یه مساله عجیب در خانواده

مراجع

عضو جدید
من پست میگذارم ، پس وجود دارم
من بستنی پاک میخورم ،فقط بستنی پاک و پسرم مرا یادش خواهد بود
پس من وجود دارم
من به قول نیچه مخالفت میکنم پس هستم
من ،دیگران را راهنمایی میکنم ،درباره ی همه نظر میدهم ،دیده میشوم
برادر جونم بارها در لباسهای گوناگون مرا تایید کن
نگاه تو خاطرم را جمع میکند که من هنوز نمرده ام
خرید لباس بهانه است . مرا نگاه کن

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در هیچ مملکتی مردمانش به اندازه مردم ما تو زندگی خصوصی هم , دخالت و فضولی نمیکنند. همه فکر و ذکرشون اینه که ببینن دیگران چه میکنند.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
پس من وجود دارم

ای کاش به جای "من هستم"
کمی خود را در "محضر" میدیدیم و ادب آن محضر را رعایت میکردیم...

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
ایشون که حرف بدی نزده!!!!منظورتون کدوم محضره ؟

این فردی نگری که "من هستم" خیلی مشکلات ایجاد کرده برای بشریت.
نیچه و کانت نگاهشون غلط بود.
باید به جای اینکه آدم فقط خودش رو نگاه کنه ، ببینه در کدوم محضر هست. (کنار پدر مادر، سر کلاس معلم و...) و سعی کنه حدود هر محضری که در اون هست رو رعایت کنه.
این میشه ادب حضور. چیزی که امام خمینی یاد دادن به ما.

آداب هر محضری رو ائمه به ما یاد دادن تا در هرجایی ادب لازم رعایت شه.(رساله حقوق امام سجاد و...)

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این فردی نگری که "من هستم" خیلی مشکلات ایجاد کرده برای بشریت.
نیچه و کانت نگاهشون غلط بود.
باید به جای اینکه آدم فقط خودش رو نگاه کنه ، ببینه در کدوم محضر هست. (کنار پدر مادر، سر کلاس معلم و...) و سعی کنه حدود هر محضری که در اون هست رو رعایت کنه.
این میشه ادب حضور. چیزی که امام خمینی یاد دادن به ما.

آداب هر محضری رو ائمه به ما یاد دادن تا در هرجایی ادب لازم رعایت شه.(رساله حقوق امام سجاد و...)
اون عبارتی هم که ایشون نوشتن دقیقا اشاره به همین مضمون داشت. احتمالا شما در جریان کل گفتگو های موضوع تاپیک نبودید.
ایشان همین گفته های شما رو با مضمون اشاره بیان کرده.
اینکه ما بیائیم تو هر موضوع با ربط و بی ربط اشاعه تشیع بکنیم, بنظر من بجای نه تنها جا نمی افته بلکه قطعا ممکنه نتیجه عکس هم بده. شیوه ائمه این چنین نبود. امر به معروف هم جای خودش رو داره که اگه متناسب با روحیه انسانها مطرح نشه, ممکنه نتیجه عکس بده و مردم رو گریزان بکنه. (به مصداق ؛ هر سخن و تذکری جایی و هر نکته مکانی دارد هست) موفق باشید.

مراجع

عضو جدید
ای کاش به جای "من هستم"
کمی خود را در "محضر" میدیدیم و ادب آن محضر را رعایت میکردیم...[/QUOTE

این نگاهی پدیدار شناسی به زندگیست
من زندگی را از نگاه خودم
از نگاه مادر دوستمون و خواهر دوستمون دیدم

همانگونه که شما با دعوت به نیکی و امر به معروف، به هستی خود معنی میدهید
هر انسانی برای بودنش بهونه ای میخواد تا نه تنها در برابر خداوند
بلکه در برابر خودش و دیگران و مرگ پیش رو هم دلیلی برای بودنش داشته باشد

• Like
واکنش ها: ayja

Uchiha Itachi

عضو جدید
پس من وجود دارم

توصیف مختصر و جالبی بود
زاویه دید جدیدی داشت.

:gol::gol::gol:

behnamcp

کاربر فعال
پس من وجود دارم
به نام ایزد منان
با سلام وعرض ادب و احترام
دوست گرامی همیشه مخالفت کردن با دیگران نشانه سلامت روانی نیست چون رشته شما روانشناسی هست این توضیح را برای شما و برای دیگر دوستان می دهم در روانشناسی عمومی و سایر حوزه های وابسته مفهومی هست به نام همدلی (empathy) . در کتاب روانشناسی رشد تالیف لورا برک این کلمه این گونه تعریف شده است:همدلی عبارت است از توانایی درک کردن حالت هیجانی دیگران و احساس کردن با آنها یا پاسخ دادن به صورت هیجانی به شیوه مشابه.اجازه بدید بیشتر توضیح بدم درآسیب شناسی روانی و روانپزشکی بیماری وجود دارد به نام اختلال شخصیت خودشیفته .یکی از نشانه های این بیماری این هست که این بیماران فاقد قدرت همدلی کردن با دیگران هستندیعنی همه چیز را از دید خود می بینند و نمی توانند خود را جای طرف مقابل قرار بدهند . در کتاب هایی که در زمینه مصاحبه تشخیصی بیماران روانی نوشته شده گفته می شود که "افراد نارسیست{ یعنی خودشیفته} هنگام تکلم احساسات و عواطف خود را در بیان افکار دخالت می دهندو تقریبا سعی می کنند در هر موضوعی نظر بدهند"(روانشناسی بالینی دکتر سعید شاملو متخصص روانشناسی بالینی) نکته جالب اینکه حتما در درس آسیب شناسی روانی خوانده اید یا خواهید خواند اختلال شخصیت خودشیفته در کلاستر دوم که دارای که دارای ویژگی های نمایشی هیجانی و دمدمی قرار می گیرند نکته عجیب این که اختلال شخصیت نمایشی هم در این کلاستر قرار می گیرد اما بیماران مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی معمولا یکی از نشانه های آنها این هست که معمولا افرادی بسیار تلقین پذیر هستندو به آسانی تحت تاثیر پیشنهاد هاو اوامر دیگران قرار می گیرند و ساده لوحانه با آنها هم عقیده می شوند
نتیجه گیری من:بنابراین درست نیست بگیم کسی که مخالفت می کند حتما سالم و کسی که همیشه هم عقیده با دیگران هست همیشه بیمار هست به عبارت صحیح اعتدال در هر زمینه لازم و ضروری هست موفق باشید
(لطفا کسی نقل قول نگیرد)

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام ایزد منان
دوست گرامی همیشه مخالفت کردن با دیگران نشانه سلامت روانی نیست چون رشته شما روانشناسی هست این توضیح را برای شما و برای دیگر دوستان می دهم در روانشناسی عمومی و سایر حوزه های وابسته مفهومی هست به نام همدلی (empathy) . در کتاب روانشناسی رشد تالیف لورا برک این کلمه این گونه تعریف شده است:همدلی عبارت است از توانایی درک کردن حالت هیجانی دیگران و احساس کردن با آنها یا پاسخ دادن به صورت هیجانی به شیوه مشابه.اجازه بدید بیشتر توضیح بدم درآسیب شناسی روانی و روانپزشکی بیماری وجود دارد به نام اختلال شخصیت خودشیفته .یکی از نشانه های این بیماری این هست که این بیماران فاقد قدرت همدلی کردن با دیگران هستندیعنی همه چیز را از دید خود می بینند و نمی توانند خود را جای طرف مقابل قرار بدهند . در کتاب هایی که در زمینه مصاحبه تشخیصی بیماران روانی نوشته شده گفته می شود که "افراد نارسیست{ یعنی خودشیفته} هنگام تکلم احساسات و عواطف خود را در بیان افکار دخالت می دهندو تقریبا سعی می کنند در هر موضوعی نظر بدهند"(روانشناسی بالینی دکتر سعید شاملو متخصص روانشناسی بالینی) نکته جالب اینکه حتما در درس آسیب شناسی روانی خوانده اید یا خواهید خواند اختلال شخصیت خودشیفته در کلاستر دوم که دارای که دارای ویژگی های نمایشی هیجانی و دمدمی قرار می گیرند نکته عجیب این که اختلال شخصیت نمایشی هم در این کلاستر قرار می گیرد اما بیماران مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی معمولا یکی از نشانه های آنها این هست که معمولا افرادی بسیار تلقین پذیر هستندو به آسانی تحت تاثیر پیشنهاد هاو اوامر دیگران قرار می گیرند و ساده لوحانه با آنها هم عقیده می شوند
نتیجه گیری من:بنابراین درست نیست بگیم کسی که مخالفت می کند حتما سالم و کسی که همیشه هم عقیده با دیگران هست همیشه بیمار هست به عبارت صحیح اعتدال در هر زمینه لازم و ضروری هست موفق باشید
(لطفا کسی نقل قول نگیرد)
اولا نظر دادن تو موارد مختلف نشانه توانایی و داشتن دانش هست. قرار هم نیست که هر کسی هر چی گفت ما بیائیم بنام همدلی موافق باشیم. اینجا محل نقد و بحث هست. شما زیاد دنبال بهانه برای متهم کردن کاربران فرهیخته به انواع بیماریها نباش. کپی کردن مطالب از کتابها نفعی به هیچکس نداره. من اگه جای شما باشم سعی میکنم حرف خودم رو بزنم نه اینکه با گلچین کردن مطالب از جزوه ها و کتابها و وصله پینه کردن اونا به کاربران انگ بیماری بزنم. این باشگاه مثل یه کتابخانه است و کاربر میتونه با مطالعه مطالب مختلف از جای جای تالار ها نظر خودش رو بگه. لطفا سعی نکن رفتار های عالمانه و کارشناسانه ما رو به داشتن بیماری مان متهم کنی. هر کسی هم نظر خودش رو داره و در عین احترام میتونه نقد بشه. اصن نفس وجود این تالار ها واسه همین نقد و بحث و گفتگوست. امیدوارم اینو متوجه شده باشی.

مراجع

عضو جدید
بهنام ،آیجا ،اوچیها ایتاچی و شهریاری و
دیگر دوستان باشگاه مهندسان ...هرچه شما بگویید
کاش پیش هم نشسته بودیم و کمی کیک با نوشیدنی میخوردیم

این پستها، دوای تنهایی من نمیشود
من به دنبال حقیقت نیستم ،
اصلا من، خود شیفته ی تمام دورانها می شوم
اگر به شیدایی ایم ببخشید و مرا یار شوید

behnamcp

کاربر فعال
به نام ایزد منان
(لطفا کسی نقل قول نگیرد)

مطلب بالا نیاز به اصلاح دارد
متاسفانه من چون کتاب های آسیب شناسی روانی را فصول اولیه که به شرح تاریخچه آسیب شناسی روانی و معانی نابهنجاری هست را به طور سرسری مطالعه کردم و همیشه اول سراغ بیماریهای روانی رفته ام همین موضوع باعث شده یک نکته مورد غفلت قرار بگیرد نکته مهم این هست که همیشه خارج شدن از حد میانگین جامعه نشانه نابهنجاری نیست !اجازه بدید بیشتر توضیح بدم در روانشناسی کودکان استثنایی در مکاتب آمریکا( که کشور ما هم از آن پیروی می کند) که به بررسی کودکانی که با کودکان طبیعی و همسن از نظر فکری جسمی عاطفی عقلانی رفتاری و ... فرق داشته باشد می پردازد مثل کودکانی که انحراف هوشی (عقب مانده و تیز هوش ) و نقایص حسی(مشکلات شنوایی و ومشکلات بینایی )و اشکلات ارتباطی(مشکلات تکلمی و اختلالات یادگیری) و سایر مشکلات (اختلالات رفتاری و دشواری های حرکتی و بیماری های مزمن) داشته باشند اگه توجه کرده باشید من کودکان تیزهوش را با رنگ قرمز مشخص کرده ام
لازم به ذکر است طبق تعاریف قبل از سال 2009 به کودکانی که بهره هوشی آنها کمتر 70 باشد عقب مانده ذهنی گفته میشد(دوستان روانشناس توجه داشته باشند بعد از سال 2009 اصلا اسم کودکان عقب مانده به کودکان مبتلا به معلولیت ذهنی تغییر یافت حتی معیارهای تشخیصی عقب مانده ذهنی با تغییر نام به کودکان مبتلا به معلولیت ذهنی هم دگرگون شد اما من به دلایلی که ذکز آن باعث طولانی شدن مطلب میشود از اصطلاح قدیمی و معیار های قدیمی استفاده می کنم) حالا این نکته به ذهن خواننده زیرک تداعی می شود که همان طور که کودکی که بهره هوش او کمتر 70 باشد غیر طبیعی است آیا کودکی که تیزهوش (طبق تعریف بهره هوشی اوبالاتر از 140 هست) نابهنجار هست ؟ قطعا خیر. اما طبق تعریف این کودکان هم جزو کودکان استثنایی قرار می گیرد برای مثال در کتاب روانشناسی کودکان و نوجوانان استثنایی دکتر بهروز میلانی فر در صفحه 121 نوشته شده است "همانطور که کودک عقب مانده استثنایی است کودکان تیز هوش هم استثنایی است
خلاصه مطلب بالا :انحراف به سمت بالا در بهره هوشی نه تنها نشاندهنده نابهنجاری نیست بلکه یک مزیت هم حساب می شود که این خط بطلانی بر این ادعا که همیشه انحراف از نرم طبیعی نشاندهنده نابهنجاری به حساب می آید.
لازم به ذکر است ممکن مثال دیگری هم پیدا شود .
(لطفا کسی از این مطلب نقل قول نگیرد)

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطلب بالا نیاز به اصلاح دارد
متاسفانه من چون کتاب های آسیب شناسی روانی را فصول اولیه که به شرح تاریخچه آسیب شناسی روانی و معانی نابهنجاری هست را به طور سرسری مطالعه کردم و همیشه اول سراغ بیماریهای روانی رفته ام همین موضوع باعث شده یک نکته مورد غفلت قرار بگیرد نکته مهم این هست که همیشه خارج شدن از حد میانگین جامعه نشانه نابهنجاری نیست !اجازه بدید بیشتر توضیح بدم در روانشناسی کودکان استثنایی در مکاتب آمریکا( که کشور ما هم از آن پیروی می کند) که به بررسی کودکانی که با کودکان طبیعی و همسن از نظر فکری جسمی عاطفی عقلانی رفتاری و ... فرق داشته باشد می پردازد مثل کودکانی که انحراف هوشی (عقب مانده و تیز هوش ) و نقایص حسی(مشکلات شنوایی و ومشکلات بینایی )و اشکلات ارتباطی(مشکلات تکلمی و اختلالات یادگیری) و سایر مشکلات (اختلالات رفتاری و دشواری های حرکتی و بیماری های مزمن) داشته باشند اگه توجه کرده باشید من کودکان تیزهوش را با رنگ قرمز مشخص کرده ام
لازم به ذکر است طبق تعاریف قبل از سال 2009 به کودکانی که بهره هوشی آنها کمتر 70 باشد عقب مانده ذهنی گفته میشد(دوستان روانشناس توجه داشته باشند بعد از سال 2009 اصلا اسم کودکان عقب مانده به کودکان مبتلا به معلولیت ذهنی تغییر یافت حتی معیارهای تشخیصی عقب مانده ذهنی با تغییر نام به کودکان مبتلا به معلولیت ذهنی هم دگرگون شد اما من به دلایلی که ذکز آن باعث طولانی شدن مطلب میشود از اصطلاح قدیمی و معیار های قدیمی استفاده می کنم) حالا این نکته به ذهن خواننده زیرک تداعی می شود که همان طور که کودکی که بهره هوش او کمتر 70 باشد غیر طبیعی است آیا کودکی که تیزهوش (طبق تعریف بهره هوشی اوبالاتر از 140 هست) نابهنجار هست ؟ قطعا خیر. اما طبق تعریف این کودکان هم جزو کودکان استثنایی قرار می گیرد برای مثال در کتاب روانشناسی کودکان و نوجوانان استثنایی دکتر بهروز میلانی فر در صفحه 121 نوشته شده است "همانطور که کودک عقب مانده استثنایی است کودکان تیز هوش هم استثنایی است
خلاصه مطلب بالا :انحراف به سمت بالا در بهره هوشی نه تنها نشاندهنده نابهنجاری نیست بلکه یک مزیت هم حساب می شود که این خط بطلانی بر این ادعا که همیشه انحراف از نرم طبیعی نشاندهنده نابهنجاری به حساب می آید.
لازم به ذکر است ممکن مثال دیگری هم پیدا شود .
(لطفا کسی از این مطلب نقل قول نگیرد)
چیزی که من نمیتونم درک کنم اینه که این مطالب چه ربطی به موضوع این تاپیک داره ؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به قول یه آقایی بعد دو سال زندگی مجردی بالاخره فهمیدم رب با ظرف شیشه ای چه مزیتی به قوطی فلزی داره که مادرم همیشه گیر میداد .. آقایون ظاهرا حساس نیستن رو جزئیات چون تو اکثر خانواده ها نتیجه این انتخابا به دوش خانومه! شما فقط میخوایی ماکارونی که میخوری خوشمزه باشه این مادرجان هستن که به مرور زمان تشخیص میدن کدوم یکی مارکش بهتره و تاکید میکنن همونو بخری، یکی دو سال که خودت مسئولیت آشپزی و تمیزکاری منزل رو گردن بگیری می بینی که تو انتخاب مایع ظرفشویی هم به اندازه خرید یه ماشین یا گوشی همراه حساس شدی