[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

rotbebartar

عضو جدید
من از همه دوستان به ویژه از kh و meysam و Reza عزیز که یکسالی هست که تو این باشگاه باهاشون آشنا شدم و خیلی چیزها ازشون یاد گرفتم و همچنین از bb70 و arshade94و حامد اقبال احمدی و خئهی و... عزیزم به عنوان یک برادر کوچک تر خواهش می کنم به این بحث ادامه ندهند. حرف هایی که اون آقا زدند بسیار زشت بوده و به نظر من ارزش هیچ گونه جوابی ندارد . من هم مثل meysam عزیزم تا حالا آقای اقبال احمدی را ندیدم ولی هیچ کس حق ندارد درباره شخصی این جا به این شکل صحبت کند. من خواهش می کنم از دوستان این بحث را تمام کنند.
خیلی گلید از همگی ممنونم

آخرین ویرایش:

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام دوستان
جر وبحث نداره یکی حرارت راهیان براش بهترین کتاب بوده یکی جهش! ولی میدونم اکثریت بابایی رو انتخاب کردن. من برای آقای خداکرمی احترام قائلم چون از 5 سال پیش تا حالا دارم کتاباشو میخونم. ولی اینکه تو همه چی خبره باشن و بهترین کتاب رو داشته باشن، قبول ندارم! من جرم رو دست جزوه دست نویس پارسه ندیدم و حرارت رو دست امید بابایی! ولی ترمو 1 و 2 راهیان هم حرف نداره. همون جور که دوستمون گفت اینجا اومدیم که بهترینارو بر اثر تجربه دوستان معرفی کنیم. همین! راستی رفیق تبریک بابت رتبت;) موفق باشید!

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز رتبه برتر من از اطلاع رسانی شما متشکرم .:gol:

من میخوام از تجربه خودم حرف بزنم و کاری به هیچ موسسه یا انتشاراتی هم ندارم.من وقتی کتاب انتقال حرارت استاد بابایی رو خوندم واقعا فهمیدم حرارت چی میگه.
من به دوستانیکه کتابهای راهیان خوندن باید بگم خودتون قضاوت کنید سوالاتی که جهش پاسخ داده چه شکلیه و اونایی که راهیان پاسخ داده چه شکلیه.
من از غلطهای راهیان چیزی نمیگم چون همه دوستان بهش واقفن ولی توی حل سوالات همش نوشته مراجعه شود به متن درس.اخه این یعنی چی؟
ولی جهش سوالات تکراری هم با جوابهای تکراریش دل ادم رو خوش میکنه.
من نمیدونم چرا بعضیا میگن قراره اسطوره بیاد.اره اسطوره الان که فهمیده کتاب استاد بابایی چطوریه الان میدونه چیکار کنه.واقعا خنده داره.تو این چندسال اخیر جهش واقعا عالی کار کرده
کتابهایی که جهش بیرون داده حداقلش دوسال روی موضوعاتش کار کردن و واقعا من شما رو به فهرست منابع کتاب جهش ارجاع میدم ببینید از چه مراجعی استفاده کرده و راهیان هم ببینید
که از چه مراجع محدودی استفاده کرده.

به قول دوستانمون اینجا محیط دعوا و مرافه نیست اینجا محیط کاملا علمی هست که دوستان میان از تجربیات گرانبهاشون به بچه های دیگه منتقل میکنن.من قصد ورود به این بحث نداشتم ولی وقتی دیدم بعضیها به عمد قصد کوبوندن اساتید دیگه داشتن مجبور شدم این پیام بذارم

farhad urmia

عضو جدید
دوستان سعی کنند رعایت ادب کنند و به کسی توهین نکنند.
بنده خودم دانشجوی جناب دکتر خداکرمی بودم که استاد متواضع و در عین حال باسوادی هستند. و باید حق استاد شاگردی رو ادا کنم و باید بگم که کسی که آقای دکتر رو دیده میتونه بگه که چه انسان بزرگوار و با سوادی هستند. کتابای آقای دکتر در عین حال که مطالب رو خیلی واضح بیان می کنند در سطح بالایی قرار دارند بخصوص کتابای انتقال جرم، طراحی راکتور و ریاضی و حرارتشون

farhad urmia

عضو جدید
دوست عزیز این جا باشگاه مهندسان ایرانه نه چاله میدون اگه اون قدر ادب ندارید که چه جوری حرف بزنید بهتره بگردید تو اطرافتون یه مودب پیدا کنید بگید اون بیاد صحبت کنه
وقتی آقای خداکرمی این قدر بی ادبه که تو سایتش اون پیام رو درباره همکارش گذاشته باید شما که شاگردش هستی بیای اینجوری صحبت کنی
من که بعید میدونم یه دانشجو تو اهواز این قدر در مورد یه موسسه ای که معروف هم نیست اطلاعات داشته باشه در واقع خیلی مشکوکه چون شما همه مسئولین این موسسه رو می شناسید که اصلا یه چنین چیزی با عقل جور درنمیاد
ما که نفهمیدیم این چه اسطوره ای که خودش کار خودشو نقض می کنه ایشون تا پارسال میگفته کتابای من بهترینه همه بیان کتابای منو بخرن حالا میگه اون کتابا دیگه به درد نمیخوره بیاین کتابای جدیدمو بخرین!!!!!
دوست عزیز شما خودت داری فحاشی میکنی دیگه چرا فلسفه میبافی. لطفا خاموش باش. آقای دکتر خداکرمی انسان متشخص و مودبی هستن

hamed392

عضو جدید
سلام
بچه ها یکی از کارهای خیلی مهمی که همراه با درس خوندن باید حتما انجام بدید و بشدت روزهای اخر به کارتون میاد خلاصه نویسیه، خلاصه خیلی بهتره که توسط خودتون نوشته شه و از خلاصه های همدیگه استفاده نکنید، خصوصا برای مباحثی مثل تقطیر عملیات که کنکور امسال و پارسال نشون داد حتما باید متن کتاب مک کیب خونده بشه و قطعا اگه خلاصه نویسی انجام نشه نکات حفظی یا چیزایی که فقط توی متن کتاب رفرنس اومده رو یادتون میره و وقت خوندن دوباره هم ندارید

این تجربه ای بود که خودم داشتم و خیلی به کارم اومد حتما برای شما هم مفیده ؛)

موفق باشید

hamed392

عضو جدید
ممنون از کسایی که جواب ایشونو دادن ، خواهش میکنم دیگه این بحث اینجا ادامه پیدا نکنه چون این تاپیک جای این صحبت ها نیست ، اگر این دوستمون میخوان میتونن یه تاپیک ایجاد کنن و اونجا نطق بفرمایند و از اسطوره های زندگیشون برای ما تعریف کنن !! اینجا جای این بی اخلاقیا نیست

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان
به نظر من هرکدوم از این کتابا در جای خودشون بهترین هستند
اختلاف اساسی بین کتاب های دکتر خداکرمی و مهندس بابایی در سبک کتابه
سبک کتاب های دکتر خداکرمی تستیه و برای کسانی که درس رو خوب فهمیدن و الان که موقع کنکوره میخوان مروری بر مطالب داشته باشن و روش های تستی رو یاد بگبرند حرف نداره مختصر و مفیده و وقت کمی برای مطالعه میبره
اما کتاب های مهندس بابایی سبک تستی تشریحی دارند و بیشتربرای کسانی از جمله خود بنده که در برخی دروس ضعف جدی دارند مناسبه به همین دلیل کتابهای مفصل تر و وقت گیر تریه
هرکس باید طبق شرایطش کتابی مناسب برای خودش انتخاب کنه
کم نیستن کسانی که با کتاب های دکتر خداکرمی رتبه های تک و دو رقمی آوردند و همچنین در مورد کتاب های مهندس بابایی
علاوه بر این به نظرم هیچ اشکالی نداره اگه یک سبک جدید و خاص از تالیف کتب توسط یک مولف ارائه شده سایر مولفان هم از اون سبک استفاده کنند همه ما آدمها مخصوصا اهل علم دائما در حال استفاده از دستاورد های یکدیگه هستیم

آخرین ویرایش:

m@hdi13579

کاربر فعال
یک نکته در مورد کتاب های آینده مهندس بابایی کتابهای ایشون واقعا خاص هستند
اما متاسفانه کار تالیف چنین کتابهایی زمانبره و معمولا بر اساس تجربه امکان اینکه برنامه ایشون طبق چیزی که پیش بینی کردند پیش نره زیاده همون طور که قرار بود کتاب ترمو به کنکور 94 برسه اما نرسید و قرار شد تا قبل از عید چاپ بشه اما نشد و به نمایشگاه هم نرسید
من خودم که فقط روی کتاب ترمودینامیک حساب میکنم
به دوستان هم پیشنهاد میکنم روی کتاب هایی که حداکثر تا پایان مرداد چاپ شدن حساب کنید اگه بعدا کتابی مثل سیالات یا عملیات چاپ شد که چه بهتر در غیر این صورت هم چیزی از دست ندادید

خئهی72

کاربر فعال
اما متاسفانه کار تالیف چنین کتابهایی زمانبره و معمولا بر اساس تجربه امکان اینکه برنامه ایشون طبق چیزی که پیش بینی کردند پیش نره زیاده همون طور که قرار بود کتاب ترمو به کنکور 94 برسه اما نرسید و قرار شد تا قبل از عید چاپ بشه اما نشد و به نمایشگاه هم نرسید
به دوستان هم پیشنهاد میکنم روی کتاب هایی که حداکثر تا پایان مرداد چاپ شدن حساب کنید اگه بعدا کتابی مثل سیالات یا عملیات چاپ شد که چه بهتر در غیر این صورت هم چیزی از دست ندادید

ترمو امید بابایی نیومد هنوز؟؟!

خئهی72

کاربر فعال
من پایه ترمودینامیکم ضعیفه؛کتابای راهیان رو هم دارم برای ترمو1 و ترمو2. به نظرتون میشه با راهیان که میگید پایه قوی میخاد ترمو رو بست؟! :(

bb70

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر من هرکدوم از این کتابا در جای خودشون بهترین هستند
اختلاف اساسی بین کتاب های دکتر خداکرمی و مهندس بابایی در سبک کتابه
سبک کتاب های دکتر خداکرمی تستیه و برای کسانی که درس رو خوب فهمیدن و الان که موقع کنکوره میخوان مروری بر مطالب داشته باشن و روش های تستی رو یاد بگبرند حرف نداره مختصر و مفیده و وقت کمی برای مطالعه میبره
اما کتاب های مهندس بابایی سبک تستی تشریحی دارند و بیشتربرای کسانی از جمله خود بنده که در برخی دروس ضعف جدی دارند مناسبه به همین دلیل کتابهای مفصل تر و وقت گیر تریه
هرکس باید طبق شرایطش کتابی مناسب برای خودش انتخاب کنه
کم نیستن کسانی که با کتاب های دکتر خداکرمی رتبه های تک و دو رقمی آوردند و همچنین در مورد کتاب های مهندس بابایی
علاوه بر این به نظرم هیچ اشکالی نداره اگه یک سبک جدید و خاص از تالیف کتب توسط یک مولف ارائه شده سایر مولفان هم از اون سبک استفاده کنند همه ما آدمها مخصوصا اهل علم دائما در حال استفاده از دستاورد های یکدیگه هستیم
حرفاتونو قبول دارم این که کتاب راهیان تستی گفته ولی جهش تستس تشریحی گفته کاملا درسته ولی موضوع فقط این نیست کتاب راهیان تست هاشو خیلی بد حل کرده من واقعا نمیفهمیدم چی میگه ولی جهش مرحله به مرحله تستو حل کرده وکامل توضیح داده روی تست مخصوصا اونا که توی متنش هست کلی بحث کرده به نظر من این درسته یعنی من اینو میپسندم به خصوص که من پایه درسیم خیلی ضعیفه

bb70

عضو جدید
به جز ایمیل چه جوری میشه باهاشون صحبت کرد؟ به نظرم باید یه صحبت جدی باهاشون بکنیم و دقیقا معلوم کنن چه کتاب هایی به کنکور امسال میرسه

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من پایه ترمودینامیکم ضعیفه؛کتابای راهیان رو هم دارم برای ترمو1 و ترمو2. به نظرتون میشه با راهیان که میگید پایه قوی میخاد ترمو رو بست؟! :(

کتاب ترمو 2 آقای اقبال احمدی و باغبان زاده خیلی خوبه. حتما بخونیدش. اونم نه یک بار...چند بار.
ترمو 1 راهیان رو نمیدونم. ولی زمان ما پوران واسه ترمو 1 کتاب خوبی بود.اونم چند بار باید خوند قشنگ.

861087518

عضو جدید
با عرض سلام
دوستان عزیز این قدر به این کتابها گیر ندیدن هر کس بره تو بازار هر کتابی که دید مناسب بخره زودتر شروع کنه به خوندن
کتاب یه حاشیه هست تو کنکور درست خوندن و خوب دوره کردن و خوب تست زدن مهمه با بحثهای غیر مهم خودتون درگیر نکنید بشینید بخونید که اگه به مشکل درسی رسیدید بیاید با کمک هم مشکلتون حل کنید تا نتیجه خوبی بگیرید

m@hdi13579

کاربر فعال
راستش منم خودم پایه ترموم ضعیفه منتظر کتاب مهندس بابایی هستم انشا الله زودتر چاپ بشه
اگر هم نیاد کم نیستن کسانی که با کتابای دیگه رتبه های خیلی خوبی آوردن من از چند نفر از دوستام که سالهای قبل رتبه هاشون دو و تک رقمی شده بود پرسیدم برای ترمو 1 پوران و برای مباحث ترمو 2 راهیان رو توصیه میکردند

m@hdi13579

کاربر فعال
به جز ایمیل چه جوری میشه باهاشون صحبت کرد؟ به نظرم باید یه صحبت جدی باهاشون بکنیم و دقیقا معلوم کنن چه کتاب هایی به کنکور امسال میرسه
برای ما نه متاسفانه مگر از طریق دوستانی که با ایشون کلاس داشتن
اینم بگم صحبت های ایشون همیشه جدی بوده اما همیشه برنامه ها طوری که مد نظره پیش نمیره
فکر میکنم معقول ترین راه اینه که فقط روی ترمو حساب کنیم اونم اگه تا پایان مرداد چاپ بشه

m@hdi13579

کاربر فعال
با عرض سلام
دوستان عزیز این قدر به این کتابها گیر ندیدن هر کس بره تو بازار هر کتابی که دید مناسب بخره زودتر شروع کنه به خوندن
کتاب یه حاشیه هست تو کنکور درست خوندن و خوب دوره کردن و خوب تست زدن مهمه با بحثهای غیر مهم خودتون درگیر نکنید بشینید بخونید که اگه به مشکل درسی رسیدید بیاید با کمک هم مشکلتون حل کنید تا نتیجه خوبی بگیرید
سلام
دوست عزیز
زیاد گیر ندادیم الان تا هنوز زوده در حال تعیین منابع هستیم
طبیعتا انتخاب کتاب بهتر باعث عملکرد بهتر خواهد شد
اما بعد از انتخاب کتاب و شروع به مطالعه دیگه نباید وارد این جور بحث های حاشیه ای شد
از این نظر با شما موافقم

za-y

عضو جدید
سلام تو تاپیک های دیگه دیدم بعضی از دوستان گفتن که بچه هایی که امسال کنکور دادن بیان این طرف
من امسال کنکور دادم رتبم هم 80 شده اگه سوالی داشتید که من میتونستم کمک کنم بپرسید:smile::smile:

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام تو تاپیک های دیگه دیدم بعضی از دوستان گفتن که بچه هایی که امسال کنکور دادن بیان این طرف
من امسال کنکور دادم رتبم هم 80 شده اگه سوالی داشتید که من میتونستم کمک کنم بپرسید:smile::smile:
سلام دوست عزیز تبریک میگم
اگه میشه در مورد منابعتون روش مطالعه اینکه از کی شروع کردید آیا آزمون شرکت کردید یا نه و هرنکته ای که فکر میکنید مفیده بگید
ممنون;)

za-y

عضو جدید
سلام دوست عزیز تبریک میگم
اگه میشه در مورد منابعتون روش مطالعه اینکه از کی شروع کردید آیا آزمون شرکت کردید یا نه و هرنکته ای که فکر میکنید مفیده بگید
ممنون;)
سلام دوست عزیز مرسی از لطفتون
از اول خرداد شروع کردم به خوندن برای حرارت و جرم و راکتور و ترمو کلاس رفتم پیش استاد بابایی ولی ریاضی و سیالات را خودم خوندم (هر دو را از رو پارسه ریاضی مال دکتر طاهری بود و سیالات مال صفری فرد) برای درس هایی هم کلاس رفتم که کتاب جداگانه ای نخوندم اول از روزی 6 ساعت شروع کردم بعد کردمش 8 ساعت یه ماه آخر هم که آقای بابایی پدرمونو درآورد تقریبا به حد مرگ خوندم برای آزمون هم پارسه میرفتم درکل چون پایه درسیم ضعیف بود خیلی خوندم

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها یه چیزی رو از همین اول کار قبل از اینکه شروع کنید بهتون بگم:

حتما حتما حتما خلاصه نویسی کنید.
ببینید! خیـــــــلی به دردتون میخوره. اینو هفته ها و روزهای آخر به شدت متوجه خواهید شد.
اینم یادتون باشه که دفعه ی اول ممکنه ببینید خلاصتون داره میشه عین همون متن درسنامه...این طبیعیه.

من خودم 2، 3 بار کل کتاب ها رو خلاصه کرده بودم تا درنهایت کل کتابهای مهندسی شیمی ( حدود 8 تا کتاب) رو توی حدود 100 صفحه جمع کردم و روزهای آخر بیشتر همینا جلوی روم بود و تقریبا توی چند ساعت انگار همه درسها رو دوره میکردم.

اگه از رتبه ام هم بخواین بدونید رتبه گازم 59 شد رتبه مهندسی شیمیم هم 531 (البته روز امتحان مهندسی شیمی یه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم کنکور رو خوب بدم زیاد.)

توی کارتون حتما برنامه داشته باشید. واسه تک تک لحظاتتون و تک تک کاراتون باید برنامه داشته باشید.
چند ماه به خودتون سختی بدید، ان شاء الله نتیجه اش رو هم میبینید.

توکلتون هم به خدا باشه فقط.

باز هم اگه سوالی بود و کمکی از دستم بر بیاد در خدمت همتون هستم.

:gol:

bb70

عضو جدید
سلام دوست عزیز مرسی از لطفتون
از اول خرداد شروع کردم به خوندن برای حرارت و جرم و راکتور و ترمو کلاس رفتم پیش استاد بابایی ولی ریاضی و سیالات را خودم خوندم (هر دو را از رو پارسه ریاضی مال دکتر طاهری بود و سیالات مال صفری فرد) برای درس هایی هم کلاس رفتم که کتاب جداگانه ای نخوندم اول از روزی 6 ساعت شروع کردم بعد کردمش 8 ساعت یه ماه آخر هم که آقای بابایی پدرمونو درآورد تقریبا به حد مرگ خوندم برای آزمون هم پارسه میرفتم درکل چون پایه درسیم ضعیف بود خیلی خوندم
تبریک میگم میشه کارنامتون را برامون بزارید

bb70

عضو جدید
بچه ها یه چیزی رو از همین اول کار قبل از اینکه شروع کنید بهتون بگم:

حتما حتما حتما خلاصه نویسی کنید.
ببینید! خیـــــــلی به دردتون میخوره. اینو هفته ها و روزهای آخر به شدت متوجه خواهید شد.
اینم یادتون باشه که دفعه ی اول ممکنه ببینید خلاصتون داره میشه عین همون متن درسنامه...این طبیعیه.

من خودم 2، 3 بار کل کتاب ها رو خلاصه کرده بودم تا درنهایت کل کتابهای مهندسی شیمی ( حدود 8 تا کتاب) رو توی حدود 100 صفحه جمع کردم و روزهای آخر بیشتر همینا جلوی روم بود و تقریبا توی چند ساعت انگار همه درسها رو دوره میکردم.

اگه از رتبه ام هم بخواین بدونید رتبه گازم 59 شد رتبه مهندسی شیمیم هم 531 (البته روز امتحان مهندسی شیمی یه مشکلی برام پیش اومد و نتونستم کنکور رو خوب بدم زیاد.)

توی کارتون حتما برنامه داشته باشید. واسه تک تک لحظاتتون و تک تک کاراتون باید برنامه داشته باشید.
چند ماه به خودتون سختی بدید، ان شاء الله نتیجه اش رو هم میبینید.

توکلتون هم به خدا باشه فقط.

باز هم اگه سوالی بود و کمکی از دستم بر بیاد در خدمت همتون هستم.

:gol:

در مورد کتاب ها و آزمون ها و اگه کلاس هم رفتید برامون توضیح میدید

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد کتاب ها و آزمون ها و اگه کلاس هم رفتید برامون توضیح میدید

ممنون.
کارنامه ام توی تاپیک نتایج اولیه کنکور 94 هست...اگه پیدا نکردید بگید اینجا هم براتون بذارم.
آزمون که پارسه شرکت میکردم. واقعا هم خوب بود شرکت کردن توی آزمون. کاری با نوع سوالاتشون ندارم، مهم اینه که توی یه جامعه آماری خوب شرکت کنید و بتونید نقاط ضعف و قوتتون رو شناسایی کنید و خودتون رو بسنجید و آزمون به آزمون پیشرفت کنید تا خود کنکور.

کتابام هم اینا بودن:
ریاضی: پارسه .... خیلی خیلی عالیه.
راکتور: راهیان (واسه راکتور تست زدن خیلی مهمه)
جرم: پارسه و کمی راهیان (میتونید از پارسه و جهش با هم استفاده کنید)
عملیات: راهیان (واسه عملیات متاسفانه کتاب کاملی وجود نداره)
سیالات: راهیان و کمی جزوه پارسه
ترمو 1: پوران پژوهش
ترمو2: راهیان (آقایان اقبال احمدی و باغبان زاده) واقعا عالیه!
حرارت: راهیان (که الان با توجه به حرفها و توضیحات دوستان "جهش" توصیه میشه)

کلاس هم شرکت نکردم اصلا هیچی. ولی اگه بتونید شرکت کنید خوبه...دوستانی که کلاس رفتن خیلی خوب بود براشون و رتبه های خوبی کسب کردند....البته کلاسهای تهران...جاهای دیگه رو نمیدونم.

آخرین ویرایش:

mahsa-shimi

عضو جدید
سلام دوستان ، ببخشید یه سوال داشتم ، درسته که اقای دکترسمیعی گهر دوباره کلاس برگزار میکنه .؟ من از فیسبوکش پرسیدم ولی هنوز جواب نگرفتم
مرسی

za-y

عضو جدید
ببخشید عکس بزرگ نمیشه میشه درصدهاتون رو بگید
چطور بزرگ نمیشه من چک کردم ولی با این حال درصدهام اینه:
حرارت 45
ترمودینامیک 63
سیالات 33
جرم و عملیات 45
راکتور 80
ریاضی 28
زبان و کنترل سفید