گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من خودم میتونم به شخصه کارای هلو برو تو گلو :)D) ی لینوکس و یونیکس رو توضیح بدم.

در مورد ساخت سیستم عامل هم میتونم کمک کنم ;)
مهندس میشه بگین چیا بلدین منظورم اینه اونایی که بلدین بگین تا دوستان هم بگن اگه به صورت گروهی در یه زمینه ای به توافق رسیدین شروع کنین

hedayat94

عضو جدید
همونطور که میدونید زبانهای برنامه نویسی بر 2 پایه است:زبانهایی مثل سی ، سی پلاس، سی شارپ ، وی بی که جز زبانهای application هستن و زبانهایی مثل PHP ، ASP که زبانهای تحت وب هستن.دوست عزیز اگه به زبانهای application علاقه مند هستید من سی شارپ رو به شما پیشنهاد میکنم . واقعا یه زبان زیبا و در عین حال جذاب هستش . کاملا بصری هم هستش.اگه میخواین تحت وب کار کنید که بستگی به علاقه خودتون داره که کدومشو انتخاب کنبد . تو این مورد هیچ نظری ندارم و بیشتر ترجیح میدم با علاقه خودتون انتخاب کنید.در ضمن فراموش نکنید اگه 1 زبان برنامه نویسی رو خوب بلد باشید ، یادگیری زبانهای دیگه به اسونی اب خوردن میشه .
ای بابا کجا میخواید برید ؟ جدی جدی تازه یه نفرو پیدا کردیم که تو یه زمینه ی برنامه نویسی ماهر باشه ، اونوقت میخواید به خاطر چن نفر ول کنید برید؟
هر چند من تا برنامه نویسی یه چند زبان کلاینت رو خوب یاد نگیرم زیاد سراغ برنامه نویسی تحت وب نمیام ( منظورم php و ... و گرنه خیلی از این زبان های کلاینت هم برنامه نویسی تحت وب دارن)
اما خوبه الان بدونم واسه شروع برنامه نویسی تحت وب چیکار کنم.( یه چیز هایی مد نظرم هست اما نظر شما هم مهمه)
اما با سی شارپ پیشنهاد دادنتون موافق نیستم. من با زبان های سی ، سی ++ و تا حدی هم visual basic آشنایی دارم الان چسپیدم به پایتون و تا کامل تمومش نکنم ولش نمیکنم.
من پایتون رو پیشنهاد میدم چون هم syntax سختی نداره و هم تو خیلی زمینه ها کاربرد داره . هم تو برنامه نویسی تحت کلاینت و هم تحت وب. تازه یه زبان قابل حمل هستش و برنامه هاش هم
تو ویندوز و هم تو یونیکس و مکینتاش قابل اجراست. راستی این زبان هم شی گرا و هم متن باز هستش. اما سی شارپ قابل حمل نیست

hedayat94

عضو جدید
بهترین منبع برای پایتون هم سایت python.org هستش
همونطور که میدونی انگلیسی هست. اگه با این سایت پیش بری زبانتم بهتر میشه . ضمنا کتاب جدیدی برای مباحث غیر حرفه ای پایتون نداریم. ولی این سایت واسه همه ی مباحث همیشه بروزه
ولی بدون که واقعا منابع زبان اصلی بهترینن.

آخرین ویرایش:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
مهندس میشه بگین چیا بلدین منظورم اینه اونایی که بلدین بگین تا دوستان هم بگن اگه به صورت گروهی در یه زمینه ای به توافق رسیدین شروع کنین

Shell Programming و فقط UNIX اونم با شل های bash, rbash, sh, csh , tcsh , easyshell(که البته easyshell فقط در سیستم عاملی که مبتنی بر FreeBSD نوشتم موجود هست و شخصیه. البته فعلا در حد یک symbolik link از sh هست :D )

Gambas2 (بیسیک + رابطهای موجود در سیستم های UNIX-Like )

Python ( PyGTK & Django)

Ubuntu Remastering

Linux from scratch (only a newbie :D)

FreeBSD UNIX From Scratch and Remastering

و چندین کار کوچیک که اگر لازم بود میگم :)

hedayat94

عضو جدید
آقا امیر مشکل شما در مورد باز نشدن همه ی سایت ها چطوری حل شد ؟ اصلا حل شد؟
الان من دقیقا همین مشکل رو دارم

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یروز نبودما...منو بستین به رگبار انتقاد؟؟!!:w05:

××× اقا دانیال.. یادتون باشه خودتون گفتید:
درسته که با مکانیزه شدن یه عده بیکار میشن . ولی مطمئنا افراد دیگه ای میتونن صاحب کار بشن
خب بحث من در مورد همین یه عده بیکاره!!
فرض کنیم 100 تا بیکار شدن...از این 100 تا 50 نفر رفتن دنبال شغلای بهتر...حالا تکلیف اون 50 نفر که حالا یا باهوشن یا بی هوش...:D...بنا به هر دلیلی نمیتونن شغل دیگه ای انتخاب کنن...نه توانشو دارن و نه امکاناتشو که مثلا متخصص بشن...این بدبختا از کجا بیارن خرج خونوادشونو بدن؟

در مورد اون سوالات اخرتون هم باید بگم..من اصلا این چیزارو نمیدونستم...یعنی هر چی تلویزیون گفته بود دیگه!
مرسی قانع شدم

×××اقا امیر:
اینکه دستگاه میاد ۶۰ نفر اخراج میشن دید ساده لوحانه‌ای هست:smoke:
...نمیشد از یه کلمه بهتر استفاده کنید؟!!...حالا شانستون گفت من با جنبم وگرنه:neutral:

×××یعنی شما فکر میکنین کارگرها آدم های کم هوشی هستن؟ جدا این فکرو میکنید؟
نه منظورم این نبود...منظورم این بود که همه ی کارگرا نمیتونن متخصص بشن...همشون باهوش نیستند و...

×××فرشته این "شبو" یعنی چی؟ من اول فکر کردم منظورت "شب‌بو" بوده.
خوب منظورم گل شبو(شب بو) هستش!
راستش نمیدونم املا کودومش درسته که به گل بخوره:confused:

×××الهام جون:
*فرشته ، دوست خوبم این امضا من رو از من بعنوان یادگاری داشته باش (بعنوان یه دوست یا هم باشگاهی) خیلی حرفا توش هست .

بله هر چی بیشتر در مورد این جمله فک میکنم احساس میکنم مسئولیت سنگینی به دوشمه...

پ.ن: حالا یعنی قرار شد در مورد حواشی بحث نکنیم..گاهی وقتا حواشی برای من جذابتر از خود موضوع هستش...دقیقا مثه حواشی فوتبال...:w12:

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد اتوماسیون و بی کاری

من فکر نمی کنم باعث بیکاری بشه ، صد البته اونایی که اطلاعاتشون رو به روز نمی کنن کار گیر آوردن براشون سخت می شه

بعد از اتوماسین کار از فرم یَدی به فرم تخصصی و اپراتوری در سطح پایین تغییر پیدا می کنه ...

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز

من فکر نمی کنم باعث بیکاری بشه ، صد البته اونایی که اطلاعاتشون رو به روز نمی کنن کار گیر آوردن براشون سخت می شه

بعد از اتوماسین کار از فرم یَدی به فرم تخصصی و اپراتوری در سطح پایین تغییر پیدا می کنه ...

دقیقا" همینه باید همیشه به روز بود

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

کسی که به روز نیست همون بهتر بیکار بمونه :D

mohandeseit

کاربر ممتاز
یه مشورت میخواستم برا دوستم
این رفیق ما میخواد به پلیس سایبری(فتا)بره،هر کی نظری توصیه ای چیزی داره بگه.به هر حال مشورت بی ضرره

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آقا امیر مشکل شما در مورد باز نشدن همه ی سایت ها چطوری حل شد ؟ اصلا حل شد؟
الان من دقیقا همین مشکل رو دارم
فیلمی داشتیم هدایت خان!
یه هفته ای تحمل کردم،درست نشد(وسطش یکی دو روز وصل بود که اومدم اینجا جریانو گفتم).یه دفعه زنگ زدم گفتن یه ساعت دیگه زنگ بزن،یه ساعت دیگه زنگ زدم درستش کردن،یه ساعت بعدش کل اینترنت قطع شد! عصرش زنگ زدم اینترنت وصل شد اما مشکل قبلی برگشت.گفتن فردا زنگ بزن با بخش فنی حرف بزن،فردا زنگ زدیم فنی میگه شنبه درست میشه!
خداییش شنبه درست شد.
۱.یروز نبودما...منو بستین به رگبار انتقاد؟؟!!:w05:

×××اقا امیر:
۲.اینکه دستگاه میاد ۶۰ نفر اخراج میشن دید ساده لوحانه‌ای هست:smoke:
...نمیشد از یه کلمه بهتر استفاده کنید؟!!

×××یعنی شما فکر میکنین کارگرها آدم های کم هوشی هستن؟ جدا این فکرو میکنید؟
۳.نه منظورم این نبود...منظورم این بود که همه ی کارگرا نمیتونن متخصص بشن...همشون باهوش نیستند و...

×××فرشته این "شبو" یعنی چی؟ من اول فکر کردم منظورت "شب‌بو" بوده.
۴.خوب منظورم گل شبو(شب بو) هستش!
راستش نمیدونم املا کودومش درسته که به گل بخوره:confused:
۱.تا وقتی که انتقاد رو رگبار میبینید،نمیتونید قبولش کنید.

۲.خیر نمیشد کلمه دیگه ای استفاده کرد.این دید امروز ساده لوحانه است.

۳.همشون باهوش نیستند...یعنی کم هوشند دیگه! این که کارگرها نمیتونن متخصص بشن هم اشتباهه.البته ممکنه در جوامعی ترجیح بدن کارگرها متخصص نشن و پایین بمونن،اما از نظر توانایی های ذهنی و انسانی همه امکانشو دارن.

۴.توی جواب F@tima جواب میدم.

(یه روز/یک روز ، کدام/کدوم)
یه مشورت میخواستم برا دوستم
این رفیق ما میخواد به پلیس سایبری(فتا)بره،هر کی نظری توصیه ای چیزی داره بگه.به هر حال مشورت بی ضرره
میخواد بره چیکار کنه؟
میخواد استخدام بشه؟
کارش گیره میخواد بره حل کنه؟
میخواد بره مجوز بگیره؟
احضاریه اومده میخواد بره؟
کجا درمورد شبو حرف زد لازم بذکر که دراصل شب بو هستش کردمش شبو تشدیدشو هم خوردم چون از ریخت میفتاد
حالا
شب بو های سوخته
یا
شبّوهای سوخته
یا
شبوهای سوخته
کدومش بنظر بهتر؟؟؟ماانتقاد پذیر میباشیم آآ
گلی که شب‌ها بو میده : شب+ بو.یعنی این کلمه مرکب هست،یعنی از دو جزء مستقل تشکیل شده.پس نمیتونین به جای شب‌بو بنویسین "شبّو" یا "شبو".همونطور که نمیتونین بنویسین چهارّاه (چهار‌راه) و نمیشه نوشت یادّاشت (یادداشت).
اما چون یک کلمه محسوب میشه میتونید به جای فاصله از نیم فاصله استفاده کنید.شب بو (فاصله) یا شب‌بو (نیم فاصله)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلی که شب‌ها بو میده : شب+ بو.یعنی این کلمه مرکب هست،یعنی از دو جزء مستقل تشکیل شده.پس نمیتونین به جای شب‌بو بنویسین "شبّو" یا "شبو".همونطور که نمیتونین بنویسین چهارّاه (چهار‌راه) و نمیشه نوشت یادّاشت (یادداشت).
اما چون یک کلمه محسوب میشه میتونید به جای فاصله از نیم فاصله استفاده کنید.شب بو (فاصله) یا شب‌بو (نیم فاصله)

مرسی جواب :biggrin:
مرسی ادبیات. اخرش بود ;)

من به جای مدیر بودم یه 100 امتیازی برای همین توضیح میدادم. :gol:

-------------------------

یه چند روزی جو خیلی خوبی برقرار بود. کلی بحث تخصصی و علمی داشتیم که حداقل باعث شد اطلاعات خود من کلی بالاتر بره.

برای بحث جدید مرتبط با ایتی موضوع بدید.

آخرین ویرایش:

mohandeseit

کاربر ممتاز
فیلمی داشتیم هدایت خان!
یه هفته ای تحمل کردم،درست نشد(وسطش یکی دو روز وصل بود که اومدم اینجا جریانو گفتم).یه دفعه زنگ زدم گفتن یه ساعت دیگه زنگ بزن،یه ساعت دیگه زنگ زدم درستش کردن،یه ساعت بعدش کل اینترنت قطع شد! عصرش زنگ زدم اینترنت وصل شد اما مشکل قبلی برگشت.گفتن فردا زنگ بزن با بخش فنی حرف بزن،فردا زنگ زدیم فنی میگه شنبه درست میشه!
خداییش شنبه درست شد.

۱.تا وقتی که انتقاد رو رگبار میبینید،نمیتونید قبولش کنید.

۲.خیر نمیشد کلمه دیگه ای استفاده کرد.این دید امروز ساده لوحانه است.

۳.همشون باهوش نیستند...یعنی کم هوشند دیگه! این که کارگرها نمیتونن متخصص بشن هم اشتباهه.البته ممکنه در جوامعی ترجیح بدن کارگرها متخصص نشن و پایین بمونن،اما از نظر توانایی های ذهنی و انسانی همه امکانشو دارن.

۴.توی جواب F@tima جواب میدم.

(یه روز/یک روز ، کدام/کدوم)

میخواد بره چیکار کنه؟
میخواد استخدام بشه؟
کارش گیره میخواد بره حل کنه؟
میخواد بره مجوز بگیره؟
احضاریه اومده میخواد بره؟

میخواد استخدام بشه

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط این وسط پیام بازرگانی میدم میخوام ببینم کی اعتراض میکنه

:w42::w14::w34::w21:

بابا استادا یه خرده هوا خوری بدید این وسط
بقول استاد عزیزم فعال باشیم اما ملایم

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا یه پیشنهاد تمیز کاری تالار داشتیم به کجا رسید
سنم جان پیشنهاد ت به کجا رسید؟؟
اگه کاری نکردین جمع آقایون جمع خانمابیاید ازشون کاری بکشیم عضله قوی کردن پس واسه چی:w25:
دخترا اگربارگران بودم ورفتم اگه مهربان بودم ورفتم:w47:
:w44:استادا خودم اینطوری گفتم باز نیاید ایراد بگیرید

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط این وسط پیام بازرگانی میدم میخوام ببینم کی اعتراض میکنه

:w42::w14::w34::w21:

بابا استادا یه خرده هوا خوری بدید این وسط
بقول استاد عزیزم فعال باشیم اما ملایم

از این ملایم تر دیگه خیلی بد میشه. همینجوری هم داریم چهار دست و پا حرکت میکنیم. از این ملایم تر میشه سینه خیز.

اجازه بدید حداقل قدم زنان به پیش بریم .

----------------

استاد. 10 تا رشته خونده بود. حق داشت بگه ملایم تر. ولی ما که تو همین یه رشته موندیم. باید یکم فعال تر مشغول یادگیری باشیم.

----------------

یه پستی هم داشتین در مورد اینکه ترم 2 هستین و چرا اینقدر انتظار داریم ازتون. در حالی که من گفته بودم یه سرچ بفرمایید.

در این مورد باید بگم که اینجا از هیچ کس انتظار نمیره که چیزی رو بلد باشه. ولی این انتظار از همه افرادی که تو تالار های تخصصی فعالیت میکنن میره که بخوان کمی در مورد رشتشون پیشرفت کنن.

دیگه یه سرچ کردن تو گوگل رو هر کسی الان میتونه انجام بده و جستجو کردن اصلا کار سختی نیست.

آخرین ویرایش:

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیستمم الان داره حرکت آهسته میره:دی
آقا دانیال تورو خدا هی سر یه پست انقدر نصیحت نکنید یا بگید اینطوری شد اونطوری شد باور کنید ماهم بیکار نشسته نیستیم ما ترم دومی ها هم پشت صحنه فعالیت داریم پس هی نگید بچه ابتدایی اونطوری شد بچه راهنمایی اونطوری شد و نصیحت کنید درست خیلی جاها عقب نشینی میکنم اما نگاه میکنم درمورد سرچ کردن نمیشه هرچی اطلاعات دم دست میاد رو بدون دسته بندی ریخت تو مغز ازیه جایی شروع میکنیم بعد به ترتیب پیش میریم نظر خودم بود با ز صدای اعتراضا بلند نشه
درضمن من باهمش درس به شدت مخالفم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
قبلا یه پیشنهاد تمیز کاری تالار داشتیم به کجا رسید
سنم جان پیشنهاد ت به کجا رسید؟؟
اگه کاری نکردین جمع آقایون جمع خانمابیاید ازشون کاری بکشیم عضله قوی کردن پس واسه چی:w25:
دخترا اگربارگران بودم ورفتم اگه مهربان بودم ورفتم:w47:
:w44:استادا خودم اینطوری گفتم باز نیاید ایراد بگیرید
با آقا امیر در موردش حرف زدم ولی گفتن فقط مدیر حق حذف داره و نمیشه این کار رو بکنیم یعنی پیشنهادم قبول نشد:( ولی بازم حرف می زنم اگه قبول کردن میگم:D
************************************************************************************************************************
راستی یه تاپیک درست کردم کلا معرفی سایت های خارجی آموزشی و علمی اگه سایتی هست که می شناسین لطفا اونجا بنویسین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/392298-معرفی-سایت-های-آموزشی-و-علمی

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مرسی جواب :biggrin:
------------------------------------

یه چند روزی جو خیلی خوبی برقرار بود. کلی بحث تخصصی و علمی داشتیم که حداقل باعث شد اطلاعات خود من کلی بالاتر بره.

برای بحث جدید مرتبط با ایتی موضوع بدید.
قربونت دانیال عزیز.
راستش من علاقه‌ی شخصی دارم به دستور زبان و ادبیات فارسی.البته مثل بعضی از دوستان از این تعصب‌های شوونیستی روی پالایش زبان فارسی از کلمات و قوانین غیر فارسی (مثلا عربی یا انگلیسی) ندارم،فکر میکنم باعث انعطاف زبان میشه.امیدوارم کسی از این گیر دادن های من ناراحت نشه.لازمه که ذکر کنم هیچ ادعایی هم ندارم،من هم خیلی اشتباه میکنم،اما سعی میکنم بگردم و درستش رو پیدا کنم.
در مورد "شبو" هم خیلی سرچ کردم که ببینم معنیش چیه،گفتم شاید مربوط به گویش خاصیه یا ...
خیلی خیلی خوب بود این بحث ها و امیدوارم ادامه پیدا کنه.

==============================

به چیزی چند روزه ذهنم رو مشغول کرده،اما گفتم بحث ها رو به هم نزنم.
خود من خیلی وقته که با ماشین شخصی توی جاده نبودم (حتی به عنوان مسافر) و توسط پلیس هم متوقف نشدم.اما چیزی که توی تلویزیون دیدم یا از بقیه شنیدم اینه که وقتی متوقف میشی سابقه ات استعلام میشه.خب،ساز و کار خیلی پیچیده ای نیست.اما چیزی که برام سوال شده نحوه‌ی اتصال ماشین پلیس با مرکزه.چطور به هم وصل میشن؟ کسی میدونه؟
به چیزای مختلفی فکر کردم،مثلا ارتباط وایرلس،که خب باید گیرنده و فرستنده ثابت باشن و همدیگه رو ببینن.مثلا GPRS که دیدم توی بعضی ATM های سیار استفاده میشه،گفتم شاید اینجا هم باشه،اما مناطق کوهستانی یا مثلا توی دره و اینا که آنتن نمیده.به متخلف میگن بیا ۱ کیلومتر بالاتر اینجا سیگنال نداریم؟!
اطلاعی ندارید؟
میخواد استخدام بشه
متاسفانه اطلاعی ندارم.یه مقدار اوضاع شیرتوشیره،توی مصاحبه و اینا حواسش باشه.از هیچ کس (به جز یه نفر) نمیشه حمایت کرد.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
فک کنم "شبو" بیشتر همون کلمه "شب" باشه با لهجه شیرازی!

بیشتر کلمات دو قسمتی متاسفانه حتی توی رسانه ملی (!) هم این طور نوشته میشن!

بی ایراد ترین زبان ممکن --> اسپرانتو :)

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم "شبو" بیشتر همون کلمه "شب" باشه با لهجه شیرازی!

بیشتر کلمات دو قسمتی متاسفانه حتی توی رسانه ملی (!) هم این طور نوشته میشن!

بی ایراد ترین زبان ممکن --> اسپرانتو :)

دقیقا شبوهای سوخته یک برنامه تلویزیونی بود ;)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
دقیقا شبوهای سوخته یک برنامه تلویزیونی بود ;)

والا یاداشت ، پاکن، شبو، .... خیلی چیزایی میبینیم که حداقل از تلویزیون دیگه انتظارش نیست! (البته توی برنامه ای فرانکلین رو میگفت Farankalin :biggrin:)

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت دانیال عزیز.
راستش من علاقه‌ی شخصی دارم به دستور زبان و ادبیات فارسی.البته مثل بعضی از دوستان از این تعصب‌های شوونیستی روی پالایش زبان فارسی از کلمات و قوانین غیر فارسی (مثلا عربی یا انگلیسی) ندارم،فکر میکنم باعث انعطاف زبان میشه.امیدوارم کسی از این گیر دادن های من ناراحت نشه.لازمه که ذکر کنم هیچ ادعایی هم ندارم،من هم خیلی اشتباه میکنم،اما سعی میکنم بگردم و درستش رو پیدا کنم.
در مورد "شبو" هم خیلی سرچ کردم که ببینم معنیش چیه،گفتم شاید مربوط به گویش خاصیه یا ...
خیلی خیلی خوب بود این بحث ها و امیدوارم ادامه پیدا کنه.

==============================

خود من خیلی وقته که با ماشین شخصی توی جاده نبودم (حتی به عنوان مسافر) و توسط پلیس هم متوقف نشدم.اما چیزی که توی تلویزیون دیدم یا از بقیه شنیدم اینه که وقتی متوقف میشی سابقه ات استعلام میشه.خب،ساز و کار خیلی پیچیده ای نیست.اما چیزی که برام سوال شده نحوه‌ی اتصال ماشین پلیس با مرکزه.چطور به هم وصل میشن؟ کسی میدونه؟
به چیزای مختلفی فکر کردم،مثلا ارتباط وایرلس،که خب باید گیرنده و فرستنده ثابت باشن و همدیگه رو ببینن.مثلا GPRS که دیدم توی بعضی ATM های سیار استفاده میشه،گفتم شاید اینجا هم باشه،اما مناطق کوهستانی یا مثلا توی دره و اینا که آنتن نمیده.به متخلف میگن بیا ۱ کیلومتر بالاتر اینجا سیگنال نداریم؟!
اطلاعی ندارید؟

متاسفانه اطلاعی ندارم.یه مقدار اوضاع شیرتوشیره،توی مصاحبه و اینا حواسش باشه.از هیچ کس (به جز یه نفر) نمیشه حمایت کرد.

منم کلی گشتم پیدا نکردم چیزی تو لغت نامه های فارسی نیست

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
واقعا بعضی وقتا چیزای عجیب و غریبی به ذهنم میرسه ها .... :D

الان تو این فکر بودم که بشینم یه ریزهسته واسه Solaris بنویسم :D

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعی ندارید؟

برای استعلام گرفتن چند روش وجود داره
جدیدا که گواهینامه ها هوشمند شده ، یه دستگاهی همراشون دارن پلیسا که با EDGE یا یه چیزی سفارشی مخصوص پلیس توی همین مایه ها کار می کنه و کارت و می کشن و استعلام می گیرن راحت

روش دیگه هم که خیلی جالبته :D بیسیم می زنن به مرکز و از مرکز استعلام می گیرن (جایی که آنتن نداشته باشن این کار رو می کنن ، کاری که قدیما انجام می دادن و هنوزم خیلی جاها مرسوم هست

ضمن اینکه مهندس پلیس توی یه جای بی آب و علف و محروم که موبایل هم آنتن نده کمین نمی کنه، و به طور کلی الان تقریبا همه ی جاده های ایران تحت پوشش امواج ماکرو ویو هستن چه کوهستانی چه عادی

البته از تکنولوژی ها ماهواره ای هم استفاده می کنن ...

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
دوستان چندتا آموزش توپ دارم. تو دانشکده مجازی بزارم؟

1- Vi Editor (Quick Guide)

2- کتاب Linux From Scratch (البته همکار میخوام برای ترجمش به فارسی)

3- کتاب Art of Remastering (که خودم تالیف کردم و نیاز به جایی برای نشرش دارم)

4- Easyshell (We Made UNIX Sweet!) که در اصل مجموعه ای از راهنماها و Symbolic Link ها و اسکریپتهای UNIX Shell (شل های sh و csh) میشه. البته همش توی FreeBSD جاسازی شده و بزودی "سیستم عامل جبیر" رو از "جبیر گنو/لینوکس" جدا میکنم

5- FreeBSD Optimization (البته تا حدودی محتوا سازی شده توی انجمن خودم)

و هزاران مورد دیگه :)

hedayat94

عضو جدید
فیلمی داشتیم هدایت خان!
منظورتو نگرفتم آقا امیر
============خیلی خوبه که بحث های مفید تو تالار جای داده شدن
اگه دوست دارید ( یا اگه تخصصی چیزی دارید ) در مورد پروتکل های ارتباطی صحبت کنید
مثلا TCP ، IP ، HTTPS،FTP و... . به عنوان مثال چه کار ها برای امنیت بیشتر این پروتکل ها میشه انجام داد
============از prp-e هم به خاطر آموزش هاشون ممنونم . دوستان مهندس اگه میتونن حداقل تو ترجمه کمک کنن من که خیلی دلم میخواست اما خودم ترجمه دارم

بالا