گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
و از همه مهم تر ، طوری انتخاب رشته کن که هر انتخابی قبول شدی با علاقه بری سراغش و اصلا حسرت انتخاب های بعدیت رو نخوری ( یکم وسواس به خرج بده )

فقط نباید موقعیت ها رو از دست بدی . خیلیا هستن بد انتخاب رشته می کنن و موقعیت های خوب رو از دست میدن
:gol:

جمله ی فوق العاده ای بود، با اجازتون یادداشتش کردم که موقع انتخاب رشته مدام نگاش کنم و دقتم رو زیاد کنم;)
ممنون :gol:

• Like
واکنش ها: EECi

scrat_68

عضو جدید
سلام دوستان دفترچه ها رو دادن واسه انتخاب رشته از کی تا کی وقت داریم ؟
من 630 قدرت آوردم امیدی بهم هست یا بمونم سال دیگه ؟
منظورم از امید روزانه تهران یا شبانه تهران هست
گرایش های راه آهن برقی و هسته ای و ... اینها رو هم توجواباتون لحاظ کنین که عالی میشه
ممنون

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان امیدوارم بعد دیدن رتبه ها و نتایجتون خستگی یه ساله از تنتون بیرون رفته باشه و این فصل جدید از زندگیتون که ایشالا از مهر شروع میشه با قدرت شروع کنید طوری نباشه که حسدت روزهای سپری شده رو بخورید
برای همتون آرزوی موفقیت و پیروزی و سلامت دارم :gol:

Devilinator

عضو جدید
تو سایت آقای تقدسی دیدم یکی دیگه هم گویا تو الکترونیک رتبه دقیقا مثل من آوردن , البته نمیدونم راست گفته یا نه . عجیبه:eek:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال ار یه چیزی میترسم...همه رتبه هاشون خوب شده..اما قبولی ها سخت میشه

*عماد*

اخراجی موقت
سلام
ارشدی های 95 یعنی کسانی که میخان توی کنکور 95-94 شرکت کنن یا کسانی که میخان تو ارشد 95-94 درس بخونن؟؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیدین جان من الان 1500 الکترونیک شدم تو روزانه شاهد شانس دارم؟؟یا 1670 مخابرات تو میدان شاهد شانس دارم؟؟

اولویت اول رو میخام صدا و سیما بزنم که میگن بعد فارغ التحصیلی جذبت میکنند

EECi

مدیر بازنشسته
آیدین جان من الان 1500 الکترونیک شدم تو روزانه شاهد شانس دارم؟؟یا 1670 مخابرات تو میدان شاهد شانس دارم؟؟

اولویت اول رو میخام صدا و سیما بزنم که میگن بعد فارغ التحصیلی جذبت میکنند
راستش من زیاد ار رتبه ها خبر ندارم
ممکنه اطلاعات غلط بهت بدم
چون ظرفیت ها هر سال تغییر می کنه ...
ولی در کل شاهد شانس خوبی داری . مخصوصا اگه رنج رتبه کنترل و مهندسی پزشکیت اگه همین حوالی 1500 اینا بشه . الک و مخابرات رو راستش نمی دونم . ولی فک کنم میدان هم شانس خوبی داشته باشی چون دیرتر از سیستم پر میشه . اصلا ممکنه سیستم هم شانس داشته باشی ولی ممکنه ریسک باشه انتخابش و نگیره خدایی نکرده ... شبانه ها هم شانست میره بالاتر کلا

فکر کنم صدا سیما التزام استخدام نداشته باشه
در این مورد تحقیق کن

اینم در نظر بگیر که اگه به هر دلیلی نتونی در صداسیما استخدام بشی ، با مدرک مثلا مهندسی صدا میخوای چه کاری در بیرون انجام بدی ؟
فکر کنم مخابرات سیستم هم اورده باشن که اون بهتره

خلاصه احساسی تصمیم نگیر و خوب فکر کن به همه چی

mojtaba1671

عضو جدید
دوستان از اینا کدوم آنالوگه کدوم دیجیتاله کدوم نیمه هادی؟
1-مدارهاي مجتمع الكترونيك
2-افزاره هاي ميكرو و نانوالكترونيك
3-سيستم هاي الكترونيك ديجيتال

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من زیاد ار رتبه ها خبر ندارم
ممکنه اطلاعات غلط بهت بدم
چون ظرفیت ها هر سال تغییر می کنه ...
ولی در کل شاهد شانس خوبی داری . مخصوصا اگه رنج رتبه کنترل و مهندسی پزشکیت اگه همین حوالی 1500 اینا بشه . الک و مخابرات رو راستش نمی دونم . ولی فک کنم میدان هم شانس خوبی داشته باشی چون دیرتر از سیستم پر میشه . اصلا ممکنه سیستم هم شانس داشته باشی ولی ممکنه ریسک باشه انتخابش و نگیره خدایی نکرده ... شبانه ها هم شانست میره بالاتر کلا

فکر کنم صدا سیما التزام استخدام نداشته باشه
در این مورد تحقیق کن

اینم در نظر بگیر که اگه به هر دلیلی نتونی در صداسیما استخدام بشی ، با مدرک مثلا مهندسی صدا میخوای چه کاری در بیرون انجام بدی ؟
فکر کنم مخابرات سیستم هم اورده باشن که اون بهتره

خلاصه احساسی تصمیم نگیر و خوب فکر کن به همه چی

صدا و سیما مهندسی صدا رو نمیزنم..مخابرات سیستمش رو میزنم.....

نمیدونم...اگه استخدام داشته باشه میرم..نداشته باشه نمیرم...

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان از اینا کدوم آنالوگه کدوم دیجیتاله کدوم نیمه هادی؟
1-مدارهاي مجتمع الكترونيك
2-افزاره هاي ميكرو و نانوالكترونيك
3-سيستم هاي الكترونيك ديجيتال
اولی آنالوگ. دومی نیمه هادی. سومی دیجیتال.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مخابرات میدان بهتره یا سیستم...بازار کارشون چطوریه اینا؟؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها مخابرات میدان بهتره یا سیستم...بازار کارشون چطوریه اینا؟؟
سیستم کارش بیشتره
میدان فوقا اعاده ریاضیاتی و سنگین میشه تو ارشد
کارشم اگه کار باشه خیلی در آمد داره
ولی سیستم تو ایران وضع کارش خیلی بهتره
مباحث ارشدشم خوب ملموس تره و سبکتر

EECi

مدیر بازنشسته
سیستم کارش بیشتره
میدان فوقا اعاده ریاضیاتی و سنگین میشه تو ارشد
کارشم اگه کار باشه خیلی در آمد داره
ولی سیستم تو ایران وضع کارش خیلی بهتره
مباحث ارشدشم خوب ملموس تره و سبکتر

سیستم وضع کارش بهتره ولی میدان مباحثش قابل لمس تره
میدان ادامه مغناطیس و انتن و مایکرویوو و اینجور دروس هست . یه ایرادی که می تونه بهش وارد بشه ساخت هست . مثلا ممکنه نیاز باشه آنتنی که طراحی کردید رو بسازید برای ارائه مقاله
ولی به نظر میرسه سیستم اینطور نیست و شبیه سازی کامپیوتر کافیه

البته این اطلاعات من در حد معاشرت با دوستان ارشد دانشگاهی هست

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سیستم وضع کارش بهتره ولی میدان مباحثش قابل لمس تره
میدان ادامه مغناطیس و انتن و مایکرویوو و اینجور دروس هست . یه ایرادی که می تونه بهش وارد بشه ساخت هست . مثلا ممکنه نیاز باشه آنتنی که طراحی کردید رو بسازید برای ارائه مقاله
ولی به نظر میرسه سیستم اینطور نیست و شبیه سازی کامپیوتر کافیه

البته این اطلاعات من در حد معاشرت با دوستان ارشد دانشگاهی هست
خوب من منظورم از ملموس اینه که درک مباحث سیستمی اسونتره و افراد کمی هستن که واقعا میدان رو درک میکنن تجسم میکنن و فقط با فرمول بازی نمیکنن بلکه چیزی که دیده نمیشه رو قابلیت تصور دارن. بحثای سیستمی نیاز زیادی به تجسم ذهنی نداره و با منطق ریاضیاتی تو ذهن حل میشه. این تحلیل منه البته.
و به سرفصلای ارشد هم نگاه کنید تو سیستم ومیدان میبینید که سیستم قابل درک تر هست برای اکثر افراد ولی میدان خ سنگین میشه تو ارشد و واقعا باید علاقه داشته باشی و توانایی ذهنی قوی.

jeneral_dj

عضو جدید
سلام بچه ها ، کسی اطلاعی راجع به اینکه از بین دانشگاههای خواجه نصیر ، علم و صنعت و تربیت مدرس کدوم یکی بهتره داره؟؟؟؟؟؟ من میخوام انتخاب رشه کنم بین این دانشگاه ها مرددم کدومو زودتر بزنم ، من تو دانشگاه گرایشم الک بود ولی الان احتمالا انتخاب اولم مخابرات سیستم باشه ، بعدش میکرو الک بعدش هم نمیدونم میدان بزنم یا دیجیتال ، خلاصه هر کی هر چی میدونه دریغ نکنه !!!!
در رابطه با خوابگاه و امکانات رقاهی دانشگاه ها هم اطلاعی دارید بگید بهم!! ممنون

Pencil

عضو جدید
برای کنکور ارشد ترم آخر رو مرخصی بگیرم؟

برای کنکور ارشد ترم آخر رو مرخصی بگیرم؟

بچه ها یه مشکل پیچیده ای برام به وجود اومده

من ترم هشت هستم و بعد از اتمام هشت ترم 19 واحد دیگه میمونه؛ حالا میشه منو راهنمایی کنید بگید من تابستون+ پاییز بردارم یا پاییز+معرفی به استاد تو ترم بهمن بردارم
یا نه کلا تابستون رو واحد برندارم و پاییز هم مرخصی بگیرم بشینم برای کنکور بخونم بعد 19 واحدم رو توی بهمن بردارم؟

الان گیج شدم نمیدونم کی واحد بردارم؛ خودم فکر میکنم اگه مرخصی بگیرم برا کنکور بخونم بهتر باشه، منو راهنمایی کنید
(دانشگاه آزاد-مشکل مالی برای شهریه ثابت رو ندارم)

*عماد*

اخراجی موقت

من ترم هشت هستم و بعد از اتمام هشت ترم 19 واحد دیگه میمونه؛ حالا میشه منو راهنمایی کنید بگید من تابستون+ پاییز بردارم یا پاییز+معرفی به استاد تو ترم بهمن بردارم
یا نه کلا تابستون رو واحد برندارم و پاییز هم مرخصی بگیرم بشینم برای کنکور بخونم بعد 19 واحدم رو توی بهمن بردارم؟

الان گیج شدم نمیدونم کی واحد بردارم؛ خودم فکر میکنم اگه مرخصی بگیرم برا کنکور بخونم بهتر باشه، منو راهنمایی کنید
با سلام
اگه میخاید لیسانستون رو زودتر بگیرید پس تابستون و پاییز بردارید.
اگه میخاید حتما" ارشد قبول بشید پس 19 واحد رو بزارید توی بهمن ماه در نتیجه شما در اینصورت 8ماه فرصت برای ارشد دولتی دارید. به شرط این که بتونید 19 واحد را در یک ترم بگیرید و قبول بشید.
اگه میخاید در ارشد آزاد شرکت کنید که آزمونش در خرداد هست پس تابستون و پاییز واحد هاتون رو بردارید و بعد از اون برای ارشد آزاد بخونید.

sogand.m

عضو جدید

به نظر من بزارین برای ترم بهمن سال دیگه..از اول تابستونم به صورت جدی شروع کنین به خوندن تا یک جای خوب ایشالا قبول شین

Pencil

عضو جدید
با سلام
اگه میخاید لیسانستون رو زودتر بگیرید پس تابستون و پاییز بردارید.
اگه میخاید حتما" ارشد قبول بشید پس 19 واحد رو بزارید توی بهمن ماه در نتیجه شما در اینصورت 8ماه فرصت برای ارشد دولتی دارید. به شرط این که بتونید 19 واحد را در یک ترم بگیرید و قبول بشید.
اگه میخاید در ارشد آزاد شرکت کنید که آزمونش در خرداد هست پس تابستون و پاییز واحد هاتون رو بردارید و بعد از اون برای ارشد آزاد بخونید.
نه من فقط میخوام برای دولتی بخونم مثلا ممکنه حالتی پیش بیاد که نتونم 19 واحد رو تو ترم آخر بردارم؟ اگرم از 19 واحد چندتاش بمونه نمی تونم برای تابستون همون سال معرفی به استاد بگیرم؟
به نظر من بزارین برای ترم بهمن سال دیگه..از اول تابستونم به صورت جدی شروع کنین به خوندن تا یک جای خوب ایشالا قبول شین
خودمم فکرم همینه؛ اما خیلیا بهم میگن تا آخر بهمن تموم کن تا اگه ارشد جواب نگرفتی؛ برو خدمت تا زمان و هزینه ات رو بیخودی از دست ندی؛ دو دل شدم که پاییز ترم سبک بردارم و برای ترم بهمن معرفی به استاد بگیرم

Devilinator

عضو جدید

من پارسال ترم پاییز ۱۷ واحد داشتم همزمان برا کنکور ۹۳ خوندم . خیلی سخت بود ۳ روز در هفته کلاس داشتم که عملا اون ۳ روز نمیشد درس خوند امتحانات پایان ترم افتاد زمانی که باید مرور و جمع بندی میکردم در نتیجه نشد مرور و جمع بندی واسه کنکور بکنم در آخر هم رتبه نجومی کنکور . بهتره مرخصی بگیری

*عماد*

اخراجی موقت
نه من فقط میخوام برای دولتی بخونم مثلا ممکنه حالتی پیش بیاد که نتونم 19 واحد رو تو ترم آخر بردارم؟ اگرم از 19 واحد چندتاش بمونه نمی تونم برای تابستون همون سال معرفی به استاد بگیرم؟

خودمم فکرم همینه؛ اما خیلیا بهم میگن تا آخر بهمن تموم کن تا اگه ارشد جواب نگرفتی؛ برو خدمت تا زمان و هزینه ات رو بیخودی از دست ندی؛ دو دل شدم که پاییز ترم سبک بردارم و برای ترم بهمن معرفی به استاد بگیرم
قوانین دانشگاه آزاد رو خبر ندارم.راحت به همه 19 واحد میدن بردارن؟؟ تابستون همه ی درسا رو ارائه میدن؟ هر درسی رو که بخای معرفی به استاد میدن؟ چندتا درس معرفی به استاد میدن؟ و....

در مورد قسمت دوم در هر صورت باید تا شهریور منتظر باشید چون نتیجه ارشد تا شهریور مشخص نمیشه پس چه ترم اول تموم کنید چه دوم باید تا شهریور منتظر بمونید!

amir3620

عضو جدید
دوست عزیز به نظرم مرخصی بگیری بهتره چرا که ارشد سالی یک بار بیشتر کنکور نداره و اگه یک سال عقب بمونی بیشتر ضرر می کنی تا اینکه 6ماه دیرتر فارغ التحصیل بشی . توی بهمن چون شروع ترمه زیاد نیاز نیست درگیر درس خوندن ترم بشی و همچنین میتونی از حدنصاب غیبت استفاده کنی ولی بازم باید دید چه واحدهایی مونده اگه واحدهایی باشه که توی کنکور میاد موضوع کمی فرق میکنه .

ehsan0641

کاربر بیش فعال

سایت مهندس کهن به نقل از منابع موثق گفته بود کنکور ارشد 95 اردیبهشت 95 برگذار میشه! برنامه تحصیلیت رو خراب نکن، به دانشگاه بچسب فعلا.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سایت مهندس کهن به نقل از منابع موثق گفته بود کنکور ارشد 95 اردیبهشت 95 برگذار میشه! برنامه تحصیلیت رو خراب نکن، به دانشگاه بچسب فعلا.
wow
واقعا؟ چه جالب!!!
اونوقت چراشو نگفتن. وای خیلی خوبه ها. خیلی جالبه

Pencil

عضو جدید
واقعا؟؟ اگر این اتفاق بیافته که خیلی چیزا تغییر میکنه لینکش رو لطف میکنید بزارید؟ البته این شایعه ها خیلی خیلی زیاده یه زمانی بود میگفتن سال 89 دیگه کنکور برداشته میشه درس نخونید!!
شایعه خیلی زود از منابع موثق پخش میشه، اما معمولا به این راحتی ها هم نیست چون بعید میدونم سازمان سنجش ظرفیت این رو داشته باشه که دو تا کنکور بزرگ کارشناسی و کارشناسی ارشد رو با فاصله یک ماه برگزار کنه...
دوست عزیز به نظرم مرخصی بگیری بهتره چرا که ارشد سالی یک بار بیشتر کنکور نداره و اگه یک سال عقب بمونی بیشتر ضرر می کنی تا اینکه 6ماه دیرتر فارغ التحصیل بشی . توی بهمن چون شروع ترمه زیاد نیاز نیست درگیر درس خوندن ترم بشی و همچنین میتونی از حدنصاب غیبت استفاده کنی ولی بازم باید دید چه واحدهایی مونده اگه واحدهایی باشه که توی کنکور میاد موضوع کمی فرق میکنه .
نه اکثرا درس های عمومی + 2 آز میکرو +مدارمخابراتی + آز مدار مخابراتی مونده...
قوانین دانشگاه آزاد رو خبر ندارم.راحت به همه 19 واحد میدن بردارن؟؟ تابستون همه ی درسا رو ارائه میدن؟ هر درسی رو که بخای معرفی به استاد میدن؟ چندتا درس معرفی به استاد میدن؟ و....

در مورد قسمت دوم در هر صورت باید تا شهریور منتظر باشید چون نتیجه ارشد تا شهریور مشخص نمیشه پس چه ترم اول تموم کنید چه دوم باید تا شهریور منتظر بمونید!
اگه رو قانون کار میکرد که من باید 7 ترمه تموم میکردم :D فقط آز ها رو معرفی به استاد نمیدن تمامی دانشگاه های آزاد هم تا جایی که من میدونم قانونش همینه

من پارسال ترم پاییز ۱۷ واحد داشتم همزمان برا کنکور ۹۳ خوندم . خیلی سخت بود ۳ روز در هفته کلاس داشتم که عملا اون ۳ روز نمیشد درس خوند امتحانات پایان ترم افتاد زمانی که باید مرور و جمع بندی میکردم در نتیجه نشد مرور و جمع بندی واسه کنکور بکنم در آخر هم رتبه نجومی کنکور . بهتره مرخصی بگیری
تجربه جالبی بود؛ الان دیگه کم کم به این ایمان رسیدم که مرخصی بگیریم:gol:

بالا