گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
والا من چون خودم با سرور درگیر نیستم و اون شرکت هاستینگ درگیره خبر ندارم چه کارا کردن، ولی خب چون از هاستینگ های معروف هست (میهن وبهاست)، احتمالا خودشون همه چیز از پچ تا سرتفیکیت رو اوکی کردن.
راستی اینو در یابید : http://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_EnenKio ، از جزایر مارشال اخطار دریافت کرده :D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام، امیدوارم حال همگی خوب باشه.

امیر دراگو و محمد، رتبه هاتون چند شد؟ من 61 شدم و برای شبانه مجازم که اونم نمیرم.
خداییش هم کلی خندیدم و هم سوختم.
خندیدم چون انتظار چنین رتبه ای نداشتم! سوختم چون آخرین فرد مجاز برای روزانه 60 هست! یعنی من یه نفر بعد آخرین مجازم!!!
درصد هام هم: 32.5 استعداد، 30.5 تخصصی، زبان 17!!!!!!!
دوستم کلی بهم فحش داده!!! مگیه مثلاً ادعات میشه زبانت فوله، تافل میدی و... بعد 17 زبان میزنی!!! (آقا بخدا سرجلسه حوصله سوالای زبانو نداشتم فقط چندتا ریدینگ زدم)
امسال حد مجاز برا انتخاب رشته اومده پایین. سال پیش رتبه مجاز برا انتخاب رشته روزانه 65یا 68 بود و برای شبانه 105 بود!!!

=======================

آقا من ریاضیم ضعیفه، یکی بگه که آیا 3 برابر ظرفیت برای 26 نفر روزانه و 4 نفر شبانه چند میشه!!!!
الان دفترچه رو دیدم، کلی ظرفیت اومده پایین، سال پیش دانشگاه ما نبود و تو تکمیل ظرفیت اضافه شد. ولی سال قبل کلی پژوهش محور بود که امسال فقط یکی هست.

اینم برام جای سوال داره که دانشگاه هایی که یه نفر برمیدارن، کلاس های تئوری رو چطور برگزار می کنن!!!!

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
امیر دراگو رتبه ات چند شد؟

درصد هام هم: 32.5 استعداد، 30.5 تخصصی، زبان 17!

اینم برام جای سوال داره که دانشگاه هایی که یه نفر برمیدارن، کلاس های تئوری رو چطور برگزار می کنن!!!!
من قبول نشدم، هرکی قبول شده خره :D (نشانه ای مبنی بر اینکه هنوز به بلوغ لازم واسه PhD نرسیدم!)

من شدم ۳۵۹ و کوفت هم مجاز نشدم :| "شما حتی مجاز به ورود به راهروهای کلاسهای دکترا هم نیستید"

این هم درصدام :
۶۱/۱۱زبان انگليسي
۲۳/۳۳استعدادتحصيلي
۵/۱۹مجموعه دروس تخصصي كارشناسي وكارشناسي ارشد

یعنی دروس تخصصی رو شاهکار زدما... البته بیشترش خالی بود، جواب ندادم.

کلاس رو چجوری برگزار میکنن یعنی چی مهندس؟ مگه قراره بره املا بگه بهشون؟؟

همچی میگی سوختم انگار مثلا ۶۰ که سهله اصلا ۲۰ شده بودی میرفتی مصاحبه رو هم میترکوندی...

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من قبول نشدم، هرکی قبول شده خره :D (نشانه ای مبنی بر اینکه هنوز به بلوغ لازم واسه PhD نرسیدم!)

من شدم ۳۵۹ و کوفت هم مجاز نشدم :| "شما حتی مجاز به ورود به راهروهای کلاسهای دکترا هم نیستید"

این هم درصدام :
۶۱/۱۱زبان انگليسي
۲۳/۳۳استعدادتحصيلي
۵/۱۹مجموعه دروس تخصصي كارشناسي وكارشناسي ارشد

یعنی دروس تخصصی رو شاهکار زدما... البته بیشترش خالی بود، جواب ندادم.

کلاس رو چجوری برگزار میکنن یعنی چی مهندس؟ مگه قراره بره املا بگه بهشون؟؟

همچی میگی سوختم انگار مثلا ۶۰ که سهله اصلا ۲۰ شده بودی میرفتی مصاحبه رو هم میترکوندی...
عجب بلوغییییییی:D
تو 61 درصد زبان زدی!!! آقا من خیلی احساس خفت کردم!!! خداییش حوصله نداشتم و سوالا رو نخوندم، ولی هر کدوم از بچه ها میشنون 17 درصد زدم، کلی متلک بارم می کنن.

منم اتفاقاً سوالا رو زیاد نزدم و خالی گذاشتم اما هر چی زدم با اطمینان زدم.

نه داداش، فرق می کنه، اگه زیر 60 بود، کلی کلاس می ذاشتم و میگفتم که من قبول میشدم ولی خودم نرفتم و... ولی الان همه می گن بیا نتونست قبول شه.

خب دو ترم اول که کلاسای دکترا مثل کلاس ارشد و لیسانس، کاملاً تئوریه و استاد میاد درس میده. حالا قراره استاد فقط بیاد برا یک نفر درس بده!!! عجب کلاس بدی، آدم نمیتونه از جاش بجنمبه، چون استاد فقط چشش به تو هست.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی دوستان.
آقا تا حالا به یه استاد از دانشگاه استنفورد دست زدین؟؟؟:surprised: من امروز نه تنها دست زدم، بلکه با یکیشون دست هم دادم:biggrin:
من امروز یه استاد واقعی را از نزدیک دیدم، امروز پیش پروفسور Jean-Claude Latombe بودم. ایشون از اساتید برجسته دانشگاه استنفورد هستن که برای سخنران توی سمپوزیوم ایران اوپن اومده بودن ایران. ایشون هفته قبل با استادم دیدار کرده بودن ولی امروز به همراه استادم و دوتا دیگه از بچه ها(یکی از بچه های ارشد و یکی از بچه های دکترا) ما هم خدمتشون رسیدیم. خیلی چیزای زیادی ازشون یاد گرفتم که فکر می کنم برای بقیه دوستان هم مفید باشه.
ایشون پایان نامه های ما رو از ابعاد دیگه ای نقد کردن. مثلاً ما تو پایان نامه یه بخشی داریم به اسم اهمیت پژوهش که توش معمولاً قصه میگیم و کلی کارمون را قلمبه نشون میدیم. همچین بخشی توی مقالات هم هست که مثلاً چی باعث شده که محقق روی این حوزه کار کنه.
من داشتم پایان نامه خودم رو براش توضیح می دادم(من روی یک سیستم چندرباتی توزیع شده کار میکنم). ازم پرسید که چرا مثلاً توزیع شده کار میکنی. منم از فواید سیستمهای توزیع شدهکه توی مقالات خوندم براش گفتم ولی فوری گفت من اینا رو نمیگم، اون چیزایی که تو بیشتر مقالات هست چرت و پرته و بخاطر چاپ مقاله نوشته میشه، تو بگو که کارت الان چقدر کاربردیه، چقدر به درد می خوره. اگه وظیفه مورد نظر رو به صورت توزیع شده انجام بدی در عمل چقدر سیستم خوب کار میکنه؟ اره توزیع شدگی در مقابل خطا تحمل پذیر هست ولی تو مساله تو رخ دادن خطا چقدر حیاتیه؟ اصلاً احتمالاً کرش تو سیستم مگه چقدره؟ باید صابت کنی که سیستم تو در دنیای واقعی بهتر از یک سیستم متمرکز هست.

برام جالب بود که به نوشته های مقالات به عنوان یک رفرنس واقعی نگاه نمیکردن. گفتن مقالات زیادی بخونین و سعی کنین خودتون نقدش کنید، ایراداتشونو دربیارین. با دوستانتون دور هم جمع بشید و به صورت تیمی مقالات رو تحلیل کنید، بگید که چرا از یه مقاله خوشتون میاد از اون کی نه، چی باعث میشه مقالات فرق کنن و..

من ازشون پرسیدم که چند موضوع خوب کاری که الان مثلاً تو استنفورد کار میشه و مثلاً منم می تونم به اون سمت حرکت کنم بهم معرفی کنن، جواب دادن که موضوع زیاده ولی موضوع تحقیقاتی که یهو تعریف نمیشه. ما اونجا برای تعریف یک مساله ماه ها با دانشجوها بحث می کنیم. تعریف مساله نصف کاره، نصف دیگه حله اونه. وقتی اینو گفت به یاد تعریف پروپوزال تو دانشگاه های ایران افتادم که در عرض چند روز پروپوزال نوشته میشه!!! در ضمن ایشون گفتن مسائلی که توی مقالات تعریف و بعدش حل میشه بیشتر تخیلی هست، که مثلاً ماچنین مشکلی داریم در حالی که تو دنیای واقعی احتمال وقوعش یک در میلیون هست. تحقیقاتی هم که به صورت حل یک مساله مشخصه با یک الگوریتم معین هست هم بی معنیه، این تحقیق نیست، استفاده از یک تکنیکه.

تو حرفاشون به یه تفاوت دیگه مابین دانشگاه های ما و اونا اشاره کردن. اینکه کار علمی همیشه نتیجه نمیده، گفتن شما اگه چند مدت روی مساله ای کار کردین و نتیجه نداد، باید گزارش کنید که این مساله چنین مشکلاتی داره، با این روش ها قابل حل نیست،... در حالی که تو ایران در دانشگاه های ما همه پایان نامه ها باید به موفقیت ختم شه، برای همینه که بچه ها معمولاً نتایج رو دستکاری میکنن.

مساله اخر غرور بود که من اصلاً در ایشون ندیدم. ما 5 نفری توی کافی شاپ هتل لاله نشسته بودیم و داشتیم حرف می زدیم. ایشون خیلی راحت بودن، با تک تکمون قشنگ صحبت کردن، انگار نه انگار که مثلاً من یه دانشجوی زپرتی ارشد هستم و ایشون یکی از اساتید بزرگ دانشگاه استنفورد هستن. تازه آخر سر هم ازشون پرسیدم که میتونم با ایمیل باهاشون در ارتباط باشم، که گفتن چون زیاد سفر میکنن و معمولاً به اینترنت دسترسی ندارن (ایشون زیاد دیگه کار نمیکنن و بیشتر وقت رو در سفر و گردش هستن و کوهنوردی می کنن و تاحالا به چندین قله بالای 6000متر صعود کردن) شاید نتونن به موقع جواب بدن. حالا میری دانشگاه های ایران، استاد یک استادیار ساده است، کلی افاده، وقت ندارم، سرم شلوغه، کلی کلاس میذاره، ایمیل میزنی یک ماه بعد جواب میده اونم اگه جواب بده و...

واقعاً کاش میشد ما هم پامونو تو همچین دانشگاه هایی بذاریم و با همچین اساتیدی کار کنیم. اگه به گذشته برگردم، حتماً زندگیمو عوض می کنم و سعی می کنم بزرگتر فکر کنم و دنبال چیزای بزرگتر باشم نه اینکه دلم رو مثلاً به مدرک کشکی دانشگاه تهران خوش کنم.

iut.ali

عضو جدید
سلام آخ گفتی من دانشجوی لیسانس دانشگاه صنعتی هستم یه استاد برنامه نویسی پیشرفته داریم که واقعا با کاراش منو از این درس متنفر کرده البته قصدم از حرف زدن اینجا انتقاد و خود شیرینی و این حرفا نیس میخوام همه منو راهنمایی کنن من اول کارم تجربه ی زیادی هم ندارم شماها به عنوان یه دانشجوی دکتری ،لیسانس ،ارشد یا هر چی منو راهنمایی کنید من به امنیت و هکینگ و این چیزا خیلی علاقه دارم کارمو با kali و c++ و این چیزا شروع کردم ولی اینا چیزاییه که همه بلدن دیگه چی یاد بگیرم به فکر چیا باشم وقتمو رو چیا بذارم و کلی سوال دیگه که دلم میخواد جوابشو بگیرم

the quieter u become,the more you are able to hear

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام، امیدوارم حال همگی خوب باشه.

امیر دراگو و محمد، رتبه هاتون چند شد؟ من 61 شدم و برای شبانه مجازم که اونم نمیرم.
خداییش هم کلی خندیدم و هم سوختم.
خندیدم چون انتظار چنین رتبه ای نداشتم! سوختم چون آخرین فرد مجاز برای روزانه 60 هست! یعنی من یه نفر بعد آخرین مجازم!!!
درصد هام هم: 32.5 استعداد، 30.5 تخصصی، زبان 17!!!!!!!
دوستم کلی بهم فحش داده!!! مگیه مثلاً ادعات میشه زبانت فوله، تافل میدی و... بعد 17 زبان میزنی!!! (آقا بخدا سرجلسه حوصله سوالای زبانو نداشتم فقط چندتا ریدینگ زدم)
امسال حد مجاز برا انتخاب رشته اومده پایین. سال پیش رتبه مجاز برا انتخاب رشته روزانه 65یا 68 بود و برای شبانه 105 بود!!!

=======================

آقا من ریاضیم ضعیفه، یکی بگه که آیا 3 برابر ظرفیت برای 26 نفر روزانه و 4 نفر شبانه چند میشه!!!!
الان دفترچه رو دیدم، کلی ظرفیت اومده پایین، سال پیش دانشگاه ما نبود و تو تکمیل ظرفیت اضافه شد. ولی سال قبل کلی پژوهش محور بود که امسال فقط یکی هست.

به به طاهای عزیز...
من 112 شدم.:redface:

آخرین ویرایش:

*shidrokh*

عضو جدید
سلان بچه ها خوبییین؟ اقا یه سر به تاپیک ارشد و دکترا بزنین توروخداااا
کاش یه تاپیک میزدیم مخصوص تجربیات دانشجویان ارشد در کنکور!

*shidrokh*

عضو جدید
عاقا من میام اینجا کلمات قلنبه سلنبه میخونم هنگ میکنم که اینا تو رشته ماست واقعاااا؟پس چرا من بلد نیستم؟:(
چطوری باید اطلاعاتمونو تو رشتمون بالا ببریم؟
از کجا شروع کنیم اخهههه؟!

Drago

کاربر ممتاز
سلان بچه ها خوبییین؟ اقا یه سر به تاپیک ارشد و دکترا بزنین توروخداااا
کاش یه تاپیک میزدیم مخصوص تجربیات دانشجویان ارشد در کنکور!
سلام.
وقت بشه سر میزنیم، لازم به التماس نیست.
همچین تاپیکی هم وجود داره، بگردید.
عاقا من میام اینجا کلمات قلنبه سلنبه میخونم هنگ میکنم که اینا تو رشته ماست واقعاااا؟پس چرا من بلد نیستم؟:(
کدوم کلمات؟ هر چیزی که اینجا مطرح شد و متوجهش نشدید حتما توضیح بخواید. من خودم اینجوری اطلاعات خوبی به دست آوردم، بچه ها معمولا خوب کمک می‌کنن.
شما بلد نیستید چون نخوندید و نپرسیدید و نگشتید.
با خوندن و پرسیدن و گشتن اطلاعاتتون زیاد میشه.
از جای خاصی لازم نیست شروع کنید، اولین کلمه یا مفهوم یا چیزی که شنیدید یا خوندید و ندونستید چیه رو سرچ کنید، در موردش مطلب بخونید و از کسایی که می‌دونن هم سوال بپرسید.

mohandeseit

کاربر ممتاز
به به مهندس جان..چه عجب از این ورا
شکسته نفسی میکنیاااا...کدم کلمات منظورته؟؟؟

Drago

کاربر ممتاز
ما چرا امکان پاک کردن پیام هایی که بقیه توی پروفایلمون میگذارن رو نداریم؟ این مشکل رو من قبلا سر این عکسهای مذهبی وغیره داشتم ولی تحمل کردم، اما الان یکی اومده بود چرت و پرت نوشته بود. فکر می‌کنم این یه حق خیلی ساده باشه که آدم بتونه این پیام ها رو پاک کنه.

اون مورد رو هم گزارش تخلف زدم و الان دیدم که ایشون رسیدگی کردن. بازم دم ایشون گرم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
به به طاهای عزیز...
من 112 شدم.:redface:
قربون داداش، ایشالا سال بعد بترکونی و دو رقم سمت راست رتبه امسالت حذف بشه، اینو واقعاً جدی میگم چون واقعاً تک رقمی اوردن تو این امتحان سخت نیست و میشه راحت چنین رتبه هایی آورد.

یکی از بچه ها تو صنایع 4 آورده، زبان رو زده 96.5%:surprised: یعنی خود طراح های محترم هم اگه میخواستن سوالا رو جواب بدن احتمالاً همچین درصدی نمیتونستن بیارن!!!

mohandeseit

کاربر ممتاز
قربون داداش، ایشالا سال بعد بترکونی و دو رقم سمت راست رتبه امسالت حذف بشه، اینو واقعاً جدی میگم چون واقعاً تک رقمی اوردن تو این امتحان سخت نیست و میشه راحت چنین رتبه هایی آورد.

یکی از بچه ها تو صنایع 4 آورده، زبان رو زده 96.5%:surprised: یعنی خود طراح های محترم هم اگه میخواستن سوالا رو جواب بدن احتمالاً همچین درصدی نمیتونستن بیارن!!!
بله ما رو میگی 1 بشیم بعد خودت بری اونور :biggrin:
بابا دمش گرم..دست راستش رو سر ما.راستش بعد ارشد میخوام ی مدتی تمرکزما بذارم رو کار.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ما چرا امکان پاک کردن پیام هایی که بقیه توی پروفایلمون میگذارن رو نداریم؟ این مشکل رو من قبلا سر این عکسهای مذهبی وغیره داشتم ولی تحمل کردم، اما الان یکی اومده بود چرت و پرت نوشته بود. فکر می‌کنم این یه حق خیلی ساده باشه که آدم بتونه این پیام ها رو پاک کنه.

اون مورد رو هم گزارش تخلف زدم و الان دیدم که ایشون رسیدگی کردن. بازم دم ایشون گرم.

به قول یه بزرگی (که سال 2009 درگذشتند) :
If all people had right to self-determination, we had a better world!

حرفش هم کاملا منطقیه :).

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بله ما رو میگی 1 بشیم بعد خودت بری اونور :biggrin:
بابا دمش گرم..دست راستش رو سر ما.راستش بعد ارشد میخوام ی مدتی تمرکزما بذارم رو کار.
اره چرا 1 نشی، چی کم داری مگه!!!!
خداییش اونقدر دوست دارم برم اونور، اصلاً از هفته قبل که پروفسور لاتومب رو دیدم و فهمیدم اساتید اونور و اینور چقدر فرق دارن، بیشتر هوایی شدم. ولی نتیجه کنکور دکترا باعث شد مخالفت خونواده با رفتنم شدیدتر بشه. میگن تو که هیچی نخونده 60 میاری، بشین یکم بخون، راحت قبول میشی. وقتی اینجا دکترا هست، برا چی میخوای بری اونور!!!

به نظر منم روی کار وقت بذاری بهتره، تو سربازی هم نداری، راحت می تونی جذب بشی. بعد از اینکه کارت رو راست و ریس کردی، اگه خواستی میتونی ادامه تحصیل بدی. فکر نکنم چیزی از دست بدی.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
دوستان بهترین سیستم وبلاگدهی ایرانی کدومه به نظرتون؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا امکانش نباشه. امکانش هست دیگه امیر جان.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا چیزی غیر از اینا میخواستم ، البته فعلا بیخیالش ، برای یه کار مسخره میخواستم که بدون وبلاگ انجامش دادم :biggrin:

خب غیر از اینا. فردبلاگ رو امتحان کن !

خدا رو شکر که کارت انجام شد.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
نه نداریم. خودت میتونی راه اندازیش کنی . :D

فکر کنم سرویسای فارسی وبلاگدهی کلا داره تعدادشون از تعداد کسایی که توانایی نوشتن وبلاگ دارن میزنه بالا :D :biggrin: . حیف که آشنا نیستم با سیستمش وگرنه یکی راه مینداختم :biggrin:

Drago

کاربر ممتاز
چرا امکانش نباشه. امکانش هست دیگه امیر جان.
یعنی تو الان میتونی پیام های صفحه ات رو پاک کنی؟؟ راه خاصی داره یا من خنگ شدم؟
فکر کنم سرویسای فارسی وبلاگدهی کلا داره تعدادشون از تعداد کسایی که توانایی نوشتن وبلاگ دارن میزنه بالا :D :biggrin: . حیف که آشنا نیستم با سیستمش وگرنه یکی راه مینداختم :biggrin:
بلاگ اسکای یه موقع به نظرم بهترین بود، الان نمیدونم در چه حاله.
همون وردپرس روی هاست شخصی از همه چی بهتره.
سیستمش هم خیلی چیز عجیب غریبی نیست، فکر می‌کنم راحت یه ماهه بشه یه سیستم خوب رو بالا آورد، با امکانات معمولی.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
یعنی تو الان میتونی پیام های صفحه ات رو پاک کنی؟؟ راه خاصی داره یا من خنگ شدم؟

سیستمش هم خیلی چیز عجیب غریبی نیست، فکر می‌کنم راحت یه ماهه بشه یه سیستم خوب رو بالا آورد، با امکانات معمولی.

نظرت راجع به این چیه : http://jabirproject.org/archives/122

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- یعنی تو الان میتونی پیام های صفحه ات رو پاک کنی؟؟ راه خاصی داره یا من خنگ شدم؟

.

1- خب اره. پیامی که میخوای پاک کنی رو انتخاب میکنی. بعد میای پایین پایین.
نوشته ابزار مدیریت
روش میزنی. بعد میزنی حذف پیام ها دیگه !!!
چیز عجیبی نیست.
نکنه جای دیگه منظورته ؟؟

الان برای تست یه پیام دادم و بعد خودم پاکش کردم. مشکلی نداشت.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

وردپرس روی سایت شخصی که دیگه وبلاگ نمیشه امیرجان . میشه سایت .
به جز اینکه بخوان از وبلاگ وردپرس استفاده کنن که بدیش این هست که اینا زود فیلتر میشن. یا بعضی وقت ها بدون دلیل فیلتر میشن.

برای سیستم وبلاگدهی همون بلاگفا از همشون بهتره. چون پیج رنکش بالاست. گوگل هم به وبلاگ های زیر مجموعش پیج رنک 2 رو زود میده.
ولی بعد مشکلاتی که برای عل یر ضا ش یر ازی که مدیرش هست پیش اومد. بدیش این هست که سریع وبلاگ ها اگه مشکلی داشته باشن بدون اخطار میبندنشون. و باز کردنشون کار حضرت فیل هست.

ضمن اینکه قالب هایی که برای بلاگفا هست ( به دلیل اینکه تعداد افرادی که از بلاگفا استفاده میکنن زیاده ) خیلی زیاده .

البته اطلاعاتم زیاد اپدیت نیست. بیشتر برای 3.4 سال قبل هست که وبلاگ داشتم.

بالا