+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bolka

عضو جدید
سلام دوستان.خواهشآ منو کمک کنید
من دانشجوی ترم 5 الکترونیک هستم و تصمیم دارم شروع کنم به خوندن برای ارشد. اما به صورت جامع نمیدونم چه کارهایی باید بکنم.
سوالم ازتون اینه که آیا از الان که شروع کنم زمان مناسبی هست؟ آیا دیر نیست؟ واینکه بیشتر چه درسایی بخونم؟
و بین پارسه و ماهان و مدرسان کدوم موسسه برای رفتن بهتر هست.
کلاسهایی که جبه دار تو نصیر میزاره آیا مفیده؟
خواهشآ کمک کنید
مرسی

کسی نیست جواب بده(به جز اون دوستِ عزیز)

faz123

عضو جدید

سلام به نظر من از 6شروع کن.تا اخر تابستون همه درسایی که میخوای بخونی یه دور کلی خونده باشی از اول پاییز سفت و سخت بخون.سیگنال مومن زاده.معادلات و ریاضی مهندسی پارسه .کنترل پوران پژوهش . مدار کاروزرگر بقیه رو نمیدونم. من پارسه میرم

faz123

عضو جدید
این جمله صحیح نیست.
نه منبع ولتاژ مستقل و نه وابسته هیچکدوم مقاومت رو حذف نمیکنن در حالت سری!!! فقط منبع ولتاژمستقل به صورت موازی با یه مقاومت باشه عملا جریان و ولتاژ شاخه مقاومت دار مشخصه.

حواسم نبود همون سری منظورم بود پس منبع وابسته حذف نمیشه.مرسی

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به نظر من شما موسسات نرو با توجه که شما واحد درسی دارین برنامه موسسات انعطاف پذیر نیسن ولی آزمون جامع یکی از موسسات برو اون به نظر من سنجش تسلط از همه بهتر باشه
زمانه باقی مانده که الان هست شما 4 درسی که قوی هستین (بی خیال زبان والکترو مغناطیس بشین ) انتخاب کن و حداقل 3 ، 4 بار حتما بخون
من قول میدم اینجوری قبول خواهی شد اما تضمین رتبه بسیار عالی نمی کنم

Ehsan756

عضو جدید
ببخشید من توی سایت رفتم متوجه نشدم این آزمون ها اینترنتی هست یا حضوری .؟؟ به نظرتون خوبه ثبت نام کنم ؟؟
چون گفته با خرید این محصول یوزر نیم و پسورد دریافت میکنید ..

این آزمونهایی که لینک ثبت نامشو گذاشتم حضوری هستن . ولی فکر میکنم سنجش آزمون اینترنتی هم داشته باشه
یه سری به این سایت بزن
http://www.sanjeshserv.ir

*shahla*

عضو جدید
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه

بچه ها برا تست الک 2 چی خوبه ؟

یونس313

عضو جدید
چند تا پست دیدم که نوشته بوند وقت هست . دیر نشده ....
من اعتقاد دارم هنوز هم دیر نیست . زمان نسبتا خوبی تا کنکور داریم . با برنامه درس بخونید . خلاصه نویسی کنید . تست ها رو علامت گذاری کنید .
به حاشیه توجه نکنید . و توکل به خداوند کنید .

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام اقا آیدین ا
تو تاپیک رفع اشکال کنترل گفته بودی که کتاب سیستم ها ی کنترل خطی پوران پژوهش تالیف استاد رضائی رو معرفی کنم
این کتاب 10 روز چاپ شده من توسط یکی از دوستانم که تو پوران پژوهش اشنا داره تونستم این کتاب رو قبل از به بازار اومدنش تهیه کنم ولی یکی از دوستام هم رفته به میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه مهدیزاده پلاک 9 انتشارات پوران پژوهش و از اونجا خریده گفتن به زودی تو کل کشور پخش می شه

این کتاب 10 فصل داره حدود 900 صفحه کلی مثال حل کرده (حدود 500 مثال داخل متن درس انصافا هم مثالهاش تنوع زیادی داره)تستهای 91 رو هم داره پاسخهایی که برای تستهای 91 داده بود با بقیه پاسخ های داده شده در سایتها مقایسه کردم خیلی عالی بود قیمت کتابش 19400 تومان به نظر من قیمتش هم در مقایسه با تعداد صفحات و شکلهای بسیار واضح و زیبایی که برای سوالات رسم کرده خیلی خوبه. همه کتابهای کنترل قیمت بالایی دارن مثلا کتاب افتضاح مدرسان شریف با 300 صفحه حدود 12000 تومن

من هر نکته و ابهامی که تو ذهنم بود رو تو این کتاب دیدم که بسیار مفصل نوشته شده بود. من قسمت پایداریش رو مطالعه کردم واقعاً محشر نوشته مثلا یکی از سوالهای کنترل امسال در مورد پایداری داخلی بود که تو این کتاب اونقدر جالب پایداری داخلی و تفاوتش رو با پایداری BIBO بیان کرده که بر من کاملاً موضوع روشن شد
اقا من فکر می کنم کسی که این کتاب رو داشته باشه نه به کلاس کنکور نیاز داره نه به هیچ کتاب دیگه ای وقتی کتاب رو می خونی معلومه که نویسندش (رضائی) مطالب رو کاملا فهمیده و نوشته
من تقریباً تو این یکساله همه کتابهای کنترل بازار رو بررسی کردم ولی این کتاب یه چیز دیگست به نظر من نقطه قوت کتاب باز کردن مفاهیم کنترلی و شیوه بیان وطبقه بندی مطالبش است
حالا شروع کردم کتاب رو با تمام جزئیاتش بخونم چون هر قسمت کتاب یه نکته ای رو میکنه.
می خوام اگه کسی همکاری کنه نکات اساسی این کتاب رو تو این تاپیک به بحث بذاریم من همه جوره در خدمت هستم اینم بگم با کتاب خیلی حال می کنم تا کلاس کنکورهای الکی و مزخرف 10 تا کتاب بخری پول یه درس تو کلاس کنکورا نمیشه

سلام ، من تازه وارد انجمن شدم!!!راستش من توی خرید کنترل پوران وراهیان ارشد مونده بودم!!!توی تاپیک منابع از بچه ها خاستم کمکم کنن که کدوم بخرم!!!!یکی از دوستان گفت: هیچکدوم!!!!برو جزوه ی دکتر شرین ابادی؟؟؟ رو بخون!!!!
من کنترلم تا حدی خوبه !میخام بالای 50 بزنمش!!!کتاب پوران بخونم!!!!!!!!!!!!!!!!

maryam_madah

عضو جدید
سلام من بلد نیستم چطور مشکلمو تواین سایت حل کنم کسی راهنمایی نمیکنه؟
من یه کتاب میخوام تو گوگل زدم تارسیدم به این سایت اماهرچی میگردم نمیتونم پیداکنم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام من بلد نیستم چطور مشکلمو تواین سایت حل کنم کسی راهنمایی نمیکنه؟
من یه کتاب میخوام تو گوگل زدم تارسیدم به این سایت اماهرچی میگردم نمیتونم پیداکنم
سلام دوست عزیز دنبال کدوم کتابی؟؟ تا بچه ها کمک کنن لطفا اسم کتابو بگو

bolka

عضو جدید
به نظر من شما موسسات نرو با توجه که شما واحد درسی دارین برنامه موسسات انعطاف پذیر نیسن ولی آزمون جامع یکی از موسسات برو اون به نظر من سنجش تسلط از همه بهتر باشه
زمانه باقی مانده که الان هست شما 4 درسی که قوی هستین (بی خیال زبان والکترو مغناطیس بشین ) انتخاب کن و حداقل 3 ، 4 بار حتما بخون
من قول میدم اینجوری قبول خواهی شد اما تضمین رتبه بسیار عالی نمی کنم

ممنون از جوابتون. ولی خودم احساس میکنم که به رفتن کلاس نیاز باشه! حداقل درس مدار. چون برای مدار 2 کتاب جبه دار واقعآ نافرم هست.
راستی چرا مغناطیس رو نخونم؟؟ شنیدم خیلی نمره بیار هست؟
خودم تصمیم دارم سیگنال+ریاضی(مهندسی+معادلات+1و2)+مدار+الکترونیک رو بخونم. برای اینها منابع خوب میخوام. سیگنال رو از کتاب جهش میخونم که کتاب بدی نیست اما این کتاب مومن زاده چه طوریه؟؟برای تست خوب هست؟
درس مدار هم کتاب خوب میشه معرفی کنید؟ چون این درس مهمی هست. برای ریاضی مهندسی هم منبع تستی بدید ممنون میشم
سلام به نظر من از 6شروع کن.تا اخر تابستون همه درسایی که میخوای بخونی یه دور کلی خونده باشی از اول پاییز سفت و سخت بخون.سیگنال مومن زاده.معادلات و ریاضی مهندسی پارسه .کنترل پوران پژوهش . مدار کاروزرگر بقیه رو نمیدونم. من پارسه میرم

دوستِ عزیز شما که پارسه میرید آیا از پارسه راضی هستید؟ اساتید خوب هستند؟ قبولی حداقل در آزاد و سراسری شهرستان رو میشه تضمین کرد باهاش؟و اینکه اگر دو یا سه درس از پارسه برم هفته ای چند روز باید برم ؟؟

-
دوستان من واقعآ سوال زیاد دارم اول راهم واقعآ اگر کمکم کنید دعاتون میکنم.
یه سوال خیلی خیلی مهم که واقعآ ذهنمو اشغال کرده اینه که بعضی از دوستام ترم 9 هستند(10 ترمه تموم میکنن) و هنوز واحد دارن و کنکور میدن! شرایط این چه جوریه؟؟ باید چند واحد مونده باشه که کنکورو بدی؟ چون شاید منم 9 یا 10 ترم بشم! و اگر قبول بشمو مثلآ چند واحد تو کارشناسی مونده باشه وضعیت چی میشه؟ و آیا میشه دوبار کنکور داد(با توجه به قوانین جدید سربازی)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز بعد نماز جمعه میام سولاتونو درباره درس جواب میدم
شما در صورت قبولی کنکور باید واحد درسی تون تا 31 شهریور تموم بشه و همه می تونن کنکور شرکت کنن حتی ترم اولی به شر طی که نباید انتخاب دانشگاه ( محل تحصیلی که در دفتر چه دوم میاد) شر کت کنبد فقط میتونید رتبه و درصد ها رو برای آزمایشی خودتون داشته باشید

faz123

عضو جدید
ممنون از جوابتون. ولی خودم احساس میکنم که به رفتن کلاس نیاز باشه! حداقل درس مدار. چون برای مدار 2 کتاب جبه دار واقعآ نافرم هست.
خودم تصمیم دارم سیگنال+ریاضی(مهندسی+معادلات+1و2)+مدار+الکترونیک رو بخونم. برای اینها منابع خوب میخوام. سیگنال رو از کتاب جهش میخونم که کتاب بدی نیست اما این کتاب مومن زاده چه طوریه؟؟برای تست خوب هست؟
درس مدار هم کتاب خوب میشه معرفی کنید؟ چون این درس مهمی هست. برای ریاضی مهندسی هم منبع تستی بدید ممنون میشم

دوستِ عزیز شما که پارسه میرید آیا از پارسه راضی هستید؟ اساتید خوب هستند؟ قبولی حداقل در آزاد و سراسری شهرستان رو میشه تضمین کرد باهاش؟و اینکه اگر دو یا سه درس از پارسه برم هفته ای چند روز باید برم ؟؟

-
دوستان من واقعآ سوال زیاد دارم اول راهم واقعآ اگر کمکم کنید دعاتون میکنم.
یه سوال خیلی خیلی مهم که واقعآ ذهنمو اشغال کرده اینه که بعضی از دوستام ترم 9 هستند(10 ترمه تموم میکنن) و هنوز واحد دارن و کنکور میدن! شرایط این چه جوریه؟؟ باید چند واحد مونده باشه که کنکورو بدی؟ چون شاید منم 9 یا 10 ترم بشم! و اگر قبول بشمو مثلآ چند واحد تو کارشناسی مونده باشه وضعیت چی میشه؟ و آیا میشه دوبار کنکور داد(با توجه به قوانین جدید سربازی)

من کلاس نمیرم اما پارسه یه چیزی به اسم 100درصد داره که با یه شرایطی تضمین میکنه سراسری بیاری زنگ بزن بپرس اسمش بیمه ارشده پارسست اما به نظرم کتاب و ازمون کافیه کلاس لازم نیس خودت بخون .

Eternal12

عضو جدید
دوستان عزیز، ماشین بین پوران پژوهش (حلم زاده) و مدرسان شریف کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ بخصوص از لحاظ خلاصه و جمو جور بودن. احتمالا حلم زاده دو جلده.مرسی
دوستانی که ماشین میخونن ، کسی نظری نداره ؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستانی که ماشین میخونن ، کسی نظری نداره ؟
هر دو کتاب خوب هستن. مثلاً مقایسه کتاب دو جلد قطور بیم بهارا با کتاب یه جلدی و کوتاه چاپمن هست که اولی جامع و کامل و دومی روان و خلاصه درس داده.

به نظر من کاملترین کتاب ماشین در حال حاضر، کتاب مدرسان هست، اما زیادی کامل هست. یعنی برای خوندنش وقت خیلی زیادی باید بذارید (شاید سه یا حتی چهار برابر کتابای دیگه) کتاب مطالب زیادی داری که به کنکور ربطی نداره، ولی با خوندن همه کتاب، درس ماشین رو کاملاً مفهومی یاد میگیرید.

اما کتاب پوران که دو جلد هست، خیلی خلاصه‌تر توضیح داده و البته اون هم کتاب خیلی خوبی هست.

به هر حال اگه وسواسی هستید و میخواید درس رو واقعاً عمقی و مفهومی یاد بگیرید و میتونید وقت خیلی زیادی بذارید مدرسان رو بخونید و یا در غیراینصورت پوران رو انتخاب کنید که فکر میکنم با توجه به اونچه شما دنبالشی پوران مناسب‌تر باشه.

موفق باشید:gol:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرستانم بودن مصیبتیه یکی بمن بگه من این آزمونارو چیکار کنم نه سنجش هست تو شهرمون نه نصیر
دوستان آزمونهای سنجش تو مراکز استانهاس یکی دقیق بگه بمن اینو ؟؟
و آیا آزمونهای اینترنتی نصیر مثل آزمونهای حضوری یه؟ یکی منو روشن کنه من چه خاکی تو سر کی بکنم الان

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوباره عزیز
کلاس رفتن به نظر من فقط وقت تلف کردنه چون کتابای کنکور خوب مطالبو تو ضیح دادن
مدار 2م علی عبدالعالی که بهترین کتابای که دیدم برعکس جبه دار مدار 1 بهتره
مغناطیسم به این دلیل نخون چون من دارم خودم میخونم با ید وقت زیادی بزاری چون درس سنگین و کاملا ترکیبی هستش و باید خوب خونده بشه چون با یه بار دو بار درصد خوبی نمی زنی اگه منفی نزنی!!! کارنامه ها رو ببین خیلی به ندرت پیدا میشه مغناطیس جواب دادن
در مورد کتابها من بارها گفتم : کسی با توجه به دانایی قبلی خود کتاباشو انتخاب میکنه و با توجه به اینکه با کتاب مچ میشه یا نه
مثلا من یک کتاب میپسندم شاید یه دوست دیگه مون اون ببینه پاره ش کنه پس من چند کتابو بر اساس یه چیزای دیگه میگم که امیدورام مفید باشه
اگر ریاضیات خیلی ضعیفید نیکوکار اگر متوسط مومن زاده یا معتقدی و اگر قوی هستین وذهنی راه حل میرید کتاب کریمی کتابهای دیگه مثل مدرسان و ... در حد متوسطی هستند من خودم معتقدی می خونم
مدار پوران میبنمش من خواب میاد بخاطر نوشتاری صفحاتش مدار مدرسان اصلا از جلد بدم میاد حتی کتابای خوب باشن من نمی تونم باهشون مچ بشم حالا منظورم فهمیدید من مدار 1 تمرینات جبه دار و مدار 2 از عبدالعالی؛ مدار 1 عبد العالی خوبه ولی به دوش نمیرسه کتابهارو باید خودتون ببینید که ازش خوشش میاد یا نه
بعضیا هستن که تو کتاب با دو سه تا غلط ا املایی یا چاپی دیگه کتاب از چششون می افته با توجه که بهترین کتابم باشه مثله کنترل رضایی
من کنترل جاهد مطلق میخونم (اکثر بچه ها مخالفن) البته اول از اوگاتا شروع کردم شما هم میتونید کتابهای شبیه اوگاتا شروع کنید مثله آریاز برادرانی و علی خاکی
سوالای سالهای قدیم کنترل از کامران خسروانی
الکترونیک اسلام پناه ،لطیفی
سیگنال : تقدسی ، مومن زاده و آرمین صائب ، رضا کهن نیومده بیرون ابا توجه به شناخت ایشون باید کتاب خوبی باشه

من دیروز پارسه رفتم و دو ساله که کتابشون الکترونیک و سیگنال تغییر کرده بود و ریاضی دست نخورده بود
پارسه یعنی ریاضیش اونم که اینجوری کتاب بی تغییره یعنی آقای معتقدی نیستن و دانشجو ها سوالاتو طرح میکنن
نقطه قوت پارسه اینه که دانشچو های خیلی قوی همه شون اونجان و جمعیت آماری خیلی خوبی داره ( به نظر من کمکی به یادگیری دروس نمی کنه و آدم هی روحیه اش ضعیف میشه)
زمان برگزاری آزموناشون به خودت بستگی داره که با برنامه من یک دنیا فرق داره
اما بیمه پارسه دروغ محضه کسی که رتبه ش زیر 100 میشه بدون شک سراسری هم زیره هزاره
اما یادت نره پارسه کتابش خوبن و شما میتونید کتابهای پارسال یا دو سال پیش پیدا کنید و بخونید

Joe_Bel

کاربر ممتاز
شهرستانم بودن مصیبتیه یکی بمن بگه من این آزمونارو چیکار کنم نه سنجش هست تو شهرمون نه نصیر
دوستان آزمونهای سنجش تو مراکز استانهاس یکی دقیق بگه بمن اینو ؟؟
و آیا آزمونهای اینترنتی نصیر مثل آزمونهای حضوری یه؟ یکی منو روشن کنه من چه خاکی تو سر کی بکنم الان
سلام دوست خوبم
منم دقیقا مثل توم
سنجش ببین شهرهای دور بر نداره تو گوگل سرچ کن سنجش تسلط و اسم شهررو مثل این
http://www.sanjeshserv.ir/fullstory.aspx?id=93

آزمونای اینترنتیم منم که زنگ به نصیر و مدرسان شریف زدم اگه بدونی چقدر تعریف کردن شمارتو بهشون بده هی اس ام اس میدن میگن
عمو جان بیا دیگه

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
منم دقیقا مثل توم
سنجش ببین شهرهای دور بر نداره تو گوگل سرچ کن سنجش تسلط و اسم شهررو مثل این
http://www.sanjeshserv.ir/fullstory.aspx?id=93

آزمونای اینترنتیم منم که زنگ به نصیر و مدرسان شریف زدم اگه بدونی چقدر تعریف کردن شمارتو بهشون بده هی اس ام اس میدن میگن
عمو جان بیا دیگه

یعنی آزمونهای سنجش تو تبریز یا ارومیه نیست ؟؟؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من 2 هفته است شروع کردم به درس خوندن. اما به یه سری مشکلات برخوردم از دوستان کسی که درسا را خونده باشه (البته با انرژی مثبت!!! :) هست که بتونه کمکم کنه با اون درس بخونم ممنونم و منتظر.

bolka

عضو جدید
دوستان عزیز، من مدارم نسبتآ ضعیف هست یعنی نکات رو میدونم اما نمیتونم تو مسئله پیاده کنم و به جواب برسم.
کتابی هست که تشریحی(مثل کتاب الکترونیک میرعشقی) توضیح داده باشه+ تفهیمی باشه.
شنیدم کتاب های نارنجی و آبی پوران پژوهش خوبن؟! این چه حد درسته؟ و کتاباش چه طوریه؟
کتابهای ماهان و پارسه هم خوبن؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز، من مدارم نسبتآ ضعیف هست یعنی نکات رو میدونم اما نمیتونم تو مسئله پیاده کنم و به جواب برسم.
کتابی هست که تشریحی(مثل کتاب الکترونیک میرعشقی) توضیح داده باشه+ تفهیمی باشه.
شنیدم کتاب های نارنجی و آبی پوران پژوهش خوبن؟! این چه حد درسته؟ و کتاباش چه طوریه؟
کتابهای ماهان و پارسه هم خوبن؟

کتابای پوران خوبه ولی برا شما فقط رهیافت مدار محمود دیانی

faz123

عضو جدید
سلام بچه ها من 2 هفته است شروع کردم به درس خوندن. اما به یه سری مشکلات برخوردم از دوستان کسی که درسا را خونده باشه (البته با انرژی مثبت!!! :) هست که بتونه کمکم کنه با اون درس بخونم ممنونم و منتظر.

اگه کسی رو پیدا کردی به منم بگو!!!! نمیدونم من توی تستا مشکل دارم یا بقیه هم اینطورین .دوستان همه یه راه حلی پیدا کنید با هم بشینیم درس بخونیم اوضاع من که به شدت بده .شماها چطور؟؟؟

ashkan.dec

عضو جدید
سلام بر اساتید
کسی اینجا کتاب مدار پوران پزوهش جلد نارنجی خونده؟
اصلا سوالاش در چه سطحی ان ؟
خوندنش ارزش داره یعنی باعث تسلط زیاد می شه؟
مثل کودوم کتابه؟
حل تشریحی داره؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی رو پیدا کردی به منم بگو!!!! نمیدونم من توی تستا مشکل دارم یا بقیه هم اینطورین .دوستان همه یه راه حلی پیدا کنید با هم بشینیم درس بخونیم اوضاع من که به شدت بده .شماها چطور؟؟؟

من و دوسه نفر از دوستان تاپیک مدارو فعال کرده بودم همه سوالات مدار آزمونها مهندس کهن و حل کردییم گذاشتیم همه فقط نگاه کردن جز یکی دونفر خاص مام دیدیم کسی حال و حوصله نداره ول کردیم بهتره خودتون درستونو بخونید مگر اینکه همشهری چیزی دوستی رفیقی داشته باشید که باهم بخونید

وضعیت
موضوع بسته شده است.