+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

داوود خطر

عضو جدید
سلام
دوستان ببخشید تا حالا کسی هست از جعبه لایتنر استفاده کرده باشه . امروز یکی درست کردم . نظرتون چیه .
روزی چندتا لغت باید حفظ کرد . 25 تا خوبه

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان ببخشید تا حالا کسی هست از جعبه لایتنر استفاده کرده باشه . امروز یکی درست کردم . نظرتون چیه .

من کنکور کارشناسی استفاده کردم واونموقع 70 زدم و خیلی پشیمونم که برا ارشد زبان و کنار گذاشتم بااینکه زبانمم بدنبود ولی بهرحال گذشت.. بنظر من که خوبه به شرطی که خوب استفاده کنی تعداد لغت های مورد استفاده هم بستگی به توانایی خودت داره دوستان دیگه هم اگه استفاده کردن ایشون رو راهنمایی کنن بنده 6 سال پیش استفاده کردم شاید الان مدلش عوض شده من خودم با قوطی کفش درست کردم کمبود امکانات بود اونموقع:D

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
لاینتر دردسرش زیاده ، از نسخه کامپیوتریش می تونی استفاده کنی که به صرفه تره
ویژه : نرم افزار pauker برای به خاطر سپردن لغات زبان های خارجه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من واسه کارشناسی از G5 استفاده میکردم که ساز و کارش همون لایتنره.هنوز که هنوزه معنی لغتای گردن کلفت ادبیات مثل اضغاث احلام :)دی) یادم مونده!!;)

Muhammad1986

عضو جدید
معلومه که نه! چون من مطمئنم تا 13 فروردین درگیر انتخاب منبع هستی و بعدشم دیگه وقتی نمیمونه!

سلام

مطمئن نباش چون من الان کتاب پارسه رو برداشتم و انشاا... میخوام تمومش کنم و اگه نشه حداقلش جلد یکش رو تموم میکنم

:smile: بچه رو ناامید نکن احسان جون حالا ایشون یکمی وسواس داره ولی بهش روحیه بده ;)

ممنوم کاشکی همه مثل شما بودن و به جای اینکه....تجاربشون رو انتقال میدادن!
بازم ممنونم

ناامید شیطانه ارشد جون ولی من با شناخت 1 سال و خورده ای که از محمد دارم این حرف و زدم.

راست میگی خوب حقم دارم یکی از بچه هایی که بینش میومد بهم گفت کنکور ارشد اونقدرام سخت نیس ولی کتاب خوب نداره!

راستم میگفت روی هر کتابی که میری بعضی از فصل ها رو خوب گفته و بعضی ها رو بد!

مثلا همین کتاب سیگنال مومن زاده همه میگن خیلی خوبه ولی اگه سر کلاس دکتر شیرین ابادی برین میفهمین که بعضی جاهاش ناقصه!

خب دیگه ادمای کمالگرای مفرط وسواس آموزشی دارن و وسواس یکی از دلایل شکست توی کنکوره چون باعث میشه دید ادم نسبت به مطالب از کلی به جزئی تغییر کنه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

مطمئن نباش چون من الان کتاب پارسه رو برداشتم و انشاا... میخوام تمومش کنم و اگه نشه حداقلش جلد یکش رو تموم میکنم

هر شب دعات میکنم که این یک کار رو حتما انجام بدی

nima1111

عضو جدید
گرایش کنترل در ارشد به دو بخش تقسیم میشه
1-کنترل کلاسیک
2-هوش
توضیح در مورد گزینه 1 :
مشمول کنترل های غیر خطی یا کنترل چند متغییره میشه در واقع شما کنترل خطی رو در نظر بگیرید یه جورتعمیم بسیار بزرگ ازش!مثلا بررسی کنترلر های اعشاری (توان غیر صحیح)
یا تعمیم کنترلر های PID در فضای چند ورودی چند خروجی یا کنترلر های تطبیقی
نکته ای که در کار با کنترل گلاسیک باید دقت کنید اینه که کار خیلی توش شده و عموما مقالاتی که کار می کنید در حیطه اثبات های پایداری هست (یه چیز مثل لیاپانوف)

گزینه 2 :
بسیار زیبا!!!!!ببینید شما دارید در جهانی زندگی می کنید که نیاز به agent هایی دارید که کارهای شما رو انجام بدن اما این عامل ها نکته ای که داره اتفاق می افته و بسیار جالبه که یاد گیری داشته باشند در حین زندگی (و از زندگیشون لذت ببرن در واقع کم ترین regret)و نهایتا به نقطه نهایی هم گرا بشند
مثلا تو ایفون نرم افزار سیری یا حتی گوگل شما وقتی سرچ می زنید یکی دو مورد رو به مرور این ها اطلاعات شخصی شما رو کسب می کنند (در حین زندگی )و نهایتا سرچ ها رو هدفمند می کنند مثلا می فهمند وقتی شما سرچ می زنید راجع به فیلم ذائقه شما بیشتر فیلم های حماسی هست)

بخش دیگر هوش بحث نظریه بازی ها هست یعنی میاید مدل می کنید مسئله تون رو به بازی بین چند عامل که این بازی ها میتونند همکارانه باشند یا غیر همکارانه یا تکراری باشند و.....
جالب اینجاست که در تمام رشته ها کاربر دارند از اقتصاد گرفته (تز خود من بیشتر اقتصادی هست ) تا فلسفه یا سیاست سیستم های حمل و نقل و.......

بحث زیبای دیگه شناسایی سیستم ها هست
شما به عنوان یه مهندس هیچ ایده ای از ساختار داخلی یک سیستم ندارید ولی می تونید با تست های اماری این شناسایی رو با دقت بسیار زیاد انجام بدید
از سیستم های غیر خطی دینامیکی گرفته تا سیستم های ایستا و یا در محیط non deterministic

نکته مهم در بخش هوش اینه که امار خیلی خیلی زیاد کاربر داره اینجا و پیشنهادم یادگیری قوی این درس هست (خصوصا از کتاب پوپولیس)و نرم افزار matlab کفایت می کنه

اما بازار کار

در ایران چه کلاسیک کار باشید و چه هوش کار نهایتا وارد بحث کنترل صنعتی میشید که تا اونجایی که من اطلاع دارم بازار خوبی داره با درامد نسبتا بالا نسبت به الکترونیک و مخابرات و مهندسی پزشکی

اما در خارج کار براش خیلی زیاده فکر کنم معلوم باشه چرا .چون در همه رشته ها کاربردی هست اصلا کنترل به منزله یک رشته فرا جناحی عل می کنه!!شما بهش به چشم چکش نگاه کنید

خلاصش کنم گرایش کنترل خیلی به برق ربطی نداره!!!شما میشه گفت در هر علمی میتونید پیاده سازیش بکنید
ولی الکترونیک مخابرات قدرت سرنخشون رو میتونید از لیسانس بگیرید تا ارشد ولی کنترل نه.دو سه تا درس خیلی مهم هستند از لیسانس بقیه یه جورایی کشک!!
امار و احتمالات (اهمیت امار از همش بیشتره)
کنترل مدرن
کنترل خطی

بسیار استفاده کردیم دوست عزیز.......واقعا جای تشکر ویژه داره.
یعنی تو این 4سال اینقدر از رشته خودم یاد نگرفتم که تو این چند خط یاد گرفتم.
یه چیزی که اینجا فهمیدم اینه که امار توی ارشد مخابرات وکنترل به شدت لازمه...

h.mehrabian

عضو جدید
لاینتر دردسرش زیاده ، از نسخه کامپیوتریش می تونی استفاده کنی که به صرفه تره
ویژه : نرم افزار pauker برای به خاطر سپردن لغات زبان های خارجه

یه سایت هست که بچه های همین فروم گذاشته بودن و برای من خیلی مفید هست
به دوستان توصیه میکنم که قبا از اینکه بیان تو نت یه چند تا لغت تو سایت حفظ کنن
دقیقا مثل لایتنر هست و شایدم بهتر
فقط تنها مشکلش اینه که english to english هست ولی از لحاظ من این یک مزیته اینم سایتش:
http://www.memrise.com/home/

داوود خطر

عضو جدید
یه سایت هست که بچه های همین فروم گذاشته بودن و برای من خیلی مفید هست
به دوستان توصیه میکنم که قبا از اینکه بیان تو نت یه چند تا لغت تو سایت حفظ کنن
دقیقا مثل لایتنر هست و شایدم بهتر
فقط تنها مشکلش اینه که english to english هست ولی از لحاظ من این یک مزیته اینم سایتش:
http://www.memrise.com/home/

سلام
اولا از دوستان خوبم اقا ehi اقا ایدین اقای ارشد تشکر می کنم . انشاالله ااز همین امروز زبان رو شروع کردم . شیوه خوندن زبانم هم خواندن روزی 15 تا 20 لغت جدید و خواندن گرامر و ریدینگ هست . اامیدوارم بتونم تا کنکور ازاد 20 درصد بزنم .
یک سوال از مهرابیان : چطور باید از سایت استفاده کرد برای اموزش زبان انگلیسی . اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدبد .

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بحث آزمونای زبان شد، منم یه کم توضیح راجب این آزمونا بدم.
شما کلاً یا میخواید برید انگلیس و کشورای اروپایی که باید آزمون IELTS رو بدید و نیازی به GRE و TOEFL ندارید. (البته تافل به درد بعضی از کشورای اروپایی هم میخوره)
یا اینکه میخواید برید آمریکا که فقط TOEFL میدید و اگه خیلی زبانتون خوبه و دنبال فاند واقعی هستید GRE هم میدید. در اینصورت نیازی نیست IELTS رو بدید.

آزمون TOEFL iBT (که iBT مخفف Internet based Test هست) آزمون اینترنتی هست که شامل چهار بخش Reading و Writing و Speaking و Listening میشه. بخش ریدینگ 4تا ریدینگ داره و کلاً 1 ساعت وقت دارید و 50 تا هم سئوال داره. بخش Listening هم شامل 6 تا متن رو واستون میخونن و بعد باید به سئوالات جواب بدید و نیم ساعت کلاً وقت دارید. برای Writing هم باید یک متن 300 کلمه ای بنویسید.
جمعاً آزمون 120 تا سئوال داره و مثلاً MIT نمره 100 به بالا میخوید و یه دانشگاه معمولی با 60 هم قبول میکنه.
چون آزمون آمریکایی هست بیشتر آمریکا اون رو قبول داره. البته کانادا و استرالیا هم قبولش دارن. اما برای انگلیس و کشورای اروپایی باید IELTS داشته باشید.
تاقل کلاً 2 سال اعتبار داره و اگه بیشتر از 2 سال دیگه قصد رفتن دارید بهتره بذارید برای بعداً.

آزمون IELTS که در اصل مال دانشگاه کمبریج انگلیس هست، مشابه تاقل هست و کلاً 3 ساعتی طول میکشه و نمره کامل هم 9 هست و اگه 6.5 به بالا بشید میتونید استفاده خوبی ازش بکنید.
توی کشورایی مثل استرالیا و نیوزلند و کانادا هم خیلی به آیلتس اهمیت میدن.

آزمون GRE یکی از سخت ترین آزمونای زبان توی دنیا هست و لغاتش رو تقریباً توی هیچ کتابی نمیبینید. یه بخش هم داره که سئوالات عملی (ریاضی فیزیک) رو به زبان انگلیسی پرسیده که حلشون برای ما آسون هست. این آزمون حدود 200 دلار هست (یعنی الان میشه حدود 7 میلیون) و مدت اعتبارش هم فکر میکنم 5 سال باشه. شدت سختی آزمون در حدیه که خود آمریکاییا هم نمیتونن سئوالاش رو حل کنن.
سئوالات یه بخش تست verbal داره که باید به 20 سئوال در 30 دقیقه جواب بدید. یه بخش Quantitative داره که سئولای ریاضی در حد دبیرستان هست و باید به 20 سئوال در 35 دقیقه پاسخ بدید. تست هر دوی این بخش ها کامپیوتری هست و بعد از اون هم یه امتحان writing گرفته میشه.
اما چیزی که هست، GRE آزمون مختص دانشچویان ارشد آمریکا هست و توی کشورای دیگه زیاد واسشون اهمیتی نداره که شما GRE داشته باشید یا نه. اما توی همون نمره خوب GRE یه جورایی رفتن شما رو تضمین میکنه و تاثیر خیلی زیادی داره. (برای بعضی از دانشگاها مثل هاروارد و MIT اجباری هست)
کسایی هم به رشته MBA تغییر گرایش میدن آزمون GMAT رو به جای GRE میدن.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
اولا از دوستان خوبم اقا ehi اقا ایدین اقای ارشد تشکر می کنم . انشاالله ااز همین امروز زبان رو شروع کردم . شیوه خوندن زبانم هم خواندن روزی 15 تا 20 لغت جدید و خواندن گرامر و ریدینگ هست . اامیدوارم بتونم تا کنکور ازاد 20 درصد بزنم .
یک سوال از مهرابیان : چطور باید از سایت استفاده کرد برای اموزش زبان انگلیسی . اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدبد .

اینو قبلا گذاشته بودم ببین کمکت میکنه
http://s1.picofile.com/file/7623028381/چگونه_انگلیسی_یاد_بگیریم؟.exe.html

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بحث آزمونای زبان شد، منم یه کم توضیح راجب این آزمونا بدم.
شما کلاً یا میخواید برید انگلیس و کشورای اروپایی که باید آزمون IELTS رو بدید و نیازی به GRE و TOEFL ندارید. (البته تافل به درد بعضی از کشورای اروپایی هم میخوره)
یا اینکه میخواید برید آمریکا که فقط TOEFL میدید و اگه خیلی زبانتون خوبه و دنبال فاند واقعی هستید GRE هم میدید. در اینصورت نیازی نیست IELTS رو بدید.

آزمون TOEFL iBT (که iBT مخفف Internet based Test هست) آزمون اینترنتی هست که شامل چهار بخش Reading و Writing و Speaking و Listening میشه. بخش ریدینگ 4تا ریدینگ داره و کلاً 1 ساعت وقت دارید و 50 تا هم سئوال داره. بخش Listening هم شامل 6 تا متن رو واستون میخونن و بعد باید به سئوالات جواب بدید و نیم ساعت کلاً وقت دارید. برای Writing هم باید یک متن 300 کلمه ای بنویسید.
جمعاً آزمون 120 تا سئوال داره و مثلاً MIT نمره 100 به بالا میخوید و یه دانشگاه معمولی با 60 هم قبول میکنه.
چون آزمون آمریکایی هست بیشتر آمریکا اون رو قبول داره. البته کانادا و استرالیا هم قبولش دارن. اما برای انگلیس و کشورای اروپایی باید IELTS داشته باشید.
تاقل کلاً 2 سال اعتبار داره و اگه بیشتر از 2 سال دیگه قصد رفتن دارید بهتره بذارید برای بعداً.

آزمون IELTS که در اصل مال دانشگاه کمبریج انگلیس هست، مشابه تاقل هست و کلاً 3 ساعتی طول میکشه و نمره کامل هم 9 هست و اگه 6.5 به بالا بشید میتونید استفاده خوبی ازش بکنید.
توی کشورایی مثل استرالیا و نیوزلند و کانادا هم خیلی به آیلتس اهمیت میدن.

آزمون GRE یکی از سخت ترین آزمونای زبان توی دنیا هست و لغاتش رو تقریباً توی هیچ کتابی نمیبینید. یه بخش هم داره که سئوالات عملی (ریاضی فیزیک) رو به زبان انگلیسی پرسیده که حلشون برای ما آسون هست. این آزمون حدود 200 دلار هست (یعنی الان میشه حدود 7 میلیون) و مدت اعتبارش هم فکر میکنم 5 سال باشه. شدت سختی آزمون در حدیه که خود آمریکاییا هم نمیتونن سئوالاش رو حل کنن.
سئوالات یه بخش تست verbal داره که باید به 20 سئوال در 30 دقیقه جواب بدید. یه بخش Quantitative داره که سئولای ریاضی در حد دبیرستان هست و باید به 20 سئوال در 35 دقیقه پاسخ بدید. تست هر دوی این بخش ها کامپیوتری هست و بعد از اون هم یه امتحان writing گرفته میشه.
اما چیزی که هست، GRE آزمون مختص دانشچویان ارشد آمریکا هست و توی کشورای دیگه زیاد واسشون اهمیتی نداره که شما GRE داشته باشید یا نه. اما توی همون نمره خوب GRE یه جورایی رفتن شما رو تضمین میکنه و تاثیر خیلی زیادی داره. (برای بعضی از دانشگاها مثل هاروارد و MIT اجباری هست)
کسایی هم به رشته MBA تغییر گرایش میدن آزمون GMAT رو به جای GRE میدن.

مرسی از اطلاعاتی که دراختیار بقیه میذارید. مگه دلار چند شده که 200 دلارش میشه 7 میلیون :confused: راستی دوستان برای اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل در خارج میتونن از سایت زیر استفاده کنن
www.academiacafe.com

در ادامه حرفای آقا مهران بگم که GRE خودش به دو نوع subject و general تقسیم بندی میشه که برای دانشجویان مهندسی برق Gre General مد نظر میباشد.نمره کل Gre هم از 160 میباشد فک کنم البته :D که 80 نمرش ماله verbal و 80 نمره مالهQuantitative میباشد.نمره مورد قبول هم 100 به بالا هستش.رایتینگ هم یه نمره مستقل داره که فک میکنم 5 یا 6 باشه حداکثر نمره توی این بخش.

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
]چند خبر جالب و جدید که هم تفریح باشه هم....!!!!

]چند خبر جالب و جدید که هم تفریح باشه هم....!!!!

http://www.links.iranvij.ir/2013/02/post_2416.phpاین تصویر زیباترین و دردناکترین عکس تاریخ شد
http://www.links.iranvij.ir/2013/02/post_2416.php

شبنم باماتی دختر لژیونر ایرانی است كه در یکی از تیم های لیگ برتر سوئد بازی می کند.
http://www.fardanews.com/fa/news/249469

خروج اطلاعات شخصی دانشجویان از دانشگاه آزاد
http://www.seratnews.ir/fa/news/98226

برای آن دسته از افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند
http://shafaf.ir/fa/news/170261

نمایندگان مردم حتماً لطفاً در مجلس نخوابید
http://www.iranvij.ir/نمایندگان-مردم-حتماً-لطفاً-در-مجلس-نخو.html

ماجرای مووووش در غذای دانشگاه
http://www.links.iranvij.ir/2013/02/post_2436.php

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی از اطلاعاتی که دراختیار بقیه میذارید. مگه دلار چند شده که 200 دلارش میشه 7 میلیون :confused: راستی دوستان برای اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل در خارج میتونن از سایت زیر استفاده کنن
www.academiacafe.com

در ادامه حرفای آقا مهران بگم که GRE خودش به دو نوع subject و general تبپقسیم بندی میشه که برای دانشجویان مهندسی برق Gre General مد نظر میباشد.نمره کل Gre هم از 160 میباشد فک کنم البته :D که 80 نمرش ماله verbal و 80 نمره مالهQuantitative میباشد.نمره مورد قبول هم 100 به بالا هستش.رایتینگ هم یه نمره مستقل داره که فک میکنم 5 یا 6 باشه حداکثر نمره توی این بخش.
سوتی دادم داداش،7 میلیون ریال!! :D

h.mehrabian

عضو جدید
واقعا نگارنده این ماجرا قلم توانایی در نوشتن داره.
من که کلی خندیدم مخصوصا این قسمتش
(زمانی که اتاق رسیده و در را گشودم با گرسنگانی شیرین بیان و خون گرم از خطه‌ی سومالی مواجه گردیدم که بی‌صبرانه منتظر من و مشتاق غذای در دستم بودند.من نیز این گرسنگان فلک‌زده را فراموش نکردم و به تأسی از مولایم و به رسم مروّت و جوانمردی این گرسنگان آفریقایی‌تبار مقیم دانشگاه را بر سر خوان کرم خود مهمان نمودم و آنان را از غذای خود متنعم فرمودم.)

h.mehrabian

عضو جدید
سلام

می تونید برای شروع به لینک زیر رفته و Upper-intermediate English رو شروع کنید برای اول کار روی گلدون که نوشته growing plants کلیک کنید و بعدش هم harvest plant رو بزنید
[url]http://www.memrise.com/course/48407/upper-intermediate-english/

[/URL]هر چیزی رو که هم خواستید میتونید سرچ کنیدمثلا 504
http://www.memrise.com/courses/english/languages/?q=504
من تو سایتش ثبت نام کردم پیشنهاد میکنم این کار رو بکنید

alidodar1

عضو جدید
سلام
بهترین موسسه ی تهران واسه کنکور آزمایشی کدوم موسسس؟

بینش از الان داره ثبت نام میکنه با 42 درصد تخفیف میفته 189 تومن!!!
به نطرتون بینش خوبه یا مدرسان ماهان و پارسه بهترن؟

لطفا اگه تجربه کنکور آزمایشی داشتین تو کنکور 92 کمک کنید

داوود خطر

عضو جدید
دوستان از همه تشکر می کنم برای اینکه راهنماییم می کنید .
یک سوال دارم : کتاب زبان تخصصی پارسه رو دانلود کردم بهم ریخته هست . کسی نسخه مرتب شده ان رو داره . کسانی که از این کتاب استفاده کردند اگر امکان داره بگن تکنیک های این کتاب تا چه اندازه مفید هستند و در مدت چه زمانی می شه مسلط شد .

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بینش و نصیر شک نکن. سنجش هم خوبه ولی در کل سوالات نصیر و خصوصا بینش با کیفیت تره تخفیفم که میده چی میخوای دیگه

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

به نظر من بهتره به جای اینکه به فکر اسم آموزشگاه باشید، بیشتر به استاد نگاه کنید. برای هر درسی یه استادی خوبه و ممکنه نیاز شه به دو تا چند آموزشگاه برید.
تجربه من میگه که این استادا بهترین هستن (البته نمیخوام جنبه تبلیغی داشته باشه و یا اینکه اینجوری تلقی شه بقیه استادا خوب نیست. این فقط تجربه یک شخص عادی هست!)
ریاضیات: معتقدی و بعد از اون کریمی
مدار: زرگر (تجربه خودم) و کهن (به گفته دیگران) / بهتره طرف جبه دار هم نرید چون زیاد کنکوری درس نمیده!
کنترل: تقوی یا شیرین‌آبادی / بهتره اصلاً طرف جاهد نرید. سجادیان هم خیلیا ازش راضی نیستن
ماشین و بررسی: فقط و فقط حلم زاده
مغناطیس: هنوز استادی ندیدم که جامع و کامل درس بده، از بین اشرفیان و عبدالعالی و باغستانی هر سه به یه نحوی ناقص هستن.
الکترونیک: میگن اسلام پناه بهترینه / طرف اشرفیان نرید
سیگنال: میگن تقدسی بهترینه

در مورد آموزشگاه:
پارسه: گرونترین هست و بهترین امکانات و خدمات رو داره. آزمونش بیشترین جامعه آماری رو داره (میانگین 3000 نفر) سریع تر از بقیه نتیجه آزمون رو میده، محل آزمون نظم بیشتری داره، کلاً منظم ترین آموزشگاه هست. سطح سئوالاش و استاداش پارسال زیاد تعریفی نداشتن
نصیر: از نظر قیمتی خوبه. امکانات و خدمات خیلی بد هست. آزمونش جامعه آماری خیلی کمی داره (پارسال بیشترینش 400 بود و کمترین 200) جواب آزمون رو دیر میده. نظم سر جلسه صفر هست. سئوالای آزمون و استاداش خوب هستن.
بینش: نرفتم اما از شنیده های دیگران میشه متوجه شد که مثل نصیره.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ولی یکی از بچه ها با برنامه بینش به مشکل برخورده بود میگفت برنامه پارسه بهتره!
من فقط کیفیت سوالاتشو گفتم بقیشو کاری ندارم بهرحال هر کدوم به یه نحوی نقص دارن... نمیشه کتمان کرد اگه دنبال جامعه اماری بالا امکانات اینا هستید فقط پارسه با هزینه گزافش ...ولی اگه دنبال کیفیت سوالات هستید همونایی که گفتمه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
به نظر من بهتره به جای اینکه به فکر اسم آموزشگاه باشید، بیشتر به استاد نگاه کنید. برای هر درسی یه استادی خوبه و ممکنه نیاز شه به دو تا چند آموزشگاه برید.
تجربه من میگه که این استادا بهترین هستن (البته نمیخوام جنبه تبلیغی داشته باشه و یا اینکه اینجوری تلقی شه بقیه استادا خوب نیست. این فقط تجربه یک شخص عادی هست!)
ریاضیات: معتقدی و بعد از اون کریمی
مدار: زرگر (تجربه خودم) و کهن (به گفته دیگران) / بهتره طرف جبه دار هم نرید چون زیاد کنکوری درس نمیده!
کنترل: تقوی یا شیرین‌آبادی / بهتره اصلاً طرف جاهد نرید. سجادیان هم خیلیا ازش راضی نیستن
ماشین و بررسی: فقط و فقط حلم زاده
مغناطیس: هنوز استادی ندیدم که جامع و کامل درس بده، از بین اشرفیان و عبدالعالی و باغستانی هر سه به یه نحوی ناقص هستن.
الکترونیک: میگن اسلام پناه بهترینه / طرف اشرفیان نرید
سیگنال: میگن تقدسی بهترینه

در مورد آموزشگاه:
پارسه: گرونترین هست و بهترین امکانات و خدمات رو داره. آزمونش بیشترین جامعه آماری رو داره (میانگین 3000 نفر) سریع تر از بقیه نتیجه آزمون رو میده، محل آزمون نظم بیشتری داره، کلاً منظم ترین آموزشگاه هست. سطح سئوالاش و استاداش پارسال زیاد تعریفی نداشتن
نصیر: از نظر قیمتی خوبه. امکانات و خدمات خیلی بد هست. آزمونش جامعه آماری خیلی کمی داره (پارسال بیشترینش 400 بود و کمترین 200) جواب آزمون رو دیر میده. نظم سر جلسه صفر هست. سئوالای آزمون و استاداش خوب هستن.
بینش: نرفتم اما از شنیده های دیگران میشه متوجه شد که مثل نصیره.
مرسی از آقا مهران.به نظر من جامعه آماری اصلا مهم نیس.مهم اینه وقتی با خوندن مباحث میری سرجلسه با سوالایی که روبرو میشی حداقل اگرم بلد نشدی حلشون کنی بفهمی که خوب نخوندی نه اینکه بری اونجا با سوالای چرت و پرت روبرو شی اونموقع متوجه هم نمیشی که آیا کاملا مبحثو پوشش داری و خوب خوندی یا نه.اینیکه آقا مهران میگه نظم نصیر صفره فک نمیکنم اینطوریام باشه.هرچند بهتره یکم بی نظم باشه که وقتی سرجلسه اصلی کنکور این بی نظمی هارو دیدی شوکه نشی یا استرس وارد نشه بهت. زود یا دیر جواب دادن نتایج هم به نظرم زیاد مهم نیس.هدف از شرکت در آزمونا این نیس که ببینی درسو صد زدی مثلا یا 70 یا رتبت چنده.مهم اینه با یه برنامه که اون موسسه تدوین کرده پیش بری به سوی کنکور.حالا یه روز با یه هفته فرقی نمیکنه توی دادن درصدا.بلاخره آدم خودش میتونه حساب کنه درصداشو.به نظر من آزمونای جامع هستش که درصدا و رتبه ها مهمه نه آزمونای مرحله ای

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی از آقا مهران.به نظر من جامعه آماری اصلا مهم نیس.مهم اینه وقتی با خوندن مباحث میری سرجلسه با سوالایی که روبرو میشی حداقل اگرم بلد نشدی حلشون کنی بفهمی که خوب نخوندی نه اینکه بری اونجا با سوالای چرت و پرت روبرو شی اونموقع متوجه هم نمیشی که آیا کاملا مبحثو پوشش داری و خوب خوندی یا نه.اینیکه آقا مهران میگه نظم نصیر صفره فک نمیکنم اینطوریام باشه.هرچند بهتره یکم بی نظم باشه که وقتی سرجلسه اصلی کنکور این بی نظمی هارو دیدی شوکه نشی یا استرس وارد نشه بهت. زود یا دیر جواب دادن نتایج هم به نظرم زیاد مهم نیس.هدف از شرکت در آزمونا این نیس که ببینی درسو صد زدی مثلا یا 70 یا رتبت چنده.مهم اینه با یه برنامه که اون موسسه تدوین کرده پیش بری به سوی کنکور.حالا یه روز با یه هفته فرقی نمیکنه توی دادن درصدا.بلاخره آدم خودش میتونه حساب کنه درصداشو.به نظر من آزمونای جامع هستش که درصدا و رتبه ها مهمه نه آزمونای مرحله ای
من با شما موافقم.
پارسال پارسه بودم، رتبه آزمون اولم 300 شد و آزمون دوم 600، و یادمه انقدر توی ذوقم خورد و اعتماد به نفسم اومد پایین که یکی از عوامل ناامیدی در سال اول همین بود.
امسال نصیر بودم، رتبه هام هم همیشه 2 و 3 و 4 بودم. گرچه میدونستم این رتبه باید بهش دو تا صفر اضافه بشه، اما واقعاً روی تقویت اعتماد به نفسم تاثیر داشت. امسال کلاً چیزی به نام امیدی سراغ من نیومد!!

در رابطه با نظم نصیر، نمیدونم شما تا حالا اونجا آزمون دادی یا نه. اما مثلاً یادمه توی سه تا از آزمونا هیچکس نمیفهمید که زمان دفترچه اول تموم شده و خودش باید به ساعت نگاه میکرد و یا به بغل دستیش نگاه میکرد. هیچ مراقبی داخل کلاسا وجود نداشت. سئوالا خیلیاشون غلط بودن (البته جامعا خوب بودن) و هیچ کس هم سئوالای غلط رو از آزمون حذف نمیکرد.

اما در نهایت به نظر من هدف از آزمون فقط یه یک چیزه و اون اینکه خودتون رو آماده کنید. اینکه زمان رو تنظیم کنید، توی چهار ساعت دچار کمردرد و سردرد نشید، به محیط نامناسب آزمون عادت کنید و ...
یه چیز دیگه اینکه نصیر همه آزموناش صبح جمعه بود که زیاد زمان جالبی نبود.
در کل من از محیط پارسه راضی بودم، اما از عملکردش خیر، در مورد نصیر برعکس. اگه الان بخوام ثبت نام کنم، بازم میرم نصیر.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
من با شما موافقم.
پارسال پارسه بودم، رتبه آزمون اولم 300 شد و آزمون دوم 600، و یادمه انقدر توی ذوقم خورد و اعتماد به نفسم اومد پایین که یکی از عوامل ناامیدی در سال اول همین بود.
امسال نصیر بودم، رتبه هام هم همیشه 2 و 3 و 4 بودم. گرچه میدونستم این رتبه باید بهش دو تا صفر اضافه بشه، اما واقعاً روی تقویت اعتماد به نفسم تاثیر داشت. امسال کلاً چیزی به نام امیدی سراغ من نیومد!!

در رابطه با نظم نصیر، نمیدونم شما تا حالا اونجا آزمون دادی یا نه. اما مثلاً یادمه توی سه تا از آزمونا هیچکس نمیفهمید که زمان دفترچه اول تموم شده و خودش باید به ساعت نگاه میکرد و یا به بغل دستیش نگاه میکرد. هیچ مراقبی داخل کلاسا وجود نداشت. سئوالا خیلیاشون غلط بودن (البته جامعا خوب بودن) و هیچ کس هم سئوالای غلط رو از آزمون حذف نمیکرد.

اما در نهایت به نظر من هدف از آزمون فقط یه یک چیزه و اون اینکه خودتون رو آماده کنید. اینکه زمان رو تنظیم کنید، توی چهار ساعت دچار کمردرد و سردرد نشید، به محیط نامناسب آزمون عادت کنید و ...
یه چیز دیگه اینکه نصیر همه آزموناش صبح جمعه بود که زیاد زمان جالبی نبود.
در کل من از محیط پارسه راضی بودم، اما از عملکردش خیر، در مورد نصیر برعکس. اگه الان بخوام ثبت نام کنم، بازم میرم نصیر.

من اولین سالمه میخوام ارشد بدم تا حالا شرکت نکردم ولی میخوام نصیر ثبت نام کنم.اگه اینکه نصیر آزموناش صبح جمعس درحالیکه ارشد ظهره خیلی بده که! احتمال داره ساعت آزمون ارشد امسال عوض بشه یا همون 14:30 میمونه؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خیلی خوب میشه اگه دوستانی که امسال کنکور داده بودن توی یه تاپیک جداگانه درصداشونو و اینکه از خدمات کدوم موسسه استفاده میکردن و اینکه آیا کلاس رفتن یا نه و با کی توضیح بدن که ماهایی که میخوایم امسال کنکور بدیم استفاده کنیم. بچه ها که درصداشونو گذاشته بودن اونقدر مطالب زیادی گذاشته شده که اونارو نمیشه پیدا کرد الان:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.