[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

خئهی72

کاربر فعال
سلام به نظرم خودتو معطل کلاسهای ایشان نکن ، پارسال هم قرار بود بزاره ، یه دوره گذاشت ، درجا پرشد . معمولا کلاسهاشو قبل اعلام از طریق فیسبوکش پر میکنن . من فقط راکتورش رو تونستم ثبت نام کنم . سر کلاسش به جای درس خوندن درس دادن یاد میگیری ؛ بی نظیر روی مغز بچه ها تاثیر میگذاشت . و روش درس خوندن را یاد میداد . به نظرم یه کلاسش بسه . چون طوری برنامه ریزی و درس خوندن یاد میده که باقی درس ها رو اصلا کلاس نمیخواد بری همون الگو رو پیاده کنی درست میفهمی .
در ضمن با یه منطق درستی ثابت میکرد که اولا از تابستان حتما شروع کنید و بعد اینکه اول به سطح 70 برسید و بعد اگر زمان داشتید اونم در یک درسهای خاض و در یک فصل های خاص سرمایه گزاری کنید . هر دفعه 10 تا15 دقیقه حرفهای مشاوره ای میزد ، انگار دست میکرد تو سر ادم گره های مغز ادم را باز میکرد . :D

ببخشید شما که کلاسای اقای سمیعی گهر رو میرفتید کلیشه های ایشون رو دارید؟
میشه خواهش کنم اگه دارید بزارید اینجا تا ما که نمیتونیم بریم استفاده کنیم؟

خئهی72

کاربر فعال
سلام اقای arshia
من پارسال کنکور پارسه را دادم اصلا دیگه اون کیفیت را نداره ... سوالاتش واقعا مزخرف بود .( البته من رتبه ام خودم خوب شد . برا یکی از فامیل ها سوال میپرسم )
سوالای پارسه را دیگه دکتر سمیعی گهر طرح نمیکنه . دروغی پارسال به ما گفتن که ایشان طرح کرده ! (میگن امسال سوالهای موسسه خداکرمی را سمیعی گهر طرح میکنه البته نمیدونم تا چه حد درسته.... اگر باشه که عالیه !)
نمیدونم سنجش چطوره ؟ اونا که حتما به بانک سوالات دسترسی دارن !

پارسه میگن ریاست همه چیزش عوض شده دیگه بدرد نمیخوره.
الان اقای سمیعی گهر کانون ارشد هستن.
من خودم ازمونای راهیان ارشد شرکت کردم(دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی) چون جامعه اماری واسم مهمتر بود.با این قیمتی هم که ازمونای راهیان داره به نظرم جامعه اماریشون خوب باشه.

chem*engineer

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال قصد شرکت در آزمون ارشد مهندسی شیمی رو داشتم که به دلایلی منصرف شدم.
تعدادی کتاب خریداری کردم که دیگه لازمشون ندارم.
اگر کسی خواست کتاب هارو با قیمت 10 تا 20 درصد پایین تر از قیمت جلد براش میفرستم.

- کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی - طاهری - پارسه
- انتقال جرم - میرزازاده و شفائی - پارسه
- کنترل فرایند - میرزازاده - پارسه
- سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی - خداکرمی - راهیان ارشد
- ترمودینامیک 2 - باغبان زاده و اقبال احمدی - راهیان ارشد
- انتقال حرارت - بابایی - جهش

کتاب ها همگی در نمایشگاه کتاب امسال خریداری شده و دست نخورده و نو هستن.
اگر کسی خواست پیغام خصوصی بده. ممنون

moslemkh

عضو جدید
سلام.از دوستای با تجربه کسی میدونه دوره های مجازی تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه موافق هیچ ازمونی نیستم چون خودم هم هیچ ازمونی ثبت نام نکردم چون هم هزینش برام زیاد بود هم اینکه ادم ممکنه نتونه به بودجه بندی این ازمونها برسه و به طور کلی ذهنش درگیر ازمون بشه و از کنکور عقب بیفته من این رو دوران پیش دانشگاهی که میخواستم برای کنکور کارشناسی امتحان بدم متوجه شدم.همون ازمون باعث شد من نتونم کنکور موفقی بدم.
بنظرم اگه کسی پولش رو داشته باشه و کتابهای خوب بخره یا کلاسهای دکتربابایی که من تعریفش رو شنیدم بره میتونه موفق تر باشه.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پایه ترمودینامیکم ضعیفه؛کتابای راهیان رو هم دارم برای ترمو1 و ترمو2. به نظرتون میشه با راهیان که میگید پایه قوی میخاد ترمو رو بست؟! :(

اگه منظورتون از پایه درسیتون اینه که نمره ی درس سه واحدی ترمو 1 و 2 تو دانشگاه کم شدین باید بگم:که سخت در اشتباه هستین
از نظرمن این کنکور چیزی نیست که شما ازش عقب باشی و مطمئنم با هر کتابی میتونین برای کنکور بار خودتون رو ببنیدین
البته من شنیدم کتاب ترمو دکتر بابایی داره میاد اگه بازار اومده اونو بخرین.البته این نظر منه.
ترمو 2 راهیان هم بد نیست ولی نمیدونم چرا من نتونستم بر خلاف انتظارم تو کنکور امسال از ترمو 2 خوب جواب بدم

آخرین ویرایش:

خئهی72

کاربر فعال
بچه های سال بالایی به نظرتون میشه کل درسارو(بجز فرایند و زبان) تو تابستون یه دور خوب تموم کرد؟

samane a

عضو جدید
امید 72: بعید میدونم
اگه خوب بخای بخونی ک فکر نمیکنم
من خودم دوباره دارم میخونم
میخام ریاضی و جرم و عملیات رو تویه تابستون بخونم تازه اگه بتونم و اگه حسابی وقت بزارم

samane a

عضو جدید
آقای بابایی همیشه دیر جواب ایمیل هاشونو میدن؟
دو روزه منتظرم :(

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های سال بالایی به نظرتون میشه کل درسارو(بجز فرایند و زبان) تو تابستون یه دور خوب تموم کرد؟

اگه خواهان رتبه خوبی هستین باید این اتفاق بیفته وبتونید علاوه بر یک دور خوب اگه وقت بیشتری داشتید بتونید از دوباره تثبیت کنید
بنظرمن بار اول اگه میخونید خیلی مفهومی بخونید و تقریبا به همه چراهایی که بهش برخورد میکنید پاسخ مناسب رو پیدا کنید
چون اگه برخی چیزها رو همینجوری ازش گذشتید هر چه به کنکور نزدیک میشید دیگه اون اشتیاق یاد گرفتن ممکنه کمتر بشه و ممکنه باعث استرس بشه
من خودم اونقدر اماتور کار کردم که الان از کارم پشیمونم
مثلا من کنترل فرایند رو خواستم از مهر شروع کنم مهر نشد گفتم از اوایل اذر شروع میکنم که باز این کار نکردم نیمه ی ماه دی شروع کردم به خوندنش هر روز میخوندم رسیدم به دیاگرام بد و نایکوییست احساس
خوبی نداشتم و کلا ولش کردم تو کنکور هم سفید زدم اگه این درس رو سریعتر میخوندم میتونستم بزنم ولی چون به کنکور نزدیک میشدم حس میکردم یاد نمیگیرم
حالا حساب کنید همون 5 یا 6 روزی که من یکساعت کنترل میخوندم درس دیگه ای میخوندم حتما رتبم بهتر میشد

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
امید 72: بعید میدونم
اگه خوب بخای بخونی ک فکر نمیکنم
من خودم دوباره دارم میخونم
میخام ریاضی و جرم و عملیات رو تویه تابستون بخونم تازه اگه بتونم و اگه حسابی وقت بزارم
چرا فقط این سه درس؟
درسهای دیگه هم بخونید چون تابستان زمان کمی نیست اگه از تیر شروع کنید سه ماه وقت دارید با خیال راحت هم درسها رو بخونید
البته میشه بعضی از درسهایی که مسلط هستین رو وقت کمتری بهش اختصاص بدین یا اینکه تا پایان تابستان تمامش کنید ولی خیلی وارد جزییات نشید و تستی کار کنید ولی درسهایی که واقعا اساسی مشکل دارین بیشتر بپردازین تو تابستان

samane a

عضو جدید
من اگه این سه تا رو هم خوب بخونم شاهکار میکنم :D
تویه این دروس خیلی ضعیفم
شما میگی میشه یه دور زد همه ی درسارو ، من ک فکر نمیکنم مگر اینکه یکی مثل من سطحش پایین نباشه

sambastian

عضو جدید
این سوال برای من هم پیش اومده
من تصمیم گرفتم سیالات و راکتور و کنترل رو بزارم از مهر
جرم و حرارت و عملیات و ترمو و کاربرد رو تابستان بخونم
نظر شما چیه؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
تویه این دروس خیلی ضعیفم
شما میگی میشه یه دور زد همه ی درسارو ، من ک فکر نمیکنم مگر اینکه یکی مثل من سطحش پایین نباشه

شما ممکنه توی بعضی از درسها ضعف داشته باشین ولی این دلیل نمیشه ادم امید خودش رو هم از دست بده و همش موج منفی برای خودش بفرسته.
شما بیشتر روی این تصمیمتون فکر کنید چون درسهایی که میخواین تابستون برای کنکور بخونین فقط دو تا ماده امتحانی مهندسی شیمی رو شامل میشه یکی ریاضیات و یکی هم جرم و عملیات با هم.
اگه فقط جرم و عملیات رو بخونید و مثلا از این تابستون برای خوندن حرارت استفاده نکنید حتی به مقدار کم به نظر من ضرر کردین.چون اگه میگفتین جرم و ریاضی و حرارت یا هر درس سوم دیگه بازم بهتر از اون حالتی هست که شما تصمیم گرفتین.

البته شما باید راحت باشین و در نهایت شما تصمیم میگیرین ولی من جای شما بودم چنین کاری نمیکردم.
شما بیاین تابستون درسهای دیگه که مسلط هستین و نیازی نیست خیلی عمیق بخونین یک دور کامل بخونین.البته در وعده های کم.بجاش ریاضی و جرم و عملیات رو از اساس کار کنید باور کنید اگه از حالا شروع کنید که حتما تا پایان تابستان تمام می کنید اگه از تیر هم شروع کنید باز هم مشکلی نیست بنظرم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟
بستگی داره.
اگه هدف شما رتبه های خوب هست من بهتون توصیه می کنم سیالات و راکتور هم تابستان بخونید
ولی رتبه های متوسط نظر خوبیه
البته ممکنه یکی بگه من یکی میشناسم از مهر همه درساش شروع کرده بعد بهترین رتبه کسب کرده .از این جور موارد خیلی به ندرت پیش میاد بنظرمن.
یکی از دوستام سال قبل تابستون 2 دور کامل و یه دور نصف روی همه کتاباش خوند دیگه مهر به بعدش رو نمیدونم تک رقمی شد ولی ممکنه کس دیگه سه دور هم بخونه سه رقمی هم نشه.اصولا تعداد دور مهم نیست کیفیت هر دور مهمه
ولی معمولا کسی که تلاش میکنه و میخونه به نتیجه میرسه.
منم که دارم میگم تابستون بخونید و حرص میخورم :biggrin:نه بخاطر این هست که من ادم با نظمی بودم و دارم از گذشته خودم حرف میزنم بلکه دارم اشتباهاتی که خودم مرتکب شدم رو میگم شاید بقیه تکرار نکنن.

در اخر شما باید بدونید این سه درسی که میخواین از مهر شروع کنید درسهایی هستن که شما در انها قوی هستین یا نه.اگه قوی هستین بنظرم مشکلی نیست هر جور راحتین ولی ممکنه این درسهایی که تابستون میخواین بخونید مسلط تر باشید و بجاش درسی رو که باید بیشتر کار میکردین و در فراغ بال یا دمیگرفتین گذاشتین برای سه ماه اخر.

باید بدونین چه درسی رو میذارین برای سه ماه اخر.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نظر شما چیه؟

به نظر من برای کنترل زیاد وقتتون رو صرف نکنید.
راکتور خوبه از مهر شروع کنید.
ولی در مورد سیالات یکم شک دارم...سیالات درس سنگینیه...
نمیشه با یه بار خوندن از پسش بر اومد.
شما اگه از تیر هم شروع کنید با یه برنامه خوب خیلی راحت میتونید اون 5تا درس رو توی تابستون تموم کنید یه دور.
اگه تونستید سیالات رو هم بخونید تابستون یا حداقل به یه جاهایی برسونید.

برای راکتور هیچ نگران نباشید اصلا.فقط کافیه همون مهر شروع کنید و تست زیاد بزنید.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تویه این دروس خیلی ضعیفم

شما پارسال همه درسا رو کامل خوندی سمانه خانوم؟

samane a

عضو جدید
سلام آقای kh-
نه زبان و کنترل و عملیاتو نخونده بودم ریاضیمم خیلی خراب کردم
امسال دوباره میخام بخونم

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام آقای kh-
نه زبان و کنترل و عملیاتو نخونده بودم ریاضیمم خیلی خراب کردم
امسال دوباره میخام بخونم
سلام.
زبان و کنترل که هیچ
عملیات هیچی نخوندین؟ ریاضی نخوندین؟ یا بد خوندین؟

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عملیات اصلا نخوندم
ریاضی فقط عددی رو خوندم

خب شما عملیات و ریاضی و جرم و حرارت و ترمو رو حتما بخونید تابستون.
مخصوصا که یه سریا رو پارسال خوندید الان راحتتر میتونید بخونید.
سیالاتم بتونید بخونید که خیلی خوب میشه.
ببینید پارسال ایراد کارتون کجا بود که دیگه اون اشتباهات رو مرتکب نشید.
مطمئنا اگه از تابستون خوب شروع کنید موفق میشید ان شاء الله.
درسا رو خوب بخونید.

samane a

عضو جدید
امیدوارم
هنو درسهایه دانشگام تموم نشده بعد امتحانام باید یه برنامه خوب بریزم اگه بتونم 5 تا درسی ک شما گفتین رو تابستون بخونم ک عالییی میشه
فعلا نه کتابی تهیه کردم نه برنامه ای ریختم
ولی سعی میکنم استارتشو از تیر ماه بزنم

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امیدوارم
هنو درسهایه دانشگام تموم نشده بعد امتحانام باید یه برنامه خوب بریزم اگه بتونم 5 تا درسی ک شما گفتین رو تابستون بخونم ک عالییی میشه
فعلا نه کتابی تهیه کردم نه برنامه ای ریختم
ولی سعی میکنم استارتشو از تیر ماه بزنم

اگه واقعا جدی هستید زودتر شروع کنید و برنامه ریزی کنید.
چیزی تا تیر نمونده چشم به هم بزنید میرسه.
باید از همین ابتدای کار با برنامه پیش برید اگه میخواین موفق شین.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای نازنینم دوستای گلی که پارسال با موفقیت کنکور رو سپری کردید میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم از همتون ،اینکه روزای اول از روزی چندساعت شروع کردید؟و در انتها به ساعت رسوندید؟
برنامه ریزتون رو میشه به ماهم بگید یه دنیا ممنون میشم میدونم ادم با ادم فرق میکنه ونمیشه کلی گفت اما میخوام دیدم باز بشه بدون چطور باید برنامه ریخت
یه سوال دیگه هم که دارم ،شما چندتا جزوه کنار دستتون میزارید ؟اخه من شنیدم خلاصه نویسی یه دفتر ،اگه از تستها مشکل پیدا کردم یه دفتر جداگانه که ایراد واشکالام رو بنویسم ،یه دفتر مثل چرک نویس طوری ، راستش قاطی کردم از این دفتر به اون دفتر :D
من شروع کردم جرم ،حرارت وسیالات رو میخونم
ممنون میشم مارو راهنمایی کنید ,برنامه درسیتون رو به منم بگید
متشکرم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای نازنینم دوستای گلی که پارسال با موفقیت کنکور رو سپری کردید میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم از همتون ،اینکه روزای اول از روزی چندساعت شروع کردید؟و در انتها به ساعت رسوندید؟
برنامه ریزتون رو میشه به ماهم بگید یه دنیا ممنون میشم میدونم ادم با ادم فرق میکنه ونمیشه کلی گفت اما میخوام دیدم باز بشه بدون چطور باید برنامه ریخت
یه سوال دیگه هم که دارم ،شما چندتا جزوه کنار دستتون میزارید ؟اخه من شنیدم خلاصه نویسی یه دفتر ،اگه از تستها مشکل پیدا کردم یه دفتر جداگانه که ایراد واشکالام رو بنویسم ،یه دفتر مثل چرک نویس طوری ، راستش قاطی کردم از این دفتر به اون دفتر :D
متشکرم

من حقیقتش برنامه ریزی خاصی توی تابستون نکردم
و هر وقت حس درس خوندن بهم دست میداد میخوندم روزی یک کتاب و تقریبا یک ساعت هم به پای کتاب می موندم.
سعی کردم تابستون درسها رو تمام کنم واقعا هم تمام شد.به جززبان و کنترل (که اصلا تو کنکور نزدم ) و ریاضی کاربردی و قسمتی از سیالات و ترمو 2 نخوندم.
از اول مهر شروع کردم چون میرفتم دانشگاه خلیج فارس بوشهر و 21 واحد هم داشتم از شنبه تا چهارشنبه گرفتار رفتن به دانشگاه بودم خونمون هم یکساعتی با خود بوشهر فاصله داره
شب که بر میگشتم میخوندم یکی دوساعت.روزهای تعطیل هم چهارساعت تقریبا.
این نحوه خوندن من بود

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخوام ثبت نام کنکورهای ازمایشی رو زیر سوال ببرم ولی چند تا حقایق هست که نمیشه از اونا گذشت:

هیچ کدوم از موسسات اموزشی دلشون به حال شما عزیزان نسوخته که تضمینی بدن برای شرکت در این ازمونها حتی اگر با برنامه خودشون هم جلو برین.

بنظرمن بدون شرکت در ازمون هم میشه رتبه خوب کسب کرد که فقط باید ابزار مناسب مثل کتاب داشته باشید و خوندن کافی.

مگر نمیگن مثلا جامعه اماری مدرسان شریف 600 نفره مگه نمیگن پارسه 800 نفره مگه نمیگن سنجش 400 نفره مگه نمیگن ماهان 400 نفره . شما خودتون قضاوت کنید مگر نباید نفرات اول تا اخر کنکور باید از همین موسسات اموشی باشن با این همه جمعیت.خب چرا یه عده بدون رفتن به این ازمونها بعضا رتبه های تک رقمی یا دورقمی و یا سه رقمی مناسب مثل 100 و خورده ای کسب میکنن؟

البته من این تعداد رو حدسی نوشتم و مثال زدم در مثال هم مناقشه نیست.

شما زمانی از امتحان ها بهره میبرین که بتونین ازمونتون رو انالیز کنین من مطئنم خیلیا که میرن موسسات امتحان میدن فقط و فقط روز امتحان یه امتحانی میدن و بعدش شروع میکنن برای بعدی.

تعداد سوالات غیر استاندارد زیاده تو این ازمونها ولی این ازمونها میتونه برای شما یه سکوی پرتابی باشه وقتی بتونین انالیز کنید ضعفهای خودتون بشناسید و از ضعف های خودتون به مرور زمان بکاهید و تا روز کنکور اصلی ضعف های خودتون رو در پرتو همین امتحانات ازمایشی به صفر برسونید یا حداقل مقدار ممکن .این ازمونها میتونن شما رو در مسیر درست تست زنی قرار بدن شیوه نگه داشتن وقت . مدیریت زمان در جلسه کنکور اصلی.و خیلی مزیت های دیگه ولی نباید گول امتحان خورد که فکر کنید تنها راه موفقیت امتحانه .

از نظر من یکی از راههای موفقیت امتحانه تازه اونم با شرایطی.

باید یه چیزی به دوستانم بگم من نه ازمون ازمایشی ثبت نام کردم نه کلاس رفتم و نه روزهای مانده به کنکور از خودم امتحان شبیه سازی گرفتم هیچ کدوم انجام ندادم

البته که نتیجه من رتبه تک رقمی نشد د ورقمی نشد سه رقمی خوب نشد ولی شکر خدا بالاتر از انتظارم خدای متعال بهم داد

اگه دوستان با نظرم مخالف هستن حتما به دوستان اعلام کنن تا بهره بگیرن

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متشکرم

سلام خانوم مقدم.
بنده الان یه مختصری از برنامه و ساعت درسیم و نوع نکته برداریم رو میگم.

من یه دفتر برنامه ریزی قلم چی داشتم که توش ساعتهای مطالعه ام رو مینوشتم و همچنین برنامه روزانه.
الان از روی اون دفتر بهتون بگم که از 21 تیر استارت جدی زدم.
هقته ی اول مینیمم ساعت مطالعه ام 1.5 ساعت بود و ماکزیممش 4 ساعت.
هفته ی بعدش 3، 4 ساعت بود، یه روزش هم 6 ساعت.
از هفته ی 4 ام به بعد به طور میانگین روزی 5، 6 ساعت میخوندم.
از مهر هم خب یکم بیشتر شد ساعت مطالعه ام.بعضی روزها به 9 ساعت هم رسید ولی چون دو سه روز در هفته دانشگاه هم میرفتم اون روزها بیشتر از 2، 3 ساعت نمیتونستم بخونم.ولی روزایی که خونه بودم تقریبا 7، 8 ساعت میخوندم. هیچ روزی ساعت مطالعه ام به 10 ساعت نرسید...ماکزیممش همون 9 ساعت 9 ساعت و خرده ای بود بعضی روزا.
البته این رو هم بگم که من دقیق تایم میگرفتم...یعنی یه کورنومتر جلوم بود و هر لحظه که به هر دلیلی از درس بلند میشدم زمان رو نگه میداشتم و اون ساعاتی رو که به عنوان ساعت مطالعه یادداشت میکردم دقیقا زمان مفید بود بدون هیچ پرتی.

یه چیزی بگم بچه ها!

از اواسط آبان تا اواخر آذر خیلی تایم مهمیه...توی این تایم خیلی ها دست از خوندن برمیدارن و میکشن عقب...اصطلاحا میگن زمان ریزش داوطلبها. خیلی باید حواستون باشه که طوری جلو برید که خدای نکرده شما جزء اون دسته قرار نگیرید. چون خیلیا میبینن که یکم عقب افتادن و درسها و قسمتهای سنگین هم دیگه شروع میشه احساس میکنن که دیگه جا موندن و نمیرسن که ادامه بدن و دست میکشن.زمان میانترم ها و امتحانات دانشگاه هم هست واسه اونایی که دانشجو اند.

من خودم هفته دوم آذر ماه فقط دو روز درس خوندم اونم 3 ساعت و 5 ساعت!
چون درس دانشگاه هم داشتم درسای کنکورم به قسمتهای سخت رسیده بود اذیت شده بودم.
البته میانترم دانشگاه هم داشتم.

ولی اگه این برهه زمانی رو به خوبی رد کنید دیگه حله به امید خدا.

چیز دیگه ای که در مورد خودم باید بگم اینه که من خیلی برنامه ریزی دقیقی انجام میدادم و تمام هدفم این بود به اون برنامه ای که ریختم واسه خودم برسم و سر وقت تمومش کنم.
مثلا من از اول تابستون برنامه ریختم که 5 تا درس رو تا 28 شهریور تموم کنم و دقیقا هم روز 28 شهریور تموم کردم و تا اول مهر هم استراحت کردم و دوباره با برنامه جدید شروع کردم..
یعنی از روز اول که داشتم برنامه میریختم تا خود 28 شهریور رو مشخص کرده بودم که هر روز چه درسی رو و چه فصلی رو باید بخونم یا تست بزنم. اینطوری خیالم راحت بود که وقتی هر روز طبق برنامه ام پیش برم آخر تابستون این درسها تموم میشه و هر روز تلاشم بر ین بود که برنامه اون روز رو اجرا کنم.
اگر هم احیانا به دلیلی نمیشد کامل برنامه ی روزی رو اجرا کنم، با یه تغییر کوچیک توی برنامه اون عقب موندگی رو حبران میکردم.

از مهر هم بازه ی برنامه ریزیم دو هفته دو هفته بود...چون آزمون پارسه شرکت میکردم برنامه ام رو برای دو هفته میچیدم که توی این دو هفته بتونم کامل خودمو به برنامه آزمون برسونم.
فقط سر یه آزمون که هم چند روز مریض بودم هم میانترم دانشگاه داشتم نتونستم خودمو برسونم که بعدا این عقب موندگی رو خدا رو شکر جبران کردم.

این هم بگم که من یرنامه ریزیِ کلی ام که توی فلان مدت باید چیکار کنم و چی بخونم (چه تو تابستون و چه بعدش) رو توی کاغذ مینوشتم نه توی دفتر برنامه ریزی.

در مورد نکته برداریم هم تو پست بعدی میگم.

آخرین ویرایش:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نکته برداری

نکته برداری

بنده چند نوع نکته برداری داشتم.

یکی خلاصه نویسی درسهایی که میخوندم بود که توی یه سری کاغذ مینوشتم و خلاصه ی هر درس رو توی کاور جداگانه قرار میدادم.

یکی نکته هایی بود که از تست هایی که میزدم یا آزمونهایی که شرکت میکردم در میاوردم و توی یه دفتر کلاسوری که صفحات هر درس رو با تلق جدا میکردم مینوشتم.

من هر آزمونی رو که شرکت میکردم، فرداش از صبح تا ظهر کامل اون آزمون رو بررسی میکردم و اگر نکته ی خوبی رو از توش پیدا میکردم توی دفترم یادداشت میکردم...یعنی مینوشتم آزمونِ فلان سوال شماره فلان بعد نکته اش رو مینوشتم.
سوالات آزمونها خیلیاش استاندارد نیست اصلا و فقط اون چندتایی رو که واقعا خوب و مفید بوند نکتشو مینوشتم.

در مورد تستهایی هم که میزدم توی همون دفتر مینوشتم مثلا نکات تستهای فصل فلان، بعد زیرش تمام تستهایی رو که ایراد داشتم یا نکته مهمی داشت رو نکتشو به همراه شماره سوال مینوشتم که بعد آخرا که خواستم این نکات رو بخونم اگه متوجه نشدم شماره سوال رو داسته باشم که سریع برم و از کتاب نگاه کنم.

دو سه هفته آخر هم که خودم شبیه سازی کنکور انجام میدادم نکته هر کنکور رو به تفکیک درس توی کاغذ مینوشتم.

من خودم به شخصه این نت برداری هام و خلاصه نویسی هام روزهای آخر خیلی بهم کمک کرد. مخصوصا از کنکورهایی که توی خونه میزدم خیلی چیزا دستگیرم میشد.

در مورد خلاصه برداری درس ها هم باز تکرار میکنم که من هر کتاب رو 2، 3 بار خلاصه کردم. و در آخر توی یه سررسید در تقریبا 100 صفحه کل درسها رو جمع کردم و روزهای آخر زیاد ورق میزدمشون.
بار اول که آدم میخونه واقعا نمیتونه خلاصه خوبی انجام بده. یکی دیگه از خوبی های خلاصه برداری اینه که باعث میشه دوباره درس براتون مرور و تکرار شه وقتی دارید خلاصه انجام میدید.

باز اگه سوالی چیزی بود بنده در خدمتتون هستم دوستان گلم.

:gol:

sambastian

عضو جدید
بچه ها دمتون گرم خیلی اطلاعات مفیدی میدین خدایی
من چندتا سوال دارم
یکی اینکه ایا برای زبان وقت بزارم؟ چون همایش سنجش بودم گفتن چون زبان رو کسی نمیزنه اگر حتی 20 درصد بزنید تراز خیلی بالا میره همینطور فرایند هم میشه گفت اینجوریه

دوم اینکه اگر حالا بخوام همه دروس بجز راکتور ، زبان و فرایند رو بخونم در تابستان یکم برنامه سنگین نمیشه؟
روزی چند درس بهتره خونده شه؟
اخرین سوال اینه اصلا سیالات ارزش زیاد وقت گذاشتن داره؟ چون درصد بچه ها خیلی کمه تو این درس و میگن دشواره :/

بالا