تولید محتوا در فضای مجازی - بحث و گفت و گو

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
با سلام.

مهندسین گرامی، همونطوری که میدونید یکی از رسالت های ما کامپیوتر/IT ــی ها، اینه که برای فضای مجازی محتوا هم تولید کنیم.
در این تاپیک قصد اینه که بررسی کنیم به چه روشی بهتره این محتوا تولید بشه؟
چه موضوعاتی هستند که هنوز میشه روشون مانور داد؟

و از این قبیل مسائل.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
محتوای مناسب منجر به فضای مجازی سالم و امن میشه...چیزی ک این روزها کمتر بهش توجه میشه!

بحث جالبیه...!!
--------------------------------------------------------------

جایی خوندم ک گفته بود:"محتوا بنیاد و پایه و اساس سایت " هست!

الان من خودم یکم درموردش مطالعه کردم چیزی ک بدست اووردم اینه که:

برای اینکه سایت ما دارای محتوای مناسب باشد،در درجه اول باید اهداف اون سایت مشخص باشه!مثلا اینک چ کسانی قرار هست از سایت شما بازدید کنن؟؟این افراد در چ رده سنی قرار دارن؟؟؟علاقه مندی و نیازهای اون ها چیه؟؟بعد از پاسخ به این سوال ها شما می تونید محتوای مناسبی برای کابرانتون تولید کنید.

تولید محتوا بحثی هست ک این روزها کمتر بهش توجه میشه!!اکثر مدیران سایت به دنبال یک ظاهر شیک برای سایتشون هستن!البته اهمیت ویژگی های ظاهری رو نمیشه انکار کرد اون هم در جای خود باید بهش توجه بشه!ولی معمولا خیلی ها ترجیح به کپی برداری مطالب از دیگر سایت ها می کنن!!..شاید دلیل اینکارشون بخاطر کمبود وقت ویا....

به گفته wikimohtava در تولید محتوا باید نهایت دقت را بکار بگیریم مثلا:

از متن های طولانی و جملات طولانی و اضافه پرهیز کنید و تا حدامکان محتوای سایتمان مختصر و مفید باشد.در انتخاب کلمات حساسیت خاصی بخرج بدیم و کلماتی رو انتخاب کنیم که بیشترین اطلاعات و مفهوم رو برسونه.

متخصص تولید محتوای سایت می بایست در کنار داشتن مهارت تولید محتوا بر اصول سئو نیز مسلط باشد تا بتواند در کنار تولید محتوای مناسب برای مخاطب، موتورهای جستجو را هم به خواندن مطالب سایت تشویق کرده و کار را برای موتورهای جستجو آسان کند.

آخرین ویرایش:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
توجه کنید، محتوا قرار نیست در یک سایت منحصر به فرد باشه. محتوای مفید، حتی در صفحه های شخصی شما در فیسبوک یا گوگل پلاس هم میتونه کمک بزرگی به دیگران باشه. البته، قضیه اینجا کمی فرق میکنه. یه سایت تخصصی، یه فروم، یا یه کانال IRC یا گروه تلگرام تخصصی، محتوا رو بهتر و بیشتر به دست اهلش میرسونه.
ما بیشتر اینجا قصد داریم در مورد بدنه اصلی محتواهای تولیدی بحث کنیم :)

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجه کنید، محتوا قرار نیست در یک سایت منحصر به فرد باشه. محتوای مفید، حتی در صفحه های شخصی شما در فیسبوک یا گوگل پلاس هم میتونه کمک بزرگی به دیگران باشه. البته، قضیه اینجا کمی فرق میکنه. یه سایت تخصصی، یه فروم، یا یه کانال IRC یا گروه تلگرام تخصصی، محتوا رو بهتر و بیشتر به دست اهلش میرسونه.
ما بیشتر اینجا قصد داریم در مورد بدنه اصلی محتواهای تولیدی بحث کنیم :)

شما خودتون شروع کنید تا ماهم متوجه بشیم دقیقا کدوم سمت رو دارین پیش میگیرین ک ماهم مطالعه کنیم بعد بیایم اینجا باهم بحث کنیم!!اینجوری فک کنم مفیدتره!!:)

بازم هرجور خودتون صلاح میدونین;)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب قدم مهم و اول در تولید محتوا پرسیدن این سواله «من در چه زمینه ای تخصص دارم؟» و بعد برید سراغ این که بپرسید «چه قسمتی از فیلد کاری من، براش محتوا تولید نشده؟» و در نهایت برسید به «شکل» و «نوع» و «محل» محتوا.