گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ilia.azimi

کاربر فعال
بچه ها من از تجربم میگم با توجه به اینکه تو شرایط فعلی کشور عزیزمون ثباتی وجود نداره نه تو قوانین سربازی نه تو اشتغال بهتره تا شرایط سربازی از این بدتر نشه اول برین خدمتتونو تموم کنید بعد بقیه مراحل رو طی کنید به صلاح دید خودتون میدونم خیلی از بچه ها دانشجو هستن و هنوز شور دانشگاه رو دارن ولی تو زندگی از ادامه تحصیل چیزای خیلی مهمترم هست بر حسب اولویت البته:)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یعنی ممکنه منی که سال اولمه نتیجه نگیرم صرفا بخاطر سال اولی بودن؟؟؟؟
انتطار چنین پستی را داشتم .. نه این گونه نیست ... اکثر بچه ها یک بار امتحان میدن بعد دنبال مشکلون می گردند ...بعد دیگه هیچی اینجا رو پیدا می کند با خواندن چندتا پست مفید می فهمند اشتباه شون کجا بوده ... آقا وحید ارشد غول نیست ... با منابع درست ... برنامه صحیح و پشت کار خودتون همون سال اول بهترین نتیجه رو می گیرید ... خیلی ها اینجا بودن سال اول رتبه 200،300 شدن خیلی ها هم بودن بعد دو سال 200، 300 شدن ... این دیگه به اون 3 شرطی بود که گفتم ... اگر در دانشگاه ضعیف(یا دانشجوی) درس خونده باشی اصلا جای نگرانی نیست بشرطی که از الان بخونی و جبران پیش نیازها کنی

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ارشد يا دكتري گرفتن مهم نيست مهم اينه كه هر درسي رو ميخوني بتوني به خوبي كاربرد هاش رو درصنعت به كار ببري بعنوان مثال ميكرو كنترلر رو اگه خوب ياد داشته باشي مي توني با انجام پروژه ها در امد خوبي داشته باشي يا ساخت تابلو روان با فلشر و....بايد خودت كارت رومهيا كني و در كنار ان ادامه تحصيل بدي ونبايد منتظر اين باشي كه كار سراغ توبيايد وبايد از توانايي كه كسب كردي براي ايجاد فرصت شغلي استفاده كني؟
بله اگر شرایط کار آزاد را مد نظر بگیریم یک فوق دیپلم کفایت می کند!!!!
مثلا میکرو ک در دانشگاه میخونیم خداوکیلی فقط چندتا تعریف هستش اگر بخوای ازش کار بکشی باید خیلی خیلی از این حرفا باید کار کنید ... ساخت تابلو با فلشر من خودم دوستانی دارم که دیپلم دارند راحت این کارو انجام میدن فقط یه تجربه می خواد ... اگر فقط بدنبال کار آزاد هستید به نظر من به ارشد فکر نکنید

jeneral_dj

عضو جدید
سلام بچه ها !!! تمام آرمونهای اینترنتی مدرسان شریف رو به همراه پاسخش آماده کردم براتون !!! انشاله در اولین فرصت آپلود میکنم تا همه بتونین استفاده کنید!!!! فقط دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارم!!! حجمش حدود 30 مگابایته!!! تا هفته دیگه میذارم براتون!!!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من هم قبلا این جدول رو آماده کرده بودم

مدیریت زمان ، گامی بلند به سوی موفقیت -------> #74

sanup2006

عضو جدید
یه توصیه که تجربه خودم هست و لازم دونستم به بچه ها بگم.
هیچوقت غصه نخورید ؛فکر و خیال نکنید ، مدام نگید الان بیکارم ، ارشد قبول نمیشم و از اینجور چیزا
میدونم حس میگنید واقعیت زندگیه ولی با غصه خوردن کاری درست نمیشه.
من خودم چند ماهی مدام فکر میکردم برم سرکار ، ارشد بخونم ،خس پوجی داشتم و....
آخرش سردردی شدم که همیشه همراهمه و تمرکز رو ازم گرفته همیشه سردردم و دکتر و....
اصلا به خودتون فشار نیازید و قدر سلامتیتون رو بدونید.
این شد تجربه من ؛شما هوای خودتونو داشته باشید.

jeneral_dj

عضو جدید
یه توصیه که تجربه خودم هست و لازم دونستم به بچه ها بگم.
هیچوقت غصه نخورید ؛فکر و خیال نکنید ، مدام نگید الان بیکارم ، ارشد قبول نمیشم و از اینجور چیزا
میدونم حس میگنید واقعیت زندگیه ولی با غصه خوردن کاری درست نمیشه.
من خودم چند ماهی مدام فکر میکردم برم سرکار ، ارشد بخونم ،خس پوجی داشتم و....
آخرش سردردی شدم که همیشه همراهمه و تمرکز رو ازم گرفته همیشه سردردم و دکتر و....
اصلا به خودتون فشار نیازید و قدر سلامتیتون رو بدونید.
این شد تجربه من ؛شما هوای خودتونو داشته باشید.
منم دقیقا الا ن همچین مشکلی دارم!!!! حس پوچی بهم دست داده !! و به دلیل اینکه به واسطه کنکور از اجتماع دور بودم افسردگی گرفتم!! الان هیچ امیدی به آینده نمیبینم!! تمام این چند روز تعطیلات رو تو خونه گذروندم، نه مسافرتی ، نه دید و بازدیدی و نه حتی یه گردش ساده!! واقعا مستاصل شدم !!! نمیدونم چطور از شر افکار مزاحمی که تمام ظرفیت ذهنمو پر کرده (بخشیش مختص ما پسراست!!) خلاص شم!!!

amir3620

عضو جدید
سلام به نظرمن ابتدا باید با چند ساعت در روز مطالعه را اغاز کرد وبه مرور ساعات ان ار افزایش دهیم تا در ابتداع دچار دلزدگی از درس نشیم چه بسا کسانی بودند که روزی 14-15 ساعت مطالعه میکردند و لی با گذشت چند ماه از درس زده شده اند.
نکته دوم:صبح ها سعی کنید بادرسی که به ان علاقه بیشتروتسلط دارید شروع کنید تا با روحیه عالی تا پایان روز بتونیم مطالعه کنیم

arash_alizadeh

عضو جدید
دوستان بنده اعتقاد دارم که کارنامه های سال گذشته می تواند کمک خوبی به پند گرفتن از گذشتگان باشد به عنوان مثال نکات مهم در این کارنامه ها :
1) خیلی از دوستان تازه کنکوری فکر می کنند برای رتبه ی برتر شدن باید درصد های خیلی فضایی داشته باشند، در صورتیکه میانگین رتبه های یک تا 10 در تمامی گرایش ها حدوداً 55% است یعنی تقریباً 7 تست درست در هر درس از 12 تست ( به جز زبان)
2) میانگین رتبه های 50 تا 100 بین 40 تا 45% درصد هستش یعنی تقریباً 6 تا درست از 12 تست
3)میانگین رتبه های 100 تا 300 بین 35 تا 40% درصد هستش یعنی تقریباً 5 تا درست از 12 تست
4) نتیجه اخلاقی: برای رفتن به دانشگاه شریف فقط کافی یک انتخاب کننده ماهر باشی نه یک درس خوان 12 ساعتیییییییییییییی
و البته کلییی نتایج دیگه که میشه از این کارنامه ها گرفت:
500 نمونه کارنامه سال 92
http://www.master.aobargh.com/?p=230

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دوستان بنده اعتقاد دارم که کارنامه های سال گذشته می تواند کمک خوبی به پند گرفتن از گذشتگان باشد به عنوان مثال نکات مهم در این کارنامه ها :
1) خیلی از دوستان تازه کنکوری فکر می کنند برای رتبه ی برتر شدن باید درصد های خیلی فضایی داشته باشند، در صورتیکه میانگین رتبه های یک تا 10 در تمامی گرایش ها حدوداً 55% است یعنی تقریباً 7 تست درست در هر درس از 12 تست ( به جز زبان)
2) میانگین رتبه های 50 تا 100 بین 40 تا 45% درصد هستش یعنی تقریباً 6 تا درست از 12 تست
3)میانگین رتبه های 100 تا 300 بین 35 تا 40% درصد هستش یعنی تقریباً 5 تا درست از 12 تست
4) نتیجه اخلاقی: برای رفتن به دانشگاه شریف فقط کافی یک انتخاب کننده ماهر باشی نه یک درس خوان 12 ساعتیییییییییییییی
و البته کلییی نتایج دیگه که میشه از این کارنامه ها گرفت:
500 نمونه کارنامه سال 92
http://www.master.aobargh.com/?p=230

منم موافقم :)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم دقیقا الا ن همچین مشکلی دارم!!!! حس پوچی بهم دست داده !! و به دلیل اینکه به واسطه کنکور از اجتماع دور بودم افسردگی گرفتم!! الان هیچ امیدی به آینده نمیبینم!! تمام این چند روز تعطیلات رو تو خونه گذروندم، نه مسافرتی ، نه دید و بازدیدی و نه حتی یه گردش ساده!! واقعا مستاصل شدم !!! نمیدونم چطور از شر افکار مزاحمی که تمام ظرفیت ذهنمو پر کرده (بخشیش مختص ما پسراست!!) خلاص شم!!!
به نظر من برین سر یک کار موقت حالا هرچی بود با هر حقوقی. دیگه پسرا که مشکل ندارند حتی شده کارگری. خیلی وضعتون بهتر میشه انشالله.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

سلام به نظرمن ابتدا باید با چند ساعت در روز مطالعه را اغاز کرد وبه مرور ساعات ان ار افزایش دهیم تا در ابتداع دچار دلزدگی از درس نشیم چه بسا کسانی بودند که روزی 14-15 ساعت مطالعه میکردند و لی با گذشت چند ماه از درس زده شده اند.
نکته دوم:صبح ها سعی کنید بادرسی که به ان علاقه بیشتروتسلط دارید شروع کنید تا با روحیه عالی تا پایان روز بتونیم مطالعه کنیم

با نکته ی دوم موافق نیستم
از اونجایی که صبح پرانرژی هستیم با یه درسی که باهاش مشکل داریم شروع کنیم بهتره چون انرژی بره...به درسی که علاقه داریم درهر شرایطی میتونیم باهاش کنار بیایم...
البته برای اینکه استارته کنکور رو بزنیم بهتره با درسی که بهش علاقه داریم شروع کنیم تا عادت به مطالعه پیدا کنیم وبعد که راه افتادیم میتونیم طبق یه برنامه ی فرضا صبح درس سخت عصر درس مورد علاقه رو قرار بدیم.

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجایی که صبح پرانرژی هستیم با یه درسی که باهاش مشکل داریم شروع کنیم بهتره چون انرژی بره...به درسی که علاقه داریم درهر شرایطی میتونیم باهاش کنار بیایم...
البته برای اینکه استارته کنکور رو بزنیم بهتره با درسی که بهش علاقه داریم شروع کنیم تا عادت به مطالعه پیدا کنیم وبعد که راه افتادیم میتونیم طبق یه برنامه ی فرضا صبح درس سخت عصر درس مورد علاقه رو قرار بدیم.

سلام به همه دوستان میبینم که مثل همه سالا بازم پر از انرژی دارن شروع میکنن داوطلبها
خب منم با ندا موافقم و صبح مغز بهتر امادگی داره برای پذیرش دروس
من خودم هر روز صبح ریاضی و مدارو که خیلی مهمه میخوندم هر کدوم یه ساعت و باقیشو میرفتم سراق دروس دیگه
یادتون باشه مدار فقط و فقط به پیوسته تمرین کردنه
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام.

بعد از عید خیلی از بچه ها شروع به خوندن می کنن میدوارم خدا بهتون اونقدری قدرت بده تا بتونید توی تمامی مراحل زندگی تلاش کنید و نتیجه بگیرید.

چند تا نکته رو براتون می نویسم که تجربه های شخصی خود منه شاید براتون مفید باشه.

1.بچه هایی که پارسال کنکور دادن بهتره تا اومدن جوابا صبر کنن.بعد از نتایج اولیه خیلی بهتر میشه تصیم گرفت که انتخاب رشته کنید یا باز بخونید یا اصلا دیگه واسه کنکور نخونید.

2.اگر کلاس می خواید برید بهار خیلی مناسبه چون تو بهار وارد جو کنکور میشید و اساتید و مشاوره های اون موسسه می تونن تو برنامه ریزی بلند مدت شما کمکتون کنن.خود من که از تابستون شروع کرده بودم صفر مطلق بودم و نه اینجا رو میشناختم نه حتی یه استاد که ازش مشاوره بگیرم.واسه کتابام رفتم انقلاب و از هر کتابی خوشم میومد اونو می خریدم که وقتی با این سایت و بچه ها آشنا شدم مجبور شدم 90 درصد کتابارو عوض کنم که خداروشکر خیلی دیر نشده بود.
شاید اگر از بهار یا تابستون یه راهنما داشتم الان شرایط فرق می کرد.خوش به حالتون که از الان با این محیط آشنا شدید و استفاده می کنید.

3.کنکور ارشد فقط یه چیز می خواد.انگیزه.البته این فقط به کنکور خلاصه نمی شه.
اگر دانشگاهتون خوب نیست یا دوستاتون از شما قوی ترن یا پایه ی علمی شما شدیدا ضعیفه اصلا نگران نباشید.باور کنید فقط با انگیزه میتونید از همه جلو بزنید.
انگیزه اس که شما رو زود از خواب بیدار می کنه تا درس بخونید.انگیزه اس که تو پاییز شما رو 10 ساعت می نشونه رو صندلی.
خود من برای ایجاد انگیزه شبا که می خواستم بخوابم خیال بافی میکردم که تو یه دانشگاه خوب قبول شدم و واسه خودم تو دانشگاه می چرخیدم.بعد از یه مدت همین خیال بافی ها توقع من رو از خودم بالا برد و همین باعث شد ساعات مطالعه ام زیاد شه.

4.شما تو دوران کنکور چنین حقی نداری که بگی از یه درس خوشم میاد پس بیشتر می خونمش و از یه درس بدم میاد پس باید کمتر بخونم.شما تو دوران کنکور محکومید که همه ی درسارو دوست داشته باشی.باز تاکید می کنم باید درسارو دوست داشته باشید.اگر غیر از این باشه شک نکنید که بعد از یه مدت با یه مشکل جدی مواجه میشد.این رابطه ی دوستانه رو از همین آغاز کار ایجاد کنید.

5.ما قبل از کنکور یه شعار داشتیم که به من خیلی امید می داد.همیشه هم یادم میمونه.شما هم بهش عمل کنید :

قول بدیم یه پایان شیرین رو رقم بزنیم !!!

enstien

عضو جدید
البته برای اینکه استارته کنکور رو بزنیم بهتره با درسی که بهش علاقه داریم شروع کنیم تا عادت به مطالعه پیدا کنیم وبعد که راه افتادیم میتونیم طبق یه برنامه ی فرضا صبح درس سخت عصر درس مورد علاقه رو قرار بدیم.[/QUOTE

سلام
برايان تريسي توي كتاب قورباغه را قورت بده ميگه كه هميشه سخت ترين كارتون رو همون اول انجام بديد تا بقيه ي روز استرس مواجه شدن با اون رو نداشته باشيد اينجوري بقيه ي روز رو توي سراشيبي ميفتيد
والسلام

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من اینجا تاپیکی در مورد ارشد 93 پیدا نکردم...تاپیکی که بتونیم توش درصدامونو بگیم و همفکری کنیم واسه رتبمونو....حداقل یکم استرسمون کم شه

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

دوستان من اینجا تاپیکی در مورد ارشد 93 پیدا نکردم...تاپیکی که بتونیم توش درصدامونو بگیم و همفکری کنیم واسه رتبمونو....حداقل یکم استرسمون کم شه

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ق،برنامه-ریزی-تحصیلی-و-کنکور-کارشناسی-ارشد-93
اینجا بحث شده ..میتونید با توجه به تاریخ بعد کنکور پیگیری کنید..سوالی هم داشتید همونجا مطرح کنید

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام.

بچه ها این میانگین درصد هایی که بعضی ها برای تخمین رتیه درنظر میگیرن با احتساب زبانه یا بدون زبان؟
مثلا میانگین 45 رتبه ی زیر 100 میده

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

بچه ها این میانگین درصد هایی که بعضی ها برای تخمین رتیه درنظر میگیرن با احتساب زبانه یا بدون زبان؟
مثلا میانگین 45 رتبه ی زیر 100 میده
f

خب مشخصه وقتی بخوای میانگین بگیری باید همه درسارو حساب کنی ،زبان هم یکی از درسهاست ..با میانگین 45 که حتی تک رقمی هم شاید بشه به نظرم..من گرایشم قدرته پارسال دوستم با میانگین 39 شده بود 57...

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
f

خب مشخصه وقتی بخوای میانگین بگیری باید همه درسارو حساب کنی ،زبان هم یکی از درسهاست ..با میانگین 45 که حتی تک رقمی هم شاید بشه به نظرم..من گرایشم قدرته پارسال دوستم با میانگین 39 شده بود 57...
حرف شما درسته اما به نظر می رسه یه سری از اساتید بدون احتساب زبان میانگین رو برای تخمین رتبه لحاظ می کنن

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثرا زبان یا مغناطیس رو نمی زنن.منم نمی دونم دلیلش چیه اما همچین چیزی هست !
پس با این احتساب،بین کسی که زبان 70 زده با کسی که منفی زده هیچ فرقی نیست دیگه واسه اینکه رتبشونو تخمین بزنن...جالبه:eek:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
پس با این احتساب،بین کسی که زبان 70 زده با کسی که منفی زده هیچ فرقی نیست دیگه واسه اینکه رتبشونو تخمین بزنن...جالبه:eek:
نه شما همه ی درصد هارو با توجه به ضرایب جمع می کنید بعد بجای 25 تقسیم بر 22 می کنید.

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه شما همه ی درصد هارو با توجه به ضرایب جمع می کنید بعد بجای 25 تقسیم بر 22 می کنید.
درست میفرمایید...ولی من خودم تا حالا این موضوع رو نشنیده بودم.البته خودم هم زبان و مغناطیسو نزدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا