[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

samane a

عضو جدید
وای سهند. من که تعریف خوبی ازش نشنیدم. یه چند بار هم گفتم دانشگاه به شدت سختگیرین. البته از دوستم شنیدم.
سلام آقای حسنی
از چه نظر خوب نی؟ خب صنعتی اصفهان هم سختگیرن و.. فقط از همین جهت میگید خوب نیس؟

dac_ali

عضو جدید
سلام
من که نرفتم آزمون و اینطوری که شنیدم خیلیا شرکت نکردن بخشیش بخاطره امتحان ترم بعضیها هم مثل من نرسیدن 50 درصدو بخونن احتمالا
دوستان اگه لطف کنن سوالها رو بزارن من چند روز دیگه که تموم کنم دوره رو تستشو میزنم ببینم چجوریه وضعیت
شما به کجا رسوندین ؟ خوب پیش میره؟

اره به خاطر امتحانات امکانش هست...ولی بنظرم میرفتید سر جلسه نهایت یه ساعت مینشستید که وقتتون گرفته نشه...منم تقریبا سه چهار روزی از برنامه عقب افتادم بخاطر انفولانزا لعنتی! ولی تقریبا ۹۵ درصد مطالب برنامه رو جمع بندی کردم انشاله امروز و فردا تموم میشه...حالا اگر سوالات بچه ها گذاشتن یه محکی میزنیم!

sambastian

عضو جدید
سلام
بدلیل امتحاناتم فرصتم خیلی کمه و نمیتونم بزارم
26 ام این ماه برای پارسه و احتمال زیاد ماهان رو میزارم

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام آقای حسنی
از چه نظر خوب نی؟ خب صنعتی اصفهان هم سختگیرن و.. فقط از همین جهت میگید خوب نیس؟
سلام
من ی هم اتاقی دارم به صنعتی اصفهان میگه لعنتی اصفهان انقدر که اذیت شد:biggrin:. اونجا هم خیلی سخت گیرن.
من فقط شنیدم جو سهند و صنعتی اصلا خوب نیست. خودم از نزدیک ندیدم. سخت گیری که معمولا دانشگاه ها دارن.

farhad urmia

عضو جدید
نگفتین چرا خوب نیست؟
موفق باشید.
مرسی شما هم همینطور.
امتحان نرمال ندارن. حجم درسی که میدن و سخت گیریشون زیاده. مثلا ترمو پیشرفته 12 فصلشم امتحان گرفتن برخلاف دانشگاههای دیگه که 8 فصله. بعضی از امتحانا سوالات انگلیسی بود. هم میانترم میگیرن هم پروژه میدن . اصن وقت خالی نداری. آخر سر هم نمره نمیدن. معدلها تو سهند افتضاحه

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
دوستان خسته نباشید. یه سوال داشتم از دوستانی که ترمو رو از کتاب جهش میخونن و تو آزمون پارسه شرکت کردن. این 25% سوم رو میدونین از کدوم فصل های این کتاب باید بخونیم؟ یکم پراکنده هستش.

Partizan63

کاربر فعال
دوستان خسته نباشید. یه سوال داشتم از دوستانی که ترمو رو از کتاب جهش میخونن و تو آزمون پارسه شرکت کردن. این 25% سوم رو میدونین از کدوم فصل های این کتاب باید بخونیم؟ یکم پراکنده هستش.

تمامی فصل سوم +++ فصل نهم تا صفحه 531

* البته فصل دوم هم میتونه شامل بشه... چون بابایی برخلاف بقیه کتاب‌ها، روابط بین خواص ترمودینامیکی که بقیه کتاب‌ها اونو همراه فصل محلول‌ها میگن رو جدا کرده و به عنوان یه فصل (فصل دوم) قرار داده که کار کاملاً درست و بجایی بوده.

saeed05

کاربر بیش فعال
مرسی شما هم همینطور.
امتحان نرمال ندارن. حجم درسی که میدن و سخت گیریشون زیاده. مثلا ترمو پیشرفته 12 فصلشم امتحان گرفتن برخلاف دانشگاههای دیگه که 8 فصله. بعضی از امتحانا سوالات انگلیسی بود. هم میانترم میگیرن هم پروژه میدن . اصن وقت خالی نداری. آخر سر هم نمره نمیدن. معدلها تو سهند افتضاحه

اینجا هم شرایط همینطوریه

dac_ali

عضو جدید
سلام...
بچه ها نظرتون راجبه فصل های فوریه، لاپلاس و دستگاه معادلات تو ریاضی کاربردی چیه؟!
با توجه به اینکه فوریه ده ساله سوال نیومده!
لاپلاس و دستگاه هم سه چهار بار!

Partizan63

کاربر فعال
سلام...
بچه ها نظرتون راجبه فصل های فوریه، لاپلاس و دستگاه معادلات تو ریاضی کاربردی چیه؟!
با توجه به اینکه فوریه ده ساله سوال نیومده!
لاپلاس و دستگاه هم سه چهار بار!

فوریه که اصلا بی خیالش شو...
دستگاه هم دو نوع فصل دستگاه داریم: یکی حل دستگاه به روش عددی (ژاکوبی و گاوس سایدل) یکی حل دستگاه به روش غیرعددی (حذفی گاوس، لاپلاس، اویلر).... تو مهندسی شیمی حل دستگاه به روش عددی سوال میاد هر چند خط درمیون؛ ولی غیرعددی نمیاد (آخرین بار فک کنم 84 بود اومده بود)
لاپلاس که خیلی رودست و مهمه... تو حل مشتق جزئی خیلی چاره‌سازه؛ چون در مقایسه با ترکیب و جداسازی متغیرها خیلی سریع‌تر جواب میده (البته اون چنان هم درگیر فرمول‌های لاپلاس نمیشه، فقط اسم لاپلاس روشه)... تو کنترل هم که پای ثابت سوالای فصل‌های اوایلش هست (که اینم زیاد ور نمیره با فرمول‌ها)... لاپلاس رو من اگه باشم فقط از رو فصل اول کنترل راهیان میخونم، چون هر چقدر از لاپلاس تو مهندسی شیمی نیاز باشه رو این فصل گفته و زیاد جلو نرفته تو لاپلاس

کلا این سه تا مبحث چیزی نداره اصولا.. آسون هستن.. ولی مسئله حفظ کردنش هست که باید کم و بیش ولشون کرد... البته جلوتر برین خیلی چیزای مهم‌تر از اینا هم باید قیدشون رو بزنین

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
فوریه که اصلا بی خیالش شو...
دستگاه هم دو نوع فصل دستگاه داریم: یکی حل دستگاه به روش عددی (ژاکوبی و گاوس سایدل) یکی حل دستگاه به روش غیرعددی (حذفی گاوس، لاپلاس، اویلر).... تو مهندسی شیمی حل دستگاه به روش عددی سوال میاد هر چند خط درمیون؛ ولی غیرعددی نمیاد (آخرین بار فک کنم 84 بود اومده بود)
لاپلاس که خیلی رودست و مهمه... تو حل مشتق جزئی خیلی چاره‌سازه؛ چون در مقایسه با ترکیب و جداسازی متغیرها خیلی سریع‌تر جواب میده (البته اون چنان هم درگیر فرمول‌های لاپلاس نمیشه، فقط اسم لاپلاس روشه)... تو کنترل هم که پای ثابت سوالای فصل‌های اوایلش هست (که اینم زیاد ور نمیره با فرمول‌ها)... لاپلاس رو من اگه باشم فقط از رو فصل اول کنترل راهیان میخونم، چون هر چقدر از لاپلاس تو مهندسی شیمی نیاز باشه رو این فصل گفته و زیاد جلو نرفته تو لاپلاس

کلا این سه تا مبحث چیزی نداره اصولا.. آسون هستن.. ولی مسئله حفظ کردنش هست که باید کم و بیش ولشون کرد... البته جلوتر برین خیلی چیزای مهم‌تر از اینا هم باید قیدشون رو بزنین

ممنون از نظر کاملتون....من لاپلاس کامل کار کردم چون هم تو کنترل لازمه و هم تو معادلات دیفرانسیل پاره ای و فوریه رو هم کامل کنار گذاشتم چون آخرین تستی که تو م. شیمی اومده سال ۸۵ بوده
ولی راجبه دستگاه تو عددی که شکی درش نیست و پای ثابته و سوالایی که تو قسمت کاربردی از دستگاه اومده خیلی راحتن و بدون روش های کتاب هم حل میشن.

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
تمامی فصل سوم +++ فصل نهم تا صفحه 531

* البته فصل دوم هم میتونه شامل بشه... چون بابایی برخلاف بقیه کتاب‌ها، روابط بین خواص ترمودینامیکی که بقیه کتاب‌ها اونو همراه فصل محلول‌ها میگن رو جدا کرده و به عنوان یه فصل (فصل دوم) قرار داده که کار کاملاً درست و بجایی بوده.
خیلی ممنونم

dac_ali

عضو جدید
دوستان سلام
مدل سازی تازه میخام شروع کنم بخونم
از چی بخونم بنظرتون؟
سلام...اگه این موضوع مطالعه کردید که هیچ!
اما اگه شروع نکردید بنظرم اون هفت هشت صفحه اول جزوه پارسه رو بخونید توضیحات خوبی داره و بعد از اون مدل سازی راهیان بخونید که توضیحان خوبی داره...قبلا تو این تاپیک مدل سازیو بحث کردیم و یه فایل از خلاصه های دست نویس گذاشتم که احتمالا بکار بیاد و اینکه نظر شخصی من این هست که از حل موازنه ها استفاده نکنیم بلکه از قوانین بقا برای حل مسائل استفاده کنیم مگر در مواردی که واقعا چاره ای جز نوشتن موازنه نیست مثل سوالاتی که از راکتور مخلوط شونده مطرح شده....بهترین کار برای تسلط روی این فصل اینکه اصول اولیه المان گیری و قوانین بقا انرژی و پیوستگی را بلد باشید و سوالات زیادی را برای پی بردن به نکته حل کنید و یک خلاصه به شکل دلخواه خودتون از نتایج داشته باشید.

samane a

عضو جدید
سلام...اگه این موضوع مطالعه کردید که هیچ!
اما اگه شروع نکردید بنظرم اون هفت هشت صفحه اول جزوه پارسه رو بخونید توضیحات خوبی داره و بعد از اون مدل سازی راهیان بخونید که توضیحان خوبی داره...قبلا تو این تاپیک مدل سازیو بحث کردیم و یه فایل از خلاصه های دست نویس گذاشتم که احتمالا بکار بیاد و اینکه نظر شخصی من این هست که از حل موازنه ها استفاده نکنیم بلکه از قوانین بقا برای حل مسائل استفاده کنیم مگر در مواردی که واقعا چاره ای جز نوشتن موازنه نیست مثل سوالاتی که از راکتور مخلوط شونده مطرح شده....بهترین کار برای تسلط روی این فصل اینکه اصول اولیه المان گیری و قوانین بقا انرژی و پیوستگی را بلد باشید و سوالات زیادی را برای پی بردن به نکته حل کنید و یک خلاصه به شکل دلخواه خودتون از نتایج داشته باشید.
سپاسگزارم

sanam_el

عضو جدید
خدمت شما
با این توضیح که چون ریز مینویسم احتمالا بخش هاییش ناخوانا باشه
و اینکه خلاصه ها به شکلی هست که بیشتر بدرد خودم میخوره تا دیگران :smile:
این فایل مدلسازی هست. اگه مفید بود بگید معادلات دیفرانسیل پاره ای رو هم بزارم
خیلی خیلی ممنون.یک نگاه کلی کردم خوب بود و ممنون می شوم اگر خلاصه های معادلات پاره ای رو هم بگزارید
باز هم تشکر

sanam_el

عضو جدید
کسی هست که دروس رو تموم کرده باشه؟
من تقریبا یک دور خوندم اما احساس میکنم اصلا تسلط کافی ندارم و نمی دانم الان چه جوری باید برنامه ریزی کنم، کسی پیشنهادی داره ایا؟

farid_ppe

عضو جدید
من وقتی آنتروپی کتاب جهشو خوندم ایمان آوردم بابایی جادوگره چون این قسمت را از راهیان و پوران و مدرسان خوندم هیچی نفهمیدم هیچی ولی از روی جهش که خوندم کامل فهمیدم کامل کامل یعنی از این بهتر نمیشد توضیح داد. ;کتابش حرف نداره ولی من از مقدمه ای که نوشته خوشم نیومد.

بابایی خوب توضیح داده ولی بقول یکی از دوستامون اونقدر مطالب زیاده که با اینکه خوب یاد میگیری ولی زود فراموش میشه
من خودم این نکته رو تجربه کردم
من قسمت انتروپی راهیانو خ خوب فهمیدم
جرم جهش کتاب خوبیه ولی راهیان ارشد بد نیست
بنظر من حرارت راهیان خ بهتره
البته این نظر شخصی منه

محبوه

عضو
دوستان خسته نباشید

من کتابای پارسه رو ندارم و از روی راهیان میخوونم و آزمونای پارسه هم شرکت نکردم. این 25٪ اول و ..... آزمونای پارسه رو از کجا بدونم شامل چه سرفصلایی هست؟

محبوه

عضو
سوال حرارتی

سوال حرارتی

ممنون میشم جواب بدین:

1- ضریب هدایت حرارتی مایعات k با افزایش دما کاهش پیدا میکنه درسته؟ چون در جزوه پارسه نوشته افزایش می یابد شک کردم

2- در کتاب راهیان نوشته k آب مایع با افزایش دما ابتدا افزایش و سپس کاهش می یابد. در جزوه پارسه همینو برای آب مایع اشباع گفته. سوالم اینه چرا با وجودی که مایعات با افزایش دما کم میشه برای آب اینطوریه؟ . اینکه محدوده دمایی نداره؟ در هر دمایی این اتفاق میفته؟

3- در کتاب راهیان گفته مکانیسم هدایتی برای سیالات برخورد و انتشار مولکولها حین حرکت تصادفیه صورت میگیره و در تست 7 فصل اولش که مربوط به کنکور76 هست مکانیزم انتقال حرارت هدایتی در سیالات رو گزینه حرکت بی نظم مولکول ها زده ولی در جزوه انتقال حرارت دکتر میرزازاده همین تستو جوابش انتقال انرژی جنبشی زده. جواب واقعی و درست چیه؟

Partizan63

کاربر فعال
ممنون میشم جواب بدین:

1- ضریب هدایت حرارتی مایعات k با افزایش دما کاهش پیدا میکنه درسته؟ چون در جزوه پارسه نوشته افزایش می یابد شک کردم

2- در کتاب راهیان نوشته k آب مایع با افزایش دما ابتدا افزایش و سپس کاهش می یابد. در جزوه پارسه همینو برای آب مایع اشباع گفته. سوالم اینه چرا با وجودی که مایعات با افزایش دما کم میشه برای آب اینطوریه؟ . اینکه محدوده دمایی نداره؟ در هر دمایی این اتفاق میفته؟

3- در کتاب راهیان گفته مکانیسم هدایتی برای سیالات برخورد و انتشار مولکولها حین حرکت تصادفیه صورت میگیره و در تست 7 فصل اولش که مربوط به کنکور76 هست مکانیزم انتقال حرارت هدایتی در سیالات رو گزینه حرکت بی نظم مولکول ها زده ولی در جزوه انتقال حرارت دکتر میرزازاده همین تستو جوابش انتقال انرژی جنبشی زده. جواب واقعی و درست چیه؟

1 و 2- برای اکثر مایعات غیرفلزی کاهش پیدا میکنه... ولی برای آب (حالت مایع اشباع) تا 130 درجه سانتی گراد زیاد میشه و بعد کم میشه... برای گلیسرین تو دماهای بالا یه کم زیاد میشه... برای روغن موتور که اصلا تغییری نمیکنه..... اینکه چرا واسه آب این طوریه رو باید از علما پرسید!!!
3- اینو امید بابایی هم تو اوایل فصل اول گفته (مکانیزم انتقال حرارت هدایتی در مایعات نیز مانند گازها {یعنی در سیالات} از طریق انتقال انرژی جنبشی است).... ولی برخورد و انتشار مولکول‌ها هم درسته.... چون باید ابتدا مولکول‌ها تو جسم منتشر بشن، بعد به هم به صورت تصادفی برخورد کنن، و بعدش انرژی جنبشی از مولکول با انرژی بیشتر به مولکول با انرژی کمتر منتقل بشه... یعنی تا برخوردی نباشه که انتقالی نمیتونه وجود داشته باشه!!!..... ازین تست‌های مسخره تو کنکور میاد هر چند وقت. کاملا هم بی‌سوادی طراحش رو میرسونه...

dac_ali

عضو جدید

dac_ali

عضو جدید
کسی هست که دروس رو تموم کرده باشه؟
من تقریبا یک دور خوندم اما احساس میکنم اصلا تسلط کافی ندارم و نمی دانم الان چه جوری باید برنامه ریزی کنم، کسی پیشنهادی داره ایا؟

بله قطعا بعد از اتمام دور اول همه همین حسو دارن
من نمیدونم نحوه خوندن دروس شما چطور بوده...یک درس یک درس پیش رفتید یا دروس با هم پیش بردید....برنامه موسسات که بر اساس ۲۵ درصدها هست با توجه به اینکه اکثرا موسسات الان رو نیمه دروس هستن رو پیشنهاد نمیکنم چون هم رسیدن به برنامه اونها در زمان فعلی مشکله و هم براتون استرس ایجاد میکنه....بنظرم سعی کنید تو دو ماه آینده تا قبل از عید تو دو بازه یک ماهه دروس یک بار دیگه مرور کنید که بعد از عید بتونید جمع بندیشون داشته باشید....البته این یه نظر کامل شخصیه و قطعا از اساتید دوستان سال های گذشته راهنمایی بگیرید خیلی بهتر هست

dac_ali

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون.یک نگاه کلی کردم خوب بود و ممنون می شوم اگر خلاصه های معادلات پاره ای رو هم بگزارید
باز هم تشکر

خواهش میکنم:gol:
این خلاصه معادلات دیفرانسل پاره ای هست با این توضیح که تست های سه سال اخیر توش نیست (نگه داشتم برا بعد از عید)

پیوست ها

• PDE.pdf
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 0
بالا