گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

arshadi95

عضو جدید
طبق آخرین اخبار،
برگزاری آزمون ارشد سال 94 در اردیبهشت 95 قوت بیشتری گرفت. قبلا این خبر در حد شایعه به نظر می رسید. اما در شرایط کنونی، شواهد نشان می دهد که تغییر زمان برگزاری آزمون قطعی به نظر می رسد. در هر حال خبر رسمی این تغییر زمان برگزاری آزمون، احتمالا در اوایل تیر ماه امسال از طریق سازمان سنجش اعلام می شود.
البته تمایل مجری برگزاری آزمون این است که فرآیند برگزاری و اعلام نتیجه آزمون ارشد همه در یک سال انجام شود. قبلا برگزاری آزمون ارشد به این شکل بود که آزمون در بهمن ماه هر سال برگزار می شد و نتایج اولیه و نهایی آن در اردیبهشت و شهریور ماه سال بعد اعلام می شد.به این ترتیب برگزاری انتخابات سال 94 در اسفند نمی تواند اولویت مجری برگزاری برای تغییر زمان آزمون ارشد باشد، عاملی که در ماه های گذشته از آن به عنوان عامل اصلی تغییر زمان آزمون یاد می شد.

مرجع:گام برتر
این موضوع رو تا زمانی که از طریق سایت سازمان سنجش اعلام نشه روش حساب باز نکنین ، اینجا ایرانه هیچ وقت هیچ تضمینی برای هیچ چیز نیس . دوستان به نظرم بهتره روی همون بهمن برنامه ریزی کنین اگه اردیبهشت سال بعد شد که چه بهتر . فقط یه سوال کسی میدونه این موضوع به طور رسمی کی اعلام میشه؟ یعنی ممکنه زودتر از زمان ثبت نام اعلام بشه؟

f.babaei

عضو جدید
من که یه کار مسخره ی بخور ونمیر پر زحمت داشتم به عشق کنکور زدم بیرون از دل کار نشستم پا درس

نه من کارم خوبه ازش راضیم باید هم کارمو داشته باشم هم درس بخونم:confused:
خوشبحال این دخترا همش تو خونه بیکار نشستند درسشونو میخونن مخصوصا ماه رمضون:biggrin:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوشبحال این دخترا همش تو خونه بیکار نشستند درسشونو میخونن مخصوصا ماه رمضون:biggrin:
:surprised:
شما همونی هستی که دنبال مهندسی پزشکی بودین نه؟ هنوزم پابرجایین رو همین گرایش؟

f.babaei

عضو جدید
:surprised:
شما همونی هستی که دنبال مهندسی پزشکی بودین نه؟ هنوزم پابرجایین رو همین گرایش؟

ماشالا خوب یادتون مونده ها:w15:
مگه چیه رشته به این خوبی
بله هنوزم با اقتدار سر حرفم هستم:w11:
من بیوالکتریک رو دوسش دارم اما وقتشو نداشتم بخونم:w05:
یادمه شما رتبتون وزارت بهداشت خوب شده بود اما انتخاب رشته نکردید واسه وزارت علوم امتحان داداید؟چیشد؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باباحالا ی نفرتصمیمشوداره عملی میکنه بذارین بخونه خیلیم خویه زهراخانم همینطوری ادامه بده;)
چیو؟:دی
خ خوبه همین که بچه ها نیستن یعنی به آیندشون میشه امیدوارم بود:دی
ساعت مطالعه هر کس بستگی به هزار تا چیز داره. من خودم چون پایه ام ضعیف بود و بعضا هست خ ساعت مطالعه بالا نیاز داشتم دارم. خصوصا تو ریاضی که انگار اصلا یه کتاب جدید هست برام و هیچ نظری تو هیچ بخشیش نداشتم ندارم. خلاصه که همون آقا مسعودم اگه 4 5 ساعت نمیخوند خوب الان رتبش شاید بهتر بود. البته ایشون :دی گذاشتن یعنی شوخیه دیگه.
یه توصیه افطارتون رو با تیکه های یخ آغاز نکنید:دی دندون درد میاره:دی
کلا راستش کنکور مقوله ی راحتیه اگه خودت راحت باشی.
منظورم فکرت وشرایطت هستش. تو ارشد تمرکز داشته باشی نصف بیشتر راهو رفتی. اما عوامل مختلف همینطوری ممکنه بدشانسی بیاری و هی رو اعصابت پیاده روی کنن. راستش من کلا ادم موفقی تو کنکور ارشد نبودم و یه جورایی کلا دوست ندارم راجع بهش حرف بزنم مگه اینکه مجبور باشم. کلا چیز مجهولی هست برام ارشد.
یه جوابیم اون شب نوشتم ولی خودم پاکش کردم. چون حس میکنم گفتنی ها گفته شده و هرکس میخاد باید شروع کنه. همین.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ماشالا خوب یادتون مونده ها:w15:
مگه چیه رشته به این خوبی
بله هنوزم با اقتدار سر حرفم هستم:w11:
من بیوالکتریک رو دوسش دارم اما وقتشو نداشتم بخونم:w05:
یادمه شما رتبتون وزارت بهداشت خوب شده بود اما انتخاب رشته نکردید واسه وزارت علوم امتحان داداید؟چیشد؟
حافظه ام خوبه تقریبا:smile:
نمیدونم حالا نتایج بیاد یه چیزی میشه شایدم نشه. هر چی صلاحه.
بیو فوقالعاده زیباست. اما اون چیزی که تو مغز من بود انگار تو ایران جایی نداشت.

f.babaei

عضو جدید
حافظه ام خوبه تقریبا:smile:
نمیدونم حالا نتایج بیاد یه چیزی میشه شایدم نشه. هر چی صلاحه.
بیو فوقالعاده زیباست. اما اون چیزی که تو مغز من بود انگار تو ایران جایی نداشت.

ان شاءالله که به دلخواهتون میرسید و جای خوب قبول میشید...
اما من کوتاه بیا نیستم اگه اون چیزایی که تو مغزم هست واسش اینجا جایی نبود پس هرجایی که لازم بشه میرم دنبالش...محدود نیستم....

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ان شاءالله که به دلخواهتون میرسید و جای خوب قبول میشید...
اما من کوتاه بیا نیستم اگه اون چیزایی که تو مغزم هست واسش اینجا جایی نبود پس هرجایی که لازم بشه میرم دنبالش...محدود نیستم....

خب این خ عالیه.
درستش ام همینه اینکه بری دنبالش هرجا که باشه
اما خب بعضی وقتا شرایط محدود میکنه آدمو
موفق باشید. در ضمن اگ ب کارهای تحقیقاتی علاقه بیشتری دارید بهداشت براتون بهتره تا علوم. و کلا تو این گرایش رفتن بهتره تا موندن اگه شرایطش باشه.بستگی داره که چی میخاین ازش و هدفتون چی باشه.

f.babaei

عضو جدید
خب این خ عالیه.
درستش ام همینه اینکه بری دنبالش هرجا که باشه
اما خب بعضی وقتا شرایط محدود میکنه آدمو
موفق باشید. در ضمن اگ ب کارهای تحقیقاتی علاقه بیشتری دارید بهداشت براتون بهتره تا علوم. و کلا تو این گرایش رفتن بهتره تا موندن اگه شرایطش باشه.بستگی داره که چی میخاین ازش و هدفتون چی باشه.

آره خب هر کسی شرایط خاص خودشو داره...
خب مسلما اگه به دلخواهم نرسم رفتن رو ترجیح میدم ....زیادم درگیر بهداشت یا علوم نیستم فقط درگیر نوع دانشگاهش هستم...امید بخدا

Pencil

عضو جدید

ای بابا مسلمون پسر و دختر نداره که الان خودمم نشستم سه کنج خونه دارم درس میخونم؛ تازه یه موقع هایی هم مثل خانوم های کدبانو تو آشپزی به مادرم کمک میکنم، جارو میزنم ....:biggrin:

Pencil

عضو جدید

مرسی ممنون.
حالا یه درددلی هم با دوستان میخواستم داشته باشم.من حقیقتش چند وقته خیلی تلاش کردم همه چیز رو بذارم کنار و فقط زوم کنم روی بحث افزایش تمرکز و افزایش ساعات مطالعه ام.

اما احساس میکنم این مساله بحرانی رو برام ایجاد کرده و داره تعادل بین کفه های ترازوی روابط و مسائل درسی و کاریم رو برهم میزنه و از این حیث یه خورده احساس نگرانی برام پیش اومده هرچند که مصمم هستم نتیجه خوبی کسب کنم اما می ترسم کارم از جای دیگری بلنگه و بیخ پیدا بکنه و بعدا ضربه ای از این بابت بخورم.نظرتون چیه؟؟

ببین بهت یه پیشنهادی میکنم که فقط سه روز اجراش کن و بعدش دیگه خودت میفهمی که چقدر میتونه این سه کار زندگیت رو متحول کنه
1.ساعت خوابت رو تنظیم کن(سعی کن تا قبل 1.30 بخوابی و صبح ساعت 8 بلند شی)
2.غذات رو تو دوران مطالعه به سه چهارم خودش برسون(چند روز اول یکم اذیت میشی اما از روزهای بعد حجم معده ات هم کم میشه ایشالله بعد ماه رمضون)
3.یه برنامه بلند مدت و سبک و منطقی داشته باش

f.babaei

عضو جدید
ای بابا مسلمون پسر و دختر نداره که الان خودمم نشستم سه کنج خونه دارم درس میخونم؛ تازه یه موقع هایی هم مثل خانوم های کدبانو تو آشپزی به مادرم کمک میکنم، جارو میزنم ....:biggrin:

خخخخ...ايول داري دادا....نه دخترا هميشه بيکارند حالا باز شما يه تقلايي ميکني اونا تو خونه هم کمک نميکنن..خخخ

jeneral_dj

عضو جدید
سلام مهندس.
خدمت شهر خودت افتادی ؟!
خداروشکر آره ، ولی دوستام که اونا هم مشهدی بودن هر کدوم یه شهری بودن !! یکی ایرانشهر ، یکی چهل دختر شاهرود ، یکی قزوین ، یکی زاهدان، یکی دوره کد تر پرندک!!! خلاصه اصلا حساب . کتاب نداره برعکس حرفی که میگن الان تقسیمات یه جوری شده که همه بیفتن نهایتا تا 300 کیلومتری شهر خودشون!!!!

jeneral_dj

عضو جدید
راهنمایی!!!

راهنمایی!!!

از تمام بچه های قدیمی و با تجربه ، مثل آقای پایدار ، فردی الک ، مسعود ، همه و همه تقاضا میکنم که کمکم کنند ، تو بد چالشی گیر کردم ،

بچه ها من رتبم شده 430 الک و 476 مخابرات ، ترتیب اینتحاب گرایشمم جوری زدم که اول سیستم دانشگاه های تهران تا خواجه نصیر ، بعدش الکترونیک دانشگاهای تهران تا خواجه نصیر ، بعدش میدان تهران تا خواجه نصیر ( اینو شاید نباید میزدم )بعدشم فردوسی !!!

البته میدان شریف و تهران و امیر کبیر رو قبل از سیستم تربیت مدرس و علم و صنعت و خواجه نصیر زدم (اینو شاید اشتباه کردم زدم ، امیدوارم قبول نشم ).

حالا از تمام این حرفا بگذریم ، بحث من چیز دیگس ، الان که دارم به بازار کار نگاه میکنم واقعا رشته قدرت بازار گسترده تری داره نسبت به بقیه !! الان با خودم میگم قدرت هم شاید گرایش بدی نبوده ، کلا نسبت به رشته و گرایش که کارشناسی بودم(الکترونیک) و گرایشهایی که ارشد زدم حس خوبی ندارم ، الان به جایی رسیدم که میگم اصلا امسال قبول هم شدم ، نمیرم و خدمتمو تموم میکنم با اینکه اگه اینکارو بکنم از کنکور سال بعدم محرومم چو روزانه قبول شدم و نرفتم !!! واقعا در مورد آینده مرددم !! یکی بیاد بگه بازار کار مخابرات چیه؟؟؟ کاری هست که بهش باهاش امورات گذروند؟؟؟؟ جای پیشرفت داشته باشه؟؟؟؟ چه میدان چه سیستم !! الکترونیک چطور؟؟؟ یا این ارشد رو فقط واسه دهن مردم داریم میگیریم ، من اگه این کارو بکنم و دانشگاه نرم مورد غضب خانواده واقع میشم ، ولی حاضرم اینطور بشه و واسه چشم چهار نفر آدمی که هیچی حالیشون نیست ارشد نخونم !!!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از تمام بچه های قدیمی و با تجربه ، مثل آقای پایدار ، فردی الک ، مسعود ، همه و همه تقاضا میکنم که کمکم کنند ، تو بد چالشی گیر کردم ،

بچه ها من رتبم شده 430 الک و 476 مخابرات ، ترتیب اینتحاب گرایشمم جوری زدم که اول سیستم دانشگاه های تهران تا خواجه نصیر ، بعدش الکترونیک دانشگاهای تهران تا خواجه نصیر ، بعدش میدان تهران تا خواجه نصیر ( اینو شاید نباید میزدم )بعدشم فردوسی !!!

البته میدان شریف و تهران و امیر کبیر رو قبل از سیستم تربیت مدرس و علم و صنعت و خواجه نصیر زدم (اینو شاید اشتباه کردم زدم ، امیدوارم قبول نشم ).

حالا از تمام این حرفا بگذریم ، بحث من چیز دیگس ، الان که دارم به بازار کار نگاه میکنم واقعا رشته قدرت بازار گسترده تری داره نسبت به بقیه !! الان با خودم میگم قدرت هم شاید گرایش بدی نبوده ، کلا نسبت به رشته و گرایش که کارشناسی بودم(الکترونیک) و گرایشهایی که ارشد زدم حس خوبی ندارم ، الان به جایی رسیدم که میگم اصلا امسال قبول هم شدم ، نمیرم و خدمتمو تموم میکنم با اینکه اگه اینکارو بکنم از کنکور سال بعدم محرومم چو روزانه قبول شدم و نرفتم !!! واقعا در مورد آینده مرددم !! یکی بیاد بگه بازار کار مخابرات چیه؟؟؟ کاری هست که بهش باهاش امورات گذروند؟؟؟؟ جای پیشرفت داشته باشه؟؟؟؟ چه میدان چه سیستم !! الکترونیک چطور؟؟؟ یا این ارشد رو فقط واسه دهن مردم داریم میگیریم ، من اگه این کارو بکنم و دانشگاه نرم مورد غضب خانواده واقع میشم ، ولی حاضرم اینطور بشه و واسه چشم چهار نفر آدمی که هیچی حالیشون نیست ارشد نخونم !!!

اگه وارد رشته ای بشی که صرفا به خاطر بازار کارش بوده و بهش علاقه ای نداشته باشی،اون موقع باید بترسی

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام
من هیش کدوم ویژگیا که گفتین ندارم ولی نظرمو میگم
ببینید بازار کار شهر به شهر فرق میکنه. مثلا تو شهر ما قدرت کنترل و الکترونیک جایی برای حرف زدن دارن تا حدودی. ولی مخابرات صفففففففففر. حالا هر گرایشیش. اما همین مخابرات تو تهران برای کسی که یه معدل معقول و سطح زبان و علم نسبتا خوبی داشته باشه میتونه خیلی ام عالی باشه. دقیقا قضیه کسی میشه که مثلا ماهی گیری بلده ولی وسط کویره. این آدم یا باید مثلا به یه روشی چه میدونم سد بزنه یا آبکشی کنه حالا هرچی و یه استخر بزنه پرورش ماهی راه بندازه خودش یا که باید بسته به تخصصش برای همیشه بره لب دریا زندگی کنه.
شما دقیقا تو چاهی که من گیر کردم گیر کردید با این تفاوت که خیلی ام رتبتون عالی هستش. و خوب من جای شما بودم ارشد رو میخوندم ولی روی نرم افزارهایی که مثلا تو قدرت و شرکتای شهرتون کاربرد داره هم کار میکردم. تا اگ خواستید برگردید بتونید کار کنید. بعدم اینکه یه سری دوره های مربوط به برق صنعتی و برق قدرت بیرون رو هم برید. در کل سربازی رو اونایی که تموم کردن خیلی راحت ترن چه برای استخدام چه برای کار. در عین حال شاید اگ ارشد داشته باشید شرایط سربازی تون بهتر بشه. اینارو دیگ نمیدونم. بعدم اینکه این دانپگاها که زدید امکان خ زیاد دکترام بگیرید بعدش. یعنی به استاد شدن فک نمیکنید؟ درکل من خودم به نتیجه ی خاصی نرسیدم ولی امیدوارم شما برسید.

crystalboy2015

اخراجی موقت
سلام به همگی ی ی ی ی ی ی
منم امتحاناممم تموم شد تازه و با این تالار آشنا شدم
امیدوارم ا زتجربه خودمو دوستانم بتونم در اختیار شما هم قرار بدم
من ترم 6 دانشگاه تبریزم که امسالم 2 تا از رتبه های اولش از دوستای خودم بودن یکیشون رتبش یک شد، یکیشونم 3 !
خیلی صحبت کردم باهاشون و کلی حرفا شنیدم ازشون که میتونه هممونو کمک کنه
که در اختیار همگی قرار میدم
امیدوارم همه امسال تو کنکور موفق بشیم

salmanro

عضو جدید
ایشالاکه بتونیم درکنارهم ازاطلاعات وداشته های هم استفاده کنیم برای تک تکتون آرزوی موفقیت میکنم .............

پس پیش بسوی موفقیتی نزدیک:gol:

malih9068

عضو جدید
سلام دوستان
از تمام لحظاتتون استفاده کنید
زمان زودتر از اونی که فکر میکنید میگذره فکرش رو هم نمیکردم تیرماه بشه و انتظار نتایج رو داشته باشم شما هم فقط تلاش کنید و به نتیجه زیاد فکر نکنید چون زمان برای فکر کردن به نتیجه بسیار است!!
موفق باشید

mvchsh

عضو جدید
بچه ها این شایعه رو کی راه انداخته که (کنکور امسال اردیبهشت هستش)
من بار اول توی سایت مومن زاده دیدم http://www.bargharshad.com/Default.aspx سمت چپ سایت سومین سوال
بار دوم هم توی همین تاپیک http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/625241-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-95/page69

اگه اینجوری باشه برنامه یکسال آیندمون کامل بهم میخوره

arshadi95

عضو جدید
بچه ها این شایعه رو کی راه انداخته که (کنکور امسال اردیبهشت هستش)
من بار اول توی سایت مومن زاده دیدم http://www.bargharshad.com/Default.aspx سمت چپ سایت سومین سوال
بار دوم هم توی همین تاپیک http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/625241-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-95/page69

اگه اینجوری باشه برنامه یکسال آیندمون کامل بهم میخوره

من خودم اولین بار توی سایت مهندس باغستانی دیدم ، ایشون به سوالی در همین مورد جواب دادن که به احتمال بالای 50درصد در اردیبهشت هست ولی همه ی داوطلب ها با هدف بهمن برنامه ریزی کنن چون ممکنه این اتفاق نیفته

mvchsh

عضو جدید
http://mastertest.ir/1393/11/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-95
اینم لینک خبرش
طرف افسوس بسیار خورده که چرا در سال 94 این تغییرات اعمال نشده ولی ذره ای نگران برنامه ریزی داوطلب های بدبخت نیستن
همه اینجوری نیستن که فقط واسه بهمن برنامه ریزی کنن نمونش خودم از الان تا بهمن کار رو تعطیل کردم وخیلی تغییرات دیگه ای تا بهمن ماه توی زندگیم اعمال کردم که اگه بدونم امتحان اردیبهشته خیلی به ضررم تموم میشه

Majid Nemo

عضو جدید
مطمعن باشین هیچ اتفاقی نمیفته امتحان همون بهمن ماه برگزارمیشه چندین سال هست دارن میگن کنکورقراره حذف بشه هنوزکه هنوزه این شایعه هستش وهردوره داوطلب هادارن کنکور میدن باخیال راحت به برنامه ریزی هاتون برسین هیچ چیزیم عوض نمیشه اگرم قرارباشه عوض بشه اینومطمعنم که برا95نیست شایدازسال های اینده باشه

f.babaei

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسی گله گلاب امسال
میبینم چهره های جدیدی امسال داریم واس شرکت در ارشد........عاقا ما هم امسال دیه واقعنی هستیم..........
بچه ها میخاییم امسال بترکونیم...همگی باهم یه دانشگاه بریم:biggrin:
درضمن الکی اعصابتونو واسه شایعات خورد نکنید به اعصابتون بعدا شدیدا نیاز دارید اگه از الان بخوایید الکی حرص بخورید دوماه اخر جا میزنید........واسه انگیزه هم یه نیگا ب امضام بندازید;)

بالا