گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه ی شما دوستان عزیز و گرامی :gol:

دوستان توی این تاپیک می تونید در هر مورد که خواستین صحبت کنید.;)

همچنین اعضای جدید می تونن اینجا خودشون رو معرفی کنن.

* این تاپیک به پیشنهاد دوست گرامی Melody ایجاد شد.

امید وارم بچه های IT اینجا دور هم به ایجاد یک محیط صمیمی کمک کنن.

دوستان عزیز سعی کنید موضوعاتی رو که برای بحث انتخاب می کنید بیشتر مربوط به IT و Computer و به طور کل فضای الکترونیک باشه

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خودم یک بحث رو شروع می کنم :

توی دانشگاه ما اغلب هم رشته ای هام به خصوص دختر خانم ها اطلاعات چندانی در مورد این رشته ندارن و حتی خیلیاشون تفاوتش رو با مهندسی کامپیوتر - نرم افزار رو هم نمی دونن.(واقع جالبه)

هم رشته ای های شما چه طور.
خودتون چه طور؟
جز او دسته اید که با شناخت اومدن هستید یا با معرفی و تعریف آشنایان یا ... ؟

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من هم اول كه وارد اين رشته شدم اطلاعات خيلي كمي درموردش داشتم اما خودم خيلي كنجكاوي كردم و دلم مي خواست بدانم دارم چي مي خونم الان خيلي خوب مي دونم كه آينده رشته ام چي قراره بشه و دوست دارم خيلي خوب تلاش كنم و واقعا موفق بشم اميدوارم به آرزوي خودم برسم و مي دونم با تلاش مي شه

توي دانشگاه ما نيز بعضي از پسران هم همين طور هستند :biggrin::biggrin:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من هم اول كه وارد اين رشته شدم اطلاعات خيلي كمي درموردش داشتم اما خودم خيلي كنجكاوي كردم و دلم مي خواست بدانم دارم چي مي خونم الان خيلي خوب مي دونم كه آينده رشته ام چي قراره بشه و دوست دارم خيلي خوب تلاش كنم و واقعا موفق بشم اميدوارم به آرزوي خودم برسم و مي دونم با تلاش مي شه

یعنی شما هم بدون اطلاع قبلی این رشته رو انتخاب کردید؟

باید به فکر یک تاپیک مفصل درباره ی شناخت IT باشیم.اینجوری یه کمکی هم می شه به اون دسته که اطلاعات زیادی در مورد رشتشون ندارن.
اصلا جلوه ی خوبی نداره که از یه دانشجو IT بپرسی بگی IT جی هست؟چه کار می کنه و نتونه جواب بده...

توی دانشگای ما بیشتر از 80% دانشجوا دختر هستن ... و اگر بقیه دانشگاه ها هم اینجوری باشه کار یکم مشکل می شه.

fuat_h_h

عضو جدید
سلام

با سلام ! مي تونم بپرسم آينده ي رشته تون قراره چي بشه ؟؟؟؟؟:surprised:

Hengameh IT

عضو جدید
سلام .منم اولش در مورد it اطلاعات زیادی نداشتم .ولی دارم در موردش تحقیق میکنم که بتونم تو این رشته پیشرفت کنم من تازه ترم دو هستم ولی اینقدر می دونم که تو کلاس ما وقتی میپرسی it چی هست میگه: نمیدونم میگن رشته خوبیه .آینده داره (هم دختراش هم پسراش ) ولی من اول رباتیک رو دوست دارم بعد it

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام ! مي تونم بپرسم آينده ي رشته تون قراره چي بشه ؟؟؟؟؟:surprised:

آینده ی رشتتون؟
مگه رشته ی شما هم IT نیست؟
نکنه راضی نیستین؟
IT خدماتی رو به جامعه ی جهانی ارائه کرده که حذف اون و خدماتش فاجعه به بار میاره.
شما می تونی دنیای بدون اینترنت رو تصور کنی؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .منم اولش در مورد it اطلاعات زیادی نداشتم .ولی دارم در موردش تحقیق میکنم که بتونم تو این رشته پیشرفت کنم من تازه ترم دو هستم ولی اینقدر می دونم که تو کلاس ما وقتی میپرسی it چی هست میگه: نمیدونم میگن رشته خوبیه .آینده داره (هم دختراش هم پسراش ) ولی من اول رباتیک رو دوست دارم بعد it

می دونم چی می گید.
اغلب دانشجوا همینطورن.
اول ترم استادای درس های تخصصی یا اصلی یه چیزایی می گن ولی کافی نیست.
رباتیک اگر دوست دارین ایشالله برای ارشد برید Artificial Intelligence With Robots بخونید (البته توی ایران همین چیزی نیست)
یه قسمت از کارش طراحی رباط های هوشمند صنعتی هست و درآمد خیلی خیلی بالایی هم داره

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام به همه .
مدیر جان دست گلت درد نکنه ..
منم وارد بحث میشم . عرضم به حضورتون که من بدون کوچکترین شناختی وارد این رشته شدم . در کل 28 تا انتخاب داشتم 25 تاش معماری بود و 26 فناوری اطلاعات بود ... ترم اول که اینقدر ناراضی بودم که همش به فکر تغییر رشته و این صحبتها بودم اما یواش یواش که راجع بهش تحقیق کردم دیدم دستت تو این رشته خیلی بازه و همه نوع کاری رو پوشش میده که خیلی واسم جالب بود .این شد که تقریبا شناختمش هر چند که کمه ولی حالا حداقل میدونم چی دارم میخونم و دوسش دارم .
اما در مورد اطلاعات دانشجوها میتونم بگم خیلی بده . مردم که بطور کلی رشته ما رو نمیشناسن وقتی بهشون میگی مهندس فناوری اطلاعات فکر میکنن یه چیزی تو مایه هاس رشته ی علوم سیاسیه ..!!!!!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام سلام به همه .
مدیر جان دست گلت درد نکنه ..
منم وارد بحث میشم . عرضم به حضورتون که من بدون کوچکترین شناختی وارد این رشته شدم . در کل 28 تا انتخاب داشتم 25 تاش معماری بود و 26 فناوری اطلاعات بود ... ترم اول که اینقدر ناراضی بودم که همش به فکر تغییر رشته و این صحبتها بودم اما یواش یواش که راجع بهش تحقیق کردم دیدم دستت تو این رشته خیلی بازه و همه نوع کاری رو پوشش میده که خیلی واسم جالب بود .این شد که تقریبا شناختمش هر چند که کمه ولی حالا حداقل میدونم چی دارم میخونم و دوسش دارم .
اما در مورد اطلاعات دانشجوها میتونم بگم خیلی بده . مردم که بطور کلی رشته ما رو نمیشناسن وقتی بهشون میگی مهندس فناوری اطلاعات فکر میکنن یه چیزی تو مایه هاس رشته ی علوم سیاسیه ..!!!!!

به سلام.
Welcome back:gol:

آره واقعا من که بعضی موقع ها نارحت می شم.
می گن IT همون کامپیوتره دیگه
؟منم می گم اگه همون کامپیوتره چرا بهش می گن IT .بعضی موقع ها دیگه زحمت جواب دادن به خودم نمی دم.

یک صحبتی که El2rado عزیز در مورد حرفی که استادشون زدن مردن که واقعا به دلم نشست.
اونم این بود که استادشون گفته بودن IT یک علم نو هست و یک دانشجو توی این رشته حرف برای گفتن زیاد داره.ایده های نو زیاد می تونه بده و همش هم به خاطر بکر بودن این علم هست.

majmaj

عضو جدید
سلام به همه دوستان. والا من قبل از اینکه انتخاب رشته کنم می دونستم که اولین چیزی که توی گرین کارت و بلو کارت نیاز داره داشتن مدرک فناوری اطلاعات هست. این نشون میده که این رشته چقدر در جهان مهم است. شاید براتون جالب باشه که دانشگاه های در سطح امیر کبیر و صنعتی شریف در کشور های هند و ترکیه خواهان دانشجویان ایرانی در این رشته هستن. داداش خودم داره مهندسی کامپیوتر می خونه. اون هم خیلی داره سعی می کنه به من بفهمونه که رشتش با رشته ی من فرق داره:D.
داداشم همیشه میگه: رشته فناوری اطلاعات از 5 علم مختلف تشکیل شده و فراگیری اونها برای دانشجویی که در این رشته درس می خونه لازمه.

این اطلاعات من در این رشته قبل از انتخاب رشته بود.

در مورد دانشگاهمون هم باید این رو بگم که من تازه قبول شدم. توی قم. موسسه غیر انتفاعی پویش. و تا حالا سر کلاس دانشجویی ننشستم. کلاسا از 26 بهمن شروع میشه. خودم دارم سعی می کنم که تا اون موقع سطحم رو بالا ببرم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. والا من قبل از اینکه انتخاب رشته کنم می دونستم که اولین چیزی که توی گرین کارت و بلو کارت نیاز داره داشتن مدرک فناوری اطلاعات هست. این نشون میده که این رشته چقدر در جهان مهم است. شاید براتون جالب باشه که دانشگاه های در سطح امیر کبیر و صنعتی شریف در کشور های هند و ترکیه خواهان دانشجویان ایرانی در این رشته هستن. داداش خودم داره مهندسی کامپیوتر می خونه. اون هم خیلی داره سعی می کنه به من بفهمونه که رشتش با رشته ی من فرق داره:D.
داداشم همیشه میگه: رشته فناوری اطلاعات از 5 علم مختلف تشکیل شده و فراگیری اونها برای دانشجویی که در این رشته درس می خونه لازمه.

این اطلاعات من در این رشته قبل از انتخاب رشته بود.

در مورد دانشگاهمون هم باید این رو بگم که من تازه قبول شدم. توی قم. موسسه غیر انتفاعی پویش. و تا حالا سر کلاس دانشجویی ننشستم. کلاسا از 26 بهمن شروع میشه. خودم دارم سعی می کنم که تا اون موقع سطحم رو بالا ببرم.

خیلی جالبه.می شه بیشتر در این مورد توضیح بدین.
منم مطمئنم که برای فوق بهتره که توی هند یا مالزی یا اگرم بتون انگلیس بدم.

فکر می کنم 4 تا باشنا... : IT شامل درسهایی از رشته های برق , مدیریت , صنایع , کامپیوتر می شه.اون پنجکی فکر می کنم درس های تخصصی خود IT باشن.

یعنی شریف و امیر کبیر دارن از دانشجوا می خوان که برگردن توی این دانشگاه ها؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مطمئنید ؟
استاد برنامه نویسی ما همون چهار تا رو گفتن.
البته شاید از کامپیوتر منظورشون هم نرم افزار و هم سخت افزار بوده...

mehrshad67

کاربر فعال
دقیق ترش اینه:
1)مهندسی برق گرایش مخابرات
2)مهندسی سخت افزار و نرم افزار
3)مهندسی صنایع
4)مدیریت
.......البته ریاضیات هم هست البته کم تر
:gol:منبع:سنجش:gol:

majmaj

عضو جدید
حالا شايد داداش ما پنجميش رو هواسش نبوده:biggrin:.
اما همون چهار قسمت هست كه باعث ايجاد اختلاف اين رشته با رشته كامپيوتر ميشه.
در مورد دانشگاه امير كبير و صنعتي شريف بايد بگم يكي از كارهاي مهم اونها اين هست كه به وزارت علوم فشار اوردن تا به جاي اينكه دانشجو به خارج از كشور صادر بشه استاد خارجي وارد بشه. كه شايد توي هزينه ها يه صرفه جويي بشه.

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به به مدير جان
ميبينم كه به سرعت دست به كار شديد دست مريزاد;)
سلام به همه

من قبل از اين كه اين رشته رو انتخاب كنم اطلاعاتي در موردش داشتم،درمورد زمينه كاريشو ارتباطش با رشته هاي ديگه هم،اما روراست بگم از يكم بعد از دانشگاه احساس كردم تقريبا هيچي ازش نمي دونم،بسكه وسيعه:biggrin:

منم هركي رشتمو مي پرسه نمي تونم فقط به گفتن فناوري اطلاعات قانع شم،چون مشخصا نمي دونن چيه و بعد از يه ساعت توضيح تازه بايد فرقش با كامپيوترم روشن كنم ولي خوب تا چند وقت ديگه ايشاا... اطلاعات همه بالاتر ميره،ماهم ديگه حرص نمي خوريم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا شايد داداش ما پنجميش رو هواسش نبوده:biggrin:.
اما همون چهار قسمت هست كه باعث ايجاد اختلاف اين رشته با رشته كامپيوتر ميشه.
در مورد دانشگاه امير كبير و صنعتي شريف بايد بگم يكي از كارهاي مهم اونها اين هست كه به وزارت علوم فشار اوردن تا به جاي اينكه دانشجو به خارج از كشور صادر بشه استاد خارجي وارد بشه. كه شايد توي هزينه ها يه صرفه جويي بشه.

به نظر من اول از همه باید سر فصل ها رو درست کنن.
توی ایران اختلاف واحد های تخصصی رشته ی IT با کامپیوتر 30 واحد هست ولی توی کشور های پیشرفته توی این علم این اختلاف 60 واحد هست.

کامپیوتر که واقعا جالبه.این علم داره ثانیه به ثانیه پیشرفت و تغییر می کنه ولی بعد از 30 سال هنوز دارن پاسکالی که منسوخ شده رو درس می دن...

نسیم

عضو جدید
من از همون اول هیچی نمیدونستم فقط اینو میدونستم که سطحش از کامپیوتر خیلی بالاتره . و به خاطر دانشگاهش که علم و صنعتhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/indus.gif هست قبول کردم که مجازی بخونم . ولی حالا که ترم 4 هستم دیگه خسته شدم و دیگه از این رشته اصلا" خوشم نمیاد . پارسال کنکور زبان دادم و زبان ایتالیایی آزاد تهران شمال قبول شدم ولی نرفتم و حالا پشیمون هستمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif و میخولم دیگه IT رو ول کنم . شاید هم یکی از علتهایی که باعث شد من از این رشته متنفر بشم استادای دانشگاهمون هست چون هرچقدر هم که درس بخونیم:w10: باز هم نمره پایین میدن و میگن چون شماها مجازی هستید پس وقت بیشتری برای درس خوندن دارید و با اینکه درس نمیدن بعضی از قسمتها رو از اون قسمتها بیشتر سئوال میدن. و این طور که من شنیدم قراره مدرک فراگیر بنویسن و نه مجازیhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif.

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام نسيم جان چرا ول كني؟
ITرشته خوبيه به نظر من هرچقدرم ادامش سخت باشه ادامه بده.حالا چه فرقي ميكنه تو مدرك چي بزنن،مهم اينه كه خود طرف چقدر حاليشه(اين خيلي شعاري بود
)

پروفسور

عضو جدید
سلام من خیلی عاشق رشته ام هستم و از همون اول خیلی با ذوق و شوق رفتم و خیلی استادامون خوبن با این که ترم 3 هستم از حالا دارن ما رو واسه ارشد تشویق میکنن:);)

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از همون اول هیچی نمیدونستم فقط اینو میدونستم که سطحش از کامپیوتر خیلی بالاتره . و به خاطر دانشگاهش که علم و صنعتhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/indus.gif هست قبول کردم که مجازی بخونم . ولی حالا که ترم 4 هستم دیگه خسته شدم و دیگه از این رشته اصلا" خوشم نمیاد . پارسال کنکور زبان دادم و زبان ایتالیایی آزاد تهران شمال قبول شدم ولی نرفتم و حالا پشیمون هستمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif و میخولم دیگه IT رو ول کنم . شاید هم یکی از علتهایی که باعث شد من از این رشته متنفر بشم استادای دانشگاهمون هست چون هرچقدر هم که درس بخونیم:w10: باز هم نمره پایین میدن و میگن چون شماها مجازی هستید پس وقت بیشتری برای درس خوندن دارید و با اینکه درس نمیدن بعضی از قسمتها رو از اون قسمتها بیشتر سئوال میدن. و این طور که من شنیدم قراره مدرک فراگیر بنویسن و نه مجازیhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif.
شما ادامه بده خیلیا آرزوی همین موقعیت شما رو دارن
حالا شما که الان این همه تحت فشار هسی مطمئن باش توی دوره های بالاتر موفقتری
البته اگه هدفمندتر باشی
مثلا به گرایشای ارشدم می تونی از الان فک کنی
اینجوری از یه سری از درسا واقعا خوشت میاد
ایشالا آی تی ارشدتو شریف بری :دی
...(اين خيلي شعاري بود
)
دخیخا قسمت آخر طلاس

arsam313

عضو جدید
سلام بچه ها,امیدوارم که حال همگی خوب باشه

راسش باید بگم در قسمت مبانی برنامه نویسی, پاسکال بهترین گزینست چون خیلی آسون تر از بقیه ی برتامه هاست,در ضمن هدف از برنامه نویسی مقدماتی آشنایی با نحوه ی نوشتن برنامه هاست اگر شما بدونین چه جوری یک عدد به توان میرسه دیگه فرق نمی کنه از چه زبونی استفاده میکنین چون الگوریتمش رو بلدید.

...ولی بعد از 30 سال هنوز دارن پاسکالی که منسوخ شده رو درس می دن...

باید بگم اگه استادتون داره بهترین کار رو میکنه(استادتون خانم سپهریه دیگه؟)

موفق باشین;)

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها,امیدوارم که حال همگی خوب باشه

راسش باید بگم در قسمت مبانی برنامه نویسی, پاسکال بهترین گزینست چون خیلی آسون تر از بقیه ی برتامه هاست,در ضمن هدف از برنامه نویسی مقدماتی آشنایی با نحوه ی نوشتن برنامه هاست اگر شما بدونین چه جوری یک عدد به توان میرسه دیگه فرق نمی کنه از چه زبونی استفاده میکنین چون الگوریتمش رو بلدید.

باید بگم اگه استادتون داره بهترین کار رو میکنه(استادتون خانم سپهریه دیگه؟)

موفق باشین;)
محسن جان مراما قبول کن دیگه پاسکال دورش گذشته
باز ++C یه چیزی
هرچند به ما #C گفتن!!!

سخت بود اما عادت کردیم این ترمم تو برنامه سازی پیشرفته استادمون زبون نذاشته بمونه که به ما نگفته باشه

حرفه شما درس که اسم درس برنامه سازی هستش اما به هر حال برنامه سازی ساختگرا کجا، برنامه سازی شیءگرا کجا...:gol:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
محسن جان مراما قبول کن دیگه پاسکال دورش گذشته
باز ++C یه چیزی
هرچند به ما #C گفتن!!!

سخت بود اما عادت کردیم این ترمم تو برنامه سازی پیشرفته استادمون زبون نذاشته بمونه که به ما نگفته باشه

حرفه شما درس که اسم درس برنامه سازی هستش اما به هر حال برنامه سازی ساختگرا کجا، برنامه سازی شیءگرا کجا...:gol:
برادر نفست از جاي گرم درمياد!كجا درس ميخوني؟
ما پيام نوريم استاد خيلي هنر كنه بچه ها هم تيز باشن آخر سر همون ++C اش نصفه كاره ميمونه!
باورت نميشه شايد بالاي 90% از بچه ها تا حالا با ++C كار نكردن!حتي محيطشو نديدن.
اصلا حتي كتابشم نيست!!!!(كتاب درسي ها!)
من كلي اين در اون در زدم تازه تونستم از ترم بالايي ها دوتا كتاب فيزيك بگيرم بدم به دوستام!
:gol:

آخرین ویرایش:

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر نفست از جاي گرم درمياد!كجا درس ميخوني؟
ما پيام نوريم استاد خيلي هنر كنه بچه ها هم تيز باشن آخر سر همون ++C اش نصفه كاره ميمونه!
باورت نميشه شايد بالاي 90% از بچه ها تا حالا با ++C كار نكردن!حتي محيطشو نديدن.
اصلا حتي كتابشم نيست!!!!(كتاب درسي ها!)
من كلي اين در اون در زدم تازه تونستم از ترم بالايي ها دوتا كتاب فيزيك بگيرم بدم به دوستام!
ای بابا منطقه محروم که میگن شمایینا :دی
البته لازم به ذکره که ما همون ابتدای ورود به یونی در جلسه اول برنامه سازی مقدماتی استاد یک تست گرفتن برای تعیین سطح که سوالاش آب دوغ خیاری بود و ما نیز برای افه گذاشتن همه رو جواب دادیم:)
استاد هم نامردی نکرد جلسه بعد گفت بیایید چهارتا پی دی اف انگلیسی در مورد #C بهمون داد :razz:
گفت بدوید بروید پی کارتان!!! :دی
جلسه سه گفت این یارو برنامه Hello world رو بنویسین... جلسه چهار گفت ماشین حساب بنویسین!... جلسه پنجم گفت برنامه مدیریت سیستم نمرات دانشجویی بنویسین!!! :surprised:بعدشم گفت بازی شطرنجو بنویسین!!!:cry: البت تحت فشار بودیم اما خب الان راحتیم دیه;)

این ترمم که برنامه سازی پیشرفته از جاوا اسکریپت و اپلت بگیر تا اچ تی امل و کار با دیتابیس و برنامه نویسی تحت شبکه و سیستم پروگرمینگ یه اشاره ای بهش کرده و وا ویلا امتحان پایان ترممون که چه شود تازه می خواست جاوا هم بگه گفت دیگه وخ نیس:eek: :دی

به هر حال می خوام بگم پی دی افای زبان اصلیم چیزه خوبیه می تونی ازشون استفاده کنی:gol:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منطقه محرومو قشنگ اومدي!
حالا اينو بشنو:ما كه فقط پاسكال پاس كرده بوديم حتي رياضي 1 هم همين ترم داريم استاد جلسه ي اول اومده ميگه واسه پروژه بايد Simplex Method بنويسين.قيافه ي بچه ها ديدني بود!!!
گفتيم حالا چي هست؟گفت روش هاي تحقيق در عمليات.بازم قيافه ي بچه ها ديدني بود!
خلاصه كنم 2 3 جلسه بيشتر نمونده ترم تموم شه بچه ها هنوز يه خط از اون برنامه رو نتوستن بنويسن.
ما اولين ورودي هاي IT هستيم.شانس آورديم افتاديم بهمن.بيچاره اونا كه افتادن مهر شدن موش آزمايشگاهي ما.هيچ دانشگاه ديگه اي هم اينجا IT نداره.بعد استاد ميگه برين از ترم بالايي ها بپرسين!!!
كدوم ترم بالايي آخه لامسب؟؟!!!
روحيه رو داري؟! خدايي تو بودي ميومدي دنبال پيشرفت؟
من شدم مرجع واسه بچه ها.مني كه هنوز هيچي نميدونم.دانشگاه حتي وبلاگ هم نداره(سايت كه سهله).خودم وبلاگ زدم اخبار دانشگاهو ميدم.نمونه سوال و اينا ميگردم پيدا ميكنم ميزارم.
حالا اينا كه گفتم چه ربطي داشت خودمم نفهميدم!!!

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا منطقه محروم که میگن شمایینا :دی
البته لازم به ذکره که ما همون ابتدای ورود به یونی در جلسه اول برنامه سازی مقدماتی استاد یک تست گرفتن برای تعیین سطح که سوالاش آب دوغ خیاری بود و ما نیز برای افه گذاشتن همه رو جواب دادیم:)
استاد هم نامردی نکرد جلسه بعد گفت بیایید چهارتا پی دی اف انگلیسی در مورد #C بهمون داد :razz:
گفت بدوید بروید پی کارتان!!! :دی
جلسه سه گفت این یارو برنامه Hello world رو بنویسین... جلسه چهار گفت ماشین حساب بنویسین!... جلسه پنجم گفت برنامه مدیریت سیستم نمرات دانشجویی بنویسین!!! :surprised:بعدشم گفت بازی شطرنجو بنویسین!!!:cry: البت تحت فشار بودیم اما خب الان راحتیم دیه;)

این ترمم که برنامه سازی پیشرفته از جاوا اسکریپت و اپلت بگیر تا اچ تی امل و کار با دیتابیس و برنامه نویسی تحت شبکه و سیستم پروگرمینگ یه اشاره ای بهش کرده و وا ویلا امتحان پایان ترممون که چه شود تازه می خواست جاوا هم بگه گفت دیگه وخ نیس:eek: :دی

به هر حال می خوام بگم پی دی افای زبان اصلیم چیزه خوبیه می تونی ازشون استفاده کنی:gol:
:confused:
خوشا به حالتان که بسی بسیار خوش به حالتان شده ..
اما عرض کنم خدمت دوستان از جهت میزان بار علمی اساتید گرام دانشگاه پیام زوره واحد ما .. استاد گرام برنامه نویسی پاسکال لطف کردند و تنها به خاطر رفاه حال ا دانشجویاین سخت کوش کلاس درس را به کلاس دیکته نویسی تبدیل کرده و خواهش کردند جز اطلاعات داخل جزوه سراغ منبع دیگری نرویم هر چند ناقص باشد این جزوه !!!!!!!
اما بگویم از شرح حال استاد پیشرفته که به محض ورود به کلاس به دنبال سوژه ای جهت راه انداختن یک دعوا و بحث با دانشجویان بیچاره وکوباندن مدرک نداشته ی خویش بر فرق سر ما و نهایتا تعطیل کردن کلاس میگردند . چنین است که ما 2 هفته مانده به امتحانات پایان ترم همچنان اندر خم یک کوچه مانده ای که خدایا چگونه پاس کنیم این دروس را یاد گیریر بماند برای پیش کش ...

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
منطقه محرومو قشنگ اومدي!
حالا اينو بشنو:ما كه فقط پاسكال پاس كرده بوديم حتي رياضي 1 هم همين ترم داريم استاد جلسه ي اول اومده ميگه واسه پروژه بايد Simplex Method بنويسين.قيافه ي بچه ها ديدني بود!!!
گفتيم حالا چي هست؟گفت روش هاي تحقيق در عمليات.بازم قيافه ي بچه ها ديدني بود!
خلاصه كنم 2 3 جلسه بيشتر نمونده ترم تموم شه بچه ها هنوز يه خط از اون برنامه رو نتوستن بنويسن.
ما اولين ورودي هاي IT هستيم.شانس آورديم افتاديم بهمن.بيچاره اونا كه افتادن مهر شدن موش آزمايشگاهي ما.هيچ دانشگاه ديگه اي هم اينجا IT نداره.بعد استاد ميگه برين از ترم بالايي ها بپرسين!!!
كدوم ترم بالايي آخه لامسب؟؟!!!
روحيه رو داري؟! خدايي تو بودي ميومدي دنبال پيشرفت؟
من شدم مرجع واسه بچه ها.مني كه هنوز هيچي نميدونم.دانشگاه حتي وبلاگ هم نداره(سايت كه سهله).خودم وبلاگ زدم اخبار دانشگاهو ميدم.نمونه سوال و اينا ميگردم پيدا ميكنم ميزارم.
حالا اينا كه گفتم چه ربطي داشت خودمم نفهميدم!!!
drago حان خیلی خوشجالم که در جمع این نوابغ تنها نیستم .عرض کنم خئمتت که من همون موش آزمایشگاهیه هستم که مهر رفت دانشگاه ...
خداییش فکر میکنی که با این اوضاع مرتب میتونیم تو این دانشگاه زنده بمونیم ؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام نسیم جان
خوشحالم که به جمع ما پیوستی.
نفس عمل مهمه (شعار نیستا...) الان خیلیا هستن که دارن شبکه های غول آسایی رو مدیریت می کنن و درآمدشونم ماشالله... در صورتی که حتی مدارک Cisco و MCSE رو هم ندارن (البته درسش رو خوندن)
شما هم نگو سخته , نمی شه , حتما حتما تاپیک راهنمایی به دانشجویان IT که توی امضام هست رو کامل بخونید.مطمئنم خیلی کمکتون می کنه.
هر سوالی هم داشتین من و دوستان برا کمک به هم هستیم

هیچ رشته ای توی مهندسی ها به نظر من نمی تونه مثل IT درآمد داشته باشه.
خارج از بحث پولی یک رشته ای هست که سختی و خستگی زیاد نداره و کسل کننده نیست (البته منظورم این نیست که دیگه آسون هست و همه می تونن انجامش بدن)

نکته ی دیگه اینکه واقعا رشته ی خوبی برای خانم ها هست.همونطورم که می دونیم (حد اقل این چیزی که من توی دانشگامون میبینم) اینه که بیشتر از % 80 دانشجویانش رو دختر خانم ها تشکیل می دن.

بالا