گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

joonii

عضو جدید
منم بانظرآقامجیدموافقم چون عده ای که بحث حاشیه ای میکنن بیشترازاونایی هستن بخوان دنبال موضوعات جدی ترباشن.شماچجورکنکوری هستی که داری برای خوابگاه بحث میکنی من جای شماباشم کلادرس خوندن رومیذارم کنارمیرم سراغ ی کاردیگه.....
شمااگه برای رتبه داری میخونی که این دیگه تابلوهستش دوره های روزانه همه خوابگاه شامل حالش میشه اگرم داری برای دوره های غیرانتفاعی وپیام نورمیخونی که نگران خوابگاه هستی بهتره بهتون پیشنهادکنم که دست نگه دارین وادامه ندین اونایی که واسه رتبه خوندن اومد افتادن تودوره های غیرروزانه حالاشماداری واسه دوره های غیرروزانه میخونی که دیگه کلآدیگه ول......لش....
خب دوستان حالامیتونین سرتونواززیربرف بیرون بیارین ودنبال خوابگاه باشین هرجورمیلیتونه..........:D

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اطلاعاتی در باره دانشگاههای که تضمین استخدام بعد از گرفتن مدرک ارشد داره یا مدرکش اینقدر معتبره که راحت میتونی کار پیدا کنی؟ اصلا کدوم گرایش ها ضمانت بهتری داره؟(قدرت- کنترل - هسته ای-الکترونیک)... راستش فکر میکنم دانشگاههای که چنین ضمانتی میدهند یا اینقدر معتبرندکه شرکتها به دنبال جذب چنین نیروهایی هستند مسلما از سطح علمی و عملی بهتری برخورداند. چطوری میشه فهمید کدوم دانشگاهها خوابگاه و سلف و سایر امکانات رو دارند؟
چرا برای فارغ التحصیلان پزشکی اینقدر فرصت شغلی هست اونم با درامد حداقل یک ونیم میلیون ولی ما مهندسین هیچی.. اخه انصافه ماچوب بی تدبیری و مدریتی تشکیل چنین دانشگاههایی رو بخوریم؟؟؟؟؟؟؟؟
الان همه معتبرترین دانشگاهای ایران رو تهران و شریف و امیرکبیر و علم و صنعت و ... مبدونن، اما با داشتن مدرک فوق یا حتی دکترا از هیچ از اینها نمیتونید تضمینی برای کار پیدا کردن داشته باشید.
هیچ دانشگاهی در کشور چنین تضمینی به شما نمیده (البته استثنائاتی مثل دانشکده نفت وجود داره که میتونید در شرکت نفت استخدام شید که به درد ما برقیا نمیخوره، یا در عباسپور سابق امتیازی برای استخدام در وزارت نیرو رو داشتید، اما تضمین خیر).
هیج گرایشی برتری تضمینی بر گرایش دیگه ندارد. شما چه قدرت باشید و چه مخابرات، باید باز هم به دنبال کار بگردید.
فارغ‌التحصیلان پزشکی فرصت شغلی با حقوق 1.5میلیون؟ خیر چنین چیزی صحبت نداره. الان دوستان بنده که دارای مدرک پزشکی از دانشگاه تهران و علوم پزشکی ایران هستن، هیچ فرقی با یک تکنسین ندارن، بله البته اگر به شهرای محروم برن و اونجا کار کنن میتونن ماهی 4 5 میلیون هم دربیارن، اما در تهران برای 1 میلیون هم دنبال کار باید باشن.

و اما توصیه‌های بنده به شما: همه چیز رو خودتون تعیین میکنید. متاسفانه باور غلطی وجود داره که اگر کسی مدرک داشته باشه راحت هم گیرش میاد. خیر اینطور نیست، باید تلاش کنید و مهارت‌های عملیتون رو بالا ببرید تا احتمال استخدام شدنتون بالا بره (بگذریم از اینکه الان بند پ خیلی بیشتر از عوامل دیگه تاثیر گذار هست).
بعضیا میگن از نظر کار قدرت بهترینه و مخابرات یا الکترونیک بدترین، در حالی که من دوست الکترونیکی در شیراز دارم که پروژه‌های چند ده میلیونی انجام میده. دوست کنترلی از همون شیراز دارم که الان چند سال هست که بیکاره.
اگر میخواید به خاطر کار درس بخونید (که توصیه میکنم اینطور نباشه)، باید خودتون دنبالش برید از همین الان. انتظار نداشته باشید که دانشگاه، دولت تدبیر و امید یا این فوروم به دنبال شما بیان و راهنمایی یا استخدامتون کنن که هیچوقت چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
شما باید انتخاب کنید میخواید در آینده در کدوم شهر کار کنید؟ بعد باید ببینید اون شهر چی داره؟ مثلاً زنجان شرکتایی مثل ایران ترانسفو یا کارخانه روی و سرب و ... داره، اصفهان کارخونه‌هایی مثل فولاد مبارکه و ذوب آهن و سیمان و ... داره که همه اینا به مهندس برق احتیاج دارن. شرکتای بزرگتر مثل شرکت نفت یا سازمان برق در سراسر ایران استخدام دارن. اگر میخواید تهران کار کنید، فرصتا کمتر و حقوقا هم پایین‌تر خواهد بود، اگر حاضرید به عسلویه برید و در دمای 50درجه کار کنید، میتونید تا 5 6 میلیون حقوق و مزایا دریافت کنید. دونه دونه اینها رو باید بررسی کنید و ببینید که مثلاً شرکت مخابرات استخدام مخابراتی و آی‌تی خیلی بیشتر از قدرتی داره، یا برق منطقه استخدام قدرتی خیلی بیشتر از مخابراتی داره ...
اگر کسی به شما بگه قدرت از همه بهتره و کار بیشتری داره، حرف نادرستی زده چون کار چیزی هست که در هر شهر و هر شرکتی متفاوته.

برای امکانات سلف و خوابگاه دانشگاه‌ها هم میتونید به دفترچه کنکور مراجعه کنید و البته سایت دانشگاها هم اطلاعات خوبی دارن.
در کل یقین داشته باشید نفر اولی که باید برای پیشرفت شما تلاش کنه خودتون هستید، وگرنه ممکنه 4 نفر الان بیان بگن برو کنترل بخون و فلان دانشگاه برو که بهترین امکانات و آینده رو داره و چون چشم بسته حرف دیگران رو قبول کردید، بعدها پشیمون خواهید شد.
و نظر من رو هم بخواید، اینها همه حواشی هستن که دوستان اشاره میکنن، الان باید با تمام قدرت بخونید و بهترین رتبه رو بیارید، فرصت انتخاب دانشگاه بعداً زیاده.
موفق باشید

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اگر حاضرید به عسلویه برید و در دمای 50درجه کار کنید، میتونید تا 5 6 میلیون حقوق و مزایا دریافت کنید
به به سلام جناب مهران خان عزیز...:gol:

همه ی حرفات قبول جز این تیکه ....دمای 50 درجه اش شامل همه میشه ولی حقوق و مزایای 5-6 میلیونیش نه !:D

A R A S T E

عضو جدید
اخه همیشه هم که دما50درجه نیست الان تابستونه وگرنه توفصلای دیگه به نسبت بهتره.غیرازاینه دوستان؟

amir3620

عضو جدید
برنامه ریزی؟

برنامه ریزی؟

سلام کسی میدونه این ازمون استخدامی اموزش پرورش مدرک کارشناسی کنترل موسسات غیر انتفاعی رو هم میگیره؟ منابع این ازمون چیه وچه زمانیه؟ اخه برنامه ریزی ام رو حسابی به هم ریخته نمیدونم برای ارشد بخونم یا منتظر اخبار جدید این ازمون اگه بدونم نمیگیره راحتتر میتونم برای ارشد بخونم چرا که فکر میکنم اگه بتونم یک کار ثابت پیدا کنم راحتتر میتونم به ارشد فکر کنم چرا که ارشد بیشتر تحقیق و پزوهشه تا کلاس ...

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام کسی میدونه این ازمون استخدامی اموزش پرورش مدرک کارشناسی کنترل موسسات غیر انتفاعی رو هم میگیره؟ منابع این ازمون چیه وچه زمانیه؟ اخه برنامه ریزی ام رو حسابی به هم ریخته نمیدونم برای ارشد بخونم یا منتظر اخبار جدید این ازمون اگه بدونم نمیگیره راحتتر میتونم برای ارشد بخونم چرا که فکر میکنم اگه بتونم یک کار ثابت پیدا کنم راحتتر میتونم به ارشد فکر کنم چرا که ارشد بیشتر تحقیق و پزوهشه تا کلاس ...
مهندس تعدادی ار ارگان هایی که افراد استخدام رسمی میشن، اجازه ادامه تحصیل نمیدن.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندس تعدادی ار ارگان هایی که افراد استخدام رسمی میشن، اجازه ادامه تحصیل نمیدن.
سلام
یکی از آشناهای ما معلمه فوقشم خوند. البته میگفت خیلی سختی کشیده. چون سخته دیگه که اون روزا ک کلاس داری بهت تو مدرسه کلاس ندن اذیت میکنن برا هماهنگیش. چون سراسری هم بود دگ سختترشم شد. باز مدارس پنجشنبه تعطیله اگ آزاد بخونه کسی کمتر سختی میکشه.
در ضمن اقای امیر. هیچی اعلام نکردن. ولی قول برگزاری شو دادن. تهران هم نیرو خ کم دارن. اگ شرایطشو داشته باشید اصلا بتونید برید تهران بعد استخدام ک خوبه. و چیز دیگه اینکه نیروی مرد بیشتر کم دارن. شانستون زیاده فک کنم. ولی هیچی اعلام نکردن برخلاف قولشون.

مهدی علمشاهی

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.دوستان در رابط با درصد دانشگاه های تهران پرسیدن.به گفته دکتر زرگر دفترچه اول مجموع 115 درصد بزنید.دفترچه دوم 150 درصد بزنید. سایت مهندس کهن گفته کنکور اردیبهشت قطعی شده.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
یکی از آشناهای ما معلمه فوقشم خوند. البته میگفت خیلی سختی کشیده. چون سخته دیگه که اون روزا ک کلاس داری بهت تو مدرسه کلاس ندن اذیت میکنن برا هماهنگیش. چون سراسری هم بود دگ سختترشم شد. باز مدارس پنجشنبه تعطیله اگ آزاد بخونه کسی کمتر سختی میکشه.
در ضمن اقای امیر. هیچی اعلام نکردن. ولی قول برگزاری شو دادن. تهران هم نیرو خ کم دارن. اگ شرایطشو داشته باشید اصلا بتونید برید تهران بعد استخدام ک خوبه. و چیز دیگه اینکه نیروی مرد بیشتر کم دارن. شانستون زیاده فک کنم. ولی هیچی اعلام نکردن برخلاف قولشون.

اتفاقا من منتظر این خبرم از پارسال امروزو فردا می کنند
من وقتی ارشد قبول شدم چهار نفر بودم سه نفر دیگه یکشون کارمند مخابرات ، یکشونم کارمند گاز و یکشون هنرستان معلم ، گفتم قضیه چیه میگن هیچی وقتی ثبت نام میکنی میگی بیکارم یا شغل آزاد دارم به همین راحتی ، جالبه بچه ها کارنامه شونو می برن اداره کمک هزینه ارشد هم بهشون میدن

ولی اینجا نکته هست
حتما خبر اینم داری که این استخدامی یه سالباید بری آموزش ببینی اونجا رو دیگه شاید بفهمند (البته شاید احتمالش کم باشه چون پایان خدمت داری ؛ اینا از پایان خدمت میفهمنن که دو جا درس میخونی چون در دوجا معافیت تحصیلی رد می کنند و سیستم اینو قبول نمی کنه)

Pencil

عضو جدید
آزمون بهمن شد بالاخره یا اردیبهشت دوستان؟

بهمن ماهه و اینکه اردیبهشت باشه بیشتر شبیه یه جوک هست؛ حالا من نمی فهمم دلیل دوستان چیه که به زور میخوان اصرار کنن که کنکور اردیبهشت هست؛من و خیلی از بچه های دانشگاه شخصا برای بهمن برنامه ریزی کردیم.
(بر فرض محال هم اردیبهشت باشه، چه بهتر! و تا قطعی نشدن چیزی حتی ارزش فکر کردن هم نداره )

mvchsh

عضو جدید
آزمون بهمن شد بالاخره یا اردیبهشت دوستان؟

یک سیاستمدار سیاس و ماهر(اینجانب:D) از شواهد تشخیص داده که اردیبهشته

از اونجایی که بنده تا حالا در هیچ پیش بینی اشتباه نکردم شما می توانید با آسودگی خاطر و فراغ بال برای اردیبهشت ماه برنامه ریزی کنین

بر فرض محال اگر بهمن باشد باز هم چیزی رو از دست ندادی چون چرخ گردون و گذر عمر به بنده ثابت نموده که محیل ها و محتال ها تا مهر منتظر بمانند و چون مهر شد شروع کنند

مهدی علمشاهی

عضو جدید
دوست عزیز بهمن با اردیبهشت فرقش زیاده.توی برتامه ریزی.مگه میشه مهم نباشه.کسی اگر رو برنامه درست نره قطعا موفق نمیشه.مدرسان هم زده احتمالا ادیبهشت.فکر کنم بخاطر انتخاباته

mvchsh

عضو جدید

یعنی مثل کنکور سراسری بشه دیگه....اگه قراره آزمون در سال 94 برگزار بشع نتایج هم در همون سال اعلام بشه
الان ارشد 94 در سال 93 برگزار شد و در سال 94 اعلام نتیجه شد
دلیلی که از سنجشی ها اومده بیرون فعلا همینه

ali_gsm

عضو جدید
دلیلش چند چیز میتونه باشه که از افراد مختلف شنیدم:

یکی انتخابات مجلس و خبرگان و دیگری هم اینکه دولت تصمیم گرفته هزینه های برگزاری آزمون رو کاهش بده و آزمون ارشد سراسری و آزاد هم یکی بشه و شاید یک سری موارد دیگه هم مضاف بر اینها علت تغییر زمان آزمون باشه.

ولی دو دلیل عمده و اصلی که افراد بهش اشاره میکردن همین دو مورد بالا بود البته بازم همه میگن که هنوز سازمان سنجش هیچ چیز رو قطعی نکرده.
احتمالا خبر قطعیش اواسط مردادماه تو سایت سنجش منتشر میشه.

amir3620

عضو جدید
منابع

منابع

این خبر شایعه ای بیش نیست سایت سنجش که اطلاعیه نزده؟واین اخبار صرفا فقط فرضیه است هنوز سایت سنجش برنامه ازمونهای 94 را نزده.

mvchsh

عضو جدید
دلیلش چند چیز میتونه باشه که از افراد مختلف شنیدم:

یکی انتخابات مجلس و خبرگان و دیگری هم اینکه دولت تصمیم گرفته هزینه های برگزاری آزمون رو کاهش بده و آزمون ارشد سراسری و آزاد هم یکی بشه و شاید یک سری موارد دیگه هم مضاف بر اینها علت تغییر زمان آزمون باشه.

ولی دو دلیل عمده و اصلی که افراد بهش اشاره میکردن همین دو مورد بالا بود البته بازم همه میگن که هنوز سازمان سنجش هیچ چیز رو قطعی نکرده.
احتمالا خبر قطعیش اواسط مردادماه تو سایت سنجش منتشر میشه.

یکی از ارگان های برگزار کننده کنکور فرمانداری ها هستند و در بازه ثبت نام کاندیدا انتخابات تا روز برگزاری انتخابات(اواخر آذر الی 7 اسفند) شدیدا درگیر هستند و نمیتونن

آزمون دکتری هم که اسفند برگزار میشه قطعا بعد از 7 اسفنده

قبلا سازمان سنجش خبر از تغییر ارشد و دکتری داده بود و دکتری رو تغییر دادن به این صورت که سهم سوابق آموزشی(معدل و دانشگاه محل تحصیل) و سوابق پژوهشی(تافل و ثبت اختراع ) رو بیشتر کردن

پس حتما ارشد هم تغییر میدن و تا الان فقط خبر از تغییر زمان بوده و احتمال اینکه سهم معدل رو در ارشد هم زیاد کنن یا پذیرش رو مثل دکتری به دانشگاهها واگذار کنن کمه

amir3620

عضو جدید
یک توصیه پرداختن به این حاشیه ها سمه.... شاید بپرسید چرا؟.... به نظرشما ایا باید منتظرماند که این شایعه تایید یا تکذیب شود به نظر من بهتره سریعتر شروع به خوند و برنامه ریزی با فرض همون بودن ازمون در بهمن ماه بکنید اگه بهمن ماه بود که چه بهتر و اگه نبود فرصت استثنایی دارید برای مرور - تسلط- تمرین وتست بیشتر و چیزی از دست نمی دید ....

arshadi95

عضو جدید
یک توصیه پرداختن به این حاشیه ها سمه.... شاید بپرسید چرا؟.... به نظرشما ایا باید منتظرماند که این شایعه تایید یا تکذیب شود به نظر من بهتره سریعتر شروع به خوند و برنامه ریزی با فرض همون بودن ازمون در بهمن ماه بکنید اگه بهمن ماه بود که چه بهتر و اگه نبود فرصت استثنایی دارید برای مرور - تسلط- تمرین وتست بیشتر و چیزی از دست نمی دید ....

شما درست میگین باید با فرض اینکه امتحان بهمن هست خوند ، اما این مبهم بودن تاریخ امتحان بدجور اعصاب خورد کنه . شوخی نیست 3 ماه تفاوت.
خیلی کارا میشه کرد توی 3 ماه. فرض کنین یکی از اول با فکر بهمن خوندن باشه و امتحان به اردیبهشت منتقل بشه .اون وقت این بنده خدا اگه آذر ماه تموم کنه 4-5 ماه فقط باید دوره کنه .یه روند کاملا فرسایشی.
هر چه زود تر اعلام کنن ما رو از این سردرگمی نجات بدن

mvchsh

عضو جدید
شما درست میگین باید با فرض اینکه امتحان بهمن هست خوند ، اما این مبهم بودن تاریخ امتحان بدجور اعصاب خورد کنه . شوخی نیست 3 ماه تفاوت.
خیلی کارا میشه کرد توی 3 ماه. فرض کنین یکی از اول با فکر بهمن خوندن باشه و امتحان به اردیبهشت منتقل بشه .اون وقت این بنده خدا اگه آذر ماه تموم کنه 4-5 ماه فقط باید دوره کنه .یه روند کاملا فرسایشی.
هر چه زود تر اعلام کنن ما رو از این سردرگمی نجات بدن

فقط تغییر زمان نیست که....چیزی که اعصاب منو خورد میکنه اینه که شاید مصاحبه بزارن....این مهندس پورکاظم توی سایت برق ارشد جوری حرف میزنه که حتما نحوه پذیرش تغییر میکنه و میگه بیشتر به سوابق تحصیلی نگاه میکنن و کارهای پژوهشی....

حرفش هم تا حدودی منطقیه چون نحوه پذیرش دکترای امسال تغییر کرده و به دانشگاه ها واگذار شده.... .ولی خودم اینجوری نتیجه گرفتم که نشدنیه اولا وقتی اردیبهشت باشه زمانی برای مصاحبه نمیمونه دوما چند سال پیش برای ارشد این کار رو کردن و جواب

نداد مجبور شدن بردارن

arshadi95

عضو جدید
فقط تغییر زمان نیست که....چیزی که اعصاب منو خورد میکنه اینه که شاید مصاحبه بزارن....این مهندس پورکاظم توی سایت برق ارشد جوری حرف میزنه که حتما نحوه پذیرش تغییر میکنه و میگه بیشتر به سوابق تحصیلی نگاه میکنن و کارهای پژوهشی....

حرفش هم تا حدودی منطقیه چون نحوه پذیرش دکترای امسال تغییر کرده و به دانشگاه ها واگذار شده.... .ولی خودم اینجوری نتیجه گرفتم که نشدنیه اولا وقتی اردیبهشت باشه زمانی برای مصاحبه نمیمونه دوما چند سال پیش برای ارشد این کار رو کردن و جواب

نداد مجبور شدن بردارن

واسه دکترا این حرف درسته اما دانشجوی کارشناسی چه کار پژوهشی میخواد انجام بده ؟ تازه خیلیا هستن رشته عوض میکنن مثلا از عمران میان برق توی ارشد ، تکلیف اونا چی میشه ؟

خیلی بعید میدونم اینجور تغییرات واسه ارشد اعمال بشه ممکنه همون تاریخ عوض شه ، ضرایب دروس تغییر کنه یا معدل سهم بیشتری ایفا کنه

Majid Nemo

عضو جدید
بچه هامن بهتون قول میدم که حتی تاریخ امتحانم جابه جانمیشه چه برسه به چیزای دیگه ازاین حرفازیادزده شده اگرم باشه واسه کنکورامسال نیست

bahar-control

عضو جدید
سلام دوستای خوبم . امیدوارم به این سوالم جواب بدید آخه کسی به قبلیا جواب نداد ... کلاسای استاد کهن که در تهران موسسه پژوهش برگزار میشه رو بنده میخواستم برم . البته من شهرستانیم و اینکه اونجا فامیل و... ندارم .از طرفی ایشون گفتن چون شاگرد اولم کلاسا رو رایگان برام در نظر میگیرن .کلاسا هم 5 شنبه و جمعه هر هفته تا اوایل مهر برگزار میشه .با توجه به این شرایط اگه جای من بودید چکار میکردید؟ ضمن اینکه پروژه سنگینی هم دارم . ممنون

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنکوری
میخواستم ببینم ب نظرتون کنترل و مغناطیس کدومو بخونم ،با توجه ب اینکه پارسالم کنکور دادم ( چون ترم هم داشتم یکم رفتم بازی و نشد درست بحونم و دلخواهم نشد) هدفم رتبه خوب هست ن رتبه متوسط ، حالا بنظرتون کدومشو بخونم کنترل یا مغناطیسو؟ یا اصلا اگه هردوش رو بذارم کنار میتونم رتبه خوب کسب کنم؟ رتبه خوب هم از نظر خودم دو رقمی هستش

پ.ن: گرایش قدرت هستم

آخرین ویرایش:

amir3620

عضو جدید
دوست عزیز در کل بخوام بگم به نظرم کنترل اسون تره منم سال دومه شرکت میکنم پارسال کنترل رو 25 درصد زدم و فکر میکنم اگه کمی دقت به خرج بدی در درک مفاهیم راحتتر بتونی درصد قابل قبولی کسب کنی در مقایسه با مغناطیس ....ودر مجموع هم کسانی که کنترل رو میخونن بیشترن تا مغناطیس اگه به کارنامه ها هم نگاه کنی به این نکته پی میبری و این یعنی اگه کنترل بخونی اسون بیاد که درصد خوبی میزنی و اگه سخت باشه بازم برای همه سخته ولی الکترومغناطیس رو تعداد کمتری میخونند وسوالتش کمی پیچیده تره ....

amir3620

عضو جدید
دوست عزیز باید اول بفهمی در مدار پایه ات چطوره ؟ اصلا نیاز به کلاس داری؟ و بعدش شرایطط و زمانی که ازت میگره تا به این کلاس بری چقدره واینکه اگه این زمان طولانیه ایا باوقت گذاشتن روی درس دیگه و مطالعه درحد معمول ایا میتونی نتیجه بهتری بگیری یا نه ؟ مثلا من سیگنال در اولویت مطالعاتم هست و زبان رو چون وضع خوبی ندارم و میدونم وقت زیادی ازم میگیره کلا حذف کردم ووقتش رو به سایر دروس اختصاص دادم ... باید ببینید باشرکت در این کلاس نتیجه بهتری میگیری یا با اختصاص این زمان به دروس دیگر و مطالعه مدار فقط ازروی کتاب و در این مورد کسی جز خودت نمی تونی به خودت کمک کنی...

A R A S T E

عضو جدید
باسلام منم بانظرامیرجان موافقم همه چی بستگی به هدف وبرنامه ریزی خودتون داره مثلادرجریان هستین دیگه اگررتبه2رقمی بخوای خب طبیعتاتلاش بیشتری هم بایدبکنی یاشایدلازم باشه همه ی درساروهم بخونی

sogand.m

عضو جدید
سلام دوستان کنکوری
میخواستم ببینم ب نظرتون کنترل و مغناطیس کدومو بخونم ،با توجه ب اینکه پارسالم کنکور دادم ( چون ترم هم داشتم یکم رفتم بازی و نشد درست بحونم و دلخواهم نشد) هدفم رتبه خوب هست ن رتبه متوسط ، حالا بنظرتون کدومشو بخونم کنترل یا مغناطیسو؟ یا اصلا اگه هردوش رو بذارم کنار میتونم رتبه خوب کسب کنم؟ رتبه خوب هم از نظر خودم دو رقمی هستش

پ.ن: گرایش قدرت هستم

من تجربه خودمو میگم
پارسال که کنکور دادم روزی 3 ساعت واسه مغناطیس وقت گذاشته بودم بعد سر جلسه فقط تونستم یک سوال حل کنم همین باعث شد بقیه درسامم بد دادم(اول رفتم سراغ مغناطیس)تازه کلاسم می رفتم..
امسال که سال دومم بود ار اذر شروع کردم و بازم تا یک ماهو نیم مغناطیسو خوندم اما ماه اخر دیدم زیاد راضی کننده نیستم و حذفش کردم و خدا رو شکر رتبمم خوب شد

کنترل اگه خونده باشی همیشه3 تا سوال راحت پیدا میشه که اگه همونارو هم فقط بزنی میشه 25%

بالا