گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mandana_f

عضو جدید
قصه نخور .. رتبه من شد 412 .. یعنی معرکه تست ها رو زدم .. مشترک همش 6 درصد زدم .. اومدم خونه و حسابی به خودم میخندم .. سولایی رو غلط زدم که نگوو .. اونطرف هوش تازه دیروز کتابمو دوستم سر جلسه واسم آورد ولی 61 درصد زدم (مدیریت رو سوال آخرش توی کتاب MIS که تابستون پاس کرده بودم خونده بودم که همون یه سوال رو زدم رتبه اون درس شد 84 .. من موندم کسی مدیریت نمیخونه !! :surprised:)

به رتبت نگاه نکن .. به اینکه چقدر از آزمون چیز فهمیدی نگاه کن .. جالبه بدونی بعضی از شکیاتم در مورد سوالات توی آزمونها میاد .. و دقیقا من اون گزینه اشتباه رو میزنم .. بعد میام خونه غلطام رو بر طرف میکنم

ولی امیر بشین بخون .. اینکه چقدر هوش داری رو کار ندارم .. ولی سعی کن ساعت درس خوندنت و درگیر بودن با درسات رو ببری بالا
(حالا خودم از تو بدتر شدم .. رتبم بهتر میشد چقدر نصیحتت میکردم .. )

آزمون پارسه رو خراب کردم.امنیت و شبکه شدم ۳۶۱ آی تی و تجارت ۳۳۸.
یه نفر به من دلداری بده لطفا.(جدی بگیرید،نادر پیش میاد با کسی درددل کنم یا دلداری بخوام)

دوستان پارسه ای می بینم که همتون عین من پسرفت کردید :biggrin::D

من که دیگه ser شدم !! ( همون بی حس ! )

رتبه ام 157 شد و به خودم گفتم ای گندت بزنن با این تست زدنت ! چقدر درصدهام پایین بود ! واقعا موندم چرا اینجوری زدم ! با اینکه مسلط بودم روی اکثر درس ها .

ساختمان داده اش ناجوانمردانه سخت بود ! مشترک رو 32 درصد زدم . مدیریتش هم سخت بود امیر حسین خان ! من توی 25 دوم 61 درصد زدم و رتبه مدیریتم 3 شد !

( در کمال ناباوری ! ) این سری 5 درصد زدم و رتبه ام

160 شد حدودا !! این مدیریت اصلا حساب کتاب نداره !! میانگین مدیریت هم که اگر دقت کرده باشین منفی بوده این سری !!

امیر خان ( دراگو ) خداییش بی خیال باشید ! من خیلی بدتر از شما بودم اما دیدم هیچ دردی رو دوا نمیکنه این دپرس شدن هر چند خودم خدای نا امیدی هستم !

ولی با این رتبه هایی که میارم دیگه به خودم میگم بی خیال رتبه تو فقط بخون !

یه بنده خدایی دیروز یه حرف خیلی خوب بهم زد گفت خیلی از رقیبهات همین روزا میدون رو خالی میکنن !

-----------------

خب دوره ی نت اینجانب ساعت 12 شب تموم میشه و باید تمدید بشه که هنوز نشده ! کی برگردم خدا میدونه :D

فعلا فقط درس بخونید تا بیام ببینم چه گلی به سر خودتون و ما زدید ! ( آخ خدا یعنی میشه کل بچه ها تالار آی تی حداقل دو رقمی بیارن :D )

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
یه نفر به من دلداری بده لطفا.(جدی بگیرید،نادر پیش میاد با کسی درددل کنم یا دلداری بخوام)

خب این فقط یه آزمونه...
آزمون برای اینه که خرابش کنی تا به توانایی خودت پی ببری و انگیزه ات بیشتر بشه
با شناختی که این سه سال ازت اینجا پیدا کردم تو آزمون اصلی رو خراب نمیکنی...

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان.واقعا آدم چهار تا دوست اینجوری داشته باشه دیگه چی میخواد توی این دنیا؟ (جدی)
مشکل من آزمون پارسه نیست.مشکلم اینه که فکر میکنم توی آزمون اصلی هم چیزی نخواهم شد و فرض رو روی قبول نشدن (یا رتبه ی بد) گذاشتم.
دراصل این یکی از خصوصیات اخلاقی منه که همیشه بدترین حالت (به قول اساتید Worst Case Scenario) رو تصور میکنم.
این کار یه خوبی داره و یه بدی : خوبیش اینه که اگه واقعا اونطور که میخواستم نشه،دپرس نمیشم و با حقیقت منطقی برخورد میکنم. بدیش اینه که یه مقدار انگیزه ام رو برای کار از دست میدم.
البته نه اینکه مثلا واسه ارشد نشینم دیگه درس بخونم ها،برنامه ریزی ها و ... کاملا سرجاشه و سعی میکنم با نهایت دقت ادامه اش بدم.
به هر حال واقعا ممنون از همه.
اینم کارنامه :

در آخر : این سیستم "رتبه من را نشان بده" یا نده بسیار بسیار مسخره و احمقانه است.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان.واقعا آدم چهار تا دوست اینجوری داشته باشه دیگه چی میخواد توی این دنیا؟ (جدی)
مشکل من آزمون پارسه نیست.مشکلم اینه که فکر میکنم توی آزمون اصلی هم چیزی نخواهم شد و فرض رو روی قبول نشدن (یا رتبه ی بد) گذاشتم.
دراصل این یکی از خصوصیات اخلاقی منه که همیشه بدترین حالت (به قول اساتید Worst Case Scenario) رو تصور میکنم.
این کار یه خوبی داره و یه بدی : خوبیش اینه که اگه واقعا اونطور که میخواستم نشه،دپرس نمیشم و با حقیقت منطقی برخورد میکنم. بدیش اینه که یه مقدار انگیزه ام رو برای کار از دست میدم.
البته نه اینکه مثلا واسه ارشد نشینم دیگه درس بخونم ها،برنامه ریزی ها و ... کاملا سرجاشه و سعی میکنم با نهایت دقت ادامه اش بدم.
اینم کارنامه :

در آخر : این سیستم "رتبه من را نشان بده" یا نده بسیار بسیار مسخره و احمقانه است.
دوست عزیز منم با نظر بقیه دوستان موافقم . واقعا ازمون برای سنجش و محک زدن قبولی شما نیست بلکه فقط برا تسلط درسی هستش ، اینکه چقدر به درس تسلط داری . مهم تصمیمی هستش که بعد از جواب ازمون میگیری پس با قدرت برو جلو. مطمئن باش هرچقدر تو ازمون های ازمایشی بدتر بزنی بهمون اندازه تو کنکور اصلی موفق هستی ، شک نکن. البته قبلا هم اشاره کردم مهم به نگاه و تصمیم خودت بعد نتیجه ازمون هستش. دوستان گفتن خیلی ها میدون رو خالی میکنن ولی کسی موفقه که از کرده خودش درس بگیره. بقول دفتر برنامه ریزی قلم چی:
آینه چون نقش تو بنمود راست
خودشکن آیینه شکستن خطاست
. پس پیش بسوی موفقیت
اره چه حالی میده سال بعد وقتی رتبه ها اومد همه بهم تبریک بگیم . منم که فعلا مشغولم . چون سال اولمه یه کوچولو استرس ازمون دارم ، پارسه هم نمیرم فقط تلاش خودمه. برا همتون ارزوی موفقیت میکنم

mandana_f

عضو جدید
اره چه حالی میده سال بعد وقتی رتبه ها اومد همه بهم تبریک بگیم .

وای خیلی خوب میشه :)

باید بگم که دقیقا منم عین شما همین تفکرات رو دارم یعنی دقیقا هااااااااااااا !!!!!!!!!!! ولی خب بازم عین شما برنامه رو پیش میبرم !

اون حسن و عیبه این جور طرز تفکر رو هم خوب اومدید !! البته به نظرم تاثیر منفی این تفکر بیشتر از مثبتشه !

آره سیستم مسخره ای هست برای کارنامه ! البته من تازه کشف کردم واسه چیه ! اینکه امثال من و شما ( که ناامیدی تو ذاتمونه ! ) رتبه رو نبینن و فقط به درصدهاشون و تراز نگاه کنن و بعد

صفحه رو ببندن و بدونه کم شدنه انگیزه برن سر درسشون :D

------------------

از اون جایی که مهندس آی تی هستیم ما !! و برای یه مهندس آی تی زندگی بدون نت معنی نداره !! زودی تمدید کردیم نتمون رو !!

( به قول یکی از خانومای همین تالار : مدیونید اگر فکر کنید معتاد نتم :biggrin::D )

Drago

کاربر ممتاز
اون حسن و عیبه این جور طرز تفکر رو هم خوب اومدید !! البته به نظرم تاثیر منفی این تفکر بیشتر از مثبتشه !

آره سیستم مسخره ای هست برای کارنامه ! البته من تازه کشف کردم واسه چیه ! اینکه امثال من و شما ( که ناامیدی تو ذاتمونه ! ) رتبه رو نبینن و فقط به درصدهاشون و تراز نگاه کنن و بعد

صفحه رو ببندن و بدونه کم شدنه انگیزه برن سر درسشون :D
اتفاقا من فکر میکنم تاثیر مثبتش بیشتره.یادتون نره که ۹۹.۹۹ درصد پروژه ها (در زندگی بخوانید مسائل) اون طوری که آدم میخواد پیش نمیره،پس بهتره برای همه چیز آماده باشیم.برای بهتر از بهترین تلاش کنیم ولی اینو هم در نظر داشته باشیم که در شرایط غیر ایده آل چه باید کرد؟
من آدم نا امیدی نیستم،شاید بشه گفت از مثبت نگر ترین آدم های روی کره زمین باشم! طوری که حتی بعضیا که منو نمیشناسن ممکنه به ساده لوحی تعبیر بشه.اما با دید مثبتی که داشتم سعی کردم زندگی رو به خودم آسون کنم.
(الان اینا تعریف از خود برداشت نشه یه وقت؟؟ بی منظور بود...)

mandana_f

عضو جدید
اتفاقا من فکر میکنم تاثیر مثبتش بیشتره.یادتون نره که ۹۹.۹۹ درصد پروژه ها (در زندگی بخوانید مسائل) اون طوری که آدم میخواد پیش نمیره،پس بهتره برای همه چیز آماده باشیم.برای بهتر از بهترین تلاش کنیم ولی اینو هم در نظر داشته باشیم که در شرایط غیر ایده آل چه باید کرد؟
من آدم نا امیدی نیستم،شاید بشه گفت از مثبت نگر ترین آدم های روی کره زمین باشم! طوری که حتی بعضیا که منو نمیشناسن ممکنه به ساده لوحی تعبیر بشه.اما با دید مثبتی که داشتم سعی کردم زندگی رو به خودم آسون کنم.

نه تعریف از خود نبود !

مخالفم با 99.99 درصد ! من که اینقدر آدم بد بینی هستم اینقدر بالا نمیگیرم که شمایی که مثبت نگر هستید میگیرید !!

قبول دارم باید آماده بود برای آینده و پیشامدها ، اما طوری نباشه این آمادگی که روند خوب فعلی و زمان حال رو خراب کنه ! ( مثه خودم !! )

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
التماس دعا دارم از همگی عزیزان در این دهۀ محرّم

یعنی دهه های دیگه محرم و همچنین ماههای دیگه سال التماس دعا نداری؟؟

پ ن : زیاد به محتوای این پست دقت نکن حسین جان. چون فکر میکردم پستت رو پاک میکنی. گفتم نقل قول کنم که بچه های دیگه بخونن :D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
دوستان پارسه ایی

دوستان پارسه ایی

آزمون PSE رو چیکار کردین .. ؟!!

گسسته : 54 %
طراحی : 67%
شبکه : 50%
نرم افزار : 70 %

یعنی یه جورایی مشترک بالای 60 %

مدیریت : 42%
پایگاه :50%
هوش : 59%
سیستم عامل: 43%
معماری :20%

کنکورش بنظرم خیلی ساده بود و برای انگیزه دادن واسه اونایی بود که قبلی ها رو خراب کردن .. !!

no way

عضو جدید
سیب زمینی که نمیخریدیم رشته انتخاب میکردیم بابا!
بعد اگه قرار بود همه اطلاعات داشته باشن دیگه چرا بیان درس بخونن ؟ مستقیم مدرک بگیرن

dzzv_13

مدیر تالار
اوف اصلا یادم رفت همچین آزمونی هم هست!!!

سر آزمون 50 در صد اول مگه بهتون سی دی و راهنماشو ندادن ؟!!
(تازه کلی هم دیر اومده آزمون .. قرار بود قبل آزمون 50 اول باشه .. )

فکر کنم تاریخش رو تا دوازدهم تغییر دادن ... برس پسر ..
اطلاعات تکمیلی در این سایت .. اینجا کلیک کن

sougmad

عضو جدید

خب!
دوستان که دلداری ها و مشاوره های کارشناسی لازم رو دادن
پس من دیگه چیزی نمیگم:D

فقط یه چیزی؛
باورم نمیشه که شما این حرفا رو زده باشید
چون شما کلا برام انرژی مثبت بوده و هستید
و دقیقا همون مثبت نگری که گفتید
(پیاما و کمکاتون واقعا تاثیر خودشو گذاشت.. مرسی...:gol:)

راجع به اون % 99.99 هم باهاتون موافقم..
ولی فعلا دوست ندارم به چیزای بد فکر کنم یا خودمو واسش آماده کنم...

یعنی دهه های دیگه محرم و همچنین ماههای دیگه سال التماس دعا نداری؟؟

پ ن : زیاد به محتوای این پست دقت نکن حسین جان. چون فکر میکردم پستت رو پاک میکنی. گفتم نقل قول کنم که بچه های دیگه بخونن :D

یعنی خدا خفت نکنه دانیال!:D
پکیدم از خنده:biggrin:

(اصلاح میکنم : جناب مهندس دانیال!! (به قول خودت البته! نه من!! :D)

----------------------------------------------------------------------------

+ جناب طباطبائی شما هم همینجور ادامه بده
هی بنویس،هی پاک کن
هیچ اشکالی نداره
روحمونم شاد میشه تازه(دانیالم حرص میخوره میخندیم:D)

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
:surprised:

خانم. مگه خودتون برادر و پدر ندارین؟؟؟

حداقل اقا دانیالی. جناب دانیالی.

چه سریع دختر خاله میشن !! از شما که قم هستین بعیده خانم !!

اصلاح کردم که!!

حرص نخور خـــالـــه جون

آخرین ویرایش:

mandana_f

عضو جدید
آزمون PSE رو چیکار کردین .. ؟!!

گسسته : 54 %
طراحی : 67%
شبکه : 50%
نرم افزار : 70 %

یعنی یه جورایی مشترک بالای 60 %

مدیریت : 42%
پایگاه :50%
هوش : 59%
سیستم عامل: 43%
معماری :20%

کنکورش بنظرم خیلی ساده بود و برای انگیزه دادن واسه اونایی بود که قبلی ها رو خراب کردن .. !!

اوف اصلا یادم رفت همچین آزمونی هم هست!!!

به ما سی دی رو دادن اما خداییش وقت نمیکنم ! نمی دونم فردا وقت بذارم روش یا نه !!؟؟ شما توصیه میکنید بزنم یا وقت تلف کردنه !؟

چقدر طول میکشه ؟

یه سری سوالاش انگار غلط غلوطه و برای مثلا 25 درصد چهارم بوده ! توی همپا بچه ها نوشته بودن ! مثلا یکی از پایگاهش .

اگر چیزی غلط هست جوابارو بگید ما درستشو بزنیم بره پی کارش روحیه بگیریم :D

mandana_f

عضو جدید
امروز فصل بن بست سیستم عامل پارسه رو میخوندم ، چقدر قشنگه این کتاب !

انگار آدم سر کلاس هست و استاد داره تدریس میکنه .

اون شوخی های بین درساش هم که دیگه کلی روحیه بخش و جالبه !

من که معمولا از چیزی خوشم نمیاد ( درس که دیگه جای خود داره !! ) خیلی از این کتاب خوشم اومده .

واقعا عجب کتابی نوشته این دکتر حقیقت . خدا خیرش بده ;)

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
به ما سی دی رو دادن اما خداییش وقت نمیکنم ! نمی دونم فردا وقت بذارم روش یا نه !!؟؟ شما توصیه میکنید بزنم یا وقت تلف کردنه !؟
چقدر طول میکشه ؟
یه سری سوالاش انگار غلط غلوطه و برای مثلا 25 درصد چهارم بوده ! توی همپا بچه ها نوشته بودن ! مثلا یکی از پایگاهش .
اگر چیزی غلط هست جوابارو بگید ما درستشو بزنیم بره پی کارش روحیه بگیریم :D
آره یکی دوتا سوالشو یادمه گزینه مشابه داده بود (ولی اگر زرنگ باشی میفهمی کدوم جوابه)
در ضمن وقت تلف کردن نیست .. کلا آزمون یک ساعت و نیم هست که من یک ساعت و ده دقیقه طول کشید تا جوابا رو دادم
حتما پیشنهاد میکنم بزنید سوالات رو .. نه بخاطر اینکه سوالاش سخت باشه .. بلکه یه دوره خوبی میتونه برای درسای قبل باشه
(البته سیستم عامل از کلا آزمونهای قبلیش سخت تر هم بود)

من که معمولا از چیزی خوشم نمیاد ( درس که دیگه جای خود داره !! ) خیلی از این کتاب خوشم اومده .

حالا خود دکتر رو ندیدی ... بری بشینی سر کلاسش که دیگه هیچی ....
اون جور که خودش میگفت , خداوندگار سیستم عامل هست و تننباوم و استالینگ و بقیه شاگردانش هستن ..(البته شوخی هاااا) :smile:
توی درس بن بست ها از سوتی یه دکتر در یکی از دانشگاه های تهران میگفت .. واییییی

Drago

کاربر ممتاز

من که معمولا از چیزی خوشم نمیاد ( درس که دیگه جای خوعاد داره !! ) خیلی از این کتاب خوشم اومده .

هم سیستم عاملش هم شبکه رو خیلی خیلی خوب نوشته،آدم از خوندنش خسته نمیشه،باحال توضیح داده.آدمو یاد دکتر ملکیان (که حتما کتاب اصول مهندسی اینترنتشو خوندید) میندازه.
حالا خود دکتر رو ندیدی ... بری بشینی سر کلاسش که دیگه هیچی ....
اون جور که خودش میگفت , خداوندگار سیستم عامل هست و تننباوم و استالینگ و بقیه شاگردانش هستن ..(البته شوخی هاااا) :smile:
توی درس بن بست ها از سوتی یه دکتر در یکی از دانشگاه های تهران میگفت .. واییییی
تو مگه دیدی ایشونو؟! افتخاریه که نصیبت شده ها!

mandana_f

عضو جدید
خوش به حال اونایی که سر کلاسای دکتر حقیقت بودن ;)

...........................

وای بدبخت شدم ! کمک !!!!!!!!!!!!!!!

خیلی اتفاقی و یهویی و نمی دونم چطوری زدم کل فایلی که از ثبت نام ارشد سیو کرده بودم پاک کردم !! حالا چه خاکی تو سرم کنم !!!!!!!!؟؟

فقط قبلا کد رهگیری و شماره پرونده ام رو یه جا یادداشت کردم !

الان یعنی بیچاره شدم !!؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
خوش به حال اونایی که سر کلاسای دکتر حقیقت بودن ;)

...........................

وای بدبخت شدم ! کمک !!!!!!!!!!!!!!!

خیلی اتفاقی و یهویی و نمی دونم چطوری زدم کل فایلی که از ثبت نام ارشد سیو کرده بودم پاک کردم !! حالا چه خاکی تو سرم کنم !!!!!!!!؟؟

فقط قبلا کد رهگیری و شماره پرونده ام رو یه جا یادداشت کردم !

الان یعنی بیچاره شدم !!؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا!
رسما درگیر این دکتر حقیقتو کتاباشم
چه سیستم،چه شبکه;)

-----------------------------------------------------------

نمونه ی بارز یک ف!!:D

جواب سئوالت!
خاک رس باشه ترجیحا:D

جواب جدیت!!
نه عامو
بیچاره واسه چی!؟
برای ارشد فقط به همون کد رهگیری نیاز داری که خدا رو شکر(با اینکه ازت بعید بود:D) جایی نوشتیش.!
تازه اونم ننوشته بودی بازم راه حل داشت;)

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم خدمت دوستان عزیز.
یه لطف بکنید یه تاپیک راجع به کنکور بزنید بحث ها ی حتی خودمونی راجع به اون رو اونجا مطرح کنید.نشد که! هر دفعه میام حرفای تکراری :surprised:از صمیم قلب برای همتون آرزوی موفقیت میکنم .بهتون حق میدم همه ی فکر و ذکرتون کنکور باشه من از شما بدتر بودم کلا این جمله آخریو گفتم که یعنی آره درکتون می کنم;)
آقا من رسما اعتراض دارم
توی هر سایتی که میری انواع و اقسام امتیازات مختلف برای کاربراشون دارن ...خیلی جالبه ما حتی نمیتونیم یه تصویر توی امضامون داشته باشیم...من پیشنهاد میکنم دسته جمعی به یه سایت دیگه مهاجرت کنیم.
اعتراض دوم
که کمی دیره ....این همه روح مرحوم استیو رو شاد کردیم اما از دنیس ریچی بزرگ که کمی بعد از اون درگذشت حرفی نزدیم در صورتی که دنیس در مقایسه با جابز با در نظر گرفتن خدمات علمی به دنیای آی تی 50 بار بیشتر باید گرامی داشته میشد.زندگی نامه ی جالبی داره بخونید حتما.فقط اینو بگم مخترع زبان c و از پایه گذاران یونیکس بوده...اگه نگاه کنید از ریز و درشت در دنیای کامپیوتر داره روی این دو تا میچرخه!

mandana_f

عضو جدید
جواب جدیت!!
نه عامو
بیچاره واسه چی!؟
برای ارشد فقط به همون کد رهگیری نیاز داری که خدا رو شکر(با اینکه ازت بعید بود:D) جایی نوشتیش.!
تازه اونم ننوشته بودی بازم راه حل داشت;)

آخیش خیالم راحت شد !! حالا برم اون کاغذ رو پس نابود کنم مشکلی نیست :d
یه لطف بکنید یه تاپیک راجع به کنکور بزنید بحث ها ی حتی خودمونی راجع به اون رو اونجا مطرح کنید.نشد که! هر دفعه میام حرفای تکراری :surprised:

آقا حرفتون شدیدا خودخواهانه بود ! شرمنده !!

در ضمن اگر اونجوری که شما میگید بشه وقتی سری بعد بیایید دیگه اینجا حرفی نخواهید دید که بخواد تکراری باشه !!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

mandana_f

عضو جدید
آزمون PSE رو زدم ! در کمال بی حوصلگی و خستگی ! ساعت 12 شب ! آخرشم نیم ساعت وقت اضافه آوردم !!:biggrin:

گسسته : 64

طراحی : 50

نرم افزار : 60

شبکه : 50

مدیریت : 71

هوش : 46

پایگاه : 88

سیستم عامل : 43

معماری : 10 !!!!!!! ( شانسی زدم !! )

Drago

کاربر ممتاز
۱.یه لطف بکنید یه تاپیک راجع به کنکور بزنید بحث ها ی حتی خودمونی راجع به اون رو اونجا مطرح کنید.نشد که! هر دفعه میام حرفای تکراری :surprised:از صمیم قلب برای همتون آرزوی موفقیت میکنم .بهتون حق میدم همه ی فکر و ذکرتون کنکور باشه من از شما بدتر بودم کلا این جمله آخریو گفتم که یعنی آره درکتون می کنم;)
آقا من رسما اعتراض دارم
۲.توی هر سایتی که میری انواع و اقسام امتیازات مختلف برای کاربراشون دارن ...خیلی جالبه ما حتی نمیتونیم یه تصویر توی امضامون داشته باشیم...من پیشنهاد میکنم دسته جمعی به یه سایت دیگه مهاجرت کنیم.
اعتراض دوم
۳.که کمی دیره ....این همه روح مرحوم استیو رو شاد کردیم اما از دنیس ریچی بزرگ که کمی بعد از اون درگذشت حرفی نزدیم در صورتی که دنیس در مقایسه با جابز با در نظر گرفتن خدمات علمی به دنیای آی تی 50 بار بیشتر باید گرامی داشته میشد.زندگی نامه ی جالبی داره بخونید حتما.فقط اینو بگم مخترع زبان c و از پایه گذاران یونیکس بوده...اگه نگاه کنید از ریز و درشت در دنیای کامپیوتر داره روی این دو تا میچرخه!
۱.تا حدی با حرفت موافقم.اینکه گفتگوها با بار اطلاعاتی یا غیراطلاعاتی در مورد یه موضوع خاص یه تاپیک خاص داشته باشه خوبه،اما تاپیک گفت و گوی خودمانی همون حرفاییه که ماها با دوستان و همکلاسی هامون مطرح میکنیم،راستش ما کنکوری ها خیلی از مکالمات روزمره با دوستامون هم در همین مورده!! پس تا حدی قابل درکه.اما خب ما هر بار سعی کردیم یه بحثی راه بندازیم ۳ گروه برخورد باهاش شد : دسته اول گفتن بحث جدید راه نندازین همون بحث قبلی باشه،دسته دوم توی بحث شرکت نکردن،دسته سوم که معمولا ار ۵ نفر بیشتر نمیشن به مدت کوتاهی (مثلا ۳-۴ پست) در موردش حرف زدن.هرچند به نظرم تنوع بحث های کوتاه مدت ذاتا چیز بدی نیست و باعث آشنا شدن با موضوعات مختلف میشه،اما خب بحث های بلند مدت هم نیاز به دانش کافی،علاقه عمومی و پیگیری همگانی داره.
۲.دقیقا من این حرفو به امیر (سایکیک) هم زدم.دانشجو/مهندس IT باشی نتونی توی امضات کد بزاری؟؟! یا حتی عکس...
۳.بحث تجاری بودنه برادر! کسی که توی تجارت موفق بشه مردم بیشتر دوسش دارن.اصولا مردم آدم های پولدار رو دوست دارن!! خیلی ها اپل میخرن چون از بقیه رقبا گرانتره!! بعد روی مک بوک ویندوز نصب میکنه و کارایی سیستم میشه حداقل قابل قبول! اگه میتونی یه مطلب غیر رسمی (برای خوندن جذاب باشه و نکته های خواندنی برای آشنا کردن خواننده با سوژه داشته باشه) در مورد دنیس ریچی جمع کنی،امروز (جمعه) یا آخر هفته آینده توی تاپیک "آخر هفته ها با مشاهیر" منتظرتم!

کربلایی

مدیر بازنشسته
هیچکدام! با حال بود فقط!

نمیدونم راه دیگه ای هم برای مدیریت کردن در این تالار وجود داره یا نه ولی اگه وجود داشت قطعا بهتر از این راه میبود!

ضمنا این که میگی "پیام خصوصی جای مطرح کردن سؤالات نیست"، آیا جزو قوانین تالار بحساب میاد یا صرفا نظر خود شماست؟

نه نظر شخصی منه...
اگه جزء قوانین بود که باید روزانه به حداقل 10 نفر اخطار میدادم

ضمنا
اینایی که امضام نوشتم روش مدیریتی محسوب نمیشه
یه جورایی حرف دلمه
یعنی برام خیلی سخته که کسی عنوان دانشجو رو یدک بکه اما نتونه یا حوصله نداشته باشه یک عنوان خوب و مناسب برا تاپیکش انتخاب کنه
یا اینکه تاپیک یا پستش رو در جای مناسب مطرح کنه
ذجرآوره

بالا