گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

javadaria61

عضو جدید
از یکی پرسیدند بیکاری چطوره؟
میگه اولا خوب بود ولی الان دست زیاد شده:biggrin:

حالا گذشته از شوخی، این رشته ما که بد نیست. ماشا ا.. اینقده هم می خوان که نیاز به پارتی هم نیست.:redface:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نبود کار هم شده دردسر... ولی این رو مطمئن هستم که رشته ما نیاز به پارتی زیاد نداره... ولی اشکان چرا نمیری عسلویه؟ می خواهی حتما در پالایشگاه شیراز استخدام بشی؟ خب کمی سخته..ولی میدونم که لیاقتت بیشتر از این چیزهاست.

srn57

عضو جدید
نه برادر ، من به خارک و لاوان هم راضیم ، عسلویه که خوبه
ولی کو استخدام ؟
آقا اگه از من میشنوی بیخیال استخدام شو!
نمیدونم تو صنعت کار کردی یانه ولی نظر شخصی من اینه که الان دیگه رسمی شدن زیاد هم جالب نیست.یک زمانی خوب بود.
ومطمئن باش اگر مطلب بلد باشی (نه مثل من بیسواد!!!)هیچ وقت بیکار نمیمونی و خودشون میان دنبالت و با پول خوب .

عسلویه کیلو چند بابا ....
دیروز دوباره رفتم عسلویه . یه همایش داشتیم اونجا . خیلی چیزا دیدم که پشیمون شدم از کار توی اونجا .
با اینکه خیلیها آرزوشونه که اونجا کار کنن ولی وقتی میرن اونجا میفهمن چخبره .
من با اینکه خودم به شرایط زندگی توی بوشهر عادت دارم ولی اونجا آدم کم میاره !
بزرگترین مشکلش واسه اونایی که وابستگی به خونه دارن اینه که شما در مدت 2 هفته کار در اونجا چشمتون هیچ چیزی نمیبینه . یعنی از صبح تا عصر که کار کردید بعدش یه راست باید برین توی خونه ( کمپ چیزی حدود 30 دقیقه فاصلست تا پالایشگاه ) و هیچ سرگرمی ندارین و از امکانات کاملا دورین .
جدا از اینکه یه سری امکانات توی خود پالایشگاه وجود داره از قبیل زمین ورزش و... ولی وقتی کسی به گشتن توی شهرشون عادت داره دیگه خیلی سخته که دو هفته یه کار رو یکنواخت هی تکرار کنی .
مهندسین اوجا همشون منزوی شدن . هر کی توی اتاقش یه شاسخین گنده گرفته تو بغلش!!!! :biggrin:

یه عکس از آب لوله کشی کمپش دارم اگه خواستین تا واستون بذارم !!!!

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
منظور من از استخدام رسمی شدن نیست
منظورم اینه که یه جا بری ، سر کار تا آخر ماه یه پولی بدن دستت که حداقل خرج ADSL ات در بیاد . . .

srn57

عضو جدید
عسلویه کیلو چند بابا ....
دیروز دوباره رفتم عسلویه . یه همایش داشتیم اونجا . خیلی چیزا دیدم که پشیمون شدم از کار توی اونجا .
با اینکه خیلیها آرزوشونه که اونجا کار کنن ولی وقتی میرن اونجا میفهمن چخبره .
من با اینکه خودم به شرایط زندگی توی بوشهر عادت دارم ولی اونجا آدم کم میاره !
بزرگترین مشکلش واسه اونایی که وابستگی به خونه دارن اینه که شما در مدت 2 هفته کار در اونجا چشمتون هیچ چیزی نمیبینه . یعنی از صبح تا عصر که کار کردید بعدش یه راست باید برین توی خونه ( کمپ چیزی حدود 30 دقیقه فاصلست تا پالایشگاه ) و هیچ سرگرمی ندارین و از امکانات کاملا دورین .
جدا از اینکه یه سری امکانات توی خود پالایشگاه وجود داره از قبیل زمین ورزش و... ولی وقتی کسی به گشتن توی شهرشون عادت داره دیگه خیلی سخته که دو هفته یه کار رو یکنواخت هی تکرار کنی .
مهندسین اوجا همشون منزوی شدن . هر کی توی اتاقش یه شاسخین گنده گرفته تو بغلش!!!! :biggrin:

یه عکس از آب لوله کشی کمپش دارم اگه خواستین تا واستون بذارم !!!!

به به به به به به به به به به به !!!!
خوش آمدی دست گل محمدی!!
بله کاملا موافقم!
البته ما که شاسخیل نداشتیم ولی لوله ها رو بغل میکردی چون گرم هم بودن حال میداد!!!!!
شرایط کار درعسلویه واقعا استثناییه واگر حقوق بالا هم میدن مطمئن باشید دلیل داره.
به قول یکی از دوستان که میگفت اگه 5/1 میلیون بخوان بدن من تا جهنم هم میرم.!ولی من میگم عسلویه نمیشه رفت.
2هفته کار تمام وقت روزی 12 ساعت از 6 صبح تا 6 عصر (یک هفته)و از 6 غصر تا 6 صبح(یک هفته)کار هر کسی نیست.ادم بالا خره کم میاره.
البته برای شروع کار خیلی خیلی خیلی خوبه ولی اگر استخدام رسمی بشی و موندگار بشی باید تا آخرش بری!

ما مخلصیم آقا رضا جان .
راستی مبارکه میبینم که چند تا از کاربرا شدن کاربر فعال .
خسته نباشید . ایشالا بتونین واقعا فعال باشید . ما که نتونستیم . حالا نوبت شماس :w17:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
مدرکت چیه ؟از کجا؟
چی خوندی یا میخونی؟
بگو ات حرف بزنیم راجع بهش!
من گرایش پترو
لیسانس رو دارم
البته وضعم به این بدی که گفتم نیست ، یه کم پیاز داغشو زیاد کردم که گریه کنید
ایشالا به زودی ، کارم درست میشه . . .

srn57

عضو جدید
من گرایش پترو
لیسانس رو دارم
البته وضعم به این بدی که گفتم نیست ، یه کم پیاز داغشو زیاد کردم که گریه کنید
ایشالا به زودی ، کارم درست میشه . . .

ایشالا!
مدرک و رشته ات که خیلی خوبه .موفق باشی!
معدل بالا ،معلومات تخصصی کافی و البته تجربه و تجربه و تجربه که تو هیچ کتاب نیست.

srn57

عضو جدید
ما مخلصیم آقا رضا جان .
راستی مبارکه میبینم که چند تا از کاربرا شدن کاربر فعال .
خسته نباشید . ایشالا بتونین واقعا فعال باشید . ما که نتونستیم . حالا نوبت شماس :w17:

اختیار دارید نیما جان!
بهتاشک عزیز این لطف رو فرمودن!
اون موقع که ما زیر اسممون تازه وارد بود شما کاربر فعال بودی .
از مطالبت استفاده ها بردیم فراوان و قندی!!
منتظر مطالب جدید هستیم ها!!

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشكان عزيز ، هم از عكسي كه براي خودت انتخاب كردي خوشم مياد و هم از صداقتت در واقع حق با تست زمينه كار براي تحصيلكرده ها خيلي كم شده و اگر هم كاري برايشون پيدا بشه واقعا در گروه كارهاي سخت و زيان آور است اگر بتوانيد گروهي تشكيل دهيد كه يك طرحي را (مثلا توليد برخي از محصولات الياف شيشه گريد ايي و يا ..) مديريت و مشاركت كنند امكان احداث كارخانه اي بنام خودشان ميسر ميشود البته قدري پول هم ميخواهد.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
اشكان عزيز ، هم از عكسي كه براي خودت انتخاب كردي خوشم مياد و هم از صداقتت در واقع حق با تست زمينه كار براي تحصيلكرده ها خيلي كم شده و اگر هم كاري برايشون پيدا بشه واقعا در گروه كارهاي سخت و زيان آور است اگر بتوانيد گروهي تشكيل دهيد كه يك طرحي را (مثلا توليد برخي از محصولات الياف شيشه گريد ايي و يا ..) مديريت و مشاركت كنند امكان احداث كارخانه اي بنام خودشان ميسر ميشود البته قدري پول هم ميخواهد.
ممنون . . .

REZA.F

کاربر بیش فعال
جمعتون جمع هست ولي قشر زحمت كش و آسيب ناپذير جامعه اينجاست. ميدني من خودم دارم ميبينم كه گرايش به باسوادي بيشتر شده و پارتي داشتن مثل اول نيست به خدا. هست ولي كمتر شده. با پياده شدن سيستم هماهنگ در كشور، شركت ها مجبورن نيروي متخصص بگيرن.
به عنوان مثال در همين پتروشيمي هايي كه اطراف ما هستند مهندس شيمي هست كه مسئول فضاي سبزه! و مهندس شيمي هست كه تو كنترل روم يا كنترل فرآيند هست و بعد از دو سال هم ميشه سرپرست واحد. شايد بگيد حرف تكراري ولي پارتي خداست و بس. هر چند بازم...
سيستم رسمي شدن هم ديگه به درد نميخوره. خيلي ها هستند ميخوان از پتروشيمي در بيان ولي مشكلات زيادي دارن كه نميشه. نميدونم چند نفر با نظرم موافقن، ولي صداي ساز از دور خوشه. اگه كسي ارشد هست بره استاد بشه بهتر تا بره پتروشيمي. تنگي نفس وآسم، حساسيت پوستي، شرايط آّ و هوايي بد در خوزستان و عسلويه، نداشتن تفريح و باالطبع افسردگي، سرطان، تاسي سر! و هزار درد بي درمون. البته يه كم پياز داغش رو منم زياد كردم. مهندس شيمي صرفاً تو پتروشيمي نيست. سعي كنيد آخرين گزينه كاريتون پتروشيمي باشه .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
چی می خواهی عزیزم؟ :) راستی مدیر سایت هم قبلا یک مسابقه گذاشته بود که اگر 100 نفر رو دعوت کنی یک سکه هدیه می ده؟ حالا نمی دونم زمان مسابقه تمام شده یا نه>؟ برو یک سوال ازش بپرس!

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
چی می خواهی عزیزم؟ :) راستی مدیر سایت هم قبلا یک مسابقه گذاشته بود که اگر 100 نفر رو دعوت کنی یک سکه هدیه می ده؟ حالا نمی دونم زمان مسابقه تمام شده یا نه>؟ برو یک سوال ازش بپرس!
آخ جون جایزه
:w42::w33: :w42:
بهتاش جون هرچی کرمته :gol:
مثلا" ده هزار امتیاز اضافی ! :tooth:
هفت ، هشت تا ستاره اضافی

میشه شما ادمین بپرسی؟
من روم نمیشه :whistle:

shinto

عضو جدید
یادش بخیر وقتی بچه بودیم

یادش بخیر وقتی بچه بودیم

زمانی که بچه بودیم دنيا چقدر زيبا بود . چقدر همه چی رنگ و بوی اميد داشت و همه چی سرشار از اميد و عشق به آينده:gol::gol::gol::gol::child:

عید زیبا بود و امید عیدی گرفتن :w33:
خرداد زیبا بودوامید سه ماه تعطیلی
پاییز زیبا بود و امید دیدن دوباره همکلاسیها
این سال دیگه میریم راهنمایی . دو سال دیگه میریم دبیرستان . یکسال دیگه دیپلم و
و مدام این جمله روی زبونمون بود . وقتی بزرگ شدم . وقتی بزرگ شدم .
با هر نوبرانه چشمها رو میببستیم و آروز میکردیم . چقدر آرزو داشتیم .
دنیا دنیا امید
روزی که نوبرانه زردآلو بود و چشمها رو بستم و خواستم در دل آرزویی کنم و هیچ چیز از دل به زبان نیامد و فهمیدم بزرگ شدم
چشم رو باز کردم و نوبرانه زرد آلو در دستم و من بی آرزو . چقدر بزرگ شدن درد آور بود
بزرگ شدیم و هیچ نشد
حالا از مهر تا خرداد هر روز مثل دیروز و از خرداد تا مهر امروز مثل دیروز .هر سال که گذشت هیجان ها کم تر و کم تر شد . سالها تکراری تر
کار و کار و کار برای هیچ
آرزو ها حسرت شد و ماند و بیمها یی که داشتیم که روزمرگی رو دچار نشیم شد زندگی و فهمیدیم که زندگی چیزی نیست جز همانی که بزرگترها داشتن و مامیترسیدیم از دچار شدن بهش
آخرین بزنگاه بود بزرگ شدن .
دیگه میتونستیم از خیابان ها رد بشیم . ردشدیم بارها و بارها و بی پناه
خوشا روزهایی که نمیتوانستیم و دست ها یم را به دست بزرگ و نرم پدرمیدادیم و طعم تکیه گاه را میچشیدیم
بزرگ شدیم و همه شبها به تنهایی گذشت و خوشا شبهایی که بهانه مریضی و ترس به تختخواب بزرگ و نرم پدر و مادر میلغزیدیم و خوش میخوابیدیم .
بزرگ شدیم و دستها به جیب رفت و روبروی دستگاه بی حس و سرد عابر بانک پول میگیرمی و چه کیفی داشت ده تومانی و پنجاه تومانی هایی که از دست پدر میگرفتیم با لبخند .
دیگه نه امیدی به سال دیگه .نه به خرداد ونه به مهر .
تا بچه هستيم بزرگ شدن چه اميد شيرينی است و بزرگ که میشویم بچگی حسرتی بزرگ.:(

آخرین ویرایش:
حالا یه مهندس آب دیده نیست بیاد مارو راهنمایی کنه که اصلا ما واسه فوق تلاشی بکنیم یا نه ؟ اصلا وارد صنعت بشیم یا نه ؟ اصلا واسه یه مهندس شیمی با گرایش گاز کاری بجز صنعت هست یا نه ؟و..... :crying2:

z_keshmiri

عضو جدید
بیکار که باشی ، بهت زن نمیدن
زن که ندادن شکست عشقی میخوری
شکست عشقی که خوردی ، میری معتاد میشی

پس دعا کنید تا این بلاها سر من نیومده ، یه کار با حقوق چند میلیون تومن در ماه گیرم بیاد . . .
سلام آقای فروتن در جریانید که پتروشیمی شیراز آگهی تامین نیرو(البته برای جنس مذکر)که مناسب حال شماست زده؟ فرصتو از دست ندید تا 25 بیشتر مهلت ثبت نام نیست. سایتشم اینه www.shirazu.ac.ir (دبیرخانه دانشگاه شیراز)
شما هم درعالم همشهری بودن یه فکر برای منه ترم هشتی مونث بکنید(شوخی کردم)
همیشه موفق و سربلند باشید.

z_keshmiri

عضو جدید
حالا یه مهندس آب دیده نیست بیاد مارو راهنمایی کنه که اصلا ما واسه فوق تلاشی بکنیم یا نه ؟ اصلا وارد صنعت بشیم یا نه ؟ اصلا واسه یه مهندس شیمی با گرایش گاز کاری بجز صنعت هست یا نه ؟و..... :crying2:
نیما خان من که صفر کیلومترم اما تا اونجایی که یادمه شما خودتان همیشه تو راهنمایی کردن در این مورد پیش قدم بودید. اطلاعاتتان هم عالیه حیفه ادامه بدید. موفق می شید.

اشکان بدو تا تنور داغه بچسبون دیگه . دست مارو هم بگیر یه جا بند کن ...:love:

نیما خان من که صفر کیلومترم اما تا اونجایی که یادمه شما خودتان همیشه تو راهنمایی کردن در این مورد پیش قدم بودید. اطلاعاتتان هم عالیه حیفه ادامه بدید. موفق می شید.
نه بابا ما کوچیک همه بچه ها هم هستیم. :love:شرمنده نکنید دیگه .
گفتید حیفه ادامه بدم ؟؟

راستش بدجوری سر دوراهی موندم ! رفتن سر کار با مدرک لیسانس یا ادامه به سمت ارشد؟!

بالا