت زیاد خوشم نمیاد. فقط چون یه نمه ربطش میدم به باستان شناسی و چون من از بچگی با حرفای تاریخی و اینا بزرگ شدم میگم شاید خوب باشه. وگرنه رشته های اصلی که روشون فک میکنم داخلی و پایداره.احتمالا برا کنکور اکثر رشته ها رو امتحان بدم. ولی مد نظرم همیناس

سلام سلام
انشالله هرچی برات خیر هست همون پیش بیاد
ولی از خدا میخوام کمکت کنه تا خیرت توی کشورهایی مثل ایتالیا اتفاق بیافته
آمیییییییییییییییییییییین

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام
یک سری تمرین ساده برای قسمت اول از برنامه 110 قسمتیمون گذاشتم که برای شروع کار برامون میتونن مفید باشن
البته اگر بچه ها بعد از عید فعال باشن به قدر کافی تمرین دارم که میتونیم با هم حل کنیم و رفع اشکال کنیم . هم تمرینات محاسباتی و هم تمرینات تحلیلی برای کتاب های اقای گلابچی
http://s4.picofile.com/file/8178971592/Problem1_1_110_.pdf.html
اگر از دوستان دقت داشته باشن توی همین سوالات ساده دو تا شکل بسیار ساده وجود داره که در ازمون های سالهای قبل در قسمت نمودارهای برش و خمش طرح شده بود
امیدوارم برامون مفید باشن

آخرین ویرایش:

فاطیما8

عضو جدید
سلام بچه ها...تبریک میگم ک اینقدر اراده و انگیزه دارین ک از الان شروع کردین...امیدوارم هرجا میخاین قبول شین...من از بچه های پارسالم میخام کتابامو بفروشم با 30 درصد تخفیف هرکی میخواد پی ام بده ...موفق باشین...

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام سلام
یک سری تمرین ساده برای قسمت اول از برنامه 110 قسمتیمون گذاشتم که برای شروع کار برامون میتونن مفید باشن
البته اگر بچه ها بعد از عید فعال باشن به قدر کافی تمرین دارم که میتونیم با هم حل کنیم و رفع اشکال کنیم . هم تمرینات محاسباتی و هم تمرینات تحلیلی برای کتاب های اقای گلابچی
http://s4.picofile.com/file/8178971592/Problem1_1_110_.pdf.html
اگر از دوستان دقت داشته باشن توی همین سوالات ساده دو تا شکل بسیار ساده وجود داره که در ازمون های سالهای قبل در قسمت نمودارهای برش و خمش طرح شده بود
امیدوارم برامون مفید باشن

خیلی خوبن ،میشه حل اینارم بذارین

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام
سال نوی همگی مبارک
یه سوالی داشتم، کسی میدونه ارشد 93 برای قبولی شهرستان (مثلا کاشان، شاهرود،زنجان و...) چه درصدها و رتبه هایی لازم بوده؟ تاپیک خاصی پیدا نکردم پیرامون این موضوع، شما خبر دارین بچه ها؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اومدی خداییش;)
رها جون سلام
من خودم یکبار حلشون کردم ولی تایپ فرمول و اعداد برام خیلی سخته
راهنماییم کن تا راه اسونتری واسه ارسال حلشون پیدا کنم
میتونی رو کاغذ حلشون کنی بعد ازش عکس بگیری.یا اینکه تو paint بنویسی.البته برا خودم نمیگما، من کلا حلیات رو بیخیال شدم. برا بقیه گفتم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون علمی ترین رشته معماری برا ارشد کدومه؟منظورم رشته ای هستش که در تعامل کامل با تکنولوژی روز باشه

raha pania

کاربر بیش فعال
رها جون سلام
من خودم یکبار حلشون کردم ولی تایپ فرمول و اعداد برام خیلی سخته
راهنماییم کن تا راه اسونتری واسه ارسال حلشون پیدا کنم
عزیزم من کار تایپ انجام میدم ،اگه میشه شما تمیز دستی بنویس ،من اگر وقت کنم تایپ می کنم و آپلود میکنم

raha pania

کاربر بیش فعال
دوران تنبلی عید

دوران تنبلی عید

خب دوستان بیاین اینجا بگین ،کیا تو تعطیلات درس خوندن ،من به شخصه میشه گفت هیچی:D:)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوستان بیاین اینجا بگین ،کیا تو تعطیلات درس خوندن ،من به شخصه میشه گفت هیچی:D:)
تو بگو یه سطر!!!!!!!!!!!...................هیچی.....میرم برنامه ریزی میکنم الان. ولی تقریبا مطمئنم تا پایان این ترمم(ایشالا ایشالا)رو زبان مانور میدم. آخه جون به لب شدم موقع خوندن کتاب تافل از آبان! خداییش لغاتش واسه من سخت بود برا همین تصمیم دارم از الان رو زبان فوکوس کنم. هر روز 2 ساعت زبان + 1 ساعت مرور لغات زبان (لایتنر و ممورایز و...) + 2 بقیه منابع (از روخونی کتابای سخت مثه ریشه های معماری غرب یا سبک شناسی و...شروع می کنم)....بقیه روزم اختصاص میدم یادگیری نرم افزار و کارای طرح 5 و طرح نهاییم و تمرین اسکیس سعی میکنم هر ماه یه ساعت اضافه کنم ......خاک به سرم ....من میتونم....حتما

nasrin_arch

عضو جدید
تو بگو یه سطر!!!!!!!!!!!...................هیچی.....میرم برنامه ریزی میکنم الان. ولی تقریبا مطمئنم تا پایان این ترمم(ایشالا ایشالا)رو زبان مانور میدم. آخه جون به لب شدم موقع خوندن کتاب تافل از آبان! خداییش لغاتش واسه من سخت بود برا همین تصمیم دارم از الان رو زبان فوکوس کنم. هر روز 2 ساعت زبان + 1 ساعت مرور لغات زبان (لایتنر و ممورایز و...) + 2 بقیه منابع (از روخونی کتابای سخت مثه ریشه های معماری غرب یا سبک شناسی و...شروع می کنم)....بقیه روزم اختصاص میدم یادگیری نرم افزار و کارای طرح 5 و طرح نهاییم و تمرین اسکیس سعی میکنم هر ماه یه ساعت اضافه کنم ......خاک به سرم ....من میتونم....حتما

سلام سلام
من روزی حدودا 3 ساعت خوندم . از عید تا الان دقیقا 20 ساعت و 40 دقیقه درس خوندم ;)
روی محاسبات وقت گذاشتم . محاسبات دروس فنی و ایستایی تکنو
احتمالا واسه تکنو هم بخونم . شایدم کلا زووم کردم واسه تکنو
زبانمو هم شروع کردم . با کتاب اقای اصفهانی . لغاتشو دوست میدارم :)

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام
باشه روی چشمم رها جان
سعی می کنم فردا بنویسم برات بفرستم
فدات

سلام سلام
بچه ها خسته نباشید . بعضیا از درس خوندن بعضیا هم از تفریح و بعضیا از بیکاری و ....
اینجور که معلومه فقط من خل بودمو درس خوندم اره ؟
قرار بود امروز جواب سوالاتو به "رها" بفرستم ولی اونقدر خسته هستم که واقعا نمیتونم
انشالله فردا میفرستم
ببخشید
دوستون دارم
شبتون بخیر

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام

جواب بعضی از سوالات تمرین سری اول / قسمت اول از برنامه 110 قسمتیمون
بار اول نخواستم به رها جوون زحمت بدم . ولی اگر واقعا نتونستم حتما ازش کمک خواهم گرفت . تایپ کردن واقعا سخته
من نصف تمریناتو جوابشو اینجا اوردم . امیدوارم بچه ها بقیشونو که دقیقا شبیه این تمرینهای حل شده هست پیدا کنن و اینجا با هم حلشون کنیم . سعی میکنم فایل کتابچه تمرینات مسائل محاسباتی رو از استاد سال قبل بگیرم . قول نمیدم. ولی سعیمو میکنم
http://s6.picofile.com/file/8179667468/1_1_110_.docx.html

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از بین این کتابا کدومشون جزو منابع تاریخ هستن؟
مبانی نظری معماری-حامد کامل نیا
هنر در گذر زمان-هلن گاردنر
از زمان و معماری منوچهر مزینی
آرکی تایپی-گلابچی
.
.
.بعدش اینکه تاریخ معماری غرب بانی مسعود همون کتاب ریشه ها و مفاهیمشه یا یه چی دیگس؟

nasrin_arch

عضو جدید
بچه ها از بین این کتابا کدومشون جزو منابع تاریخ هستن؟
مبانی نظری معماری-حامد کامل نیا
هنر در گذر زمان-هلن گاردنر
از زمان و معماری منوچهر مزینی
آرکی تایپی-گلابچی
.
.
.بعدش اینکه تاریخ معماری غرب بانی مسعود همون کتاب ریشه ها و مفاهیمشه یا یه چی دیگس؟

سلام سلام
قبل از همه چیز یاد کنم از استاد گرانقدرم اقای بانی مسعود . واقعا زمان پیش ایشون برای نه تنها من بلکه همه بچه ها مثل برق و باد گذشت . واقعا حیف شد که رفتن
دوست خوبم اگر اجازه بدی تا فردا ( شایدم امروز ) لیست منابعو برات بفرستم تا همه ابهامات و تردیدهایی که داری از بین بره
در واقع سوالی که پرسیده بودیو جوابشو خودت بدست میاری

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
قبل از همه چیز یاد کنم از استاد گرانقدرم اقای بانی مسعود . واقعا زمان پیش ایشون برای نه تنها من بلکه همه بچه ها مثل برق و باد گذشت . واقعا حیف شد که رفتن
دوست خوبم اگر اجازه بدی تا فردا ( شایدم امروز ) لیست منابعو برات بفرستم تا همه ابهامات و تردیدهایی که داری از بین بره
در واقع سوالی که پرسیده بودیو جوابشو خودت بدست میاری
فدات شم. منابع و تقسیم کرده بودم پارسال (نمیدونم چرا فعلام پس و پیشه!:razz:) گفتم برا امسال پاکنویس کنم دیدم تو تاریخ دو سه تا منبع نوشتم که عنوانش بیشتر شبیه منابع درکه مثل مبانی نظری معماریان.گفتم این دیگه چیه؟!!!......هیچی دیگه:D....پارسال یه ماه صرف کردم فقط منابع نوشتم

ایشون استاد شما بودن؟چقد خوب.....من حسرت به دل موندم یه استاد باحال داشته باشم:cry:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام

موضوع : منابع پیشنهادی برای درس تاریخ

توجه : تمامی منابع برای هر بخش به ترتیب اولویت هست

منابع پیشنهادی برای آشنایی با معماری جهان :
1 ) آشنایی با معماری جهان : محمد ابراهیم زارعی
2 ) معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم : امیر بانی مسعود
3 ) سیر اندیشه های معماری : محمد جواد مهدوی نژاد
منابع پیشنهادی برای آشنایی با معماری ایران :
1 ) سبک شناسی معماری ایرانی : محمد کریم پیرنیا
2 ) جزوه دکتر متدین
3 ) معماری ایران : محمد کریم پیرنیا
منابع پیشنهادی برای آشنایی با معماری معاصر:
1 ) مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب : وحید قبادیان
2 ) آشنایی با معماری معاصر ، از شرق تا غرب : حامد کامل نیا / محمد جواد مهدوی نژاد
3 ) معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم : امیر بانی مسعود
4 ) از زمان و معماری : منوچهر مزینی
5 ) معماری و شهرسازی در قرن بیستم : لامپونیانی / مترجم : لادن اعتضادی

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.