گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان یکی میشه کامل توضیح بده برای اینکه انتخاب بعدیمون رو بریم چکار باید کنیم؟!
من بیوالکتریک تبریز قبول شدم.اما سهند تبریز هم قبول میشدم.۲تا از دوستانم سهند هستن و وضعیت خوابگاهشون خیلی بهتر از من بوده.منم خیلیییییی واسه خوابگاه حساس هستم.میشه بگین چطوری میتونم برم اونجا یعنی سهند؟!
واااااااا:surprised:
تبریز خوابگاشو دیدین؟ چیش بد بوده؟
من یه چیزی میتونم بهتون بگم به عنوان راهنمایی
برین سهند استاداش و بچه هاش ضعیف در اخر مدرکم شاید به پای تبریز نرسه ولی خوابگاه اوکی اونم از نظر شما...
برین تبریز اون اولیا اوکی باشه ولی خوابگاش از نظر شما اوکی نباشه
هوم؟
منظورتون از نظر ساختمونشه؟ مثلا اون نوساخته یا واحدیه یا اتاق اتاق؟ کلا تبریز یونی بزرگیه یه ساختمون خوابگاه بعیده داشته باشه شما میتونی چنج کنی حالا بعدن... بعدم یه جا باشه آدم بخوابه و بتونه یه غذایی ام درست کنه اما این چیزا رو ول کنید ایشالا که هم اتاقیاتون درسته کارشناسی نیست و چارسال نیست و مدت به نسبت کوتاهیه ولی اون آدما مهم ترن تا مدل خوابگاه این نظر منه البته...تازه هموناشم من خودم قبل اعلام نتایج با خودم اینارو فک میکردم و میگفتم اگه اونام اوکی نبودن تا تاریکی هوا میمونم کتابخونه انقد کار و تلاش بعد دیگه رفتم خوابگاه غش کنم بخوابم چیزی متوجه نشم:دی یهو تصمیم نگیر خلاصه... هرچن که عوض کردن انتخابم به این اسونیا نیستش... ولی در کل دو دو تا چار تا کن اول بعد...

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان یکی میشه کامل توضیح بده برای اینکه انتخاب بعدیمون رو بریم چکار باید کنیم؟!
من بیوالکتریک تبریز قبول شدم.اما سهند تبریز هم قبول میشدم.۲تا از دوستانم سهند هستن و وضعیت خوابگاهشون خیلی بهتر از من بوده.منم خیلیییییی واسه خوابگاه حساس هستم.میشه بگین چطوری میتونم برم اونجا یعنی سهند؟!
:surprised:
خوفی؟؟؟خابگاه خابگاس باور کن ....هیجا فرق نمیکنه ...همه جا مثل همه !خابگاهی نبودی درجریان نیسی:D

عادت میکنی.....:smile:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی.
خواستم ببینم دوستانی که قراره امسال کنکور بدن حضور دارن ؟! و اینکه اساتید سال گذشته اجازه میدن که ما در مورد کنکور امسال صحبت کنیم ؟!
دوستان جدید به کجا رسیدید !؟ کیا 4 دور کتابارو مطالعه کردن :smile:
شوخی کردم.
کلاً خواستم ببینم در چه حالی هستید. من که خودم از هر درس 1 فصل خوندم فعلاً. به طور کلی.(نه همه دروس )

I amir

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی.
خواستم ببینم دوستانی که قراره امسال کنکور بدن حضور دارن ؟! و اینکه اساتید سال گذشته اجازه میدن که ما در مورد کنکور امسال صحبت کنیم ؟!
دوستان جدید به کجا رسیدید !؟ کیا 4 دور کتابارو مطالعه کردن :smile:
شوخی کردم.
کلاً خواستم ببینم در چه حالی هستید. من که خودم از هر درس 1 فصل خوندم فعلاً. به طور کلی.(نه همه دروس )
من هستم!
من هم فعلا مدار و مهندسی و مغناطیس رو میخونم
مدار فعلا با مرتبه دو مشکل دارم حالا واقعا سخته یا من مشکل دارم؟:(
شما هم قدرت میخواید شرکت کنید؟

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
من هستم!
من هم فعلا مدار و مهندسی و مغناطیس رو میخونم
مدار فعلا با مرتبه دو مشکل دارم حالا واقعا سخته یا من مشکل دارم؟:(
شما هم قدرت میخواید شرکت کنید؟
خوشبختم مهندس.
والا من مغناطیس جرأت نمیکنم بخونم چرا که منبع خوب سراغ ندارم.
مرتبه 2 که خیلی راحته مهندس. با کجاش مشکل داری بگو اگر بلد بودم راهنمایی میکنم. البته نخوندم ولی خوب یادمه از قبل.
من با اینکه قدرت خیلی دوس دارم ولی به مخابرات و الکترونیک بیشتر فکر میکنم.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان جدید و قدیم.. بعد از مدتها برگشتم انجمن..
هنوز هم همون جو قدیم پابرجاست انگار.. کنکوریهای ۹۵ انشالله با پشتکار ادامه بدید و حتما نتیجه بگیرید..
والا من ی کمی سنم رفته بالا و دیگه نمیتونم یه سال دیگه بشینم بخونم واسه همین ب غیرانتفاعی راضی شدم و موندم شهر خودم امروز هم رفتم ثبت نام.. اابته عیرانتفاعیش سطح یک شناخته شده و کلی اساتید سخت گیر از باهنر کرمان اونجا تدریس میکنن برا منی ک فقط مدرک ارشد مهمه و دیگه نه وقت و نه حوصله خوندن داره همینم کافیه..
راستی یه سری کتاب و جزوه دارم میشه گفت یه سری کامل از منابعی هست ک دوستان اینجا بارها درموردشون تعریف کردن یادش بخیر..تمیز و نو هستن زیر قیمت میفروشم اگر کسی خریدار بود پیام خصوصی بده.. یا حق

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

Majid Nemo

عضو جدید
بچه هانگران خوابگاه نباشین بهترین خوابگاه روهم بدن شماتونگاه اول خوشتون نمیادولی همین که چندروزبمونی وزندگی کنی عادت میکنی پس خیلی سخت نگیریدچون اون چیزی که شمامیخوایین اسمش خوابگاه نیست!خوابگاه کلاوضعش نابسامانه.

Mmshh

عضو جدید
سلام، دوستان کسی رو می‌شناسید که پارسال آنالوگ امیرکبیر قبول شده باشه؟ خیلی نیاز به مشورت دارم. لطفا اگه از بچه‌های اینجان که چه بهتر
ممنون

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها تو کدوم یکی از گرایش ها برق میشه راحت تر پروژه کسری خدمت گرفت، الکترونیک یا قدرت؟
پروژه‌های کسری اکثراً متعلق به الکترونیک هستن و قدرت هم از همه کمتر.
ضمناً در مورد امریه هم همینطوره و برای قدرت امریه کمتر میگیرن.
در خیلی از مواقع میبینید که اسم همه گرایشهای برق رو نوشتن و قدرت داخلش نیست! (شاید دلیلش این باشه که قدرت خیلی نظامی و امنیتی نیست)

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه‌های کسری اکثراً متعلق به الکترونیک هستن و قدرت هم از همه کمتر.
ضمناً در مورد امریه هم همینطوره و برای قدرت امریه کمتر میگیرن.
در خیلی از مواقع میبینید که اسم همه گرایشهای برق رو نوشتن و قدرت داخلش نیست! (شاید دلیلش این باشه که قدرت خیلی نظامی و امنیتی نیست)
من قدرت بودم سرباز معلم بودم

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من قدرت بودم سرباز معلم بودم
از بودن که هست، بیشتر از خیلی از رشته های دیگه مهندسی هم هست.
اما بحث مقایسه بود و عرض بنده در پاسخ به دوستمون که فرمودن کدوم گرایش بیشتره بود.
اکثر کسری خدمت ها قدرت داخلش نیست و بیشتر الکترونیک و نرم افزار و مخابرات و کنترل هستن. (فهرست کاملش در ب.ن.ن.م هست که اونجا هم پروژه های الکترونیکی بیشتر از بقیه میخوان)
یا یه مثال بزرگ از امریه، شرکت نفت هر ساله از همه رشته ها امریه میگیره به جز قدرت.

I amir

عضو جدید
خوشبختم مهندس.
والا من مغناطیس جرأت نمیکنم بخونم چرا که منبع خوب سراغ ندارم.
مرتبه 2 که خیلی راحته مهندس. با کجاش مشکل داری بگو اگر بلد بودم راهنمایی میکنم. البته نخوندم ولی خوب یادمه از قبل.
من با اینکه قدرت خیلی دوس دارم ولی به مخابرات و الکترونیک بیشتر فکر میکنم.
بعضی تست هاش به نظرم سخت اومد مثلا اینا که برای برق هست رو یه نگاه بنداز:سال های 74و81و82و86

asadi1371

عضو جدید
بابا این همه درخواست جزوه کنترل ابویی تو سایت شده اگه کسی داره بذاره والا ثواب داره بد جور لازمم

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
بعضی تست هاش به نظرم سخت اومد مثلا اینا که برای برق هست رو یه نگاه بنداز:سال های 74و81و82و86
مهندس من فقط 86 رو دارم بقیه رو در حال حاضر ندارم.
سؤال 23 سال 86 که فرکانس تشدید هستش.شما باید یک kcl بزنید و ....
سؤال 24 : توی این سؤال شما میتونی لاپلاس بزنی و ولتاژ خازن رو به دست بیاری. بعد لاپلاس معکوس بگیری و توی حوزه زمان ولتاژ رو حساب کنی. و بعد هم ببینی در چه زمانی برابر با 2vs میشه. البته میشه از طریق معادله مشخصه هم حل کرد.
سؤال 25 : جریان سلف و ولتاژ خازن نمیتونه ناگهانی تغییر کنه چرا این دو پیوسته هستند. از طرفی کلید و منبع ضربه هم در مدار نداریم. پس مقادیر +0 و -0 این رو با هم برابر هستند. یعنی جریان سلف در صفر راست برابر با 4/15 میشه.
اوّل 1 بار در حلقه چپی kvl میزنی. تا جریان خازن رو بر حسب جریان سلف و ولتاژ خازن به دست بیاری.
بعد در حلقه بیرونی kvl میزنی. حالا معادله به دست اومده رو در صفر راست حل میکنی تا مقدار مشتق اوّل جریان سلف در صفر راست به دست بیاد.
حالا از این معادله ای که از حلقه بیرونی به دست آوردی یک بار مشتق میگیری. مقادیر حاصل از kvl اوّل و kvl دوم رو در این معادله جاگذاری میکنی.( مقدار جریان خازن در صفر راست. مقدار جریان سلف در صفر راست. مقدار مشتق اوّل جریان سلف در صفر راست. مقدار مشتق دوم جریان سلف در صفر راست که در صورت سؤال برابر با 2 داده. )
از اینها ولتاژ خازن در صفر راست به دست میاد.
سؤال 28 : میتونی مقادیر اولیه رو به صورت معادل در نظر بگیری و مدار معادل رو در حوزه لاپلاس رسم کنی. و بعد هم حل کنی مدار رو.
سؤال 29 : توی این سؤال هم میشه از لاپلاس استفاده کرد و هم حوزه زمان. وقتی کلید باز نشده ، مدار به حالت دائمی خودش رسیده. خازن مدار باز و سلف اتصال کوتاه شدند. پس در این حالت جریان های اولیه و ولتاژ اولیه خازن رو به دست میاریم.
وقتی کلید باز میشه ، منبع حذف میشه و فرض میکنیم هنوز دیود هدایت میکنه. ( دیود رو ایده آل میگیریم ). حالا از طریق لاپلاس یا معادله دیفرانسیل مدار رو حل میکنیم. جواب کسینوسی میشه. ( جواب جریان گذرنده از دیود یا همون جریان سلف ها هستش ).
حالا تا که جریان دیود بزرگتر از 0 باشه دیود هدایت میکنه. پس جمله کسینوسی رو برابر با 0 قرار میدیم. و ...
فک کنم از مرتبه دوم ، سال 86 همینا رو داشت.

sinners_silent

عضو جدید
سلام.دوستان من همین ترم پیش لیسانس فیزیک حالت جامدمو گرفتم.:)حالا میخوام برق کنکور بدم.یه سوال؟
من ازاد تهران علوم تحقیقات قبول شدم بنظرتون وایسم واسه دولتی یا برم ازاده رو؟ واسه منابع هم انتشارات پوران پژوه میگن کتاباش عالیه...درسته؟
راستی من با مغناطیس و زبان اوردم تهرانو :)
مغناطیس 37 و زبان 63

A.G7

عضو جدید
جزوشو دارم اما خودم نوشتم . اگه میتونید برید انتشارات نصیر تهیه کنید . کسی هست ک بیاد با من برنامه بچینه بخونیم ؟ همراه میخوام . تا الان تنهایی سر کردم خسته شدم یجورایی

A.G7

عضو جدید
قزوین اگر کسی در حال خوندن هست لطفا بگه اگه دوست داشت ، تشکر

karimialireza555

عضو جدید
مدرسان فقط جامع اماریش بالاس که دلیل اونم تخفیف زیاد دادن به بچه های دانشگاههای مختلفه وگرنه سوالاش اصلا جالب و استاندارد نیس اینو طبق تجربه سال قبلم میگم. به نظرم
بینش خوب باشه یعنی تعریفش رو شنیدم

من کاری به واقعا تبلیغاتو اینا ندارم ولی خب امسال خودمو دوستامم گروهی ثبت نام کردیم واسه آزمونای مدرسان که انصافا تخفیفش خوب بود و بحث مالی دیگه مهم نیست بر عکس موسسات دیگه، ورودیای سال قبلم همینجوری تو آزمونا شرکت کردنو چون گفتن خوب بود ماهم ثبت نام کردیم . رتبه هاشونم نزدیک آزمون آزمایشیشون شد پس اگه امکانش هست حداقال با انصاف صحبت کنیمو بخاطر اهداف شخصی خودمون دانشجوها رو به راه اشتباه نفرستیم.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
به کاربران متخلف اخطار داده شد، دوستان توجه داشته باشند قوانین سایت و تالار و تاپیک دکوری نیست.

Pencil

عضو جدید
از بودن که هست، بیشتر از خیلی از رشته های دیگه مهندسی هم هست.
اما بحث مقایسه بود و عرض بنده در پاسخ به دوستمون که فرمودن کدوم گرایش بیشتره بود.
اکثر کسری خدمت ها قدرت داخلش نیست و بیشتر الکترونیک و نرم افزار و مخابرات و کنترل هستن. (فهرست کاملش در ب.ن.ن.م هست که اونجا هم پروژه های الکترونیکی بیشتر از بقیه میخوان)
یا یه مثال بزرگ از امریه، شرکت نفت هر ساله از همه رشته ها امریه میگیره به جز قدرت.

این ب.ن.ن.م چی هست؟

Sajjad_k

عضو جدید
سلام
من واسه کنکور نمی خوام مغناطیس رو حذف کنم و میخوام بخونم. از بچه هایی که توی این درس نتیجه گرفتن لطفا راهنمایی کنن. کتاب چنگ و پارسه دو جلدی رو دارم. و آیا برای این درس واسه کسی مثه من که صفره توی مغناطیس کلاس الزامیه یا بدون کلاس هم میشه درصد قابل قبولی کسب کرد. ممنون

پویان ط

عضو جدید
سلام
من واسه کنکور نمی خوام مغناطیس رو حذف کنم و میخوام بخونم. از بچه هایی که توی این درس نتیجه گرفتن لطفا راهنمایی کنن. کتاب چنگ و پارسه دو جلدی رو دارم. و آیا برای این درس واسه کسی مثه من که صفره توی مغناطیس کلاس الزامیه یا بدون کلاس هم میشه درصد قابل قبولی کسب کرد. ممنون
بچه ها یکی از این تالار که ارشد 93 بوده .اونموقع نوشته مهندسی پزشکی بیوانفورماتیک قبول شده . ولی من دفترچه انتخاب رشته اون سال رو که دیدم همچین رشته ای ندیدم . کسی میتونه راهنمائی کنه؟

amir-chiko

عضو جدید
سلام دوستان من از مهر میخوام شروع کنم بنظرتون باید همه درسا با هم دیگه خونده شه بصورت موازی یا نه مثلا ی درسو تموم کنم بعد برم سراغ درس بعد.لطفا راهنمایی کنین تو برنامه ریزی مشکل دارم

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

سلام دوستان من از مهر میخوام شروع کنم بنظرتون باید همه درسا با هم دیگه خونده شه بصورت موازی یا نه مثلا ی درسو تموم کنم بعد برم سراغ درس بعد.لطفا راهنمایی کنین تو برنامه ریزی مشکل دارم
سلام
یکی دو تا درس پایه مثل مدار و ریاضی مهندسی رو باهم شروع کنید بخونید یه روز در میان یا صبح یه درس عصر یه درس دیگه...
وقتی خوندید خلاصه هم نوشتید میتونید دو تا درس دیگه رو شروعدکنید ولی مدار و ریاضی رو مرور کنید در این حین و تست بزنید...وقتی کل درسا تموم شد خوندیپ خلاصه نوشتید اون موفع میتونید به موازی هم مرور کنید تست بزنید
البته اینا کاملا سلیقه ایه و روش هرکس فرق میکنه باید ببینید با کدوم روش بهتر یاد میگیرید
من خودم فصل به فصل میخونم یعنی مثلا bjtرو میخونم تموم شد میرم سراغ یه فصل از یه درس دیگه مثلا فصل یک مدار...ممکنه چند روز طول بکشه ولی خودم فک میکنم اینطوری بهتر نتیجه میگیرم
موفق باشید

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

zahra7000

عضو جدید
باسلام
منم بانظرنداخانم موافقم خوندن چندتادرس باهم بیشترنتیجه میده تااینکه یه کتاب روبخونی تموم کنی بذاری کناربری سراغ یه کتاب دیگه اونطوری همزمان میتونی درسایی روکه تقریبامکمل همدیگه هستن روکنارهم وباهم بخونی هم بازدهی بالاتره هم تنوع براتون ایجادمیشه دیگه مجبورنیستی1روزیاچندروزفقط ازیه کتاب بخونی که ریتمشم براتون کسل کننده بشه!پس درنتیجه خوندن 2یا3کتاب همزمان خیلی بهترنتیجه میده...

scrat_68

عضو جدید
سلام مهندس های عزیز
انگار همه جا گیر شدن به جز ما ... من هنوز تو هیچ موسسه ای ثبت نام نکردم .. موندم وسط زمین و هوا :(
چیکار کنم ؟

بالا