گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

Pencil

عضو جدید
دانشگاه صنعتی امیر کبیر - پردیس خود گردان
کسی کلیه اضافی نداره به من قرض بده؟؟

parto.ra

عضو جدید
مخابرات سیستم صنعتی اصفهااااااااان قبول شدم بچه هااااااااااا کجاااااااااااااایین روزانه قبول شدم

عزیز من شبانه باهنر شدم میخوام ببینم بقیه انتخابهام چه کردم
حتی اگر همون دانشگاه باشه هم نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

میدان فردوسی شبانه قبول شدم از ی طرف خوشحالم از طرف دیگه ناراحتم که شبانس :confused:

تبریک میگم به همگی. ان شاءالله موفقیت های بیشتر

saanei

عضو جدید
سلام و عرض تبريك به همه حتي اونهايي كه قبول نشدن چون فرصت دارن هركاري ميتونن بكنن
من نوبت دوم مخابرات سيستم خواجه قبول شدم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
امسال افراد خیلی کم بودن ...یا حضور نداشتن!

تبریک ویژه به همه دوستان:gol:

عزیز من شبانه باهنر شدم میخوام ببینم بقیه انتخابهام چه کردم
حتی اگر همون دانشگاه باشه هم نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

سلام بر شما

بهتره بپرسید

اما در مرحله اول فکر کنم باید ثبت نام کنید بعد کارنامه سبز که میاد میتونید به دانشگاهی که بعد این قبولی هست رجوع کنید ...یعنی قبولی بعدی

SEPAS94

عضو جدید
سلام ب دوستان
بابت قبولي دوستان تبريك ميكم
يه سوالي داشتم اكه كسي اطلاعاتي در اين مورد داره ممنون ميشم بكه:
دانشكاه غيرانتفاعي سجاد مشهد جطور دانشكاهييه؟از نظر علمي و اساتيد و جو اين دانشكاه؟
در رشته مخابرات سيستم جطوريه؟
اكه كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم بفرمايد

rahada

عضو
شبانه خیلی هزینه اش زیاده مگه؟؟

شبانه ی ارشد دانشگاه های تهران حدودی هر ترم چقدر میشه؟

simicolon_ict

عضو جدید
سلام به همه دوستان
یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد ...
یادش بخیر دو سال پیش
(و همچنین سال های قبل تر ) چقدر اینجا بحث و تبادل اطلاعات با دوستان داشتیم . چقدر راحت حرف میزدیم تا جایی که به کسی تو هین نمیشد اجازه اظهار نظر داشتیم . از تجریه دوستانی که چه در کنکور موفق میشدن و چه موفق به کسب رتبه دلخواهشون نمیشدن استفاده میکردیم ، دوستانی که توانایی شرکت در کنکور آزمایشی داشتند محبت میکردن سوالات را برای استفاده عموم قرار میدادن ، دوستانی که جزوه کنکوری مناسب داشتند بدون هیچ چشم داشتی در اختیار بچه های گروه قرا میدادند ، رفع مشکل درسی هم تا دلت بخواد و... خیلی خیلی از همهتون متشکرم . خب با پیشرفت علم که بخش عمده ای از این پیشرفت مدیون علوم مهندس برق و کامپیوتر و... بوده انتظار میرفت تالار خوبی مثل تالار مهندسی برق رونق خودشو از دست بده و برنامه های مثل تلگرام جای این تایپیک های خوب رو بگیره :( میدونم که اکثر بچه ها یا از طریق گوشی یا pc عضو گروه های تلگرامی مختلف هستید . الان که دارم به تلگرامم نگاه میکنم عضو 15 تا کانال مربوط به کنکور کارشناسی ارشد م و میدونم خیلی ها تون از من بیشتر عضو نشده باشید کمتر نشدید :surprised: الان که دارم دقت میکنم هر کانال توسط یک موسه یا استاد کنکوری و یا توسط اشخاصی که به استاد و موسسه نزدیک هستند اداره میشند :razz: شاید باورتون نشه الان 20 روز شده برای کنکور ارشد شروع کردم توی این 20 روز به جای این که ساعات مطالعاتیم را تنظیم کنم بیشتر توی این کانال ها در حال خوندن نظرات این اساتید و اعضای و ... بودم که نکنه استاد نکته ای ، سوالی و جزوه ای که بتونه کمکم کنه تو مطالعه درس قرار بده ولی جز سرگردمی و اتلاف وقت هیچی نصب آدم نمیشه
نمیدونم شاید مشکل از منه توهم برم داشته ولی هر وقت به کانال ها سر میزنم افراد زیاد مشابه من تو کانال هستند پس اینا کی درس میخونند ؟
تازه حتی آدم جرات نداره از یک کتاب کنکوری و یا استاد و یا آزمون توی یک کانال حرف بزنی چون سریع علیه جبهه میگرند و بلاک میشی ولی یک عده همیشه راحت حرفشونو میزنند
این کانال ها بیشتر به درد شاگردهای خود این موسسات و اساتید میخوره نه به درد منو شمایی که پول تو جیبی مونو هم از پدرمون میگیریم چه برسه که پول کلاس این موسسات را بدیم
من که از امروز میخوام همه کانال ها رو حذف کنم اصلا تلگرامم رو از روی سیستم حذف میکنم . دو سال پیش من وقتی اینجا میومدم شاید روزی 1 ساعت نهایت 2 ساعت وقتم توی این تالار تلف میشد اما عوضش مطالب مفیدی بدست میآوردم به درسهام با وجود مشکلات خانوادگی میرسیدم( مخابرات روزانه بابل قبول شدم نرفتم ) ولی الان که وقتم آزاد شد شاید روزی 1 نهایت 2 ساعت مطالعه مفید دارم همش به دنبال روشی برای درس خوندن و ... تو این کانال ها پر زرق برق وقت تلف میکنم . اگر شما هم مثل من شدید نکنید تو خدا برای یک هفته هم شده به این کانال ها نرید ووقت خودتو رو تو این کانال ها تلف نکنید فقط درس بخونید اگر هنوز به اینجا سر میزنید و ایتپن متن رو میخونید لطفا به حرفام گوش بدید الان خیلی خسته شدم تا بعد

سلام دوست عزیز به نکته مهمی اشاره کردید دقیقا همینطور هست که می فرمایید امان از دست این گروه ها و کانالها
راستش منم امسال بابل مخابرات سیستم روزانه قبول شدم ولی مرددم برم ثبت نام یا نه
از لحاط خوابگاهی و سایر شرایط چجوری هست؟ چرا نرفتید؟
من میخوام به سنجش درخواست بدم محل قبولیمو عوض کنم به صنعتی قم به نظرتون اینکار خوبه؟
قم میشه رفت و اومد اما بابل دوره. میشه منو راهنمایی کنید؟
یه سوال دیگه هم دارم که شما یا هریک از دوستان میدونن خواهشمندم کمک کنن:
خیلی ها بهم میگن ارشد خوندن برای چی؟ توی شرایط الان که کلی فارغ تحصیل بیکار داریم این درس خوندن فایده ای نداره و ماحصلش 2 سال علافی هست فقط البته خودم هم اینو فک می کنم کلا نامیدی گرفتم و نمی دونم چکار کنم.خلاصه اصلا میریم ارشد چی بدست بیاریم؟ این ارشد خوندن برای من جا نیوفتاده.دوستم میگه فقط روش تحقیق یاد میگیری.
اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم بگید

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام
قبلا که بچه ها میگفتن یه چیزی در حدود دو دونیم در میاد اک اشتباه نکنم
اینجارم ببینید
http://ut.ac.ir/fa/news/3310/شهریه-مقطع-کارشناسی-ارشد-سال-تحصیلی-۹۶-۱۳۹۵-دانشگاه-تهران

keyhan386

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نکته مهمی اشاره کردید دقیقا همینطور هست که می فرمایید امان از دست این گروه ها و کانالها
من میخوام به سنجش درخواست بدم محل قبولیمو عوض کنم به صنعتی قم به نظرتون اینکار خوبه؟
خیلی ها بهم میگن ارشد خوندن برای چی؟ توی شرایط الان که کلی فارغ تحصیل بیکار داریم این درس خوندن فایده ای نداره و ماحصلش 2 سال علافی هست فقط البته خودم هم اینو فک می کنم کلا نامیدی گرفتم و نمی دونم چکار کنم.خلاصه اصلا میریم ارشد چی بدست بیاریم؟ این ارشد خوندن برای من جا نیوفتاده.دوستم میگه فقط روش تحقیق یاد میگیری.

سلام دوست عزیز
من از شرایط خوابگاه دانشگاه بابل اطلاعی ندارم از دوستانی که بابل درس خوندن مثل خانوم alice7952 که ظاهرا کارشناسی بابل بودن سوال فرمایید ولی توی دانشگاهی که من ارشدم راازش انصراف دادم برای یک سال ( دو ترم ) خوابگاه دولتی میدادن ( البته برای مقطع ارشد همین سال اول ( دوترم نهایت 3ترم) اگه دروس پیش نخوری برای خوابگاه کافیه ترم (3 و ) 4 سمینار و پایان نامه است و بیشتر توی خونه روی پروژه ارشد کار میکنی ) اما بابل خوبه یا صنعتی قم ؟ اگر تویی یک سطح باشند که فکر کنم بابل کمی سطحش بالاتره ، اونی که رفت و آمدش برات راحتره بهتره اصلا توی دوران ارشد کلاس آن چنایی نداری که بخوای همش توی دانشگاه باشی (هفته ای 2 نهایت 3 روز کلاس داری شاید ترم اول یکم پیش بخوری کلاس زیاد بری به نظرم توی خوابگاه موندن به صلاح نیست اونم شمال :D) مثلا من خودم بین اصفهان و مشهد که تقریبا در یک سطح هستند مشهد که بهم خیلی نزدیکتره میرم ببینید دوست عزیز حقیقتش این که کجا بریم بستگی به هدف شما داره اگر میخواهید با گرفتن مدرک ارشد دکترا هم بخونید باید بگم کارتون برای دکترا کمی سخت میشه شما برای دکترا دوبرابر دانشجویانی که در دانشگاه های سطح بالاتری از شما قرار دارند باید کار کنید نیاز به میانگین نمرات بالا و داشتن پایان نامه قوی و در زمینه های نوع و جدید و... دارید تا پذیرش بشید اگر هم میخواهد از ایران برید که باز به همین موارد نیاز دارید . اما اگر میخواهید با گرفتن مدرک ارشد شرایط بهتری برای یافتن شغل در خود ایجاد کنید سخت در اشتباهید مگر در یک صورت اون هم زمانی که توی دانشگاهی که تحصیل میکنید استاد دانشگاه بتونه برای شما کاری بکنه منظورم اینه که شما برای انجام پروژه ها تحقیقاتی به سازمان های مربوطه لینک بده که اینهم فقط از اساتید معروف کشور که توی این زمینه هستند بر میاد . دوستتون میگه توی ارشد فقط روش تحقیق یاد میگیری ! در واقع توی ارشد توی هیچ دانشگاهی توی ایران روش تحقیق درست حسابی یاد نمیدن بهتره بگم اصلا یاد نمیدنند :surprised: بلکه مجبورت میکنند خودت یاد بگیری استاد نمیاد یک درسی چند واحدی بذاره بگه چه جوری باید تحقیق کنی باید باید باید خودت کار کنی خب ما که قراره خودمون کار کنیم چه کاریه بریم ارشد بگیریم :confused: بدون داشتن مدرک ارشد هم میشه روی مقاله و پروژه کار کرد و کار تحقیقاتی انجام داد ؟ بله میشه با :

1- کسب توانایی مطالعه مقالات و کتاب های زبان اصلی و یادگیری نرم افزار ( برای مخابرات matlab )
2- داشتن قدرت تجزیه و تحلیل و خلاقیت برای دادن ایده های نو یا حداقل کار کردن روی ایده های جدید
3- پشت کار زیاد ( پوستت کنده میشه ولی یکبار که انجام بدی دیگه راهش برات عادی و لذت بخش میشه بار اول سخته )
هیچ کدام از موارد بالا تو ارشد یادت نمیدن باید خودت زحمت بکشی یاد بگیریشون و همچنین برای یادگیریشون نیاز به مدرک ارشد نداری ( بلکه فقط مجبورت میکنند خودت یاد بگیری :D )

اما چرا من روزانه بابل قبول شدم نرفتم ؟ یک علت شخصی داشتم . اما همیشه گفتم : اگر کاری ارزش انجام دادن را داشته باشه مسلما ارزش این رو هم داره که به بهترین شکل ممکن انجام بشه

موفق و سربلند باشید

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
حدودا یه دوره کامل چهار ترمه نزدیک چند اشلوق در میاد؟
جای شما بودم با امورمالی دانشگاه امیرکبیر تماس میگرفتم و مطمئن میشدم

معمولا وام های خوبی میدن
هم صندوق رفاه
هم صندوق علوی
هم صندوق امیرالمومنین و...

بعد از فارغ التحصیلی میتونید قسط بندی کنید و پرداخت کنید

0192

عضو جدید
سلام

کسی از دانشجوها یا دانش اموخته گان مالک اشتر پدافند غیر عامل هستند؟ ایا پذیرفته شدگان با حالت پدافند، بورسیه و استخدامی وزارت دفاع محسوب خواهند شد؟

دصورتیکه بعد از ثبت نام در این دانشگاه و اعلام نتایج کارنامه ی نهایی در دانشگاه دیگری مجاز بشم امکان ثبت نام در دانشگاه دیگه رو دارم؟

آخرین ویرایش:

0192

عضو جدید

سلام اگر درست متوجه منظورتون شده باشم مکاتبه ی خودم رو با سازمان سنجش برای شما و سایرین مینویسم

عنوان درخواست :
عمومي | كارشناسي ارشد - جابه جايي از دانشگاه هاي داراي شرايط خاص به دانشگاه هاي عادي

متن درخواست :
به نام خدا
باسلام و احترام ايا امكان جابه جايي از دانشگاه شرايط خاص(صنعتي مالك اشتر) به دانشگاه هاي عادي در شهرستانها وجود داشته با خير؟

تاریخ ارسال پاسخ :
١٣٩٥/٠٦/١٠-١٦:٥٩

پاسخ :
با سلام
از ميان كدرشته محلهاي انتخاب در گزينش نهايي و در صورت احراز نمره علمي لازم منحصرا يك كدرشته محل به عنوان قبولي نهايي براي داوطلب اعلام خواهد شد شايان ذكر است هرگونه نقل انتقال و تغيير رشته بر اساس ماده 16 ايين نامه دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته مصوب وزرات علوم، تحقيقات و فناوري ممنوع است لذا در اين رابطه از مراجعه به سازمان سنجش اموزش كشور خودداري فرماييد.
بر همين اساس تغيير رشته، گرايش و انتقال پذيرفته‌شدگان در حيطه وظايف اين سازمان نبوده و به اينگونه درخواست‌ها ترتيب اثر داده نمي‌شود.
با سپاس

uchiha_keyvan

عضو جدید
بچه هااااا چرا هیچ کی نیس ؟ بچه هااا کجا قبول شدین؟ آقاااااا کیوان شمااا که رتبتون دو رقمی شده بود کجااااایین؟
به به خانوم تبریک میگم خیلی خوشحال شدم بخدا
منم مردود شدم:biggrin:
بخدا همین الان فهمیدم نتیجه ها اومده مشغول بودم برا سال بعد اصلا یادم نبود کنکوریم دادم:biggrin:

A.G7

عضو جدید
من قرار بود سرباز باشم که فعلا هستم ولی انگار درس ولم نمیکنه خخخخ ... ... ... روزانه صنعتی شاهرود مخابرات سیستم ... ... ... تبریک به همه قبول شدگانی که از نتیجه راضی هستن

alice7952

عضو جدید
به به خانوم تبریک میگم خیلی خوشحال شدم بخدا
منم مردود شدم:biggrin:
بخدا همین الان فهمیدم نتیجه ها اومده مشغول بودم برا سال بعد اصلا یادم نبود کنکوریم دادم:biggrin:
مرسییییی
فداااااای سرتون شرررریف منتظر شماست ...
ایوووووووول کارتون درسته از این به بعد ما منتظر خبرای خوش از طرررررررررررف شما ;)

c12

عضو جدید
دوستانی که در مورد پردیس اطلااع دارند من می خوام پردیس تربیت مدرس بخونم می خوام بدونم ارزش داره ؟ مدرکش معتبره؟ امکان تحصیل در دکتری به طور عادی هست ؟ کلا می ارزه یا نه ؟ در ضمن گرایش مخابرات سیسیتم می خوام بخونم

kakooey_m

عضو جدید
عجبا، چرا اینجا اینقدر ساکت و خالیه... خاک مرده پاشیدن اینجا؟
تکنولوژی و تلگرام واین چیزها داره فروم ها رو هم به فراموش خانه ی تاریخ میفرسته
یاد قدیما اومدم یه سر بزنم ببینم بچه ها امسال چطو قبول شدند، انگار نه انگار...
یه زمان اینقدر شلوغ بازی بود اینجا که هی مدیر تذکر میداد که NO spam...

amir-chiko

عضو جدید
سلام دوستان من میدان شبانه فردوسی مشهد(شهر خودم) اوردم .کارنامه نهایی هم که اومد,دیدم روزانه سیستم و میدان صنعتی شیراز و مخابرات نوری تبریز هم میاوردم الان یجورایی دل چرکی شدم بنظرتون از نظر مالی فرقی هم میکرد اگه اونا الویت اولم میبود؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان من میدان شبانه فردوسی مشهد(شهر خودم) اوردم .کارنامه نهایی هم که اومد,دیدم روزانه سیستم و میدان صنعتی شیراز و مخابرات نوری تبریز هم میاوردم الان یجورایی دل چرکی شدم بنظرتون از نظر مالی فرقی هم میکرد اگه اونا الویت اولم میبود؟
سلام
شک به دلتان راه ندید دوست عزیز، انتخابتون معقول ترین انتخاب ممکن بوده
شبانه با روزانه فرقی نداره از نظر ارزش مدرک ، ولی از نظر مالی شبانه رو باید شهریه بدید .
این رو در نظر بگیرید هزینه خوابگاه و رفت و آمد هزینه های جانبی در یه شهر دیگه حتی اگر روزانه بخونید زیاد در میاد و به نظر من چندان فرقی نمی کنه
برای تحصیل در دوره شبانه میتونید وام شهریه هم بگیرید و بعد فارغ التحصیلی قسط بندی میکنن تا پرداخت کنید

میدان هم جا برای کار و ارائه مقاله بیشتری داره
دانشگاه فردوسی هم عالیه ( از مخابرات نوری دانشگاه تبریز و صنعتی شیراز بهتره)

با قدرت شروع کنید ، ان شالله موفق خواهید شد

آخرین ویرایش:

mostafadl

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گرامی
من مهندسی پزشکی تربیت مدرس قبول شدم ولی الان کارنامه نهایی که اومد دیدم علم و صنعت و خواجه نصیر هم قبول میشدم
کدومشون به نظرتون بالاتر هست ؟

amir-chiko

عضو جدید
سلامشک به دلتان راه ندید دوست عزیز، انتخابتون معقول ترین انتخاب ممکن بودهشبانه با روزانه فرقی نداره از نظر ارزش مدرک ، ولی از نظر مالی شبانه رو باید شهریه بدید . این رو در نظر بگیرید هزینه خوابگاه و رفت و آمد هزینه های جانبی در یه شهر دیگه حتی اگر روزانه بخونید زیاد در میاد و به نظر من چندان فرقی نمی کنهبرای تحصیل در دوره شبانه میتونید وام شهریه هم بگیرید و بعد فارغ التحصیلی قسط بندی میکنن تا پرداخت کنید میدان هم جا برای کار و ارائه مقاله بیشتری دارهدانشگاه فردوسی هم عالیه ( از مخابرات نوری دانشگاه تبریز و صنعتی شیراز بهتره)با قدرت شروع کنید ، ان شالله موفق خواهید شد
ممنون دوست عزیز

بالا