گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم سربازیم به جای 24 ماه، 17 ماه بود و هم راحت امریه میگرفتم.

کلا امریه 24 ماهه . اون موقع که سربازی 17 ماه بود هم , امریه 24 ماه بود.
مثل امیرحسین که سربازیش 24 ماهه.
پس اون موقع هم اگه امریه میگرفتی 24 ماه بود .

اگه اون موقع میرفتی سربازی. الان احتمالا نه ارشد میخوندی. و نه به فکر دکتری خوندن و خارج رفتن بودی.

تو که میخوای بری خارج از کشور. چرا با وثیقه اقدام نمیکنی که بری؟
15 میلیون تومان وثیقه اش هست دیگه. چه نیازی به سربازی رفتن داری که 2 سال عمرت رو تلف کنی؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

اگه اون موقع میرفتی سربازی. الان احتمالا نه ارشد میخوندی. و نه به فکر دکتری خوندن و خارج رفتن بودی.

15 میلیون تومان وثیقه اش هست دیگه. چه نیازی به سربازی رفتن داری که 2 سال عمرت رو تلف کنی؟
1- آها اینو نمی دونستم.
2- من از روی علاقه به محیط دانشگاهی اومدم ارشد، پس فکر میکنم اون موقع هم همین طور میموندم.
3- این سربازیو بالاخره باید بری دیگه. من که نمیدونم اگه رفتم موندگار میشم یا نه. شاید خواستم برگردم، واقعاً دردسرش زیاده. بهتره یه بار از شرش خلاص شد.

اینو تعریف میکنم شاید روی بقیه هم اثر بذاره.
به خواست یکی از اساتید، من به یکی از بچه های ارشد پردیس آی تی ورودی امسال کمک میکنم تا تو یکی از درساش بعضی چیزا رو یادبگیره.
این آقایی که من بهشون کمک می کنم، دکترای حقوق دارن از شهید بهشتی(لیسانس و ارشد هم اونجا بودن)! وکیل هستن، تو قوه قضاییه کار میکنن،مدتی هم تدریس می کرد و تو حوزه خودشون برا خودشون کسین. سن و سالشونم هم کم نیست. اما اومدن ارشد آی تی بگیرن. من از وقتی ایشون رو دیدم خجالت کشیدم، از بس برا پیشرفت مشتاق هستن. واقعاً خیلی سخته کسی تو این سن و سال و بدون هیچ پیش زمینه بیاد وارد این رشته بشه. نمیدونین چه پشتکار و تلاشی داره، مقاله و کتاب دانلود می کنه و میخونه، دنبال اینه که همه چی یاد بگیره.
ایشون قصد دارن از آی تی تو حوزه حقوق استفاده کنن و هدف اصلیشون تدوین یه دانشنامه ای در مورد ارتباط آی تی با حقوق هست. مثلاً در مورد جرائم رایانه ای، قراردادهای الکترونیکی، امضای دیجیتال و... . همچنین قصد دارن روی یه سری سیستم ها کار کنن که به وکیل و قاضی و غیره کمک کنه.
امروز بهشون گفتم خداییش من با اینکه نصف سن ایشون رو دارم، اینقدر برای پیشرفت مشتاق نیستم!!! کاش یک صدم اشتیاق ایشون تو من بود.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
کلا امریه 24 ماهه . اون موقع که سربازی 17 ماه بود هم , امریه 24 ماه بود.
مثل امیرحسین که سربازیش 24 ماهه.

سال 90 اعزام بودم .. که بخاطر سرباز معلمی نرفتم .. که سرباز معلمی افتاد سال 91 و سربازی شد 24 ماه
قبل سال 91 خدمت 17 ماه بود برای لیسانش و امریه 18 ماه بود و اون یک ماه مدرک رو حذف نمیکردن

بعد از سال 91 هم بعضی اروگانها (مثلا دوستم منابع طبیعی هست و مطمئنم) امریشون 21 ماه هست یعنی همون خدمت عادی ولی سرباز معلی 24 ماه شد

بعد از 92 شنیدم قراره همه چه امریه چه غیرش 24 ماه خدمت کنند

آقا ما همچنان منتظر 31 خردادیم برای رهایی :)

به خواست یکی از اساتید ...

کلا اینجور شخصیتا خیلی دوست داشتنی میشن .. :)
درود بر وجودش

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
1- دقیقا من شکل کشیدم. فکر میکنم اگه فرصت مجدد داشتی حتماً حلش میکردی چون واقعاً سخت نبود. البته یه نکته ای هم هست. من این حس رو دارم که هیچ کدوممون واقعاً سعی نکردیم که به صوالا عالی جواب بدیم. یعنی من خودم حداقل 7-8 سوال بود که میتونستم حل کنم. یکم انگیزه حل کردن و جواب دادن نداشتم. مثلاً تو بخش لغت زبان، فقط دوتاسوال اول رو خوندم، دیدم باز دیکشنری رو باز کردن سوال دادن، حوصلم نکشید بقیه سوالای لغت رو بخونم. تو دروس تخصصی هم دقیقا حوصلم نشد رو بعضی سوالا وقت بیشتر بذارم.

3- آره والا، 30تومن کم پولی نیست، کاری میکنم به جای یه ساندیس، 10 تا رانی بهم بدن:biggrin:
====
خداییش بار اول این کلمه رو میشنوم!!!

من اینجا یک سوال دارم، این خوبه و جای نگرانی نیست رو میشه بیشتر بازش کنی؟ فک کن من یه دانشجوی لیسانس، ازت می پرسم من با مدرک لیسانس حداکثر چقدر درآمد میتونم تو ماه داشته باشم و کجاها کار کنم؟

آخه عبارتی که نوشتی چه معنی بدی میتونه داشته باشی!!! آقا من بچه مثبتم بلد نیستم، درگوشی بهم بگین یاد بگیرم.:biggrin:
مدرک نه که مهم نیس ولی اونجایی میری کار میکنی که سوادشو داری،مثلا" وقتی شبکه کار نکردی و صرفا" رفتی مثلا" جاوا و php اینا کار کردی نمیتونی بری تو قسمت پشتیبانی شبکه.
حقوق هم که نسبی هست و استانداردی واسش وجود نداره.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خداییش بار اول این کلمه رو میشنوم!!!

آخه عبارتی که نوشتی چه معنی بدی میتونه داشته باشی!!! آقا من بچه مثبتم بلد نیستم، درگوشی بهم بگین یاد بگیرم.:biggrin:

حس خوبی نسبت به همچین آدمهایی ندارم، ناخوشایند هستن، خوشم ازشون نمیاد.
آدم نمیتونه توی همه چی ماهر باشه، تخصص گرایی رو ترجیح میدم.

مدرک نه که مهم نیس ولی اونجایی میری کار میکنی که سوادشو داری،مثلا" وقتی شبکه کار نکردی و صرفا" رفتی مثلا" جاوا و php اینا کار کردی نمیتونی بری تو قسمت پشتیبانی شبکه.
مشکل از منه یا بقیه هم فکر می‌کنید که این جواب به سوال پرسیده شده ربطی نداره؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منم مثل امیر فکر میکنم جوابمو نگرفتم.
از نظر من بازار کار اصلاً هم خوب نیست. یک مقایسه ساده بکنم. یکی از اشنایان تو تهران تو یکی از ادارات 4-5 ساله کارمند قراردادی هست، و تو دبیرخونه کار میکنه و با مدرک دیپلم و بدون ذره ای پارتی بازی و ... استخدام شده و الان هم داره تو دانشگاه ازاد لیسانس معارف میگیره. اون روز می گفت برای سال 93 اعلام کردن حقوقمون به یک میلیون و هفتصد هزار تومن افزایش پیدا کرده.
نگهبان اداره بیمه تو شهر ما یک میلیون و چهارصد حقوق میگیره. بدون هیچ تخصص و مدرک خاصی.
حالا یک فوق لیسانس ای تی که کلی اطلاعات و تخصص داره، چقدر درامد داره؟ ایا درآمدش به نسبت این فرد عادلانه هست؟؟؟ تا اونجایی که من میدونم تو شرکت ها به ندرت دیده میشه برای حتی فوق لیسانس ای تی با تخصص بالا حقوقی بالاتر از یک و نیم میلیون بدن. در حالی که حقوق یک فوق لیسانس ای تی در مقایسه با دو مثالی که گفتم نباید دیگه کمتر از 3 میلیون باشه. چند تا شرکت میشنایه که چنین حقوقی پرداخت کنن؟

حس خوبی نسبت به همچین آدمهایی ندارم، ناخوشایند هستن، خوشم ازشون نمیاد.
آدم نمیتونه توی همه چی ماهر باشه، تخصص گرایی رو ترجیح میدم.
اشتباه نکن، این ادم قصد نداره تو همه چیز ماهر بشه. اون متوجه شده که یک شکاف وجود داره و میخواد اون رو پر کنه و کارش کاملاً درسته. الان هیچ منبع درست و البته منطقی برای قوانین حوزه آی تی نیست. چند کتاب تو این زمینه در بازار موجود هست؟ من الان می خوام در مورد امضای دیجیتال در ایران، قوانین فروشگاه های الکترونیکی، جرائم اینترنتی، قراردادهای نرم افزاری و ... اطلاعات بدست بیارم، باید به کجا مراجعه کنم؟؟؟ ایا منبع خوبی وجود داره؟؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
اشتباه نکن، این ادم قصد نداره تو همه چیز ماهر بشه. اون متوجه شده که یک شکاف وجود داره و میخواد اون رو پر کنه و کارش کاملاً درسته. الان هیچ منبع درست و البته منطقی برای قوانین حوزه آی تی نیست. چند کتاب تو این زمینه در بازار موجود هست؟ من الان می خوام در مورد امضای دیجیتال در ایران، قوانین فروشگاه های الکترونیکی، جرائم اینترنتی، قراردادهای نرم افزاری و ... اطلاعات بدست بیارم، باید به کجا مراجعه کنم؟؟؟ ایا منبع خوبی وجود داره؟؟

آیا این کتاب، مباحثی مثل مجوزهای عمومی، مثل GPL, Apache, ... رو شامل میشه؟

پ.ن : آواتارم بهم میاد؟ :D

mohandeseit

کاربر ممتاز
منم مثل امیر فکر میکنم جوابمو نگرفتم.
از نظر من بازار کار اصلاً هم خوب نیست. یک مقایسه ساده بکنم. یکی از اشنایان تو تهران تو یکی از ادارات 4-5 ساله کارمند قراردادی هست، و تو دبیرخونه کار میکنه و با مدرک دیپلم و بدون ذره ای پارتی بازی و ... استخدام شده و الان هم داره تو دانشگاه ازاد لیسانس معارف میگیره. اون روز می گفت برای سال 93 اعلام کردن حقوقمون به یک میلیون و هفتصد هزار تومن افزایش پیدا کرده.
نگهبان اداره بیمه تو شهر ما یک میلیون و چهارصد حقوق میگیره. بدون هیچ تخصص و مدرک خاصی.
حالا یک فوق لیسانس ای تی که کلی اطلاعات و تخصص داره، چقدر درامد داره؟ ایا درآمدش به نسبت این فرد عادلانه هست؟؟؟ تا اونجایی که من میدونم تو شرکت ها به ندرت دیده میشه برای حتی فوق لیسانس ای تی با تخصص بالا حقوقی بالاتر از یک و نیم میلیون بدن. در حالی که حقوق یک فوق لیسانس ای تی در مقایسه با دو مثالی که گفتم نباید دیگه کمتر از 3 میلیون باشه. چند تا شرکت میشنایه که چنین حقوقی پرداخت کنن؟

خب همه چیز که ایده آل نیس،بیشتر اوقات باید به مطلوب ها اندیشید.همه چیز که استاندارد نیس.
من بیشترین حقوقی که ی فوق آی تی گرفته و شنیدم را میتونم بگم که حدود 2میلیون تا 2میلیون و 200 بوده توی گرگان که قابل مقایسه با تهران نیس.حقوق 1700000 توی تهران حقوق زیادی نیس.
پ.ن:بنظرم اون فرد حتما لازم نبود بیاد دانشگاه منابع خوبی توی نت وجود داره،منظورم منابع زبان اصلی هست.البته نمیگم کار بدی کرده ولی یکم مسیرشو طولانی تر کرده.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خب همه چیز که ایده آل نیس،بیشتر اوقات باید به مطلوب ها اندیشید.همه چیز که استاندارد نیس.
من بیشترین حقوقی که ی فوق آی تی گرفته و شنیدم را میتونم بگم که حدود 2میلیون تا 2میلیون و 200 بوده توی گرگان که قابل مقایسه با تهران نیس.حقوق 1700000 توی تهران حقوق زیادی نیس.
پ.ن:بنظرم اون فرد حتما لازم نبود بیاد دانشگاه منابع خوبی توی نت وجود داره،منظورم منابع زبان اصلی هست.البته نمیگم کار بدی کرده ولی یکم مسیرشو طولانی تر کرده.
هدف من این بود که بگم این که گفتی بازار کار خوبه، نه خوب نیست، فارغ التحصیلان ای تی عموماً برنامه نویسی، طراحی وب و کار شبکه میکنند و درآمدی هم که دارند نسبت به تلاششون، مدرکشون و تخصصشون معمولاً پایینه پس بازار کار وضعش خوب نیست.
--------------
داشتن مدرک کمک میکنه ادعاهات و حرفات بیشتر مورد قبول واقع بشه. در ضمن همه چیز رو هم نمیشه از ابتدا خودت بخونی، باید یه مقدمه ای ازش بدست بیاری، تو مسیرش قرار بگیری بعد خودت ادامه بدی.

امیررررررر، دیدی سازمان سنجش چجوری اسکلمون کرد:biggrin::biggrin:
کلید سوالای دکترا دراومد، یکی از بچه ها جواب چندتا از سوالای جالب رو بهم گفت، مثلاً از نظر سازمان سنجش شرکت ebay تجارتش c2c نیست!!!:D:D
این سازمان سنجش همیشه دوست داره ما رو سورپرایز کنه و نشون بده خودش از همه بیشتر بلده. :redface:
پ.ن. البته این حرفا شوخی بود، کلیدهای سوالات کنکور عموماً غلط زیاد داره و بعضیاشون بعداً تصحیح میشه.

چهارشنبه سوری رو به همه دوستان تبریک میگم، امیدوارم بترکونن البته خودشون نترکن.
این دومین باره که تو چهارشنبه سوری از خونوادم دورم و هیچ مراسم خاصی ندارم ولی امیدوارم به همه دوستان خوش بگذره.:gol:

mohandeseit

کاربر ممتاز
هدف من این بود که بگم این که گفتی بازار کار خوبه، نه خوب نیست، فارغ التحصیلان ای تی عموماً برنامه نویسی، طراحی وب و کار شبکه میکنند و درآمدی هم که دارند نسبت به تلاششون، مدرکشون و تخصصشون معمولاً پایینه پس بازار کار وضعش خوب نیست.
--------------
داشتن مدرک کمک میکنه ادعاهات و حرفات بیشتر مورد قبول واقع بشه. در ضمن همه چیز رو هم نمیشه از ابتدا خودت بخونی، باید یه مقدمه ای ازش بدست بیاری، تو مسیرش قرار بگیری بعد خودت ادامه بدی.

امیررررررر، دیدی سازمان سنجش چجوری اسکلمون کرد:biggrin::biggrin:
کلید سوالای دکترا دراومد، یکی از بچه ها جواب چندتا از سوالای جالب رو بهم گفت، مثلاً از نظر سازمان سنجش شرکت ebay تجارتش c2c نیست!!!:D:D
این سازمان سنجش همیشه دوست داره ما رو سورپرایز کنه و نشون بده خودش از همه بیشتر بلده. :redface:
پ.ن. البته این حرفا شوخی بود، کلیدهای سوالات کنکور عموماً غلط زیاد داره و بعضیاشون بعداً تصحیح میشه.

چهارشنبه سوری رو به همه دوستان تبریک میگم، امیدوارم بترکونن البته خودشون نترکن.
این دومین باره که تو چهارشنبه سوری از خونوادم دورم و هیچ مراسم خاصی ندارم ولی امیدوارم به همه دوستان خوش بگذره.:gol:
من مطلق نگفتم نسبی گفتم...نسبت به سایر رشته ها.
اومدی تهران باز؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
bargharar mesle CISCO, mahbob mesle GOOGLE,
por ghodrat mesle LINUX,
stable mesle INTEL
flexible mesle WIN &
movafagh mesle MICROSOFT
bashid
و در ضمن دوست داشتنی مثل میکروتیک باشید
YEAR 1393 IS LOADING...
Please wait
( مديران عزيز ديگه اول سالي نقض قوانين كردم ديگه عيده خودتون ببخشيد ؛)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سال نو همگی مبارک....

امیدوارم امسال , سال خوبی براتون باشه...

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من میخوام یه دستور کامندی با for بنویسم که یه دستور دیگه رو اجرا کنه.توی cmd چطوری از for استفاده میکنیم؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام دوستان.من میخوام یه دستور کامندی با for بنویسم که یه دستور دیگه رو اجرا کنه.توی cmd چطوری از for استفاده میکنیم؟
http://www.robvanderwoude.com/for.php

http://stackoverflow.com/questions/11192039/how-to-do-a-for-loop-in-windows-command-line

اولین و دومین جوابی که با سرچ کردن using for loop in cmd توی گوگل به دست میاد... مایه تاسفه.
================
ما دو هفته بریم تعطیلات تاپیک تبدیل میشه به چراگاه برگزارکنندگان مسابقات متنوع... مدیران رسیدگی کنند.

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.robvanderwoude.com/for.php

http://stackoverflow.com/questions/11192039/how-to-do-a-for-loop-in-windows-command-line

اولین و دومین جوابی که با سرچ کردن using for loop in cmd توی گوگل به دست میاد... مایه تاسفه.
================
ما دو هفته بریم تعطیلات تاپیک تبدیل میشه به چراگاه برگزارکنندگان مسابقات متنوع... مدیران رسیدگی کنند.
بله خودم قبل از این که شما بگید پیدا کردم:)...و طرز صحبت کردن شما هم اصلا درست نیست( مایه تاسفه)

Drago

کاربر ممتاز
طرز صحبت کردن شما هم اصلا درست نیست( مایه تاسفه)
what you see is all you get.
برای کسی که به جای یه سرچ ساده ترجیح میده اول بیاد بپرسه راه بهتری برای حرف زدن سراغ ندارم، شما مایه تاسف هستید.

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
what you see is all you get.
برای کسی که به جای یه سرچ ساده ترجیح میده اول بیاد بپرسه راه بهتری برای حرف زدن سراغ ندارم، شما مایه تاسف هستید .

سوتفاهم نشه...منظورم از کلمه ای که داخل پرانتز نوشتم شما نبودید.منظورم این بود که اگه جمله رو بدون این کلمه هم مینوشتید من متوجه منظورتون میشدم....و از حرف شما (شما مایه تاسف هستید)خیلی ناراحت شدم آقای مهندس..........!

Drago

کاربر ممتاز
آقا این HeartBleed رو دیدید؟ این همه ویندوزی ها رو به خاطر باگ های مسخره اشون مسخره کردیم، بعد هم داستان goto fail اپل پیش اومد و کلی بهشون خندیدیم، دیدید که چطوری OpenSSL سوتی داد؟!!
اگه سایتی چیزی دارید که از OpenSSL استفاده میکنه در اولین فرصت حتما و حتما Patch اش رو بگیرید. بچه های ما ۵ شنبه کل سیستم رو زیر و رو کردن!

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی دوستان، امیدوارم حال همه خوب باشه.

آقا این HeartBleed رو دیدید؟ این همه ویندوزی ها رو به خاطر باگ های مسخره اشون مسخره کردیم، بعد هم داستان goto fail اپل پیش اومد و کلی بهشون خندیدیم، دیدید که چطوری OpenSSL سوتی داد؟!!
اگه سایتی چیزی دارید که از OpenSSL استفاده میکنه در اولین فرصت حتما و حتما Patch اش رو بگیرید. بچه های ما ۵ شنبه کل سیستم رو زیر و رو کردن!
یعنی بگو اگه من 1 جمله از این پست رو فهمیده باشم!!!:confused:

من فکر می کردم تعطیل ترین تالار باشگاه، تالار آی تی هست، نگو از اینجا هم تعطیل تر داریم!!! یه پست تو تالار رباتیک دادم، تو دو روز 18 تا وییو خورده، 1 دونه هم تشکر شده، ولی محض خاطر خدا یه پست در جوابش صادر نشده!!! که هیچ، پست من اخرین پست در دو روز گذشته است!
حالا این هیچ، این سایت stackoverflow که اگه نبود واقعاً نمیدونستم چطور بیشتر مشکلاتمو حل کنم، خدا پدر طراحش رو بیامرزه، گاهی خیلی باحال میشه، رفتم سوال گذاشتم، هیچ کس جواب نداده ولی کلی امتیاز گرفته!!! :eek: البته برام اینم اتفاق افتاده که سوال پرسیدم، کسی جواب درست و حسابی نتونسته بده ولی امتیاز منفی هم خوردم:biggrin: من انگیزه بعضی از ملت رو درک نمیکنم.

ولی از فرهنگ کمک کردنی که توی کشورهای دیگه وجود داره خیلی خوشم میاد، ما ایرانیا زیاد اطلاعاتمونو شیر نمیکنیم، ولی اونا این طور نیستن.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام!
اون باگ خونریزی قلبی که کلا خیلی باحال بود. البته یک سری از وبسایتهایی که داشتیم (من و بچه ها) روی سرورهای اشتراکی بودند و خوشبختانه ادمین سرورها برای اولین بار در تاریخ ایران! همون روزی که پچ اومده بود درستش کرده بودند!.
از طرفی سیستمی به اسم امن که فکر کنم بیان پیادش کرده بود اومده بود تا ببینیم آسیب پذیریم یا نه.
اینم داستان ما و لینوکس!
توی عید هم که لپتاپ قبلیم خراب شد و بعد 6 سال مجبور شدم یکی جدید بگیرم ولی خب خدا رو شکر خوب چیزی نصیبم شد ، لنوو G510 گرفتم :D .
----
در مورد قطب جنوب : اونقدر از این دولتهای الکی اومدن زمین های اونجا رو تصاحب کردند که دیگه هیچ کشوری دولتهای جنوبگانی رو به رسمیت نمیشناسن :(. باید به فکر ساخت جزیره مصنوعی شناور باشم. دریای خزر یا خلیج فارسش رو نمیدونم. این ایده از امیر نشین نیو اتوپیا اومده تو ذهنم : http://new-utopia.com .

Drago

کاربر ممتاز
۱.یعنی بگو اگه من 1 جمله از این پست رو فهمیده باشم!!!:confused:

۲.ولی از فرهنگ کمک کردنی که توی کشورهای دیگه وجود داره خیلی خوشم میاد، ما ایرانیا زیاد اطلاعاتمونو شیر نمیکنیم، ولی اونا این طور نیستن.
۱. این مختصر و مفید ترین توضیح از HeartBleed است :

سرچ کنی چیزای خوبی پیدا می‌کنی.

۲. تعمیم نده. به همین راحتی نمیشه گفت ایرانیا اینجوری ، بقیه اونجوری. الان بیا برو توی فروم های مختلف ببین کاربرای ایرانی چه وقتی واسه دیگران میزارن. اما خب، درصدشون کمه. البته از اون طرف درصد کسایی که سوال میکنن هم به همین اندازه کمه.

اون باگ خونریزی قلبی که کلا خیلی باحال بود. البته یک سری از وبسایتهایی که داشتیم (من و بچه ها) روی سرورهای اشتراکی بودند و خوشبختانه ادمین سرورها برای اولین بار در تاریخ ایران! همون روزی که پچ اومده بود درستش کرده بودند!.
فکر نمیکنم پچش خیلی چیز خاصی لازم داشته باشه، فقط کافیه کنترل کنه که طول داده ای که اومده با طول داده واقعی برابر باشه. یه باگ خیلی ساده است، اما توی یه جای خیلی مهم!
بچه های ما هم یه Reverse Proxy گذاشتن، هم پچ گرفتن، هم دوباره به تعداد لازم سرتیفیکیت خریدن.

بالا