[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

REZA1597

عضو جدید
برای کاربرد و کنترل کتاب رفرنس چی خوبه؟ کتابی که تمریناش هم خوب باشه حل تمرین خوبی هم داشته باشه البته

مثل حرارت هولمن نباشه
کاربرد نیک اذر و رفیع زاده
کنترل به نظرم نیازی نیست ولی نیک اذر

za-y

عضو جدید
برای کاربرد و کنترل کتاب رفرنس چی خوبه؟ کتابی که تمریناش هم خوب باشه حل تمرین خوبی هم داشته باشه البته

مثل حرارت هولمن نباشه
اگه منظورتون کتاب رفرنس هست کتاب ریاضی دکتر نیک آذر کتاب خوبیه البته به نظرم متن کتاب بهتر از حل مثال های آن است. برای کنترل هم کتاب دکتر نیک آذر خوبه البته در این کتابم به نظر من متنش بهتر از حل مثال هاش است.

sambastian

عضو جدید
اگه منظورتون کتاب رفرنس هست کتاب ریاضی دکتر نیک آذر کتاب خوبیه البته به نظرم متن کتاب بهتر از حل مثال های آن است. برای کنترل هم کتاب دکتر نیک آذر خوبه البته در این کتابم به نظر من متنش بهتر از حل مثال هاش است.
[/QUOTE

کاربرد همینی که دو جلدی هست دیگه؟
بعد تمرین های اینها برای ارشد مهم هستن؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

برای کنترل باید تکلیف خودتون رو از الان مشخص کنید که آیا میخواین بزنید یا نه؟واقعا حیفه این همه کنترل با اون همه ریزه کاری خوند ولی توی کنکور بخاطر رسیدن به درسهای دیگه ازش رد بشین و سفید بذارین.اگرم کنترل میخونید به عقیده من درصد خوبی رو برای خودتون متصور باشین نه درصد پایین.البته این نظر شخصی من هست.
کتاب کاگ ناور کتاب بدی نیست.البته من فقط شنیدم

برای کتاب کاربرد ریاضی من دو تا کتاب رو براتون به سلیقه خودم معرفی میکنم:
کتاب کاربرد ریاضیات و مدلسازی برای مهندسان شیمی نوشته ریچارد رایس.
کتاب مدلسازی ریاضی در مهندسی شیمی و نفت دکتر ریاض خراط انتشارات دانشگاه امیرکبیر

البته که کتاب نیک اذر هم دوستان معرفی کردن دیگه احتیاجی به توضیح نیست.ولی کتاب دکتر خراط مخصوص مدلسازی هست

za-y

عضو جدید
[/QUOTE

بله همون هست
قسمت مدلسازی و حل معادلات pde بد نیست اگه حلشون کنید ولی برای عددی بیشتر تمیرنها با matlab حل شده به درد کنکور نمیخوره

za-y

عضو جدید
با سلام

برای کنترل باید تکلیف خودتون رو از الان مشخص کنید که آیا میخواین بزنید یا نه؟واقعا حیفه این همه کنترل با اون همه ریزه کاری خوند ولی توی کنکور بخاطر رسیدن به درسهای دیگه ازش رد بشین و سفید بذارین.اگرم کنترل میخونید به عقیده من درصد خوبی رو برای خودتون متصور باشین نه درصد پایین.البته این نظر شخصی من هست.

کتاب مدلسازی ریاضی در مهندسی شیمی و نفت دکتر ریاض خراط انتشارات دانشگاه امیرکبیر

البته که کتاب نیک اذر هم دوستان معرفی کردن دیگه احتیاجی به توضیح نیست.ولی کتاب دکتر خراط مخصوص مدلسازی هست
من خیلی با این حرف موافقم که باید تکلیف کنترل معلوم بشه من پارسال یکی از دوستام کلی کنترل خوند ولی تو کنکور نزد بعد پرسیدم چرا نزدی گفت مگه دیونه ام که درس های با ضریب بالا رو ول کنم برم کنترل بزنم
بهش گفتم پس چرا خوندیش !!!!
واقعیت همینه اگه میخواین کنترل بخونید باید تو کنکور یه وقتی هم براش در نظر بگیرین

m@hdi13579

کاربر فعال
[/QUOTE

کتاب کاربرد دکتر نیک آذر در واقع چهار جلده
جلد 1 ریاضیات نحلیلی و مدلسازیه که رنگ کتاب بنفشه
جلد 2 و 3 ریاضیات عددی هردو جلد یه چیزی تو مایه های کرمی رنگه(ببخشید منتوی رنگها یکم خنگم:D)
جلد چهار حل تمرینات ریاضیات عددی با متلب رنگش هم نارنجیه
برای کنکور فقط جلد اولش بدرد میخوره

خئهی72

کاربر فعال
با سلام

با کدوم یک از کتابای راهیان یا پارسه میشه برای کنترل درصد بهتری گرفت؟
من خودم پارسه دارم چون شنیده بودم واسه اونایی که میخان کم وقت بزارن خوبه.ولی الان حرف شما به نظرم منطقی اومد. به نظرتون راهیان بگیرم؟

خئهی72

کاربر فعال
با سلام

ما توی ترم برای کاربرد کتاب دکتر شهره فاطمی رو میخوندیم(انتشارات دانشگاه تهران-جلد سبز). به نظرتون میتونه مرجع خوبی باشه برای کاربرد؟

za-y

عضو جدید
من 3 تا سوال آخرو نمیدونم چی بگم
نه عملیات دکتر خداکرمی رو دیدم نه ریاضی دکتر فاطمی و نه برای کنکور کنترل خوندم
لطفا دوستانی که این کتابا رو دیدن یا اطلاعاتی دارن کمک کنن

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
شما چرا خودتون رو بین منابع گوناگون گیر میندازین؟ با یه کتاب شروع کنین.
در مورد کنترل، به نظر من که شاید شما دوستان نپسندید، حتما چند روز برای خواندن کنترل وقت بگذارید. البته داخل ترم که دروس دانشگاهی رو میخونید سعی کنید این درس رو خوب یاد بگیرید.
یه اتفاقی که سر این کنکور برای من افتاد، این بود که من کنترل رو خونده بودم و نمیخاستم سر کنکور این درس رو بزنم، اما سر جلسه کنکور به هر دلیلی، نتونستم حرارت رو خوب بزنم و درسای دیگه هم تست هایی که بلد بودم رو زدم، به همین دلیل کمی وقت اضافه آوردم و چند تا سوال کنترل رو زدم. دیگه قضاوت با خود شماست.

saeed05

کاربر بیش فعال
ما توی ترم برای کاربرد کتاب دکتر شهره فاطمی رو میخوندیم(انتشارات دانشگاه تهران-جلد سبز). به نظرتون میتونه مرجع خوبی باشه برای کاربرد؟
این ترم با خود ایشون من کلاس ریاضیات پیشرفته دارم.:redface: کتابشو من ندیدم.

samane a

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من از بعد ماه رمضون شروع کردم و این مدت درسای جرم (دوبار) کاربرد ریاضی(دوبار) و عملیات(یکبار) خوندم
برای درس کاربرد ریاضی دوره اول دقیقا مثل امتحانای دانشگاه اول درس معادلات دیفرانسیل که بسیار کامل تر از کتاب نیک آذر هست خوندم و بعد خود کتاب نیک اذر و ...
واسه معادلات کدوم کتابو خوندین؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
با کدوم یک از کتابای راهیان یا پارسه میشه برای کنترل درصد بهتری گرفت؟
من خودم پارسه دارم چون شنیده بودم واسه اونایی که میخان کم وقت بزارن خوبه.ولی الان حرف شما به نظرم منطقی اومد. به نظرتون راهیان بگیرم؟

اگه پارسه در کنار خلاصه بودن کامل هست به نظرم نیازی نیست راهیان هم بخونید ولی اگه خیلی پارسه سرسری از مسائل رد شده ،اره راهیان بخونید.

خئهی72

کاربر فعال
دوستان سال یالایی میخاستم بپرسم برای پاییز با چه برنامه ای پیش بریم؟ اگه فرض کنیم اولین ازمونمون اذره و یک ماه برای جمع بندی ازمون وقت بزاریم؛ باید مثل تابستون فقط درسارو(درسای باقی مانده) بخونیم تا تموم کنیم یا کنارش درسایی که تابستون خوندیمو دوره هم کنیم؟

samane a

عضو جدید
دوستان سال یالایی میخاستم بپرسم برای پاییز با چه برنامه ای پیش بریم؟ اگه فرض کنیم اولین ازمونمون اذره و یک ماه برای جمع بندی ازمون وقت بزاریم؛ باید مثل تابستون فقط درسارو(درسای باقی مانده) بخونیم تا تموم کنیم یا کنارش درسایی که تابستون خوندیمو دوره هم کنیم؟
منم سال بالایی هستم :D
مرور درسهایه خونده شده همراه با خوندن دروس باقی مونده

REZA1597

عضو جدید

بع نظر من درسای باقی مونده رو بخون

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان
چند روز پیش یکی از دوستام که پارسال کنکور داده بود پک کامل پارسه رو برام آورد
درسایی مثل ریاضی و کنترل و جرم و... که همون کتاباییه که توی بازار هم هست اما درسایی مثل عملیات و ترمو و راکتور و سیالات کتاباشو من تا حالا توی بازار ندیدم فکر کنم جزوه تایپ شده باشه ترمو و راکتور و سیالات مال دکتر رضا طاهریه و عملیاتش مال کامیار امیرانتظاری
خواستم ببینم تا حالا کسی استفاده کرده از اینا؟؟؟
چطوره خوب هستن یا نه؟؟؟

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
درسایی مثل ریاضی و کنترل و جرم و... که همون کتاباییه که توی بازار هم هست اما درسایی مثل عملیات و ترمو و راکتور و سیالات کتاباشو من تا حالا توی بازار ندیدم فکر کنم جزوه تایپ شده باشه ترمو و راکتور و سیالات مال دکتر رضا طاهریه و عملیاتش مال کامیار امیرانتظاری
چطوره خوب هستن یا نه؟؟؟
جزوه ی پارسه من زیاد استفاده کردم. نمیدونم کدومشه. باید ببینم.
جزوات پارسه خلاصه هستن و نکاتشو معمولا باید برای خودت اثبات کنی.

m@hdi13579

کاربر فعال
جزوه ی پارسه من زیاد استفاده کردم. نمیدونم کدومشه. باید ببینم.
جزوات پارسه خلاصه هستن و نکاتشو معمولا باید برای خودت اثبات کنی.
این که من میگم چاپ شده و با جلد و همه چیز دقیقا مثل کتابه
جزوه دست نویس یا فایل نیست

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی ازمون ثبت نام کردی به عقیده من بایدشما برای ازمون باشید ،نه ازمون برای شما.
یعنی اینکه موارد ازمون رو اجرا کنید و از انجام کارهای اضافه خودداری کنید

البته لازم هست که بگم من هیچ ازمونی ثبت نام نکردم که بدونم ولی برای خودم منطقی این هست که طبق برنامه ازمون برم جلو تا اینکه هم برنامه ازمون رو ببرم جلو و هم عقب ماندگی ها را جبران یا مرور کنم.
چون اگه خدایی ناکرده با تصمیم اشتباه از موارد ازمون عقب افتادید دیگه ازمون ثبت نام کردن اصلا خاصیتی نداره.البته بازم میگم این نظر من هست

آخرین ویرایش:

REZA1597

عضو جدید
سلام دوستان
چطوره خوب هستن یا نه؟؟؟

من عملیاتشو خوندم راضی بودم مخصوصا عملیات دو

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام بچه ها من عذر میخوام که سوال تکراری درباره کتابا میپرسم.
میخوام عملیات رو هم شروع کنم واسه خوندن ولی فقط کتاب پوران رو دارم به نظرتون چطوره؟

• Like
واکنش ها: za-y
بالا