++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پویان ط

عضو جدید
سلام
من هنوز نفهمیدم باطن خوبش دقیقا کجاست
آنالیز برداری :بگذریم اوناو باید استاد بشی
قانون کولن و میدان الکتریکی : توصیه میکنند فرمولهاشو حفظ کنید خیلی کمک میکند اما این کمک ماله دهه 70 است بهترین کار این شما جهات یابی و المان گیری یاد بگیرد اصلا کاره راحتی نیست، اما خطوط میدان الکتریکی سر راست بیاید راحت است و سوالات ساده رو میوانید با دیورژنس حل کنید اما توهمی بیاید....
قانون گاوس : یعنی تقارن اما کافیه یه میله داخل کره قرار گیرد و اگر اون میله مثبت و منفی داشته باشد وایلا... اگر فرمول عرقچین پیچده نشود ساده است
پتانسیل الکتریکی : این فصل نسبتا راحتر است با گرادیان مشکل زیادی از مسایل را راحت میکند
انرزی الکتریکی : دو فرمول اضافه میشود و نیاز به دوبخش قبل است کلا سوالتش وقت گیر هستش
هادی ها و جریان الکتریکی: خوده هادی راحت است!! اما بحث شرایط مرزی است که شرین به نظر میرسد اما... خوب یه بحث مقاومت هم دارد که اگر اون ضریب هدایت متغییر داده شود راحت فقط یه انتگرال میخواد وگرنه ...
مواد عایق :اینجا هم شریاط مرزی وجود دارد باید فصول قبل رو بلد باشید و بجزء بارهای آزاد بارهای مقید هم داریم خود فصل راحت است
خازن : شبیه مقاومت
تئوری تصویر : بیسار فصل راحتی به نظر میرسد اما یه زره بپیچونند کار تمام است دو قطبی ها در این فصل می توانم گول دو فرمول سر راستش رو نخورید
معادلات پواسون و لاپلاس :توصیه میکنم فصل آخر ریاضی مهندسی کامل یاد بگیرید این فصل راحت است
مهمترین چیز شناسایی حل مسله است شما وقتی میدان الکتریکی را می خواهد فرصت مرور فصل ها رو ندارید سریع باید بفهمید ای ماله کدوم فصله یا انرژی را میخواهد شما باید بدون اون مسله میتونید به خازن تبدیل کنید و انرژی رو بدست آورید دیدید که ربطی به فصل انرژی نداشت خیلی باید ترکیبی خونده بشه ومهارته زیادی لازمه
در ضمن بیخیال رد گزینه باشید!!!!!
حالا من چند سوال دارم :
تا کی میشه این مهارتهارو بدست آورد ؟
چه اندازه از وقت دیگر درسهای دیگه را میگیرد ؟
این درس برای مخابرات ضریب 4 دارد و تو تراز خیلی کمک میکند میدونید چرا ؟ خوب معلود است فقط برای مخابرات ضریب 4 دارد اگر شما فقط یک سوال از ریاضی و مدار و سیگنال بیشتر جواب بدهید یعنی 3 سوال، یعنی شما 3 سوال از مغناطیس برای مخابرات جواب دادید ، بله درست فهمیدید نمره دهی ضرایب با هم فرقی ندارد ، تازه یه خوبی دیگه دارد!!! دروس ریاضی و مدار در گرایشهای دیگه هم رتبه تون بالا میکشه واسه همینه آن وقت هم برای تغییر گرایش دست باز تر هستید ، یه نکته دیگه کسانی که مغناطیس نخوندن یه نیگاه به رتبه شون بندازنید الکترونیک و مخابرات چندان فرقی باهم ندارد، و جمله آخر اگر مخابرات براتون خیلی مهمه میتونید با مغناطیس رتبه تون از الکترونیک به طور فاحش جدا کنید اگر در دو سوال که من گفتم بهتون لطمه نمی زند بسمه الله مغناطیس رو بخونید[/QUOTEاکتفا به کتاب های کنکوری اشتباه است چون کلیشه ای هستند و قدرت تحلیل زیادی نمی دهند. من کتاب نایفه را دارم میخونم. این کتاب بسیار خوب است.در صورت تسلط بر این کتاب حتی صد زدن هم غیر ممکن نیست فقط وقت گیره که اونم به تلاش نیاز داره.بدون تلاش که هیچ. سوئیچیرو هوندا مدتها برای دسترسی به موفقیت شبانه روز کار می کرد حتی در محل کار می خوابید.یکی از دوستان منتظر کتاب نصیر اشرفیان هست کسی از دوستان میدونه کی چاپ میشه

alidodar1

عضو جدید
با سلامبنظر من برا بررسی جزوه دکتر پژمان فر خوبه که تو نت هم بگردی ماله قدیمش هست. فکر کنم تو مدرسان شریف هم درس میده. من پارسال تو دانشگاه این درسو باهاش پاس کردم. خیلی خوب درس میداد.در کل ترم حدود 200 تا مثال حل کرد. این ترمم یکی از دوستام باهاش تولید نیروگاه داره می خوام بهش بگم یه آمار بگیره ببینه که جزوه جدید بررسی نداره. چون جزوه هاشو می ده به انتشارات دانشگاه که بچه ها کپی بگیرن. اگه خبری شد تو همین تاپیک بهتوون می گم.

منم باهاش تولید نیروگاه دارم این ترم
مگه بررسیم درس داده تو این دانشگاه تاحالا!!! چون ازش پرسیدم گفت قبلا فقط ماشین ارائه میدادم که چون کلاسا شلوغ میشد و بچه های کلاسای دیگه هم میومدن دیگه ارائه نمیدم!
راستی اینکه میگی انقدر دست دل بازه و جزوه هاشو میده انتشارات میتونی یواشکی بهش بگی جزوه بررسیشو بریزه رو فلشت ؟؟ آخه هر جلسه داره بخاطر پروژکتور لپ تاپ میاره!!!

من که روم نمیشه بهش بگم! کلا خیلی خجالتیم ولی اگه شما یه جوری تو تونستی از چنگش دراری لطف کن بزار تو تاپیک که همه فیض ببریم

بازم ممنون;)

پویان ط

عضو جدید
حق با شماست قبول دارم وقت گیره و طول میکشه
مغناطیسی درسی نیست که بگیم فلان کتاب و فلان سوالا رو کار کنی دیگه حله و حتما خوب میزنی اصلا نمیشه پیش بینی کرد
باید خیلی تحلیلت قوی باشه تا سوالو دیدی حتی اگه طراح سوالو حسابی یچونده باشه:confused:ولیشاید یک نکته داره و ما بیراهه بریم
چون ظاهرش هندسیه گاهی میریم با هزار مکافات رابطشو پیدا میکنیم اخرشم جواب نمیده کلی از وقتت هم تلف شده اعصابتم خورد و مغزتم دود میکنه
امسال من اول کنترل جواب دادم بعد مغناطیس مغزم سوت کشید:dرفتم اب زدم به صورتم برگشتم جوش اورده بودم:confused:ولی خوب حتی یک سوالش خیلی اثر گذاره ادم دلش نمیاد نخونتش:redface:
فک کنم میانگین درصدایی که میزنن 3.7 باشه و یک سوال که 8 درصده حداقل بهتر از سفید گذاشتنه
ولی درسیه که باید با علاقه بخونیشو تحلیلش کنی و زمان براش بذاری
وقت گذاشتن روش ریسک بزرگیه شاید به صرفه نباشه چون اکثر درسا بحثای مشترک دارن ولی مغناطیس با هندسی بودنش کلا خودشو از بقیه جدا کرده

همین وقتو رو درسی مثل سیگنال بگذاریم شاید بهتر باشه مخصوصا کتاب مهندس مومن زاده که خیلی شیرینه:)
ولی من چون خیلی مغناطیسو دوس دارم شدیدا دلم می خواد بخونمش حتی اگه 8درصد هم نزنم:w05:
ادم عصبی میشه بعد از کنکور وقتی میبینه جواب هر سوالیش یکی دو خط هم بیشتر نبوده عذاب وجدان میگیره:cry:
کسی از دوستان میدونه کتاب مغناطیس اشرفیان کی چاپ میشه. من الان کتاب نایفه را میخونم هر چند وقت گیره ولی عالیه.با خوندنش صد هم میشه زد

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی از دوستان میدونه کتاب مغناطیس اشرفیان کی چاپ میشه. من الان کتاب نایفه را میخونم هر چند وقت گیره ولی عالیه.با خوندنش صد هم میشه زد

سلام
من اصلا این کتاب رو ندیدم میشه یکم دربارش توضیح بدید؟:)

پویان ط

عضو جدید
سلام
من هنوز نفهمیدم باطن خوبش دقیقا کجاست
آنالیز برداری :بگذریم اوناو باید استاد بشی
قانون کولن و میدان الکتریکی : توصیه میکنند فرمولهاشو حفظ کنید خیلی کمک میکند اما این کمک ماله دهه 70 است بهترین کار این شما جهات یابی و المان گیری یاد بگیرد اصلا کاره راحتی نیست، اما خطوط میدان الکتریکی سر راست بیاید راحت است و سوالات ساده رو میوانید با دیورژنس حل کنید اما توهمی بیاید....
قانون گاوس : یعنی تقارن اما کافیه یه میله داخل کره قرار گیرد و اگر اون میله مثبت و منفی داشته باشد وایلا... اگر فرمول عرقچین پیچده نشود ساده است
پتانسیل الکتریکی : این فصل نسبتا راحتر است با گرادیان مشکل زیادی از مسایل را راحت میکند
انرزی الکتریکی : دو فرمول اضافه میشود و نیاز به دوبخش قبل است کلا سوالتش وقت گیر هستش
هادی ها و جریان الکتریکی: خوده هادی راحت است!! اما بحث شرایط مرزی است که شرین به نظر میرسد اما... خوب یه بحث مقاومت هم دارد که اگر اون ضریب هدایت متغییر داده شود راحت فقط یه انتگرال میخواد وگرنه ...
مواد عایق :اینجا هم شریاط مرزی وجود دارد باید فصول قبل رو بلد باشید و بجزء بارهای آزاد بارهای مقید هم داریم خود فصل راحت است
خازن : شبیه مقاومت
تئوری تصویر : بیسار فصل راحتی به نظر میرسد اما یه زره بپیچونند کار تمام است دو قطبی ها در این فصل می توانم گول دو فرمول سر راستش رو نخورید
معادلات پواسون و لاپلاس :توصیه میکنم فصل آخر ریاضی مهندسی کامل یاد بگیرید این فصل راحت است
مهمترین چیز شناسایی حل مسله است شما وقتی میدان الکتریکی را می خواهد فرصت مرور فصل ها رو ندارید سریع باید بفهمید ای ماله کدوم فصله یا انرژی را میخواهد شما باید بدون اون مسله میتونید به خازن تبدیل کنید و انرژی رو بدست آورید دیدید که ربطی به فصل انرژی نداشت خیلی باید ترکیبی خونده بشه ومهارته زیادی لازمه
در ضمن بیخیال رد گزینه باشید!!!!!
حالا من چند سوال دارم :
تا کی میشه این مهارتهارو بدست آورد ؟
چه اندازه از وقت دیگر درسهای دیگه را میگیرد ؟
این درس برای مخابرات ضریب 4 دارد و تو تراز خیلی کمک میکند میدونید چرا ؟ خوب معلود است فقط برای مخابرات ضریب 4 دارد اگر شما فقط یک سوال از ریاضی و مدار و سیگنال بیشتر جواب بدهید یعنی 3 سوال، یعنی شما 3 سوال از مغناطیس برای مخابرات جواب دادید ، بله درست فهمیدید نمره دهی ضرایب با هم فرقی ندارد ، تازه یه خوبی دیگه دارد!!! دروس ریاضی و مدار در گرایشهای دیگه هم رتبه تون بالا میکشه واسه همینه آن وقت هم برای تغییر گرایش دست باز تر هستید ، یه نکته دیگه کسانی که مغناطیس نخوندن یه نیگاه به رتبه شون بندازنید الکترونیک و مخابرات چندان فرقی باهم ندارد، و جمله آخر اگر مخابرات براتون خیلی مهمه میتونید با مغناطیس رتبه تون از الکترونیک به طور فاحش جدا کنید اگر در دو سوال که من گفتم بهتون لطمه نمی زند بسمه الله مغناطیس رو بخونید
نخیر. فقط بحث رتبه نیست بحث تراز هم هست. یه سوال مغناطیس به اندازه سه سوال ریاضی تراز میدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gifه . با تسلط بر کتاب نایفه به درصد صد هم میشه رسید

nima1111

عضو جدید
هیچ وقت اعلام نمیشه چه سوالاتی حذف شده یا دو گزینه صیحیح اعلام شده و....
فقط از درصد داوطلبا میشه رمز یابی کرد!

سلام
به اقای صدیق ( اگر اسمشون درست خاطرم مونده باشه) از موسسه نصیر میل بزنید
ایمیلشون رو از اقای تقدسی بپرسید
واستون میفرسته
:surprised: اینا دیگه کین؟؟؟
اشتباه خودشون رو هم تابلو نمیکنن!
من تا اعلام نتایج برم همون زبانو و نرم افزار متلب یاد بگیرم.(که دارم همین کارو میکنم)
بعدشم خدا بزرگه یا ارشد یا خدمت;)

EECi

مدیر بازنشسته
:surprised: اینا دیگه کین؟؟؟
اشتباه خودشون رو هم تابلو نمیکنن!
من تا اعلام نتایج برم همون زبانو و نرم افزار متلب یاد بگیرم.(که دارم همین کارو میکنم)
بعدشم خدا بزرگه یا ارشد یا خدمت;)
بهترین کارم همینه
زبان و نرم افزار یا احیانا کار
باقیشم همونطور که گفتید توکل بخدا;)

BalroG

عضو جدید
الکترونیک
الکترونیک ازجمله درسهایی است که به تمرین فراوان نیازمند است! اگر بخواهیم رده بندی کنیم، بعد از مدار، باید برای الکترونیک بسیار تست و تمرین حل کرد! تا دوسه سال پیش، شاهد کتابهای کنکوری زمختی برای این درس بودیم! ولی خوشبختانه، آقای اسلام پناه، خیال همه دانشجویان را راحت کرد... با کتابی که از ایشان منتشر گردید، جا دارد که همه دانشجویان اشک شوق بریزند!! درکتاب ایشان، شاهد سبک نوینی از تدریس الکترونیک بودیم، سبکی که همه منتظرش بودیم...
خب، اگر بخواهیم منابع مناسب برای این درس را رتبه بندی کنیم، بدون شک کتاب آقای اسلام پناه، مقام اول را کسب خواهدکرد! ولی کسانی که به کسب درصد بالا دراین درس فکر میکنند، بهتر است از منابع دیگر الکترونیک نیز غافل نشوند! یکی از این منابع، کتاب آقای اشرفیان (جلد1: پوران پژوهش و جلد2: نصیر) میباشد! متأسفانه سبک تدریس ایشان در کتاب، کاملا بی روح و کسل کننده است، ولی بدون شک در کتاب ایشان، نکات ظریفی را میتوان یافت که درک آنها زمان بر و سنگین است، ولکن درصورت تسلط به این نکات، قدرت و سرعت عجیبی درحل برخی تستها خواهید داشت، البته جلد1 کتاب ایشان، به نظرم قویتر از جلد2 باشد!
منبع دیگری که به ذهنم میرسد، کتاب آقای لطیفی (پارسه) میباشد! درکتاب ایشان، مثالهای جالبی را میتوان یافت که درصورت حل آنها، قدرت بیشتری درحل تمارین بدست خواهید آورد!
کتاب دیگری که زمانی آوازه آن به گوشم رسید، کتاب الکترونیک سپاهان بود که به وجود تستهای فراوان معروفیت داشت...
چندتن از دوستان بنده که در یکی دوسال پیش (نه امسال!)، در درس الکترونیک درصدهای خوبی را کسب کرده بودند، کتاب الکترونیک مدرسان شریف را به من معرفی کرده بودند، ولی من به شخصه سراغ این کتاب نرفتم!

داوود خطر

عضو جدید
الکترونیک
الکترونیک ازجمله درسهایی است که به تمرین فراوان نیازمند است! اگر بخواهیم رده بندی کنیم، بعد از مدار، باید برای الکترونیک بسیار تست و تمرین حل کرد! تا دوسه سال پیش، شاهد کتابهای کنکوری زمختی برای این درس بودیم! ولی خوشبختانه، آقای اسلام پناه، خیال همه دانشجویان را راحت کرد... با کتابی که از ایشان منتشر گردید، جا دارد که همه دانشجویان اشک شوق بریزند!! درکتاب ایشان، شاهد سبک نوینی از تدریس الکترونیک بودیم، سبکی که همه منتظرش بودیم...
خب، اگر بخواهیم منابع مناسب برای این درس را رتبه بندی کنیم، بدون شک کتاب آقای اسلام پناه، مقام اول را کسب خواهدکرد! ولی کسانی که به کسب درصد بالا دراین درس فکر میکنند، بهتر است از منابع دیگر الکترونیک نیز غافل نشوند! یکی از این منابع، کتاب آقای اشرفیان (جلد1: پوران پژوهش و جلد2: نصیر) میباشد! متأسفانه سبک تدریس ایشان در کتاب، کاملا بی روح و کسل کننده است، ولی بدون شک در کتاب ایشان، نکات ظریفی را میتوان یافت که درک آنها زمان بر و سنگین است، ولکن درصورت تسلط به این نکات، قدرت و سرعت عجیبی درحل برخی تستها خواهید داشت، البته جلد1 کتاب ایشان، به نظرم قویتر از جلد2 باشد!
منبع دیگری که به ذهنم میرسد، کتاب آقای لطیفی (پارسه) میباشد! درکتاب ایشان، مثالهای جالبی را میتوان یافت که درصورت حل آنها، قدرت بیشتری درحل تمارین بدست خواهید آورد!
کتاب دیگری که زمانی آوازه آن به گوشم رسید، کتاب الکترونیک سپاهان بود که به وجود تستهای فراوان معروفیت داشت...
چندتن از دوستان بنده که در یکی دوسال پیش (نه امسال!)، در درس الکترونیک درصدهای خوبی را کسب کرده بودند، کتاب الکترونیک مدرسان شریف را به من معرفی کرده بودند، ولی من به شخصه سراغ این کتاب نرفتم!

این همه بچه ها می یان می گن منبع فلان خوبه منبع فلان بد . درسته انتخاب منبع مهمه ولی همت و پشتکار از همه چیز مهمتره .
خواهش می کنم از دوستان وقت خودشون رو طلف نکنند . بخدا زمان به عقب بر نمی گرده . از وقتون استفاده کنید و تا می تونید سعی کنید درس ها رو مرور کنید .
بچه ها حدود 5 روزه دارم زبان می خونم درس دوم 504 رو تموم کردم با تمام لغت های داخل متنش . از جعبه لایتر استفاده می کنم . مدار هم امروز شروع کردم فصل یک رو صبح خوندم و ظهر هم فصل دو را تا اول پاسخ ضربه خوندم . این رو گفتم تا بدونید رقیباتون دست به قلم شدن و زودتر برین سراغ درس خوندن .
:w10:

پویان ط

عضو جدید
سلام
من اصلا این کتاب رو ندیدم میشه یکم دربارش توضیح بدید؟:)
بله دوست عزیزم.این کتاب را دانشجویان فیزیک باهاش اشنایی دارند.مفاهیمو خیلی خوب گفته و بعد از حل مثالهاش هیچکدوم از سوالات کنکور برات سخت نیست.البته تست هم باید حل کنی ولی این کتاب از لحاظ تحلیل خواننده رو قوی میکنه به طوریکه هر تستی رو راحت میتونی بزنی

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوست عزیزم.این کتاب را دانشجویان فیزیک باهاش اشنایی دارند.مفاهیمو خیلی خوب گفته و بعد از حل مثالهاش هیچکدوم از سوالات کنکور برات سخت نیست.البته تست هم باید حل کنی ولی این کتاب از لحاظ تحلیل خواننده رو قوی میکنه به طوریکه هر تستی رو راحت میتونی بزنی

مرسی:w27:
خیلی به مغناطیس علاقه دارم ولی کتابایی که قبل گفتم خیلی دل چسبم نبود
جالبه من نمی دونستم مرجع خوبی جز چنگ هم هست!
من الان سرچ کردم زبان اصلی بود؟فارسی نداره؟

niki.unique

عضو جدید
خوب دوست عزیز با تمام این تفاسیر ممنون میشیم اگر لینک این کتاب رو قرار بدید.

m-royal

عضو جدید
از اونجا که بررسی درس جدیدی هست، کتابی که کامل و جامع باشه هنوز پیدا نمیشه.
من کتابای پردازش، پارسه و پوران (حلم زاده) رو خوندم. روون ترین و کامل ترین کتاب بررسی همون پوران هست.
چون چاپ اول هست غلط هم توش پیدا میشه، بعضیا این غلطا رو بهونه میکنن و میگن کتاب خوبی نیست، اما غلطاش اونقدر فاحش نیست که متوجه نشید، عوضش توضیحات و نحوه درس دادن اون رو هیچ کتابی نداره و کتابای دیگه خیلی بد درس دادن. میتونید تا چاپ بعدیش صبر کنید و یا اینکه یه کتاب مثل مدرسان رو بغل دستتون بذارید و مقایسه کنید.
از اونجایی که بررسی درس ساده ایه و کتاب مرجعش هم خیلی حجیم نیست، پیشنهاد میکنم کتاب هادی سعادت یا احد کاظمی یا استیونسون رو کنارتون داشته باشید و هر جا که به مشکل برخوردید از روی اون کتاب نگاه کنید.
مثلاً من خط بلند رو نمیفهمیدم، اثباتش رو از روی هادی سعادت فقط یک بار خوندم و تا همیشه توی ذهنم موند. (در حالی که اثبات خط بلند برای کنکور نیاز نیست بلد باشید)

ممنون دوست عزیز :smoke: پس هادی سعادت رو با این یارو حلم زاده بگیرم تا حدود زیادی کارم پیش می افته دیگه؟؟؟

متشکر:w27:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نخیر. فقط بحث رتبه نیست بحث تراز هم هست. یه سوال مغناطیس به اندازه سه سوال ریاضی تراز میدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gifه . با تسلط بر کتاب نایفه به درصد صد هم میشه رسید
هر جور که راحتید آرزوی من است که شما 100 بزنید من فقط تجربه امسالمو گفتم که راه را برای شما هموار کنم این نصیحت ها هم به گفتن که گوش نکردم کارم به اینجا کشیده، من دلم نمی خواهد شما هم مثل امسال من از گردونه خارج شید باز تصمیم گیرنده خودتون هستید اگه رتبه تون 1 شود خودتون برای خودتون افتخار آوردین اگه مجاز هم نشوید با خودتون جوابگو هستین در هر دو حالت مارو فراموش خواهید کرد!!!
شما دقت کنید بچه های که حتی دو ساله بودن ریسک نکردن و مغناطیس جواب ندادن
اولیش اگه اشتباه نکنم آقا آیدین
آقایونی همچون احسان - مهران - سیگما - محسن - ارشد 1376 و...
درمورد ترازها هم یه کم مطالعه بیشتر کنید احتمالا سوءتفاهمی پیش اومده

الکترونیک

بلی ... من با دوبار خوندن نصفه اسلام پناه دقیقا هر بار فقط 10 سوال اول فصل تست ها رو خوندم خدا رو شکر حول وشه 40 تا زدم (با همون روش)
به نظر من بعد اون کتاب لطفی مثالهای خوبی داره
الکترونیک مدرسان جدیدشو ندیم اما همون قدیمیش افتضاحه (سر خیابون بود دو تومان خریدم!!!!!!)
بعد از اون من تمرینات کتاب میکرو رضوی رو برای می پسندم
در مورد کتاب اشرفیان من فقط 2 نوع پیام از این کتاب شنیدم یا خوب بوده یا متاسفانه اون حرف زشت رو شنیدم
کتاب باغستانی هم خوب است
سپاهان فقط تست زیاد دارد که بعضی از اون تست هام اشتباه جواب داده شده
یه نکته بگم اگه روش اسلام پناه بیشه کنید خیلی از سوالهارو میتونید حل کنید
داشت یادم میرفت من احتمالا تا دو هفته دیگه اینجا هستم اگه خدا بخواد تشریف میبرم اونور ، اما بعد مدتی کوتاه برمیگردم
برام دعا کنید دوستان مرسی

Ti8

عضو جدید
منم باهاش تولید نیروگاه دارم این ترم
مگه بررسیم درس داده تو این دانشگاه تاحالا!!! چون ازش پرسیدم گفت قبلا فقط ماشین ارائه میدادم که چون کلاسا شلوغ میشد و بچه های کلاسای دیگه هم میومدن دیگه ارائه نمیدم!
راستی اینکه میگی انقدر دست دل بازه و جزوه هاشو میده انتشارات میتونی یواشکی بهش بگی جزوه بررسیشو بریزه رو فلشت ؟؟ آخه هر جلسه داره بخاطر پروژکتور لپ تاپ میاره!!!

من که روم نمیشه بهش بگم! کلا خیلی خجالتیم ولی اگه شما یه جوری تو تونستی از چنگش دراری لطف کن بزار تو تاپیک که همه فیض ببریم

بازم ممنون;)

میشه بگید توی کدوم دانشگاه ها درس میده؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من امسال مغناطیس رو هم خوندم، اما نه کامل، تا انرژی خوندم و واقعاً هم خوب خوندم، ولی توی کنکور نزدم، چون این خیلی ریسک داشت، کلاً میتونستم 2 تا سئوال رو جواب بدم، و با این کار احتمال اینکه منفی بزنم خیلی زیاد میشد. این نتیجه ای بود که از آزمونای جامعی که از خودم گرفتم بهش رسیدم.
اگه میخواید مغناطیس (یا هر درسی) رو بخونید، سعی کنید طوری نخونید که فقط روی یک یا دو یا حتی سه سئوال زدن خودتون حساب کنید، ریسکش خیلی بالاست و احتمال منفی زدن زیاد و اگه منفی بشه هم دیگه باید قید کنکورتون رو بزنید!
با دقت عمل کنید، مغناطیس درس قابل خوندنی هست، اگه مخابراتی هستید که جتماً باید بخونید، من قدرتی بودم و امسال هم وقت خوندنش رو داشتم، حتی کلاس اشرفیان هم رفتم، تا یه جاهایی ادامه دادم ولی از انرژی به بعد دیگه نتونستم بخونم (چون کمی سخت میشه و وقت هم کم میاد) البته اگه مخابراتی بودم میخوندم، ولی کلاً خوندنش ریسکی هست.
و کسایی هم که مغناطیس رو سفید میذارن نگران نباشن، به جاش میتونید درسای دیگه رو خوب بزنید. مغناطیس رو نزنید (و همینطور زبان) 36 دقیقه وقت اضافه میارید که میتونید اون را به دروس دیگه بدید و درصد بالاتری ازشون بیارید، این امتیاز رو کسایی که سفید نمیذارن ندارن. پس در نتیجه کسی که سفید میزنه با کسی که سفید نمیزنه تفاوت آنچنانی با هم ندارن. (مثلاً رتبه 1 یا رتبه 2 پارسال هر کدوم یه درس سفید داشتن یا رتبه 30 (30و خرده ای) دو تا درس سفید داشت.)

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امسال مغناطیس رو هم خوندم، اما نه کامل، تا انرژی خوندم و واقعاً هم خوب خوندم، ولی توی کنکور نزدم، چون این خیلی ریسک داشت، کلاً میتونستم 2 تا سئوال رو جواب بدم، و با این کار احتمال اینکه منفی بزنم خیلی زیاد میشد. این نتیجه ای بود که از آزمونای جامعی که از خودم گرفتم بهش رسیدم.
اگه میخواید مغناطیس (یا هر درسی) رو بخونید، سعی کنید طوری نخونید که فقط روی یک یا دو یا حتی سه سئوال زدن خودتون حساب کنید، ریسکش خیلی بالاست و احتمال منفی زدن زیاد و اگه منفی بشه هم دیگه باید قید کنکورتون رو بزنید!
با دقت عمل کنید، مغناطیس درس قابل خوندنی هست، اگه مخابراتی هستید که جتماً باید بخونید، من قدرتی بودم و امسال هم وقت خوندنش رو داشتم، حتی کلاس اشرفیان هم رفتم، تا یه جاهایی ادامه دادم ولی از انرژی به بعد دیگه نتونستم بخونم (چون کمی سخت میشه و وقت هم کم میاد) البته اگه مخابراتی بودم میخوندم، ولی کلاً خوندنش ریسکی هست.
و کسایی هم که مغناطیس رو سفید میذارن نگران نباشن، به جاش میتونید درسای دیگه رو خوب بزنید. مغناطیس رو نزنید (و همینطور زبان) 36 دقیقه وقت اضافه میارید که میتونید اون را به دروس دیگه بدید و درصد بالاتری ازشون بیارید، این امتیاز رو کسایی که سفید نمیذارن ندارن. پس در نتیجه کسی که سفید میزنه با کسی که سفید نمیزنه تفاوت آنچنانی با هم ندارن. (مثلاً رتبه 1 یا رتبه 2 پارسال هر کدوم یه درس سفید داشتن یا رتبه 30 (30و خرده ای) دو تا درس سفید داشت.)
:w27:
من فکر میکردم سفید نگذاشتن بهتره،پس اینجوری نیست..:smile:
من که فعلا نمی خونمش چون تو برنامه ام نیست .
خیلی ناراحتم پارسال اینجا نیومدمو اشتباه خوندم:(
ولی خدارو شکر امسال راهنمای خوبی دارم:w16:

h.mehrabian

عضو جدید
ممنون دوست عزیز :smoke: پس هادی سعادت رو با این یارو حلم زاده بگیرم تا حدود زیادی کارم پیش می افته دیگه؟؟؟

متشکر:w27:

با سلام
من خودم برای کنکور سال قبل اکثر کتابای کنکوری بررسی رو نگاه کرده بودم اول با پوران شروع کردم ولی نزدیکای مهر یا آبان بود که یه کتاب بررسی فوق العاده پیدا کردم که واقعا به من کمک کرد خیلی از کتاب ها تو زمینه خطوط بلند ضعف دارن ولی این کتاب این مبحث رو خیلی خوب باز کرده و همینطور یه قسمت از فصل اول رو به خطوط بلند اضافه کرده که واقعا عالی بود
پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونید
بررسی سیستم های قدرت
انتشارات جهش
قاسمی

من امسال برای دو تا درس وقت گذاشته بودم و قبل از کنکور واقعا پشیمون بودم برای این کار .
یکی زبان و یکی مغناطیس
زبان رو که کلا این آخرا ول کرده بودم و فقط به معلومات قبلم متکی بودم که بد نزدم حدود 39 درصدد
اما مغناطیس رو با توجه به پایه ای (نه قوی نه ضعیف)که داشتم شروع کردم به خوندن ، جالب بود اولا فکر میکردم مغناطیس رو بالای 50 میزنم ولی این آخرا به یک تست هم راضی بودم کلا این درس بد قلقی بود و هر بار بعد از خوندنش نامید میشدم با این تفاسیر این درس رو من از روی کتاب پارسه و جزوه ی یکی دوستام که کلاس های مهندس باغستانی رو میرفت خوندم و با کمال تعجب تونستم سه تا تست درست تو کنکور بزنم و الان از وقتی که گذاشته بودم ناراحت نیستم ، جالبه که بدونید تو آزمونای سنجش که من این درس رو حدود 11 درصدد میزدم بین 1500 شرکت کننده رتبم حدود 25 میشد حالا منتظرم ببینم که با این درصد تو این درس رتبم امسال چند میشه
پیشنهاد من به دوستان این هست که اگه میخواید این درس رو بخونید زود شروع به خوندنش کنید و بطور پیوسته تا آخر کنکور بخونید همچنین این درس رو اوایل حتما بصورت مفهومی بخونید و به حفظ فرومولها توجه نکنید و همه چیز رو برای خودتون اثبات کنید
من قبل از کنکور این سوال رو از مهندس باغستانی برای خوندن مغناطیس کردم که میتونید از لینک زیر جواب رو ببینید ولی کسانایی که زیاد وقت ندارند و یا پایه خیلی ضعیفی دارن پیشنهاد میکنم وقتشون رو روی درسای دیگه بزارن

پست 29
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...حضور-استاد-ارجمند-مهندس-علیرضا-باغستانی/page3

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
من اوایل خیلی مشتاق بودم مغناطیس بخونم..اما دوستان بحثهای قانع کننده ای کردن و تصمیم گرفتم کلا مغناطیس رو بیخیال شم و اگه به برنامه های دیگه م برسم شاید اوایل تابستون برم کلاس ..چون فهمیدم مغناطیس درسی نیس که بشه با پایه ی ضعیف خودت بخونی و در مدت کوتاه نتیجه بگیری:)

antenna

عضو جدید
سلام
تنها درسی که ممکنه کلاس نیاز داشته باشه همون مغناطیسه . که زیاد کتاب براش نوشته نشده اما خدا را شکر 95 درصد بچه ها اون درس رو سفید می زنند .
بدون شک به کلاس نیاز داره البته با استاد کارکشته

داوود خطر

عضو جدید
بدون شک به کلاس نیاز داره البته با استاد کارکشته

متاسفانه استاد کارکشته نداریم .
دوستام رفتن کلاس باغستانی گفتن منفی نزده باشیم شانس اوردیم . تازه من جزوه الکترونیک باغستانی و اسلام پناه رو گرفتم . اصلا الکترونیک هم در حد اسلام پناه نیست . این باغستانی فکر کنم فقط اسم در کرده .
وقتی رتبه های زیر 50 رو نگاه می کردم 99 درصد اصلا مغناطیس جواب نداده بودن . اون ها حتما از من و شما باهوش تر بودن که روی این درس وقت نگزاشتن . بچه ها یک جمله بهتون می گم همیشه از من داشته باشید .
تجربه را تجربه نکنید .

پویان ط

عضو جدید
مرسی:w27:
خیلی به مغناطیس علاقه دارم ولی کتابایی که قبل گفتم خیلی دل چسبم نبود
جالبه من نمی دونستم مرجع خوبی جز چنگ هم هست!
من الان سرچ کردم زبان اصلی بود؟فارسی نداره؟
بله عزیزم. ترجمه فارسی هم داره ولی تو نت پیدا نمیشه

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به نظر من تنها خوندن مغناطیس زمانی عاقلانه محسوب میشه که اولا شما بخوای ارشد مخابرات بخونی ثانیا بخوای رتبه دو رقمی بیاری.مظمعن باش برای رتبه سه رقمی خیلی راحتتر از خوندن مغناطیس میتونی به هدفت برسی

داوود خطر

عضو جدید
هر جور که راحتید آرزوی من است که شما 100 بزنید من فقط تجربه امسالمو گفتم که راه را برای شما هموار کنم این نصیحت ها هم به گفتن که گوش نکردم کارم به اینجا کشیده، من دلم نمی خواهد شما هم مثل امسال من از گردونه خارج شید باز تصمیم گیرنده خودتون هستید اگه رتبه تون 1 شود خودتون برای خودتون افتخار آوردین اگه مجاز هم نشوید با خودتون جوابگو هستین در هر دو حالت مارو فراموش خواهید کرد!!!
شما دقت کنید بچه های که حتی دو ساله بودن ریسک نکردن و مغناطیس جواب ندادن
اولیش اگه اشتباه نکنم آقا آیدین
آقایونی همچون احسان - مهران - سیگما - محسن - ارشد 1376 و...
درمورد ترازها هم یه کم مطالعه بیشتر کنید احتمالا سوءتفاهمی پیش اومده

بلی ... من با دوبار خوندن نصفه اسلام پناه دقیقا هر بار فقط 10 سوال اول فصل تست ها رو خوندم خدا رو شکر حول وشه 40 تا زدم (با همون روش)
به نظر من بعد اون کتاب لطفی مثالهای خوبی داره
الکترونیک مدرسان جدیدشو ندیم اما همون قدیمیش افتضاحه (سر خیابون بود دو تومان خریدم!!!!!!)
بعد از اون من تمرینات کتاب میکرو رضوی رو برای می پسندم
در مورد کتاب اشرفیان من فقط 2 نوع پیام از این کتاب شنیدم یا خوب بوده یا متاسفانه اون حرف زشت رو شنیدم
کتاب باغستانی هم خوب است
سپاهان فقط تست زیاد دارد که بعضی از اون تست هام اشتباه جواب داده شده
یه نکته بگم اگه روش اسلام پناه بیشه کنید خیلی از سوالهارو میتونید حل کنید
داشت یادم میرفت من احتمالا تا دو هفته دیگه اینجا هستم اگه خدا بخواد تشریف میبرم اونور ، اما بعد مدتی کوتاه برمیگردم
برام دعا کنید دوستان مرسی

یوسف رفتی اونور بیاد ما هم باش بیا یک سر بزن بعد بگو سرعت اینترنتشون چقدره . انشالله زود بری و زود برگردی:gol:

پویان ط

عضو جدید
یعنی مثلن بیست درصد مغناطیس تاثیر ترازش مثل بیست درصد درسی هم ضریبشه. نخیر اینطور نیست. دوست عزیزم برای بررسی چکار کردی

پویان ط

عضو جدید
:w27:
من فکر میکردم سفید نگذاشتن بهتره،پس اینجوری نیست..:smile:
من که فعلا نمی خونمش چون تو برنامه ام نیست .
خیلی ناراحتم پارسال اینجا نیومدمو اشتباه خوندم:(
ولی خدارو شکر امسال راهنمای خوبی دارم:w16:
عزیزم سفید گذاشتن اصلن خوب نیست. با مطالعه میتوان حداقل 30 زد.اینو دوستام بهم میگن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا