گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

با توضیحات دوستان تصمیم گرفتم مومن زاده رو بگیرم.
ایشالله که بتونم درصد خوبی بزنم .
یه دلیل دیگه ای هم که برای انتخابش دارم اینه که مدار و الک و ریاضی مهندسیم راهیان ارشده و کتابای خوبی هستن انشالله این هم خوب باشه.

موفق باشید.
تقدسی هم خوبه ها.. من پارسال با پیش زمینه در حد صفر شروع کردم ب خوندن تقدسی ..اینقدر روون و خوب توضیح میده ک سیگنال میشه درس مورد علاقت و وقتی ب تستی برخورد میکنی میفهمی ک باید چ بکنی.. من ۶ تا پارسال جواب دادم ۴ تا درست دوتا غلط ک ی دونش بخاطر نزاشتن یه منفی بود.. البته بگم سال پیش سیگنال زیاد سخت نبود شما برید دعا کنید یهو امسال سخت نشه ی چیزی تو مایه های کنترل ک دیگه نه با تقدسی نه با کهن و مون زاده هم نمیشه جمش کرد:p:p:D

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

uchiha_keyvan

عضو جدید
تقدسی هم خوبه ها.. من پارسال با پیش زمینه در حد صفر شروع کردم ب خوندن تقدسی ..اینقدر روون و خوب توضیح میده ک سیگنال میشه درس مورد علاقت و وقتی ب تستی برخورد میکنی میفهمی ک باید چ بکنی.. من ۶ تا پارسال جواب دادم ۴ تا درست دوتا غلط ک ی دونش بخاطر نزاشتن یه منفی بود.. البته بگم سال پیش سیگنال زیاد سخت نبود شما برید دعا کنید یهو امسال سخت نشه ی چیزی تو مایه های کنترل ک دیگه نه با تقدسی نه با کهن و مون زاده هم نمیشه جمش کرد:p:p:D

دقیقا منم از همین استرس گرفتم
این طراحانه محترم عقل سلیم ندارن
یا اینقد اسون میدن که همه بالایه 80 میزنن که دیگه ارزشه درسه پایین میاد!!!!!

یا مثله یه ....... که سوالایه کنترلو طرح میکنه این سه سال اینقد سوالاش مزخرفه که بالایه 33 به ندرت پیدا میشه کسی بزنه!!!!( جالبه سوالایه کنترله 3 ساله اخیرو چک میکنم سالی چنتا سوالش جوابشون تو گزینه ها نیست یا سوالاش ناقصه یا شرایطه سوالارو نیمه کاره بیان میکنه!!!!!!! )
نمیدونم هدفه این طراحا چیه(هر کی که هست خدا به راه راست هدایتش کنه بووووقو )
با این کارشون کاری کردن درس شیرینه کنترل کاملا خودجوش از برنامه بچه ها مثه مغناطیسو زبان حذف بشه رقابت بیفته سر 4 تا درس!!!

ع رشیدی

کاربر فعال
خواهش میکنیم این یه بار میبخشیم ولی تکرار نشه:D(مزاح نمودم راحت باش اینجا اونجا نداره هر جا خواستی پیام بزار بالاخره یکی جواب میده )
راجبه دوره و جمعبندی فقط اینو بدون که نکته اصلی برایه کنکور همین دوره و جمعبندیه کلیه!!!!!
یعنی حواست باشه زمانه تقریبا 45 روزه آخرو فقط مختصه جمعبندی و تست جامع بذاری(یعنی اگه به این زمان رسیدی حتی اگه درسات نیمه کاره تموم شده بودن دیگه ادامه به یادگیری نده و شروع کن هرچی خوندی تو ذهنت طبقه بندی کن)
غالب داوطلبینه ارشد ازینجا ضربه میخورن که فک میکنن درسارو بلدن و خوبم یادگرفتن اما سر جلسه توانایی بازیابی و استفاده از دونسته هاشونو ندارن و دلیلشم همین عدم رعایت زمانه دوره و جمعبندیه!!!
و نکته آخر این زمانو که من بطور مثال گفتم 45 روز چیزیه که خودت باید با توجه به شرایطتت تعیین کنی
موفق باشی

خخخخ ممنون دوست عزیز.
یعنی میشه بعد از اخرین ازمون مبحثی دیگه؟یا به عبارتی یعنی قبل از شروع ازمون های جامع؟

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
سلام
میشه در مورد رشته مکاترونیک راهنمایی کنید؟​

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

به به سلااام

پارسال دوست امسال اشنا

دریچه هم روما بستی که ؟:D

جهت اسپم پوزش میطلبم

amin_amini

عضو جدید

آقا زبونتو گاز بگیر :D

سخت بذن که بیشتر یچه ها آرزوهاشون میره به باد.

من فقط مدار و الک و زیان و تجزیه دارم میخونم . وقام نمیرسه به بقیه درسا.
اینارو سخت ندن فقط بقیه مشکلی نست :D

amin_amini

عضو جدید
سلام
میشه در مورد رشته مکاترونیک راهنمایی کنید؟​

رشته ای ترکیبی از مکانیک و الکترونیک هست که تو ایران زیاد بهش بها داده نمیشه ولی اونطرف هم رشتهی خوبیه هم کار براش خوبه.

پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنی در موردش رشته ای نیست که زیاد شناحته شده باشه تو ایران

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
رشته ای ترکیبی از مکانیک و الکترونیک هست که تو ایران زیاد بهش بها داده نمیشه ولی اونطرف هم رشتهی خوبیه هم کار براش خوبه.

پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنی در موردش رشته ای نیست که زیاد شناحته شده باشه تو ایران

سلام
ممنون
ارشد مکا ترونیک از مکانیک یا برق؟ کدوش بهتره...صرف نظر از درسهای آزمون ارشد

fjfj

عضو جدید
یک متن انرژی بخش برقی تقدیم شما و دوستان
(از نوشته های خانم سمیرا برای آقای شیرین آبادی)

.زندگی گاه مملو از مقاومت هایی است که جریان رسیدن به اهدافمان را محدود میکند اینجاست که باید ولتاژ وجودمان را بالا ببریم تا توان رسیدن به اهدافمان را باز ستانیم. گاه می اندیشیم که چه بارهایی را باید حمل کنیم و چه مسیرهای طولانی را باید طی کنیم پر از مقاومت، تا به انتهای مدار زندگی برسیم اما اشتباهمان اینجاست که زندگی مداریست که با وجود امید بسته می شود. زندگی پر از الکترون هاییست که گرچه منفی هستند اما حضورشان برای ایجاد میدان زندگی در خازن وجودمان لازم است. وجودشان لازم است تا خازن وجودمان را شارژ کند تا گاهی آن را در زندگی مان دشارژ کنیم تا سکون مدار زندگی را متوقف کنیم، تا در مقابل هر جریان مستقیم و متعصبی بایستیم. در زندگی گاه آدمهایی هستند که با آنها اختلاف پتانسیل زیادی داریم اما یادمان باشد همین اختلاف پتانسیل هاست که میدان هایی را میسازد برای حرکتمان در مدار زندگی و بدون آن مشتی بار ساکن منفی بیش نخواهیم بود.

uchiha_keyvan

عضو جدید
یک متن انرژی بخش برقی تقدیم شما و دوستان
(از نوشته های خانم سمیرا برای آقای شیرین آبادی)

.زندگی گاه مملو از مقاومت هایی است که جریان رسیدن به اهدافمان را محدود میکند اینجاست که باید ولتاژ وجودمان را بالا ببریم تا توان رسیدن به اهدافمان را باز ستانیم. گاه می اندیشیم که چه بارهایی را باید حمل کنیم و چه مسیرهای طولانی را باید طی کنیم پر از مقاومت، تا به انتهای مدار زندگی برسیم اما اشتباهمان اینجاست که زندگی مداریست که با وجود امید بسته می شود. زندگی پر از الکترون هاییست که گرچه منفی هستند اما حضورشان برای ایجاد میدان زندگی در خازن وجودمان لازم است. وجودشان لازم است تا خازن وجودمان را شارژ کند تا گاهی آن را در زندگی مان دشارژ کنیم تا سکون مدار زندگی را متوقف کنیم، تا در مقابل هر جریان مستقیم و متعصبی بایستیم. در زندگی گاه آدمهایی هستند که با آنها اختلاف پتانسیل زیادی داریم اما یادمان باشد همین اختلاف پتانسیل هاست که میدان هایی را میسازد برای حرکتمان در مدار زندگی و بدون آن مشتی بار ساکن منفی بیش نخواهیم بود.

باور کن زندگی بعضیا مثله اتصال کوتاهه و هیچ مقاومتیم سر راهشون نیست فقط با ارامش تو مدارشون میچرخنو حالشو میبرن( اصن فیبر نورین لامصبا!!!!)
بعضیا از جمله خوده بنده چیزی از یه اتصال باز کم نداریم هرچی ولتاژو میبریم بالا نهایتش جناب اقایه هدتنی و دوسته عزیزشون منظورم طراحه کنترل خطیه با طرح 24 تا سوال ناقابل تمامه ولتاژو جریانو توانمونو بصورت حرارت از راه هیت سینک درصدایه کنکورمون تلف میکنن:eek:

در همین راستا بصورت جرقه ای به هوا نریم صلوات:biggrin:

• Like
واکنش ها: fjfj

fjfj

عضو جدید
باور کن زندگی بعضیا مثله اتصال کوتاهه و هیچ مقاومتیم سر راهشون نیست فقط با ارامش تو مدارشون میچرخنو حالشو میبرن( اصن فیبر نورین لامصبا!!!!)
بعضیا از جمله خوده بنده چیزی از یه اتصال باز کم نداریم هرچی ولتاژو میبریم بالا نهایتش جناب اقایه هدتنی و دوسته عزیزشون منظورم طراحه کنترل خطیه با طرح 24 تا سوال ناقابل تمامه ولتاژو جریانو توانمونو بصورت حرارت از راه هیت سینک درصدایه کنکورمون تلف میکنن:eek:

در همین راستا بصورت جرقه ای به هوا نریم صلوات:biggrin:

البته من و خیلی از کنکوریهای 94 مثل شما کنترل کارمون رو خراب کرد
(فک کن کنترل بیشتر از بقیه درسها خونده بودم بعد کمترین درصد که چه عرض کنم شد منفی17)
حالا من که دیگه از حالت قطع هم گذشته بایاس معکوس شده

alice7952

عضو جدید
دوستان دو تا سوال !!!من الان داشتم الکترونیک تست می زدم بار اولمم هست تازه تست زدن رو از رو اسلام پناه شروع کردم ولی تو فصل دو وقتی به سوالای سال 80 به قبل رسیدم حس کردم سوالا یه جوری شدن!به نطرتون سوالای 80 به قبلو حل کنم؟؟؟اگه حل نکنم ممکنه بعدا پشیمون شم که چرا حل نکردم!!!!؟؟؟
و سوال دوم اینکه من حس می کنم حل تستام 4 5 دقیقه طول میکشه !واسه هر تست الکترونیک تو کنکور میانگین چن من وقت هس؟چسکار کنم سرعتمو زیاد کنم!

aein22

عضو جدید
دوستان دو تا سوال !!!من الان داشتم الکترونیک تست می زدم بار اولمم هست تازه تست زدن رو از رو اسلام پناه شروع کردم ولی تو فصل دو وقتی به سوالای سال 80 به قبل رسیدم حس کردم سوالا یه جوری شدن!به نطرتون سوالای 80 به قبلو حل کنم؟؟؟اگه حل نکنم ممکنه بعدا پشیمون شم که چرا حل نکردم!!!!؟؟؟
و سوال دوم اینکه من حس می کنم حل تستام 4 5 دقیقه طول میکشه !واسه هر تست الکترونیک تو کنکور میانگین چن من وقت هس؟چسکار کنم سرعتمو زیاد کنم!
راجب الکترونیک دوست عزیز دقیقا اطلاع ندارم
4 5 دقیقه بد نیس توی کنکور هر تست 3 دقیقه میانگین وقت هستش..بعدشم قرار نیست که هر 12 تا رو ادم حل کنه..7 8 تارو با همین زمان 4 5 دقیقه میشه حل کرد..زیاد نگران نباش:smile:

uchiha_keyvan

عضو جدید

راجبه سوال اولت: کنکور الکترونیک از ساله 90 به بعد کاملا فازش عوض میشه و بیشتر مانور رو رو تحلیل ac مداراس
سعی کن تمرکز اصلیتو رو سوالات 88 و بعد از اون بذاری
از 88 به قبل بیشتر رو سوالایی تمرکز کن که تحلیل dc مدارا مد نظرشونه چون میتونه رو باز شدنه دیدت به الکترونیک کمکت کنن

سواله دومم که دوستمون جواب دادن و درست میگن قرار نیست کله سوالارو جواب بدین که تو اون حالت حدود 3 دقیقه لازمه

Pencil

عضو جدید
بچه ها راجب این پروژه هایی که به ارشدا برای کسری خدمت سربازی میدن، یه سوال داشتم ؛ راسته میگن قانون طوری شده که دیگه به دانشجو های در حین تحصیل ارشد پروژه نمیدن؟ حتما باید درست تموم شه؟

www.khabaronline.ir/detail/417899

alice7952

عضو جدید
دوستان به نظرتون اگه کسی تا هفته اول اسفند بتونه همه درسا جز مغناطیسو (گرایش مخابرات) بخونه و تستاشم یه دور بزنه خوبه؟بعد از اون چی کار کنه بهتره ؟تست بزنه فقط یا درسا رو بازم بخونه؟!!!ممنون

amir-chiko

عضو جدید
دوستان به نظرتون اگه کسی تا هفته اول اسفند بتونه همه درسا جز مغناطیسو (گرایش مخابرات) بخونه و تستاشم یه دور بزنه خوبه؟بعد از اون چی کار کنه بهتره ؟تست بزنه فقط یا درسا رو بازم بخونه؟!!!ممنون
سلام به نظر من اگه خلاصه برداری کردی همونارو مرور کن و تستهارو دوباره بزن...چون فقط با تکرار که میتونی مسلط بشی

bahar-control

عضو جدید
سلام دوستان .کلاس های نکته و تست برای چه سطحی از داوطلبای کنکور خوبه؟ اصلا چه چیزایی تو این کلاسای دوروزه آموزش داده میشه؟ اگه مفیده برای شرکت در این کلاسا باید کاملا روی مباحث مسلط بود تا بهره کافی رو ببریم؟

xaviesta

عضو جدید
سلام دوستان
من میخام مدار رو بخونم تازه میخام شروع کنم ی کتاب مفید ک بشه او این چند ماه مدارو جمع کنم سراغ دارید؟میخام خیلی سنگین باشه چون پایم خیلی قوی نیس
من خودم مدار جهشو دارم منتهی حجیمه نمیدونم بخونم یا ن
ی سوال دیگه اینکه فصل اعداد مختلط کدوم کتابای ریاضی بهتره؟

Pencil

عضو جدید
سلام دوستان
من میخام مدار رو بخونم تازه میخام شروع کنم ی کتاب مفید ک بشه او این چند ماه مدارو جمع کنم سراغ دارید؟میخام خیلی سنگین باشه چون پایم خیلی قوی نیس

جزوه کهن رو مطالعه تقریبا پوشش میده حجمش هم زیاد نیست

amin_amini

عضو جدید
سلام دوستان
بهترین کتاب مدار , انتشارات راهیان ارشد و والسلام.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
هنوزم دارید درباره منابع با هم حرف میزنید!انتظار داشتم بعد این همه مدت که اومدم تاپیک های رفع اشکال پر از پیام خوانده نشده باشه ولی میبینم گفتگوی خودمونی پر از پیام های تکراری انتخاب منابع و اینکه کدوم منبع خوبه کدوم بده هستش :w00::w00:

bahar-control

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

سلام دوستان .کلاس های نکته و تست برای چه سطحی از داوطلبای کنکور خوبه؟ اصلا چه چیزایی تو این کلاسای دوروزه آموزش داده میشه؟ اگه مفیده برای شرکت در این کلاسا باید کاملا روی مباحث مسلط بود تا بهره کافی رو ببریم؟
یکی جواب بده خب :(

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی جواب بده خب :(

با سلام خدمت شما دوست عزیز
ببخشید باید زودتر پاسختون رو میدادم.
ببینید این بستگی به جایی داره که قراره برید .اما در درس مغناطیس سیگنال و مدار و الکترونیک و کنترل که میدونم و بعضی هاشو تجربه کردم شیوه به این صورت است که برای اون موسسه دو روز متوالی 8صبح تا 8شب است که ابتدای کار یه مروری بر کل درس میکنند و نکات و یاداوری ها یی رو که در طول کلاس انجام داده اند رو یاد اور میشن و بعد از اون شروع میکنن تست حل کردن از ازمونهای ازمایشی امسال و سال پیش و سوالات رو تحلیل میکنند نه بصورت اموزشی کامل فقط به صورتی است که میگن مثله فلان تست سراسری سال فلان که تو کلاس حل کردم مثله اون نکته داره (بخصوص کنترل).
فقط این نکته رو یاد اور میشم 80درصد کسانی که در کلاس نکته تست میرن کلاس درسی اون استاد که 75ساعت بوده رو شرکت کردند و زیر و بم استاد رو میدونن.و بعضیهاشون فوق العاده حرفه ای اند .و بطور کل اکثرا درس رو کامل بلدند و تستاهارو تحلیل کردند و اومدن ببندد درسهارو.
عرضم برسه به حضورتون اگر قراره درسی رو کلاس برید حتما جزوه کلاسی اون استاد رو قبلش بخونید.
در کل نظر بنده این است این کلاسهای نکته تست یکم روحیه ادمو ضعیف میکنه.من حتی به دوستای خودم هم کلاس درسی رو پیشنهاد میکنم اما نکته تست رو به تنهایی برای کسی که فقط کتاب خونده رو نه!
توجه داشته باشید قرار نیست چیزی در کلاس نکته و تست اموزش ببنید فقط نکات یادگرفته از فبل و فراموش شده یاد اوری می شود.
اما اگر کلاس اموزشی 75ساعته قراره شرکت کنید من 100درصد بهتون پیشنهاد میکنم ولی نه هر استادی رو.واقعا تاثیر شدیدی تو رتبه داره و صدها نمونشو دیدم به شرطی که بخونی وگرنه کلاس معجزه نمیکنه.اما اگر پا به پای کلاس بخونی معجزه میکنه و من دیدم دارم میگم خدمتتون
و در انتها اگر روحیه قوی دارید و تسلط 70درصد به مطالب دارید میتونه مفید واقع بشه کلاس نکته و تست
اگر استاد خاصی مد نظر دارید از طریق پیام خصوصی اعلام کنید تا اگر بدونم بیشتر راهنماییتون کنم.
سوالی بود در خدمتم
موید و موفق باشید

آخرین ویرایش:

shh91

عضو جدید
هنوزم دارید درباره منابع با هم حرف میزنید!انتظار داشتم بعد این همه مدت که اومدم تاپیک های رفع اشکال پر از پیام خوانده نشده باشه ولی میبینم گفتگوی خودمونی پر از پیام های تکراری انتخاب منابع و اینکه کدوم منبع خوبه کدوم بده هستش :w00::w00:
:biggrin::biggrin:

شاید برخی دوستان ، هدفشون کنکور 96 هست! و برخی هم الان میخوان شروع کنند

shh91

عضو جدید
البته یک نکته ای هست که دوستان اشاره کردند و بنده هم کاملا قبول دارم ، همین بحث پر غلط بودن کتاب های کنکور هست ( تقریبا همشون این مشکل رو دارند! )
خودم که مشغول مطالعه یکی از این کتابها هستم که بسیار هم معروف هست ! ( انصافا کتاب خوبی هست و زیبا درس داده ولی غلط زیاد داره!) ، در مقدمش از کلی ویراستار ، استاد و دانشجو نام برده که در تهیه و باز بینی کتاب کمک کردند ولی من به طور متوسط ، در هر دو صفحه یک غلط پیدا می کنم ( توجه : ویرایش پنجم کتاب رو گرفتم! )
حتما این مسئله ، تاثیر زیادی روی سرعت مطالعه و یادگیری ، مخصوصا برای دوستانی که هیچ پیش زمینه ای از درس مربوطه ندارند ، میگذاره
معمولا این عزیزان مولف ، کلاس کنکور هم دارند که قطعا کتاب خودشون را برای شاگردان توصیه می کنند و شاگردان هم این کتابها را مطالعه می کنند ولی باز هم این مسائل به مقدار بسیار زیاد وجود داره
امیدوارم اگر این اساتید کنکور ، این پیام من رو خوندند یا کسی حرف من رو بهشون رسوند ، توجه ویژه ای به کتابهای خودشون داشته باشند!

alice7952

عضو جدید
بچه ها یه سوال یکی از دوستای من تو درس خوندنش یه وقفه طولانی افتاده و می گه قبلا هم اینا رو خونده: مدار کامل با تست!ریاضی متن بیشتر فصلا رو خونده ولی تست اصلا!سیگنال فصل یک و دو تقدسی با تست!کنترل فقط فصل اول!مغناطیس دو فصل از روی پارسه و الکترونیک همه درسا شو خونده ولی تست فقط دو فصل اول... می گه اگه الان دوباره شروع کم میتونم رتبه خوب بیارم ...از طرفی می گه تا روزی 12 ساعتم می تونه درس بخونه ؟؟؟چه پیشنهادایی واسش دارین؟

بالا