گپ ويژه همه مهندسان مكانيك باشگاه-همه بيان

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا داری....خودتو بریز بیرون:D....هر کسی یه برتری نسبت به دیگران داره......تجربه زندگی که داری....در هر حال خوشحال میشم بازم ببینمت دوست عزیز...
من بچه شمالم....پاتوقم هم بیشتر همین جاست.....ایشالله با هم میریم نروژ....جای خیلی خوبیه:D
موفق باشی

یاعلی

هرکی سوال داشت بپرسه در خدمتشم ولی میدونم هیچی نیستم :D
میدونم اینجایی
منو یادت رفته قبلا هم سر زده بودم بهت :D
ایشالا زودتر بریم :دی
بایییی

amirfaraz

عضو جدید
من برگشتم

من برگشتم

سلام

من از اعضاي اين سايت بودم يك روز نوشتم دارم براي كار ميرم لهستان رفتم چك حالا هم برگشتم .
توي يه شركت وابسته به ايران خودرو كار مي كنم .

تا ببينيم خدا چي مي خواد اوضاع باش گاه چطوره .؟؟

mohammad 1123

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان من تازه عضو شدم نمیدونم چطور pdf کتاب اصول شکل دادن فلزات تویسرکانی پیدا کنم یه راهنمایی کوچک بکنی ممنون میشم

bavar12

عضو جدید
سلام دوستان، یه سوال داشتم و اون اینکه حداکثر حقوق ماهیانه یک مهندس مکانیک در ایران چقدر هست؟ و اگر بخواهد برای خودش شرکتی بزند و کار کند آن وقت درآمدش بازهم در ایران چقدر است؟
ممنون.

mm.caffee

عضو جدید
سلام دوستان، یه سوال داشتم و اون اینکه حداکثر حقوق ماهیانه یک مهندس مکانیک در ایران چقدر هست؟ و اگر بخواهد برای خودش شرکتی بزند و کار کند آن وقت درآمدش بازهم در ایران چقدر است؟
ممنون.

حداکثر حقوقش خیلیه!!!
مثلا تو بعضی جاهای وزارت نفت به عنوان کارمند یا همون مدیر قسمتیش بین 10 تا 20 میلیون هم میرسه
بسته به مکان و سابقه و پست و ..........

aof41

عضو جدید
دفتر طراحی برای مهندسی مکانیک؟

دفتر طراحی برای مهندسی مکانیک؟

من به طراحي و ترسيم بعلاوه فن و تكنيك علاقه دارم . انچه كه متوجه شدم
در مهندسي مكانيك شغلي كه ميشه اين موارد را درش پياده كرد
دفتر طراحي است . ميخواستم اطلاعاتي درمورد دفتر طراحي يه مهندس مكانيك بهم بديد:

1- يه مهندس مكانيك در دفتر طراحي اش چكار مي كنه؟ يه روز كاريش تقريبا چطوريه؟
2- از چه ابزار يا وسايلي استفاده مي كنه؟(بيشتر نرم افزارهاي مكانيك است؟)
3- محيط كاريش چطوريه يعني دفتري و تميز است يا كارخانه اي و روغن و ...؟
4- چند درصد احتمال داره كه بعد از گرفتن مدرك و داشتن تخصص و كار با نرم
افزارها بتوني از ميان مشاغلي متنوعي كه يه مهندس مكانيك داره
در دفتر طراحي مشغول به كارشي ايا دامنه استفاده بالا دارد؟

m.sabri

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید

لطفا راهنمایی کنید

سلام دوستان و مهندسین عزیز:
میخواستم بدونم از بین گرایش های مختلف مکانیک و همچنین دیگر مهندسی ها کدوم رشته مهندسی و با چه گرایشی برای خانم ها بهتره که بخوان در مقطع ارشد بخونند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیشتر از نظر آینده شغلی میگم

LionStudio

عضو جدید
درود

دوستان من نیاز به نرم افزاری دارم‌ که توانایی آنالیز و‌بررسی میکانیک سیالات را داشته باشد.
لطفا منو راهنمایی کنید.

ممنون

سلام
از این که تو این جمعم خوشحالم
بچه ها من به همه تالارها یه سری زدم بعضی از تالارها یه تاپیکی واسه گهتوگوی صمیمانه هم رشته ای ها دارند چرا مکانیکها نه؟
من این تاپیکو واسه گفتوگوی صمیمانه واشنایی مکانیکیا میزنم
تا از خاطره ها گرایش ها و درسها و دانشگاهامون واسه هم بگیم
موافقید؟
سلام.بچه ها من تازه واردم...امسالم کنکور ارشد دارم.ولی به هیچ وجه امادگیشو ندارم و پاییه ی قویی هم ندارم..چکار کنم؟؟؟؟؟؟ کلافه ام

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من تازه واردم...امسالم کنکور ارشد دارم.ولی به هیچ وجه امادگیشو ندارم و پاییه ی قویی هم ندارم..چکار کنم؟؟؟؟؟؟ کلافه ام

سلام..

کلافگی نداره که مهندس

به تاپیک زیر برو و از دوستانت راهنمایی بگیر تا بیای تو مسیر کنکور

[h=1]ارشد94[/h]

mamad74

عضو جدید
سلام من ترم اول مهندسی مکانیک هستم!! تازه رفتم و ثبت نام کردم و این دروس رو بهم دادن چطوره؟
منظور از ریاضی1 و فیزیک1 چیه؟؟؟
رياضي 13
11912121فيزيك 13
183912116شيمي عمومي3
11812007فارسي3
11812108زبان خارجي3
11812104انقلاب اسلامي ايران2

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من ترم اول مهندسی مکانیک هستم!! تازه رفتم و ثبت نام کردم و این دروس رو بهم دادن چطوره؟
رياضي 13
11912121فيزيك 13
183912116شيمي عمومي3
11812007فارسي3
11812108زبان خارجي3

سلام..

ریاضی 1 در واقع همون چیزایی که در دبیرستان خوندین هست در واقع ریاضی عمومی هست

فیزیک 1 در واقع بیشتر دانشگاه ها، فیزیک هالیدی رو درس میدن، که کمی از فیزیک دبیرستان پیشرفته تر هست.

درسا اصلا سنگین نیست و نگران نباش....

fatima-t

عضو جدید
سلام به همگی
من دانشجو ترم 3 مکانیکم احساس میکنم برای نتایج بهتر به مشاوره و پشتیبان نیاز دارم
کسی هست که پشتیبانی بشناسه و معرفی کنه بهم ؟

ممنون میشم

fatima-t

عضو جدید
رياضي 13
11912121فيزيك 13
183912116شيمي عمومي3
11812007فارسي3
11812108زبان خارجي3

اصلا جای نگرانی نیست منم پارسال مثل شما بودم دقیقا با همین واحدا

اکثرا چیزایی ک از قبل میدونی
موفق باشی :)

grendier

عضو جدید
نیاز به کمک فوری

نیاز به کمک فوری

سلام دوستان.
من مکانیک ساخت و تولید قبول شدم.وقت انتخاب رشته طبق تحقیقاتم ذهنیتم این بود که زمینه ی مکانیک ساخت و تولید هم طراحیه و هم اجرای طراحی ها.حالا تو یه سایت خوندم که ساخت و تولید بیشتر قالب و جوشکاری و ایناست به همین دلیل نسبت بهش دل چرکین شدم:(. می خوام بدونم تو مقاطع بالاتر امکان تغییر گرایش وجود داره یا نه ؟ و در مورد ساخت و تولید بیشتر توضیح بدید.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من مکانیک ساخت و تولید قبول شدم.وقت انتخاب رشته طبق تحقیقاتم ذهنیتم این بود که زمینه ی مکانیک ساخت و تولید هم طراحیه و هم اجرای طراحی ها.حالا تو یه سایت خوندم که ساخت و تولید بیشتر قالب و جوشکاری و ایناست به همین دلیل نسبت بهش دل چرکین شدم:(. می خوام بدونم تو مقاطع بالاتر امکان تغییر گرایش وجود داره یا نه ؟ و در مورد ساخت و تولید بیشتر توضیح بدید.
درود
بله امکان تغییر گرایش در مقاطع بالاتر وجود داره

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

سلام..

تغییر گرایش مثلا به چه رشته ای؟

قانونی میشه تغییر گرایش داد ولی این که بتونی رشته ای دیگه ای رو بخونی باید بیشتر صحبت کرد!.....از نظر یادگیری منظورمه...مثلا ساخت بره تبدیل انرژی باید بیشتر بحث کرد

grendier

عضو جدید
سلام..

تغییر گرایش مثلا به چه رشته ای؟

قانونی میشه تغییر گرایش داد ولی این که بتونی رشته ای دیگه ای رو بخونی باید بیشتر صحبت کرد!.....از نظر یادگیری منظورمه...مثلا ساخت بره تبدیل انرژی باید بیشتر بحث کرد
می خوام برم طراحی جامدات.

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان.
سلام، طراحی اصلا توی گرایش ساخت و تولید وجود ندارد. درواقع در گرایش های جامدات و سیالات به طراحی سیستم های مکانیکی پرداخته می شود و در گرایش ساخت و تولید تنها به تکنیک های موجود برای ساخت و تولید سیستم هایی که قبلا طراحی شده پرداخته می شود. این رشته در ایران خیلی ضعیف ارائه می شود و از نظر بازار کار نیز جایگاه مناسبی ندارد. من خیلی تحصیل در این رشته را پیشنهاد نمی کنم.

.BAHMAN.

عضو جدید
GPS چقد میتونه دقیق باشه ؟
من یه سرچ کردم GPS های معمولی حداکثر 3 متر ...
من یه دستگاه (حالا با هر سیستمی) میخوام که X , Y , Z رو با خطای در حد میلیمتر بده ...
:surprised:
مثلاً تو نقطه A صفرش کنیم ، بعد X , Y , Z نقطه B رو نسبت به A بده !!!
داریم همچی چیزی ؟
:w20:

Behnam Irani

عضو جدید
GPS چقد میتونه دقیق باشه ؟
من یه سرچ کردم GPS های معمولی حداکثر 3 متر ...
من یه دستگاه (حالا با هر سیستمی) میخوام که X , Y , Z رو با خطای در حد میلیمتر بده ...
:surprised:
مثلاً تو نقطه A صفرش کنیم ، بعد X , Y , Z نقطه B رو نسبت به A بده !!!
داریم همچی چیزی ؟
:w20:

داریم
بهشون می گن GNSS
که نظامی اند و دسترسی عموم بهشون عملا غیر ممکنه اما دقتشون در حد سانتیمتره نه میلیمتر

peeymaann

عضو جدید
سلام دوستان
می خواستم اگر ممکنه فرصت های شغلی مهندسی مکانیک را برای کار خصوصی با ذکر درآمد ماهیانه نام ببرید. (یعنی یک مهندس مکانیک اگر نخوهد برای کسی کار کند و برای خودش شرکت بزند و کار کند، چه کار هایی میتواند بکند؟)
ممنون.

بالا