گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

pouya13691369

عضو جدید
دوست عزیز الکی انرژی تو با این فکرا کاهش نده این فکری که می کنی برای همه ی کسایی که کنکور آزمایشی شرکت می کنن پیش می یاد چون باید شما بتونی اینقدر با سوالایی که زمان زیادی می خواد آشنا بشی و بتونی حلش کنی که عادت کنی
در مورد موسسه ها هم باید بگم منم الان مدرسانم ولی پارسال پارسه بودم و از جاهای دیگه هم مثل بینش تا حدودی خبر دارم خیلی سخت نگیر

حرف شما درسته....باید بیشتر تلاش کنیم...

rahada

عضو
دوستان اگه بخوام جدول تعداد سوالات هر فصل از هر درس که در کنکور ارشد سال های اخیر اومده رو پیدا کنم، کدوم سایت داره؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
آغاز سخن یاد خدا باید کرد
خود را به امید او رها باید کرد

ای با تو شروع کارها زیبا تر
آغاز سخن تو را صدا باید کرد

ضمن خسته نباشید خدمت دوستان گرامی

چند تن از دوستان درباره این موضوع سوال پرسیده بودند که تا کی باید مطالب جدید بخونیم .

به نظر بنده تا دو هفته دیگر میتوانید مطالب جدید بخونید (البته دیدگاه مشاوران برتر هست )اما با شیوه دیگری به این صورت که

هر مطلب و عنوانه فصلی رو تمام کردید حتما حداقل تستای 88به بعد را بزنید.و از ان به بعد حدودا 1.5ماه فرصت مرور

هستش.(شاید این گفته برای همه صدق نکنه برای ان دسته افراد میگم که حداقل یکبار تستای فصلهای قبلی 88به بعد را زده باشند)

و چون کیفیت مهم است نه کمیت لذا توصیه میشود اگر حداقل تستای 88 به بعد رو در سایر فصلها نزدید ابتدا انهارا جهت مرور بزنید.

ان شالا یکسری خلاصه از درس ریاضی توسط یکی از اساتید تهیه شده وقت کنم اپلود خواهم کرد.و همچنین خلاصه درس بررسی یا ماشین توسط رتبه1 سال پیش.
موید باشید.

alice7952

عضو جدید
آغاز سخن یاد خدا باید کرد
خود را به امید او رها باید کرد

ای با تو شروع کارها زیبا تر
آغاز سخن تو را صدا باید کرد

ضمن خسته نباشید خدمت دوستان گرامی

چند تن از دوستان درباره این موضوع سوال پرسیده بودند که تا کی باید مطالب جدید بخونیم .

به نظر بنده تا دو هفته دیگر میتوانید مطالب جدید بخونید (البته دیدگاه مشاوران برتر هست )اما با شیوه دیگری به این صورت که

هر مطلب و عنوانه فصلی رو تمام کردید حتما حداقل تستای 88به بعد را بزنید.و از ان به بعد حدودا 1.5ماه فرصت مرور

هستش.(شاید این گفته برای همه صدق نکنه برای ان دسته افراد میگم که حداقل یکبار تستای فصلهای قبلی 88به بعد را زده باشند)

و چون کیفیت مهم است نه کمیت لذا توصیه میشود اگر حداقل تستای 88 به بعد رو در سایر فصلها نزدید ابتدا انهارا جهت مرور بزنید.

ان شالا یکسری خلاصه از درس ریاضی توسط یکی از اساتید تهیه شده وقت کنم اپلود خواهم کرد.و همچنین خلاصه درس بررسی یا ماشین توسط رتبه1 سال پیش.
موید باشید.

مرسی دوست عزیز
راستش من تا آخر همین هفته همه مطالب درسی رو تموم می کنم ولی از نظر تست زدن خیلی ضعیف بودم.جز مدار و ریاضی تقریبا دو فصل و معادلات 4 فصل و الکترونیک تقریبا سه فصل ،دیگه تستی رو حل نکردم!!!ینی ریاضی 4 فصل مونده معادلات 2 فصل ،ال تقریبا 8 فصل مونده ، کنترل خخخخ حرفی ندارم با اینکه خوندمش!!!و مغناطیس می خوام فقط سوالات 10 سال اخیرو حل کنم!!!
البته به استثنای تست هایی که بین متن درس جزوه ای یا کتابی که می خوندم بوده ... و می خوام از 15 تا 6 فردین تست های آخر فصل رو که نزدم بزنم،و بعد از اون شروع کنم به جمع بندی و تست کلی زدن از روی کتابای جامع...یه سوال داشتم من برای درس مدار تست هاش رو کامل زدم از روی مدار زرگر؟به نظرتون تو این سه هفته 300 تست کهن رو الویت قرار بدم یا دوباره همون تست ها رو حل کنم...منظورم قبل از دوران جمع بندی ام هستش؟دوستان اگه می تونن راهنمایی کنن ممنون می شم

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز
راستش من تا آخر همین هفته همه مطالب درسی رو تموم می کنم ولی از نظر تست زدن خیلی ضعیف بودم.جز مدار و ریاضی تقریبا دو فصل و معادلات 4 فصل و الکترونیک تقریبا سه فصل ،دیگه تستی رو حل نکردم!!!ینی ریاضی 4 فصل مونده معادلات 2 فصل ،ال تقریبا 8 فصل مونده ، کنترل خخخخ حرفی ندارم با اینکه خوندمش!!!و مغناطیس می خوام فقط سوالات 10 سال اخیرو حل کنم!!!
البته به استثنای تست هایی که بین متن درس جزوه ای یا کتابی که می خوندم بوده ... و می خوام از 15 تا 6 فردین تست های آخر فصل رو که نزدم بزنم،و بعد از اون شروع کنم به جمع بندی و تست کلی زدن از روی کتابای جامع...یه سوال داشتم من برای درس مدار تست هاش رو کامل زدم از روی مدار زرگر؟به نظرتون تو این سه هفته 300 تست کهن رو الویت قرار بدم یا دوباره همون تست ها رو حل کنم...منظورم قبل از دوران جمع بندی ام هستش؟دوستان اگه می تونن راهنمایی کنن ممنون می شم

با سلام خدمت شما
خواهش میکنم.
ببینید ابتدا این نکته رو یاد اور بشم .هیچگاه کسی که تستهای بیشتری بزند لزوما شخص موفق ی در کنکور نخواهد بود.به عنوانه نمونه دوست خودم فقط سال88به بعد مدار زد 50درصد گرفت.لذا دقیق تست رو تحلیل کنید.من بعید میدونم بخواهید در این مدت 10سال گذشته مغناطیس رو بزنید مغناطیس داستانش با سایر دروس متفاوت است پشت هر تست داستانها یی نهفته است لزوما 10سال گذشته تست زدن هیچ تضمینی ندارد حتی1تست در کنکور بزنید تا زمانیکه به درس و مفهوم مسلط نشدید.خلاصه کلام 5تست حل کردن ارزش دارد به20تست حل کردن با دیدگاه صرفا زدن گزینه.
درس مدار توصیه من این است 2بار حداقل تستای کنکور باید زده شود و کنارش برای هر فصل10تست تالیفی اگر فرصت شد.
و در انتها توصیه به همه دوستان :حتما یک ازمون جامع شرکت کنند

پیروز و سربلند باشید

alice7952

عضو جدید
با سلام خدمت شماخواهش میکنم.ببینید ابتدا این نکته رو یاد اور بشم .هیچگاه کسی که تستهای بیشتری بزند لزوما شخص موفق ی در کنکور نخواهد بود.به عنوانه نمونه دوست خودم فقط سال88به بعد مدار زد 50درصد گرفت.لذا دقیق تست رو تحلیل کنید.من بعید میدونم بخواهید در این مدت 10سال گذشته مغناطیس رو بزنید مغناطیس داستانش با سایر دروس متفاوت است پشت هر تست داستانها یی نهفته است لزوما 10سال گذشته تست زدن هیچ تضمینی ندارد حتی1تست در کنکور بزنید تا زمانیکه به درس و مفهوم مسلط نشدید.خلاصه کلام 5تست حل کردن ارزش دارد به20تست حل کردن با دیدگاه صرفا زدن گزینه.درس مدار توصیه من این است 2بار حداقل تستای کنکور باید زده شود و کنارش برای هر فصل10تست تالیفی اگر فرصت شد.و در انتها توصیه به همه دوستان :حتما یک ازمون جامع شرکت کنندپیروز و سربلند باشید
مرسی از راهنمایی تون البته در مورد مغناطیس منظورم این بود که مثلا کنکور سال 90 رو دونه دونه سوالاتش رو حل کنم بعد برم سراغ 91 ،حالا نه صرفا همه 10 سال ولی اون حالت ایده آلش بود و حالا هر چقد تونستم این کارو انجام بدم ...و البته با بررسی کامل تست نه صرفا زدن تست بدون درک مفاهیم...البته خود مغناطیس تا آخر هفته مطالبش درسی اش رو کامل می خونم چون بیشترش رو خوندم.به نظرتون این کار توی این زمان غلطه؟ینی فایده ای نداره و واسش وقت نذارم؟

john snow

عضو جدید
سلام وقت بخیر:gol:

ضمن عرض خسته نباشی خدمت همه ی بروبچ کنکوری .. آقا من یه سوالی داشتم ..

میخواستم بپرسم همزمان با تحصیل در مقطع ارشد برق (در یک دانشگاه تاپ) آدم میتونه کار هم بکنه ؟

یعنی میخوام بدونم دانشجو وقتش اونقدری باز هست که بتونه به کارش هم برسه ؟

اخه درسته که میگن ارشد کلاساش هفته ای 2-3 روزه ئو فلان، ولی خب فعالیت های جنبی هم زیاد داره ..

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام وقت بخیر:gol:

ضمن عرض خسته نباشی خدمت همه ی بروبچ کنکوری .. آقا من یه سوالی داشتم ..

میخواستم بپرسم همزمان با تحصیل در مقطع ارشد برق (در یک دانشگاه تاپ) آدم میتونه کار هم بکنه ؟

یعنی میخوام بدونم دانشجو وقتش اونقدری باز هست که بتونه به کارش هم برسه ؟

اخه درسته که میگن ارشد کلاساش هفته ای 2-3 روزه ئو فلان، ولی خب فعالیت های جنبی هم زیاد داره ..

رفیق خیلی به این چیزا فک نکن
شرایط و توانایی ادما نسبیه
سعی کن اول قبول شی بعد خودت شرایطو بسنج و بعد تصمیم بگیر
ولی در کل چون معدل ارشد بخصوص برا اپلای خیلی مهمه به نظرم نهایتش به یه کاره نیمه وقت اکتفا کن و تمرکزتو بذار رو درسات;)

alice7952

عضو جدید
بچه ها یه سوال تو درس کنترل فصل اول قسمت تبدیل سیستم های مکانیکی به الکتریکی مهمه؟؟؟آخه من کلا از اون ها سر در نیاوردمو نخوندمش!!!الان داشتم مرور می کردم دوباره چشمم افتاد !!!

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان باید با فراموشی چیکار کرد؟کلافه شدم.........:w19:
نمیدونم مباحث مونده رو باید بخونم اگه اینکارو بکنم اینایی که یادم نیست رو چیکار کنم؟؟:w20:

uchiha_keyvan

عضو جدید
بچه ها یه سوال تو درس کنترل فصل اول قسمت تبدیل سیستم های مکانیکی به الکتریکی مهمه؟؟؟آخه من کلا از اون ها سر در نیاوردمو نخوندمش!!!الان داشتم مرور می کردم دوباره چشمم افتاد !!!

سعی کن درسارو جوری بخونی که چشمت به اونجاهایی که پریدی نیفته:biggrin:
ولی راجبه این یه قسمت سعی کن یه نگاهی بهش بندازی اگه دیدی اذیتت میکنه از روش بپر خلاااااااص;)

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام دوستان باید با فراموشی چیکار کرد؟کلافه شدم.........:w19:
نمیدونم مباحث مونده رو باید بخونم اگه اینکارو بکنم اینایی که یادم نیست رو چیکار کنم؟؟:w20:

عارضم خدمته دوسته عزیز بنظرم کلا بی محلش کن(فراموشیرو میگم)
مشکلیه که تازگی فهمیدم بصورته کلی پدر هممونو به سمته بی نهایت میل داده:mad:
جدا از شوخیم بنظرم بشین همونایی رو که خوندی مرور کن چون مطلبه جدید بخونی روز امتحان میبینی فراموشی مطالبه قدیمو جدیدو یکجا به اسارت برده و تو میمونی و یه دفترچه که برات از خطوطه میخیه سنگ نوشته های بیستونم نا آشناتره:D

uchiha_keyvan

عضو جدید
آره رفیق میفهمم چی میگی سال اول خیلی سخت میگذره بعدش دیگه عادت میشه :w08::w18:

رفیق دست رو دلم نذار که خونه
من بار اولم ساله 89 شرکت کردم(فک کنم بیشتر بچه هایه امسال اونموقع دبیرستان ازمونه قلم چی شرکت میکردن) :biggrin: :w37::w47:
تازه پیش بینیم اینه به مدد پروردگار در تاپیکه گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 96 هم حضوری گرم و صمیمی داشته باشم:cry:

giga12

عضو جدید
سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم مثلا اگر تابع( c(t رو داشته باشیم مشتق دوم نسبت به زمان رو می تونیم به صورت ( c(t که دوتا نقطه روی حرف c میذارن بنویسیم که به این نوشتن می گن نوتیشن نیوتنی که می خونند سی دابل دات تی حالا سوالم اینه که مشتق سوم رو که سه تا نقطه روی حرف c هست چطوری می خونند؟ آیا اینجوری می خونند؟ سی تری دات تی یا سی تریپل دات تی ؟اگر جوابمو بدید ممنون میشم.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال داشتم کنکور ارشد 16 امه یا 17؟؟من دغدغه ای بجز این الان ندارم:D:)

00hadis

عضو جدید
من هرچیزی که لازم بوده رو خوندم؛ اما نمی دونم چرا دیگه نمی تونم ادامه بدم هی فکر و خیالای بد میاد توسرم :cry:
با هر ارشد و دکترایی صحبت میکنم همه میگن ارشد بخونی فقط دوسال از زندگی عقب میافتی؛ سخت تر استخدام میشی کسی حاضر نیست مدرک بالا استخدام کنه ودرس ها هیچکدوم تو ارشد عملی نیست و.... :cry:
وقتی وضعیت جامعه رو هم میبینم نا امید میشم، خیلی احساس بدی دارم:(

Pencil

عضو جدید
من هرچیزی که لازم بوده رو خوندم؛ اما نمی دونم چرا دیگه نمی تونم ادامه بدم هی فکر و خیالای بد میاد توسرم :cry:
با هر ارشد و دکترایی صحبت میکنم همه میگن ارشد بخونی فقط دوسال از زندگی عقب میافتی؛ سخت تر استخدام میشی کسی حاضر نیست مدرک بالا استخدام کنه ودرس ها هیچکدوم تو ارشد عملی نیست و.... :cry:
وقتی وضعیت جامعه رو هم میبینم نا امید میشم، خیلی احساس بدی دارم:(

متاسفانه امروز تو جامعه ما این حرف ها درسته، برای پسرا که باید دو سالم سربازی برن شرایط بدتر هم هست و میشه:wallbash:

نه اول برقه !!! 16 ام ه من پارسالم کنکور دادم !!!!
منم پارسال کنکور دادم منتها فکر میکنم قبل از ما هم یه سری بودنا :confused:

alice7952

عضو جدید
متاسفانه امروز تو جامعه ما این حرف ها درسته، برای پسرا که باید دو سالم سربازی برن شرایط بدتر هم هست و میشه:wallbash:

منم پارسال کنکور دادم منتها فکر میکنم قبل از ما هم یه سری بودنا :confused:
پارسال کنکور تو سه روز بود 15 و 16 و17 ام ولی امسال شده تو روز !!!راستش با این حساب خیلی معلوم نیس برق کی باشه!!!یا حتی عصر باشه یا صب!!!

uchiha_keyvan

عضو جدید
دل نگرونم.انگار که چیزی بلد نیستم!احساس میکنم خنگ شدم!

تو فکرش نرو چون همه با هم دل نگرونیم و احساس خنگی یه حسه مشترک این روزایه همه ماس;)

من دیگه اینقد اوضایه روحیم خرابه که جدیدا حوصله درس خوندنم ندارم نشستم پایه فیلم فقط(قبلا روزی 10 ساعت میخوندم الان که باید 10 ساعت بخونم 2 ساعتم نمیخونم:biggrin:)

بالا