+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mori1365

عضو جدید
کم کم داره تاپیک بحثاش جالب میشه لطفا تمومش نکنید ادامه بدید :gol:
من دوستم علم و صنعت درس میخوند سابقه کار و مقاله نداشت ولی معدل و زبانه بسیار خوبی داشت :book:و اسپانیا بورس شد (یعنی دانشگاه مهم نیست!! :weirdsmiley:)
حالا سوال من اینه معدلت باید چند باشه راسته میگن باید لیسانست بالایی 14 باشه پس ماله ارشد چی؟؟؟
:question: من میخوام با ارشد جبران کنم :)
شنیدم سوئیس معدل زیر 18 نمی خواد!!! آخه مال لیسانس یا ارشد؟ :w19:

من برنامه های زیادی در مورد دانشگاه ها دیدم (چون زبان کوردی نشون میده شاید شما نبینید:redface:) خارجی ها وقتی میگن ایران، فقط و فقط برق شریف میشناسن (تا الان اسم دانشگاه تهرانو نشنیدم:lol:)

البته شرکتهای معتبر برای دانشگاهای دیگه رو میشناسن و در اونجا نمایشگاه میزارن تا دستاورد دانشجویان رو ببینن تا استفاده کنن (باز اونم رشته برق!!)

در مورد خودت پول بدی؟؟؟ موافقم بورست میکنن !! میگم دلار چنده
:w24:
در مورد این مسایل میخوای اطلاعات دقیق کسب کنی بهترین سایت ایرانی این سایته www.applyabroad.org خیلی از اعضاشم هستن خودشون تونستن مراحل پذیرش گرفتن و با موفقیت طی کنن ازشون راهنمایی بخواین دقیق توضیح میدن برای رشته های مختلفم بخش های جدا گانه داره

داوود خطر

عضو جدید
به راحتی میتونی اینکارو بکنی من از نحوه چیدمان سوالات توی کنکور ازاد اطلاع ندارم ولی اگر مثل سراسری باشه که 10 تا سوال بخش لغت 5 تا گرامر و 15 تا درک مطلب باشه کسایی که حتی سطح زبانشون نزدیک به صفرم باشه میتونن از بخش درک مطلب نمره بیارن ولی اگر زبانت خیلی ضعیفه برای بخش لغت و گرامر اصلا وقت نذار و فقط زوم کن رو همین درک مطلب درک مطلب یه سری روش تستیم داره که توی کتاب های امادگی تافل اکثرا داره مثلا یه نکته کلی دربار ایده اصلی متن اینه که ایده اصلی متن گزینه ای هست که از بقیه گزینه ها کامل تر باشه و به نوعی گزینه های دیگرو هم در بر داشته باشه حتی اگر توی متن ذکر نشده باشه یا توی اکثر سوالات درک مطلب یه لغط کلیدی وجود داره که شما با پیدا کردن اون لغت توی متن و خوندن کمی عقب تر و جلوتر ازون لغت میتونید سوال و جواب بدید که البته برای پیدا کردن اون لغت نباید متن رو بخونید بلکه چشمتون باید متن و اسکن کنه و فقط دنبال اون لغت بگرده تا وقت از دست ندید به این روشskim میگن از همه چیزم مهم تر سولای سالهای پیش ترجیحا 5 الی 6 دوره اخرو چند بار بخونید .فقط همون طور که اول گفتم برای لغت وقت نذار اکثر جاها میبینم همه تاکید میکنن روی 504 و لغات تافل داوطلب ها هم خیال میکنن با حفظ کردن لغات این دو بخش میتونن همه تست های لغت رو بزنن ولی توی بهترین شرایط نهایت با این دو مجموعه لغت به 4 سوال از ده سوال بخش لغت میشه جواب داد البته یاد گرفتن این لغات خیلی خوبه و دایره لغتتون رو زیاد میکنه و حتی توی فهمیدن درک مطلبم کمکتون میکنه ولی کسی که هدفش بیست سی درصد زدنه بهتره وقتشو صرف درک مطلب کنه
از شما و اقا یوسف بسیار تشکر می کنم .
می شه کتاب معرفی کنید .

nevada traveler

عضو جدید
والله ... فقط می تونم بگم بیشتر تحقیق کن

من اصلا از مولتی یوزر بودن خوشم نمیاد شما چطور؟!:D

داوود خطر درست میگه.البته شریف و تهران کمی حسابشون جداست.ولی دانشگاهی مثل شهید بهشتی و علم و صنعت با فردوسی و شیراز و زاهدان برای پذیرش فرق خاصی ندارند.چیزی که بر مبنای اون شما رو می سنجند وضعیت تحصیلی و تحقیقی شماست،نه برچسب دانشگاه

داوود خطر

عضو جدید
کم کم داره تاپیک بحثاش جالب میشه لطفا تمومش نکنید ادامه بدید :gol:
من دوستم علم و صنعت درس میخوند سابقه کار و مقاله نداشت ولی معدل و زبانه بسیار خوبی داشت :book:و اسپانیا بورس شد (یعنی دانشگاه مهم نیست!! :weirdsmiley:)
حالا سوال من اینه معدلت باید چند باشه راسته میگن باید لیسانست بالایی 14 باشه پس ماله ارشد چی؟؟؟
:question: من میخوام با ارشد جبران کنم :)
شنیدم سوئیس معدل زیر 18 نمی خواد!!! آخه مال لیسانس یا ارشد؟ :w19:

من برنامه های زیادی در مورد دانشگاه ها دیدم (چون زبان کوردی نشون میده شاید شما نبینید:redface:) خارجی ها وقتی میگن ایران، فقط و فقط برق شریف میشناسن (تا الان اسم دانشگاه تهرانو نشنیدم:lol:)

البته شرکتهای معتبر برای دانشگاهای دیگه رو میشناسن و در اونجا نمایشگاه میزارن تا دستاورد دانشجویان رو ببینن تا استفاده کنن (باز اونم رشته برق!!)

در مورد خودت پول بدی؟؟؟ موافقم بورست میکنن !! میگم دلار چنده
:w24:

اقا یوسف یک چیزی بگم شاید بکارتون بیاد .
شما که کوردی رو مسلط هستید به راحتی می تونید در دانشگاه سلیمانیه درس بخونید . نیاز به داشتن تافل نیست . ارشد برق هم داره . شهریه اش هم رایگانه . دوستام می گفتن تا چند سال پیش کمک هزینه 200 دلاری در ماه هم می دادند که اونجا درس بخونی . البته وزارت علوم بخاطر مسائل سیاسی مدرکش رو قبول ندارن ولی کل دنیا قبول دارن . یک دانشگاه جدید امریکایی هم اونجا 2 سال هست تاسیس شده .
من اگر موقعیت شما رو داشتم با کله می رفتم اونجا پزشکی می خوندم . راستی اونجا خیلی راحت می شه کار کرد . یکی از دوستانم اونجاست خیلی تعریف می کرد حقوقش 2000 دلار بود که می شه 7 تومن . یک تومنش به خاطر هزینه اقامت و غذا بقیه اش رو پس انداز می کنه . می گفت از بندر عباس ادم اونجاست تا از کشور هند
نمی دونم البته فکر کنم شما اطلاعاتتون از من تکمیل تر باشه

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
از شما و اقا یوسف بسیار تشکر می کنم . می شه کتاب معرفی کنید .
من امسال آزمون دادم و زبانم صفر بود اما زبان 35 درصد زدم چون میدونستم از سالهای سراسری قدیم سوال میاد ومن کتاب راهیان ارشد (زبان تخصصی برق) مولفین دکتر ماهرخ مقصودی و مصطفی تقوی کنی داشتم خوندم احتمالا کل سوالاتشون درست جواب داده اند چون به اندازه 35 درصد جواب دادم و همون 35 درصد ، درصدم شد
البته داوود جان اینو بگم که ریسکه شاید اون روال دیگه امسال تکرار نشه ، مثله امسال که روال الکترونیکش تکرار نشد
سیگنالم 6و7 سوالای از مثالهای اوپنهایم اومده بود
مدار کپی سراسری بود
کنترلش هم که نسبتا متوسط بود بخونی 50 میزنی

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این مسایل میخوای اطلاعات دقیق کسب کنی بهترین سایت ایرانی این سایته www.applyabroad.org خیلی از اعضاشم هستن خودشون تونستن مراحل پذیرش گرفتن و با موفقیت طی کنن ازشون راهنمایی بخواین دقیق توضیح میدن برای رشته های مختلفم بخش های جدا گانه داره
ممنون :gol:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
اقا یوسف یک چیزی بگم شاید بکارتون بیاد .
شما که کوردی رو مسلط هستید به راحتی می تونید در دانشگاه سلیمانیه درس بخونید . نیاز به داشتن تافل نیست . ارشد برق هم داره . شهریه اش هم رایگانه . دوستام می گفتن تا چند سال پیش کمک هزینه 200 دلاری در ماه هم می دادند که اونجا درس بخونی . البته وزارت علوم بخاطر مسائل سیاسی مدرکش رو قبول ندارن ولی کل دنیا قبول دارن . یک دانشگاه جدید امریکایی هم اونجا 2 سال هست تاسیس شده .
من اگر موقعیت شما رو داشتم با کله می رفتم اونجا پزشکی می خوندم . راستی اونجا خیلی راحت می شه کار کرد . یکی از دوستانم اونجاست خیلی تعریف می کرد حقوقش 2000 دلار بود که می شه 7 تومن . یک تومنش به خاطر هزینه اقامت و غذا بقیه اش رو پس انداز می کنه . می گفت از بندر عباس ادم اونجاست تا از کشور هند
نمی دونم البته فکر کنم شما اطلاعاتتون از من تکمیل تر باشه
من اگه بودم واسه تحصیل هم نشد واسه کار میرفتم حتما.. از موقعیت هاتون استفاده کنید..
من این موضوع رو از یکی از دخترای حقوق که کورد بود شنیدم اون میگفت من میخوام برم یوسف تو که پسری..بنظرم حالا واسه ادامه تحصیل هم نشد بعد پایان تحصیلات اگه کار ایده الی پیدا نکردی برو عراق

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من اگه بودم واسه تحصیل هم نشد واسه کار میرفتم حتما.. از موقعیت هاتون استفاده کنید..
من این موضوع رو از یکی از دخترای حقوق که کورد بود شنیدم اون میگفت من میخوام برم یوسف تو که پسری..بنظرم حالا واسه ادامه تحصیل هم نشد بعد پایان تحصیلات اگه کار ایده الی پیدا نکردی برو عراق

خوب کار اونجام، کاره ایرنی ها خوابیده اونم بخاطر اخلاق کاری که خودمان داریم ، همین پارسال یه کارگر ساده میتونست درامد یه مهندس یا دکتر اینجا رو در بیاره البته بشرطی که با شرکت ایرانی نرفته باشه چون پولشو با دلار میگره نه با تومان
واسه کار اینجا هم میشه شرکت زد از اینجا ناظر فرستاد که تجربه زیادی میخواد
برای تحصیل واقعیتش من برای استادی درخواست کردم اما لیسانس ما حکم فوق دیپلم اونارو داره در حالی که ما از خود استادانه اونجا خیلی با سواد تریم
در مورد کار رشته خودمون باید کار تپل بلد باشی کار بهت میدن مثلا Plc بلد باشی بدون آشنا، چندتا شرکت برو بگو بلدم اونا هم دستتو میگیرن بیا بیا واست میکن؛ اینجاست که دلت واسه یه چیزای میسوزه
خوب برای هر کسی مشکلاتی وجود داره واسه همین نمی تونم برم وگرنه از خدامه

EECi

مدیر بازنشسته
داوود خطر درست میگه.البته شریف و تهران کمی حسابشون جداست.ولی دانشگاهی مثل شهید بهشتی و علم و صنعت با فردوسی و شیراز و زاهدان برای پذیرش فرق خاصی ندارند.چیزی که بر مبنای اون شما رو می سنجند وضعیت تحصیلی و تحقیقی شماست،نه برچسب دانشگاه
من هم نگفتم برچسب دانشگاه مهمه!
هر کجا متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم تا درست برداشت کنید

----------------------------------------------------------
خب ... چیزی که من از کنکور دانشگاه آزاد فهمیدم تکرار است! تکرار سوال های سراسری سال های حدود 76-80 سراسری
سوالات اغلب ساده هستند و با تسلط به نکات تست های کنکور سالهایی که اشاره کردم میتونید قبولی خودتون رو تضمین کنید

البته ممکنه از سوالات سراسری جدید به عینه در این کنکور استفاده بشه ...
من همینقدر از کنکور این دانشگاه می دونم

موفق باشید

Paydar91

کاربر ممتاز
من هم نگفتم برچسب دانشگاه مهمه!
هر کجا متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم تا درست برداشت کنید

----------------------------------------------------------
خب ... چیزی که من از کنکور دانشگاه آزاد فهمیدم تکرار است! تکرار سوال های سراسری سال های حدود 76-80 سراسری
سوالات اغلب ساده هستند و با تسلط به نکات تست های کنکور سالهایی که اشاره کردم میتونید قبولی خودتون رو تضمین کنید

البته ممکنه از سوالات سراسری جدید به عینه در این کنکور استفاده بشه ...
من همینقدر از کنکور این دانشگاه می دونم

موفق باشید

البته اگه جسارت نباشه
منم کاملا حرفای اقا ایدینو تایید میکنم
.....
واقعا ازاد همین طوره....

EECi

مدیر بازنشسته
فکر نمی کنید اخیرا توی پاسخ هاتون به بچه ها کمی قلدر شدید؟!
دست شما درد نکند!
شما به بنده لطف زیادی دارید! :D
خب ارشد67 عزیز ، این محبت ها رو دیگه کجای دلم بزارم؟!:surprised:

من که همون لحظه نوادا عزیز رو بخشیدم( باور کنید با دیدن پست این برادر خوبم اولین حرکتم یک لبخند بود و پیش خودم گفتم ببین این دوست گلم چطور در مورد پستم فکر کرده که بهم گفته قلدر!) به نظرم باید وقتی پست های هم رو میخونیم کاملا با دید مثبت و دوستانه این کار رو انجام بدیم

خب دوستان ممکنه من ناقص توضیح بدم ، خب بپرسید ، بگید چرا این حرفو می زنی ؟! از کی شنیدی ؟! خب من که همین جام ! میگم دیگه
اوکی؟!:gol:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دست شما درد نکند!
شما به بنده لطف زیادی دارید! :D
خب ارشد67 عزیز ، این محبت ها رو دیگه کجای دلم بزارم؟!:surprised:

من که همون لحظه نوادا عزیز رو بخشیدم( باور کنید با دیدن پست این برادر خوبم اولین حرکتم یک لبخند بود و پیش خودم گفتم ببین این دوست گلم چطور در مورد پستم فکر کرده که بهم گفته قلدر!) به نظرم باید وقتی پست های هم رو میخونیم کاملا با دید مثبت و دوستانه این کار رو انجام بدیم

خب دوستان ممکنه من ناقص توضیح بدم ، خب بپرسید ، بگید چرا این حرفو می زنی ؟! از کی شنیدی ؟! خب من که همین جام ! میگم دیگه
اوکی؟!:gol:

بهترین کار همون لبخند داش بی خیال این نیز بگذرد...

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
من یه توضیحی راجع به اپلای کردن بدم

به طور کلی چند عامل در اپلای کردن تاثیر مهمی دارن
1-معدل لیسانس (پر اهمیت برای admission office)
2-مقالات و پژوهش های انجام شده توسط فرد (پر اهمیت برای استاد و admission office )
3-نمره TOEFL , و خصوصا GRE
4-دانشگاه undergraduate و graduate معتبر
5- معدل فوق لیسانس

ببینید اولا راجع به گزینه 4 یه توضیح بدم
افرادی که عموما از دو یا سه دانشگاه مادر اقدام می کنند (خصوصا تهران و شریف)از قبل برای اساتید و admission office های دانشگاه های top 20 شناخته شده هستند .چرا؟چون قبلا دیدند از این دانشگاه ها اومدن و بچه ها خیلی خوب جواب گرفتند
برای مثال فکر کنم دانشگاه UBC یا مک گیل (نمیدونم کدوم بود ولی rank شاخی داشت!) برای اپلای بچه ها با لیسانس ازاد شرط و شروط گذاشته بود
یا مثلا دخترخاله من لیسانس از امیرکبیر و ارشد از خواجه نصیر تو مخابرات برای دانشگاه پرینستون رزومه فرستاده بود (اتفاقا رزومه خیلی خوبی داشت )و ذکر کرده بود که اره من فارغ تحصیل بهترین دانشگاه ایران هستم .استاد هم ریجکتش کرده بود در نامه و پی نوشت گفته بود که خانم خواهشا دیگه در رزومه دروغ نگید!بهترین دانشگاه های ایران شریف و تهران هستند و خواجه جزشون نیست!!

اما این دلیل داره .یک به خاطر اینه که بچه هایی که قبلا رفتن خودشون رو نشون دادن برای همین تقاضا بیشتره و نکته دوم استاد ها هستند
ببینید استاد هرچه شناخت شده تر باشه ارزش ریکامی که میده بیشتره .مثلا یکی مثل پروفسور نوابی که verilog , VHDL رو که تو وزارت دفاع امیرکا همکاری داشته نوشته و کتاب VHDL رو تو انتشارات MCgrow hill چاپ کرده و یا یکی مثل دکتر خاکی صدیق که کتاب نوشته برای springer خوب مشخصه ریکام پر ارزشی دارن
مثلا الان دکتر رحیمی کیان دعوت شده به دانشگاه اخن برای یه طرح گروهی که میتونه 3 4 تا از دانشجو هاش هم بیاره
دیگه مقاله ها مثل transaction ها یا nature ها با impact بالا بماند

اما برای top 20 !!!!!
یعنی هرچه از 20 تای اول بیاید پایین تر ارزش دانشگاه ها برابر تر میشن .من بهشخصه دیدم دوستم از دانشگاه ازاد با معدل لیسانس 15 16 و یک کنفرانس تونست از دویسبرگ فول فاند بگیره ولی یکی دیگه از دوستا از دانشگاه تهران با معدل 13 فقط بهش پذیرش دادن

چیزی که بدیهی هست کار دانشجو از اسم دانشگاه مهم تره ولی دوستان دقت کنند اگه برای graduate می خوان اقدام کنند وجود یه مقاله میتونه خیلی مفید باشه
ولی چیز هایی که باید بالا باشن نمره GRE بالا و تافل و همچنین معدل لیسانس هست

پس برای top 20 اره اسم دانشگاه مهمه ولی هرچه میایم پایین تر اسم دیگه مهم نیست
از لیسانس به فوق هم وجود کار تحقیقاتی لازم نیست ولی اگه باشه خیلی خیلی تاثیر داره تو رزومه شما ولی موارد پر اهمیت معدل لیسانس و نمره زبان هست
(برای ارشد به دکترا که صددرصد مقاله از معدل پراهمیت تر هست )

پی نوشت :

راجع به اهمیت زبان هم یه توضیحی بدم

من خودم همیشه مونده بودم اینا چرا اینقدر GRE براشون مهمه؟چه بسا نکات منفی پرونده رو می پوشونه؟
ببینید GRE یعنی به کلام خودمونی خر کاری مداوم
شما بخواید نمرتون 1300 1400 بشه باید خیلی زمان براش بزارید اصلا کلمات GRE یکم زیادی نا اشنان
استاد و گروه پذیرش هم به همین نگاه می کنه .وقتی نمره بالا بگیرید تو این امتحان یعنی ادمی هستید بشدت اهل کار و تلاش
و نشون میده که کم کار نیستید (یکی میتونه معدل بالا داشته باشه ولی تنبل باشه)
این که نشون میده شما تو کار نوشتن مقاله هم تبحر دارید سر جای خودش هست

آخرین ویرایش:

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
دوستان کسی از گرایش کنترل ارشد، اطلاعاتی داره؟
بازار کار این گرایش چجوریاست؟
درسای این گرایش چطوریاست؟
به خدا دیگه خجالت میکشیدم این سوال رو برای چندمین بار بپرسم! آخه هیچ کی پیدا نشده یه راهنمایی، یه لینک درست و حسابی و یا خودش اطلاعاتی همین جا بنویسه...
باور کنید جای دوری نمیره!
:D

گرایش کنترل در ارشد به دو بخش تقسیم میشه
1-کنترل کلاسیک
2-هوش
توضیح در مورد گزینه 1 :
مشمول کنترل های غیر خطی یا کنترل چند متغییره میشه در واقع شما کنترل خطی رو در نظر بگیرید یه جورتعمیم بسیار بزرگ ازش!مثلا بررسی کنترلر های اعشاری (توان غیر صحیح)
یا تعمیم کنترلر های PID در فضای چند ورودی چند خروجی یا کنترلر های تطبیقی
نکته ای که در کار با کنترل گلاسیک باید دقت کنید اینه که کار خیلی توش شده و عموما مقالاتی که کار می کنید در حیطه اثبات های پایداری هست (یه چیز مثل لیاپانوف)

گزینه 2 :
بسیار زیبا!!!!!ببینید شما دارید در جهانی زندگی می کنید که نیاز به agent هایی دارید که کارهای شما رو انجام بدن اما این عامل ها نکته ای که داره اتفاق می افته و بسیار جالبه که یاد گیری داشته باشند در حین زندگی (و از زندگیشون لذت ببرن در واقع کم ترین regret)و نهایتا به نقطه نهایی هم گرا بشند
مثلا تو ایفون نرم افزار سیری یا حتی گوگل شما وقتی سرچ می زنید یکی دو مورد رو به مرور این ها اطلاعات شخصی شما رو کسب می کنند (در حین زندگی )و نهایتا سرچ ها رو هدفمند می کنند مثلا می فهمند وقتی شما سرچ می زنید راجع به فیلم ذائقه شما بیشتر فیلم های حماسی هست)

بخش دیگر هوش بحث نظریه بازی ها هست یعنی میاید مدل می کنید مسئله تون رو به بازی بین چند عامل که این بازی ها میتونند همکارانه باشند یا غیر همکارانه یا تکراری باشند و.....
جالب اینجاست که در تمام رشته ها کاربر دارند از اقتصاد گرفته (تز خود من بیشتر اقتصادی هست ) تا فلسفه یا سیاست سیستم های حمل و نقل و.......

بحث زیبای دیگه شناسایی سیستم ها هست
شما به عنوان یه مهندس هیچ ایده ای از ساختار داخلی یک سیستم ندارید ولی می تونید با تست های اماری این شناسایی رو با دقت بسیار زیاد انجام بدید
از سیستم های غیر خطی دینامیکی گرفته تا سیستم های ایستا و یا در محیط non deterministic

نکته مهم در بخش هوش اینه که امار خیلی خیلی زیاد کاربر داره اینجا و پیشنهادم یادگیری قوی این درس هست (خصوصا از کتاب پوپولیس)و نرم افزار matlab کفایت می کنه

اما بازار کار

در ایران چه کلاسیک کار باشید و چه هوش کار نهایتا وارد بحث کنترل صنعتی میشید که تا اونجایی که من اطلاع دارم بازار خوبی داره با درامد نسبتا بالا نسبت به الکترونیک و مخابرات و مهندسی پزشکی

اما در خارج کار براش خیلی زیاده فکر کنم معلوم باشه چرا .چون در همه رشته ها کاربردی هست اصلا کنترل به منزله یک رشته فرا جناحی عل می کنه!!شما بهش به چشم چکش نگاه کنید

خلاصش کنم گرایش کنترل خیلی به برق ربطی نداره!!!شما میشه گفت در هر علمی میتونید پیاده سازیش بکنید
ولی الکترونیک مخابرات قدرت سرنخشون رو میتونید از لیسانس بگیرید تا ارشد ولی کنترل نه.دو سه تا درس خیلی مهم هستند از لیسانس بقیه یه جورایی کشک!!
امار و احتمالات (اهمیت امار از همش بیشتره)
کنترل مدرن
کنترل خطی

آخرین ویرایش:

داوود خطر

عضو جدید
من یه توضیحی راجع به اپلای کردن بدم

به طور کلی چند عامل در اپلای کردن تاثیر مهمی دارن
1-معدل لیسانس (پر اهمیت برای admission office)
2-مقالات و پژوهش های انجام شده توسط فرد (پر اهمیت برای استاد و admission office )
3-نمره TOEFL , و خصوصا GRE
4-دانشگاه undergraduate و graduate معتبر
5- معدل فوق لیسانس

ببینید اولا راجع به گزینه 4 یه توضیح بدم
افرادی که عموما از دو یا سه دانشگاه مادر اقدام می کنند (خصوصا تهران و شریف)از قبل برای اساتید و admission office های دانشگاه های top 20 شناخته شده هستند .چرا؟چون قبلا دیدند از این دانشگاه ها اومدن و بچه ها خیلی خوب جواب گرفتند
برای مثال فکر کنم دانشگاه UBC یا مک گیل (نمیدونم کدوم بود ولی rank شاخی داشت!) برای اپلای بچه ها با لیسانس ازاد شرط و شروط گذاشته بود
یا مثلا دخترخاله من لیسانس از امیرکبیر و ارشد از خواجه نصیر تو مخابرات برای دانشگاه پرینستون رزومه فرستاده بود (اتفاقا رزومه خیلی خوبی داشت )و ذکر کرده بود که اره من فارغ تحصیل بهترین دانشگاه ایران هستم .استاد هم ریجکتش کرده بود در نامه و پی نوشت گفته بود که خانم خواهشا دیگه در رزومه دروغ نگید!بهترین دانشگاه های ایران شریف و تهران هستند و خواجه جزشون نیست!!

اما این دلیل داره .یک به خاطر اینه که بچه هایی که قبلا رفتن خودشون رو نشون دادن برای همین تقاضا بیشتره و نکته دوم استاد ها هستند
ببینید استاد هرچه شناخت شده تر باشه ارزش ریکامی که میده بیشتره .مثلا یکی مثل پروفسور نوابی که verilog , VHDL رو که تو وزارت دفاع امیرکا همکاری داشته نوشته و کتاب VHDL رو تو انتشارات MCgrow hill چاپ کرده و یا یکی مثل دکتر خاکی صدیق که کتاب نوشته برای springer خوب مشخصه ریکام پر ارزشی دارن
مثلا الان دکتر رحیمی کیان دعوت شده به دانشگاه اخن برای یه طرح گروهی که میتونه 3 4 تا از دانشجو هاش هم بیاره
دیگه مقاله ها مثل transaction ها یا nature ها با impact بالا بماند

اما برای top 20 !!!!!
یعنی هرچه از 20 تای اول بیاید پایین تر ارزش دانشگاه ها برابر تر میشن .من بهشخصه دیدم دوستم از دانشگاه ازاد با معدل لیسانس 15 16 و یک کنفرانس تونست از دویسبرگ فول فاند بگیره ولی یکی دیگه از دوستا از دانشگاه تهران با معدل 13 فقط بهش پذیرش دادن

چیزی که بدیهی هست کار دانشجو از اسم دانشگاه مهم تره ولی دوستان دقت کنند اگه برای graduate می خوان اقدام کنند وجود یه مقاله میتونه خیلی مفید باشه
ولی چیز هایی که باید بالا باشن نمره GRE بالا و تافل و همچنین معدل لیسانس هست

پس برای top 20 اره اسم دانشگاه مهمه ولی هرچه میایم پایین تر اسم دیگه مهم نیست
از لیسانس به فوق هم وجود کار تحقیقاتی لازم نیست ولی اگه باشه خیلی خیلی تاثیر داره تو رزومه شما ولی موارد پر اهمیت معدل لیسانس و نمره زبان هست
(برای ارشد به دکترا که صددرصد مقاله از معدل پراهمیت تر هست )

اهمیت زبان هم یه توضیحی بدم

من خودم همیشه مونده بودم اینا چرا اینقدر GRE براشون مهمه؟چه بسا نکات منفی پرونده رو می پوشونه؟
ببینید GRE یعنی به کلام خودمونی خر کاری مداوم
شما بخواید نمرتون 1300 1400 بشه باید خیلی زمان براش بزارید اصلا کلمات GRE یکم زیادی نا اشنان
استاد و گروه پذیرش هم به همین نگاه می کنه .وقتی نمره بالا بگیرید تو این امتحان یعنی ادمی هستید بشدت اهل کار و تلاش
و نشون میده که کم کار نیستید (یکی میتونه معدل بالا داشته باشه ولی تنبل باشه)
این که نشون میده شما تو کار نوشتن مقاله هم تبحر دارید سر جای خودش هست

سلام . خیلی عالی بود . :gol:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام

بچه ها این جزوه مغناطیس مهندس باغستانی بدرد میخوره!؟

واسه ازاد میخوام از روش بخونم

کی داره؟ چطوریاست؟؟؟

جزوه با سی دی هستش
به نظر من برای آزاد میتونه نتیجه بده الان رفتم سوالای آزادو دیدم بعضی از سوالشو میشه راحت بدست آورد اما همش نه ،سوالای سختی هم داره

Muhammad1986

عضو جدید
جزوه با سی دی هستش
به نظر من برای آزاد میتونه نتیجه بده الان رفتم سوالای آزادو دیدم بعضی از سوالشو میشه راحت بدست آورد اما همش نه ،سوالای سختی هم داره

از کجا گیر بیارم؟؟؟

توی این مدت باقی مونده میشه به یه درصد خوب رسید؟؟؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
وضعیت
موضوع بسته شده است.