[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

za-y

عضو جدید
سلام دوست عزیز.

امکانش هست جزوه های ایشون رو توی سایت قرار بدین تا بقیه هم استفاده کنن؟
البته اگه مانعی نداره و مجاز به انتشار جزوه های ایشون در فضای مجازی هستید .
پارسال که سر کلاس تاکید میکردن این کار را نکنیم ولی بازم من بهشون ایمیل میزنم و میپرسم اگه گفتن اشکالی نداره حتما قرار میدم

taknavaz1

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه موسسه کانون ارشد چه طوریه ؟
من دیدم که نوشته که سمیعی اونجا کلاس داره ولی تو سایتش هیچی نزده . کسی از ساعت و قیمت کلاسهای ایشان خبر داره ؟

این موسسه تازه تاسیس هست، همونطور که در سایتش مشاهده میشه کادر اجرایی مجربی گرداننده اون هستن.
واما شیوه فعالیت دکتر سمیعی گهر رو به نقل از خودشون قرار میدم:
"
ا سلام ;
بنابه درخواست موسسه کانون ارشد ، بنده همکاری اموزشی ای را به صورت آن لاین با این موسسه اغاز نموده ام، که امیدوارم دارای بازده ای بهینه باشد .
لازم به ذکر است که، بنده فقط مسئول و پاسخگو در قبال فعالیت های شخصی خود میباشم.
موفق باشید ..."

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیز.
خدا قوت.
ببخشید بنده این روزها درگیری ام زیاده و فرصت چندانی ندارم که بیام باشگاه...ولی هر فرصتی که باشه دریغ نمیکنم و سعی میکنم تا جای ممکن کمک کنم بهتون.

ببینید بچه ها یه چیزی رو بهتون کاملا دوستانه و برادرانه میگم.
اولا از همه ی دوستان عزیزی که کمک میکنند و جزوه اینا قرار میدن تشکر میکنم.

ولی یه چیزی رو بدونید بچه ها! از من میشنوید، اگه میخواین موفق شید سرتون رو با کتابها و جزوه های زیاد شلوغ نکنید. خودتون رو گیج نکنید.

با چندتا منبع خوب و مناسب و درست خوندن میتوید بهترین نتیجه رو بگیرید. برنامه خوب و اراده قوی داشته باشید...از همه مهمتره.

من همیشه نگران این موضوع چه برای خودم و چه برای دوستان و دور و بری هام بودم. اتفاقا برخی از کسانی هم که من دیده بودم که دور و برشون رو با کتابها و جزوات مختلف شلوغ کرده بودند متاسفانه در نهایت نتیجه مطلوبی نگرفتند بر خلاف انتظارشون.

نمیگم حتما فقط یه دونه کتاب بردارید و بخونید ولی میگم دور و برتون رو هم دیگه با کتاب و جزوه های زیادی شلوغ نکنید.

یه جمله معروفی هست که میگه:
اگه روی 80% مطالب دید 100 درصدی داشته باشید، بهتر از اینه که روی 100% مطالب دید 80 درصدی داشته باشید.

سعی کنید همیشه مفید و پر بازده عمل کنید و فقط صرفا حجم کارتون بالا نباشه.

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا قوت.
ببخشید بنده این روزها درگیری ام زیاده و فرصت چندانی ندارم که بیام باشگاه...ولی هر فرصتی که باشه دریغ نمیکنم و سعی میکنم تا جای ممکن کمک کنم بهتون.

اولا از همه ی دوستان عزیزی که کمک میکنند و جزوه اینا قرار میدم تشکر میکنم.

ولی یه چیزی رو بدونید بچه ها! از من میشنوید، اگه میخواین موفق شید سرتون رو با کتابها و جزوه های زیاد شلوغ نکنید. خودتون رو گیج نکنید.

با چندتا منبع خوب و مناسب و درست خوندن میتوید بهترین نتیجه رو بگیرید. برنامه خوب و اراده قوی داشته باشید...از همه مهمتره.

من همیشه نگران این موضوع چه برای خودم و چه برای دوستان و دور و بری هام بودم. اتفاقا برخی از کسانی هم که من دیده بودم که دور و برشون رو با کتابها و جزوات مختلف شلوغ کرده بودند متاسفانه در نهایت نتیجه مطلوبی نگرفتند بر خلاف انتظارشون.

نمیگم حتما فقط یه دونه کتاب بردارید و بخونید ولی میگم دور و برتون رو هم دیگه با کتاب و جزوه های زیادی شلوغ نکنید.

اگه روی 80% مطالب دید 100 درصدی داشته باشید، بهتر از اینه که روی 100% مطالب دید 80 درصدی داشته باشید.

منم موافقم
الان خودم انقدر کتاب گرفتم قاطی کردم از این کتاب به اون کتاب
حداکثر دوتا کتاب خوب بزارید جلوتون شروع کنید
بهترینها رو براتون ازخداوند متعال آرزومندم یاعلی:gol:

saeed05

کاربر بیش فعال
خدا قوت.

اولا از همه ی دوستان عزیزی که کمک میکنند و جزوه اینا قرار میدن تشکر میکنم.

باهاتون کاملا موافقم.
دقیقا حرف دلمو زدین.
به نظر من یه جزوه یا کتاب رو به عنوان مرجع خوندنتون در نظر بگیرین، بعد سرفصل های ارشد که در اینترنت موجود است رو هم بگیرین و اگر بخش هایی از سرفصل های کتابتون ناقص بود یا خوب توضیح داده نشده بود، توسط جزوات کمکی آن ها را کامل کنید. کاری که دقیقا من انجام دادم و نتیجه گرفتم.
مهم نیست که حتما کتاب x یا y رو داشته باشین یا نه، مهم اینه که وقت بزارین و با برنامه ریزی و تلاش درستاتون رو بخونین.

saeed05

کاربر بیش فعال
بله متوجه هستم
مجزا کردن جزوه ها از هم و قرار دادن هرکدوم در تاپیک های مربوط به خود چند دلیل داشت :
اول اینکه تاپیک شما به مرور زمان به خاطر قدیمی شدن به صفحات بعدی تالار منتقل میشه و این دسترسی رو مشکل میکنه !
دلیل دوم هم اینه که همین تاپیک مطالعه گروهی در ماه های آینده خیلی جلو میره و دوستانی که در مثلا ماه های مهر و آبان به جمع ما اضافه میشن ، اکثرا همه ی صفحات رو نمیبین تا متوجه پست شما و تاپیک جزوه هایی که قرار دادید بشن .
الان دسترسی همه کاربران حتی کاربران سال های آینده به جزوه های شما آسون تره!

لینک همه ی جزوه های دانشگاه سهند در تاپیک: جزوات مخصوص کنکور ارشـد مهندسی شیمی+ جزوات پارسه قرار گرفت تا دوستان متوجه اهمیت جزوات شوند.
:gol:

بله حق با شماست خانم فاطمه یاس.
از این جهت نگاه نکرده بودم.
ممنون.
:gol:

saeed05

کاربر بیش فعال
اقا سعید ممنون از لطف شما.

من جزوه عملیات 1 که دانلود کردم فقط تا قسمت تقطیر بود فصل استخراج مایع مایع و لیچینگ با اینکه جزو فهرستش بود ولی داخل جزوه نبودن.

خوبی جزوه های اقا سعید اینطوری که من دیدم این بود که شبیه داستان هست و شما از خوندنش لذت میبرید.

واقعا قشنگ تایپ شدن ذهن خواننده رو خیلی جالب درگیر میکنه.

خواهش می کنم.
من هم این جزوات رو خیلی دوست دارم و خیلی بهم کمک کرده در کنکور امسال.
واقعا ساده گفته و سعی کرده اکثر نکات رو بگه.
منم هنوز اون قسمت هاش رو پیدا نکردم، به محض پیدا کردن در سایت قرار می دهم.

za-y

عضو جدید
دوستان کسی کتاب ترمو استاد بابایی رو گرفته؟؟نظرشوبگه
من تو چند تا پاسخ قبلی گفتم که ازشون پرسیدم گفتن هنوز چاپ نشده ولی چون من ترمو پارسال شاگردشون بودم میدونم ترموش خیلی عالیه به خصوص تو فصل محلول ها و تعادل فازها اگه اون چیزهایی که سر کلاساش میگفت رو تو کتاب بذاره (که پارسال میگفت میذارم) یه چیز محشری میشه

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان
قبلا هم اینو گفتم
من الان ترم آخرم تابستون هم پروژه و کارآموزی دارم
توی ترمو و سیالات پایم ضعیفه
اما وضعیتم توی جرم و عملیات نسبتا بهتره ترم پیش حل تمرین جرم و عملیات 1 بودم
برای ارشد هم به طور جدی از اول شهریور شروع میکنم
به نظرتون توی این مدت در کنار پروژه و کارآموزی به ترمو وسیالات برسم بهتره یا اینکه جرم و عملیات
فکر میکنم جرم و عملیاتو برسم توی این مدت با خلاصه نویسی تموم کنم
نظرتون چیه دوستان؟!؟!؟!؟

sambastian

عضو جدید
سلام دوستان
قبلا هم اینو گفتم
به نظرتون توی این مدت در کنار پروژه و کارآموزی به ترمو وسیالات برسم بهتره یا اینکه جرم و عملیات
نظرتون چیه دوستان
؟!؟!؟!

با توجه به اینکه ترم بعد دانشگاه ندارید بنظرم همین جرم و عملیات رو جمع کن بعد از هروقت شروع کردی رو بقیه دروس تمرکز کن
فقط مرور و دوره فراموش نشه

سلام ببخشید کسی در مورد جدول ثبت نام کلاسهای پارسه خبر داره ؟ قیمت ها و استاداش . من شدیدا نیاز دارم .
مرسی

ببینید پارسه دیگه همه اساتیدش رفتن در حال حاضر اکثر دورس رو مهندس صفری فرد دارن

در مورد هزینه هم اطلاع ندارم ولی معمولا همین 300 تا 400 هست

شما اگر خودت دروس رو بخونی بدون کلاس هم موفق میشی

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قبلا هم اینو گفتم
نظرتون چیه دوستان؟!؟!؟!؟

بنظرمن پایه ترمو و سیالاتت رو قوی کن تا شهریور ماه پایه ی هیچکدوم از دروس ضعیف نباشه .اتفاقا زمان مناسبی هست بتونید این دو درس رو به طور کاملا مفهومی و محکم بخونید.
ولی من حس میکنم زمان زیادی دارین و میتونین جرم و عملیات هم بخونین.
ولی واقعا من نمیدونم شما چرا کاراموزی و پروژه رو اینقدر بزرگش کردین تو تابستون:biggrin:مگه اشکالی داره هم کنکور بخونین هم کاراموزی برین؟بنظرمن تناقضی ندارن

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

bb70

عضو جدید
سلام ببخشید کسی در مورد جدول ثبت نام کلاسهای پارسه خبر داره ؟ قیمت ها و استاداش . من شدیدا نیاز دارم .
مرسی
همون طور که دوستان دیگه هم گفتن منم رو استادای پارسه تحقیق کردم دیگه استاداش خوب نیستن فکر نکنم رفتنش سودی داشته باشه باز هر جور که خودتون میدونید

bb70

عضو جدید
بنظرمن پایه ترمو و سیالاتت رو قوی کن تا شهریور ماه پایه ی هیچکدوم از دروس ضعیف نباشه .اتفاقا زمان مناسبی هست بتونید این دو درس رو به طور کاملا مفهومی و محکم بخونید.
ولی واقعا من نمیدونم شما چرا کاراموزی و پروژه رو اینقدر بزرگش کردین تو تابستون:biggrin:مگه اشکالی داره هم کنکور بخونین هم کاراموزی برین؟بنظرمن تناقضی ندارن

منم با این پیشنهاد موافقم

SARA HASANZADEH

عضو جدید
مرسی ازتون که راهنماییم کردید ،
اخه 2 تا از دوستام که پارسه میرفتن میگفتن که خیلی خوبه ، رتبشون هم خوب شد . با همین اقای سمیعی هم کلاس داشتن . انگار فقط استاد میرزازاده رفته .؟
من راهم دوره نمیتونم بپرسم . تماسم که گرفتم گفتن سمیعی هست .
ازمون چه طور ؟ اصلا ازمون واجب است ؟

rotbebartar

عضو جدید
اخه 2 تا از دوستام که پارسه میرفتن میگفتن که خیلی خوبه ، رتبشون هم خوب شد . با همین اقای سمیعی هم کلاس داشتن . انگار فقط استاد میرزازاده رفته .؟
هم آقای میرززاده رفتند هم آقای طاهری و هم آقای سمیعی گهر پارسال آقای سمیعی پور هم بودند که ایشون هم رفتند

m@hdi13579

کاربر فعال
ممنون از کمکتون دوستان
خب این مدت یک ماهش که رمضونه و من کلا توی این ایام نمیتونم درس بخونم
خیلی هنر کنم پروژه رو تموم کنم
بعد از اونم یک ماه کار آموزیه 4 هفته س هفته ای سه روز مگه توی این مدت بتونم کمی هم درس بخونم
جدا از اینا نمیخوام از اول زیاد سخت بگیرم که وسطاش ببرم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از برنامه ازمونها عقب نمیفتید شرکت کنید
اگه به ازمونها جوری نگاه کنید که هر ازمون با ازمون بعدی میزان پیشرفت شما را نشون میده شرکت کنید
اگه روحیه تحلیل ازمون رو در وجود خودتون میبینید شرکت کنید.
اگه هزینه کافی ندارین به خودتون فشار نیارین و شرکت نکنید
ازمون برای موفق شدن کافی نیست به طور غیررسمی ازمون باعث موفقیت شما نمیشه.ولی اگه شما از ازمون استفاده درست کنید اتفاقا سکوی پرتاب خواهد بود
در حالت کلی شرکت نکردن در ازمون به معنای عقب ماندن از سایرین نیست

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از کمکتون دوستان
خب این مدت یک ماهش که رمضونه و من کلا توی این ایام نمیتونم درس بخونم
خیلی هنر کنم پروژه رو تموم کنم
بعد از اونم یک ماه کار آموزیه 4 هفته س هفته ای سه روز مگه توی این مدت بتونم کمی هم درس بخونم
جدا از اینا نمیخوام از اول زیاد سخت بگیرم که وسطاش ببرم

شما درست می فرمایید.

ولی ...

در ماه مبارک رمضان سعی کنید پروژه خودتون رو تکمیل کنیدمثلا اکثر افراد در این ماه شبها رو بیدارن و اگه کار نداشته باشن روز میخوابن.شما میتونید از وقتایی که دارین یه مقدار برای پروژه استفاده کنین.
فکر نکنم دوست داشته باشین همه وقت رو درگیر پروژه باشین .یکی دو ساعت اختصاص بدین به مفاهیم دروس ترمو و سیالات که توش ضعف دارین.
شما برای یادگیری مفاهیم میخونید استرسی ندارین و هنوز به مرحله کنکوری نرسیدین که باعث نگرانیتون بشه بگین نکنه خدایی ناکرده نتونم کاری از پیش ببرم.
اون یک ماهه کار اموزی هم روزهایی که بیکار هستید این دو درس رو بخونید انگار که یه ترم میرید دانشگاه با این تفاوت که خودتون استاد خودتون هستید تو این دو ماه میتونید راحت ترمو و سیالات مطالب دانشگاهی رو یاد بگیرید.

بحث سخت گرفتن به خودت نیست بحث بر سر این هست هر کس بتونه از تابستان بار خودش رو ببنده به موفقیت نزدیک میشه و موفقیت بهش چشمک میزنه ولی هستند افرادی که با مطالعه ناصحیح حتی از تابستان شروع میکنن ولی نتیجه نمیگیرن و بالعکس

chem*engineer

عضو جدید
تا اونجایی که من از دوستان خودم شنیدم هم مهندس صفری فرذ و هم مهندس سلیمی اساتید فوق العاده ای هستن؛ اگر میخواین حتما کلاس برین به نظرم کلاس هاشونو از دست ندین.

za-y

عضو جدید
من پارسال کلاسای آقای بابایی رو رفتم(4 درس) آزمون ها هم پارسه رفتم برای آزمون اصلا راضی نبودم حالا بچه ها میگن سالهای قبل آزمونهای پارسه خوب بوده ولی من آزمونهای سالهای قبلش ندیدم ولی پارسالش اصلا خوب نبود

za-y

عضو جدید
تا اونجایی که من از دوستان خودم شنیدم هم مهندس صفری فرذ و هم مهندس سلیمی اساتید فوق العاده ای هستن؛ اگر میخواین حتما کلاس برین به نظرم کلاس هاشونو از دست ندین.

من آقای سلیمی رو نمیشناسم ولی یک جلسه پارسال سر کلاس آقای صفری رفتم خیلی بد بود اصلا بیان خوبی ندارن شاید سوادشون خوب باشه نمیدونم ولی بیانشون اصلا خوب نیست

m@hdi13579

کاربر فعال
شما درست می فرمایید.

ولی ...

در ماه مبارک رمضان سعی کنید پروژه خودتون رو تکمیل کنیدمثلا اکثر افراد در این ماه شبها رو بیدارن و اگه کار نداشته باشن روز میخوابن.شما میتونید از وقتایی که دارین یه مقدار برای پروژه استفاده کنین.
فکر نکنم دوست داشته باشین همه وقت رو درگیر پروژه باشین .یکی دو ساعت اختصاص بدین به مفاهیم دروس ترمو و سیالات که توش ضعف دارین.
شما برای یادگیری مفاهیم میخونید استرسی ندارین و هنوز به مرحله کنکوری نرسیدین که باعث نگرانیتون بشه بگین نکنه خدایی ناکرده نتونم کاری از پیش ببرم.
اون یک ماهه کار اموزی هم روزهایی که بیکار هستید این دو درس رو بخونید انگار که یه ترم میرید دانشگاه با این تفاوت که خودتون استاد خودتون هستید تو این دو ماه میتونید راحت ترمو و سیالات مطالب دانشگاهی رو یاد بگیرید.

بحث سخت گرفتن به خودت نیست بحث بر سر این هست هر کس بتونه از تابستان بار خودش رو ببنده به موفقیت نزدیک میشه و موفقیت بهش چشمک میزنه ولی هستند افرادی که با مطالعه ناصحیح حتی از تابستان شروع میکنن ولی نتیجه نمیگیرن و بالعکس
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
کاملا با حرفاتون موافقم
بازم ممنون

SARA HASANZADEH

عضو جدید
مرسی از همه
من از چند تا از دوستام همپرسیدم واینها رو فهمیدم
اول اینکه ازمون رقتن کار خوبیه مخصوصا جامع و تا دوسال پیش هم پارسه خوب بوده ولی پارسال خوب نبوده
دوم اونیکه سمیعی پور با سمیعی گهر فرق داره . و اون سمیعی گهره که همه میگن عالیه که اونم از ایران مهاجرت کرده رفته .
سوم اینکه طبق یه فایل صوتی که از همین استاد سمیعی گهر شنیدم . کاملا فهمیدم که همان طور که خودشون میگن کلاس و ازمون و ... انقدر هم مهم نیست که ادم خودشو در گیر اینا کنه . مهم اون میزیه که پشتش توانشو داشتباشی 8 ساعت درس بخونی ...
باز هم مرسی از همه

taknavaz1

عضو جدید
مرسی از همه
من از چند تا از دوستام همپرسیدم واینها رو فهمیدم
اول اینکه ازمون رقتن کار خوبیه مخصوصا جامع و تا دوسال پیش هم پارسه خوب بوده ولی پارسال خوب نبوده
دوم اونیکه سمیعی پور با سمیعی گهر فرق داره . و اون سمیعی گهره که همه میگن عالیه که اونم از ایران مهاجرت کرده رفته .
سوم اینکه طبق یه فایل صوتی که از همین استاد سمیعی گهر شنیدم . کاملا فهمیدم که همان طور که خودشون میگن کلاس و ازمون و ... انقدر هم مهم نیست که ادم خودشو در گیر اینا کنه . مهم اون میزیه که پشتش توانشو داشتباشی 8 ساعت درس بخونی ...
باز هم مرسی از همه

مطالب و جمع بندی شما کاملا صحیحه.
مهم اینه که با داشتن یه هدف و در نتیجه برنامه ریزی صحیح، تلاش و پشتکار مستمر مسیر رو ادامه بدیم .
کلاس ، آزمون و ... مفیده ( برای عیب یابی، تحلیل مسائل، تسریع در روند یادگیری و...) ولی در اولویت نیست ، میتونه در کنار مواردی که ذکر کردم در روند رو به رشدمون مفید باشه و الزام آور نیست.

آخرین ویرایش:

za-y

عضو جدید
مطالب و جمع بندی شما کاملا صحیحه.
مهم اینه که با داشتن یه هدف و در نتیجه برنامه ریزی صحیح، تلاش و پشتکار مستمر مسیر رو ادامه بدیم .
کلاس ، آزمون و ... مفیده ( برای عیب یابی، تحلیل مسائل، تسریع در روند یادگیری و...) ولی در اولویت نیست ، میتونه در کنار مواردی که ذکر کردم در روند رو به رشدمون مفید باشه و الزام آور نیست.
واقعا هم همین طور است مهم تر از کلاس و آزمون و کتاب خود آدم است

بالا