⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasrin_arch

عضو جدید
دوستان سلام
من می خوام از همین الان شروع کنم برای کنکور سال بعد
برای کسب رتبه بسیار بسیار عاالی تک رقمی
کی میخواد با هم بخونیم و با هم پیش بریم؟

سلام سلام
موضوع : تجربیات شخصی خودم که بهشون ایمان دارم و باعث موفقیت نسبی من در کنکور امسال شد
دقت : نوشته های من راجع به سوالاتی هست که از کتاب های اقای دکتر گلابچی در قالب دروس فنی ، ایستایی ، سیستم و حتی مصالح مطرح میشه
دقت : من این نوشته هامو برای دوستای خوبم که قراره معماری امتحان بدند نوشتم
سوالاتی که از کتاب های اقای دکتر گلابچی طرح میشن شامل موارد زیر خواهد بود و لاغیر :
1 ) مسائل تحلیلی و محاسباتی مثل تعیین عکس العمل های تکیه گاهی ، نمودارهای نیروی برشی و خمشی و خرپاها و...
2 ) تست های مربوط به قسمت مفاهیم و تئوریک سیستم های سازه های مثل شکل های مربوط به قوس ها یا مفاهیم پل ها و ...
3 ) سیستم های ساختمانی که مربوط میشه به نمونه های موردی و خصوصیات بارز هرکدوم از انها
4 ) سوالات مربوط به هر کدوم از کتابهای خاص اقای دکتر مثل کتاب طراحی لرزه ای و مبانی سازه و ساختمان های بلند و
فناوری های نوین و ...
5 ) سوالات مربوط به برخی اعداد و ارقام و مصالح در خصوص اجزای ساختمان
6 ) سوالاتی که قراره نزنیم یا اشتباه بزنیم تا موفق به کسب درصد 100 نشیم .
7 ) سوالات تحلیلی که مربوط به تفکرات خود طراحان سوال هست و قراره 99 درصد بچه ها جواب ندن . این سبک سوالات برای اولین بار در کنکور 94 در قسمت طراحی فنی دیده شد
:eek:
.

آ
یتم شماره 1 برای هر دو گروه معماری و هنرهای ساخت بسیار مهم و حیاتی هست . یعنی هر سال اولین سوالات مربوط به این ایتم بوده
آیتم شماره 2 برای رشته معماری و گروه هنرهای ساخت مهم خواهد بود
آیتم شماره 3 برای گروه معماری در اولویت اخر مطالعه قرار خواهد گرفت
آیتم شماره 4 به اقتضای محتوی کتاب و سالی که منتشر شده برای هر دو گروه دارای اهمیت هست ولی کسی نمیتونه ادعا کنه که سال بعد از ساختمان های بلند سوالی طرح نخواهد شد و کل این کتابو بزاریم کنار . هر کس هم بگه فقط بازار گرمی شخص سود جو برای رسیدن به منافع شخصی خودش هست
آیتم شماره 5 برای گروه هنرهای ساخت برای درس مصالح و طراحی فنی دارای اهمیت زیاد و برای گروه معماری دارای اهمیت کم خواهد بود
آیتم شماره 6 برای گروه معماری خیلی کم اتفاق میافته ولی برای گروه هنرهای ساخت با این سوالات مانع کسب درصدهای بالای 90 میشن
آیتم شماره 7 برای گروه معماری از اهمیت کمی برخوردار می باشد

پیشنهاد برای شروع هوشمندانه :
شروع مطالعه مربوط به آیتم های شماره 1 و 2 و برخی کتب مربوط به ایتم شماره 4 که هر کدوم از کتابهای این گروه اهمیت خاص خودشو خواهد داشت . به عنوان مثال شاید سال بعد از کتاب پوسته ها سوالی طرح نکنن و بجاش از کتاب سازه های مشبک فضاکار سوال طرح کنند
مطالب مربوط به ایتم شماره 1 از همین الان شروع شود ( اولویت بندی این بخشو براتون در تاپیک بعدی میارم)
مطالب مربوط به ایتم شماره 2 ترجیحا از کتب درک رفتار و سازه در معماری شروع شود . از همین الان
مطالب مربوط به ایتم شماره 4 : پیشنهاد شخص من برای مطالعه اولین کتاب از این گروه : فناوری های نوین ساختمانی هست

ادامه نوشته ها و طریقه مطالعه این مطالب در روزهای اتی و در زمان خودش
دوستون دارم
شب خوش

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام ،منم امسال شروع کردم به صورت جدی دارم میخونم
من تاپیک های مطالعات گروهی سال 93 و 94 و 92 رو خوندم ،یجورایی همیشه همراشون بودم:redface:
به شما هم پیشنهاد میدم اول یه سر به اون تاپیکا بزنین ،واقعا مفیده
اول از همه بهتره هرکسی بعد از مطالعه روی منابعش ،بیاد منابع پیشنهادیشو بگه ،من تو این دوسال تمام منابع مورد نیازو جمع آوری و مرتب کردم و هر سال بروزشون کردم ،اما الان تو سفرم و متاسفانه دفترم همرام نیس ،بعد از تعطیلات عید منابع اصلی هر درسو میذارم
اگرم کسی حال نداره اون تاپیکارو بخونه و میخواد شروع کنه بهتره از این کتابا شروع کنه ،اینی که میگم نظر اساتید و رتبه های برتر و تمام دوستانیست که تو این چند سال تلاش کردند

زبان : (اگر زبانتون ضعیفه ) کتابای دبیرستان ،بعد برای لغات روزی یک درس 504
فن : مبانی سازه
درک : من خودم زیبایی شناسی گروترو دارم میخونم چون نظرات در این مورد متفاوت بود
مبانی نظری: سبک شناسی پیرنیا
این منابعی که میگم واسه کسیه که صفره و تازه میخواد استارت بزنه حالا بسته به سطح هر شخص فرق میکنه :D
همگی موفق باشید

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام ،منم امسال شروع کردم به صورت جدی دارم میخونم
من تاپیک های مطالعات گروهی سال 93 و 94 و 92 رو خوندم ،یجورایی همیشه همراشون بودم:redface:
به شما هم پیشنهاد میدم اول یه سر به اون تاپیکا بزنین ،واقعا مفیده
اول از همه بهتره هرکسی بعد از مطالعه روی منابعش ،بیاد منابع پیشنهادیشو بگه ،من تو این دوسال تمام منابع مورد نیازو جمع آوری و مرتب کردم و هر سال بروزشون کردم ،اما الان تو سفرم و متاسفانه دفترم همرام نیس ،بعد از تعطیلات عید منابع اصلی هر درسو میذارم
اگرم کسی حال نداره اون تاپیکارو بخونه و میخواد شروع کنه بهتره از این کتابا شروع کنه ،اینی که میگم نظر اساتید و رتبه های برتر و تمام دوستانیست که تو این چند سال تلاش کردند

زبان : (اگر زبانتون ضعیفه ) کتابای دبیرستان ،بعد برای لغات روزی یک درس 504
فن : مبانی سازه
درک : من خودم زیبایی شناسی گروترو دارم میخونم چون نظرات در این مورد متفاوت بود
مبانی نظری: سبک شناسی پیرنیا
این منابعی که میگم واسه کسیه که صفره و تازه میخواد استارت بزنه حالا بسته به سطح هر شخص فرق میکنه :D
همگی موفق باشید
خوبه فقط دو تا نکته من اضافه می کنم:

فن: تقریبا دیگه همه می دونیم 3 تا کتاب پایه داریم برای فن: درک رفتار / مبانی سازه/ سازه در معماری ... نکته ای که می خوام بگم اینه که ترتیب این کتاب ها از شخصی به شخص دیگه فرق می کنه، مثلا من 2 سال پیش که می خواستم برای اولین بار برا کنکور بخونم، چون اینجا اکثریت گفته بودن درک رفتار خیلی آسونتر از سازه در معماریه برای همین من اول درک رفتارو گرفته بودم و چون باهاش ارتباط برقرار نمی کردم اصلا جرئت نمی کردم برم سراغ سازه در معماری! چند ماه سر همین موضوع الاف شدم آخرش وقتی سازه در معماری رو شروع کردم دیدم به مراتب قابل فهم تره برای من و همه این مدت وقتمو با درک رفتار تلف کردم! پس اینا رو خودتون شخصا بررسی کنید و ببینید برای شروع با چی راحت ترین! هر کس بر اساس سلیقه و نحوه یادگیری خودش یه کتابی رو توصیه می کنه. حتی ممکنه بهتر باشه اولش "ساختمان ها چگونه عمل می کنند" رو بخونین تا یه درک کلی از همه ی موضوعات (فن/تنظیم شرایط/ تاسیسات/ عناصر/...) داشته باشین و بعد برین سراغ کتابای تخصصی تر هر کدوم از بخش ها. بیشترش برمی گرده به وضعیت خودتون

درک: من خودم اوایل تاپیک 94 گفتم می خوام زیبایی شناسی بخونم (پارسال همین وقتا بود تقریبا) و یکی دو فصل شم خوندم ولی بگم که فقط اگه دوست دارین سواد معمارانه داشته باشین و به این موضوعات علاقه دارین تا اواسط تابستون می تونین این جور کتابارم بخونین بعدش دیگه وقت تونو اختصاص بدین به کتابای کنکوری تر (اگه دنبال نتیجه ی کنکورین!) این کتابا رو تو مقطع ارشد به بعد هم می شه خوند ولی برای کنکور بهتره از کتابا و منابع پربازده تر استفاده کنین، مثلا اگه فن (ایستایی- تنظیم شرایط- یه بخشایی از تاسیسات و سازه) رو عالی یاد گرفته باشین یه سری از مشکلات تست زنی تون تو درک هم حل می شه، پس با خوندن این مباحث (که منابع بیشتری هم دارن و می شه گفت قابل فهم ترن) هم به فن کمک کردین هم به درک و یه سرمایه گذاری پربازده محسوب می شه! یا اینکه یه سری از سوالای درک مربوط به طراحی و پرسپکتیو و ... می شن که اگه الان اسکیس کار کنین هم اون مطالبو تا حدی به صورت تجربی و عملی یاد می گیرین و هم از اون طرف برای مرحله دو سال بعد هم آماده ترین، پس اینم تا حدی سودمنده! ولی کتابی مث زیبایی شناسی (با همه ارزش هاش) برای کنکور خیلی پربازده نیست، من حتی پارسال با استناد به همون کتاب چند تا سوال منظرو غلط زدم تو کنکور چون این کتابا رو نمی شه مث فن نکته ای و حفظی خوند باید دقیقا متوجه منظور نویسنده ش باشی و اشتباه نکنی.

raha pania

کاربر بیش فعال
خوبه فقط دو تا نکته من اضافه می کنم:

فن: تقریبا دیگه همه می دونیم 3 تا کتاب پایه داریم برای فن: درک رفتار / مبانی سازه/ سازه در معماری ... نکته ای که می خوام بگم اینه که ترتیب این کتاب ها از شخصی به شخص دیگه فرق می کنه، مثلا من 2 سال پیش که می خواستم برای اولین بار برا کنکور بخونم، چون اینجا اکثریت گفته بودن درک رفتار خیلی آسونتر از سازه در معماریه برای همین من اول درک رفتارو گرفته بودم و چون باهاش ارتباط برقرار نمی کردم اصلا جرئت نمی کردم برم سراغ سازه در معماری! چند ماه سر همین موضوع الاف شدم آخرش وقتی سازه در معماری رو شروع کردم دیدم به مراتب قابل فهم تره برای من و همه این مدت وقتمو با درک رفتار تلف کردم! پس اینا رو خودتون شخصا بررسی کنید و ببینید برای شروع با چی راحت ترین! هر کس بر اساس سلیقه و نحوه یادگیری خودش یه کتابی رو توصیه می کنه. حتی ممکنه بهتر باشه اولش "ساختمان ها چگونه عمل می کنند" رو بخونین تا یه درک کلی از همه ی موضوعات (فن/تنظیم شرایط/ تاسیسات/ عناصر/...) داشته باشین و بعد برین سراغ کتابای تخصصی تر هر کدوم از بخش ها. بیشترش برمی گرده به وضعیت خودتون

درک: من خودم اوایل تاپیک 94 گفتم می خوام زیبایی شناسی بخونم (پارسال همین وقتا بود تقریبا) و یکی دو فصل شم خوندم ولی بگم که فقط اگه دوست دارین سواد معمارانه داشته باشین و به این موضوعات علاقه دارین تا اواسط تابستون می تونین این جور کتابارم بخونین بعدش دیگه وقت تونو اختصاص بدین به کتابای کنکوری تر (اگه دنبال نتیجه ی کنکورین!) این کتابا رو تو مقطع ارشد به بعد هم می شه خوند ولی برای کنکور بهتره از کتابا و منابع پربازده تر استفاده کنین، مثلا اگه فن (ایستایی- تنظیم شرایط- یه بخشایی از تاسیسات و سازه) رو عالی یاد گرفته باشین یه سری از مشکلات تست زنی تون تو درک هم حل می شه، پس با خوندن این مباحث (که منابع بیشتری هم دارن و می شه گفت قابل فهم ترن) هم به فن کمک کردین هم به درک و یه سرمایه گذاری پربازده محسوب می شه! یا اینکه یه سری از سوالای درک مربوط به طراحی و پرسپکتیو و ... می شن که اگه الان اسکیس کار کنین هم اون مطالبو تا حدی به صورت تجربی و عملی یاد می گیرین و هم از اون طرف برای مرحله دو سال بعد هم آماده ترین، پس اینم تا حدی سودمنده! ولی کتابی مث زیبایی شناسی (با همه ارزش هاش) برای کنکور خیلی پربازده نیست، من حتی پارسال با استناد به همون کتاب چند تا سوال منظرو غلط زدم تو کنکور چون این کتابا رو نمی شه مث فن نکته ای و حفظی خوند باید دقیقا متوجه منظور نویسنده ش باشی و اشتباه نکنی.

درست میگین عزیزم ،درک منابع گوناگونی هست ،من خودم از این شروع کردم
برای فن من تتا حالا سه بار استارت زدم که بخونم هر سه بار با این سه کتاب متفاوت بود یکبار با درک یکبار با سازه یکبار با مبانی ،و به جرات می تونم بگن مبانی از همه بهتر بود ،چون کتابش لحن جذابتری نسبت به بقیه دارد

nasrin_arch

عضو جدید
مبانی سازه ؟ مبانی سازه وقتی کسی نمودار نیروی برش و خمش رو نمیدونه . وقتی نمیدونه برای تعیین عکس العمل تیری که نامعین هست و لی با معادلات تعادل میشه حلش کرد وقتی المان سازه ای یک بعدی و دو بعدی رو نمیدونه چه طور بهش پیشنهاد میکنید همون اول مبانی رو بخونه؟وقتی نمیتونه اعضای یک خرپا رو به لحاظ نیرو و نوع نیرو انالیز کنه برای چی باید بره سراغ مبانی سازه ؟
وقتی حتی مبانی درس مقاومت مصالح رو نمیدونه برای چی باید 3 ماهشو با این کتاب تلف کنه
من که اصلا همچین اشتباهی رو نخواهم کرد و طبق نوشته ای که برای دوستامون گذاشتم به این راه ایمان دارم
دوستای عزیز یه کم به نوشته ها دقت کنید
شما دارید برای داوطلبی که معماری هست و قراره در کمترین زمان ممکن به 100 در 100 سوالا جواب بده مشاوره میدید
لطفا اگر به راه خودتون ایمان دارید به بچه ها پیشنهاد بدید
قرار نیست یکی رتبه 12 شده و اول مبانی رو خونده ما هم زوم کنیم روی این کتاب
این کتاب مهمه ولی برای جای خودش . با برنامه که پیش بریم برای این کتاب یک روز فرصت بزارید خدای این کتاب میشید چون هیچی برای گفتن نداره به شرط اینکه پیش نیازهاشو خوب بلاد باشیم
اینم نظر من
دوستون دارم
موفق باشید

nasrin_arch

عضو جدید
دوستای خوبم برای رسیدن به رتبه تک رقمی شاید به تعداد ما داوطلبین راه وجود داره
ولی مهم کمترین انرژی و بهترین نتیجه هست چرا که خیلی از ما اگر راه طولانی تریو انتخاب کنیم احتمالش زیاده وسط راه کلا قید ادامه راهو بزنیم
برای شروع کتاب مبانی باید آیتم شماره یک نوشته هامو خوب بلد باشیم . مبانی مقاومت مصالحو خوب بدونیم و بعد برای مبانی سازه دو روز وقت صرف کنیم . با اینکار هم چند تا سوال اول دروس فنی رو زدید هم وقت پرت برای کتاب مبانی شده صفر
اینقدر با وسواس کتابارو ورق زدن دلیل بر این نمیشه که بالای 80 بزنید
من که امسال با این متد جلو رفتم و برای سال بعد میدونم که اگر خدا بخواد و مشکلی برام پیش نیاد رتبه تک رقمی میارم .
موفق باشیم

raha pania

کاربر بیش فعال
مبانی سازه ؟ مبانی سازه وقتی کسی نمودار نیروی برش و خمش رو نمیدونه . وقتی نمیدونه برای تعیین عکس العمل تیری که نامعین هست و لی با معادلات تعادل میشه حلش کرد وقتی المان سازه ای یک بعدی و دو بعدی رو نمیدونه چه طور بهش پیشنهاد میکنید همون اول مبانی رو بخونه؟وقتی نمیتونه اعضای یک خرپا رو به لحاظ نیرو و نوع نیرو انالیز کنه برای چی باید بره سراغ مبانی سازه ؟
وقتی حتی مبانی درس مقاومت مصالح رو نمیدونه برای چی باید 3 ماهشو با این کتاب تلف کنه
من که اصلا همچین اشتباهی رو نخواهم کرد و طبق نوشته ای که برای دوستامون گذاشتم به این راه ایمان دارم
دوستای عزیز یه کم به نوشته ها دقت کنید
شما دارید برای داوطلبی که معماری هست و قراره در کمترین زمان ممکن به 100 در 100 سوالا جواب بده مشاوره میدید
لطفا اگر به راه خودتون ایمان دارید به بچه ها پیشنهاد بدید
قرار نیست یکی رتبه 12 شده و اول مبانی رو خونده ما هم زوم کنیم روی این کتاب
این کتاب مهمه ولی برای جای خودش . با برنامه که پیش بریم برای این کتاب یک روز فرصت بزارید خدای این کتاب میشید چون هیچی برای گفتن نداره به شرط اینکه پیش نیازهاشو خوب بلاد باشیم
اینم نظر من
دوستون دارم
موفق باشید

شاید شما از این نظر درست بگید دوست عزیز ،منم اینجام تا اندازه اطلاعات کمم باز به دوستام برای موفقیت کمک کنم ،حالا شاید جایی رو اشتباه کرده باشم ،منم گفتم میتونن با سازه و درک سازه شروع کنن ،اما مبانی سازه ویرایش جذاب تری داره ،نگفتم که نخونن،ما اینجا همه هدفمون یکیه پس نیازی به لحن تند نیست
اینم گفتم بهتره اول هرکس منابعی که داره بذاره تابه یه جمع بندی برسیم بعد با هم دیگه تا حد امکان با منابع مشترک شروع کنیم و نتیجشو با هم در میون بذاریم
موفق باشید

nasrin_arch

عضو جدید
شاید شما از این نظر درست بگید دوست عزیز ،منم اینجام تا اندازه اطلاعات کمم باز به دوستام برای موفقیت کمک کنم ،حالا شاید جایی رو اشتباه کرده باشم ،منم گفتم میتونن با سازه و درک سازه شروع کنن ،اما مبانی سازه ویرایش جذاب تری داره ،نگفتم که نخونن،ما اینجا همه هدفمون یکیه پس نیازی به لحن تند نیست
اینم گفتم بهتره اول هرکس منابعی که داره بذاره تابه یه جمع بندی برسیم بعد با هم دیگه تا حد امکان با منابع مشترک شروع کنیم و نتیجشو با هم در میون بذاریم
موفق باشید

سلام سلام
نه نه لحنم تند نبود
ولی ارزش زمان و از دست رفتن بیهوده زمانو با گوشت و پوست و استخونم لمس کردم
زیاد خوندن ملاک نیست برای این کتاب ها
روش مهمه . دوست عزیزم از من ناراحت نشو ولی باور کن برای اینچنین سبک کتابها باید زیرکانه رفتار کنی
به خدا من تابستون امسال دروس فنی رو گذاشته بودم کنار . هروقت میخواستم شروع کنم دلم میگرفت ولی جالبه درصد ایستایی من برای گرایش تکنو شد 89.9
رسیدن به درصد 90 در عرض 5 ماه با چندین واحد دانشگاهی و مشغله کاری برای ادمی مثل من که زیر صفر بودم به این معنا نیست که من ادم باهوشی بودم و درسخون . نه اصلا
فقط راهشو خوب انتخاب کردم . یعنی خدا بهم کمک کرد یه جورایی
دو سال پیش دوستای من چندین دور کتابهارو حلاجی کرده بودن ولی درصدای امسالشون زیاد با درصدهای من فرقی نداشت
به هر حال اگر جوری نوشتم که حس کردین لحنم تند بوده عذر میخوام
بازم میگم مهم رسیدن به درصد 100 در کمترین زمان و اتلاف وقت هست
امروز فردا طریقه مطالعه مرحله اول کتابهارو براتون مینویسم
دوستون دارم

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
َشهلام
چه عجب این تاپیک شروع شد بلاخره؟!.....منم پایم
معرفی می کنم، بنده ترم آخرم.کلا این ترم 16 واحد دارم
فرق بین رشته های مختلف معماری ارشد رو متاسفانه هنوز نمیدونم ینی فعلا نمیدونم چی می خوام بخونم....شاید داخلی باشه، شاید پایدار شایدم مرمت!
سر جلسه تئوری امسال نرفتم
زبانم متوسط رو به پایینه، فنم زیر خط فقره، درکم بد نیس، تاریخم باید خیلی وقت بذارم چون خیلی اطلاعات ندارم.........
تصمیم دارم برا کنکور 95 ایستائی رو بی خیال شم چون نه دسترسی به استاد دارم نه جزوه توپ. کلا خودم بخوام بخونم خیلی ازم وقت میگیره.البته تصمیمم قطعی نیس.
حالا سرما خوردم، این دو روزه برنامه میریزم برا خودم بعدش ایشالا از 1 فروردین شروع میکنم....بعله درت شنیدین...1 فروردین!!!!!
فعلا

sahari72

عضو جدید
سلام بچه ها من ترم شیشم و دوس دارم شروع کنم........اما به کمک احتیاج دارم......نمیدونم ازکجا و چجوری...........کسی هس کمک کنه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرزو جان اشتباه نکنی و ایستایی رو حذف کنی که بدترین کار ممکن هست ..حتما اون رو هم بخون یا خودت یا با دانشجوهای عمران ...
جالبترین حرف رو زدی من به هرکسی گفتم در مورد رشته ات یه معرفی کامل کن نمیدونن ،یعنی موندم چرا رشته اشون رو خوندن !!!همینطوری محض اینکه فقط فوق بگیرن!!!
زبان رو از الان شروع کن....فن راحته یکمی تمرین میخواد..درک خیلی مهمه..تاریخ هم سخته
ایشالله هر چه زودتر خوب میشی..:gol:
ممنونم:gol::gol:
در مورد رشتم باید بگم، چشامو بستم و انتخاب کردم(بعد چن سال پشت کنکور موندن!!!) نه به بازار کار فک کردم، نه به فرهنگ خانوادگی، نه به میزان درآمد، نه به اینکه
پیوسته باشم یا ناپیوسته. قبل کنکورم هم باز تصمیمارو نه من می گرفتم نه اینکه تصمیما مرتبط با استعداد و سلیقم بود. برو فلان مدرسه چون اینجوریه، برو فلان رشته چون دانش آموزاش اینجورین، برو کلاس فلان معلم چون میشناسمش و .....بعضی وقتا که پشت سرم و نیگا میکنم به خودم میگم بیا قید همه چیو بزن از اول کنکور سراسری بخون!!!:razz:ولی اونم نمیشه خب، ینی فک کنم خیلی بلند پروازانه و بی هواست:D

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام سلام
نه نه لحنم تند نبود
ولی ارزش زمان و از دست رفتن بیهوده زمانو با گوشت و پوست و استخونم لمس کردم
زیاد خوندن ملاک نیست برای این کتاب ها
روش مهمه . دوست عزیزم از من ناراحت نشو ولی باور کن برای اینچنین سبک کتابها باید زیرکانه رفتار کنی
به خدا من تابستون امسال دروس فنی رو گذاشته بودم کنار . هروقت میخواستم شروع کنم دلم میگرفت ولی جالبه درصد ایستایی من برای گرایش تکنو شد 89.9
رسیدن به درصد 90 در عرض 5 ماه با چندین واحد دانشگاهی و مشغله کاری برای ادمی مثل من که زیر صفر بودم به این معنا نیست که من ادم باهوشی بودم و درسخون . نه اصلا
فقط راهشو خوب انتخاب کردم . یعنی خدا بهم کمک کرد یه جورایی
دو سال پیش دوستای من چندین دور کتابهارو حلاجی کرده بودن ولی درصدای امسالشون زیاد با درصدهای من فرقی نداشت
به هر حال اگر جوری نوشتم که حس کردین لحنم تند بوده عذر میخوام
بازم میگم مهم رسیدن به درصد 100 در کمترین زمان و اتلاف وقت هست
امروز فردا طریقه مطالعه مرحله اول کتابهارو براتون مینویسم
دوستون دارم
حق با شماست دوست عزیز ،ما اینجا همه با هم یه هدف داریم این خودش مهمترین چیزه

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها من ترم شیشم و دوس دارم شروع کنم........اما به کمک احتیاج دارم......نمیدونم ازکجا و چجوری...........کسی هس کمک کنه؟

سلام دوست عزیز منم ترم ششم ،اول از همه اینکه نباید برای شروع با سرعت 100 بریم جلو ،چون آخراش خسته میشیم،بنظرم اول برای خودت مشخص کن سطحت در هر درس چقدره ،علاقت به هر درس چقدره
دوستانی که اینجا هستن آیا کسی هس که راجع به ضرایب و غیره ندونه ؟......

raha pania

کاربر بیش فعال
زبان،زبان ،زبان

زبان،زبان ،زبان

دوستان عزیزم ،به هیچ وجه زبانو دست کم نگیرید
اگر وقت کتاب خوندن ندارید ،میتونید از نرم افزار بازار 504 را دانلود کنید ،یکی از فرمتاش که این مدلیه 504 یعنی سبزه :D با تلفظ و تعداد دوره هایی که میکنین ،بنظرم از همه بهتره
برای گرامرم هم میتونین کتاب های زبان دبیرستانو بخونین ،هم اینکه تو تاپیک جزوات ارشد ،برای گرامر دروسی هست
حتی شده روزی یه درس 504 رو نگاه کنین ،اما بذارید تو برنامه هر روزتون باشه
امیدوارم واستون مفید باشه

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام
بچه ها سعی کردم برنامه ای رو طبق دوره ای که میرفتم برای خودمون اماده کنم تا اینجوری با هم پیش بریم
قسمت اولشو براتون اینجا گذاشتم . نظراتتونو برام بگید تا بتونیم هرچه سریعتر شروع کنیم . اینم بگم با انسجام و هدفمند جلو رفتن جواب خواهد داد . وگرنه یه کم از این ور خوندن و یه کم از فلان کتاب راه به جایی نخواهیم برد

http://s4.picofile.com/file/8177977568/1_az_110.pdf.html

donya-70

عضو جدید
سلام سلام
بچه ها سعی کردم برنامه ای رو طبق دوره ای که میرفتم برای خودمون اماده کنم تا اینجوری با هم پیش بریم
قسمت اولشو براتون اینجا گذاشتم . نظراتتونو برام بگید تا بتونیم هرچه سریعتر شروع کنیم . اینم بگم با انسجام و هدفمند جلو رفتن جواب خواهد داد . وگرنه یه کم از این ور خوندن و یه کم از فلان کتاب راه به جایی نخواهیم برد

سلام
واقعا از برنامه خوبت ممنونم.
میشه یه برنامه هم واسه کسایی که میخوان مرمت یا ... امتحان بدن بزاری ؟!
ممنون خیلی زیاد

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام سلام

ممنون از برنامه خوبت ،خیلی دلم میخواست شرکت کنم ،اما متاسفانه من در سفرم و هیچ کتابی همرام نیست

nasrin_arch

عضو جدید
سلام
ممنون خیلی زیاد

سلام سلام
دنیا جان برنامه ای که ارائه دادم برای دروس فنی و گرایش تکنو بود . اشنایی کامل راجع به بقیه دروس و گرایش ها ندارم
این برنامه 110 قسمتی رو طبق سیلابس دوره ای که رفتم دارم می نویسم . کاش همه ما بتونیم با هم بخونیم . این برنامه خوبیش اینه که از الان میتونیم تسلط کامل پیدا کنیم
من خودم که دقیقا طبق این برنامه شروع کردم و یواش یواش حجمش بالا خواهد رفت
بخوناااااااا . 14 فروردین اخرین مهلت مطالعه قسمت اول هست

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام
ممنون خیلی زیاد

سلام بچه ها
من امسال مرمت شرکت کردم، منتظر نتایج هستم، سوالی در مورد این گرایش دارین در خدمتم :smile:

originality7

عضو جدید
نسرین خانم ، برنامه خوبی نوشتی..

اگر امکانش هست 110 قسمتی که تنظیم کردی قرار بده که با یه چشم انداز بتونیم ایشالا با هم شروع کنیم.

من معماری انرژی ایشالا

آخرین ویرایش:

nasrin_arch

عضو جدید
دنیا خانم ، برنامه خوبی نوشتی..

اگر امکانش هست 110 قسمتی که تنظیم کردی قرار بده که با یه چشم انداز بتونیم ایشالا با هم شروع کنیم.

من معماری انرژی ایشالا

یادمه خدا رحمتش کنه بابابزرگم میخواست من و داداشمو نصیحت کنه
یه بار گفت براتون 10 تا مورد میگم که هیچوقت توی زندگیتون فراموشش نکنید
گفت : مورد اول : هیچوقت عجله و شتابزده عمل نکنید
بعد من با اشتیاق گفتم : خوب مورد دوم چیه . بگید بگید
پدر بزرگم گفت : دختر جان نگفتم عجله نکنید ؟
اقای originality عجله نکن . هر قسمت به وقتش قراره اینجا قرار داده بشه . قرار نیست ذهنامون پر بشه از اطلاعات بیهوده . قراره با هم و اروم اروم به درصد 100 برسیم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من امسال مرمت شرکت کردم، منتظر نتایج هستم، سوالی در مورد این گرایش دارین در خدمتم :smile:
سلام آسمانه جون.خوبی؟ایشالا نتایج دلخواهتو کسب کنی. گلم میتونی یه توضیح مختصر راجع به مرمت بهم بدی با این رویکرد که اون ور آب به درد میخوره یا نه؟ینی طرفدار داره؟تو ایران میشه کار پیدا کرد؟ یا تو باشگاه کجا میتونم این توضیحارو پیدا کنم دیگه شما به زحمت نیفتی؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فروش کلیه جزوات

فروش کلیه جزوات

:)سلام دوستای خوبم. من میخوام همه جزواتمو با هم به قیمت 200 تومن بفروشم. (پول پست با خریداره البته)
با توجه به اینکه شمام تازه اول راهید و دارید شورو میکنیدبه نظرم به ضررتون نیست اگه این جزواتو داشته باشید. چون هم از لحاظ زمان و هم هزینه واستون به صرفه هست.
این لیست جزوه هامه. هرکی خواست پیغام بده.
1. جزوه سروش نیا (1000 صفحه س/ پول کپیش 50 تومن شد و به همون قیمت میفروشم چون نو هست.)
*2. تنظیم و تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ایزدی (همه نو هستن و از آکادمی تخصصی تهران خریدم. این 3 ، 4 جزوه به همراه جزوه معاصر بخشی حدود 90 تومن شد.)
*3.جزوه معاصر غرب رسول بخشی
4.جزوه درک عمومی معماری عسکری (از انتشاراتی ایوانخانه گرفتم)
5. آکوستیک و نور ایزدی (از باشگاه دانلود کردم)
6.جزوه منظر حسینی
7.جزوه منظر عظمتی
8.جزوه منظر اعتضادی
9. جزوه منظر شاهچراغی (هم جزوه کلاسی دستنویس هم تایپ شده هم مدارک و نقشه هاش)
10.جزوه منظر منصوری
11.جزوه تنظیم شرایط قیابکلو
12.جزوه نور قیابکلو
13.عناصر شریفی
14.معماری اسلامی متدین

(از جزوه شماره 5 به بعد فقط پول پرینت رو حساب کردم اونم با حدود 30 ، 40 تومن تخفیف.)

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام آسمانه جون.خوبی؟ایشالا نتایج دلخواهتو کسب کنی. گلم میتونی یه توضیح مختصر راجع به مرمت بهم بدی با این رویکرد که اون ور آب به درد میخوره یا نه؟ینی طرفدار داره؟تو ایران میشه کار پیدا کرد؟ یا تو باشگاه کجا میتونم این توضیحارو پیدا کنم دیگه شما به زحمت نیفتی؟

سلام مرسی عزیزم انشالله ، چون یه دوست دیگه هم سوال پرسیده بود کامل توضیح میدم که همه استفاده کنین :)
رشته مرمت کارش به این صورت هست که شما پروژه ای رو قبول می کنین (یه خانه یا کاروانسرای قدیمی و ...) بعد برداشت می کنین، آسیب شناسی رو انجام میدین و براش کاربری انتخاب می کنین و در آخر طرح مرمتی می زنین
ارشد هم به همین صورته ، یک سری درس های تئوری داره مثل قوانین و تاریخ مرمت و نظریه پردازها، کارگاه داره که روش درست کردن ملات و طاق زنی و ... یاد میدن، و طرح مرمت داره که همون احیا است که خط بالا توضیح دادم (به صورت کرکسیون با استاد هست)
اون ور آب، والا در کشورهای توسعه یافته خیلی طرفدار داره چون اونا ساخت و سازهای جدید رو انجام دادن و الان خیلی توجه بیشتری به بناهای و بافت های قدیمی شون می کنن
اما تو کشورهای در حال توسعه مثل ایران و ... خیلی نه، چون به ساخت و سازهای جدید بیشتر توجه می کنن و یه مقدار هم از لحاظ اقتصادی مشکل داریم، ولی فکر می کنم آینده ی خوبی داشته باشه چون هم تعداد گردشگرا زیاد شده هم به میراث داره بیشتر از پیش اهمیت داده میشه

من خودم به همتون توصیه می کنم دنبال چیزی برید که واقعا دوست دارید چون هر رشته ای که در نظر بگیریم هم براش کار هست هم براش کار نیست بستگی به فرد داره که چقدر تلاش بکنه

اما برای کنکورش :
من جایی کلاس نرفتم چون تهرانی نبودم، اما به کسی هم توصیه نمی کنم کلاس بره چون هزینه های خیلی گزافی می گیرن و آخرش هم مطالبی رو میگن که شاید اصلا به دردتون نخوره
کنکور مرمت، کنکور به روزی هست ،پیشنهاد می کنم از آخرین اطلاعات مرمتی و بناهایی که ثبت یونسکو میشن خبر داشته باشین ، حتما سوالات کنکورهای سالهای پیش رو نگاه بندازین، تو نحوه ی خوندنتون خیلی تاثیر داره
کتاب کنکور عصر کنکاش برای مرمت سراسری که دو جلده رو حتما بگیرین و بخونین خیلی مفید و کامله، همیشه چند تا سوال تکراری میدن پس این کتاب رو خوب بخونین
منابع هم در این پست قبلا گذاشتم : #68
اما منابع اولیت بندی داره، هر کسی اولویت رو خواست بگه، براش بنویسم
آزمون هم مهرازی شرکت می کردم هم مرکز معماری، اونم به نظرم فقط جامع های مهرازی رو شرکت کنید (راستش اصلا از آزمونا راضی نبودم)

دانشگاه هایی که مرمت داره (سراسری) : (در حال حاضر باید منتظر دفترچه بود)
دانشگاه تهران، شهید بهشتی ، علم و صنعت، هنر تهران (کرج) ، اصفهان و قزوین
موفق باشید :redface::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.