یه مساله عجیب در خانواده

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر ممکنه شما نظرتون رو در این مورد بدید و با نظر بقیه کاری نداشته باشین.. توی همه ی تاپیک ها کاره شما شده کارشناسی نظر بقیه..
باشگاه مهندسان عقل کل استخدام کرده.. ممنون از ادمین
منم دقیقا همینکارو کردم. یعنی نظر دادم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مزاج شناسی و نسخه های استاد خیراندیش
کتاب های طبی ابن سینا
و صدها حدیث در این مورد ...
این که نشد ارائه مدرک. عین اون جمله ای رو که گفته اگه یه نفر یه مارک یا برند خاصی رو دوست داشته باشه سودا داره رو بیار ببینیم کجا همچین حرفایی زده شده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نگفتم همه ی خلق و خوی ها...
ثابت شده که بحث با شما چه منطقی و چه غیر منطقی
با مرجع بدون مرجع هیچ نتیجه ای به دنبال نداره..

مرجع: تمام تاپیک هایی که جنابعالی شروع کردین یا با نظراتتون اونا رو بدون نتیجه گذاشتین
البته اگه یه نفر بجای توجه به دلائل من فقط عناد ورزی بکنه نتیجه همین میشه. شما اون توضیحات منو نمیخونی. اگرم بخونی با نیت مخالفت میخونی. و گرنه اگه خوب توجه بکنی که من چی میگم ' خیلی برات مفید فایده هم میشه. منطق شما اینه که مرغ شما همیشه یه پا داره. کار من تقلید کورکورانه نیست. شما هم اگه فکر میکنی راست میگی دلیل بیار. نگو تو کتاب ها هست. بگو کجای کتاب هست و چی نوشته.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خلق و خوی انسان از طریق افزایش دانایی و آگاهی تغییر میکنه نه از طریق خوردن. آنچیزی که باید خورانده بشه دانش و آگاهی برای افزایش ضریب هوشمندی ذهن و اندیشه است. انسانها اگر اهل مطالعه در حوزه های مختلف دانش و علم باشند بتدریج به سطوح بالایی از آگاهی و فهم و شعور میرسند. و انسان فهیم و باشعور برای سر و سامان دادن به رفتار های خود همیشه از قدرت عقلانیت خود بهره میگیرد و بطور ریشه ای تغییر خلق و خو میدهد. ممکنه خوردن بعضی چیز ها اثر داشته باشه ولی این نوع تاثیرات گذرا و دارای تاریخ مصرف هستند. تحول واقعی انسان بر مدار افزایش قدرت اندیشه ممکن میشه.
مکاتبی وجود دارند که برای پایداری خودشان سعی میکنند که قدرت اندیشیدن را در انسان سد کنند و از انسان موجوداتی عوام و تهی مغز و مقلد و بله قربان گو بسازند. این نوع مکاتب سعی میکنند که با توسل به برخی خصوصیات نهفته انسان و با تجویز برخی خوراکیها در زمینه های غیر مناسب کاری بکنند که انسان یادش برود که طریق افزایش آگاهی و دانش مشکلات خود را حل کند.
رواج دارو های روانگردان و موارد مشابه آن نتیجه تبلیغ و کاربرد ناصحیح همین طب سنتی پسندان هست. محدوده تاثیرات طب سنتی مقطعی و در حوزه جسمی انسان است در حالی که برای نزدیک شدن به باطن وجود و ترمیم آن انسان باید از قدرت اندیشه خود استفاده کند. یکی از حیله ها و حقه های طرفداران ارتقاء انسان به وسیله تقویت جسم و روح با خوردن و آشامیدن چیز هایی که اندکی خاصیت درمانی دارند ' توجه آنها به مشغول ساختن ذهن در سطح الفاظ و تعابیر و صورتها هست که به این طریق مانع میشن که ذهن انسان بتواند حجاب صورتها را بشکافد و وارد محتوا های تعالی اندیشه متعالی بشود.
اگر بقول خودت عادت نداری که بدون مطالعه وارد بحث بشی ' لطفا اینا رو هم مطالعه کن و اگه تونستی مفهوم گفته های منو بدرستی دریابی بحث رو ادامه بده 'در غیر اینصورت حرفی با شما نخواهم داشت. موفق باشید
درخواست من این بود که به اون نوشته های من جواب داده بشه. همین هایی که خودم نقل قول گرفتم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گغتم شما برای این ادعاتون تو این مورد خاص دلیل علمی یا طبی ارائه دهید نه انشاء.

وسواس بیش از حد و ریزبینی مربوط به غلبه سودا میشه...
توی همین کتابا که گفتم هست...
این که گفتید ممکنه یکی از صد ها علت وسواس باشه. نه اینکه هر کسی وسواس داشت نتیجه بگیریم که او سودا داره. نود درصد وسواس ها ریشه روان شناختی داره. امروزه روز تب طب سنتی در جامعه اپیدمی شده و کم مونده که ادعا کنند که با طب سنتی میشه به جلوگیری از گرم شدن هوای زمین هم کمک کرد. در کل جزئی بینی در اون مواردى که تو موضوع تاپیک بهشون اشاره شده نمیتونه علتش از سودا باشه. شاید علتش در داشتن دقت بالا و سلیقه فردی باشه.
آنچه که تو جواب شما هست مطلق بینی و کلی گویی و نگاه از یک زاویه منحصر به فرد هست و بودنش تو اون کتابها هم دلیل علت مطلق نمیتونه باشه. هر چند که من هنوز هم برام ثابت نشده که عین اون دلیل ممکنه تو اون کتابها هم باشه. مگه اینکه شما به صفحه ای که نوشته شده آدرس بدید که بخونیم ببینیم واقعا هست یا نیست. مثلا بگید توفلان کتاب جلد فلان فصل فلان و صفحه فلان.

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چیزی در حد نرمالش خوبه
حساسیت زیاد مطمئنن موجب وسواس میشه
یجورایی ذهن فقط یک مسیرو و قبول میکنه و همون رو همیشه درست میدونه مثل همون بستنی پاک
من خودم چندتا دوست دارم وقتی باهاشون میرم بیرون حتی تو کافی شاپ برا انتخاب اونقدر حساسیت نشون میدن که واقعا آدم خسته میشه حتی خودشونم اذیت میشن

حالا خرید لباس میتونه یکم فرق داشته باشه اینکه جاهای مختلف رو بره ببینه بپسنده در حدی قابل قبول هست اون حق انتخاب داره و میخواد بهترین رو داشته باشه اما بازم از حد متعارفش بگذره آزار دهنده خواهد بود

اینکه دوستان میفرمایند خانوما اینجورین نه والا همه گیر نیست من اینو تو آقایون هم دیدم مونده به شخصیت طرف مقابل حالا اینکه خانوما ریز بین هستن بحثش ورای این هاست

پیشنهادی که من میتونم داشته باشم اینه که به صورت غیر مستقیم با مامان و خواهرتون صحبت کنید مثلا یه بستنی دیگه بخرید بگید به خاطر من طعم اینم امتحان کن حالا روشهای مختلفی هست لااقل میتونید یکم از این حساسیت وقتی با شما هستن کم کنید.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
استاد خیراندیش گفته اگه یه نفر یه نوع خاص بستنی رو دوست داشته باشه مربوط به سودا هست؟

نه . گفتن اینکه وسواس(تمام وسواس ها)، گیر دادن به ریزترین چیزها، فکر مشغولی های غیر عادی به خاطر سودا هست.

منبع زیاده ولی شاید در اینترنت جست و جو کنید پیدا کنید. ولی فعلا این سایت ها برای مطالعه شاید مفید باشند:

http://www.eslamteb.com/علائم-و-درمان-غلبه-مزاج-های-چهار-گانه-م/

(در قسمت سودا میتونید پیدا کنید)

و همینطور جلسات استاد خیراندیش:
http://shiateb.blogfa.com/post-46.aspx

بنظر میاد جلسه نهم درباره وسواسی بودن سوداوی ها صحبت کرده باشه. و شایدم یکی دو جلسه عقبتر یا جلوتر)

آخرین ویرایش:

Maryam.Eskandari

عضو جدید
سلام دوستان.

خواهر و مادر بنده کلا در خرید وسایل و خوراک یه سری اخلاقای خاصی دارند. و من میخوام این نوع رفتارها رو به شما بگم و منو راهنمایی کنین که من چطور میتونم مادر و خواهرم رو متقاعد کنم و باهاشون طوری حرف بزنم که زیاد در این طور مسایل سخت نگیرن.

مساله خواهر و ماردم به این صورت هست که خیلی در خرید خوراک و لباس دید جزیی دارند....مثلا میخوام برم بستنی بخرم میگن باید حتما بستنی پاک باشه!!! یعنی باید باشه!!

بستنی دومینو و یا میهن رو نمیخورن!! آخه بستنی بستنی دیگه!!! اینطور رفتارهاشون گاهی آدم رو در خرید اذیت میکنه!!!! یا مثلا خواهرم میخواد بره لباس بگیره خیلی جاها رو میگرده و بد انتخاب هست!!!

در لباس فروشی، صد بار هم نظر کسی که باهاشه رو میپرسه که این لباس بهم میاد؟ خوبه؟؟!!:confused:

خواستم در این مورد از تجربه هاتون بهم بگین و منو راهنمایی کنین.

سلام ممنون از دعوتتون
راستش درسته تا حدودی خانوما رو این چیزا حساسن
اما اگه زیادی از حد باشه تبدیل به بیماری میشه (مثل بیماری وسواس و...)
اگه شما میبینید که بیش از اندازه حساسیت به خرج میدن بهتره بهشون کمک کنید یکم بهتر بشن
مثلا راجب همین بستنی چند باری که میرین بستنی بخرین اون برندی که میگن و بگین پیدا نکردین و عوضش یه برند دیگه بخرین و خودتون بخورین..چندین بار این عملتونو تکرار کنید و براشون بستنی نخرن تا مجبور شن تغییر عقیده بدن
مثلا دیدین بیماران وسواسیو چطوری درمان میکنن؟
بهشون میگن که باید تو یه جای کثیف زندگی کنی
یا مجبورشون میکنن دستشونو ببرن تو سطل آشغال و...
بهتره شما هم از این شیوه ها استفاده کنید.
موفق باشین.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه . گفتن اینکه وسواس(تمام وسواس ها)، گیر دادن به ریزترین چیزها، فکر مشغولی های غیر عادی به خاطر سودا هست.

منبع زیاده ولی شاید در اینترنت جست و جو کنید پیدا کنید. ولی فعلا این سایت ها برای مطالعه شاید مفید باشند:

(در قسمت سودا میتونید پیدا کنید)

و همینطور جلسات استاد خیراندیش:
http://shiateb.blogfa.com/post-46.aspx

بنظر میاد جلسه نهم درباره وسواسی بودن سوداوی ها صحبت کرده باشه. و شایدم یکی دو جلسه عقبتر یا جلوتر)
این که گفتید ممکنه یکی از صد ها علت وسواس باشه. نه اینکه هر کسی وسواس داشت نتیجه بگیریم که او سودا داره. نود درصد وسواس ها ریشه روان شناختی داره. امروزه روز تب طب سنتی در جامعه اپیدمی شده و کم مونده که ادعا کنند که با طب سنتی میشه به جلوگیری از گرم شدن هوای زمین هم کمک کرد. در کل جزئی بینی در اون مواردى که تو موضوع تاپیک بهشون اشاره شده نمیتونه علتش از سودا باشه. شاید علتش در داشتن دقت بالا و سلیقه فردی باشه.
آنچه که تو جواب شما هست مطلق بینی و کلی گویی و نگاه از یک زاویه منحصر به فرد هست و بودنش تو اون کتابها هم دلیل علت مطلق نمیتونه باشه. هر چند که من هنوز هم برام ثابت نشده که عین اون دلیل ممکنه تو اون کتابها هم باشه. مگه اینکه شما به صفحه ای که نوشته شده آدرس بدید که بخونیم ببینیم واقعا هست یا نیست. مثلا بگید توفلان کتاب جلد فلان فصل فلان و صفحه فلان.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

)
اون چیزی که تو موضوع تاپیک بهش اشاره شده یه عادت عادی هست و نمیتونه در زمره فکر مشغولی های غیر عادی قرار بگیره .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون از دعوتتون
راستش درسته تا حدودی خانوما رو این چیزا حساسن
اما اگه زیادی از حد باشه تبدیل به بیماری میشه (مثل بیماری وسواس و...)
اگه شما میبینید که بیش از اندازه حساسیت به خرج میدن بهتره بهشون کمک کنید یکم بهتر بشن
مثلا راجب همین بستنی چند باری که میرین بستنی بخرین اون برندی که میگن و بگین پیدا نکردین و عوضش یه برند دیگه بخرین و خودتون بخورین..چندین بار این عملتونو تکرار کنید و براشون بستنی نخرن تا مجبور شن تغییر عقیده بدن
مثلا دیدین بیماران وسواسیو چطوری درمان میکنن؟
بهشون میگن که باید تو یه جای کثیف زندگی کنی
یا مجبورشون میکنن دستشونو ببرن تو سطل آشغال و...
بهتره شما هم از این شیوه ها استفاده کنید.
موفق باشین.
:eek::eek:

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
لزومی نداره برای شما ثابت کنیم. هرچند که مدرک هم بیاریم و یا اینکه خود استاد خیراندیش برای شما توضیح بدن.
ولی تمام(تاکید میکنیم تمام!) وسواس ها، از نظر استاد خیراندیش به خاطر سودا هست.
و این همیشه هم بد نیست.

منبعی هم که ذکر کردیم، فایل صوتی خود خیراندیش هست. دیگه نیازی به خوندن کتاب هم نیست.

بنظر میاد منابع روشنی برای شما آورده شده.
دیگه قضاوت با خودتون

شهریاری 2

کاربر ممتاز
اون چیزی که تو موضوع تاپیک بهش اشاره شده یه عادت عادی هست و نمیتونه در زمره فکر مشغولی های غیر عادی قرار بگیره .

منظور ما هم ،همین چیزایی هست که توی این تاپیک گفته شده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لزومی نداره برای شما ثابت کنیم. هرچند که مدرک هم بیاریم و یا اینکه خود استاد خیراندیش برای شما توضیح بدن.
ولی تمام(تاکید میکنیم تمام!) وسواس ها، از نظر استاد خیراندیش به خاطر سودا هست.
و این همیشه هم بد نیست.

منبعی هم که ذکر کردیم، فایل صوتی خود خیراندیش هست. دیگه نیازی به خوندن کتاب هم نیست.

بنظر میاد منابع روشنی برای شما آورده شده.
دیگه قضاوت با خودتون
نظر استاد خیراندیش وحی منزل که نیست. یه نظر هست که میتونه گفته بشه. نفی و اثباتش هم ممکنه. اصولا همه علاقمندی های شدید وسواس نیست. یه نوع علاقه است که ممکنه شدتش زیادتر باشه. یا یه نوع توجه ویژه است که مربوط به دنیای خود فرد هست.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
نظر استاد خیراندیش وحی منزل که نیست. یه نظر هست که میتونه گفته بشه. نفی و اثباتش هم ممکنه. اصولا همه علاقمندی های شدید وسواس نیست. یه نوع علاقه است که ممکنه شدتش زیادتر باشه. یا یه نوع توجه ویژه است که مربوط به دنیای خود فرد هست.

سایت زیر مال استاد خیر اندیش نیست که:

این نظر طب سنتی هست. وبارها از زمان ابن سینا تا الان تست شده و درمان شده. و صرف یه نظر شخصی نیست

ببینید طب سنتی، برخلاف طب کلاسیک، همه ابعاد انسان رو نگاه میکنه و درمان میکنه.
خلقیات، عادات،رفتارها، بیماریها و....
با یک دید کلی نگاه میکنه و درمان میکنه. که خوشبختانه هم ، بارها و بارها درمان کرده(حتی بیماری هایی مثل دیابت و یا سنگ کیسه صفرا که اصلا در طب کلاسیک حرفی برای گفتن ندارند)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سایت زیر مال استاد خیر اندیش نیست که:

این نظر طب سنتی هست. وبارها از زمان ابن سینا تا الان تست شده و درمان شده. و صرف یه نظر شخصی نیست

ببینید طب سنتی، برخلاف طب کلاسیک، همه ابعاد انسان رو نگاه میکنه و درمان میکنه.
خلقیات، عادات،رفتارها، بیماریها و....
با یک دید کلی نگاه میکنه و درمان میکنه. که خوشبختانه هم ، بارها و بارها درمان کرده(حتی بیماری هایی مثل دیابت و یا سنگ کیسه صفرا که اصلا در طب کلاسیک حرفی برای گفتن ندارند)
بله درسته. من اینایی که نوشتین رو قبول دارم. سهم طب سنتی دردرمان بیماری های جسمانی خیلی زیاد و موثر هست.
ولی این به این معنی نمیتونه باشه که ما بگیم روشهای درمانی طب سنتی شامل همه چی میشه.
با طب سنتی نمیشه جراحی کرد. با توسل به طب سنتی نمیتوان کار هایی رو که به روانشناسی مربوط میشه انجام داد. طب سنتی یه روش ترمیمی اعضای بدن هست.مثلا مسائل روحی روانی کار روانشناس و روانکاوان هست. بطور کلی هر شاخه ای از درمان در حیطه یه تخصص از تخصص های درمانی است. در عین حال میتوان بکمک همه این تخصص ها کار درمان رو انجام داد. نه طب سنتی و نه سایر رشته ها و تخصص های پزشکی هیچکدام به تنهایی قادر به درمان یا بهبود همه امراض نبستند. منظور من اینه.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از خانما میپرسم!

انصافا خودتون قبول دارین موجودات خاصی هستین؟!
سلام.
ممنون بابت دعوتتون.
اینکه همه اینطوری نیستن. مثلا من اگه از چیزی خوشم بیاد درجا میخرم. دیگه نگران اینم نیستم شاید جای دیگه بهترشم باشه.
درمورد بستنی هم مثلا اگه میهن باشه بهتره ولی نباشه هم میخورم. اینطوری که بری شهرو بگردی دیگه به نظر منم سخته تحمل این تیپ ادما. یا مثلا صبح میخوای پنیر بخوری حالا مثلا صباح نباشه پگاه باشه یه هفته این که ادمو نمیکشه. به نظر من اینکه ادم از یه مارکی خوشش بیاد اصلا بد نیست مخصوصا مارک خوب دیگه قطعا هرکسی عقلش میگه داری پول میدی یه چی خوب بگیر. ولی اینکه در این حد گگیر بدی که اگه نباشه نمیپوشم و نمیخورم شاخ داره. پس اینکه بگیم دخترا کلا اینطوریند به نظر من غلطه. چون من اطرافمم دارم کسایی که تقریبا شبیه خودمن
به نظر من اینکه شما میاید پست میذارید مشکلتون با یه مارک بستنی و خرید لباس نیست. بنظر من گسترده تر از این حرفاست مشکل و شما بخشیشو برای درک بیشتر گفتید. که به نظر من این یه اخلاق بده. که میشه تغییرش داد ولی تا وقتی که فرد فکر میکنه که کارش مشکلی نداره ادامه میده. در کل به نظر من شما به جای اینکه سعی د رتغییر دادن اون ها داشته باشید سعی کنید که کمتر در مواقع اینچنینی حضور داشته باشید...
ولی خب قطعا خواه ناخواه اذیت کنندست
مثلا فک کنید تو مسافرت وسط جاده یه مغازه پیدا کردید همه دوست دارن ببستنی بخورن یکی میگه نه من تا فلان چی نباشه لب نمیزنم.:razz: نمیدونم برای من قابل درک و هضم نیست جون خودم اینطوری نیستم نمیتونم هضم کنم.:surprised:
راستی نظر خواستن از بقیه اگه بیش از حد باشه ناشی از عدم اعتماد به انتخاب شخص هست. که میخواد مهر تاییدو بگیره دلش اروم شه که اشتباه نکرده. و تقریبا اکثرا دوست دارن انتخابشون تایید بشه که اگه زیادی گیر این باشی که دیگران تاییدت کنن خوب اون استقلال در انتخاب و سلیقه کمرنگ میشه. و کم کم تبدیل به یه وسوال ازار دهنده میشه.
کلا تو هر چی نه افراط نه تفریط باشه خیلی عالی و اوکی هستش

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
طبیعیه؟؟؟؟

اینکه فقط بستنی پاک باید بخوری طبیعیه؟؟؟؟ اینکه باید کل مغازه ها رو بگردی تا بستنی پاک پیدا کنی طبیعیه؟؟!!!

به نظرم حرف شما برام طبیعی نیست!!

منظورتون ازینکه کارشون رو خوب بلدن چیه؟

آره بعضی وقتا
عمه کوچیکه من وقتی میری براش خرید، حتمن باید شیر فلان شرکت باشه، اونم مدل خاصش! نه محصول دیگه ی اون شرکت
حتی تولیدشم باید واسه اون روز باشه

Uchiha Itachi

عضو جدید
آره بعضی وقتا
عمه کوچیکه من وقتی میری براش خرید، حتمن باید شیر فلان شرکت باشه، اونم مدل خاصش! نه محصول دیگه ی اون شرکت
حتی تولیدشم باید واسه اون روز باشه

من یه بار شیر ترش شده رو صبح زود خریدم و حتی خوردم و تازه وقتی فهمیدم که ظهر بود و منم مسموم!

ati88

عضو جدید
عزیز مشکل شما اینه که خانم ها رو نمی شناسی
اساسا آقایون به کلیات توجه می کنن و خانم ها به جزییات
این رفتارها طبیعیه
بستنی ها هم بسته به مارک طعم هاشون متفاوته، حتما طعم پاک رو بیشتر دوست دارن دیگه

• Like
واکنش ها: ayja

سحر صبح

عضو جدید
سلام دوستان.

خواهر و مادر بنده کلا در خرید وسایل و خوراک یه سری اخلاقای خاصی دارند. و من میخوام این نوع رفتارها رو به شما بگم و منو راهنمایی کنین که من چطور میتونم مادر و خواهرم رو متقاعد کنم و باهاشون طوری حرف بزنم که زیاد در این طور مسایل سخت نگیرن.

مساله خواهر و ماردم به این صورت هست که خیلی در خرید خوراک و لباس دید جزیی دارند....مثلا میخوام برم بستنی بخرم میگن باید حتما بستنی پاک باشه!!! یعنی باید باشه!!

بستنی دومینو و یا میهن رو نمیخورن!! آخه بستنی بستنی دیگه!!! اینطور رفتارهاشون گاهی آدم رو در خرید اذیت میکنه!!!! یا مثلا خواهرم میخواد بره لباس بگیره خیلی جاها رو میگرده و بد انتخاب هست!!!

در لباس فروشی، صد بار هم نظر کسی که باهاشه رو میپرسه که این لباس بهم میاد؟ خوبه؟؟!!:confused:

سلام اخوی. سخت گیری و دقت در مسائل و تحجر توی فکر ، معلول سودا یا همون خون سرد و خشک هست از نظر طبی که بیشتر در خانمها هست. ولی از خانمها هم بعضی گرم مزاج و انعطاف پذیرند و این مشکلات رو ندارند.
در هر حال درمان پذیره. خواستید راهنمایی تون میکنم

behnamcp

کاربر فعال
سلام دوستان.

به نام ایزد منان
با سلام و عرض احترام
شرح بالینی شما مرا برآن داشت جهت تشخیص دقیق این مشکل پرسشی رو از شما بکنم لطفا بفرمایید خواهر ومادرتون از داشتن این رفتار احساس افتخار می کنند یا داشتن این مشکلات را نا خواسته و مایه عذاب می دانند؟(خواهش می کنم بدون رودربایستی و خجالت به این پرسش پاسخ بدید)

ali-gold

کاربر فعال
به نام ایزد منان
با سلام و عرض احترام
شرح بالینی شما مرا برآن داشت جهت تشخیص دقیق این مشکل پرسشی رو از شما بکنم لطفا بفرمایید خواهر ومادرتون از داشتن این رفتار احساس افتخار می کنند یا داشتن این مشکلات را نا خواسته ومایه عذاب می دانند؟(خواهش می کنم بدون رودربایستی و خجالت به این پرسش پاسخ بدید)

اکثر رفتارها برای خودشون مایه عذابه.

behnamcp

کاربر فعال
اکثر رفتارها برای خودشون مایه عذابه.
با نام و یاد خدا
سلام و عرض ادب
دوست عزیز به نظر می رسد ایشان از اختلال وسواسی جبری(ocd) رنج می برند البته من به اختلال شخصیت وسواسی جبری(ocpd) هم مشکوک بودم که به نظر نمی رسه به اختلال اخیر مبتلا باشند(دوستانی توجه داشته داشته باشند که این دو اختلال اسامی مشابه دارند اما دو بیماری جدا هم هستند و به قول روانپزشکان و روانشناسان comorbityکمی هم با هم دارند )فرق ocd(تا قبل از سال 2013 جزو اختلالات اضطرابی به حساب می امد ) با ocpd(که یک اختلال شخصیتی هست)در این است در اولی فرد از رفتارهای خود در عذاب هست خودش می داند که بیمار است اما در اختلالات شخصیت فرد خودش را بیمار نمی داند در هر صورت لازم است برای درمان اقدام کنید درمان ocd شامل روان درمانی و درمان های زیستی پزشکی هست:
1.اصولا روانشناس با استفاده از درمان های روانشناختی شامل ERP و CBT و سایر روشهای درمان رفتاری باعث کاهش نشانه ها ی وسواس میشود نکته امید وارکننده در این نوع درمان هست که نیاز به تعداد جلسات زیادی ندارد با جلسات معدود فرد بهبود می یابد و عود مجدد بیماری اغلب دیده نمی شود
2. درمانهای زیستی که اغلب شامل دارو درمانی هست استفاده کنید . توجه داشته باشید این نوع درمان ها حتما باید توسط روانپزشک انجام بگیرد وبرخلاف باور اشتباه عموم این نوع دارو ها اگر توسط متخصص تجویز شود به هیچ وجه عوارض عجیب و غریب ندارد وباعث وابستگی هم نمی شود و ارزان ترین روش هم به حساب می اید
3.در صورتی که به هر دلیلی مایل به انجام درمان های فوق نیستید پیشنهاد می کنم کتاب هایی در زمینه خود درمانی بیماری وسواس هست تهیه و تکنیکهای آن را انجام بدید
اگه که روش های فوق رو با هم انجام بدید نتیجه عالی می گیرید برای شما آرزوی موفقیت و سلامت دارم شاد و رستگار باشید

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با نام و یاد خدا
سلام و عرض ادب
دوست عزیز به نظر می رسد ایشان از اختلال وسواسی جبری(ocd) رنج می برند البته من به اختلال شخصیت وسواسی جبری(ocpd) هم مشکوک بودم که به نظر نمی رسه به اختلال اخیر مبتلا باشند(دوستانی توجه داشته داشته باشند که این دو اختلال اسامی مشابه دارند اما دو بیماری جدا هم هستند و به قول روانپزشکان و روانشناسان comorbityکمی هم با هم دارند )فرق ocd(تا قبل از سال 2013 جزو اختلالات اضطرابی به حساب می امد ) با ocpd(که یک اختلال شخصیتی هست)در این است در اولی فرد از رفتارهای خود در عذاب هست خودش می داند که بیمار است اما در اختلالات شخصیت فرد خودش را بیمار نمی داند در هر صورت لازم است برای درمان اقدام کنید درمان ocd شامل روان درمانی و درمان های زیستی پزشکی هست:
1.اصولا روانشناس با استفاده از درمان های روانشناختی شامل ERP و CBT و سایر روشهای درمان رفتاری باعث کاهش نشانه ها ی وسواس میشود نکته امید وارکننده در این نوع درمان هست که نیاز به تعداد جلسات زیادی ندارد با جلسات معدود فرد بهبود می یابد و عود مجدد بیماری اغلب دیده نمی شود
2. درمانهای زیستی که اغلب شامل دارو درمانی هست استفاده کنید . توجه داشته باشید این نوع درمان ها حتما باید توسط روانپزشک انجام بگیرد وبرخلاف باور اشتباه عموم این نوع دارو ها اگر توسط متخصص تجویز شود به هیچ وجه عوارض عجیب و غریب ندارد وباعث وابستگی هم نمی شود و ارزان ترین روش هم به حساب می اید
3.در صورتی که به هر دلیلی مایل به انجام درمان های فوق نیستید پیشنهاد می کنم کتاب هایی در زمینه خود درمانی بیماری وسواس هست تهیه و تکنیکهای آن را انجام بدید
اگه که روش های فوق رو با هم انجام بدید نتیجه عالی می گیرید برای شما آرزوی موفقیت و سلامت دارم شاد و رستگار باشید
اینا چیه ورداشتی از روی کتابها نوشتی ؟این بار هم احتمالا دچار خود روانشناس بینی شدی.!!!!
این بحث به نتیجه لازم رسیده. بستنی مورد علاقه ش رو میخواست که نتیجه ش یه انتخاب بود و بس.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز مشکل شما اینه که خانم ها رو نمی شناسی
اساسا آقایون به کلیات توجه می کنن و خانم ها به جزییات
این رفتارها طبیعیه
بستنی ها هم بسته به مارک طعم هاشون متفاوته، حتما طعم پاک رو بیشتر دوست دارن دیگه
این جواب بهترین جواب بود.

behnamcp

کاربر فعال
با نام و یاد خدا
سلام و عرض ادب

دوست عزیز قطعا هیچ چیز جای مشورت با یک متخصص رو نمی گیره بنابراین من سعی کردم کوتاه و مختصر شما را راهنمایی کنم موفق و موید باشید