گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا این عمر چند هفته ای هم گذشت و کسی آستین بالا نزد

دو هفته دیگه نمایشگاه بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی هر کسی خواست بیاد اونجا با هم جلسه تشکیل میدیم و مشورت میکنیم یک حرکتی بکنیم
البته اگر دوستان امکان حضور را دارند
توصیه میکنم نمایشگاه را از دست ندهید من در طول ده پانزده سال گذشته هر بار توانسته ام نمایشگاه بازدید کرده ام
به اندازه 2 ترم تحصیلی ادم اطلاعاتش بالا میرود.
من که نمایشگاه رو صد در صد میام........
حالا این چند وقت که گذشت من نبودم و نتونستم نظر بدم یکم درسام زیاد بودن
ولی کلا من هستم
جناب جینگیلبرت استارت رو بگن باید از کجا بزنیم تا انشاله به امید خدا شروع کنیم..........

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز و سلام بر تاپیک خاطره انگیز :) .
امیدوارم همتون خوب باشین.
هرکجا هستین، مشغول هر کاری هستین فقط براتون یه چیز میخوام!!اینکه خودتون از خودتون راضی باشین توو این لحظه...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام بر دوستان عزیز و سلام بر تاپیک خاطره انگیز :) .
امیدوارم همتون خوب باشین.
هرکجا هستین، مشغول هر کاری هستین فقط براتون یه چیز میخوام!!اینکه خودتون از خودتون راضی باشین توو این لحظه...
سلام وحید جان
من هم خیلی خوشحال میشم هر وقت پیامی از تو میبینم ..
انشالله تو هم توی زندگیت همیشه موفق و پیروز باشی دوست خوبم.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک نفر زحمت بکشه یک تاپیک توی یکی از قسمتهای باشگاه یا انجمن باز کنه

من میام اونجا بحث را ادامه میدیم

تیم تشکیل میدیم
کار میکنیم
فعلا همان مقاله نویسی کافیه سرمایه گذاری و این چیزها دل شیر میخواد که خیلیا ندارند.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
آقای جینگلبرت توپتون پره ها:D
برای شروع همین مقاله نویسی بهتره همیشه باید پله پله جلو رفت تا بچه ها راه بیفتن بعد میشه کار بزرگتر انجام داد

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من تایپک باز کردن
[h=2]مقاله نویسی و نقد و بررسی مهندسی شیمی[/h]دوستان شروع کنید

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کیا رفتن نمایشگاه؟؟؟؟؟
هرکی میخواد بره عکس بگیرید بذارین اینجا ما هم ببینیم:)

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کیا رفتن نمایشگاه؟؟؟؟؟
هرکی میخواد بره عکس بگیرید بذارین اینجا ما هم ببینیم:)

من دیروز نمایشگاه کتاب رفتم خیلی شلوغ بود انقدر شلوغ بود نتوانستم خیلی کامل بررسی کنم

ولی نمایشگاه نفت از شانزدهم شروع میشه هنوز چند روزی مانده

من تایپک باز کردن
مقاله نویسی و نقد و بررسی مهندسی شیمی

دوستان شروع کنید

شما تاپیک باز کردن؟ :surprised: یعنی چی؟ به چه لهجه ای صحبت میکنید کمی لهجه غلیظ را رقیق کنید بفهمیم

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیروز نمایشگاه کتاب رفتم خیلی شلوغ بود انقدر شلوغ بود نتوانستم خیلی کامل بررسی کنم

شما تاپیک باز کردن؟ :surprised: یعنی چی؟ به چه لهجه ای صحبت میکنید کمی لهجه غلیظ را رقیق کنید بفهمیم

سلام مهندس منظور منم نمایشگاه نفت بود
پس اون نمایشگاهی که چند روز پیش برای نیروگاه و پالایشگاه بود رهبر هم بازدید نمودند نمایشگاه چی بود؟:surprised:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

لهجه شیرینی مهندس شیمی ایرانی:D

*ABER*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز
دوستان من میخوام قیمت یه سری مواد شیمیایی رو تو ایران پیدا کنم.سایتی میشناسید که بتونه کمکم کنه؟

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلام
اگر دوستان کتاب تاپی در زمینه مهندسی شیمی و نفت و گاز و نیروگاهی و ...(غیر مهندسی شیمی هم باشه عیب نداره!)خوندن که خیلی به دلشون نشسته و بهره خوبی ازش بردن معرفی کنند استفاده کنیم.
فردا میخوام برم نمایشگاه هم اکنون به یاری شما نیازمندیم:smile:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جاتون خالی امروز رفتم نمایشگاه نفت

همه چی بود البته فقط چند سالن را سر زدم فردا دوباره میرم

قابل توجه اونائی که نیاز به نیروگاه بخار دارند! :D

درست وسط نمایشگاه کنار دریاچه مصنوعی یک دیگ بخار بزرگ گذاشته بودند خواستم برم چک بکشم بخرم بیارم اینجا برای مهندسای عزیز نصب و راه اندازی و هدیه کنم
بعدش دیدم حیفه دیگ بخار اینجا استفاده بشه بمونه یه ادمی که به دردش میخوره ازش استفاده کنه

شرکت چینی پالایشگاه ماژولار تا ظرفیت 30 هزار بشکه آورده بود.

دوره های مهندسی شیمی فت و فراوان تا مدرک انگلستان هم میدادند.

نشریات تخصصی ایرانی برای انتشار مقاله های علمی و فنی فقط یادم رفت سوال کنم هزینه درج چقدر میشه!

چینی ها زیاد بودند
ایتالیا و فرانسه و روسیه هم بودند.

با یک کارمند تازه به دوران رسیده غرفه توتال صحبت کردم ازشون پرسیدم ما یک فرمول جدید روغن موتور داریم که توتال نداره و میخوایم با برند توتال تولید کنیم
طرف بهش برخورد که من فسقلی فرمولی دارم که توتال نداره!

یک نفر دستگاهی ساخته بود ثبت اختراع کرده بود که از روغن خوراکی سوخته رستورانها روزانه دو هزار لیتر بیو دیزل تولید میکرد قیمت دستگاه پانصد میلیون تومان بود.

شرکتهای ایرانی خیلی پیشرفت کرده اند و یواش یواش افتاده اند توی خط توربین سازی

یکی بنام توربوتک توربین تا قدرت 25 مگاوات ساخته بود.

یکی توربین یک مگاواتی میخواست بسازه و فعلا داره مونتاژ میکنه

شرکتهائی که چند سال پیش فسقلی بودند الان برای خودشان یلی شده اند!

یادش به خیر چند ماه پیش هر چی زبانمان دراز شد بیاین یه کاری بکنیم کسی نیامد این ماهها هم امد و رفت....

روزی هم میاد عمر ما میاد و میره دیگه بر نمیگرده ...

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم رفتم نمایشگاه امروز
یه عده شرکتهای میلیاردی اونجابودن۰ دریغ ازیه جذب نیرو
کلاناامیدشدم واسه کار

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

درست وسط نمایشگاه کنار دریاچه مصنوعی یک دیگ بخار بزرگ گذاشته بودند خواستم برم چک بکشم بخرم بیارم اینجا برای مهندسای عزیز نصب و راه اندازی و هدیه کنم
بعدش دیدم حیفه دیگ بخار اینجا استفاده بشه بمونه یه ادمی که به دردش میخوره ازش استفاده کنه

نشریات تخصصی ایرانی برای انتشار مقاله های علمی و فنی فقط یادم رفت سوال کنم هزینه درج چقدر میشه!

چینی ها زیاد بودند

با یک کارمند تازه به دوران رسیده غرفه توتال صحبت کردم ازشون پرسیدم ما یک فرمول جدید روغن موتور داریم که توتال نداره و میخوایم با برند توتال تولید کنیم

یک نفر دستگاهی ساخته بود ثبت اختراع کرده بود که از روغن خوراکی سوخته رستورانها روزانه دو هزار لیتر بیو دیزل تولید میکرد قیمت دستگاه پانصد میلیون تومان بود.

یادش به خیر چند ماه پیش هر چی زبانمان دراز شد بیاین یه کاری بکنیم کسی نیامد این ماهها هم امد و رفت....

من خیلی دوست داشتم بازم برم اما قسمت نشد امسال جای ما رو خالی کنید
بچه های باشگاه ایرانی خالصن دست زوره لازمه :D
حداقل یه تکونی بخودتون بدین دوستان برای سال بعد

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان گلم.....
منم امروز رسیدم تهران
قراره بعد از ظهر برم بازدید نمایشگاه
پیشاپیش جای همه ی شما خالی....:)

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

چینی ها زیاد بودند

شرکتی نبود که محصولات آموزشی نفت و و گاز و پتروشیمی رو تولید کنه؟
من شدیدا دنبال این چیزام.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرکتی نبود که محصولات آموزشی نفت و و گاز و پتروشیمی رو تولید کنه؟
من شدیدا دنبال این چیزام.

سلام جناب حیدری

چرا شرکتهای آموزشی زیاد بودند

اتفاقا یکی از ایده هائی که به ذهنم رسید همین موضوع بود

دو تا شرکت بزرگ خدمات آزمایشگاهی بودند یکی رازی و دومی یادم رفت که سراسر کشور آزمایشگاههای پیشرفته دارند.

آموزشگاه پارسیان چشم وزارت ارشاد و برادران امر به معروف را دور دیده بود موسیقی خفن گذاشته بود دوره های مهندسی شیمی و نفت را تبلیغ میکرد.
چند شرکت دیگه بودند که دوره های تخصصی مثل حفاری و مهندسی شیمی و غیره برگزار میکردند و بعضی مدارک شان را از انگلیس میدادند.
پژوهشکده مطالعات انرژی و سازمان پژوهشهای علمی و فنی ایران هم انجا بودند که انها نیز در باره مسائل تحقیقاتی و پژوهشی و صدور مجوزهای فنی و مهندسی و تاییدیه و گواهینامه
صلاحیت فنی برای مهندسین و غیره فعالیت داشتند.

بعضی ها هم متخصصین ارشد و دکتری داشتند که کارهای پژوهشی انجام میدادند.

بعضی از ماهنامه ها و نشریات فنی و مهندسی تخصصی و غیر تخصصی غرفه داشتند و بعضی کتابهایشان را به صورت رایگان هدیه میدادند.

مجموعه امکانات ازمایشگاهی را در کنار امکانات آموزشی و اساتید ارشد و دکتری مهندسی شیمی را اگر جداگانه باهاشون قرارداد بسته بشه میشه یک دانشگاه بین المللی پیشرفته تر از مال احمدی نژاد تاسیس کرد که خیلی کیفیت بالاتری میتونه داشته باشه.

اما اگر اشتباه نکنم محصولات آموزشی منظور شما نرم افزارهای آموزشی هست که این محصولات و نرم افزارها توی نمایشگاه نفت نبود ولی توی نمایشگاه کتاب یک سالنی بود که پر از این چیزها بود
شرکتهای نرم افزاری کلی محصولات نرم افزاری آموزشی در تمامی نرم افزارهای تخصصی مهندسی دوره های آموزشی را به صورت بسته های نرم افزاری با کاتالوگ و غیره آنجا ارائه کرده بودند.

حالا دقیقا شما محصولات مورد نظرتان نرم افزار هست یا کتاب هست یا دوره های آموزشی متوجه نشدم!

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام جناب حیدری

چرا شرکتهای آموزشی زیاد بودند

اتفاقا یکی از ایده هائی که به ذهنم رسید همین موضوع بود

دو تا شرکت بزرگ خدمات آزمایشگاهی بودند یکی رازی و دومی یادم رفت که سراسر کشور آزمایشگاههای پیشرفته دارند.

آموزشگاه پارسیان چشم وزارت ارشاد و برادران امر به معروف را دور دیده بود موسیقی خفن گذاشته بود دوره های مهندسی شیمی و نفت را تبلیغ میکرد.
چند شرکت دیگه بودند که دوره های تخصصی مثل حفاری و مهندسی شیمی و غیره برگزار میکردند و بعضی مدارک شان را از انگلیس میدادند.
پژوهشکده مطالعات انرژی و سازمان پژوهشهای علمی و فنی ایران هم انجا بودند که انها نیز در باره مسائل تحقیقاتی و پژوهشی و صدور مجوزهای فنی و مهندسی و تاییدیه و گواهینامه
صلاحیت فنی برای مهندسین و غیره فعالیت داشتند.

بعضی ها هم متخصصین ارشد و دکتری داشتند که کارهای پژوهشی انجام میدادند.

بعضی از ماهنامه ها و نشریات فنی و مهندسی تخصصی و غیر تخصصی غرفه داشتند و بعضی کتابهایشان را به صورت رایگان هدیه میدادند.

مجموعه امکانات ازمایشگاهی را در کنار امکانات آموزشی و اساتید ارشد و دکتری مهندسی شیمی را اگر جداگانه باهاشون قرارداد بسته بشه میشه یک دانشگاه بین المللی پیشرفته تر از مال احمدی نژاد تاسیس کرد که خیلی کیفیت بالاتری میتونه داشته باشه.

اما اگر اشتباه نکنم محصولات آموزشی منظور شما نرم افزارهای آموزشی هست که این محصولات و نرم افزارها توی نمایشگاه نفت نبود ولی توی نمایشگاه کتاب یک سالنی بود که پر از این چیزها بود
شرکتهای نرم افزاری کلی محصولات نرم افزاری آموزشی در تمامی نرم افزارهای تخصصی مهندسی دوره های آموزشی را به صورت بسته های نرم افزاری با کاتالوگ و غیره آنجا ارائه کرده بودند.

حالا دقیقا شما محصولات مورد نظرتان نرم افزار هست یا کتاب هست یا دوره های آموزشی متوجه نشدم!

از شرکت هائی که دوره میذارن تقیربا با خبر هستم. مثل نوین پارسیان.
ولی چیزی که مد نظر من بود همینی هست که توی نمایشگاه کتاب گفتید غرفه داشتند. اگر بتونید اسم شرکتها و انتشارات رو پیدا کنید خیلی عالیه.
اخه برای دورهای اموزشی باید لااقل دو ماه رفت تهران که این برای همه مقدور نیست بخوان دو سه ما برن تهران مثلا دوره های نوین پارسیان. ولی اون محصولات رو میشه خریداری کرد و راحت تر ازون استفاده کرد.

متاسفانه امسال هم نمایشگاه نفت رو از دست دادم و هم نمایشگاه کتاب

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان گلم.....
منم امروز رسیدم تهران
قراره بعد از ظهر برم بازدید نمایشگاه
پیشاپیش جای همه ی شما خالی....:)

در کمال ناباوری دست خالی برگشتم:(

نمیدونستم نمایشگاه بعد از ظهر جمع شده وگرنه زودتر میرفتم

رفتم اونجا دست از پا دراز تر برگشتم

فقط خودم بودمو یه سری کارگر که داشتن غرفه ها رو جمع میکردن:w20:

بسیار روز بدی بود ........:cry:

ای خدااااااااا..........:w04:

تنها کار مفیدی که انجام دادم یه پیره زن منو صدا کرد و ازم کمک خواست تا وسایلش رو تا دم در براش ببرم اینقدر سنگین بود و مسیر طولانی که تمام کتو کولم از جا در اومد و عین یه جنازه شدم:w22:

اینقدر اعصابم خراب بود که تمام مسیر برگشت خونه ی داییم رو پیاده برگشتم .........:(

اینم از سفرنامه علمی ما ...........:confused:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از شرکت هائی که دوره میذارن تقیربا با خبر هستم. مثل نوین پارسیان.
ولی چیزی که مد نظر من بود همینی هست که توی نمایشگاه کتاب گفتید غرفه داشتند. اگر بتونید اسم شرکتها و انتشارات رو پیدا کنید خیلی عالیه.
اخه برای دورهای اموزشی باید لااقل دو ماه رفت تهران که این برای همه مقدور نیست بخوان دو سه ما برن تهران مثلا دوره های نوین پارسیان. ولی اون محصولات رو میشه خریداری کرد و راحت تر ازون استفاده کرد.

متاسفانه امسال هم نمایشگاه نفت رو از دست دادم و هم نمایشگاه کتاب

دوره های عمران و معماری فکر نکنم به دردت بخوره ولی سایر را که از بعضی از آنها در نمایشگاه کتاب بروشور گرفته ام تقدیم میکنم:

پک های آموزشی نرم افزاری گردو:

http://www.gerdoo.net

موسسه نرم افزاری لوح گسترش دنیای نرم افزاری سینا:

سایتش میدود سده ولی ادرس و تلفنش این هست:

تهران خیابان ولیعصر بالاتر از چهار راه طالقانی کوچه فرهنگ حسینی پلاک 40 زنگ سمت چپ طبقه دوم
تلفن 42843 یا 88805811

لوح فشرده سبا پرداز
پدیده
کلیک سافت
تولید کننده نرم افزارهای کاربردی و آموزشی:

77680870
77680860
www.click-soft.org
www.padidehls.ir

انتشارات پیروز الوان ناشر کتابهای آموزشی و نرم افزارهای انیاک

88913074-6

www.learninweb.com

خرید کتابها و نرم افزارهای خارجی از سایت آمازون:

تهران میدان فردوسی خیابان شهید عباس موسوی پلاک 54
تلفن
88348991
88847044
88319558
88319557

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب نتیجه نمایشگاه نفت این شد:

تصمیم دارم یک تیمی تشکیل بدهم که روی انها کارکنیم هر کی هست بسم الله هر کی هم نیست مثل این چند ماهی که روی مسائل دیگه عمر صرف شد ...

یک شرکتی حاضر بود تا سقف پنجاه میلیارد تومن سرمایه گذاری کنه

یک شرکت کره ای پالایشگاههای ماژولار به ایران میتونه بسازه و تحویل بده تا ظرفیت 30 هزار بشکه در روز

با چند کارگزار بورس و غرفه های بانک تجارت و پارسیان و ملت و صادرات مذاکره کردم
و به نتایج خوبی برای جلب همکاری اونها رسیدم

طرح های سرمایه گذاری خوبی توی کشور هست که بکر و دست نخورده مانده و دنبال انجام هستند

حالا دقیقا نمیدونم با این همه شرکت یا مدیریت ضعیفه یا پروژه انقدر زیاده که طرح زیاد روی دست شان مانده
یا اینکه پول ندارند طرح را اجراء کنند.

با توجه به توافقاتی که با شرکتهای مختلف انجام شد من چند برنامه دارم که میخوام انجام بدهم

1- تاسیس گروه پژوهشی نفت و گاز و پتروشیمی که
برگزاری سمینار و همایش و انتشار مقالات تخصصی

انجام تحقیق و پژوهش ترجمه و تالیف کتاب ها
برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری و دوره های تخصصی کوتاه مدت

برای این منظور دست خالی کار انجام میدیم:

1- استفاده از اساتید پژوهشکده های دیگر بعنوان اعضای هیئت علمی
2- استفاده از امکانات آموزشی آموزشگاهها بعنوان کلاسهای درس
3- استفاده از آزمایشگاههای شرکتهای بازرسی برای دوره های عملی و آزمایشگاهی

در نهایت دانشگاه بین المللی یا پردیس بین المللی با امکانات دیگران میتواند تاسیس شود بدون اینکه حتی یک دفتر و سرمایه ای داشته باشیم فقط با یک مدیریت

در رشته های مهندسی شیمی ، نفت و گاز و حفاری

2- تاسیس شرکت فنی و مهندسی در زمینه طراحی و مهندسی و مطالعات طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع بزرگ مانند نیروگاهی و ذوب آهن و سیمان و غیره ...
و مذاکره برای قرارداد طراحی پروژه های زیادی که در نمایشگاه بروشورها و توضیحات پروژه ها ارائه شده بود.

3- جلب همکاری بانکها و شرکتهای بزرگ و متحد کردن آنها برای سرمایه گذاری در یک پروژه مشخص مانند یک برج تقطیر مازوت جهت تولید گازوئیل

و طراحی فرایند آن. که شرکتهائی مانند ماشین سازی اراک و تقطیران و غیره برای ساخت و مشارکت در آن اعلام آمادگی کردند که نیاز به طراحی فرایند دارد.
بانکهائی مانند صادرات، ملت، تجارت، پارسیان، و غیره حضور داشتند همچنین شرکتهای کارگزاری بورس و شرکتهای سرمایه گذاری مانند صندوق سرمایه گذاری صنعت نفت
با جلب همکاری و جلب نظر این شرکتها میشه یک کار مهندسی خوب انجام داد

4-
شرکتهائی که دهها میلیون تومن برای نمایشگاه هزینه کرده اند مسلما برای معرفی خودشان بیشتر از این هم هزینه میتوانند بکنند
بنابر این میشه ازشون بودجه هائی با نامهای مختلف مانند بودجه تبلیغاتی بودجه پژوهشی و غیره گرفت و کار انجام داد.

البته این ها نطرات شخصی من بود و ممکنه دوستان نظرات بهتری داشته باشند
حالا از اول ثبت نام میکنیم چند ماه پیش هر کی اعلام آمادگی کرده دستاش بالا :)

بالا