[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

samane a

عضو جدید
بچهها سیالاتو چجوری بخونم؟ بر اساس بوجه بندی؟ یا رفرنس؟ یا درسنامه های کتابای تستی و تستا؟ کدوم کتاب تستی؟ یا ...؟

eligh

عضو جدید
آقای بابایی فکر کردن پادگان
برای درس جرم و ریاضی حتما باید حرارت بریم!!!
ثبت نام فقط یک روز هست اونم فقط 3 ساعت اونم با ظرفیت 5 نفر!!! به هیچ وجه هم تمدید نمیشه!!! سازمان سنجش هم برای ثبت نام چند روز وقت میزاره وقتشم تمدید میکنه

sambastian

عضو جدید
ثبت نام فقط یک روز هست اونم فقط 3 ساعت اونم با ظرفیت 5 نفر!!! به هیچ وجه هم تمدید نمیشه!!! سازمان سنجش هم برای ثبت نام چند روز وقت میزاره وقتشم تمدید میکنه

از انظر ایشون اگر حرارت بلد نباشید اصلا طرف جرم و کاربرد نباید برید که درست هم میگن

بچه ها لطفا یکی بیاد بگه ما سیالات چکار کنیم ..
بچهها
سیالاتو
چجوری بخونم؟ بر اساس بوجه بندی؟ یا رفرنس؟ یا درسنامه های کتابای تستی و تستا؟ کدوم کتاب تستی؟ یا ...؟

کتاب خوبی تو بازار نیست هر چی گیر اوردید بخونید

به نظرم کتاب مدرسان شریف از بقیه کتب بهتر بود تو سیالات

برای سیالات چند صفحه قبل خیلی بحث شده میتونید ببینید

البته رفرنس خوندن یکم اذیت میکنه شما اگر بحث خاصی رو متوجه نشدید میتونید برید سراغ رفرنس وگرنه خیلی توصیه نمیشه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم با کار اقای بابایی موافقم.

چون برای اموزش تعداد 5 نفر خیلی مناسبه ایشون میتونه ظرفیت رو 20 تا معرفی کنه بعد پول به جیب بزنه و اگه بخاطر کلاس شلوغش از هر نفر هم نصف قیمت اولیه بگیره باز پولی که نصیبش میشه در مجموع دو برابر حالت اولیه هست.

درسهای جرم و ریاضی و حرارت بنظرمن وابستگی های خاصی به هم دارن خصوصا توی درس ریاضی کاربردی که حرارت و جرم کاملا تاثیر داره.البته این یه موردش رو میتونست سخت گیری نکنه و این امکان رو فراهم میکرد تا دانشجوها بتونن راحت تر انتخاب کنن

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من سیالات مثل هر درس دیگه حتما یک کتاب نسبتا خوب در حد خودش داره.

یه کتابی رو انتخاب کنید و شروع به خوندن کنید هر جا متوجه نمیشید خودتون از جزوات و بقیه کتابهای دانشگاهی بهره ببرید چون همه کتابها از نظر سوال که با هم تفاوت ندارن

مثلا کتاب سیالات موسسه ایکس سوالات سال 90 مهندسی شیمی رو داره که موسسه ایگرگ هم همین سوالا رو پوشش داده.فقط تفاوتشون در نحوه نوشتن درسنامه هست و پاسخ به سوالات.

کلا من چند منبع بودن دوست ندارم:biggrin:به همین دلیل میگم توصیه نمیکنم

parsakhoshmel

عضو جدید
آقا پسر شاه پریان شما خودت چی خوندی و چی رو پیشنهاد میکنی؟؟؟
دوست عزیزی ک مدرسان گفته بود میشه بگین سوالای کنکور چ رشته هایی رو توش داره؟

sambastian

عضو جدید

تمام رشته ها رو داره
هر رشته ای که سیالات تو کنکورش باشه داره
دلیل اینکه من این کتاب رو نسبت به بقیه ترجیح دادم یکی اینکه تمام رشته ها رو پوشش داده دوم درسنامه بیشتری داره نسبت به بقیه و خیلی مثال حل کرده در حین درس
در پایان هر فصل هم آزمون خودسنجی داره

کتاب عالی ای نیست و جای کار داره اما از هیچی بهتره

za-y

عضو جدید
دوست عزیز بحث پادگان یا سخت گیری بی مورد نیست خوب هر کسی یه روشی برای کارش داره ایشون تاکید بر کلاس 5 نفره داره تحت هیچ شرایطی هم 5 نفر را 6 نفر نمیکنه شما خودت فکر کن بازدهی کلاس 5 نفره بیشتره یا مثلا 15 نفره؟ در مورد زمان ثبت نامش هم من تو پیامهای قبلی ام هم گفتم من پارسال شاید فقط 2 دقیقه بعد از 8 بهشون پیام زدم سیالات و ریاضی پر شده بود خوب پس معنی نداره مثلا یک هفته زمان ثبت نام باشه.
در مورد جرم و ریاضی و حرارت هم خودمون میدونیم ریاضی به جرم و حرارت وابسته است به ویژه تو قسمت مدلسازی و تحلیلی وتو جرم هم که من شاگردشون بودم خیلی تاکید داشتند که اول حرارت را تا یک جایی درس بدن بعد جرم شروع کنند اگه به برنامشون هم نگاه کنید کلاس جرم چند هفته دیرتر از حرارت شروع میشه و به نظر من کارشون درست بود چون اون جوری که ایشون درس میدن جرم خیلی به حرارت وابسته است

sajad 121

عضو جدید
سلام بچه ها.میخواستم ازتون بپرسم برای تهیه کتابای ارشد همه کتاب ها رو از یه انتشارات بگیرم بهتره یا هر کتاب از یه انتشارات؟

sambastian

عضو جدید
**سلام بچه ها.میخواستم ازتون بپرسم برای تهیه کتابای ارشد همه کتاب ها رو از یه انتشارات بگیرم بهتره یا هر کتاب از یه انتشارات؟**

توصیه نمیشه همه کتاب ها از یک انتشارات باشه

شما میتونید از تایپک بهترین کتاب های ارشد تو تالار استفاده کنید تا بهتر تصمیم بگیرید .

taknavaz1

عضو جدید
سلام بچه ها.میخواستم ازتون بپرسم برای تهیه کتابای ارشد همه کتاب ها رو از یه انتشارات بگیرم بهتره یا هر کتاب از یه انتشارات؟

مسلما تمام کتب از یه انتشارات نمیونه بهترین باشه، به نظرم شما بسته به سطح درسی و همچنین نحوه ارتباط خودتون با شیوه تالیف و درسنامه یک مولف میتونین کتابتون رو انتخاب کنین.
در اوایل همین تایپبک هم بحث هایی دراین مورد شده ، حتما مطالعه بفرمایید

آخرین ویرایش:

eligh

عضو جدید
منم با کار اقای بابایی موافقم.

چون برای اموزش تعداد 5 نفر خیلی مناسبه ایشون میتونه ظرفیت رو 20 تا معرفی کنه بعد پول به جیب بزنه و اگه بخاطر کلاس شلوغش از هر نفر هم نصف قیمت اولیه بگیره باز پولی که نصیبش میشه در مجموع دو برابر حالت اولیه هست.

درسهای جرم و ریاضی و حرارت بنظرمن وابستگی های خاصی به هم دارن خصوصا توی درس ریاضی کاربردی که حرارت و جرم کاملا تاثیر داره.البته این یه موردش رو میتونست سخت گیری نکنه و این امکان رو فراهم میکرد تا دانشجوها بتونن راحت تر انتخاب کنن
ولی ببخشیدا من اصلا این کارو قبول ندارم
من و دوستام با هم 4 نفریم ما چه جوری تو کلاس باظرفیت 5 نفر ثبت نام کنیم؟؟؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

من سال قبل کتابهایی که تهیه کردم راهیان بود.اصلا هیچ تحقیقی نکردم متاسفانه:biggrin:
وقتی خریدم اینجا متوجه شدم که مثلا کتاب جهش هم هست فقط تونستم حرارت جهش رو بخرم.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
من اگه زمانم برگرده به عقب از کتابای جهش استفاده میکنم.
ولی سیالات برای کنکور امسال ترجیحا توصیه میکنم از پارسه استفاده کنید.
من از دوستان شنیدم که مدرسان شریف هم خوبه ولی پاسخ به تست های این انتشارات من نمی پسندم.چون کتاب های این انتشارات رو دیدم.
نظر من پارسه هست.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی تحقیق کردین و متوجه شدین که چه کتابی باید تهیه کنید بهترینها رو انتخاب کنید ممکنه بهترینها از یه انتشارات باشن ممکنه نباشن.
بنظرمن لزومی نداره حتما از یه انتشارات باشه.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تورو خدااین بحث امید بابایی رو ادامه ندید
بدجور استرس گرفتم :cry:

استرس چرا؟
والله منم روزهای قبل بخاطر همین مسائل بعضی چیزها گفتم شما که میدونید هدف من چی بود.
دوست عزیز رفتن به کلاسهای اقای بابایی که من ایشون رو خیلی هم قبول دارم ولی تضمینی برای موفقیت شما نیست.
دوست عزیزم سورنا توی تاپیک اعلام نتایج گفت یه بچه آذری بدون هیچگونه امتحان و کلاس رفتن رتبه 7 امسال رو کسب کرده.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
یه چیزی برای اینکه روحیه بگیری توی خصوصی شما نوشتم .:biggrin:

eligh

عضو جدید
چون ما هم میخوایم امید بابایی شرکت کنیم
فقط 4 نفر شمایید
رفتن به کلاسش داره غیر ممکن میشه
ما اصلا با این وضعیت شاید نریم شما نگران نباش بعدشم مگه قحطی استاد اومده کلاس امید بابایی به من و دوستام نمیرسه به درک نمیرسه

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اصلا با این وضعیت شاید نریم شما نگران نباش بعدشم مگه قحطی استاد اومده کلاس امید بابایی به من و دوستام نمیرسه به درک نمیرسه
:(

من اصلا منظورم این نبود ،همیشه ازخدا خوبی وموفقیت بقیه دوستانم رو خواستم ومیخوام
همیشه موفق وموید باشید

za-y

عضو جدید
بچه ها تورو خدااین بحث امید بابایی رو ادامه ندید
بدجور استرس گرفتم :cry:

دوست خوبم استرس نداشته باش توکلت به خدا باشه
همون طور که دوست خوبمون "پسر شاه پریان" هم گفتند تنها را قبول شدن که رفتن کلاس آقای بابایی نیست بعدشم هنوز که ثبت نام تموم نشده ایشالا میتونی بری
همه چیزو بسپر به خدا

R*A

عضو جدید
چرا همش دعوا میکنین؟حالا برین اگه تونستین ثبت نام کنین کلاس استاد بابایی که چه بهتر ولی نتونستین مگه آسمون به زمین میاد ؟چند سال پیش که خبری از آقای بابایی نبود بچه ها چطوری ارشد میدادن؟ واس رتبه برتر استاد خوب ملاکه اما بالاتر از همه اینا تلاش خود فرده..... یه منبع انتخاب کن با فراغ بال بشین ببین چی نوشته چی تو میفهمی. در مورد منابع هم نمیشه مطلق گفت کدوم کتاب خوبه کتابایی که تو تاپیک معرفی شدنو نگاه بندازین ببینین باکدومش راحتترین بیشتر متوجه میشین.

ELHAM PROCESS

عضو جدید
ببینید دوستان برطبق گفته دوستان در همین سایت و سابقه کاری اقای سمیعی گهر از همه این استادا بهتره.
خود ایشان تو فایل صوتیشون میگن که تمرکزتان را با استاد و موسسه و ازمون ... بهم نریزید وکلاس معجزه نمیکنه !
در ضمن تو این سایت مشخصا یکسری دارن از خودشون تبلیغ میکنن که کاملا هم مشخصه و البته بی مشکل .( مثل مدرسان که هی میگه 2تا 6 .) چون این سایت خیلی مفید و بیننده داره ولی خواهشا تمرکزتان را روی فقط درس خوندن بزارید .

chem*engineer

عضو جدید
من هم مخالفم با آقای بابایی! کلا فکر میکنم کسی که فقط خودش رو قبول داشته باشه و این همه قوانین سفت و سخت و تعداد محدود و ... به قول یکی از دوستان پادگانی رفتار میکنه نمیتونه باعث موفقیت من بشه، چون احساس منفی به آدم میده این رفتار.
و اینکه بعد از اینکه موفق به ثبت نام بشم کلی داوطلب دیگه نتونن ثبت نام کنن و چشم اونها پشت ثبت نامی باشه که من تونستمو اونا نتونستن نمیتونه باعث موفقیت من تو کنکور بشه.
البته بگم که من قصد داشتم امسال کنکور بدم که متاسفانه موکول شد به چند سال آینده پس من نمیخوام ثبت نام بکنم. (و دنبال فروش کتاب هام هستم :D )

fatemeh motahari

عضو جدید
من هم مخالفم با آقای بابایی! کلا فکر میکنم کسی که فقط خودش رو قبول داشته باشه و این همه قوانین سفت و سخت و تعداد محدود و ... به قول یکی از دوستان پادگانی رفتار میکنه نمیتونه باعث موفقیت من بشه، چون احساس منفی به آدم میده این رفتار.
و اینکه بعد از اینکه موفق به ثبت نام بشم کلی داوطلب دیگه نتونن ثبت نام کنن و چشم اونها پشت ثبت نامی باشه که من تونستمو اونا نتونستن نمیتونه باعث موفقیت من تو کنکور بشه.
البته بگم که من قصد داشتم امسال کنکور بدم که متاسفانه موکول شد به چند سال آینده پس من نمیخوام ثبت نام بکنم. (و دنبال فروش کتاب هام هستم :D )
این اقای بابایی را جو گرفته است . مشخص هم هست که خودش داره ار خودش تبلیغ میکنه ... اون بالا هم که ...:biggrin::biggrin:
اگر جایه دکتر میرزاراده بود چی کار میکرد...
منم موافقم که خود ادم بخونه از همه بهتره ...:D

861087518

عضو جدید
بچه ها لطفا یکی بیاد بگه ما سیالات چکار کنیم ..

برای درس سیالات آقای سمیعی گهر گفتن کتاب انتشارات سری عمران نوشته ساسان امیر افشاری بخونید البته همه مطالبا نداره که گفتن اون قسمتا از کتابای دیگه استفاده کنید

بالا