گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با تبریک به همگی، امیدوارم از نتیجه‌ای که گرفتید راضی باشید.
خوشبختانه ارشد دو سال بیشتر نیست که یک سالش رو میتونید داخل خونتون بگذرونید! برای همین در یک چشم به هم زدن تموم میشه.
این چند تا توصیه رو برای کنکوری‌های سالای قبل نوشته بودم که برای شما هم میذارم:
* قبل از هر چیز مطمئن بشید مدرک کارشناسی شما مشکلی نداره. اگه فارغ التحصیل شدید باید مدرک کارشناسی (که شاید موقت باشه) رو در دست داشته باشید و اگه هم هنوز دارید میخونید یه معرفی نامه از دانشگاه.
پس مطمئن بشید که مراحل رو تا آخر انجام دادید. مثلاً من باید به دانشگاه مبدا برم و یه فرم رو به امضای سه نفر برسونم تا مراحل تصفیه حسابم کامل بشه و مدرک رو بهم بدن.
(اگه این کار رو نکنید ممکنه روز ثبت نام به شما تا یه تاریخی اولتیماتوم بدن)

* از توی سایت دانشگاهی که قبول شدید، نگاه کنید ببینید که تاریخ ثبت نام و مدارکی که نیاز دارن چه موقع و چی هست؟ اگر هم سایت دانشگاه ننوشته بود، با آموزش دانشگاه تماس بگیرید و بپرسید.
همه رو هم آماده کنید، وقت ثبت نام نشه و بیینید عکس ندارید!

* این قسمت خیلی مهمه: هیئت علمی گروهی که قبول شدید رو نگاه کنید و ببینید کدوم استادا بهتر هستن. شما باید هر چه سریعتر یه استاد راهنما واسه خودتون انتخاب کنید، و برید با اون استاده صحبت کنید و اگه نیاز بود قانعش کنید که شما رو انتخاب کنه.
(اگه این کار رو انجام ندید، دیگران از شما زودتر انجام میدن و ممکنه با یه استاد نامناسب بیفاتید و این یعنی تا آخر دوره ارشد سرنوشتتون به اون استاد بستگی داره)

* باز هم از روی سایت دانشگاه، امکانات دانشگاه رو چک کنید. اصولاً الان شما باید سایت دانشگاه و کلاً هر چی اطلاعات راجب دانشگاه هست رو مثل تستای کنکور خورده باشید! ببینید دانشکده برق کجا هست و اگه مال یه شهره دیگه هستید، محل خوابگاه ها رو چک کنید، اینکه چه موقع دایر هست و اگه چند تا خوابگاه داره، از روی نقشه ببینید کدوم بهتره و سعی کنید زودتر برای خوابگاه اقدام کنید تا همونجا بیافتید.
برای توضیحات بیشتر هم این رو اضافه کنم که دو سال پیش خیلیا برای ثبت نام در امیرکبیر، بلند شدن از شهرستان به تهران اومدن و با این پاسخ مواجه شدن که از داخل سایت دانشگاه ثبت نام کنید و مدارک رو هم هفته آینده بیارید، در حالی که سایت دانشگاه گفته بود همون رو ثبت نام هست! پس بهتره قبل از حرکت به دانشگاه، از تحصیلات تکمیلی این رو بپرسید.

باز هم تاکید میکنم مدارک رو کامل با خودتون ببرید (مخصوصاً پسرها کارت پایان خدمت یا معافیت یا پلیس +10 رو داشته باشن)، مدرک دانشگاه (اصل یا موقت)، اینها چیزایی هستن که خیلیا رو بخاطرش اذیت میکنن. کل روز رو داخل صف ثبت نام می‌ایستید و آخرش به شما میگن مدرک کامل نیست، تشریف ببرید شهر خودتون و بقیش رو بیارید! (و البته من که تهران بودم هم مجبور شدم به دانشگاه لیسانسم که شهرستان بود برم!)

برای استاد هم یه رزومه با خودتون داشته باشید، رزومه هم یعنی دانشگاهتون کجا بوده و معدلتون چند شده و پروژتون چی بوده. همین! انتظار بیشتری از شما ندارن و نگران نباشید اگر کاغذ نیمه سفید به استاد تحویل دادید! اگر تافل و آیلتس هم دارید بنویسید و خلاصه هر چیزی که بلدید (مثل سیمولینک یا نرم افزاری برقی یا برنامه نویسی)

اگر چیز دیگه ای هم توی ذهنم اومد حتماً میگم.
با آرزوی سربلندی برای همگی

malih9068

عضو جدید
یک سال عمرم گذاشتم حالا به هیچ وجه حاضر نیستم برم شبانه بخونم
اونم از دانشگاهیی که ازش متنفرم

Alirezajamshidi8

عضو جدید
با سلام
بچه هایی که قبول شدید مبارک باشه!
من رو بگو تازه دو هفته است شروع کردم برای ارشد 95 رشته قدرت.
بچه ها اگر راهنمایی کنید ممنون میشم!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

Kaka_s

عضو جدید
سلام کاکا جان
بهت تبریک میگم..نمیدونم برم یا نه..از سختی تو راهش میترسم...

ای بابا سختی واسه مرده دیگه :D ولی خب بستگی داره هدفت چی باشه که بخوای بری یا نه. اگه بخوای همزمان کار کنی مشکل نخوری. دغدغه منم همینه واسه همین احتمالا همین علوم تحقیقاتو ادامه بدم.

malih9068

عضو جدید
گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

ای بابا سختی واسه مرده دیگه :D ولی خب بستگی داره هدفت چی باشه که بخوای بری یا نه. اگه بخوای همزمان کار کنی مشکل نخوری. دغدغه منم همینه واسه همین احتمالا همین علوم تحقیقاتو ادامه بدم.

تبریک موفق باشید
من که میرم دنبال کار برام دیگه مهم نیست

malih9068

عضو جدید

شما با چه رتبه ای شبانه باهنر آوردی؟ به محل زندگیت نزدیکه چرا ناراحتی؟ هم میتونی کار کنی هم درس بخونی.
اخه روزانه اش رو نزدم که نشم ولی شبانه اش شدم از دانشگاهش بدم میاد دوست ندارم برم ممکن 12 ام کارنامه رو میدن پیام نور یشم؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه روزانه اش رو نزدم که نشم ولی شبانه اش شدم از دانشگاهش بدم میاد دوست ندارم برم ممکن 12 ام کارنامه رو میدن پیام نور یشم؟

اولا تبریک میگم خدمتتون
ثانیا به نظرم وقتی از رشته ای خوشتون میاد رشته رو اولویت بدید تا دوست نداشتن دانشگاهی با وجود انکه این دانشگاه در سطح دانشگاههای دیگر دانشگاه خوبی محسوب می شود

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با چه رتبه ای شبانه باهنر آوردی؟ به محل زندگیت نزدیکه چرا ناراحتی؟ هم میتونی کار کنی هم درس بخونی.

اقای kaka خدمت شما هم تبریک میگم با ارزوی موفقیت در مراحل بعدی;)

malih9068

عضو جدید

اولا تبریک میگم خدمتتون
ثانیا به نظرم وقتی از رشته ای خوشتون میاد رشته رو اولویت بدید تا دوست نداشتن دانشگاهی با وجود انکه این دانشگاه در سطح دانشگاههای دیگر دانشگاه خوبی محسوب می شود
بله دانشگاه خوبی هست ولی به اجبار انتخاب کردم و به خاطر همین میخوام حداقل تا 12 ام صبر کنم بعد تصمیم بگیرم

Kaka_s

عضو جدید
اقای kaka خدمت شما هم تبریک میگم با ارزوی موفقیت در مراحل بعدی;)

مرسی لطف داری. شما چه کردی؟

نزن این حرفو باهنر 1000 برابر به پیام نور میارزه.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان منم قبول شدمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

خدا رو شکر می کنم فقط..... خیلی خوشحالم......:smile:

malih9068

عضو جدید

دوستان منم قبول شدمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

خدا رو شکر می کنم فقط..... خیلی خوشحالم......:smile:
تبریک دوست عزیز چی قبول شدی ؟

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من شهید بهشتی روزانه قدرت قبول شدم
به قبولیا تبریک میگم

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش خیلی اطلاع ندارم از بازار کار کنترل. اما همیشه به یه ارشدیه کنترل نیاز هست. اگر قوی باشی
بهترین رشته برای بازار کار اگه کار بلد باشی کنترل هستش من خودم قدرتم اما الان کنترل کار میکنم واقعا کارش خوبه البته بنظرم هر گرایشی باشی میتونی کنترل کار کنی اما خب سختتر میشه

بالا