گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب نتیجه نمایشگاه نفت این شد:

تصمیم دارم یک تیمی تشکیل بدهم که روی انها کارکنیم هر کی هست بسم الله هر کی هم نیست مثل این چند ماهی که روی مسائل دیگه عمر صرف شد ...

یک شرکتی حاضر بود تا سقف پنجاه میلیارد تومن سرمایه گذاری کنه

یک شرکت کره ای پالایشگاههای ماژولار به ایران میتونه بسازه و تحویل بده تا ظرفیت 30 هزار بشکه در روز

با چند کارگزار بورس و غرفه های بانک تجارت و پارسیان و ملت و صادرات مذاکره کردم
و به نتایج خوبی برای جلب همکاری اونها رسیدم

طرح های سرمایه گذاری خوبی توی کشور هست که بکر و دست نخورده مانده و دنبال انجام هستند

حالا دقیقا نمیدونم با این همه شرکت یا مدیریت ضعیفه یا پروژه انقدر زیاده که طرح زیاد روی دست شان مانده
یا اینکه پول ندارند طرح را اجراء کنند.

با توجه به توافقاتی که با شرکتهای مختلف انجام شد من چند برنامه دارم که میخوام انجام بدهم

1- تاسیس گروه پژوهشی نفت و گاز و پتروشیمی که
برگزاری سمینار و همایش و انتشار مقالات تخصصی

انجام تحقیق و پژوهش ترجمه و تالیف کتاب ها
برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری و دوره های تخصصی کوتاه مدت

برای این منظور دست خالی کار انجام میدیم:

1- استفاده از اساتید پژوهشکده های دیگر بعنوان اعضای هیئت علمی
2- استفاده از امکانات آموزشی آموزشگاهها بعنوان کلاسهای درس
3- استفاده از آزمایشگاههای شرکتهای بازرسی برای دوره های عملی و آزمایشگاهی

در نهایت دانشگاه بین المللی یا پردیس بین المللی با امکانات دیگران میتواند تاسیس شود بدون اینکه حتی یک دفتر و سرمایه ای داشته باشیم فقط با یک مدیریت

در رشته های مهندسی شیمی ، نفت و گاز و حفاری

2- تاسیس شرکت فنی و مهندسی در زمینه طراحی و مهندسی و مطالعات طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع بزرگ مانند نیروگاهی و ذوب آهن و سیمان و غیره ...
و مذاکره برای قرارداد طراحی پروژه های زیادی که در نمایشگاه بروشورها و توضیحات پروژه ها ارائه شده بود.

3- جلب همکاری بانکها و شرکتهای بزرگ و متحد کردن آنها برای سرمایه گذاری در یک پروژه مشخص مانند یک برج تقطیر مازوت جهت تولید گازوئیل

و طراحی فرایند آن. که شرکتهائی مانند ماشین سازی اراک و تقطیران و غیره برای ساخت و مشارکت در آن اعلام آمادگی کردند که نیاز به طراحی فرایند دارد.
بانکهائی مانند صادرات، ملت، تجارت، پارسیان، و غیره حضور داشتند همچنین شرکتهای کارگزاری بورس و شرکتهای سرمایه گذاری مانند صندوق سرمایه گذاری صنعت نفت
با جلب همکاری و جلب نظر این شرکتها میشه یک کار مهندسی خوب انجام داد

4-
شرکتهائی که دهها میلیون تومن برای نمایشگاه هزینه کرده اند مسلما برای معرفی خودشان بیشتر از این هم هزینه میتوانند بکنند
بنابر این میشه ازشون بودجه هائی با نامهای مختلف مانند بودجه تبلیغاتی بودجه پژوهشی و غیره گرفت و کار انجام داد.

البته این ها نطرات شخصی من بود و ممکنه دوستان نظرات بهتری داشته باشند
حالا از اول ثبت نام میکنیم چند ماه پیش هر کی اعلام آمادگی کرده دستاش بالا :)

آقا اجازه ...................ماااااااا:w17:

REZA mimshimi

عضو جدید
سلام اقا این کلاسهای اقا سمیعی گهر که دوره جدید ثبت نامشه که گذاشته رو فیسبوک . کلاساش خوبه رفیقام راضین دارن میرن . ولی زود پر میشه.برو تو سایتش اطلاعاتش هست .
ظرفیت کلاس 15 نفر ، مدت دوره 60 ساعت ، قیمت 450000 تومان
برو تو سایتش اطلاعاتش هست
http://alum.sharif.ir/~samieegohar/

nazanin1811

کاربر فعال
دوست عزیز آقای جینگلبرت من آماده همکاری هستم

خودم خیلی دنبال تاسیس یه شرکت یا حداقل برای شروع یه تیم پژوهشی تحقیقاتی هستم که بتونن کار عملیاتی هم انجام بدن

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

تصمیم دارم یک تیمی تشکیل بدهم که روی انها کارکنیم هر کی هست بسم الله هر کی هم نیست مثل این چند ماهی که روی مسائل دیگه عمر صرف شد ...

یک شرکت کره ای پالایشگاههای ماژولار به ایران میتونه بسازه و تحویل بده تا ظرفیت 30 هزار بشکه در روز

طرح های سرمایه گذاری خوبی توی کشور هست که بکر و دست نخورده مانده و دنبال انجام هستند

حالا دقیقا نمیدونم با این همه شرکت یا مدیریت ضعیفه یا پروژه انقدر زیاده که طرح زیاد روی دست شان مانده

با توجه به توافقاتی که با شرکتهای مختلف انجام شد من چند برنامه دارم که میخوام انجام بدهم

در نهایت دانشگاه بین المللی یا پردیس بین المللی با امکانات دیگران میتواند تاسیس شود بدون اینکه حتی یک دفتر و سرمایه ای داشته باشیم فقط با یک مدیریت

2- تاسیس شرکت فنی و مهندسی در زمینه طراحی و مهندسی و مطالعات طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع بزرگ مانند نیروگاهی و ذوب آهن و سیمان و غیره ...
و مذاکره برای قرارداد طراحی پروژه های زیادی که در نمایشگاه بروشورها و توضیحات پروژه ها ارائه شده بود.

3- جلب همکاری بانکها و شرکتهای بزرگ و متحد کردن آنها برای سرمایه گذاری در یک پروژه مشخص مانند یک برج تقطیر مازوت جهت تولید گازوئیل

و طراحی فرایند آن. که شرکتهائی مانند ماشین سازی اراک و تقطیران و غیره برای ساخت و مشارکت در آن اعلام آمادگی کردند که نیاز به طراحی فرایند دارد.
بانکهائی مانند صادرات، ملت، تجارت، پارسیان، و غیره حضور داشتند همچنین شرکتهای کارگزاری بورس و شرکتهای سرمایه گذاری مانند صندوق سرمایه گذاری صنعت نفت

4-
شرکتهائی که دهها میلیون تومن برای نمایشگاه هزینه کرده اند مسلما برای معرفی خودشان بیشتر از این هم هزینه میتوانند بکنند
بنابر این میشه ازشون بودجه هائی با نامهای مختلف مانند بودجه تبلیغاتی بودجه پژوهشی و غیره گرفت و کار انجام داد.

من هم مشتاقم برای همکاری

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

4-

ما هم گوشامون مخملیه لابد :) !

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما هم گوشامون مخملیه لابد :) !

به به آقا وحید گل

امروز این آقا سامان تهران اومد یه جائی بردمش پیش موسس و مدیر عامل پالایشگاه گچساران با هم آشنا شدند

تا اسم گچساران میاد یاد شما میافتم

گوشها مخملی یا هر چی نمیدونم ولی ظاهرا شما از دنیا نا امیدی
درسته توی این مملکت سیاست بازها من و شما و خیلیها را بازی میدهند
ولی ادم با یک بار بازی داده شدن کنار نمیکشه و جاز نمیزنه و گرنه باید تا اخر عمرش حسرت بخوره

به قول فارسها مرگ یک بار شیون یک بار اگر قراره عمرمون به باد بره همون بهتر که توی تلاش بر باد بره تا توی به انتظار رسیدن بهار! و زندگی بهتر

اینو بعنوان یک نصیحت برادرانه از من قبول کن

بعد از انقلاب توی 35 سال گذشته فقط یک پالایشگاه شازند ساخته شده این یعنی خیلی حرفها
یعنی که انتظار نداشته باش هر کسی از راه رسید برات یک پالایشگاه بزنه و شما را استخدام کنه بری سر کار

هزاران نفر دارند تلاش میکنند یک پالایشگاه بزنند
به نظر من اینها هزار مرتبه می ارزند به اونهائی که منتظرند یکی از راه برسه برایشان زمینه استخدام را فراهم کنه!

از میلیونها جوان بیکار نیازمند کار صد تا پالایشگاه بزنی باز هم نمیتوانی بخش ناچیزی از بیکاران را استخدام کنی
بقیه باید خودشان کار کنند.

اگر هم خدائی نکرده گوشهایتان مخملی است توصیه میکنم یه سری به آرایشگاه بزنید آنها را تمیز کنید
گرچه فکر نمیکنم چنین باشد. :D

راستش را بخواهی اصلا نمیدانم گوش مخملی بودن اصلا تعریف است یا توهین به هر حال اگر تعریف باشد حتما شما این چنین هستید اگر توهین به شما باشد من رد میکنم و شما این چنین نیستید. :)

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرکت بهتره توی پارکهای علم و فناوری تاسیس بشه. چون اعتبارش بیشتره و همینطور معاف از مالیات

پارک فناوری خوبه ولی هزینه اجاره دفتر اونجا برای یک دانشجو بالاست

من به یکی از دوستان پیشنهاد دادم شرکت را به آدرس خانه شان بزنه و این کار را انجام دادند

برای مالیات هم شرکت تا کاری انجام نده مالیاتی مشمول نمیشه

با یکصد هزار تومان غیر نقد
با یکی از دوستانتان یا خواهر برادر پدر مادر جمعا خودتان و یک نفر دیگر دو نفری یک شرکت مسئولیت محدود بزنید فردا اگر کسی یقه شما را نه تنها برای مالیات بلکه برای هر موضوعی گرفت شرکت را بیاندازید روی دستش و دنبال کارتان بروید هیچ کاری نمیتواند بکند.

اگر شرکت تعاونی بزنید معاف از مالیات است ولی دردسرش زیاد است و حد اقل هفت نفر شریک میخواهد

شرکت سهامی خاص اعتبارش زیاد است و میتوانید سهام آن را توی فرابورس بفروشید.

ولی برای شروع مسئولیت محدود خوب است بعدا میتوان ان را به صورت سهامی خاص یا حتی عام تغییر داد.

وقتی شرکت ثبت شد یک پرونده مالیاتی برایش تشکیل بدهید و هر سال هر کاری توی شرکت انجام داده اید گزارش کنید
اگر سودی داشته باشید بخش کمی از ان را مالیات میدهید اگر سودی نداشته باشید چون صادقانه همه چیز را گزارش کرده اید کسی بابت مالیات یقه شما را نمیگیرد.

در نهایت در موارد پیچیده میتوانید با کارشناسان و مشاورین مالیاتی هم مشورت کنید.

بنابر این یک شرکت با مسئولیت محدود به آدرس خانه تان هزینه کلش به یکصد هزار تومن نمیرسد و ماهیانه اجاره و مالیات و تشریفات ندارد
کار را میگیرید و در خانه انجام میدهید.

کم کم وضعیت بهتر شد میتوان دفتری در شهرک فناوری یا پارک فناوری و یا مراکز رشد هم اجاره کرد.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تصمیم دارم فعلا چون اعضای تیم کم هستند روی طراحی برج تقطیر کار کنیم

هر کی آماده است یک تاپیک مشخص کنید بیاین اونجا با هم کار کنیم

برای شروع از تاپیک زیر شروع کنید لطفا:

اونجا اعلام کنید و ثبت نام کنید جمع میشیم اگر هیچی نمیدانید هم مهم نیست کم کم یاد میگیریم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/227898

منتظر حضور گرم و سبز و با بخار همه دوستان هستیم

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تفاوت کار در این 3 شرکت چی هست؟
شرکت ملی نفت ، شرکت ملی پخش و پالایش ، شرکت ملی گاز
هم از نظر شرایط رشد و هم از نظر مزایا میخوام بدونم
دیگه اینکه آیا امکان جابجایی بین این شرکت ها وجود داره؟ مثلا از پخش و پالایش به نفت؟
اگر هست چند سال بعد از شروع کار میشه تقاضای جابجایی کرد؟
ممنون

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تفاوت کار در این 3 شرکت چی هست؟
شرکت ملی نفت ، شرکت ملی پخش و پالایش ، شرکت ملی گاز
هم از نظر شرایط رشد و هم از نظر مزایا میخوام بدونم
دیگه اینکه آیا امکان جابجایی بین این شرکت ها وجود داره؟ مثلا از پخش و پالایش به نفت؟
اگر هست چند سال بعد از شروع کار میشه تقاضای جابجایی کرد؟
ممنون

سلام
اگر بخوای کل سیستم نفت ایران را مانند یک درخت تصور کنی که شرکتهای مختلف مانند شاخه های آن باشند

1- وزارت نفت مانند ریشه این درخت هست
2- شرکت ملی نفت مانند تنه اصلی این درخت هست
3- شرکت ملی گاز زیر مجموعه شرکت ملی نفت هست و مانند یکی از بازوهای اصلی این درخت هست که کارش فقط اکتشاف استخراج پالایش و انتقال و توزیع گاز و مایعات گازی در داخل و خارج از کشور
به صورتهای مختلف مانند خطوط لوله گاز شهرها و کارخانجات و خطوط لوله سراسری و تامین گاز پتروشیمی ها و پالایشگاههای گاز و مایعات گازی مانند ستاره خلیج فارس و غیره هست.
4- شرکت پخش و پالایش به موازات شرکت ملی گاز زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران هست و شرکت ملی نفت در اصل شرکت مادر اون هست. این شرکت مالک تمامی شرکتهای پالایشگاهی ایران و کلیه مخازن نفتی و بنزین و. گازوئیل و نفت سفید و سوخت هواپیما و قیر و مازوت و نفتا و غیره هست. همچنین مالک شرکت پخش و تامین کننده بنزین و گازوئیل تمامی جایگاههای پمپ بنزین و گازوئیل و حتی جایگاههای سی ان جی هست. و کلیه پالایش نفت خام و پخش ان در داخل و خارج از ایران توسط این شرکت انجام میشه.

کلا شرکت های بالا از نظر رشد در حالت عمومی مزیت خاصی نسبت به دیگری ندارند
همه نفتی هستند.
فقط بسته به اینکه شما کدام قسمت این شرکت ها استخدام بشوید و چه کاری را در دست بگیرید فرق میکند.

من افرادی میشناسم که بیش از 30 سال در یکی از شرکتهای حفاری بازنشسته شده اند و ماهیانه بیش از ده میلیون حقوق میگیرند.

بعضی قسمتهای شرکت هست که مربوط به بازرگانی یا اقتصادی و تامین مالی و این جور مسائل میشه و فرد در کنار حقوق کارمندی اش میتونه از جوش زدن قراردادهای اقتصادی حق بازاریابی خوبی بگیره
بعضی قسمتها ولی فقط فنی هست و طرف فقط نقشه میکشه محاسبه میکنه و حقوق مشخصی میگیره و در نهایت خیلی بخواد زرنگ باشه میتونه بعد از ساعت کاری بعنوان مهندس یا مشاور
توی شرکتهای خصوصی هم نیمه وقت کار کنه. یا تدریس کنه یا کتاب ترجمه کنه و از این جور چیزها...

بعضی ها هم خیلی زرنگ هستند و توی هر جائی حتی اگر استخدام نشوند هم میتوانند کاری بگیرند که با یک طراحی ساده به اندازه حقوق چند صد سال یک کارمند عالی رتبه حق مشاوره یا حق مهندسی و طراحی و از این جور چیزها بگیرند.

جواب سوال شما در یک کلام بسته به استعداد و ضریب هوشی شما میتوانید در پائین ترین قسمت شرکت بالاترین فرصتها را شکار کنید
از نظر من شرکت نفت ایران یکی از دست نخورده ترین و بکر ترین شرکتهای دنیا هست
اگر بخواهید مقایسه کنید یک مثال ساده میزنم:

1- شرکت ملی نفت ایران دومین دارنده ذخایر نفت جهان با در امد سالیانه 100 میلیارد دلار

2- شرکت نفتی شل بدون داشتن ذخایر نفتی از خود با در امد سالیانه 800 میلیارد دلار

حالا خودتان قضاوت کنید شرکت ملی نفت ایران اگر مثل شرکت شل خوب مدیریت بشه دهها برابر شرکت شل میتونه در امد داشته باشه و وقتی با ظرفیت دهها برابر کمتر داره بازدهی نشون میده
یعنی که ادم با عرضه ای توی صنعت نفت ایران نیست. که حتی مثل شرکت شل و با مدیریت اونها بخواد توی ایران کار کنه

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به به آقا وحید گل

امروز این آقا سامان تهران اومد یه جائی بردمش پیش موسس و مدیر عامل پالایشگاه گچساران با هم آشنا شدند

تا اسم گچساران میاد یاد شما میافتم

گوشها مخملی یا هر چی نمیدونم ولی ظاهرا شما از دنیا نا امیدی
درسته توی این مملکت سیاست بازها من و شما و خیلیها را بازی میدهند
ولی ادم با یک بار بازی داده شدن کنار نمیکشه و جاز نمیزنه و گرنه باید تا اخر عمرش حسرت بخوره

به قول فارسها مرگ یک بار شیون یک بار اگر قراره عمرمون به باد بره همون بهتر که توی تلاش بر باد بره تا توی به انتظار رسیدن بهار! و زندگی بهتر

اینو بعنوان یک نصیحت برادرانه از من قبول کن

بعد از انقلاب توی 35 سال گذشته فقط یک پالایشگاه شازند ساخته شده این یعنی خیلی حرفها
یعنی که انتظار نداشته باش هر کسی از راه رسید برات یک پالایشگاه بزنه و شما را استخدام کنه بری سر کار

هزاران نفر دارند تلاش میکنند یک پالایشگاه بزنند
به نظر من اینها هزار مرتبه می ارزند به اونهائی که منتظرند یکی از راه برسه برایشان زمینه استخدام را فراهم کنه!

از میلیونها جوان بیکار نیازمند کار صد تا پالایشگاه بزنی باز هم نمیتوانی بخش ناچیزی از بیکاران را استخدام کنی
بقیه باید خودشان کار کنند.

اگر هم خدائی نکرده گوشهایتان مخملی است توصیه میکنم یه سری به آرایشگاه بزنید آنها را تمیز کنید
گرچه فکر نمیکنم چنین باشد. :D

راستش را بخواهی اصلا نمیدانم گوش مخملی بودن اصلا تعریف است یا توهین به هر حال اگر تعریف باشد حتما شما این چنین هستید اگر توهین به شما باشد من رد میکنم و شما این چنین نیستید. :)

جینگلبرت خودت هم خوب میدونی سر اون ماجرای تاپیک طراحی پالایشگاه اولین کسی پایت شده بود خودم بودم.
ولی یه چیزی باعث شد دیگه هیییییییییییچ کدوم از حرفاتو باور نکنم!!
اونم این بود که هزار تا اکانت مختلف داشتی و هر روز هم رشتت یه چیز میشد!!
ما آخرش نفهمیدیم تو مهندسی شیمی هستی!!!مهندس نفتی!!!مهندس کامپیوتری!!!مهندس صنایعی!!!سایر رشته ها هستی!!!
البته من کاری ندارم که چه رشته ای هستی!!یه چیزو میدونم آدم فعالی هستی!
ولی این امر که هر روز یه چهره داری باعث میشه هییییییییییچ حرفیتو باور نکنم :) .دست خودم نیست!!
در ضمن گچساران پالایشگاهی نداره به اون صورت!!!که شما میگین!
فقط سه تا ان جی ال داره که نمیشه اسمشونو گذاشت پالایشگاه!!

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
.......

.......

جینگلبرت خودت هم خوب میدونی سر اون ماجرای تاپیک طراحی پالایشگاه اولین کسی پایت شده بود خودم بودم.
ولی یه چیزی باعث شد دیگه هیییییییییییچ کدوم از حرفاتو باور نکنم!!
اونم این بود که هزار تا اکانت مختلف داشتی و هر روز هم رشتت یه چیز میشد!!
ما آخرش نفهمیدیم تو مهندسی شیمی هستی!!!مهندس نفتی!!!مهندس کامپیوتری!!!مهندس صنایعی!!!سایر رشته ها هستی!!!
البته من کاری ندارم که چه رشته ای هستی!!یه چیزو میدونم آدم فعالی هستی!
ولی این امر که هر روز یه چهره داری باعث میشه هییییییییییچ حرفیتو باور نکنم :) .دست خودم نیست!!
در ضمن گچساران پالایشگاهی نداره به اون صورت!!!که شما میگین!
فقط سه تا ان جی ال داره که نمیشه اسمشونو گذاشت پالایشگاه!!

این چند ساله که باهم دوست هستین و تو این باشگاه فعالیت داشتین هیچ کدوم از حرفاشون رو باور نکردین

عجیبه بخداااااااا...........:w20:

من مدت زیادی نیست که توی این باشگاه عضو هستم
ولی در همون اوایل آشناییم با آقا محمد کاملا بهشون ایمان پیدا کردم
با جان و دل به حرفاشون عمل کردم و الانم با کمک ها و راهنمایی های ایشون به موفقیت های بزرگی در زندگیم دست پیدا کرده ام و دارم به سرعت جلو میرم
هر چند به فرموده خودشون اگر به ثروت مالی تو زندگی دست پیدا نکنم اما به ثروت درونی و عقلانی که مهترین چیز است میرسم
یادمه دوران راهنمایی که انشا میدادن بنویسیم و موضوع انشا هم چند باری این بود

<<علم بهتر است یا ثروت>>

حالا که به سن 20 سالگی رسیدم معنیش رو فهمیدم
ثروت فقط پول نیست خیلی از کارهامون تو زندگی هم به ثروت تعبیر میشه

مشکل اصلی منه جوون و امثال من اینه که خیلی زیاد شک میکنیم و خیلی سخت اعتماد
اگه قرار باشه این طور پیش بریم به هیچ چیز در زندگی نمیرسیم چه مادی چه معنوی
علت پیشرفت جوامع غرب چیه؟
کمتر شک میکنن و بیشتر ریسک
اگر ریسک کاری بالا باشه راه حل درستش رو پیدا میکنن
نه اینکه همش استخاره و شک کنن

حرف زیاد داشتم بنویسم
و ماهم مثل آقا محمد عاشق نوشتن و صحبت کردن هستم
اما خوب بعضیا از نوشته های زیاد سرشون به درد میاد:D

یه حدیث بگم و صحبتمو تموم کنم:

شاخه های شك چیست؟

امير المؤمنين عليٌّ عليه‏السلام :
الشَّكُّ على أربَعِ شُعَبٍ : على الَّتمارِي ، والهَولِ ، والتَّرَدُّدِ ، والاستِسلامِ ، فَمَن جَعَلَ المِراءَ دَيدَنا لَم يُصبِحْ لَيلُهُ ، ومَن هالَهُ ما بَينَ يَدَيهَ نَكَصَ على عَقِبَيهِ ، ومَن تَرَدَّدَ في الرَّيبِ وَطِئَتهُ سَنابِكُ الشَّياطينِ ، ومَنِ استَسلَمَ لِهَلَكَةِ الدُّنيا والآخِرَةِ هَلَكَ فيهِما .امام على عليه‏السلام :
شكّ چهار شاخه دارد : جدال كردن ، ترس ، سرگردانى و تن دادن . كسى كه ستيزه كردن را عادت خويش گرداند ، شب او صبح نشود و كسى كه از حوادث آينده وحشت داشته باشد ، به گذشته برگردد و كسى كه در (عالم) ترديد و تشويش سرگردان ماند ، پايمال سُمهاى شياطين شود و كسى كه به هلاكت دنيا و آخرت تن دهد ، در هر دو سراى هلاك گردد .نهج البلاغة : الحكمة 31 منتخب ميزان الحكمة : 304

قال مولانا الامام المهدی-عجل الله تعالی فرجه الشریف- :
(لا تَشُكَنَّ، فَوَدَّ الشَّیْطانُ أَنَّكَ شَكَكْتَ)
[1]
هرگز شك به خود راه مده; زیرا شیطان دوست دارد كه تو شك كنى.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این چند ساله که باهم دوست هستین و تو این باشگاه فعالیت داشتین هیچ کدوم از حرفاشون رو باور نکردین

با جان و دل به حرفاشون عمل کردم و الانم با کمک ها و راهنمایی های ایشون به موفقیت های بزرگی در زندگیم دست پیدا کرده ام و دارم به سرعت جلو میرم
هر چند به فرموده خودشون اگر به ثروت مالی تو زندگی دست پیدا نکنم اما به ثروت درونی و عقلانی که مهترین چیز است میرسم

<<علم بهتر است یا ثروت>>

حرف زیاد داشتم بنویسم

شاخه های شك چیست؟

الشَّكُّ على أربَعِ شُعَبٍ : على الَّتمارِي ، والهَولِ ، والتَّرَدُّدِ ، والاستِسلامِ ، فَمَن جَعَلَ المِراءَ دَيدَنا لَم يُصبِحْ لَيلُهُ ، ومَن هالَهُ ما بَينَ يَدَيهَ نَكَصَ على عَقِبَيهِ ، ومَن تَرَدَّدَ في الرَّيبِ وَطِئَتهُ سَنابِكُ الشَّياطينِ ، ومَنِ استَسلَمَ لِهَلَكَةِ الدُّنيا والآخِرَةِ هَلَكَ فيهِما .امام على عليه‏السلام :
شكّ چهار شاخه دارد : جدال كردن ، ترس ، سرگردانى و تن دادن . كسى كه ستيزه كردن را عادت خويش گرداند ، شب او صبح نشود و كسى كه از حوادث آينده وحشت داشته باشد ، به گذشته برگردد و كسى كه در (عالم) ترديد و تشويش سرگردان ماند ، پايمال سُمهاى شياطين شود و كسى كه به هلاكت دنيا و آخرت تن دهد ، در هر دو سراى هلاك گردد .نهج البلاغة : الحكمة 31 منتخب ميزان الحكمة : 304

[1]

آقا سامان حرفت خیلی زیبا بود توی عمرم حرفی به این زیبائی را هیشکی اینجوری نگفته بود با اینکه من توی زندگی سعی کرده ام به این حرفها زیاد عمل کنم ولی به خصوص کلام امام علی (ع) که ساگرد تولدش هست خیلی عالی بود رمز موفقیت کشورهای اروپائی هم توی همین موضوع شک و مدیریت ریسک هست.

بعنوان هدیه به دوستان یک نرم افزار تجزیه تحلیل و محاسبه ریسک را که یک افزودنی Addins اکسل هست پیشنهاد میکنم باهاش کار کنین ریسک هر کاری را محاسبه میکنه و به شما توی شک کردنهایتان کمک میکنه که آنها را مدیریت کنین من نمیگم نباید شک کرد ولی به قول امام علی و اقا سامان حساب شده و سنجیده حرکت کردن خیلی خوبه.

داونلود نرم افزارهای مدیریت ریسک و تصمیم گیری:

http://www.palisade.com/trials.asp

منم زیاد حرف زدم مثل اینکه :D

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

<<علم بهتر است یا ثروت>>

حرف زیاد داشتم بنویسم

شاخه های شك چیست؟

[1]
:) .
من خیلی قبل شما با این آقا محمد دوست بودم.
خودش باعث بی اعتمادی شده!!!
یوزرهای مختلف با رشته های مختلف :) .
امیدوارم هرکسی که دم از علی میزنه به حرفاش عمل کنه.
بزرگترین گناه دروغ گفتن به کسی است که از شما انتظار راست گویی دارد. امام علی.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:) .
من خیلی قبل شما با این آقا محمد دوست بودم.
خودش باعث بی اعتمادی شده!!!
یوزرهای مختلف با رشته های مختلف :) .
امیدوارم هرکسی که دم از علی میزنه به حرفاش عمل کنه.
بزرگترین گناه دروغ گفتن به کسی است که از شما انتظار راست گویی دارد. امام علی.

میشه بفرمائید

یوزرهای مختلف با رشته های مختلف کجایش عیب و ایراد دارد؟

یعنی من بعنوان یک انسان ساکن کره زمین حق ندارم در رشته های مختلف تحقیق و مطالعه کنم؟

حق ندارم در رشته های مختلف تحصیل کنم یا سهمیه بندی است که فقط باید یک رشته داشته باشم؟

در مورد یوزرها آیا من اگر با بی عدالتی مدیران سایت اخراج شدم حق ندارم با یوزر جدید دوباره عضو بشوم؟

چند نفر از مدیران این سایت میدانند که با انها رفتیم داخل ساختمان وزارت نفت چند سال پیش با شخص وزیر در باره طراحی پالایشگاه صحبت کردیم

مدیران این سایت آمدند بدون تحقیق و بررسی اینکه حرف من راست است یا دروغ من را اخراج کردند من با یوزر جدید عضو شدم و چندین بار این کار را تکرار کردند

هر چی من سکوت میکنم ادب را رعایت کنیم شما پر روئی میکنید و همه اش حرف خودتان را میزنید دیگران فکر میکنند ما چه گناهی مرتکب شده ایم

بس است دیگر

انسان باید یک مرام و معرفتی داشته باشد آبرو و حیثیت دیگران را زیر سوال نبرد!

شما که دم از مرام و معرفت میزنید یادتان نیست مدیران سایت امدند تاپیک را که کاری به کار کسی نداشتیم قفل کردند؟ گفتند که خالی بندی میکنیم؟

انقدر از وزارت نفت برای خودتان بت درست کرده اید که فکر میکنید یک انسان حق ندارد وارد وزارت خانه بشود و با وزیر صحبت کند!

وزیر سهل است بروید تهران میدان بهارستان ساختمان مجلس با رئیس کمیسیون انرژی مجلس وقت بگیرید و بگوئید دستور بدهند وزیر بیاید خدمت شما و حرفهایتان را به وزیر نفت بزنید

فکر میکنید که زمان شاه است که مردم نتوانند مسئولین دولت را ببینند؟

یا شاید شما از کره دیگری امده اید فکر میکنید کسی که وزیر یا کارمند وزارت نفت است کسی حق ندارد با انها صحبت کند؟

اگر کسی عرضه ملاقات با مسئولین دولت و عرضه حرف زدن ندارد و عرضه دو کلام درخواست از وزیر نفت کشورش را ندارد دلیل نمیشود که من نیز عرضه نداشته باشم!

کمی با وجدان باشید مثل انسان صحبت کنید اینقدر دیگران را زیر سوال نبرید و با آبروی دیگران بازی نکنید چون خودتان زیر سوال میروید

این همه دم از مرام و معرفت زدن با رفتار بی وجدانی شما جور در نمیاد آقا وحید

من می خواستم برای مطالعه شخصی در مورد بهینه سازی فرایندهای شیمیایی از طریق برنامه ریزی (برنامه نویسی) غیر خطی در مهندسی شیمی مطالبی رو بخونم ، کسی از دوستان این جا تحقیق یا مطالعه ای داشته ؟ اکثر مطالب انگلیسی فوق العاده سطح بالای ریاضی دارند و تنها چیزی که این مطلب من رو به خودش جذب کرده مشکل غیر خطی شدن توی فرایند ها و روش های مواجهه با این مسئله . من هم زیاد سوادی ندارم:D اما خب در حد وسعم می خواستم کسب اطلاع کنم. با این موضوع وقتی برخورد کردم که توی طراحی اسمبلی ها ی راکتور ها یا پلیت ها یک مقاله اومده بود با این روش برنامه نویسی بهینه ترین روش اسمبلی راکتور رو نشون داده بود و یه مقاله دیگه هم خروجی گاز (اگزوز) رو با روش های مخلتفی بهینه سازی های مختلف رو ارزیابی کرده بود. اون قسمتی اش که کله من سوت کشید شاخه ای از این الگوریتم نوشتن ها هست با عنوان [FONT=Arial Unicode MS, Arial Unicode, Arial, URW Gothic L, Helvetica, Tahoma, sans-serif] mixed-integer nonlinear problem . [/FONT]

اگر می پرسید چی شد به این موضوع رسیدم یه دلیل کلی تراش این هست ، توی طراحی فرایند ها از اون جایی که خیلی از فرایند ها مرحله به مرحله می ره جلو ، این مسایل غیر خطی حضور مبارکشون جلو آدم میاد (به خصوص توی start up , shut down . اما من باز هم می گم در حد مطالعه شخصی می خوام در این مورد بخونم . هم اینکه چیزی گیر بیارم برای فهمیدن پایه ی ریاضی این الگوریتم نوشتن ها و هم این که بتونم توی طراحی یه فرایند منطقی این مطالب ریاضی رو درونشون اعمال کنم.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من می خواستم برای مطالعه شخصی در مورد بهینه سازی فرایندهای شیمیایی از طریق برنامه ریزی (برنامه نویسی) غیر خطی در مهندسی شیمی مطالبی رو بخونم ، کسی از دوستان این جا تحقیق یا مطالعه ای داشته ؟ اکثر مطالب انگلیسی فوق العاده سطح بالای ریاضی دارند و تنها چیزی که این مطلب من رو به خودش جذب کرده مشکل غیر خطی شدن توی فرایند ها و روش های مواجهه با این مسئله . من هم زیاد سوادی ندارم:D اما خب در حد وسعم می خواستم کسب اطلاع کنم. با این موضوع وقتی برخورد کردم که توی طراحی اسمبلی ها ی راکتور ها یا پلیت ها یک مقاله اومده بود با این روش برنامه نویسی بهینه ترین روش اسمبلی راکتور رو نشون داده بود و یه مقاله دیگه هم خروجی گاز (اگزوز) رو با روش های مخلتفی بهینه سازی های مختلف رو ارزیابی کرده بود. اون قسمتی اش که کله من سوت کشید شاخه ای از این الگوریتم نوشتن ها هست با عنوان mixed-integer nonlinear problem .

اگر می پرسید چی شد به این موضوع رسیدم یه دلیل کلی تراش این هست ، توی طراحی فرایند ها از اون جایی که خیلی از فرایند ها مرحله به مرحله می ره جلو ، این مسایل غیر خطی حضور مبارکشون جلو آدم میاد (به خصوص توی start up , shut down . اما من باز هم می گم در حد مطالعه شخصی می خوام در این مورد بخونم . هم اینکه چیزی گیر بیارم برای فهمیدن پایه ی ریاضی این الگوریتم نوشتن ها و هم این که بتونم توی طراحی یه فرایند منطقی این مطالب ریاضی رو درونشون اعمال کنم.

شما سه موضوع پیچیده را با هم میخواین انجام بدین یا کدام یکی را؟

برنامه نویسی خودش کلی جزئیات داره و زبانهای برنامه نویسی و نرم افزارهای مختلفی هست نرم افزارهای آماده داریم نرم افزارهائی مانند متلب داریم که میتوانید کمی برنامه نویسی کنید
زبانهائی هم داریم مانند سی شارپ یا اف شارپ یا سی پلاس پلاس که میتوانید برنامه نویسی را از اول خودتان انجام بدهید

الگوریتم ها هم انواع مختلف دارند الگوریتم ژنتیک الگوریتم مورچگان منطق فازی ، شبکه های عصبی ، و کلا سیستمهای خبره

ریاضیات هم بحث مفصل دیگه ای هست فرمولهای مختلف ریاضی

شما باید فرمولها را مشخص کنید بعد بروید ببینید دلتان میخواهد از الگوریتمهائی که فرمولهای ریاضی را داخل نرم افزارهای آماده مانند متلب یا SPSS بهتر است استفاده کنید
یا اینکه از اول یک نرم افزار را با یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون یا ویژوال بیسیک یا سی شارپ پیاده کنید بهتر است یا دوست دارید یا ....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بفرمائید

یعنی من بعنوان یک انسان ساکن کره زمین حق ندارم در رشته های مختلف تحقیق و مطالعه کنم؟

حق ندارم در رشته های مختلف تحصیل کنم یا سهمیه بندی است که فقط باید یک رشته داشته باشم؟

در مورد یوزرها آیا من اگر با بی عدالتی مدیران سایت اخراج شدم حق ندارم با یوزر جدید دوباره عضو بشوم؟

چند نفر از مدیران این سایت میدانند که با انها رفتیم داخل ساختمان وزارت نفت چند سال پیش با شخص وزیر در باره طراحی پالایشگاه صحبت کردیم

مدیران این سایت آمدند بدون تحقیق و بررسی اینکه حرف من راست است یا دروغ من را اخراج کردند من با یوزر جدید عضو شدم و چندین بار این کار را تکرار کردند

هر چی من سکوت میکنم ادب را رعایت کنیم شما پر روئی میکنید و همه اش حرف خودتان را میزنید دیگران فکر میکنند ما چه گناهی مرتکب شده ایم

بس است دیگر

شما که دم از مرام و معرفت میزنید یادتان نیست مدیران سایت امدند تاپیک را که کاری به کار کسی نداشتیم قفل کردند؟ گفتند که خالی بندی میکنیم؟

انقدر از وزارت نفت برای خودتان بت درست کرده اید که فکر میکنید یک انسان حق ندارد وارد وزارت خانه بشود و با وزیر صحبت کند!

وزیر سهل است بروید تهران میدان بهارستان ساختمان مجلس با رئیس کمیسیون انرژی مجلس وقت بگیرید و بگوئید دستور بدهند وزیر بیاید خدمت شما و حرفهایتان را به وزیر نفت بزنید

یا شاید شما از کره دیگری امده اید فکر میکنید کسی که وزیر یا کارمند وزارت نفت است کسی حق ندارد با انها صحبت کند؟

اگر کسی عرضه ملاقات با مسئولین دولت و عرضه حرف زدن ندارد و عرضه دو کلام درخواست از وزیر نفت کشورش را ندارد دلیل نمیشود که من نیز عرضه نداشته باشم!

کمی با وجدان باشید مثل انسان صحبت کنید اینقدر دیگران را زیر سوال نبرید و با آبروی دیگران بازی نکنید چون خودتان زیر سوال میروید

بنده قصد توهین نداشتم و ندارم و شما هم که توهین میکنین نمیدونم دلیلش چیه؟؟؟
اگر حرف من بهتون فشار آورده پس لابد کارتون اشتباه بوده دیگه!!
من اصن حوصله ی بحث ندارم فقط اینو بدون اینکه هر روز با یه رشته خودتونو معرفی میکنین یکم با عقل سالم جور در نمیاد جناب دکتر محمد آریان :) .
من قصد توهین نداشتم و ندارم.
فقط دارم به بقیه بچها هشدار میدم که به هرکسی اعتماد نکنن.
جریان ریسک و شک و اینا رو باید بگم که آره ریسک کردن خوبه ولی برای ریسک کردن یه سری شرایط باید باشه :) .بیگدار به آب زدن ریسک نیست حماقته :) .
خوش باشی داداش با دوستان جدیدت :) .
ماکه خوب شناختیمت :) .

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بفرمائید

بس است دیگر

در ضمن آقا محمد عزیز من خودم به شدت دنبال این جور کارا که شما میخواین بکنین و اینکه یه ایده بسازم و عملیش کنم و ... هستم.
ولی میدونی چیه؟
من بهت بی اعتماد شدم.
میگم که آدم فعالی هستی و خیلی خوشم میاد ازین که فعالی و دوس دارم با آدمای مثه شما مراوده کنم و صحبت کنم و باهم همفکری کنیم تا بتونیم پول بسازیم.دیگه کسی دلش واسه جوونا نمیسوزه باید خودمون به فکر ایجاد شغل و پول باشیم.
ولی خب همونجور که گفتم خودتون کاری کردین که بهتون بی اعتماد بشم و الا من خودم نفر اول پایه ی این کارا و طرح ها هستم.
همین الانشم پایه هستم.

شما سه موضوع پیچیده را با هم میخواین انجام بدین یا کدام یکی را؟

برنامه نویسی خودش کلی جزئیات داره و زبانهای برنامه نویسی و نرم افزارهای مختلفی هست نرم افزارهای آماده داریم نرم افزارهائی مانند متلب داریم که میتوانید کمی برنامه نویسی کنید
زبانهائی هم داریم مانند سی شارپ یا اف شارپ یا سی پلاس پلاس که میتوانید برنامه نویسی را از اول خودتان انجام بدهید

الگوریتم ها هم انواع مختلف دارند الگوریتم ژنتیک الگوریتم مورچگان منطق فازی ، شبکه های عصبی ، و کلا سیستمهای خبره

ریاضیات هم بحث مفصل دیگه ای هست فرمولهای مختلف ریاضی

شما باید فرمولها را مشخص کنید بعد بروید ببینید دلتان میخواهد از الگوریتمهائی که فرمولهای ریاضی را داخل نرم افزارهای آماده مانند متلب یا SPSS بهتر است استفاده کنید
یا اینکه از اول یک نرم افزار را با یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون یا ویژوال بیسیک یا سی شارپ پیاده کنید بهتر است یا دوست دارید یا ....

من فکر کنم باید بیشتر توضیح می دادم ، برای این برنامه نویسی برنامه های مختلفی هست مثلا این مقاله

http://homepages.cae.wisc.edu/~linderot/papers/Bonami-Kilinc-Linderoth-10.pdf

و یا الگوریتم ها این شکلی هستند
http://www.amsterdamoptimization.com/pdf/minlp.pdf

یه مقدار بازتر بگم :
1- در طراحی به نظرم ما می تونیم یه ساختار داشته باشیم که میشه خود برج تقطیر یا یه برج جذب یا یک راکتور
2- یه ابر ساختار داریم که میشه مجموعه ای از این ساختارها
3- معمولا در طراحی باید به بهترین و بهینه ترین طراحی برسیم و به صورت تخصصی در ریاضی زیر مجموعه بهینه سازی میشه
4- برای مواجهه با بهینه سازی تقریبا 3 تا روش می شناسم
4-1- Linear programming
4-2- Dynamic programming
4-3- Non - linear programming

5- مورد آخر فوق العاده جالب هست به خاطر اینکه همیشه در صنعت ما به مسائلی با عنصر های غیر خطی برخورد می کنیم. مثلا شروع یه واحد صنعتی ، اعمال گذر جدید bypass ، یا در زمانی که Troubleshooting رو بررسی می کنیم و یا زمانی که چیدمان ساختارهای یک فرایند بررسی میشه .

6- برای برنامه نویسی ، برنامه های زیادی از دهه 80 آمده و برای فهمیدن برنامه نویسی اش به نظرم دو قسمت رو باید بفهمم ، یکی اینکه اون پایه ی ریاضی ای که روش حل مسئله(یا روش برخورد با غیر خطی بودن که بتونیم مسئله رو خطی کنیم ) رو نشون می ده و قسمت بعدی اش نوشتن الگوریتم ها هست. اول باید بفهمم ریاضی اش چی میگه تا بشه خود الگوریتم رو نوشت ، در متلب مثلا برنامه نویسی غیر خطی وجود داره اما برنامه های دیگه اقبال بهتری داشتند و مورد توجه دیگران بودند

7- من خودم زیاد نمی خوام وارد قسمت نوشتن الگوریتم بشم چون کاری نمی خوام انجام بدم و مطالعه شخصی هست و فقط دنبال راهنمایی های هستم که بتونم پایه ریاضی ام رو قوی کنم، اما اکثرا مطالبی که پیدا میشه مقاله هستند و مطلب تکست بوک در سطح کارشناسی یا ارشد کم هست یا من ندیدم و بیشتر هم سعی کردند Jargon استفاده کنند که بیشتر من رو گیج می کنه. در ضمن این مسئله زیاد برای مسایل غیر خطی جواب نمی ده و باید از چیزهای دیگه مثلا الگوی Swarm استفاده کرد .اما حیطه جالبی به نظر میاد که زیاد گسترش به اون صورت نداشته . حالا اگر کسی تجربه ای داشته خوشحال میشم من رو راهنمایی کنه

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر کنم باید بیشتر توضیح می دادم ، برای این برنامه نویسی برنامه های مختلفی هست مثلا این مقاله

http://homepages.cae.wisc.edu/~linderot/papers/Bonami-Kilinc-Linderoth-10.pdf

و یا الگوریتم ها این شکلی هستند
http://www.amsterdamoptimization.com/pdf/minlp.pdf

یه مقدار بازتر بگم :
1- در طراحی به نظرم ما می تونیم یه ساختار داشته باشیم که میشه خود برج تقطیر یا یه برج جذب یا یک راکتور
2- یه ابر ساختار داریم که میشه مجموعه ای از این ساختارها
3- معمولا در طراحی باید به بهترین و بهینه ترین طراحی برسیم و به صورت تخصصی در ریاضی زیر مجموعه بهینه سازی میشه
4- برای مواجهه با بهینه سازی تقریبا 3 تا روش می شناسم
4-1- Linear programming
4-2- Dynamic programming
4-3- Non - linear programming

5- مورد آخر فوق العاده جالب هست به خاطر اینکه همیشه در صنعت ما به مسائلی با عنصر های غیر خطی برخورد می کنیم. مثلا شروع یه واحد صنعتی ، اعمال گذر جدید bypass ، یا در زمانی که Troubleshooting رو بررسی می کنیم و یا زمانی که چیدمان ساختارهای یک فرایند بررسی میشه .

6- برای برنامه نویسی ، برنامه های زیادی از دهه 80 آمده و برای فهمیدن برنامه نویسی اش به نظرم دو قسمت رو باید بفهمم ، یکی اینکه اون پایه ی ریاضی ای که روش حل مسئله(یا روش برخورد با غیر خطی بودن که بتونیم مسئله رو خطی کنیم ) رو نشون می ده و قسمت بعدی اش نوشتن الگوریتم ها هست. اول باید بفهمم ریاضی اش چی میگه تا بشه خود الگوریتم رو نوشت ، در متلب مثلا برنامه نویسی غیر خطی وجود داره اما برنامه های دیگه اقبال بهتری داشتند و مورد توجه دیگران بودند

7- من خودم زیاد نمی خوام وارد قسمت نوشتن الگوریتم بشم چون کاری نمی خوام انجام بدم و مطالعه شخصی هست و فقط دنبال راهنمایی های هستم که بتونم پایه ریاضی ام رو قوی کنم، اما اکثرا مطالبی که پیدا میشه مقاله هستند و مطلب تکست بوک در سطح کارشناسی یا ارشد کم هست یا من ندیدم و بیشتر هم سعی کردند Jargon استفاده کنند که بیشتر من رو گیج می کنه. در ضمن این مسئله زیاد برای مسایل غیر خطی جواب نمی ده و باید از چیزهای دیگه مثلا الگوی Swarm استفاده کرد .اما حیطه جالبی به نظر میاد که زیاد گسترش به اون صورت نداشته . حالا اگر کسی تجربه ای داشته خوشحال میشم من رو راهنمایی کنه

خوب اگر صرفا به حل مساله علاقه دارین من موارد زیر را خدمت تان پیشنهاد میکنم:

1- (مناسب برای افراد متوسط) تولباکس متلب درباره بهینه سازی Matlab Optimization Toolbox

2- (مناسب برای افراد حرفه ای) زیر ساخت برنامه نویسی آر برای بهینه سازی

R Optimization Infrastructure

اطلاعات بیشتر در لینک زیر:

http://cran.r-project.org/web/views/Optimization.html

(مناسب برای افزاد مبتدی) نرم افزار افزودنی آماده اکسل درباره بهینه سازی

اطلاعات بیشتر درلینک زیر:

http://www.palisade.com/evolver

با این نرم افزارها شما کل فرمولهای مورد نیاز ریاضی را در دست دارید که توسط الگوریتمها پیاده سازی شده اند و آماده انجام محاسبات و تحقیقات ریاضی هستند
و شما به جای درگیر شدن با برنامه نویسی و طراحی الگوریتم و نرم افزار و غیره صرفا کار علمی خود را دنبال میکنید.

اطلاعات و توضیحات بیشتری خواستید بفرمائید تا در حد توانم توضیح بدهم.

امید وارم به دردتان خورده باشد.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده قصد توهین نداشتم و ندارم و شما هم که توهین میکنین نمیدونم دلیلش چیه؟؟؟
اگر حرف من بهتون فشار آورده پس لابد کارتون اشتباه بوده دیگه!!
من اصن حوصله ی بحث ندارم فقط اینو بدون اینکه هر روز با یه رشته خودتونو معرفی میکنین یکم با عقل سالم جور در نمیاد جناب دکتر محمد آریان :) .
من قصد توهین نداشتم و ندارم.
فقط دارم به بقیه بچها هشدار میدم که به هرکسی اعتماد نکنن.
جریان ریسک و شک و اینا رو باید بگم که آره ریسک کردن خوبه ولی برای ریسک کردن یه سری شرایط باید باشه :) .بیگدار به آب زدن ریسک نیست حماقته :) .
خوش باشی داداش با دوستان جدیدت :) .
ماکه خوب شناختیمت :) .

نمیدونم چرا کاربران توی پیامهای خصوصی به من میگند که شما مثل اون شخصیت کارتون گالیور به نام "گلام" همش انرژی منفی میفرستید.

من واقعا برای این تفکر شما متاسفم ولی به خاطر احترام سایر کاربران بحث را همینجا خاتمه میدم و دیگه جواب نمیدم

دست خودتان نیست ساختار مغز و ذهن شما اینجوری هست و شما تنها هم نیستید اکثریت مردم ایران بلکه اکثریت مردم دنیا اینجوری اند
و سیاست مدارها و بازیگران قدرت جهانی از تفکرهای امثال شما بعنوان ابزاری برای سوء استفاده خود استفاده میکنند و امثال من را جلوی شما قرار میدهند

تا زمانی که مردم ان قدرت تشخیص را ندارند که کی دلسوزه و کی حقه بازه جامعه همین آش و همین کاسه است خیالت راحت.

موفق باشی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا کاربران توی پیامهای خصوصی به من میگند که شما مثل اون شخصیت کارتون گالیور به نام "گلام" همش انرژی منفی میفرستید.

من واقعا برای این تفکر شما متاسفم ولی به خاطر احترام سایر کاربران بحث را همینجا خاتمه میدم و دیگه جواب نمیدم

دست خودتان نیست ساختار مغز و ذهن شما اینجوری هست و شما تنها هم نیستید اکثریت مردم ایران بلکه اکثریت مردم دنیا اینجوری اند
و سیاست مدارها و بازیگران قدرت جهانی از تفکرهای امثال شما بعنوان ابزاری برای سوء استفاده خود استفاده میکنند و امثال من را جلوی شما قرار میدهند

تا زمانی که مردم ان قدرت تشخیص را ندارند که کی دلسوزه و کی حقه بازه جامعه همین آش و همین کاسه است خیالت راحت.

موفق باشی

جناب جبنگلبرت منکه گفتم نفر اولی بودم که بهت اعتماد کردم و پایت شدم.
خودتون باعث این بی اعتمادی شدین!!!!
میدونم که میدونی منظورم چیه.
هر هدفی یا قصدی داری به من مربوط نیست ولی همه بد نیستن و شما خوب!!!یکم به حرفام فک کن.
آره همه ی مردم دنیا بد هستن و شما خوب اصن :) .
قصد توهین ندارم.در ضمن گالیور نقشه رو بده بیاد :) .
فقط یه نفر در این سایت خوب شمارو شناخت اونم جناب پیرجو مدیر اعظم بوده.من اولش با قفل کردن تاپیکمون مشکل داشتم ولی بعدا خیلی چیزا رو زیر نظر گرفتم و فهمیدم که شما اون آدمی که فکر میکنم نیستین!!!
یکی از نمونه هاش همون اگهی استخدام پتروشیمی یا نمیدونم پالایشگاه اردبیل بود :D .بمن پیام خصوصی دادین که ثبت نام کنم و قیمت ثبت نامش 50 هزارتومن بود گفتین نصفشو بهتون تخفیف میدم و ... (پیاماتون هنوزم هست توو اینباکسم).در هر صورت این رسمش نیست داداش.اگه هر قصدی داری به فکر این نباش که یه مشت جوون خام و دنبال کار که کلی آرزو دارن رو با حرفات فریب بدی همین. :) .خوش باشی.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جناب جبنگلبرت منکه گفتم نفر اولی بودم که بهت اعتماد کردم و پایت شدم.
خودتون باعث این بی اعتمادی شدین!!!!
میدونم که میدونی منظورم چیه.
هر هدفی یا قصدی داری به من مربوط نیست ولی همه بد نیستن و شما خوب!!!یکم به حرفام فک کن.
آره همه ی مردم دنیا بد هستن و شما خوب اصن :) .
قصد توهین ندارم.در ضمن گالیور نقشه رو بده بیاد :) .
فقط یه نفر در این سایت خوب شمارو شناخت اونم جناب پیرجو مدیر اعظم بوده.من اولش با قفل کردن تاپیکمون مشکل داشتم ولی بعدا خیلی چیزا رو زیر نظر گرفتم و فهمیدم که شما اون آدمی که فکر میکنم نیستین!!!
یکی از نمونه هاش همون اگهی استخدام پتروشیمی یا نمیدونم پالایشگاه اردبیل بود :d .بمن پیام خصوصی دادین که ثبت نام کنم و قیمت ثبت نامش 50 هزارتومن بود گفتین نصفشو بهتون تخفیف میدم و ... (پیاماتون هنوزم هست توو اینباکسم).در هر صورت این رسمش نیست داداش.اگه هر قصدی داری به فکر این نباش که یه مشت جوون خام و دنبال کار که کلی آرزو دارن رو با حرفات فریب بدی همین. :) .خوش باشی.

نمیخواستم جواب بدهم ولی ناچار شدم ببخشید

اگر پیر جو هم مثل شما فکر میکنه که من کلاهبردار هستم پس ایشان از شما هم بد بخت تره

من نمیگم ادم خوبی هستم یا نمیخوام ثابت کنم کلاهبردار نیستم

فقط یک محاسبه میکنم برو کلاه خودت را قاضی کن ببین دارین به کجا میرین هم شما و هم پیر جو و هم تمام مردم ایران:

یکصد ساله که نفت از زیر زمین استخراج میشه روزانه اگر با میانگین مقدار زیادی که قبل از انقلاب نفت تولید میشد و بعد از انقلاب مقدار ان خیلی کم شد
متوسط روزانه 5 میلیون بشکه خارج شده باشه و میانگین توی یکصد سال گذشته قیمت نفت 50 دلار باشه به طور میانگین حدود 10 تریلیون دلار نفت به خارج از ایران فروخته شده
این ده تریلیون دلار توسط بانکهای بین المللی تسویه میشوند پول تا بخواهد جذب کشور بشود مدتی بلا تکلیف میماند و اگر حد اقل ترین حالت این پول بجای سود و رشد کردن
اعتبار روی آن آمده باشد یعنی الان ایران به اندازه 50 تریلیون دلار در بانکهای بین المللی اعتبار دارد. این رقم را با کل بدهی دولت آمریکا که 16 تریلیون دلار است مقایسه کنید.

حالا یه کمی کوتاه می ائیم فقط سه سال گذشته که به طور متوسط 500 میلیارد دلار نفت فروخته شده و توی بانکهای خارجی مانده اگر هیچ سودی روی ان نیامده باشد حد اقل 2/5 تریلیون دلار اعتبار ایران در بانکهای بین المللی است.

حالا میگی اینها خوب مثلا یعنی چی؟

یعنی پولهای نفتی ایران توسط همین آمریکا و انگلیس بلوکه شده و اجازه نمیدهند ایران استفاده کنه و اگر بخواد هم عرضه اش را نداره چه برسه به اینکه بخواد اعتبار و وام برای ساختن کشور استفاده کنه!
بانکهای بین المللی نمیتوانند پول را بلاتکلیف نگه دارند چون ایران نتوانسته جذب کنه
آنها می ایند کل این چند تریلیون دلار را وام میگیرند و به کشور خود میبرند و آنجا را آباد میکنند
رسانه ماهواره ابزار جنگی و همه چیز از پول شما تهیه میکنند و بر علیه خود شما استفاده میکنند.

و به دکترین هسته ای و فناوری هسته ای تمامی ملت ایران میخندند! که خیلی راحت با بازی دادن دکترین هسته ای ایران تریلیونها دلار ثروت را به جیب خود ریخته اند!
احمق تر از این چنین ملتی کجا میتوانند پیدا کنند که بین خودشان یکدیگر را کلاه بردار تصور کنند و بیرون از انها تریلیونها دلار ثروت را بخورند و به هیکل همه این ملت بخندند؟!

انسان باید خیلی بد بخت باشه که دیگران مانند آمریکا و انگلیس از پول توی جیب خود ادم چماقی درست کنند و توی سر خود آدم بزنند.!

حالا ثابت شد که ایران بی عرضه است؟

دزد و کلاه بردار به این بزرگی 50 تریلیارد دلاری را ول کرده اید روی پنجاه هزار تومنی که کلی دلیل پشت آن دارم چسبیده اید و میگوئید من کلاه بردار هستم! :biggrin:

جهان سوم که میگند کاپیتولاسیون که میگند حق توحش که میگند همین دیگه یعنی که شما لیاقت استفاده از نفتت را نداری و آمریکا لیاقت استفاده از خود نفت و هم پول نفت و هم وامی که روی پول نفتی آمده را دارد. کسی روی زمین لایق است که بتواند دیگران را بازی بدهد و آمریکا به راحتی چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب بازی داده و میدهد حالا شما قبول کنی یا نکنی اهمیتی ندارد مسئله اینجاست که این کار داره الان انجام میشه! عرضه داری برو پولت را ازشون پس بگیر! آنها انقدر لیاقت دارند که بدون حتی شلیک یک گلوله این کار را انجام میدهند
کجای دنیا دیده ای بدون خونریزی یک شهری را غارت کنند؟ به ناموس مردم تجاوز کنند؟
فقط انجا که مردم دو دستی خودشان و ناموسشان را برای تجاوز در اختیار تجاوز گر قرار میدهند تا هر کاری دلشان میخواهد با آنها بکنند!

تصور کن فقط همین نفت فروخته شده میتوانست بیاید درست توی کشور سرمایه گذاری شود 500 میلیارد دلار سالیانه 20 درصد سود

بادلاری سه هزار تومان جمعا 1500 تریلیون تومان سالیانه 20 درصد سود میشد 300 تریلیون تومان که اگر به جمعیت هشتاد میلیون نفری ایران تقسیم کنی سالیانه هر ایرانی نزدیک چهارمیلیون تومان باید سود بگیرند.

آن وقت آمده اند ماهیانه چند تا ده زهار تومنی میدهند مردم را میفرستند دنبال نخود سیاه

این حرف را من نمیزنم من نمیگویم شما بی عرضه هستید بلکه آمریکا و انگلیس میگوید! آنها به من نمیتونن بگن چون من دارم تلاش میکنم ولی آمریکا و انگلیس به شما و امثال شما و امثال پیرجو اگر چنین نظری داره میگویند که ملت ایران ملت بی عرضه ای هست و لیاقت خوردن پول نفت را نداره بنابر این یک روز با انقلاب اسلامی امثال شما را بازی میده یک روز با جنگ ایران و عراق امثال شما را بازی میده و یک روز با تحریم و جنگ اقتصادی بازی میده یک روز با جنگ نرم بازی تان میده و یک روز با تهاجم فرهنگی بازی میده و یک روز با جنگ روانی و یک روز با جنگ رسانه ای ....

بله من بارها شنیده ام که میگویند ملت ایران عرضه داشتن نفت را ندارد و خوردن پول نفت حق آمریکا و انگلیس است
من برای شرکتهائی مانند توتال توی عسلویه کار کرده ام و دیده ام که انها در عمل این را میگویند!
آنها به اندازه ده برابر متخصصین ایرانی به مهندسین جوان و تازه کار خودشان حقوق میدهند
چون آنها در عمل میگویند که ایرانی لیاقت خوردن پول نفتش را نداره بنابر این خوردن پول حق فرانسوی است تا بیاید بالای سر ذخایر شما و

من دارم تلاش میکنم ممکنه به نتیجه نرسم مهم نیست ولی حد اقل آمریکا و انگلیس نمیتوانند به من توهین کنند چون که من تماشا نمیکنم دارم با آنها توی اقتصاد و نفت میجنگم
شما شما بیچاره ها مقابل چشمتان ثروت تان را میبرند میخورند روی آن چند لیوان اب میخورند و تمسخر و تحقیرتان میکنند و شما با ان فرهنگ 2500 ساله تان و اسلام 1400 ساله تان فقط باید سرتان را پائین بیاندازید و تمسخر کردنتان را تحمل کنید زیرا که طبق منطق و محاسبات منطقی آمریکا و انگلیس و روسیه شماها لایق بدتر از اینها هستید.

من وقتی این را فهمیدم ترجیح میدم شماها که هیچ جای دنیا شماها را عددی حساب نمیکنند مرا دروغگو و کلاهبردار و هر چی دوست داشتید صدا کنید ولی ان کسی که از بیرون ثروت این کشور را میخورد نتواند جرات کند مرا زیر سوال ببرد.

من کسی را مجبور نمیکنم حرفم را قبول کند یا دنبالم راه بیافتد هر کسی غیرت دارد میتواند برای خودش تلاش کند و منتظر استخدام شدن توسط افرادی که نوشتن کلمه نفت را بلد نیستند نباشد.

یادت باشد توی تاریخ بنویس انقلاب اسلامی ایران شد ولی 35 سال ایران را بازی دادند آخر سر با یک اشاره یک شبه ارزش پول ایران را سیصد درصد پائین آوردند و پول های ایران را بلوکه کردند دهها برابرش روی آن اعتبار گرفتند توی کشورشان خوردند و به تمامی ملت ایران و تاریخ 2500 ساله ایران و تاریخ 1400 ساله ایران و تمامی شهداء و غیره خندیدند!

این خنده آمریکا و انگلیس که به ریش تمامی مردم ایران و تمامی اقتدار و تاریخ ایران خندیدند راتوی تاریخ ثبت کن! هرگز فراموش نکن

فقط آنها که در حال تلاشند و تماشا نمیکنند از این خنده و تمسخر در امان هستند ربطی به گرایشهای سیاسی نداره هر کسی از هر گرایشی توی ایران حتی ضد انقلاب هم باشه ولی برای حق خودش و نفت خودش و کشور خودش تلاش میکنه شامل تحقیر و تمسخر آمریکا و انگلیس نمیشه و بقیه لایق بدترینها هستند حتی اگر تمامی کتابهای کره زمین را قورت داده باشند.

زیاد نوشتم چون میدانم خیلیها آنقدر تنبل هستند حتی حوصله خواندن این چند سطر را ندارند چه برسه به شنیدن حرف تلخ حقیقت

شایدم این نوشته پاک بشه چون توهین آمریکا و انگلیس با تفسیر تشریح شده و کبکهائی که سرشان زیر برف است آبرویشان رفته است.

و اما جریان ان پنجاه هزار تومان این است که همین افرادی که ادعای امنیت و انقلاب میکنند داخل حکومت دولت ایران باعث شدند ثبت نام کننده ها استخدام نشوند

آره درست متوجه شدی توی همین دولت ایران خائنینی هستند که دروازه های کشور را از داخل برای تجاوز آمریکا و انگلیس باز میکنند تا آنها بدون زحمت کشیدن بتوانند تجاوز کنند.

و در این میان انها هم که خیانت نمیکنند ولی میبینند با سکوتشان به این تجاوز خدمت رسانی میکنند.

ولی چون نباید خیانتشان معلوم و مشخص شود می آیند توی مغز امثال شما و پیر جو تلقین میکنند که من کلاهبردار پنجاه هزار تومانی هستم تا خودشان کلاهبرداری پنجاه تریلیون دلاری را بدون سر و صدا انجام بدهند.

تا زمانی که امثال شما توی این کشور هست آمریکا و انگلیس توی غارت کردن ناموس شما مشکلی ندارند.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نمیخواستم جواب بدهم ولی ناچار شدم ببخشید

اگر پیر جو هم مثل شما فکر میکنه که من کلاهبردار هستم پس ایشان از شما هم بد بخت تره

من نمیگم ادم خوبی هستم یا نمیخوام ثابت کنم کلاهبردار نیستم

فقط یک محاسبه میکنم برو کلاه خودت را قاضی کن ببین دارین به کجا میرین هم شما و هم پیر جو و هم تمام مردم ایران:

یکصد ساله که نفت از زیر زمین استخراج میشه روزانه اگر با میانگین مقدار زیادی که قبل از انقلاب نفت تولید میشد و بعد از انقلاب مقدار ان خیلی کم شد
متوسط روزانه 5 میلیون بشکه خارج شده باشه و میانگین توی یکصد سال گذشته قیمت نفت 50 دلار باشه به طور میانگین حدود 10 تریلیون دلار نفت به خارج از ایران فروخته شده
این ده تریلیون دلار توسط بانکهای بین المللی تسویه میشوند پول تا بخواهد جذب کشور بشود مدتی بلا تکلیف میماند و اگر حد اقل ترین حالت این پول بجای سود و رشد کردن
اعتبار روی آن آمده باشد یعنی الان ایران به اندازه 50 تریلیون دلار در بانکهای بین المللی اعتبار دارد. این رقم را با کل بدهی دولت آمریکا که 16 تریلیون دلار است مقایسه کنید.

حالا یه کمی کوتاه می ائیم فقط سه سال گذشته که به طور متوسط 500 میلیارد دلار نفت فروخته شده و توی بانکهای خارجی مانده اگر هیچ سودی روی ان نیامده باشد حد اقل 2/5 تریلیون دلار اعتبار ایران در بانکهای بین المللی است.

حالا میگی اینها خوب مثلا یعنی چی؟

یعنی پولهای نفتی ایران توسط همین آمریکا و انگلیس بلوکه شده و اجازه نمیدهند ایران استفاده کنه و اگر بخواد هم عرضه اش را نداره چه برسه به اینکه بخواد اعتبار و وام برای ساختن کشور استفاده کنه!
بانکهای بین المللی نمیتوانند پول را بلاتکلیف نگه دارند چون ایران نتوانسته جذب کنه
آنها می ایند کل این چند تریلیون دلار را وام میگیرند و به کشور خود میبرند و آنجا را آباد میکنند
رسانه ماهواره ابزار جنگی و همه چیز از پول شما تهیه میکنند و بر علیه خود شما استفاده میکنند.

و به دکترین هسته ای و فناوری هسته ای تمامی ملت ایران میخندند! که خیلی راحت با بازی دادن دکترین هسته ای ایران تریلیونها دلار ثروت را به جیب خود ریخته اند!
احمق تر از این چنین ملتی کجا میتوانند پیدا کنند که بین خودشان یکدیگر را کلاه بردار تصور کنند و بیرون از انها تریلیونها دلار ثروت را بخورند و به هیکل همه این ملت بخندند؟!

انسان باید خیلی بد بخت باشه که دیگران مانند آمریکا و انگلیس از پول توی جیب خود ادم چماقی درست کنند و توی سر خود آدم بزنند.!

حالا ثابت شد که ایران بی عرضه است؟

دزد و کلاه بردار به این بزرگی 50 تریلیارد دلاری را ول کرده اید روی پنجاه هزار تومنی که کلی دلیل پشت آن دارم چسبیده اید و میگوئید من کلاه بردار هستم! :biggrin:

جهان سوم که میگند کاپیتولاسیون که میگند حق توحش که میگند همین دیگه یعنی که شما لیاقت استفاده از نفتت را نداری و آمریکا لیاقت استفاده از خود نفت و هم پول نفت و هم وامی که روی پول نفتی آمده را دارد. کسی روی زمین لایق است که بتواند دیگران را بازی بدهد و آمریکا به راحتی چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب بازی داده و میدهد حالا شما قبول کنی یا نکنی اهمیتی ندارد مسئله اینجاست که این کار داره الان انجام میشه! عرضه داری برو پولت را ازشون پس بگیر! آنها انقدر لیاقت دارند که بدون حتی شلیک یک گلوله این کار را انجام میدهند
کجای دنیا دیده ای بدون خونریزی یک شهری را غارت کنند؟ به ناموس مردم تجاوز کنند؟
فقط انجا که مردم دو دستی خودشان و ناموسشان را برای تجاوز در اختیار تجاوز گر قرار میدهند تا هر کاری دلشان میخواهد با آنها بکنند!

تصور کن فقط همین نفت فروخته شده میتوانست بیاید درست توی کشور سرمایه گذاری شود 500 میلیارد دلار سالیانه 20 درصد سود

بادلاری سه هزار تومان جمعا 1500 تریلیون تومان سالیانه 20 درصد سود میشد 300 تریلیون تومان که اگر به جمعیت هشتاد میلیون نفری ایران تقسیم کنی سالیانه هر ایرانی نزدیک چهارمیلیون تومان باید سود بگیرند.

آن وقت آمده اند ماهیانه چند تا ده زهار تومنی میدهند مردم را میفرستند دنبال نخود سیاه

این حرف را من نمیزنم من نمیگویم شما بی عرضه هستید بلکه آمریکا و انگلیس میگوید! آنها به من نمیتونن بگن چون من دارم تلاش میکنم ولی آمریکا و انگلیس به شما و امثال شما و امثال پیرجو اگر چنین نظری داره میگویند که ملت ایران ملت بی عرضه ای هست و لیاقت خوردن پول نفت را نداره بنابر این یک روز با انقلاب اسلامی امثال شما را بازی میده یک روز با جنگ ایران و عراق امثال شما را بازی میده و یک روز با تحریم و جنگ اقتصادی بازی میده یک روز با جنگ نرم بازی تان میده و یک روز با تهاجم فرهنگی بازی میده و یک روز با جنگ روانی و یک روز با جنگ رسانه ای ....

بله من بارها شنیده ام که میگویند ملت ایران عرضه داشتن نفت را ندارد و خوردن پول نفت حق آمریکا و انگلیس است
من برای شرکتهائی مانند توتال توی عسلویه کار کرده ام و دیده ام که انها در عمل این را میگویند!
آنها به اندازه ده برابر متخصصین ایرانی به مهندسین جوان و تازه کار خودشان حقوق میدهند
چون آنها در عمل میگویند که ایرانی لیاقت خوردن پول نفتش را نداره بنابر این خوردن پول حق فرانسوی است تا بیاید بالای سر ذخایر شما و

من دارم تلاش میکنم ممکنه به نتیجه نرسم مهم نیست ولی حد اقل آمریکا و انگلیس نمیتوانند به من توهین کنند چون که من تماشا نمیکنم دارم با آنها توی اقتصاد و نفت میجنگم
شما شما بیچاره ها مقابل چشمتان ثروت تان را میبرند میخورند روی آن چند لیوان اب میخورند و تمسخر و تحقیرتان میکنند و شما با ان فرهنگ 2500 ساله تان و اسلام 1400 ساله تان فقط باید سرتان را پائین بیاندازید و تمسخر کردنتان را تحمل کنید زیرا که طبق منطق و محاسبات منطقی آمریکا و انگلیس و روسیه شماها لایق بدتر از اینها هستید.

من وقتی این را فهمیدم ترجیح میدم شماها که هیچ جای دنیا شماها را عددی حساب نمیکنند مرا دروغگو و کلاهبردار و هر چی دوست داشتید صدا کنید ولی ان کسی که از بیرون ثروت این کشور را میخورد نتواند جرات کند مرا زیر سوال ببرد.

من کسی را مجبور نمیکنم حرفم را قبول کند یا دنبالم راه بیافتد هر کسی غیرت دارد میتواند برای خودش تلاش کند و منتظر استخدام شدن توسط افرادی که نوشتن کلمه نفت را بلد نیستند نباشد.

یادت باشد توی تاریخ بنویس انقلاب اسلامی ایران شد ولی 35 سال ایران را بازی دادند آخر سر با یک اشاره یک شبه ارزش پول ایران را سیصد درصد پائین آوردند و پول های ایران را بلوکه کردند دهها برابرش روی آن اعتبار گرفتند توی کشورشان خوردند و به تمامی ملت ایران و تاریخ 2500 ساله ایران و تاریخ 1400 ساله ایران و تمامی شهداء و غیره خندیدند!

این خنده آمریکا و انگلیس که به ریش تمامی مردم ایران و تمامی اقتدار و تاریخ ایران خندیدند راتوی تاریخ ثبت کن! هرگز فراموش نکن

فقط آنها که در حال تلاشند و تماشا نمیکنند از این خنده و تمسخر در امان هستند ربطی به گرایشهای سیاسی نداره هر کسی از هر گرایشی توی ایران حتی ضد انقلاب هم باشه ولی برای حق خودش و نفت خودش و کشور خودش تلاش میکنه شامل تحقیر و تمسخر آمریکا و انگلیس نمیشه و بقیه لایق بدترینها هستند حتی اگر تمامی کتابهای کره زمین را قورت داده باشند.

زیاد نوشتم چون میدانم خیلیها آنقدر تنبل هستند حتی حوصله خواندن این چند سطر را ندارند چه برسه به شنیدن حرف تلخ حقیقت

شایدم این نوشته پاک بشه چون توهین آمریکا و انگلیس با تفسیر تشریح شده و کبکهائی که سرشان زیر برف است آبرویشان رفته است.

و اما جریان ان پنجاه هزار تومان این است که همین افرادی که ادعای امنیت و انقلاب میکنند داخل حکومت دولت ایران باعث شدند ثبت نام کننده ها استخدام نشوند

آره درست متوجه شدی توی همین دولت ایران خائنینی هستند که دروازه های کشور را از داخل برای تجاوز آمریکا و انگلیس باز میکنند تا آنها بدون زحمت کشیدن بتوانند تجاوز کنند.

و در این میان انها هم که خیانت نمیکنند ولی میبینند با سکوتشان به این تجاوز خدمت رسانی میکنند.

ولی چون نباید خیانتشان معلوم و مشخص شود می آیند توی مغز امثال شما و پیر جو تلقین میکنند که من کلاهبردار پنجاه هزار تومانی هستم تا خودشان کلاهبرداری پنجاه تریلیون دلاری را بدون سر و صدا انجام بدهند.

تا زمانی که امثال شما توی این کشور هست آمریکا و انگلیس توی غارت کردن ناموس شما مشکلی ندارند.

طبق معمول شروع کردی که هر چیزی رو به هر چیزی ربط بدین شما.
نمیخوام ناراحت بشین.
بیخیالش اصن خودتو عذاب نده جناب روشن فکر با غیرت :) .ما فریب خورده و ساده لوح هستیم و بی عرضه خوبه!!!
بیخیالش اصن.بحث رو تا کجا بردی!!
میگم که آدم فعالی هستی و این خیلی خوبه ولی ...
بیخیال محمد خودتو ناراحت نکن :) .بای

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق معمول شروع کردی که هر چیزی رو به هر چیزی ربط بدین شما.
نمیخوام ناراحت بشین.
بیخیالش اصن خودتو عذاب نده جناب روشن فکر با غیرت :) .ما فریب خورده و ساده لوح هستیم و بی عرضه خوبه!!!
بیخیالش اصن.بحث رو تا کجا بردی!!
میگم که آدم فعالی هستی و این خیلی خوبه ولی ...
بیخیال محمد خودتو ناراحت نکن :) .بای

ببخشید من بنابه دلایلی که دست خودم نیست زود عصبانی میشم
علتش ریشه اش به همین مسائلی که نوشتم مربوط میشه ولی امید وارم درست بشه حد اقل از وقتی به جای محمود کماندو روحانی اومده یه کم بهتر شده
من و شما اینجا با هم درگیر میشیم ولی اون طرف مرز دارن پول من و شما را میخورند! شما میشنوی ولی من هر روز میبینم! به خاطر همین عصبانی هستم شرمنده

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید من بنابه دلایلی که دست خودم نیست زود عصبانی میشم
علتش ریشه اش به همین مسائلی که نوشتم مربوط میشه ولی امید وارم درست بشه حد اقل از وقتی به جای محمود کماندو روحانی اومده یه کم بهتر شده
من و شما اینجا با هم درگیر میشیم ولی اون طرف مرز دارن پول من و شما را میخورند! شما میشنوی ولی من هر روز میبینم! به خاطر همین عصبانی هستم شرمنده
مشکلی نیست.
عیب نداره.
من هدفم چیز دیگه بود نه کل کل کردن.
بیخیال خوش باشی.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه

توی نمایشگاه نفت همان طور که گفتم با یک شرکت درباره ساخت پالایشگاهها صحبت کردیم که تکنولوژی ساخت پالایشگاه تا ظرفیت 30 هزار بشکه در روز را دارند

امروز ایمیلی بهم زده پیگیر بشه و مدارکی از ما میخواد

اونائی که اعلام آمادگی برای تیم کرده اند لطفا نظر بدهند چه جوابی بهشون بدیم:

اطلاعاتی که میخواد:

1- مکان جغرافیائی پروژه Site Location
2- طراحی مفهومی پروژه Conceptual Design
3- طراحی اولیه پروژه Basic Design
4- مطالعات امکان سنجی Feasibility Study
5- مشخصات خوراک و نحوه حمل خوراک Feed such as Crude Oil, Condensate ....

یه کمی فسفرهای مغزی تان را به کار بگیرید احتکار نکنید :D

Dear Mr. Mohammad,

It was great pleasure to meet you in our booth in Iran Oil & Gas Show.

We discussed about plants of Modular Small Scale Refinery with capacity of 30,000bpd in Iran.

For further processing of proposal, we need more detail information such as site location, feed transportation method, feed(crude oil, gas condensate) analysys data, and others.
Especially, we need your Feasibility Study, Conceptual Design and upfront basic design, if you have any.

Once again, I appreciate your valuable time in our booth and hope to develope mutually benefit business.

best regards,
M..... Y L...
CEO & President

محقق دانا

عضو جدید
سلام بچها لطفا کمک وراهنماییم کنیم
ارشد رتبم شده 3154 کیا اطلاعات دارن درباره ی رتبه ها
چیزی قبول میشم؟ :(((((((((

بالا