[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

dac_ali

عضو جدید
تاريخ‌‌ برگزاري‌ آزمون‌‌‌هاي آمادگي مرحله ­اي و جامع تحصيلات تكميلي سنجش (كارشناسي ارشد):

آزمون‌‌هاي آمادگي مرحله­ اي و جامع تسلّط در 8 نوبت و در تاريخ‌هاي مشروحه ذيل برگزار مي‌شود:

1-1-2002 12-23-18 AM.jpg

نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون

لینک ثبت نام آزمون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

parsakhoshmel

عضو جدید
بچه ها من قسمت انتگرال گیری عددی روش رامبرگ و انتگرال چندگانه رو از رو راهیان هر چی میخونم نمیفهمم .... ممنون میشم اگه جزوه ای در مورد انتگرال گیری عددی مخصوصا این دو تا روش، اگه دارید بذارید.:confused:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من قسمت انتگرال گیری عددی روش رامبرگ و انتگرال چندگانه رو از رو راهیان هر چی میخونم نمیفهمم .... ممنون میشم اگه جزوه ای در مورد انتگرال گیری عددی مخصوصا این دو تا روش، اگه دارید بذارید.:confused:

توی این چندسال که ریاضی جزو مواد امتحانی کنکور ارشد مهندسی شیمی بوده انتگرال گیری به روش رامبرگ جزو سوالات کنکور نبوده.انتگرال گیری دوگانه هم اگه اشتباه نکنم فقط یکبار اونم سالهای اول اومد.
البته من که نخوندمشون ولی شما هم که قصد خوندنش دارین راهیان بهتون کمکی نمیکنه مشکل از شما نیست.من جزوه هایی که از محاسبات عددی داشتم چه اونیکه مال دانشگاه خودم بود و چه اونیکه اقا سعید لطف کرد از انتشارات دانشگاه سهند گذاشت هیچکدوم داخلش نبود.

البته من بازم میگم بیشتر فکر کن شاید اگه مثل من فکر کنی اونوقت به این نتیجه میرسی که این دو روش رو بذاری کنار در عوض بیشتر تمرکز کنیم بر روی مباحث دیگه این فصل مثل انتگرال گیری ذوزنقه ای،سیمپسون یک سوم،سیمپسون سه هشتم.

آخرین ویرایش:

sina1864

عضو

این یه بخش از یه جزوه هست که بهتر توضیح داده این قسمتو. من که از رو این فهمیدم.
http://s3.picofile.com/file/8206900976/3.pdf.html

saeed05

کاربر بیش فعال
در مورد انتگرال چند گانه می تونم کمکتون کنم.

fereshte_gh_rash

کاربر فعال

baran1993

عضو جدید
یه سوال دوستان میخواستم نظرتون رو درباره آزمونای مختلف بدونم. چون با تغییر این تاریخ ها تاریخ آزمونا هم یکم با هم فرق میکنه. میشه بگین به نظرتون ما کدون رو ثبتنام کنیم بهتره؟

http://parseh.ac.ir/node/2767
http://92.242.195.129/regtasalot
http://www.modaresanesharif.ac.ir

سلام.
به نظرم مدرسان شریف از نظر تاریخ آزمونا و طراحی سوالا بهتر باشه.
من پارسه بودم پارسال و سوالاش تو بعضی درسا مثله راکتور ترمو سیالات اصلا منطقی نبود.
مدرسان رو بهتر قبول دارم.

خئهی72

کاربر فعال
یه سوال دوستان میخواستم نظرتون رو درباره آزمونای مختلف بدونم. چون با تغییر این تاریخ ها تاریخ آزمونا هم یکم با هم فرق میکنه. میشه بگین به نظرتون ما کدون رو ثبتنام کنیم بهتره؟

از نظر من تاریخ ازمون های پارسه خیلی بده
به نظرم الان که تاریخ کنکور عوض شده باید تعداد ازمونای جامع بیشتر بشه و یجوری باشه که ازمونا زیاد تو ایام امتحانا برگزار نشه.

parsakhoshmel

عضو جدید
از نظر من تاریخ ازمون های پارسه خیلی بده
به نظرم الان که تاریخ کنکور عوض شده باید تعداد ازمونای جامع بیشتر بشه و یجوری باشه که ازمونا زیاد تو ایام امتحانا برگزار نشه.
به نظر منم تاریخ آزمونای پارسه خیلی بده .... من ک هر چی فکر کردم ب نظرم مدرسان در حال حاضر شرایطش بهتره

goodboy2010

عضو جدید

با سلام دوستان عزیز به نظر من هر کدوم از این موسسات یه محاسنی دارنو یه معایبی. پارسه درست تاریخ آزمونهاش بده چیده شده و راجع به آزمونهای پارسالش منتقد و معترض زیادی داره ولی خوبیش اینکه جامع آماری بالایی داره و سابقش تو زمینه ارشد بیشتر از بقیس. مدرسان تاریخ آزمونهاش خیلی خوبه ولی من از چند نفر از دوستام که پارسال مدرسان میرفتن پرسیدم گفتن که نتایج آزمونهامون با نتیجه ارشد خیلی فاصله داشت اینم حرفه اونهاست. راجع به سنجشم که تو این باشگاه اگه بگردین زیاد تعریف نکردن. یه موسسه هم که خودتون میدونید 2 سال شروع به فعالیت کرده با اسم دپارتمان مهندسی شیمی. من راجع به این موسسه چیزی نشنیدم و نمیخوام بد یا خوبشو بگم بهتره که هر کی که میخواد شرکت کنه خودش تحقیق کنه. بعد یه موسسه هم هست که فک کنم امسال سال اول فعالیتش باشه البته برا آزمونهای آزمایشی با نام کانون ارشد زیر نظر خداکرمی من بازم راجع به این موسسه چیزی نشنیدم ولی از سایت موسسشون معلومه که خیلی جالب نیستن البته یکی از اساتیدشون (ابراهیمیان) تو دوران کارشناسی استاد خود من بوده تو چند تا از دروس تخصصی. آدم خیلی باسوادی هسش و همه ی دروس قشنگ باهاشون اشناست به خصوص تو دروس ترمو و حرارت.
گذشته از این دوستان به نظر من زیاد انتظار نداشته باشین که این موسسات مثل دوران کنکور خیلی با کیفیت باشن واقعیت اینکه اکثر این موسسات تو رشته های مختلف فعالیت میکنن پس طبیعیه که کیفیت کارشون بیاد پایین. من به شخصه اگه بخوام موسسه ای رو رو انتخاب کنم جایی میرم که آزمون هاش جامع آماریه بیشتری داشته باشه البته این نظر شخصی منه و هر کس میتونه هر کجا که دلش خواست بره و آزمون بده. به امید موفقیت همه ی برو بچه های مهندسی شیمی.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

من حقیقتش خودم سال قبل هیچ ازمونی ثبت نام نکردم ولی بچه ها میگفتن پارسه بهتره.

البته من حرفامو قبلا در مورد خوب و بد ازمونها گفتم در حالت کلی.

ولی من برنامه سنجش رو بهتر میپسندم نسبت به پارسه.دلیل حرفم :
به طور غیررسمی ازمونهای سنجش 50درصد اول و 25 درصد دوم در ایام امتحانات پایان ترم قرار میگیرن ولی پارسه امتحان 50 درصد اول و 25 درصد سوم و 25 درصد چهارم ممکنه در بازه زمانی امتحانات پایانترم قرار میگیره البته ممکنه فقط یکی از ازمونهای این موسسات در بازه زمانی امتحانات پایانترم باشه ولی این شرایطی که در نظر گرفتم بدبینانه هست . و از طرفی در ایام امتحانات شماره امتحانات این موسسات هم عوض میشه یعنی توقفی صورت نمیگیره.

دلیل دیگه :اگه یه نفر خیلی بدشانس باشه که بازه امتحاناتش مثلا از 20 دی ماه تا 5 بهمن ماه باشه عملا دو امتحان مهم پارسه 25 درصد سوم و چهارم تحت الشعاع این پایانترمها قرار میگیره البته ممکنه یه نفر عالی کار کنه و هم به کنکورش برسه هم به درسهای دانشگاهش.ولی برای سنجش فقط یک امتحان در بازه زمانی پایانترمها داره (25 درصد سوم) البته خوبیش این هست که فاصله اش با امتحان قبلی خوبه و یه خوبی دیگه که داره این هست که شما اگه این قسمت رو خوب نخونید میتونید توی سه تا ازمون جامع جبران کنید ولی برای پارسه خیلی سخت تر هست که 25 درصد سوم و چهارم رو توی د وامتحان جامع جبران کنید.

بنظرم امسال دوستان بیخیال بقیه امتحانات بشن و فقط جامع هر موسسه رو ثبت نام کنن:biggrin:
البته این نظرات شخصی من درباره تاریخ ازمونها بود.به نظر من امسال تاریخ ازمونها میتونه فاکتور مهمی برای انتخاب نوع موسسه باشه.

آخرین ویرایش:

saeed05

کاربر بیش فعال

سلام
البته به نظرم باید هدفتون از آزمون دادن هم مشخص بشه؟ مثلا میخاین با آزمون و رتبه آوردن یا نیاوردن خودتو با دیگری مقایسه کنی و اعتماد به نفس کاذب بگیری یا اینکه میخای با جو جلسه ی کنکور آشنا بشی و زمان بندیتو درست کنی و مثلا به سوالای سخت رسیدی علامت بزنی و از روشون بگذری و براشون وقت نذاری و اگه وقت اضافه آوردی بیای بررسیشون کنی و... و بعد اومدن کارنامه و پاسخنامه دوباره بیای سوالا رو با دقت بررسی کنی و جواباشونو یاد بگیری و اگر سر موضوعی ضعف داشتی ، از روی کتاب کاملترشو بخونی و ضعفتو جبران کنی و ...، بحث فرق می کنه.
برنامه دپارتمانم یه نگاه بنداز : ( آقایون خانم ها، من تبلیغ این موسسه رو نکردم، باز نیاین تهمت بزنین:biggrin: ) http://chemedep.com/CMS_UI/ShowNews.aspx?newsid=74
اگر امکان داشت برات سوالات آزمون های سال قبل تمام موسسات را پیدا کن ( مثلا آزمون های جامع ) و خودت مقایسه کن سوالاشونو. با توجه به زمان بندی جدید و بحث امتحانات ترم 7 و ...، تصمیم بگیر کدوم موسسه بری.
پارسال یکی از دوستام میگفت من رفتم موسسه x ، اصلا آزموناش خوب نبود و یکی دیگه گفت من رفتم همون موسسه x ، آزموناش خیلی خوب بود.

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
با توجه به تعریفاتی که من شنیدم از موسسه ی پارسه میخواستم اونو انتخاب کنم ولی زمانش خوب نیست آزمون جامع نزدیک کنکور اصلی اصلا تایم خوبی نیست.
ولی حالا به نظرتون چطوره آزمون پارسه و یک آزمون آخر سنجش رو شرکت کنیم که اینجوری شاید بشه میزان عیب این آزمون رو کم کنیم.:que:

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
میشه بگید کیا امسال می خوان مثل کنکور بدن؟؟ فکر کنم همتون انشالله رفتین دیگه من تنهام با کی مطالعه گروهی داشته باشم؟
من هستم با هم مطالعه گروهی میکنیم دوستم نگران نباش:)

baran1993

عضو جدید
سلام
البته به نظرم باید هدفتون از آزمون دادن هم مشخص بشه؟ مثلا میخاین با آزمون و رتبه آوردن یا نیاوردن خودتو با دیگری مقایسه کنی و اعتماد به نفس کاذب بگیری یا اینکه میخای با جو جلسه ی کنکور آشنا بشی و زمان بندیتو درست کنی و مثلا به سوالای سخت رسیدی علامت بزنی و از روشون بگذری و براشون وقت نذاری و اگه وقت اضافه آوردی بیای بررسیشون کنی و... و بعد اومدن کارنامه و پاسخنامه دوباره بیای سوالا رو با دقت بررسی کنی و جواباشونو یاد بگیری و اگر سر موضوعی ضعف داشتی ، از روی کتاب کاملترشو بخونی و ضعفتو جبران کنی و ...، بحث فرق می کنه.
برنامه دپارتمانم یه نگاه بنداز : ( آقایون خانم ها، من تبلیغ این موسسه رو نکردم، باز نیاین تهمت بزنین:biggrin: ) http://chemedep.com/CMS_UI/ShowNews.aspx?newsid=74
اگر امکان داشت برات سوالات آزمون های سال قبل تمام موسسات را پیدا کن ( مثلا آزمون های جامع ) و خودت مقایسه کن سوالاشونو. با توجه به زمان بندی جدید و بحث امتحانات ترم 7 و ...، تصمیم بگیر کدوم موسسه بری.
پارسال یکی از دوستام میگفت من رفتم موسسه x ، اصلا آزموناش خوب نبود و یکی دیگه گفت من رفتم همون موسسه x ، آزموناش خیلی خوب بود.

اینکه گفتید سوالای موسسات رو بگیرن و خودشون مقایسه کنن به نظر من آدم تا خودش بعد این آزمونا کنکور نده نمیتونه خودش به کیفیت سوالا پی ببره.و اونایی که تجربش کردن از قبل بهتر میتونن نتیجه گیری کنن.البته این نظر شخصی منه

saeed05

کاربر بیش فعال
اینکه گفتید سوالای موسسات رو بگیرن و خودشون مقایسه کنن به نظر من آدم تا خودش بعد این آزمونا کنکور نده نمیتونه خودش به کیفیت سوالا پی ببره.و اونایی که تجربش کردن از قبل بهتر میتونن نتیجه گیری کنن.البته این نظر شخصی منه
حق با شماست. خب بیاین ما بررسی کنیم.

rotbebartar

عضو جدید
من پارسال در آزمونی شرکت نکردم ولی آزمون های چند تا موسسه را از دوستام یا از طریق همین سایت گرفتم و دیدم به نظرم سوالاتشون با سوالات کنکور خیلی فرق داره و درمجموع استاندارد نیست.
من فکر کنم اگه آزمون های جامع دوتا موسسه را اسم بنویسیم کافی باشه. البته این نظر منه.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم بخدا چرا یه چیزی تو دلم هست میخوام بیانش کنم ولی نمیشه؟البته من پا رو دلم میذارم و میگم.
نمیدونم چرا بچه ها اینقدر در تکاپو هستن و میخوان همه چیز رو با هم یکجا داشته باشن؟ من نظرم این هست دوستان عزیز:اگر شما این ازمونها هم شرکت نکنید ولی بجاش وقتتون رو بذارید روی سوالات کنکور میانبر خیلی بزرگی زدین.من یکبار در مورد این ازمونها حرف زدم دیگه هم دلم نمیخواد حرف بزنم چون یه سری سو تفاهمات پیش اومد.حالا بگذریم.این ازمونها تقریبا چیزی حدود 400هزار تومان به پای شما میفته.و اگه به قول دوست عزیزم اقا سعید نتونید مدیریت کنید و از این امتحانات بهره ببرید انگار فقط خرج کردین.یعنی شما فقط هدفتون امتحان دادن باشه بدون اینکه ازمونی رو که دادین تحلیل کنین خودتون میدونین که تحلیل کردن ازمون کار ساده ای نیست و اگه ازمونی که دادین هم تحلیل نکنین به نظر من ارزشی نداره.چون تحلیل شما رو با توانایی ها و کاستی های شما اشنا میکنه.بازم بگذریم.واقعا خیلی از دوستام بودن که اصلا ازمونی اسم ننوشتن و فقط سوالات کنکور رو به طور خیلی هدفمند تجزیه و تحلیل کردن و بهترین نتایج رو گرفتن.از جنبه مادی قضیه هم که بگذریم شما وقتی خرجی میکنی طبیعتا انتظار داری نتیجش رو ببینی خیلیا وقتی ازمون ثبت نام میکنن با خودشون فکر میکنن و میگن وای اگه رتبمون خوب نشه چی ؟یعنی این همه هزینه کردیم هیچی؟که اینا همش باعث استرس هستن .یه سری بحث های دیگه که بازهم اونا روحی روانیه.مثلا شما هنوز به بودجه بندی مورد نظر موسسه نرسیدین دو روز دیگه هم امتحان دارین اصلا اگه ادم قرص و محکمی نداشته باشین از همینجا ضربه میخورین تا روز کنکور که خودش رو نشون میده.

من سال قبل رتبه انچنان دهان سوزی کسب نکردم ولی میخوام بگم که حتی مدیریت زمان هم که توی ازمونهای ازمایشی باید بهش برسین میشه بدون انجام این ازمونها هم برای خودتون در نظر بگیرین با توجه به تعداد سوالات هر درس و اهمیت هر درس و ضریب هر درس.من حتی روزهای اخر که خیلیا از خودشون امتحانهای سالهای نزدیک میگیرن به طور شبیه سازی مثلا سال 93 و 92 ،بازم این کار رو نکردم هیچ شبیه سازی قبل کنکور نداشتم هیچ ازمونی نداشتم.ولی من اونقدر خوب مدیریت زمان داشتم که خودم هم باورم نمیشد حتی از کسانیکه رتبه خوب هم اورده بودن من بهتر زمانم رو مدیریت کردم.من فقط اگه نتونستم بهتر نتیجه بگیرم بخاطر این بوده که سواد بیشتر از این نداشتم و گرنه من وقتی که روی بعضی از سوالات گذاشتم و اگه میتونستم به جواب نهایی برسم دست کم 100 تا از رتبم یا حتی بیشتر کم میشد.همه این حرفا با وجودی هست که من ترم اخرم بود 21 واحد که پروژه هم جز اونا بود داشتم کنکور هم داشتم میخواستم معدل دانشگاهیم هم ارتقا بدم خدارو شکر تونستم 38 صدم به معدل کلم اضاف کنم و یه رتبه نسبتا خوب با توجه به بضاعتم و وقتی که گذاشتم کسب کنم.البته رتبه خودم با شرایط من نسبتا خوب نبود بلکه نسبتا عالی بود برای بقیه دارم میگم نسبتا خوب.

من در این باره بازهم اگه دوستان اطلاعات بخوان واضح تر حرف میزنم.

baran1993

عضو جدید
حق با شماست. خب بیاین ما بررسی کنیم.

از نظر من زمان آزمونا و بودجه بندی موسسه ها برای آزمون و نوع برنامه ریزیشون میتونه مهم تر از خود سوالای آزمون باشه.
چون آزمونا یه برنامه کوتاه مدت و به دنبالش بلند مدت واسه داوطلب ارائه میدن که داوطلب اگه خودش رو مجاب کنه که به سرفصل های هر آزمون خودشونو برسونه و طبق اون پیش بره میتونه با خیال راحت چندبار مرور داشته باشه.
من خودم که آزمون شرکت کرده بودم با اینکه دیر شرو کردم(شهریور) خودمو هرطور بود به سرفصلا میرسوندم(اکثرا) تا از برنامه عقب نیفتم و سعی میکردم هر دفعه رتبمو بهتر کنم و یه رقابتی هم بین من و همکلاسیام ایجاد شده بود که همه ی اینها مثبت بود و کمک کرد.
در مجموع از نظر زمان و برنامه ریزی و کیفیت سوالا مدرسان شریف میتونه بهتر باشه.
هرچند بازم میگم مهم اون مجاب کردن و به برنامه رسیدنه.

baran1993

عضو جدید
نمیدونم بخدا چرا یه چیزی تو دلم هست میخوام بیانش کنم ولی نمیشه؟البته من پا رو دلم میذارم و میگم.
نمیدونم چرا بچه ها اینقدر در تکاپو هستن و میخوان همه چیز رو با هم یکجا داشته باشن؟ من نظرم این هست دوستان عزیز:اگر شما این ازمونها هم شرکت نکنید ولی بجاش وقتتون رو بذارید روی سوالات کنکور میانبر خیلی بزرگی زدین.من یکبار در مورد این ازمونها حرف زدم دیگه هم دلم نمیخواد حرف بزنم چون یه سری سو تفاهمات پیش اومد.حالا بگذریم.این ازمونها تقریبا چیزی حدود 400هزار تومان به پای شما میفته.و اگه به قول دوست عزیزم اقا سعید نتونید مدیریت کنید و از این امتحانات بهره ببرید انگار فقط خرج کردین.یعنی شما فقط هدفتون امتحان دادن باشه بدون اینکه ازمونی رو که دادین تحلیل کنین خودتون میدونین که تحلیل کردن ازمون کار ساده ای نیست و اگه ازمونی که دادین هم تحلیل نکنین به نظر من ارزشی نداره.چون تحلیل شما رو با توانایی ها و کاستی های شما اشنا میکنه.بازم بگذریم.واقعا خیلی از دوستام بودن که اصلا ازمونی اسم ننوشتن و فقط سوالات کنکور رو به طور خیلی هدفمند تجزیه و تحلیل کردن و بهترین نتایج رو گرفتن.از جنبه مادی قضیه هم که بگذریم شما وقتی خرجی میکنی طبیعتا انتظار داری نتیجش رو ببینی خیلیا وقتی ازمون ثبت نام میکنن با خودشون فکر میکنن و میگن وای اگه رتبمون خوب نشه چی ؟یعنی این همه هزینه کردیم هیچی؟که اینا همش باعث استرس هستن .یه سری بحث های دیگه که بازهم اونا روحی روانیه.مثلا شما هنوز به بودجه بندی مورد نظر موسسه نرسیدین دو روز دیگه هم امتحان دارین اصلا اگه ادم قرص و محکمی نداشته باشین از همینجا ضربه میخورین تا روز کنکور که خودش رو نشون میده.

من سال قبل رتبه انچنان دهان سوزی کسب نکردم ولی میخوام بگم که حتی مدیریت زمان هم که توی ازمونهای ازمایشی باید بهش برسین میشه بدون انجام این ازمونها هم برای خودتون در نظر بگیرین با توجه به تعداد سوالات هر درس و اهمیت هر درس و ضریب هر درس.من حتی روزهای اخر که خیلیا از خودشون امتحانهای سالهای نزدیک میگیرن به طور شبیه سازی مثلا سال 93 و 92 ،بازم این کار رو نکردم هیچ شبیه سازی قبل کنکور نداشتم هیچ ازمونی نداشتم.ولی من اونقدر خوب مدیریت زمان داشتم که خودم هم باورم نمیشد حتی از کسانیکه رتبه خوب هم اورده بودن من بهتر زمانم رو مدیریت کردم.من فقط اگه نتونستم بهتر نتیجه بگیرم بخاطر این بوده که سواد بیشتر از این نداشتم و گرنه من وقتی که روی بعضی از سوالات گذاشتم و اگه میتونستم به جواب نهایی برسم دست کم 100 تا از رتبم یا حتی بیشتر کم میشد.همه این حرفا با وجودی هست که من ترم اخرم بود 21 واحد که پروژه هم جز اونا بود داشتم کنکور هم داشتم میخواستم معدل دانشگاهیم هم ارتقا بدم خدارو شکر تونستم 38 صدم به معدل کلم اضاف کنم و یه رتبه نسبتا خوب با توجه به بضاعتم و وقتی که گذاشتم کسب کنم.البته رتبه خودم با شرایط من نسبتا خوب نبود بلکه نسبتا عالی بود برای بقیه دارم میگم نسبتا خوب.

من در این باره بازهم اگه دوستان اطلاعات بخوان واضح تر حرف میزنم.

منم منکر این نمیشم که بدون آزمون میشه رتبه خوب آورد.
ولی واسه کسایی مثله من که عادت به کنکوری درس خوندن ندارن و خسته میشن و ممکنه یکم ارادشو نداشته باشن خودشونو به خاطر همین آزمونا تو زحمت بندازن و بخونن میتونه خیلی کمک کنه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من امسال با همه سالها انگیزه شرکت در ازمون فرق میکنه.
قبلا هم بحث کردیم درباره چگونگی چینش واحدهای درسی در ترم 7 و 8 و اینکه کدوم ترم درسهای کمتر یا بیشتری بگیریم.شرکت در ازمونهای امسال بستگی مستقیمی به تعداد واحدهای دانشگاهی داره.من نظرم اینه دوستانی که ترم 7 میخوان بیشتر واحدبگیرن بیخیال امتحانات جزیی بشن و فقط جامع شرکت کنن.از طرفی اون دسته از عزیزانی که میخوان ترم 7 رو سبک تر واحد بگیرن بنظرم میتونن با برنامه ها هم کنار بیان.در مجموع امسال خیلی نکات باید درنظر گرفت تا بشه تصمیم درستی گرفت.

samane a

عضو جدید
سلام
موسسه پارسه بخاطر آقای سمیعی گهر خیلی طرفدار داشت ولی الان دیگه آزمون های پارسه مثل وقتی ک ایشون بودن نیست.
امسال سوالای آزمون موسسه کانون ارشد رو ایشون طرح میکنه
جامع آماریش نمیدونم چجوریاس
ولی بنظرم بخاطر طراح سوالات باید آزمونهایه ایده آلی باشه. نظرتون چیه؟

goodboy2010

عضو جدید
میشه بگید کیا امسال می خوان مثل کنکور بدن؟؟ فکر کنم همتون انشالله رفتین دیگه من تنهام با کی مطالعه گروهی داشته باشم؟

من هستم با هم مطالعه گروهی میکنیم دوستم نگران نباش:)

دوستان منم هستم ولی به شرطی که بچه های سال قبل ما رو تنها نذارن.

REZA1597

عضو جدید
واقعا نمیدونم دیگه چه جوری بگم اینا حاشیه است و اصل درس خوندن خودتونه...
درباره ی منابع که زیاد بحث شده من دیگه چیزی نمیگم...
یا علی بگید با توکل محکم بخونید...
ولی به نظرم درسایی که زیاد ضعیفید کلاس برید...
هرکی سوال داشت در خدمتم

محبوه

عضو
واقعا نمیدونم دیگه چه جوری بگم اینا حاشیه است و اصل درس خوندن خودتونه...
درباره ی منابع که زیاد بحث شده من دیگه چیزی نمیگم...
یا علی بگید با توکل محکم بخونید...
ولی به نظرم درسایی که زیاد ضعیفید کلاس برید...
هرکی سوال داشت در خدمتم

ببخشید این برنامه زیر درسته؟ من پارسال اوایلش که پرانرژی بودم اینطوری میخوندم نمیدونم درسته یا نه!!

دو ماه اول دروس : حرارت-جرم-ترمو-ریاضی-عملیات رو از روی کتاب راهیان اول درسنامشو میخوندم بعدم تست می زدم و بعد خلاصه درسنامه و نکات تست رو می نوشتم تو برنامم سعی میکردم جرم و حرارت تو یک روز و ترمو و عملیات هم تو یک روز باشه ریاضی رو تو روزی که درسایی که مونده بود می ذاشتم کنارشون میخوندم

بعد از دوماه که شد سه ماه من همیشه از برنامم عقب میفتم سیالات و سینتیک رو شروع کردم کنترل و زبان هم اصلا نخوندم

برنامه چطوره؟ ممنون می شم نظر بدین

sambastian

عضو جدید
ببخشید این برنامه زیر درسته؟ من پارسال اوایلش که پرانرژی بودم اینطوری میخوندم نمیدونم درسته یا نه!!

دو ماه اول دروس : حرارت-جرم-ترمو-ریاضی-عملیات رو از روی کتاب راهیان اول درسنامشو میخوندم بعدم تست می زدم و بعد خلاصه درسنامه و نکات تست رو می نوشتم تو برنامم سعی میکردم جرم و حرارت تو یک روز و ترمو و عملیات هم تو یک روز باشه ریاضی رو تو روزی که درسایی که مونده بود می ذاشتم کنارشون میخوندم

بعد از دوماه که شد سه ماه من همیشه از برنامم عقب میفتم سیالات و سینتیک رو شروع کردم کنترل و زبان هم اصلا نخوندم

برنامه چطوره؟ ممنون می شم نظر بدین

من چون خودم هم دارم برای کنکور میخونم تا الان چندبار برنامه عوض کردم برنامه شما شبیه مال من بود ولی من حس کردم خوب نیست
نظرم چون هنوز وقت هست با توجه به زمان کنکور عوضش کنید

البته نکته جالب اینجاست اکثر کسایی که میشناسم با این برنامه ای که شما دارید دارن پیش میرن !

من ایرادات این برنامه رو از نظر خودم میگم
1.زیاد شدن دروس اولا باعث استرس بیشتر میشه (وای اینو نخوندم وای اونو نخوندم همش درگیرید که فقط بخونید حتی اگر نفهمیدید مبحثو)

دوما مغز انسان گنجایش خاصی رو داره نمیشه یهو سیل عظیمی از اطلاعات رو واردش کرد و انتظار داشت یادش هم بمونه

پس تعدد دروس خوب نیست

2. اون پنج تا درس همه به هم ربط داره خب اگر شما یکیشون مثلا حرارت یا حتی سیالات که پایه بقیه هست (پیش نیاز)رو بلد نباشی نباید اون دروس دیگر رو بخونی مگر اینکه پایه ات از دانشگاه قوی باشه.

پس اگر پایت ضعیفه باز هم این برنامه خوب نیست .

3. کتاب راهیان ارشد درسنامه نداره

باز هم اگر پایت ضعیفه یا رو اون کتاب ها تکیه نده یا در کنارش جزوه یا رفرنس بخون

یه نکته : نحوه درس خوندن خیلی مهمه مثلا ممکنه با این برنامه پیش بری واقعا هم عالی بلد باشی همه رو ولی نه اینکه 1000 بار دوره کنید باز هم هی فکر کنید هیچی یادتون نیست

امیدوارم همه موفق باشیم;)

بالا