گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sahar-sr

عضو جدید
با حرف های همتون موافقم!
من به این نتیجه رسیدم :آدم باید هدفشو مشخص کنه ،تا جایی هم که میتونه تلاش خودشو بکنه به نتیجه و بقیه ی چیزها هم کاری نداشته باشه! بسپاره دست خدا!
اگه به هدفش رسید که خوب نرسید هم حتما حکمتی توش بوده!پس با شکستش نباید همه چیزو تموم شده ببینه!!!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
براوو دراگو! سطوح بعدی از گراف که نه بهتر بود می گفتی درخت زندگی رو دونستن خیلی خوبه....به نظرم اما مشکل امروزه ی ما این نیست بلکه دونستن و عمل نکردنمونه.مطمینن دوست عزیزی که پاسخشو دادی میدونسته که چنین احتمالیم هست ولی نخواسته که بهش فکر کنه و راهکاری براش در نظر بگیره.چک کردن همه ی سطوح توی این درخت الگوریتمی بسیار زمانبر هستش البته من هنوز معتقدم باید در دسته یNP قرارش بدیم.اینجاشو دیگه برای بهینه سازی باید از فاکتور تجربه ی دیگران استفاده کرد.زندگی کوتاهتر ازین حرفاست که بخوایم همه ی راه ها رو پیاده سازی کنیم.انتخاب مهمترین و بزرگترین چالش زندگیه.
درخت (درخت زندگی!!) رو به یه صورت خاص باید بررسی کنید : برای هر گره ای که پیش میاد باید گره های فرزند سطح یکی پایین تر رو در نظر داشته باشید،تلاش کنید که بتونید گره (فرزند) مورد نظرتون رو باز کنید،اگه نشد باید اونی که امکانش هست رو باز کنید! پیچیدگی زمانی بالایی هم نداره! یه چیزیه بین عمیق شونده تکراری و اول بهترین.
بعضیهاتون خیلی زندگی روسخت میگیرین:razz:
نمیدونم منظورتون به من هم بود یا نه،ولی به نظر من زندگی سخته،این یه حقیقته.
============
اینم نتیجه ی پارسه ی دیروز :

البته نباید یادم بره که هفته ی پیش رتبه ام بالای ۳۵۰ بود،و این نتایج جدید هم پیشرفت حساب نمیشه چون سرفصل هاشون هیچ ربطی به هم نداره.فقط نشون میده توی این مباحث نسبت به ۵۰ درصد اول مسلط ترم.

آخرین ویرایش:

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
(نمیدونم منظورتون به من هم بود یا نه،ولی به نظر من زندگی سخته،این یه حقیقته)

کمی تاقسمتی

زندگی خالی نیست،مهربانی هست،سیب هست،ایمان هست،آری تاشقایق هست زندگی بایدکرد.

این فکر رو نکنید که زندگی به من راحت گرفته و این حرفا رو میزنم من هم توزندگی مشکل زیادداشتم ودارم اما

خداوند در شب بیداری ها باتوست و اشک هایت راباعشق خودپاک می کند.

قشنگ ترین لحظات این دنیاقابل دیدن نیستن;)

آخرین ویرایش:

hidy

عضو جدید
سلام من رشته ای سی تی می خونم تازه اومدم این رشته ازش اطلاعات می خواستم مثلا یک مهندس ای سی تی باید چه مهارت هایی داشته باشه ممنونم

Drago

کاربر ممتاز
سلام من رشته ای سی تی می خونم تازه اومدم این رشته ازش اطلاعات می خواستم مثلا یک مهندس ای سی تی باید چه مهارت هایی داشته باشه ممنونم
سلام.
شما سوالتون رو یه جا هم مطرح میکردید کافی بود...
در مورد ICT نمیتونم به طور مجزا بهتون بگم،اما میتونید تاپیک آشنایی با رشته IT رو نگاه کنید،امیدوارم کمکتون کنه.

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
1- نمیدونم منظورتون به من هم بود یا نه،ولی به نظر من زندگی سخته،این یه حقیقته.
============
2- اینم نتیجه ی پارسه ی دیروز :

البته نباید یادم بره که هفته ی پیش رتبه ام بالای ۳۵۰ بود،و این نتایج جدید هم پیشرفت حساب نمیشه چون سرفصل هاشون هیچ ربطی به هم نداره.فقط نشون میده توی این مباحث نسبت به ۵۰ درصد اول مسلط ترم.

1- بله کاملا درسته. زندگی چه بخوایم چه نخوایم، سخته. لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ (براستى كه انسان را در رنج آفريديم) سورۀ بلد آیۀ 4.
جالب اینه که این آیه پس از یاد کردن 3 قسم در این سوره اومده و اصلا سورۀ بلد با قسم شروع شده تا به این جمله برسه! بلکه ما باور کنیم که در رنج و سختی آفریده شده ایم!

=============================================================================

2- چند نکته رو با اجازت یادآوری کنم:

• کارنامۀ قبلیتو که دیدم میخواستم بگم ریسک پذیریت بیش از حد بالاست چون پاسخ غلط خیلی زیاد داشتی و این لطمۀ زیادی میزنه (ولی چیزی نگفتم، چون از نتیجه آزمونت ناراحت بودی یکم). توی این کارنامه خیلی بهتر شده ولی بازم در زبان و دروس مشترک غلط زیاد زدی. در دروس مشترک داشتن 7 پاسخ غلط با حدود 15 پاسخ صحیح منطقیه اما وقتی 8 تا رو درست زدی، 7 تا غلط زیاده. بطور کلی تستی که روی سه گزینه شک داری رو هیچ موقع نزن. به عبارتی تستی که دو گزینه رو به قطع یقین نمیشه حذف کرد، به ریسک زدنش نمی ارزه.

• درس زبانو اصرار نداشته باش که اکثر تستاشو بزنی. به چند دلیل: یک اینکه گاهی مثل الان خیلیاش غلط در میاد بخصوص در اون متن های 15 سوال دوم زبان.//////// دو اینکه برای زبان اگه حداکثر 20 دقیقه وقت بگذاری (کاری که خودم هم انجام میدادم) میتونی وقت بیشتری روی درسای مسئله دار و تستهای وقت گیرتر بگذاری.//////// سه اینکه زبان اونقدرا هم در کنکور آیتی تأثیر نداره. من خودم از آزمون دوم پارسه به بعد و همچنین در خود کنکور اصلی، سه تا متن آخر زبانو اصلا نزدم تا از وقتش برای سایر درسا استفاده کنم.//////// چهار اینکه یه تست درست معماری یا هوش مصنوعی معادل 16 درصد در این درسه اما زبان هر تستش حدود 3.3، درصدتو بالا میبره. دروس مشترک هم همین مقداره (3.3) اما با ضریب 4 و اهمیت بیشتر حتی نسبت به معماری و پایگاه و ...!!! (پس هرطور حساب کنی تستای بقیۀ درسا ارزش مضاعفی نسبت به تستای زبان داره! لااقل در کنکور آیتی اینطور هست).//////// و پنجم اینکه خیلی از رتبه های خوب درصد زبانشون زیر 20 هست.

• درس معماری رو انتظار داشتم زده باشی چند تاشو! مگه اصلا نمیخونی؟ مگه شبکه و امنیت نمیخوای؟ ضمنا حدس میزنم مبحثش پایپ لاین بوده باشه! اگه حدسم درست باشه، پایپ لاین مهم ترین مبحثه! لااقل 1 یا 2 تست بطور قطع از پایپ لاین خواهد اومد. (اگه تست پایپ لاینو توی کنکور نمیزدم یا غلط میزدم، قطعا الان در دانشگاهی غیر از شریف مشغول تحصیل بودم!)

• در کل 50 درصد دوم اهمیت بسیار بیشتری داره برای کنکور! پس اینکه مباحث 25 درصد سوم رو (و إن شاء الله 25 درصد چهارم رو) مسلط هستی، خیلی مهمه و میتونه برگ برنده باشه. پایگاه داده هم با توجه به اینکه حدسم اینه که مبحث SQL بوده باشه، خیلی خوب زدی. (هوش مصنوعی هم چون ماهیتاً درسی بسیار غیرقابل پیش بینی هست، نمیتونم در موردش نظری بدم)

• و آخرین نکته که از همه مهم تره: دروس مشترک!!!!! چرا کم میزنی؟ مگه اهمیتشو نمیدونی؟ کدومو وقت نداری بخونی؟ گسسته یا شبکه؟ یا شایدم حوصلۀ نرم افزارو نداری؟؟ (این سه تا درس رو گفتم چون بعید میدونم یه دانشجوی کامپیوتر یا آیتی با ساختمان داده و الگوریتم چپ باشه!)

Drago

کاربر ممتاز
چند نکته رو با اجازت یادآوری کنم:
  • کارنامۀ قبلیتو که دیدم میخواستم بگم ریسک پذیریت بیش از حد بالاست چون پاسخ غلط خیلی زیاد داشتی و این لطمۀ زیادی میزنه (ولی چیزی نگفتم، چون از نتیجه آزمونت ناراحت بودی یکم). توی این کارنامه خیلی بهتر شده ولی بازم در زبان و دروس مشترک غلط زیاد زدی. در دروس مشترک داشتن 7 پاسخ غلط با حدود 15 پاسخ صحیح منطقیه اما وقتی 8 تا رو درست زدی، 7 تا غلط زیاده. بطور کلی تستی که روی سه گزینه شک داری رو هیچ موقع نزن. به عبارتی تستی که دو گزینه رو به قطع یقین نمیشه حذف کرد، به ریسک زدنش نمی ارزه.
  • درس زبانو اصرار نداشته باش که اکثر تستاشو بزنی. به چند دلیل: یک اینکه گاهی مثل الان خیلیاش غلط در میاد بخصوص در اون متن های 15 سوال دوم زبان.//////// دو اینکه برای زبان اگه حداکثر 20 دقیقه وقت بگذاری (کاری که خودم هم انجام میدادم) میتونی وقت بیشتری روی درسای مسئله دار و تستهای وقت گیرتر بگذاری.//////// سه اینکه زبان اونقدرا هم در کنکور آیتی تأثیر نداره. من خودم از آزمون دوم پارسه به بعد و همچنین در خود کنکور اصلی، سه تا متن آخر زبانو اصلا نزدم تا از وقتش برای سایر درسا استفاده کنم.//////// چهار اینکه یه تست درست معماری یا هوش مصنوعی معادل 16 درصد در این درسه اما زبان هر تستش حدود 3.3، درصدتو بالا میبره. دروس مشترک هم همین مقداره (3.3) اما با ضریب 4 و اهمیت بیشتر حتی نسبت به معماری و پایگاه و ...!!! (پس هرطور حساب کنی تستای بقیۀ درسا ارزش مضاعفی نسبت به تستای زبان داره! لااقل در کنکور آیتی اینطور هست).//////// و پنجم اینکه خیلی از رتبه های خوب درصد زبانشون زیر 20 هست.
  • درس معماری رو انتظار داشتم زده باشی چند تاشو! مگه اصلا نمیخونی؟ مگه شبکه و امنیت نمیخوای؟ ضمنا حدس میزنم مبحثش پایپ لاین بوده باشه! اگه حدسم درست باشه، پایپ لاین مهم ترین مبحثه! لااقل 1 یا 2 تست بطور قطع از پایپ لاین خواهد اومد. (اگه تست پایپ لاینو توی کنکور نمیزدم یا غلط میزدم، قطعا الان در دانشگاهی غیر از شریف مشغول تحصیل بودم!)
  • در کل 50 درصد دوم اهمیت بسیار بیشتری داره برای کنکور! پس اینکه مباحث 25 درصد سوم رو (و إن شاء الله 25 درصد چهارم رو) مسلط هستی، خیلی مهمه و میتونه برگ برنده باشه. پایگاه داده هم با توجه به اینکه حدسم اینه که مبحث SQL بوده باشه، خیلی خوب زدی. (هوش مصنوعی هم چون ماهیتاً درسی بسیار غیرقابل پیش بینی هست، نمیتونم در موردش نظری بدم)
  • و آخرین نکته که از همه مهم تره: دروس مشترک!!!!! چرا کم میزنی؟ مگه اهمیتشو نمیدونی؟ کدومو وقت نداری بخونی؟ گسسته یا شبکه؟ یا شایدم حوصلۀ نرم افزارو نداری؟؟ (این سه تا درس رو گفتم چون بعید میدونم یه دانشجوی کامپیوتر یا آیتی با ساختمان داده و الگوریتم چپ باشه!)
اختیار داری دوست عزیز،اجازه ما هم دست شماست!
راستش انقدر از این لیست بندی گلوله ایت خوشم اومد که دلم نیومد با شماره گذاری توش دست ببرم،پس از رنگی کردن (تکنیکی که از امیر سایکیک یاد گرفتم!) استفاده کردم.اصلا برای آدمایی که واسه نوشتن و نوشته ها وقت میزارن احترام قائلم.

• راستش به نظرم باید یه سندرومی رو ثبت کنن به اسم "سندروم پاسخنامه ی خالی" ! من از اون دسته آدمهایی هستم که (متاسفانه و احمقانه!) وقتی ۴-۵ تا سوال رو میبینم توی پاسخنامه جاش خالیه یه جوری دچار استرس میشم،سعی میکنم حداقل یکیشو بزنم! (با اینکه مطمئن نیستم) این باعث میشه که تعداد غلط هام بره بالا.هرچند که توی این امتحان آخری سعی کردم این کارو نکنم،اما باز هم تا حدی نتایجش دیده میشه
  • زبان بحث بیشتر روی غرور بیجاست!! بیشتر از حدی که لازمه به خودم اطمینان دارم (بدون پشتوانه درست حسابی!) و این باعث میشه فکر کنم ای بابا زبان که ساده است،میزنمش... و نتیجه اش هم مشخصه!! راستش من وقت کم نمیارم سر آزمون که بخوام از وقت زبان بزارم.شاید توی آزمون ارشد یکی دوتا از تکست ها رو بزارم واسه اینکه اگه وقت اضافه آوردم،اما توی آزمون های آزمایشی معمولا ۲۰-۱۵ دقیقه وقت اضافه میارم (بعد از مرور کردن و تلاش های متعدد و ... ) پس دلیلی نمیبینم که رد کنم سوالا رو.
  • معماری میخونم،ولی سخته.یه چیزاییشو نمیفهمم کلا.یه چیزایی هم میفهمم موقع تست زدن قاطی میکنم.البته الان (همین الان ساعت ۲۱:۰۴ روز ۲۱ آذر) که نگاه میکنم سوالا رو میبینم یکی دوتا رو بدون حل کردن هم حتی میتونستم بزنم،نمیدونم چرا نزدم...شاید خستگی زیاد بوده.صبح از ۸ تا ۱:۳۰ کلاس داشتم،۵ دقیقه نهار خوردم از دانشگاه رفتم حوزه آزمون.(بله،میدونم،اینا بهونه است،باید دقت میکردم)
  • هوش قسمت منطق بود.موقع خوندن سخت به نظر میاد اما وقت تست زدن به نظرم اونقدرها هم عجیب نیست.پایگاه هم شانس آوردم که کنکور ارشد تستیه!! اگه بگه واسه این پرسش کوئری بنویس (یعنی تشریحی باشه) شاید نتونم دقیق اینکارو بکنم اما اگه بگه از این چهارتا کدوم درسته بهتر جواب میدم!!
  • اتفاقا شبکه خوبه،بد نیست،نرم افزار هم به نظرم راحته (مثل مدیریت : مدیریتو فکر کنم نیم ساعت خونده باشم توی هفته قبلش). ولی سایر دروس مشترک .... :( پایه خراب + سختی درسش + قاطی بودن مباحثش + از همه مهم تر تنبلی خودم باعث میشه موفق نباشم توش.
ممنون از نظراتت.
(الان جومونگ میاد میگه چرا همه اش بحث ارشد میکنین!!)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم این گوگل جدیدا چه اصراری پیدا کرده وقتی میخواد یکی از خدماتش رو بهینه کنه. بزنه داغونش کنه .

این Google Analytics اینقدر کاربر پسند بود. همه چیزش راحت پیدا میشد.

یه new version براش زدن در نوع خودش داغون , که هیچکدوم از امکاناتش اصلا معلوم نیست کجاست . امار چند تا سایت رو هم به سختی میشه همزمان نگاه کرد.

قبلا هر 2 تا ورژن بود. هر کدوم رو ادم دوست داشت انتخاب میکرد.

الان هم این ورژن جدید رو Default کردن. هر دفعه باید انتخاب کنی Old version که بتونی از اون استفاده کنیم.

فکر کنم تا چند وقت دیگه هم کلا Old version رو حذف کنن.

خب حداقل میخوای ورژن جدید بدی. اون ورژن قبلی رو هم نگه دار. بگذار کاربرا هر کدوم رو تمایل دارن انتخاب کنن.

من نمیدونم این گوگل مشکل روحی روانی پیدا کرده. مشکلش چیه که جدیدا همش میخواد ادم رو حرص بده !!!!!!! دیگه کم کم داره میزنه تو خط کارهای مایکروسافت !!

شیطونه میگه بزنم اینا رو هم مثل فیس بوق تحریم کنم. خیال خودم رو راحت کنم .

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم این گوگل جدیدا چه اصراری پیدا کرده وقتی میخواد یکی از خدماتش رو بهینه کنه. بزنه داغونش کنه .

این Google Analytics اینقدر کاربر پسند بود. همه چیزش راحت پیدا میشد.

یه new version براش زدن در نوع خودش داغون , که هیچکدوم از امکاناتش اصلا معلوم نیست کجاست . امار چند تا سایت رو هم به سختی میشه همزمان نگاه کرد.

قبلا هر 2 تا ورژن بود. هر کدوم رو ادم دوست داشت انتخاب میکرد.

الان هم این ورژن جدید رو Default کردن. هر دفعه باید انتخاب کنی Old version که بتونی از اون استفاده کنیم.

فکر کنم تا چند وقت دیگه هم کلا Old version رو حذف کنن.

خب حداقل میخوای ورژن جدید بدی. اون ورژن قبلی رو هم نگه دار. بگذار کاربرا هر کدوم رو تمایل دارن انتخاب کنن.

من نمیدونم این گوگل مشکل روحی روانی پیدا کرده. مشکلش چیه که جدیدا همش میخواد ادم رو حرص بده !!!!!!! دیگه کم کم داره میزنه تو خط کارهای مایکروسافت !!

شیطونه میگه بزنم اینا رو هم مثل فیس بوق تحریم کنم. خیال خودم رو راحت کنم .

ماشالله اعصاب:cool:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
Marvelous, superb, exceptional AVATAR!

آواتار شما یه چیزی در حد فوق العاده است! إستثنائیه! گرگ بسیار زیبایی هست. (بخصوص اون خطّی که بالا و پایین چشمش دیده میشه!). بسی لذت بردم.

manwolf!! اینم عجب اسم بیستیه!

راستش انقدر از این لیست بندی گلوله ایت خوشم اومد که دلم نیومد با شماره گذاری توش دست ببرم،پس از رنگی کردن (تکنیکی که از امیر سایکیک یاد گرفتم!) استفاده کردم.اصلا برای آدمایی که واسه نوشتن و نوشته ها وقت میزارن احترام قائلم.

• راستش به نظرم باید یه سندرومی رو ثبت کنن به اسم "سندروم پاسخنامه ی خالی" ! من از اون دسته آدمهایی هستم که (متاسفانه و احمقانه!) وقتی ۴-۵ تا سوال رو میبینم توی پاسخنامه جاش خالیه یه جوری دچار استرس میشم،سعی میکنم حداقل یکیشو بزنم! (با اینکه مطمئن نیستم) این باعث میشه که تعداد غلط هام بره بالا.هرچند که توی این امتحان آخری سعی کردم این کارو نکنم،اما باز هم تا حدی نتایجش دیده میشه

• زبان بحث بیشتر روی غرور بیجاست!! بیشتر از حدی که لازمه به خودم اطمینان دارم (بدون پشتوانه درست حسابی!) و این باعث میشه فکر کنم ای بابا زبان که ساده است،میزنمش... و نتیجه اش هم مشخصه!! راستش من وقت کم نمیارم سر آزمون که بخوام از وقت زبان بزارم.شاید توی آزمون ارشد یکی دوتا از تکست ها رو بزارم واسه اینکه اگه وقت اضافه آوردم،اما توی آزمون های آزمایشی معمولا ۲۰-۱۵ دقیقه وقت اضافه میارم (بعد از مرور کردن و تلاش های متعدد و ... ) پس دلیلی نمیبینم که رد کنم سوالا رو.

• معماری میخونم،ولی سخته.یه چیزاییشو نمیفهمم کلا.یه چیزایی هم میفهمم موقع تست زدن قاطی میکنم.البته الان (همین الان ساعت ۲۱:۰۴ روز ۲۱ آذر) که نگاه میکنم سوالا رو میبینم یکی دوتا رو بدون حل کردن هم حتی میتونستم بزنم،نمیدونم چرا نزدم...شاید خستگی زیاد بوده.صبح از ۸ تا ۱:۳۰ کلاس داشتم،۵ دقیقه نهار خوردم از دانشگاه رفتم حوزه آزمون.(بله،میدونم،اینا بهونه است،باید دقت میکردم)

• هوش قسمت منطق بود.موقع خوندن سخت به نظر میاد اما وقت تست زدن به نظرم اونقدرها هم عجیب نیست.پایگاه هم شانس آوردم که کنکور ارشد تستیه!! اگه بگه واسه این پرسش کوئری بنویس (یعنی تشریحی باشه) شاید نتونم دقیق اینکارو بکنم اما اگه بگه از این چهارتا کدوم درسته بهتر جواب میدم!!

• اتفاقا شبکه خوبه،بد نیست،نرم افزار هم به نظرم راحته (مثل مدیریت : مدیریتو فکر کنم نیم ساعت خونده باشم توی هفته قبلش). ولی سایر دروس مشترک .... :( پایه خراب + سختی درسش + قاطی بودن مباحثش + از همه مهم تر تنبلی خودم باعث میشه موفق نباشم توش.

گلوله رو باید با گلوله پاسخ داد! :دی

• این سندروم رو هر چه زودتر برطرفش کن. سال پیش، درس معماری بشدت سخت اومده بود. بسیاری از کسایی که خیلی معماری بلد بودن و این سندروم رو داشتن معماری رو منفی زدن! منم خیلی معماری کامپیوتر خونده بودم و حسابی بلد بودم. ولی نداشتن این سندروم باعث شد با وجود درصد پایین، تراز بالایی در این درس بگیرم! نداشتن این سندروم یعنی اینکه من میبینم بخش أعظمی از پاسخنامۀ من خالیه ولی مطمئنم اونایی که همین بخشو پر کردن درصد کمتری میگیرن!! (ضمنا پایپ لاینو لاأقل بخون. چون هم ساده است و هم بیشترین سؤال رو ازش میدن.)

• جدیدا که هر درس 6 سوال شده وقت کم نمیاد! ولی ما همۀ آزمونای پارسه رو با 8 سؤال شرکت میکردیم و تنظیم وقت خیلی مهم بود! هر چند در این سیستم جدید هم اگه وقت رو از زبان به بعضی تستای مثلا گسسته تزریق کنی میبینی که چند تا تست ارزشمندو میشه زد! مثلا بعضی تستای سخت رو اگه در حدود 6، 7 دقیقه وقت بزاری حل میشه! یا لااقل بعضی تستایی که مشکوکی به جوابت، اطمینان پیدا میکنی یا میفهمی غلط زدی و ..... کلا وقت هر چی بیشتر باشه بهتره!

• البته تست معماری کنکور خیلی از پارسه سختتره اما میشه درصد خوبی گرفت از این درس. چون بقیه رُقبا در این درس ضعیفن، پس میشه از امتیاز و ترازش استفاده کرد.

• هوش مصنوعی کلا قابل پیش بینی نیست. برای کنکورشم همین طوره. البته تستای هوش مصنوعی ITها رو در کنکور ساده تر از گرایش معماری و گرایش هوش مصنوعی کامپیوتری ها طرح میکنن.

• قاطی بودن مباحثش + تنبلی!! این دو تا رو قبول دارم. از پایه و اینا نگو چون کنکور ماهیتا اینطوره که اگه به موقع و با برنامه پیش بری اصلا پایه قوی و ضعیف نقشی نداره!
یه تضمین: اگه با همین روند، در این دو ماه الگوریتم و data structure (و احیانا گسسته) رو هم برسونی، رتبۀ زیر 100 برات قطعیه! و این یعنی روزانۀ یکی از دانشگاهای تهران. البته تا 200 هم دانشگاه مالک اشتر میشه قبول شد که طبق شنیده هام، دانشگاه بسیار با امکاناتی هست و به لحاظ امکانات و اعضای هیئت علمی بالاتر از أکثر دانشگاهای تهران هست یا لاأقل با اونها برابری میکنه! (میدونی که بودجۀ کلان رو فقط به همچین دانشگاهی اختصاص میدن! نه به امیرکبیر و شریف!). ساختمان داده و الگوریتم، بسیاری از تستاشون الگوی مشخصی دارن و براحتی و با کمی دقت و فهم مطلب میشه اونها رو زد. پس این مدت باقی مونده کمی بیشتر به این دو درس برس.

============================================

مدیر کربلایی چرا نیست؟

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
1-
2- چند نکته رو با اجازت یادآوری کنم

حسین ترکوندی با این پستت ..
انصافا اینا رو خوندم کلی روحیه (با عمل) گرفتم

ببخشید من کارنامم رو نمیزارم .. آخه تموم آزمونهایی که دادم رو یه پله عقب بودم .. این آزمون آخری هم دو روز بیشتر براش وقت نزاشتم و رتبم تقریبا 300 شد (دنبال کارای فارق التحصیلی و پست دفترچه خدمت بودم .. )

پسر خوبی شدم (از تیکه های دکتر حقیقت) نشستم این چند روز حسابی خوندن (بالاخره رکورد زدم و یه روز 7 ساعت درس خوندم )

به به از این تگهای UL

• این خالی گذاشتن پاسخ نامه یه ویروسی هست که در ما نیز رخنه کرده .. ولی وقتی به این فکر میکنم که با یه تست چقدر رتبه ادم تغییر میکنه دارم توی این آزمون ها این خصلت رو کنار میزارم (نمونش همون مبحث معماری که حسین گفت)
  • من اگر وقت بیارم برای زبان فقط میشینم تکست ها رو میزنم .. نمیدونم چرا نمیتونم لغات ها رو بزنم ولی اگر یکم وقت بزارم میتونم یه چند تایی از سوالهای تکست زبان بزنم (البته دلیلش اینه که یه مدت بد روی لغات فارسی تمرکز کرده بودم و سعی میکردم لغاتی بکار ببرم که فقط با اهنگ معنی بدن و کلا اصول زبان فارسی رو شستم و گذاشتم کنار... حالا اگر معنی لغات زبان انگلسی هم بزاری جلوم شاید نتونم جواب بدم .. حساب کن من همشون رو قبول دارم .. چی کردم خودم با, خدا میدونه )
  • امروز تازه رسیدم به بحث پایپ لاین (قضیه یه پله عقب بودن) یه سه ساعتی سه کتاب مانو (ترجمه صادقی که بنظرم بهترین ترجمه مانو هست و بزور تونستم گیرش بیارم ) مقسمی و پوران هم خوندم .. بنظرم شانس بیاریم از این بحث پایپ لاین راحت بدن خوب میشه نمره آورد (کنکور 88 دو سال ازش داده بودن که خیلی راحت میشد توی کمتر از یک دقیقه دوتاشو زد.. یعنی امسال هم اینجوری ازش سوال میدن ؟!! ) ... کلا واسه معماری من این 50 % دوم رو میخونم چون یه جورایی همروند مباحث سیستم عامل هم هست (یه تیر دو نشون) .. امیر اگر میخوای وقت بزاری واسه معماری فکر کنم تو هم همین کار رو کن و 50 دوم رو خوب بخون (مباحث حافظه ها )
  • آخ چی میشد هوش هم مثل کنکور آزاد میدادن ... یادش بخیر امسال رفته بودیم قزوین کنکور آزاد بدیم , راحت هشتاد و خورده ایی هوش زدم .. کلا این کنکور آزاد مثل جزوه های استادا میموند ... ولی سراسری رو نمیشه راحت ازش رد شد .. بحث منطق ها هم با گسسته مچ هست .. (کلا بگردی همه مباحث رو میشه ربطی با درسای دیگه پیدا کرد ... مصداق اون جمله که میگه : همه چیزمان یه چیز هست )
  • بنظرم ساده ترین و نامرد ترین درسی که توی کنکور آی تی هست درس پایگاه هست ... یعنی بخوان این درس رو بپیچونن مثل پارسال , روحمون حسابی شاد میشه (فکر کنم حسین هم 7 درصد بیشتر پایگاه پارسال رو نزده ) ...

Drago

کاربر ممتاز
واقعا نمیدونم جریان این یکسان شدن همه سرویس های گوگل چیه،چه اجباری واسه این کار داره؟ چیزی که باعث نارضایتی کاربرها شده و خواهد شد... یعنی وجود آدمها توی گوگل پلاس انقدر براش مهمه؟ توی این شبکه های اجتماعی چه چیز سودآوری (به جز آنچه که میشناسیم) هست که ما نمیدونیم؟
========
مرسی از (طباطبایی و امیرحسین) عزیز! بحث خوبی بود.

آخرین ویرایش:

dasthayekhaly

عضو جدید
حالا که بحث مشاوره کنکور ارشد هست، اگه میشه منم راهنمایی بفرمایید!:)
من دانشجوی ترم 7 ام. هدفم این بود که با وجود مشکلاتی که دارم، این ترم تعداد واحد کمتری بردارم و برای ارشد بخونم. (14 واحد گرفتم، ترم بعد 20 واحد)
تقریبا از 20 مهر شروع کردم به خوندن (قبل از اون فقط به ارشد فکر میکردم و فعالیت مفیدی نداشتم!) به طور متوسط روزی 2 یا (خوشبین که باشم) 3ساعت درس خوندم تا حدود 20 روز پیش.
موقعیت خانواده ام طوری هست که مسئولیت زیادی روی دوش من هست (دوش درد گرفتم)، درسهای دانشگاه هم هست (+امتحانات میانترم+یک استاد خیلی سختگیر که 5 واحد باهاش دارم و اصرار داده برای هر دو درسش دو تا مقاله ISI بنویسیم!:mad:) + یک مشکل (فاجعه، امتحان یا ....) دیگه که تقریبا یک هفته روح منو نابود کرد از اون موقع نتونستم برای ارشد بخونم. :cry: (البته اون مسئله به خیر گذشت، خدا رو شکر)
آزمون های پارسه هم 3تای اولو شرکت کردم، رتبه هام به ترتیب حدود 300و200و400 شد!
حالا نمیدونم دوباره بعد از این وقفه طولانی که پیش اومد، شروع کنم به خوندن یا کلاً بیخیال شم. هرچند قبل از اون هم از وضع درس خوندنم راضی نبودم (با توجه به اینکه زمان زیادی تا امتحانات پایانترم نمونده و اگه بتونم معدل خودم رو یه کم بالا ببرم ،شاید با شرط معدل، ارشد دانشگاه خودمون قبول شم!البته شاید! (دانشگاهم دولتی هست و ارشد هوش مصنوعی داره که دوست دارم، نه به اندازه گرایشهای IT .ولی قابل قبوله))
میدونم در نهایت خودم باید تصمیم بگیرم و فقط خودم موقعیت خودم رو درک میکنم ولی خوشحال میشم راهنمایی هاتون رو بشنوم(بخونم) و از تجربیاتتون استفاده کنم.:smile:

samira.it

عضو جدید
سلام
كسي هست كه نرم افزاري براي فرمت كردن فلش معيوب داشته باشه؟
خيلي ضروريه
ممنون

mandana_f

عضو جدید
.

واقعا خیلی جالب بود این اسم ! " سندروم پاسخنامه خالی "

دقیقا قبول دارم و منم هر سری می خوام اینو بذارم کنار ! ولی لامصب نمیشه :D

تازه حالا یه کم رشد کردم یه سری از سوالایی که زیاد شک دارم ، عقلم به احساسم غلبه می کنه و نمیزنم !!

اما ! دقیقا اونایی که نمیزنم و بعدا میرم چک میکنم میبینم درست بودن !!!!!!!!! و اونایی که علقم شکست خورده بوده و زدم اشتباه !!!!!!!!! به این میگن آخر شانس !!!!!!!!!!!!

میزنم غلط در میان نمیزنم درست بودن ! و اینچنین این سندرومی که گفتید همچنان پابرجا می ماند !!!!!!!!!!!

حالا نمیدونم دوباره بعد از این وقفه طولانی که پیش اومد، شروع کنم به خوندن یا کلاً بیخیال شم. هرچند قبل از اون هم از وضع درس خوندنم راضی نبودم (با توجه به اینکه زمان زیادی تا امتحانات پایانترم نمونده و اگه بتونم معدل خودم رو یه کم بالا ببرم ،شاید با شرط معدل، ارشد دانشگاه خودمون قبول شم!البته شاید! (دانشگاهم دولتی هست و ارشد هوش مصنوعی داره که دوست دارم، نه به اندازه گرایشهای IT .ولی قابل قبوله))
میدونم در نهایت خودم باید تصمیم بگیرم و فقط خودم موقعیت خودم رو درک میکنم ولی خوشحال میشم راهنمایی هاتون رو بشنوم(بخونم) و از تجربیاتتون استفاده کنم.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif

سلاااام http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

کلوب ندیدم شما رو چند وقته http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cool.gif

باز که شل شدی ! ( یکی نیست به خودم بگه !! )

من که اصلا از هوش مصنوعی خوشم نمیاد ولی اگر در شرایط شما بودم و علاقه هم داشتم ( حالا کار به کم و زیادش ندارم ) نقد رو میچسبیدم و نسیه رو ول میکردم !

اونم نقدی که دولتی باشه !

dzzv_13

مدیر تالار
خب امروز نامه اعمالم (ببخشید برگه اعزام به خدمتم:D) اومد .. (یادم نیست با دست چپ گرفتم یا با دست راستم:surprised:)
اول اسفند میریم خدمت ..:w41:
واییییی چه خوش بگذرونیم اونجا ... (شکلک آدمهای شرور که قرمز شدن:redface:)
اولین کاری که میکنم اینه که یه گروه درست میکنم و پادگان رو به تسخیر خودم در میارم .. (بی خودی اسمم که ناخدا ویکی نیست .. ) .. بعد نامه میفرستم که شما هم بیایین (البته آقایون رو میگم) تا واسطون برگه معافیت صادر کنم :cowboy:

امضا ناخدا ویکی

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب امروز نامه اعمالم (ببخشید برگه اعزام به خدمتم:D) اومد .. (یادم نیست با دست چپ گرفتم یا با دست راستم:surprised:)
اولین کاری که میکنم اینه که یه گروه درست میکنم و پادگان رو به تسخیر خودم در میارم .. (بی خودی اسمم که ناخدا ویکی نیست .. ) .. بعد نامه میفرستم که شما هم بیایین (البته آقایون رو میگم) تا واسطون برگه معافیت صادر کنم :cowboy:

امضا ناخدا ویکی

اگه میشه با همون گروهی که درست کردی به مجلس حمله کنین و قانون اختیاری شدن سربازی رو تصویب کنین.

mandana_f

عضو جدید
اگه میشه با همون گروهی که درست کردی به مجلس حمله کنین و قانون اختیاری شدن سربازی رو تصویب کنین.

اگر اختیاری بشه به نظر شما چند نفر میرن توی این مملکت سربازی !!!!!!!!!!؟؟ خودم جواب میدم : هیشکی !!!!!!!!!!
اولین کاری که میکنم اینه که یه گروه درست میکنم و پادگان رو به تسخیر خودم در میارم .. (بی خودی اسمم که ناخدا ویکی نیست .. ) .. بعد نامه میفرستم که شما هم بیایین

(البته آقایون رو میگم) تا واسطون برگه معافیت صادر کنم :cowboy:

به به ! بسلامتی . دم همه ی اونایی که از سربازی فراری نیستن گرم ;)

منو اگر با رفقام میفرستادن کاملا پایه بودم ، اما تنهایی بهشت هم حاضر نیستم برم :D

از املاء کلمه مشخصه چقدر عملی میشه :biggrin:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اختیاری بشه به نظر شما چند نفر میرن توی این مملکت سربازی !!!!!!!!!!؟؟ خودم جواب میدم : هیشکی !!!!!!!!!!

باز این خانم ها اومدن و تو بحث سربازی که هیچ نوع سر رشته ای هم ازش ندارن و نه درکی هم ازش دارن دخالت کردن !!

جوابتون اشتباهه :

تعداد کشورهایی که سربازی اجباری را حذف و به تشکیل ارتش حرفه ای مبادرت ورزیده اند مرتب رو به افزایش است و در حال حاضر بالغ بر 109 کشور است.
آلبرت انیشتن در کتاب جهان آن گونه که من می بینم: خدمت سربازی اجباری به نظر من ننگ آورترین و شرم آورترین نشانه نقص و ضعف در شان انسانی است که امروزه مردم متمدن و باشعور در سراسر دنیا ازآن رنج می‌برند.

dzzv_13

مدیر تالار
باز این خانم ها اومدن و تو بحث سربازی که هیچ نوع سر رشته ای هم ازش ندارن و نه درکی هم ازش دارن دخالت کردن !!

جوابتون اشتباهه :

تعداد کشورهایی که سربازی اجباری را حذف و به تشکیل ارتش حرفه ای مبادرت ورزیده اند مرتب رو به افزایش است و در حال حاضر بالغ بر 109 کشور است.
آلبرت انیشتن در کتاب جهان آن گونه که من می بینم: خدمت سربازی اجباری به نظر من ننگ آورترین و شرم آورترین نشانه نقص و ضعف در شان انسانی است که امروزه مردم متمدن و باشعور در سراسر دنیا ازآن رنج می‌برند.

مشکل ما از سربازی رفتن نیست .. مشکل این هست که کسی که درس خونده بتونه از علمش به کشورش کمک کنه .. وگرنه صبح بلند شدن و دویدن که هنر نیست .. کنار خونمون یه پارکی هست که اگر هوا خوب باشه صبح زود میرم اونجا میدوم.. تابستانهای قبل هم با دوچرخه (با دوستام) میرفتیم توی راه گنجنامه (یه جای باصفا) و جاتون خالی گرده تازه و خامه عسل محلی میزدیم توی رگ .. (بعدشم یه لیوان دوغ یخ میزدیم که تا عمق وجود حسش میکردیم .. ) بعد که میرسیدیم توی شهر میدیدیم مردم تازه میخوان برن سرکار

امیدوارم کشور در زمینه خدمت سربازی بره به سمتی که بهینه از افراد استفاده کنه مثل همین چیزی که الان قرارگاه خاتم الانبیا گذاشته (که البته بیشتر برای بچه های عمران و معماری هست)

نرگس62

عضو جدید
سلام دوستان حالا ولش کنید که میدونیم it چی هست و چی نیست کسی در مورد استفاده از threadin در سی شارپ می تونه کمکم کنه که چه جوری ازش استفاده کنم. خواهش میکنم کمکم کنید

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- واه واه ! نه که شما یه 7 ، 8 باری سربازی رفتین و اصلا سرهنگ بازنشسته هستین خیلی سررشته دارین ! شما تا نرفتید عین ما هستید !

دوما اون ارتش حرفه ای هیچ ربطی نداره به سربازی اختیاری ! توی ارتش رفتن میشه شغل شخص ، اسمش سربازی اختیاریه توی شهر شما !!!!!!!!!!؟

------
3- جواب این پست رو ندین ! هدفم فقط جواب دادن بود و نه جواب گرفتن !

1- حرفتون مثل این میمونه که من بگم زایمان کردن خانم ها خیلی راحته و اصلا درد نداره و خیلی حال میده. بعد شما هم مخالفت کردید. بگم نه که شما تا الان 10 تا بچه دارید. پس شما هم تا بچه دار نشدید عین ما هستید :D:D:D:D

2- وقتی ارتش حرفه ای بشه. سربازی از اجباری بودن در میاد. وقتی سربازی از اجباری بودن در بیاد . میشه بهش گفت اختیاری که افراد ترجیح میدن شغلشون چنین چیزی باشه و یا اینکه چند سال افراد ترجیح بدن در نظام خدمت کنن یا سربازی برن(حالا هر چیزی که اسمش رو میگذارین ) در ازای دریافت یه حقوق خوب و یه سری مزایا که شغل های دیگه نداشته باشه. شاید بعضی ها هم اصلا دوست نداشته باشن در خدمت نیروهای مسلح باشن حتی با اینکه حقوق خوبی داشته باشه.
به این میگن اختیاری بودن که افراد میتونن انتخاب کنن که در خدمت نیروهای مسلح باشن. (چه 1 سال . چه 30 سال ) . یا در خدمت نیروهای مسلح نباشن.
چه تو شهر ما چه تو شهر شما بهش همین رو میگن .

3- البته شما سعی کنید به اهدافتون برسید. ولی سعی کنید هدف هاتون رو براساس توانمندی ها خودتون تعیین کنید. نه حکم کردن به دیگران !!! بنده خودم تعیین میکنم جواب پستی رو بدم یا ندم.

پ ن : برای به حاشیه نرفتن تاپیک و اینکه به نظرم خانم ها اصلا نباید در بحث سربازی نظری بدن. چون درکی ازش ندارند و نخواهند داشت به این بحث ادامه نمیدم. ( حتی در صورت نیاز به پاسخ دادن )

خانوم شما که فرق میان سربازی رو با دست و دل بازی نمیدونید چرا در موردش نظر میدید!

(صرفا به خاطر دیدن اون جمله ای که قرمزش کردم، این جوابو نوشتم!)

جالب بود.

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
Marvelous, superb, exceptional AVATAR!

آواتار شما یه چیزی در حد فوق العاده است! إستثنائیه! گرگ بسیار زیبایی هست. (بخصوص اون خطّی که بالا و پایین چشمش دیده میشه!). بسی لذت بردم.

manwolf!! اینم عجب اسم بیستیه!

...

مدیر کربلایی چرا نیست؟

با بخش اول موافقم

توفیق اجباری شد رئیسمون فرستادمون الکامپ!!!

Drago

کاربر ممتاز
و اونایی که علقم شکست خورده بوده و زدم اشتباه !!

از املاء کلمه مشخصه چقدر عملی میشه
کسی که از بقیه غلط املایی میگیره خودش نباید اشتباه تایپی داشته باشه...
(یعنی ما یک نقل قول ساده بلد نباشیم بزنیم که پست را پاک میکنید؟)
کسی که خودش پست پاک میکنه نباید در مورد پست پاک کردن کنایه بزنه...

با بخش اول موافقم

تا باشه از این توافیق (جمع مکسر من درآوردی از توفیق) اجباری! آقا یکی بیاد منو مجبور کنه برم الکامپ.
آقا یکی بیاد منو "رئیس دار" کنه حتی!!
========
به امیر حسین :
الان باید بگیم سربازی مبارک؟!:confused:
عیب نداره این چندماه رو میری بعد نتیجه کنکور میاد عده ای (هم سربازهات) رو دلشکسته و غمگین میزاری و میری دانشگاه!!
بعد که دیگه ناخدا نباشه توی کشتی (Ship) یه شورش تمام عیار به وجود میاد،جنگ قدرت میشه!

mandana_f

عضو جدید
احساس من اینه که بچه های تالار جفت جفت یا گروهی همدیگرو اذیت میکنن و نیش و کنایه و کلا غیر دوستانه هست رفتارشون !

امیدوارم اشتباه برداشت کرده باشم اما وضع جواب دادن به پست های همدیگه اینو نشون میده .

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساس من اینه که بچه های تالار جفت جفت یا گروهی همدیگرو اذیت میکنن و نیش و کنایه و کلا غیر دوستانه هست رفتارشون !

امیدوارم اشتباه برداشت کرده باشم اما وضع جواب دادن به پست های همدیگه اینو نشون میده .

البته بعید میدونم دوستان تو این تاپیک بخوان شخص یا اشخاص خاصی رو اذیت کنند.

ولی از طرف خودم این اطمینان رو میدم که هیچ نوع بحث شخصی رو وارد بحث هام نمیکنم. اگه در محیط عمومی حرفی زدم یا میزنم و مخالفتی میکنم , مبنی بر حرف ها و جملاتی که بیان میشه هست.

و اینجوری نیست که بخوام شخص خاصی رو نشانه برم.

در مورد امیر و امیر حسین هم که بیشتر از 1 ساله میشناسمشون و از روز اولی که اومدم باشگاه این 2 عزیز هم فعالیت داشتن , میتونم این اطمینان رو بدم که اونا هم اهل کنایه زدن به شخص خاصی نیستن.

در مورد بقیه دوستان شناختم کامل نیست ولی بعید میدونم دوستان دیگه هم اینجوری باشند. فکر میکنم شما زیادی پست ها رو بد نگاه میکنید .

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

این که خیلی خوبه کربلایی جان. خوش به حالت.

1- آقا یکی بیاد منو مجبور کنه برم الکامپ.
آقا یکی بیاد منو "رئیس دار" کنه حتی!!
========
به امیر حسین :
2- الان باید بگیم سربازی مبارک؟!:confused:

1- اگه نری الکامپ به کربلایی میگیم بنت کنه. حالا جرات داری نرو الکامپ !!!!

2- نه . باید میگفتی شیرینی فراموش نشه :D:D

dasthayekhaly

عضو جدید
کلوب ندیدم شما رو چند وقته :cool:
باز که شل شدی ! ( یکی نیست به خودم بگه !! )
من که اصلا از هوش مصنوعی خوشم نمیاد ولی اگر در شرایط شما بودم و علاقه هم داشتم ( حالا کار به کم و زیادش ندارم ) نقد رو میچسبیدم و نسیه رو ول میکردم !
اونم نقدی که دولتی باشه !

آره خیلی کم میرم. اگه برم هم فقط یه سری میرنم و میام.;)
بازم آره. از اول هم محکم نیومدم. :(
البته گفتم احتمال داره بدون کنکور قبول کنند. اولاً که اینا هیچ کاری شون حساب و کتاب نداره، دوماً باید یه چند تا رقیب رو پشت سر بذارم! :cool:( البته به نظر میاد پشت سر گذاشتن دو سه تا رقیب راحتتر از پشت سر گذاشتن چند هزار نفر توی کنکور باشه! )

منم چند بار خواستم توی این بحث شرکت کنم ولی به خاطر همین احساس، (یه چیزی شبیه احساس غریبی!) شرکت نکردم.
به نظرم یه کم لحن صحبت های اخیر، دور از اسم تاپیکه. شاید اگه یه کم کمتر دنبال ایراد گرفتن از همدیگه باشیم و یه کم باگذشت تر، جو شایسته تری به وجود بیاد.:smile:

mandana_f

عضو جدید
آره خیلی کم میرم. اگه برم هم فقط یه سری میرنم و میام.;)
بازم آره. از اول هم محکم نیومدم. :(
البته گفتم احتمال داره بدون کنکور قبول کنند. اولاً که اینا هیچ کاری شون حساب و کتاب نداره، دوماً باید یه چند تا رقیب رو پشت سر بذارم! :cool:( البته به نظر میاد پشت سر گذاشتن دو سه تا رقیب راحتتر از پشت سر گذاشتن چند هزار نفر توی کنکور باشه! )

منم چند بار خواستم توی این بحث شرکت کنم ولی به خاطر همین احساس، (یه چیزی شبیه احساس غریبی!) شرکت نکردم.
به نظرم یه کم لحن صحبت های اخیر، دور از اسم تاپیکه. شاید اگه یه کم کمتر دنبال ایراد گرفتن از همدیگه باشیم و یه کم باگذشت تر، جو شایسته تری به وجود بیاد.:smile:

کُلُهُم دمت گرم عزیزم :D

بالا