گام به گام تا کنکور 95

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون از راهنمایی خب دوستان کلا دور آقاسی رو خط میکشم:eek:.معادلات که خب با توصیه شما حتما گاج میخونم چون بعضی از دوستانم هم توصیه کردند.ریاضی 1و2 مدرسان رو نظرتون چیه چون من موقعی که در مورد کتابها پرس وجو میکردم بهم گفتند اگر با کتابهای آقاسی مشکلی داشتی مدرسان رو می تونی جایگزین کنی دوستان نظرتون چیه؟؟ضمنا کتاب مدرسان رو هم دیدم و خیلی از نحوه نگارش و درسنامه و اینجور چیزاش راضی بودم.
آقا سعید در مورد ریاضی مهندسی هم کریمی کتابش دو جلده یه کم حجمش زیاد از حد زیاد نمیشه؟؟به نظر شما اون رو هم از رو مدرسان نخونم؟؟
ریاضی 1:؟؟==ریاضی2:؟؟==معادلات:گاج==ریاضی مهندسی:؟؟
مثلا می خواستیم کل باکس ریاضی رو از آقاسی بخونیم حالا با توصیه دوستان کلا حذفش کردم.این جوریه دیگه خیلی 0 و1 هستم!!!
راستی داشت یادم می رفت آقا سعید قبولیتون رو هم پیشاپیش تبریک میگم.

سلام
ممنون
انشاالله شما هم در بهترین دانشگاه های ایران قبول بشید
یه چیزی رو اول بگم:
من کلا سعی می کنم به هرچیزی نگاه اقتصادی داشته باشم. یعنی ببینم چی بدست میارم و در عوضش چی میدم!
شما هم به نظر من این دیدگاه رو داشته باشی حداقل برای انتخاب کتابای کنکور بد نیست!
در مورد آقاسی: کتاب آقاسی واقعا کامل هستش و از سیر تا پیاز رو گفته. ولی بزرگ ترین عیبش همین حجم فوق العاده بالا هستش. دو جلد درس و دو جلد تست واقعا حجم بالایی داره. اگه میتونی از تابستون روزی 3 ساعت وقت بزاری و آقاسی بخونی بسم الله....... ولی به نظر من آخرش فک میکنی اگه مثلا یک ساعت از این خوندن رو دینامیک میخوندی خیلی بهتر می شد.
کتاب مدرسان رو ندیدم. من کلا هیچ کدوم از کتابای مدرسان رو ندیدم و نخوندم. کتاب پوران رو هم که توضیح دادم.
یکی از مسائل مهم تو انتخاب کتاب این هستش که شما با سبک کتاب حال میکنی یا نه! مثلا کتاب ارتعاشات پوران کل تست ها رو تو متن اورده و آخرش تست نداره که من اصلا خوشم نمی اومد.
اگه برای شما مقدور هستش به یه کتابخونه برو(قبل از تیر ماه) به خصوص الان که تو فرجه ها هستیم. این سه تا کتاب رو بزار کنار هم و با هم مقایسه کن . با هرکدوم که راحت تر بودی همون خوبه.

معادلات: بهترین منبع گاج هستش. مختصر و مفید و البته کاملا مطمئن

ریاضی مهندسی: من فقط جلد اول کریمی رو خوندم که درس داشت و تست هم داخل درس. جلد دو فقط تست داره. اگه برسی بزنی خوبه وگرنه همین تست های جلد اول کریمی رو دو سه بار بخونی خیلی خوبه. بعضی تست ها 5 تا راه حل داره! من یکی از تست هایی که حسرت خوردم امسال یه سوال بود که مال 92 مکانیک بود و دقیقا تو کتاب کریمی بود. من هم جواب رو حفظ بودم(pi^2/8) ولی ترسیدم و نزدمش!

saeedhashemi1371

عضو جدید
دو تا از دوستان سوال کردن در مورد سایر منابع . اونا رو هم میزارم.

باکس سیالات: کلا من سیالاتی نیستم و خیلی هم دنبال کتاب خود نگشتم. هرچی دم دست بود خوندم! ولی خب مینویسم!

ترمودینامیک: راهیان خوندم. به نظر من خیلی بد درس داده. مثلا یه تست فصل دو رو با راه حل فصل 8 حل کرده! کلا کتاب خوبی برا درس نیست. ولی تست خیلی زیاد داره و اگه برسی بزنی خوبه. میگن کتاب پارسه خوبه. یه چک کنین بد نیستش. ولی حتما مقایسه کنین

سیالات: راهیان خوندم. دو جلدی و خیلی زیاد هستش.درس نامش بدک نیست. ولی تست زیادی داره. من دو تا سوال امسال رو بدون حل کردن زدم. چون مشابهش مثلا تو کنکور عمران بود. ولی خیلی وقت میبره.به نظر من باز هم بپرسید.
انتقال حرارت: من کلا چون انتقال 2 رو پاس نکردم مباحثش رو حذف کردم. خودم کتاب پوران خوندم و به نظر من خیلی کتاب خوبی بود .

باکس جامدات:

استاتیک و مقاومت: بدون شک کتاب دکتر نائی(پوران پژوهش). واقعا کتاب عالی هستش. من حتی سوال خرپای امسال رو هم سر جلسه نزدم چون فک میکردم غلط هستش و خوشبختانه غلط در اومد! کامل توضیح داده و میتونین با حل تست های مکانیک نتیجه خوبی بگیرین. ولی چون نکته زیاد داره نیاز به مرور داره

طراحی: فک کنم منبع مناسبی تو بازار نباشه. من راهیان خوندم ولی فقط فرمول حفظ کردم !

باکس دینامیک:

دینامیک: پوران و راهیان خوبه. کلا به نظر من حذفش نکنین و بخونین. ارزش خوندن رو داره.

ارتعاشات : راهیان خوندم. تست خیلی زیادی داره و راضی بودم. بیشترین سوالی که زدم تو باکس دینامیک همین ارتعاشات بود. البته قبلا خوب خونده بودم

دینامیک ماشین: راهیان خوندم ولی خیلی غلط داره! حتی پارسه هم تو ازموناش غلط زیاد داشت. ولی حتما بخونین که میشه دو سه تا بزنین

کنترل: بزرگ ترین حسرت من در کنکور امسال! با نمره 19.5 تو این درس و خوندن یه جزوه و کتاب آریاز برادرانی متاسفنه اصلا هیچی نزدم! به نظر من سراغ آریاز نرین. اصلا خوب نگفته به خصوص فصولی که تو دانشگاه خوب درس داده نمیشه. مثلا فصل مدل سازی مکانیکی که باید مثلا یه تابع تبدیل یه مدار رو بدست بیاری!به نظر من کتاب جهش رو یه نگاهی بندازین.

مجتبی صابر

عضو جدید
دو تا از دوستان سوال کردن در مورد سایر منابع . اونا رو هم میزارم.

باکس سیالات: کلا من سیالاتی نیستم و خیلی هم دنبال کتاب خود نگشتم. هرچی دم دست بود خوندم! ولی خب مینویسم!

ترمودینامیک: راهیان خوندم. به نظر من خیلی بد درس داده. مثلا یه تست فصل دو رو با راه حل فصل 8 حل کرده! کلا کتاب خوبی برا درس نیست. ولی تست خیلی زیاد داره و اگه برسی بزنی خوبه. میگن کتاب پارسه خوبه. یه چک کنین بد نیستش. ولی حتما مقایسه کنین

سیالات: راهیان خوندم. دو جلدی و خیلی زیاد هستش.درس نامش بدک نیست. ولی تست زیادی داره. من دو تا سوال امسال رو بدون حل کردن زدم. چون مشابهش مثلا تو کنکور عمران بود. ولی خیلی وقت میبره.به نظر من باز هم بپرسید.
انتقال حرارت: من کلا چون انتقال 2 رو پاس نکردم مباحثش رو حذف کردم. خودم کتاب پوران خوندم و به نظر من خیلی کتاب خوبی بود .

باکس جامدات:

استاتیک و مقاومت: بدون شک کتاب دکتر نائی(پوران پژوهش). واقعا کتاب عالی هستش. من حتی سوال خرپای امسال رو هم سر جلسه نزدم چون فک میکردم غلط هستش و خوشبختانه غلط در اومد! کامل توضیح داده و میتونین با حل تست های مکانیک نتیجه خوبی بگیرین. ولی چون نکته زیاد داره نیاز به مرور داره

طراحی: فک کنم منبع مناسبی تو بازار نباشه. من راهیان خوندم ولی فقط فرمول حفظ کردم !

باکس دینامیک:

دینامیک: پوران و راهیان خوبه. کلا به نظر من حذفش نکنین و بخونین. ارزش خوندن رو داره.

ارتعاشات : راهیان خوندم. تست خیلی زیادی داره و راضی بودم. بیشترین سوالی که زدم تو باکس دینامیک همین ارتعاشات بود. البته قبلا خوب خونده بودم

دینامیک ماشین: راهیان خوندم ولی خیلی غلط داره! حتی پارسه هم تو ازموناش غلط زیاد داشت. ولی حتما بخونین که میشه دو سه تا بزنین

کنترل: بزرگ ترین حسرت من در کنکور امسال! با نمره 19.5 تو این درس و خوندن یه جزوه و کتاب آریاز برادرانی متاسفنه اصلا هیچی نزدم! به نظر من سراغ آریاز نرین. اصلا خوب نگفته به خصوص فصولی که تو دانشگاه خوب درس داده نمیشه. مثلا فصل مدل سازی مکانیکی که باید مثلا یه تابع تبدیل یه مدار رو بدست بیاری!به نظر من کتاب جهش رو یه نگاهی بندازین.

مچکر بابت راهنمایی تون دوتا سوال
1)شمادر تابستان چطور مطالعه کردید؟
2)در ازمون خاصی شرکت میکردید یانه؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
مچکر بابت راهنمایی تون دوتا سوال
1)شمادر تابستان چطور مطالعه کردید؟
2)در ازمون خاصی شرکت میکردید یانه؟

با سلام
در تابستون که مطالعه می کردم ولی خیلی ضعیف. مثلا روزی یک ساعت ریاضی آقاسی و یک ساعت هم دروس جامدات یعنی کلا دو ساعت. ولی حتما شما بالای 4 ساعت بخونین

در آزمون های پارسه شرکت می کردم. ولی تقریبا همه آزمون ها رو به دلیل حجم بالای مطالب و فاصله کم دو هفته ای اصلا نمی رسیدم همه رو بخونم و به نظرم یکی از دلایل افت هم همین هستش. خیلی از دوستام که مثلا 2 تا آزمون رو نمی رسیدن دیگه کلا بی خیال می شدن و میزاشتن سال بعد

reza_021_23

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

کمک کنید

آقایون مکانیک و هم رشته خودم که پرچم بالاس برای کلاس کنکور ارشد کدوم موسسه بهتره ؟؟ مدرسان یا پارسه؟؟؟ مرسی

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان

کمک کنید

آقایون مکانیک و هم رشته خودم که پرچم بالاس برای کلاس کنکور ارشد کدوم موسسه بهتره ؟؟ مدرسان یا پارسه؟؟؟ مرسی

سلام

فک کنم این فایل خیلی بهتون کمک کنه فقظ یه چیز استاد موسسه مهم تر از خودش هست
http://s3.picofile.com/file/7713711498/راهنمای_ارشد_مک_1.pdf.html

پاینده باشید

reza_021_23

عضو جدید
بله اما مسئله اینجاس تایم کلاسای مثلن استاتیک نایی که پارسه شاید با نصیر تداخل داشته باشه اینوچیکار کنم بعد ازمون نصیر بخوام برم یا پارسه دچار مشکل نمیشم ؟ازمونا با هم نیستن تا جایی که درس داده میشه تو موسسه خودش ازمون میگیرن

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
بله اما مسئله اینجاس تایم کلاسای مثلن استاتیک نایی که پارسه شاید با نصیر تداخل داشته باشه اینوچیکار کنم بعد ازمون نصیر بخوام برم یا پارسه دچار مشکل نمیشم ؟ازمونا با هم نیستن تا جایی که درس داده میشه تو موسسه خودش ازمون میگیرن
آزمون ها مثل اینکه پارسه از همه جا بهتره ولی خوبیه نصیر اینه که امثال نایی طراحشن،
من جای شما باشم کلاسای نصیر رو میرم و آزمون های 50% و 100% پارسه رو شرکت میکنم.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

زیاد نمی خوام بحث کنم ولی به نظرم کلاس فقط تابستون باشه خوبه وگرنه به درد نمی خوره و کلاس فقط در صورتی خوبه که شما تو اون درس یا قبلا خوب نخوندینش و ناپلیونی رد شده یا واقعا نیاز به کلاس هست،وگرنه کلاس رفتن هیچ باری از دوش برنمیداره چون استاد کلاس دقیقا داره چیزایی تو کتابش هست رو میگه و دقیقا مثال کتاب رو حل میکنه مثلا دکتر نایی یا کریمی یا هر استاد دیگه ای جزواتشون خلاصه ای از کتابشون هست نه چیز دیگه ای که بعد کلاس در هر صورت باید دوباره بشینین کتاب رو بخونین،اگه کلاسی رفتین فقط نکته برداری کنین و قسمت هایی درست نمی دونین رو خوب گوش بدید تا نکاتش رو بفهمین چون همون کتاب نکات رو کامل خود همون استاد گفته،در صورتی که شاید کتاب بهتر هم توضیح داده شوه باشه،

من نظرم با کلاس رفتن نیست فقط یکی دو درس در صورتی که واقعا نیاز دارید،و راجع بهکازمون هم نظرم اینه اگر تابستون رو تونستید چند کتاب رو بخونید کامل و درست تست هاش رو هم زدید، حتما ازمون های دوره ای ثبت نام کنین اگر موفق نشیدید تابستون حالا به هر دلیلی مثل ترم تابستان پروژه،به نظرم ازمون ثبت نام نکین فقط ازمون های جامع،

کتب موسسه مدرسان شریف به نظرم تو خیلی از دروس خوبه،خواستید تهیه کنین،

پاینده باشید

reza_021_23

عضو جدید
منم تابستون میخوام برم و چون دانشگاه ازاد خوندم پایم خوب نیست پروژه هم تموم شده وکاراموزیمم رفتم وتمومه درسم کلن ۱۰ واحد بدون پروژه دارم و ی سال وقت دارم و میتونم مثه بنز درس بخونم وگرنه باید برم پا بکوبم خدمت شریف سربازی!!!

masoudabbasi

عضو جدید
با سلام
من بچه مشهد و شانس من پارسه نمایندگی مشهدش رو جمع کرده کسی از بچه ها رو سراغ ندارید که پارسه رفته باشه و برنامش رو بده بهم وطبق اون از اول 4 شرو کنم به خوندن؟

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام
من بچه مشهد و شانس من پارسه نمایندگی مشهدش رو جمع کرده کسی از بچه ها رو سراغ ندارید که پارسه رفته باشه و برنامش رو بده بهم وطبق اون از اول 4 شرو کنم به خوندن؟

سلام

این برنامه سالهای قبل پارسه است امیدوارم به درد بخور باشه

http://s6.picofile.com/file/8193104400/Parseh_Exam_Time.pdf.html

با سپاس

سحرخیز

عضو جدید
بچه ها کسی رو میشناسید تو دوستاتون که الان داره با هنر کرمان می خونه ارشد مکانیک ؟
من کار فوری دارم
ممنون

masoudabbasi

عضو جدید
با سلام
کسی میدونی از کجا باید شرو کنیم؟
چیا تو تایستون بخونیم؟کدوم درسا؟؟
فقط بخشای مهم رو بخونیم یا اینکه از اول بشینیم پاش؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام،من به شخصه اصلا تابستون رو درس نخوندم ،به خوام بگم

ولی اکثر مشاورین میگن شما ریاضیات و جامدات رو کامل باس تابستون تموم کنین

مثلا کتاب نایی استاتیک و مقاومت تماما گفته این فصل چند درصد کنکور میاد،کسایی تابستون شروع میکنن باید تمام کتاب رو بخونن
شما از الان نباید به فکر ثسمت های مهم باشید ،باید بتونید سعی کنین بخونین
روزی سه تا کتاب و هر کتاب یک ساعتکو نیم دو ساعت کفایت میکنه ،به نظرم،یعنی یه درس ریاضی یه جامدات یه سیالات
اینا رو تموم کنین خیلی خوبه،
ریاضی مهندسی به نظرم بار اول خیلی وقت گیره اگه ریا ضی پایه درسی خوبی دارین اول اونو بخونین وگرنه اول ریاضی یک بخونین بعد مهتدسی
ریاضی رو تابستون تموم شه میگن خیلی خوبه ،چون ریاضی وقت گیر تر از بقیه درس هاست.

شما یک ماه دوماه مونده به کنکور نیستین که بخوای بخش های مهم رو بخونین

masoudabbasi

عضو جدید
کسی اطلاعی از طرح همپای پارسه نداره؟
کسی از دوستاتون یا خودتون شرکت نکرده تو این طرح؟
زنگ زدم نمایندگی پارسه گفتن مشاوره وبرنامه ریزی روزانه یا هفتگیه . اینترنتی یا تلفنیه!
نطرتون چیه دربارش؟

mechanic-man

عضو جدید
با عرض سلام به کنکوریای سال 95
بچه ها من امسال رتبم 100 شده تو گرایش تبدیل اگه کسی مشاوره یا مدرس خصوصی لازم داره بهم پیام خصوصی بده ...

NASTOH

عضو جدید
دوستان تهرانی که علاقه به شرکت در کنکور ارشد امسالند(مشاوره-برنامه ریزی- تدریس و کلاس خصوصی) هستند میتونن بهم پیام خصوصی بدن

saeedhashemi1371

عضو جدید
با سلام
دوستانی که به دنبال مشاوره یا برنامه ریزی برای کنکور امسال هستن
بنده در خدمت هستم

در صورت تمایل با پیام در ارتباط باشید

با تشکر